מלכוד 22

זה מספר שנים שתושבים מהאזור הדרום-מערבי, אנשי שדרות וקיבוץ נחל עוז, חיים תחת מצור ופחד מתמיד.

 

בעוד לחלקנו הצבע האדום מהווה סימן לאהבה, חום או קבוצת כדורגל אהובה, במחוזותיה הדרומיים של מדינתנו זהו צבע הפחד, נפילות של קאסמים הם עניין יומיומי, שגרה כואבת ועצובה. בשבוע שעבר נוכחנו כי גם מצב זה אינו סטטי ועמדנו חסרי אונים אל מול עליית מדרגה מסוכנת ביותר, טיל מסוג בזוקה נורה ועבר בטווח את אשקלון.


יש, בסיטואציה בלתי אפשרית זו, מספר צדדים סובלים ונראה כי כל קבוצות אלו חיות במלכוד 22 ואין דרך לשבור את מעגל האלימות. ראשונים הינם תושבי הדרום, אותם אנשים שחיים את חייהם בצל האיום הקיומי המתמיד.


לחלק גדול מהם אין אלטרנטיבה למקום מגוריהם העכשווי, למרות שחלק מהם היו רוצים לקום ולעזוב, אין האופציה עומדת להם. למען ההגינות יש לציין כי חלק מהם לא מעוניינים לקום ולעזוב, הם אוהבים את המקום בו הם גרים ובוחרים להישאר בשל אהבה זאת.

 

"מסכת של התעללות"

 

אך בשנים האחרונות חייהם הפכו לבלתי נסבלים, מבוגרים וילדים כאחד, עוברים מסכת של התעללות, בעיקר נפשית, התקפי חרדה הפכו לשכיחים ביותר. וכמובן הילדים, שבמקום לעבור ילדות מופלאה ומלאת חוויות, חיים תחת איום מתמיד מלווה בריצה למתקנים ממוגנים וחשש של פגיעה באהוביהם.

מצד שני יש את תושבי עזה, אותם תושבים שחיים חיים בלתי אפשריים בין הפטיש לסדן. מחד, אין להם היכולת להתמודד עם אותם גורמים מיליטנטיים שמשתלטים על בתיהם והופכים אותם לשטח-ירי לכיוון ישראל. מאידך, אותם תושבים צפויים לפגיעה בביתם על-ידי כוחות צה"ל.


מעבר למצב בלתי אפשרי זה לו הם נתונים, יש להוסיף את בעיית העוני, מערכת חינוך לא קיימת, אבטלה גבוהה ועוד בעיות במערכת בריאות בקריסה וחוסר תשתיות כללי. מה עליהם לעשות, האם יש בידם לצאת ולהתמודד עם תשתית החמאס?


האם יש ביכולתם לשנות את המצב הקיים? מעל לכל, אם נצא מתוך נקודת הנחה כי החמאס אימץ מודל של פטרון-קליינט, בו הם מחזיקים במשאבים ומחלקים אותם לאנשי שלום בלבד, האם לא ייטיב מצבם של אנשים אלו אם יחשבו לאנשי שלומם של החמאס? מלכוד 22 אמרתי?


אל מול אלו עומדים גופים פוליטיים שונים, בראש ובראשונה הפתח. אלו מביטים בעינים כלות ברצועת עזה, ההשתלטות הכפולה של החמאס על הרצועה, פוליטית וצבאית, באה כרעם ביום בהיר בחוגים מסוימים, ועד היום נראה כי הפתח לא התגבר על תבוסה זו. נכון להיום ישנו ניסיון לבסס את הנהגת הפתח כפרגמטית, אך מיצוב זה פוגע בה כלפי פנים היות והם נתפסים בקרב עמם כמשתפי פעולה.


אלו מול גוף זה עומדים אנשי החמאס וחוככים ידיהם, הם בעצם לא צריכים לעשות דבר מלבד לתת לתשתיות להתפורר ואז לבוא ולתת מעט מים, שמן וקמח ולהיתפס כמושיעים. אך הם לא מסתפקים בכך, הם ממשיכים בירי קאסמים לעבר ישראל, המתובל בשיח מיליטנטי של אי-הכרה בזכות קיום לישראל ורצון להחריבה מן היסוד.


ולבסוף ממשלת ישראל, ברור לכולם כי שום פעולה לא תביא לחיסול מוחלט של ירי הקאסמים על ישראל, יש מצב שפעולה נרחבת תביא לצמצום משמעותי בירי, אך זו אמורה להיות פעולה קרקעית עם קורבנות רבים משני הצדדים, ונראה כי העם וגם ראשי הממשל בישראל אינם מוכנים כעת, פחות משנה לאחר מלחמת לבנון השנייה וממש על סף יציאת דו"ח וינוגרד הסופי, לקורבן כה מסיבי.

לכולם ברור כי הפעולות לאחר ירי הקאסמים הינן רק על מנת להרגיע את הציבור ואין להן שום משקל בהפחתת הירי – ובכך אנו נוכחים יומיום במבחן התוצאה.


אם כן מה יכול לשבור את מעגל הקסמים/קאסמים זה? לדעתי ישנו צורך בשינוי מהותי בדרך הפעולה של מדינות השוק האירופי המשותף. במקום פעולות חד-צדדיות של מתן משאבים ומענקים לרשות, יש להושיב יחדיו את הצדדים בשיתוף ארה"ב וליצור מערכת של תמריצים עבור שני הצדדים, לחדול מן האלימות ולעבור לפסים של דו-שיח ובנייה מחדש של תהליך השלום.

עד כה פעולות בלתי תלויות של ארה"ב והשוק האירופי המשותף לא הובילו לתוצאות המיוחלות, אולי כעת הזמן לשלב כוחות. אם נאחר את המועד, יש סיכוי כי תתרחש פגיעה בעיר מרכזית בישראל עם מספר נפגעים והרוגים רב, מצב שיגרור פעולה צבאים נרחבת בעזה.

לאור הרגישות בגבול הצפוני עם סוריה והיחסים הבעייתיים עם המצרים, תרחיש כזה יכול להידרדר למלחמה כוללת במזרח התיכון, ואני לא מאמין שיש כיום צד אחד בסכסוך, מלבד לפונדמנטליסטים והמטורפים, שששים למלחמה כוללת.


פורסם לראשונה באתר nana10 בתאריך 10.01.2008

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • אבו - חומוס  On ינואר 10, 2008 at 7:02 pm

  זו מעין סוג של התנשאות (אם לא גרוע מכך) להתייחס לתושבי עזה כעדר כבשים המובלות ע"י רועה עיוור.

  אתה כותב: "מצד שני יש את תושבי עזה, אותם תושבים שחיים חיים בלתי אפשריים בין הפטיש לסדן. מחד, אין להם היכולת להתמודד עם אותם גורמים מיליטנטיים שמשתלטים על בתיהם והופכים אותם לשטח-ירי לכיוון ישראל. מאידך, אותם תושבים צפויים לפגיעה בביתם על-ידי כוחות צה"ל.

  מעבר למצב בלתי אפשרי זה לו הם נתונים, יש להוסיף את בעיית העוני, מערכת חינוך לא קיימת, אבטלה גבוהה ועוד בעיות במערכת בריאות בקריסה וחוסר תשתיות כללי. מה עליהם לעשות, האם יש בידם לצאת ולהתמודד עם תשתית החמאס?"

  עד כמה שזכור לי – אותם עזתים בחרו במודע בבחירות דמוקרטיות חופשיות את החמאס לנהל להם את החיים כאשר ידוע היה לכל מה הן מטרות הארגון.

  כלומר – מי אמר לך בכלל שהם רוצים לצאת נגד החמאס אבל לא יכולים?

  שים לב שאתה בעצמך מודה שהפתח לא יוצא נגד החמאס כדי לא להתפס כמשת"פ של ישראל. דהיינו המאבק בישראל (לפי מטרות החמאס) נתפס בחברה העזתית כחשוב יותר מהבעיות שהחמאס מפיל על האוכלוסיה.

  בשנות האינתיפאדה הראשונה לא היתה בעיה לעזתים לצאת לרחובות להפגין נגד "מרצחי" צה"ל שהיה מצוייד הרבה יותר טוב מכנופיות החמאס (טוב – הישראלים לא זרקו אנשים מהגגות. אולי כדי להשיג שקט בעזה צריך להעביר לפלסתינאים קורס במכניקה ישומית שבו יבדק ניסיונית מחדש קבוע הגרוויטציה)

  לכן לפי תער אוקם אפשר להסיק שלעזתים כחברה יש פשוט עדיפויות שונות מהחברה הישראלית ויותר חשובה להם השמדת ישראל מסבל האוכלוסיה.

 • עלאם עאקל  On ינואר 10, 2008 at 7:47 pm

  הכותב,אשר משתדל למצוא פתרון,ולו זמני,לבעיה,לפני שהדבר הזה יקרה.
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3489680,00.html

 • אבו - חומוס  On ינואר 10, 2008 at 8:00 pm

  לעאלם:

  כלומר אם אין לי פתרון לבעייה אני חייב לקבל פתרון שמבוסס על הנחות שהוכחו כמוטעות פעם אחר פעם?

  אני באמת משתדל למצוא פתרון לבעיית מהירות האור.
  יש לי פתרון איך לעבור את מהירות האור שמתבסס על ההנחה שהירח עשוי מגבינה.
  מה דעתך לבנות חללית שמתבססת על הפתרון שלי?

  אתה לא מוכן?

  אני לפחות משתדל……מה אתה מציע במקום לבקר?

 • עלאם עאקל  On ינואר 10, 2008 at 8:28 pm

  ותנסה רעיון אחר משל עצמך.

  אולי מכירת חומוס לחוצנים .

 • הני  On ינואר 10, 2008 at 8:59 pm

  אבו חומוס יקר, אתה מניח דברים בשמי ואין זה כך. החמאס הם לא הקבוצה המיליטנטית היחידה, וכן לאנשים מותר לבחור ולאחר מכן לראות את הבעיתיות בבחירה.

  עם כל הבכוד לטיעון שלך, שהרי הוא מחסיר התיחסות רולונטית למימד ההתנגדות הבתולית של עם כבוש בשנת 1987 (פרוץ האינתיפדה הראשונה) ותחושת חוסר האונים 20 שנה מאוחר יותר כאשר הדבר היחיד שקרה הוא הרעה מהותית בדרך בה הם חיים (ובאמת לפלשתיני הפשוט לא משנה מי אשם בכך).

  אני מבין את רצונך ליישם פער תרבותי בינינו לבינם, ואני מניח בינינו הישראלים לבינם הפלשתינים, אך ישנה בעיה, בינינו הישראלים יש מספר לא מועט שמגדיר עצמו כפלשתיני, אך נניח לבעיה זו אם נדון בסדרי העדיפות הרי שאנו בתור חברה מתוקנת שממשיכה לשלוח את בניה למלחמות שועדות חקירה מוצאות כמיותרות ומלאות בתהליכים קלוקלים של קבלת החלטות לא בדיוק משמשים כדוגמא טובה.

  אני בהחלט מסכים שאתה לא אמור לקבל פתרון, אם לך אין חלפוה ואני עושה זאת פעמים רבות בבלוג, פשוט מבקר ללא פתרון, אך לפחות הייתי מציע שלא תשתמש בלוגיקה שמציצים ממנה רעיונות עם ניחוחות בעייתים (סדרי עדיפות שונים ניסוח נקי אבל עדיין מאוד בעייתי…)

  אני בסך הכל מציע, שאם כולנו אוהבים את ילדנו באותה מידה, והאמריקאים והאירופאים ישתפו פעולה יש סיכוי שנראה פתרון, בלי מאבקי יוקרה ובלי נסיונות לקבלת קרדיט על הפתרון.

  וכמובן לתשובתך האחרונה לא ראיתי שום נסיון להביא פתרון אחר לשולחן…ונסה פשוט להראות לי מהם ההנחות שפעם אחר פעם הוכחו כמוטעות, אשמח ללמוד.

 • אבו - חומוס  On ינואר 10, 2008 at 10:18 pm

  ("ליישם פער תרבותי"? מה יש פה ליישם? יש פער תרבותי. ביום ש*כחברה* ישראל תעודד הורים שכולים להראות סימני שמחה על מות בניהם ולחלק סוכריות ברחוב או להצעיד את בניהם בני ה 6 במצעדים חגורים חגורות נפץ ומשחזרים פיגועי התאבדות -אז כבר לא יהיה פער תרבותי.

  (סדרי עדיפות שונים ניסוח נקי אבל עדיין מאוד בעייתי…)

  מה בעייתי פה?
  לכל חברה יש סדרי עדיפויות שונים.

  לכל העמים יש פרקים בהיסטוריה שבהם העם התנגד לכובש אכזר ובשל כך העם היה צריך להקריב רבות. גם אנחנו עברנו את זה. אם היית שואל יהודי בזמן המנדט מה צריך להיות בראש סדר העדיפויות הלאומי הוא היה אומר לך סיום המנדט והקמת בית לאומי ובשביל זה הוא היה מוכן לשבת בכלא ולהיות מגורש או אפילו למות בפעילות נגד הבריטים.

  כיום כשהיעד הושג סדר העדיפות השתנה וכרגע החברה הישראלית יותר מעוניינת ברווחה חומרית.

  כרגע בעדיפות ראשונה אצל הפלסתינאים זה הפסקת הכיבוש ואם בשביל זה צריך לרעוב, לחטוף פגזי טנקים של צה"ל ולשלח את בניהם ובנותיהם לפיגועי
  התאבדות אז זה מה שצריך לעשות.

  אני לא מגנה אותם. אני מוכן לקבל את העובדה שיש עמים אחרים שלהם יש סולם ערכים שונה משלי ורצונות מנוגדים לשלי ואני לא מנסה לשנות את זה. בחברה הישראלית לחיים יש ערך עליון. בחברה הערבית (וגם ביפן למשל) לכבוד
  יש ערך עליון. פעם זה היה כך גם בעולם המערבי.

  הרבה ערבים שדיברתי איתם אמרו לי בפרוש שחיים ללא כבוד אינם בעלי ערך. מספיק להסתכל בשידורי הטלוויזיה הפלסתינית ותראה איך המסר הזה מועבר לאוכלוסיה.

  עכשיו לך *אתה* ותגיד לפלסתיני מה זה הכבוד שלו. כמו כל מערבי טוב אתה רואה את הבעיה בעניים מערביות עם סולם ערכים מערבי ולכן גם הפתרון שלך מערבי:.

  כתבת:

  ? לדעתי ישנו צורך בשינוי מהותי בדרך הפעולה של מדינות השוק האירופי המשותף. במקום פעולות חד-צדדיות של מתן משאבים ומענקים לרשות, יש להושיב יחדיו את הצדדים בשיתוף ארה"ב וליצור מערכת של תמריצים עבור שני הצדדים, לחדול מן האלימות ולעבור לפסים של דו-שיח ובנייה מחדש של תהליך השלום

  ואללה? חשבתי שזה היה בדיוק מתווה אוסלו, מזרח תיכון חדש, פרקי תעשייה ועוד כל מיני מילים ריקות של בית מרקחת.
  ההנחה המוטעית שלך שאם תתן להם *ולנו* מספיק תמריצים אז כולם ילכו לקומזיץ וישירו קומבאייה.

  איזה תמריץ אתה יכול לתת למישהו שמאמין שלחייו אין ערך עד שלא תשוחרר אדמת המולדת?

  איזה נימוק לוגי אתה יכול לתת למישהו שאומר לך שהפתרון היחיד זה חיסול מדינת ישראל כמדינה יהודית ואם לא בזמן חייו אז בזמן נכדיו?

  למה אתה חושב שיש לזה פיתרון? כי אתה כמו כל יצור מערבי אחר עובד לפי הסילוגיזם שאין בעיה ללא פתרון, יש בעיה עם הפלשתינאים ולכן חייב להמצא פתרון.

  זוהי בדיוק הגישה שהביאה למערב את ההתקדמות המדעית המסחררת אבל עיוורה אותו לחלוטין לפילוסופיות אחרות.

  לאירלנד לקח 450 שנה כדי להגיע לאיזשהו רעיון לפתרון זמני (איש לא יודע איך הניסוי הזה יגמר באמת) ובאירלנד מדובר באותו עם….

  כאן הבעייה היא בקושי בת 100 שנים.

  אריק איינשטיין שר על זה יפה:

  למה לא, למה לא עכשיו,
  מה שבטח יבוא רק מחר.
  למה לא, למה לא עכשיו
  מה שבטח יבוא מחר.

  לא היה, לא היה
  סוס לבן, נסיכה ביער
  לא היו אגדות מעולם היה רק חלום
  לא באושר, אך עד היום
  לא היה לא היה שלום.

  אבשלום, אבשלום
  כמו חלום, כמו חלום בקיץ
  למה לא, למה לא, למה לא יבוא כבר עכשיו
  מה שבטח יבוא מחר.
  "

  דרך אגב: במתמטיקה ידוע שיש בעיות שיכול להיות שהן פתירות אבל אין באפשרותנו להוכיח פתרון.

 • הני  On ינואר 10, 2008 at 10:34 pm

  משפט אחד לכד את תשומת ליבי (ניחא שאתה אתנוצנטרי אבל להיות עיוור) " בחברה הישראלית לחיים יש ערך עליון." וזאת חברה ששלוחת את ילדיה למות באופן קבוע, ולעיתים ללא מטרה (נמתין לדו"ח הסופי של וינוגרד).

  מעבר לכך אני גם מבין ששוחחת עם מדגם מייצג של הערבים שאמרו לך וכימתת את זה בצורה שנותנת לך יכולת להסיק על סך כלל האוכלוסיה…וכך גם בנושא מוכנותם לשלוח את ילדיהם למות ולהתאבד, ממש מקסים! יופי של הכללות, משכילות מאוד שבאות מעיניים מאוד מזרחיות. באופן כללי יש לך נטייה להכללות שהן על גבול הגזענות, הייתי נזהר יותר בדברי…

  הבעיה היא "שהפוסל במומו פוסל" כאשר אני ציינתי תמריצים לא בהכרח חשבתי על כלכליים, אבל זו הדרך בה אתה רואה אותם. מעבר לכך ההכללות שלך בנושא הכבוד ושאר מיני מעשיות תפלות לגבי הערבים אולי דורשות שינוי בשמך מאבו חומוס אולי לשם עם צליל מעט שונה.

  הייתי מציע שלפני שאתה מטיף שתקרא מעט את שאתה כותב ואת כל הדעות הקדומות בהן משוקעת כתיבתך, ואני מקווה שזהו לא משחק על כבוד חלילה וחס…

  ולסיום התמריץ הוא חיים, לכולם, לא חיי צנע או חיי פחד אלא חיים משותפים חופשיים, האם זה מספיק בתור תמריץ?

  הני

 • אבו - חומוס  On ינואר 10, 2008 at 11:19 pm

  בסדר בסדר הבנו- אני גזען ואתה תמשיך לחפש תמריצים.

  מה לעשות – אנא כורדי גזען. כשמישהו אומר לי בלי כחל ושרק שהוא רוצה לחסל אותי ואת המדינה שלי גם אם זה אומר שהוא צריך למות בשביל זה – אני טמבל ומאמין לו….(לפחות את הכבוד הזה אני נותן לו)

 • הני  On ינואר 11, 2008 at 12:37 am

  אם אתה אומר, אני קטונתי מלהתוכח. אבל אני רוצה להוסיף שיש רמת מלל, גם אנחנו אמרנו באיזשהו שלב שאין כזה דבר ישות פלסטינית, אז אמרנו אז מה?

  אני שמח, או אולי עצוב, שאתה מאמין לזה, ולא לכל האחרים שאומרים שפניהם לשלום….

  ולה שוב להכניס את הכורדים לעניין, אולי זה כלל לא קשור לזה שאתה כורדי?

  ובלי העלבויות זהו ויכוח פוליטי…
  גם אני לא נעלבתי ממה שכתבת בפוסטים, להיפך זה הביא אותי לפתוח עוד טיעונים.

  וסתם נקודה למחשה, האם יכול להיות שכל מסע ההפחדה הזה נועד להכשיר את הכיבוש מחדש של עזה?

  הני

 • עלאם עאקל  On ינואר 11, 2008 at 1:06 am

  http://www.openu.ac.il/Adcan/adcan44/7-10.pdf

  אסופת מאמרים.

  http://www.meisai.org.il/content/view/50/80/

  יושבים כפריים על אדמתם כמה מאות שנים,והיהודים באים ומפקיעים את אדמתם והורסים את מקורות המחייה שלהם.אני לא מצפה שאותם הכפריים יאהבו אותי ויגישו לי את הלחי השנייה.

  http://www.tv.social.org.il/medini/yosi-ertas-19-5-07.htm

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=41793

 • הני  On ינואר 11, 2008 at 1:33 am

  כואב הלב לראות את המעשה הזה…

  מה דעתכך על הכנה לפלישה, האם הזמן מגיע? האם העם יקבל? האם דו"ח וינוגרד יכול להביא לעצירה?

  הני

 • עלאם עאקל  On ינואר 12, 2008 at 12:33 pm

  את הפתרונות ,ואפילו הזמניים(הודנה) צריכים לחפש בדרך המדינית,ולא בדרך הצבאית.באשר לעם,העם שחוק,מנוטרל,ללא יכולת השפעה .מי שואל את העם ?
  דווקא דו"ח וינוגרד יכול להביא לפלישה,כדי להסיט את דעת העם מהדברים שיהיו בדו"ח.

 • הני  On ינואר 13, 2008 at 2:07 pm

  לדעתי פלישה כעת תבוא עם מחיר גבוה ביותר בחיי אדם משני הצדדים, ואני לא חושב שזה יהיה פשוט. ברק יחשוש, ואולמרט שכבר נכווה במלחמה מוגבלת בלבנון לא ירצה לעבור שוב את אותה החוויה…
  הני

 • יוסף בן דוד שורץ  On ינואר 15, 2008 at 9:52 pm

  לשבור את המצור והרצח בעזה
  בעקבות ביקורו של רב המרצחים העולמי וו. ג'ורג בוש, ומה שהוא כינה תמיכה ב"שלום" הישראלי-פלסטיני החריפה הממשלה הציונית את התקפותיה על עזה כולל האוכלוסייה האזרחית.

  בפצצה על שכונת אל-זייתון בעזה בלוויי כלי רכב משוריינים ומסוקי קרב, הרג הצבא הישראלי עשרה בני-אדם ופצעה 45 אחרים. בין ההרוגים בנו של בכיר חמאס, ד"ר מחמוד אל-זהאר. הצבא לא מאפשר לאמבולנסים פלסטיניים להגיע למקום ולפנות פצועים.
  לפי דיווח של "מחסום" : "עדי ראייה דיווחו כי כוח צבאי גדול פלש למזרח עזה ומפגיז מטרות אזרחיות באזור. עוד נמסר כי הצבא מונע מאמבולנסים פלסטינים להגיע למקום ולפנות פצועים וכי קיים חשש להרוגים נוספים. כוח צבאי נוסף פלש הבוקר לאזור סמוך למעבר בית חאנון.

  בין הפצועים ארבעה בני-משפחה אחת. הארבעה נפצעו בהפגזה על ביתם שממזרח לשכונת שג'אעיה בעזה. נמסר כי הצבא הפגיז את בית משפחת ג'האד אל-דבה וכי ארבעת בני-המשפחה נפצעו.

  מקורות רפואה ברצועת עזה ועדי ראייה מדווחים כי בין הפצועים יש ילדים קטנים, שחלקם במצב קשה.

  בתגובה להרג בנו השני, חוסאם, אמר מחמוד אל-זהאר כי תנועת חמאס "תגיב על הפשעים שמבצעים הציונים בסגנון שהם מבינים". אל-זהאר אמר את הדברים בשעה שהגיע לבית-החולים שיפא כדי לזהות את גופת בנו.

  "ההתקפות האלו באו בעקבות ביקורו של הנשיא בוש, שעודד את הציונים לבצע מעשי טבח נגד הפלסטינים חסרי-האונים. אנחנו נגן על עצמנו ונעמוד בפני הכובשים," אמר אל-זהאר.

  בינתיים בציניות מוחלטת השותף של ישראל אבו מאזן נאלץ לגנות את הטבח שישראל עושה. אולם הוא מזיל דמעות של תנין. המתקפה על עזה באה בעקבות ביקורו של בוש לא רק בישראל אלא ברמאללה. לא רק ישראל "הדמוקרטית" עצרה מפגינים כנגד בוש, אלא אבו מאזן השתמש בכוח כדי למנוע הפגנות כנגד רב המרצחים.

  בוש בינתיים זכה בביקורו בסעודיה בדגל אמריקאי עשוי זהב ויהלומים. יש עוד המאמינים כי שליטי סעודיה הם ידידים של העם הפלסטיני?
  לעם הפלסטיני יש רק ידיד אחד והוא מעמד הפועלים הערבי ורק המהפכה הסוציאליסטית של מעמד זה היא שתביא לפתרון ממשי. המתנגדים לפתרון זה רק יכולים לשאול עצמם כיצד "תוכניות השלום" הריאליסטיות של בוש, או סעודיה מקדמות במציאות את המאבק הצודק לזכות הגדרה עצמית של העם הפלסטיני בארצו.
  הלאה האימפריאליזם.
  הלאה הציונות.
  הלאה משתפי הפעולה עם האימפריאליזם.
  למען רפובליקה פלסטינית בכל הארץ, כחלק מפדרציה סוציאליסטית של המזרח התיכון.

 • מוני יקים אנטי ציוני  On יוני 1, 2008 at 9:04 pm

  מצב פוליטי שנמשך כבר 60 שנה ונראה שלמערכת אין פתרון , מראה על כך שאותה מערכת עסוקה בעיניינים אחרים והמשך המצב משרת את מטרותיו.
  מצבים פוליטיים הם מעשי ידי אדם ושינויים בידי אדם, מי שאינם לוקחים בכוח את השליטה על גורלם שלא יתלוננו על העוולות שמבצעים בהם אלו שהשתלטו על השלטון. כל מצב הפיך וניתן לשינוי צריך פשוט לבוא עם האג'נדה הנכונה ללא כל פשרות והרבה נכונות לבצעה .
  התמוטטות החונטה האשכנזית ומשבר המנהיגות הנילווה לתופעות ההשחתה של המעמד השליט מציבים אתגר בפני הרדיקלים הספרדו/מזרחים והפלסטינים שצו ההיסטוריה מחייבם לשיתוף םעולה שיקים תנועת המונים משותפת נגד הדיכוי הניצול ובעיקר נגד מדיניות האפרטהייד כלפי ערבים .
  מבחינה זו לאור העבר ההיסטורי של 120 שנות ציונות קולוניאליסטית פולשת, חייבת להיות הכרה מלאה ובילתי מסוייגת בשייכות הארץ כולה לעם הפלסטיני , מוסלמים נוצרים ויהודים שחיו תמיד אלו לצד אלו, יחד עם זאת התבונה הפוליטית חייבת להתחשב במצב שנוצר ולמצוא דרך של פשרה שבה יוכלו היהודים שפלשו להשאר ולחיות לצידם של הפלסטינים "אדוני הארץ", זה יכול להתבצע בתנאים של מדינה חילונית ודמוקרטית "מדינת כל אזרחיה" .
  מי שזה אינו מוצא חן בעיניו מוזמן להגר לכל ארץ שיחפוץ. מי שישאר יקבל את חוקי המדינה ויתרום לשיגשוגה ופריחתה תוך תיקון עוולות העבר….בחורבן הציונות ננוחם

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: