בשלות לדמוקרטיה – גם בפריפריה

הטיעון המתנשא, הפטרנליסטי, שלא לומר נגוע בגזענות, של עמרם מצנע: "אני לא חושב שתושבי ירוחם בשלים לדמוקרטיה", בא כרגיל ממקום טוב. לטענת מצנע החזרת הדמוקרטיה לתושבים תפגע בהם, או בציטוט ישיר מדבריו: "הצלחנו להביא לשינוי בדימוי העצמי ובמודעות העצמית של ירוחם ולהכניס אור ותקווה לעיני התושבים – אסור לפגוע בתושבים בשם הדמוקרטיה" והגדיל והוסיף: "אני חושב שהיישוב עדיין לא בשל לחזור להליך דמוקרטי". על מה אנחנו מדברים בסך הכל? על הזכות הדמוקרטית היחידה שנשארה לאזרחים בחברה דמוקרטית – לבחור את נציגיהם?

המדינה המתועשת יורדת מנכסיה, היא הופכת ליותר מינימאלית ומצמצמת את תפקידיה בציבור. גורמים כלכליים משתלטים בעקביות על ארגון דרך חיינו, אלו הופכים למרכזיים בחיי היומיום, ומנתקים את יכולת השליטה שלנו על דברים רבים, שבעבר הייתה לנו שליטה עליהם. מה נשאר אם כן? בחירת הנציגים שלנו, האנשים שאמורים לייצג אותנו במארג זה שהולך ומסתבך מיום ליום.

 נכון, אני הראשון לבקר את השיטה הדמוקרטית הנציגותית, רבים מהנציגים נגועים בקשרים המאוד בעייתיים של הון ושלטון, רבים מן הנבחרים בוגדים בקהל בוחריהם עם היכנסם לתפקיד. אך, ישנו גם הצד השני של המטבע, בו עומדת האפשרות של הבוחרים להחליט להדיח את נציגיהם בבחירות הבאות, ולבחור מישהו מתאים יותר לדעתם. היכולת לבחור ולהיבחר מקנה לשדה הפוליטי את מימד האחריות האישית.

<!–<<>>

 
"תנו זכויות בסיסיות"
 
בדיקה מהירה של מציע ההצעה שבאה "לגונן על התושבים", עמרם מצנע, מעלה כי הוא בראש ובראשונה איש צבא בכל רמ"ח אבריו, שנבחר לראשות עיריית חיפה מטעם מפלגת העבודה, נטש את העירייה על מנת להפוך לכישלון פוליטי מוחלט ברמה הארצית, ולמיטב הבנתי אינו מומחה גדול בהליכים דמוקרטיים ובשלות דמוקרטית. הוא לא מצליח להבין, הגביר מהצפון, מדוע רוצים הילידים בירוחם לבחור ולהיבחר? מדוע הם מעוניינים בתהליך הדמוקרטי האחרון שנותר להם? הרי הוא זה שהחזיר להם את האור והתקווה.

ובכן, על מנת להבין כמה חשובה היכולת לבחור ולהיבחר יש לנבור מעט בהיסטוריה וללכת למקרה האמריקאי, בתקופה בה הבריטים שלטו במושבות אשר שילמו מיסים ולא קיבלו ייצוג פרלמנטארי.  בתקופה זו נטמעו שני המשפטים הבאים: "אין ייצוג אין מיסים"! "ומיסים ללא ייצוג הם רודנות"! (תרגום חופשי מאנגלית) כבר אז הם הבינו שהזכות הבסיסית שלהם מעבר לחיים והגנה היא לבחור ולהיבחר, וללא זכות זו הם כלא קיימים, והמהלך המבריק שהם מובילים הוא ערעור אחד מבסיסי הקיום של המדינה, ההכנסות ממיסים.

את מה שהבינו אותם מתיישבים חדשים בין השנים 1750-1765 נבצר משר הפנים – שטרית, חברי הכנסת פינס, גלאון, איתם וריבלין וראש המועצה המקומית הממונה עמרם מצנע, מלהבין. כמעט 300 שנה אחרי – הזכויות הבסיסיות שלנו הם לא רק לחיים והגנה על קניין, הן כוללות את הזכויות לבחור ולהיבחר.

ללא זכויות אלו אנו לא קיימים, נפקדים נוכחים. ולא, אין לכם הזכות להחליט בפורום של 7 אנשים, כאשר שלשה מתנגדים – גפני, סוויד וסולודקין – להמשיך את השלטון הטוטליטרי של מצנע בירוחם. לתושבי ירוחם אני אומר, אין ייצוג אין מיסים, הפסיקו לשלם ארנונה ומיסים עירוניים, אם ממנים לכם נציגים – שיממנו את המיסים הם בעצמם. זוהי אחת מחלקות הדמוקרטיה האחרונות שלנו ועל מנת לשמור עליה על כולנו לעמוד כאחד בקרב מאסף זה, בקריאה לכולם – תנו לנו את זכויותינו הבסיסיות לבחור ולהיבחר.

 
פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • הצועד בנעליו  ביום אוגוסט 14, 2008 בשעה 3:04 pm

  אם תושבי ת"א, למשל, יגלו בבחירות הקרובות יותר בשלות לדמוקרטיה, מול הגנרל שלהם.

 • אזרח.  ביום אוגוסט 14, 2008 בשעה 6:32 pm

  מלקולם X אמר פעם משפט חזק:
  Nobody can give you freedom. Nobody can give you equality,or justice ,or anything. If you're a man, you take it.

  Malcolm X

  הני,מי ש"יתן" לך את ה"זכויות",הוא זה שגם יקח לך אותן.מכיוון שהוא זה שנתן לך אותן.

  George Carlin מסביר מה ההבדל בין Rights,לבין: Privileges.

 • גולדלבט משה  ביום אוגוסט 14, 2008 בשעה 9:10 pm

  רשות מקומית או עיר הם עסק שמה שנדרש לניהולו הוא יכולת מנהלית. הבחירות המקומיות זוכות לשיעור השתתפות נמוך והן לא יותר מתחרות בין
  קבלני קולות שקיבלו התחייבויות על חשבון הציבור
  לו היה הדבר בידי הייתי עורך מכרז לניהול אחת ל
  שנים ומי שלא ינהל ביעילות
  לא ישרוד
  אי אפשר בכלל לדבר על דמוקרטיה במישור המקומי

 • לש.א.פ  ביום אוגוסט 14, 2008 בשעה 10:15 pm

  מאיפה באה ההתנשאות של מצנע על תושבי ירוחם? הוא רוצה להישאר ראש עיר, שיתמודד כמו כולם.

 • אלון  ביום אוגוסט 15, 2008 בשעה 12:41 am

  בכל זאת, אי אפשר להתעלם מהעובדה שהוא הגיע לעיר בפשיטת רגל (בלשון המעטה, כי עיר בפשיטת רגל עדין לא ממנים לה ועדה קרואה, זו הייתה צריכה להיות פשיטת עור-רגל-יד-עניים-וכו').
  עכשיו מדובר בעיר עם מגמות חיוביות ממש.
  המצב נהיה טוב.
  וקודם הוא היה רע.
  אז יש פה מישהו שיודע מה הוא עושה… לא יכול להיות שהוא סתם ככה בלי שום טענה טובה שיכנע את ועדת הכנסת ומשרד הפנים שזה לא הגיוני לערוך בחירות… אולי היו לו טענות מהותיות, לא אולי, די בטוח שהיו לו. אז אפשר לבחון את מה שהוא תומך בו רק לאור הטענות הללו, אבל לא הבאת אותם.

  למה תושבי ירוחם לא מוכנים לבחירות לדעת מצנע?
  (אולי כמו שגולדבלט ציין, אותה קבוצת מושחתים חסרי-יכולת ששלטו במנגנוני הבחירה לראשות העיר עדין נמצאים שם. וכבר ראינו לאן הבחירות שהם "ארגנו" את תוצאתויהן הביאו… לפשיטת הרגל-יד-עניים-וכו'. אולי זו הטענה? כלומר, תעשו בחירות, יבחר איזה אהבל מושחת, העיר תחזור לפשוט רגל, ואז תקראו שוב למצנע? אז פשוט תנו לו עוד שנתיים לארגן את העיר כמו שצריך, להתמודד עם זה שהשולטים במנגנוני הבחירה הם המושחתים הללו. ואז תערכו בחירות… אולי זו הטענה? בקיצור היה ראוי שתביא את טענותיו, לפחות העיקריות, שנשפוט אותו על פי מה שטען ולא על פי החלק של מה שהוא טען שהתאים לך לצטט…)

  אם זה סתם פטרנליזם, מתנשא, אז זה בהחלט פסול.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום אוגוסט 15, 2008 בשעה 1:36 am

  של מערכת היחסים בין המרכזים העירוניים הגדולים הם המרכז שמרביתו אשכנזי בשכונות פאר והדר ולצידן שכונות עוני של ספקי שרותים מיזרחיים. וממול הפריפריות שמרביתן ככולן מיזרחיות . המרכז האשכנזי כולל ההתנחלויות הם עתירי תקציבים ותשתיות לעומת חוסר הפרופורציה שבהקצאת תקציבים לפריפריות והתשתיות הירודות שבהן.
  חוסר הדמוקרטיה אינו מכת שמים אלא תכנון מוקדם למטרות שליטה.
  מסורת היחסים הפוליטית של המרכז האשכנזי על מפלגותיו האשכנזיות ועיירות הקיפוח היתה מבוססת על מערכת יחסים גזענית פטרנליסטית שראתה בנייטיבס של עיירות הקיפוח ציבור יעד להשגת קולות באמצעות "בוסים מקומיים" שהיו קבלני קולות לחיזוק אותן מפלגות שבמרכז כדי שיוכלו לתקצב את האשכנזים בהתנחלויות ובמרכזים העירוניים כולל הקיבוצים והמושבים האשכנזים באופן לא פרופורציונלי ביחס לערי הקיפוח ושכונות העוני המזרחיות.
  תהליכים דמוקרטיים מקומיים ואזוריים בפריפריות היוו סכנה חמורה לעקרון המכונן של ההגמוניה האשכנזית לכן העדיפו לתקצב מאפיונרים מקומיים שמצד אחד השיגו לעצמם עמדות מנהיגות מקומית ושליטה על תקציבים למטרותיהם, אך למעשה הם היו משתפ'ים של המעמד השליט האשכנזי שדאג בכל מאודו שהנייטיבס המקומיים לא יזכו לכל שליטה עצמאית על גורלם.
  אם כל זה לא נקרא גזענות אז איני יודע מה היא גזענות…בחורבן הציונות משעבדת הפריפריות ננוחם.

 • אזרח.  ביום אוגוסט 15, 2008 בשעה 2:10 am

  קרא בעיון.

  ARNONA DIMONA .

  http://www.haaretz.com/hasite/spages/828255.html

  הצעת חוק: חלוקה שווה של ארנונה בין המועצות האזוריות לרשויות המקומיות.

  מהכתבה:

  נתונים*

  מועצה אזורית תמר חולשת על 1,675,000 דונמים בתחום השיפוט שלה.

  מספר התושבים בה בשנת 2001 היה 1,277.

  עיריית דימונה, הנמצאת בתחומה, כללה ב-2001 33,733 תושבים ,וחולשת על 30,500 דונמים שנמצאים תחת שיפוטה.

  הכנסותיה של המועצה האזורית תמר מגיעים ממפעלי ים המלח, הקריה הגרעינית, מלונות ים המלח ומפעלים אחרים.

  מועצה אזורית רמת נגב משתרעת על 4,432,000 דונמים ,והיו בה ב-2001 2,334 תושבים.

  אחוז גבוה משטחי המועצה משמש לשטחי אש ומחנות צבאיים שהינם מניבי הכנסות.

  בעיר ירוחם, הנמצאת בתחומה, היו 8740 תושבים, ושטחה כולל 34,000 דונמים.

  מאבקים מקומיים, כגון מאבקן של עיריית ערד ודימונה במועצה האזורית תמר, נשאו פרי והביאו להקצאת חלק מרווחי הארנונה של המועצה האזוריות לרשויות המקומיות המצויות בתוך תחומה. למרות מגעים בין מועצות אזוריות לרשויות מקומיות לחלוקה מחדש של ההכנסות, נושא זה אינו מוסדר בחוק.

  http://www.adalah.org/newsletter/heb/dec04/ar2.pdf

  היבטים של אי שוויון מרחבי בהקצאת משאבים מוניציפאליים.

  כך משמרים ומנציחים את המצבים שעליהם דיברת.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום אוגוסט 15, 2008 בשעה 2:24 am

  את ההפניות שהענקת לנו הם כבר קבעו שהשמש זורחת במערב. האספקט המרחבי של הקצאת קרקעות מניבות הכנסות גבוהות למיעוט של היהודי החדש הלבנבן זה עוד אספקט להוכחת קיומה של הגזענות המובנית במדינה הכוזרו/ציונית.
  המצב אליו ניקלעו עיירות הקיפוח אינו "מכת שמים" אלא חלק עיקרי של תוכנית ההסללה לניחשולים והעמקות פערים .
  המשך בעבודת הקודש שלך לספק לנו מובאות ועובדות שמחזקים את תחושות הבטן הפרימיטיביות שלי …בחורבן הציונות מעשירת האשכנזים ננוחם.

 • צשאן  ביום אוגוסט 15, 2008 בשעה 4:23 pm

  גם אותי הכעיס מאוד המשפט של מצנע. אבל זה חלק מהפטרנליזם החוטא של האליטות והלובן

 • אלון  ביום אוגוסט 15, 2008 בשעה 7:45 pm

  לא שאני מבין איך כל מה שאזרח ציטט קשור למצנע… לבחירות במוניצפליות, או לטענות של מוני לגבי הקשר בין האשכנזים לקבלני הקולות (מאיפה הוצאת את זה?).

  אבל מה שאזרח ציטט, ראיתי את הסרט את המסמך של עדאללה ואת הכתבה על הצעת החוק, הם אי-שיוויון בחלוקת משאבים, זה נקרא אפליה.
  האם זו אפליה מראש או בדיעבד? (expost או exante) לא ברור… נדמה שהיה רציונאל בחלוקה מראש, שהיה הגיוני (זה אף נאמר בסרט ע"י אחד הדוברים של הקשת המזרחית לדעתי), והוא פשוט לא התממש. ולכן יצאה אפליה expost. אבל מראש? לא הייתה כוונה שתהיה אפליה בחלוקה.

  אז פשוט צריך לתקן את זה (ולא פלא שבעלי האינטרסים בדבר מנסים לשמר את המצב, אם הם היו מזרחים הם היו עושים כך ואם הם אשכנזים הם גם היו עושים כך, לא שיש לי מושג מי זה המזרחי ומי האשכנזי פה, כי לגבי זה לא ראיתי נתונים).

  אבל מה בין זה לבין גזענות (כפי שכתב מוני: "מערכת יחסים גזענית פטרנליסטית")? יש הבדל בין גזענות לאפליה, שגזענות (בפועל) זו אפליה מטעמים גזעיים. לזה אין שום ראיה בדברים האלה. התושבים בדימונה יכלו להיות ברובם אנשי מאדים, והדברים היו מתנהלים אותו דבר. ואם אתם אומרים שהיה מניע גזעי, אז הביאו את הדוגמאות (אני אוהב את התגובות של אזרח, יש בהם תוכן שמנסה לבסס את הדברים שלו, מוני, תנסה גם).

  (צשאן, בקרוב יפרסמו את הפרוטוקול של הועדה ואביא לך את דבריו של מצנע, ואז תחליט אם זה קשור לאשכנזים ומזרחים ואם זה ענייני או לא)

 • שאנטי  ביום אוגוסט 15, 2008 בשעה 8:44 pm

  ראו הקישור שבכאן

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1011824.html

  נחת

 • תלמיד  ביום אוגוסט 16, 2008 בשעה 3:12 pm

  נושא הועדה הקרואה בירוחם הוא מעניין מאד ומעלה כל כך הרבה סוגיות רלוונטיות לחיים בישראל 2008, אבל זה הקטע השני ברציפות בבלוג החביב הזה שבו אני מרגיש שהשיח מנותב לגזענות נטו.

  מוני, אני משתדל להקשיב וללמוד מכל דעה בה אני נתקל וגם גיליתי שלרוב אני לומד הכי הרבה דווקא מאלו שאני לא מסכים עימם. גם מהדעות והעמדות שלך אני לומד הרבה. הבעיה היא שכל כך הרבה ארס ומרירות נוטפים מדבריך ("למיעוט של היהודי החדש הלבנבן") שבמקום ללמוד ממך, אני נמלט מדבריך – פשוט כי לא נעים לנהל ככה דיאלוג (ודמיין את התגובות כאן אם מישהו היה כותב על תושבי ירוחם שהם שחרחרים).

  צר לי עלייך מוני – נועדת להיות דור המדבר בשסע העדתי ולא לזכות להכנס בגדרי הדו-קיום. אני מקווה שבדור הבא יהיה יותר טוב, או לפחות שהדור הבא באמת ינסה.

  הני אני מתנצל, באמת רציתי לדבר על ירוחם. אולי בפוסט הבא לא נצטרך להתדרדר לגזענות.

  שבת שלום לכולם.

 • Hani  ביום אוגוסט 16, 2008 בשעה 3:42 pm

  I agree with every word you wrote about Mooni's way of making people feel uncomfertable due to his language, I wish he would listen to me a bit, but thsi unfortunatly does not happen.
  Shabatt Shalom
  Hani

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום אוגוסט 16, 2008 בשעה 11:40 pm

  איני מסכים כלל וכלל עם דיברי שניכם גם תוכנית וגם מהותית למרות שאני שמח ששתגובותיכם יאפשרו לי להבהיר דברים ולהעמיד על דיוקם.
  הנני עומד על כך שההתנגדות לדברי היא יותר בקשר לתכנים ולא לסגנון, אך מי שאין לו יכולת ורצון להתמודד עם התוכן ינצל סטיה סיגנונית כדי לברוח מהנושא. מבחינתי זה קולע למטרתי כי כך אני מנפה את הגזענים ואת עושי דברם המתאשכנזים עימם אין לי כל רצון לשיג ושיח מותר לי או לא ???
  תלמיד שמנסה ללמד ולקבוע הלכות אינו תלמיד אלא שחצן,במאבק בין מדוכאים למדכאים השפה היא הנשק ולא הרי המדוכא שמדבר על לבנבנים כהרי המדכא שמדבר על שחרחרים,הראשון משתמש בשפה כדי להשתחרר מהדיכוי והשני משתמש בשפה כדי להנציח את הדיכוי,ומי שרואה בשתי התופעות סימטריה כלשהי אינו אלא לוקה בצביעות.
  נושא הגזענות אינו מלח שמוסיפים כתבלין לסלט , נושא הגזענות כגורם המכונן של כל מערכות היחסים הבין שיבטיות בחברה הכוזרו/אשכנזית הוא בעיני המרכזי ונוגע בכל מערכת ותת מערכת בהקשרים אלו ומי שמתעלם מכך לוקה בעיני בתמיכה במערכת יחסים גזענית גרידא.
  מן הראוי שמי שקורא לעצמו "תלמיד" יצטייד גם במידה ראויה של ענווה וצניעות בבואו ללמוד,נסיונך לתייג אותי כדור המדבר במאבק של השסע העדתי וכמי שלא יזכה להיכנס בגידרי הדו קיום, אינם רק מוטעים אלא גם מטופשים, איני רואה כל קיום של שסע עדתי שהשימוש במושג עדתי הוא בעיני מושג המגמד את עומק הבעיה שהיא בעיני היסטורית ולאומית כיוון שאיני רואה כל קשר לאומי עם האשכנזים צאצאי הכוזרים בוני המדינה הציונית הגזענית והמנחשלת.
  מבחינה זו אני פלגן טהור שאינו מאנין שאלו שהשתמשו בבסיס הדת המשותפת כדי לדכא אותנו הינם אכן ראויים להיות שותפים באותו לאום איתי "פרוד לפני איחוד".
  תלמיד תילמד עוד דבר אל תתחסד ותעשה טובות לאיש אתה לא מעונין להיכנס לדיון תישאר בחוץ
  עד שתרגיש בשל לתרום תרומתך…בחורבן הציונות ותלמידיה מתחסדיה ננוחם.

 • אלון  ביום אוגוסט 17, 2008 בשעה 2:58 am

  הני, מתי כבר תודה שאתה רחוק ממוני אלף מילין?

  מוני, זו לא השפה. זה התוכן. השפה שלך מבטאת בצורה שלה תוכן.
  זה כמו שאם אני משתמש בתיאור של אדם בביטויים שברגיל משתמשים בהם לדבר על נאצים, אז אני בצורת הביטוי, מצדיק התייחסות אליו כאל נאצי, וזה תוכן.

  וברגע שמגיעים להבין שאתה "פלגן" אף אחד לא יכול להזדהות איתך. כי רובנו המוחלט רוצה לחיות בחברה אחת-ישראלית-יהודית-מאוחדת-מצליחה. וההנחה שאי אפשר להשיג אחת כזאת היא לא מקובלת על אף אחד מאיתנו (אף שהני עוד לא ציין מפורשות שהוא לא חושב כמוך). אפשר להשיג שיוויון, אפשר לחיות עם "כוזרו-אשכנזים", רק צריך לדבר איתם במקום לנבוח, ולנסות להבין שהאינטרס שלך אינו יחדי בעולם, ולא לך לבד שמורה ה"לגיטימציה", ואין לך (או להם) מכשיר מיוחד לגילוי ה"אמת" האחת-היחידה-הבילתי-מעוררת.

  אתה צודק בדבר אחד, אתה לא "דור המדבר", אתה לא "דור". דעותיך הן כה קיצוניות שהן לא מאפיינות שום קבוצה המונית, אלא שוליים. "השוליים של דור המדבר". זו הגדרה טובה יותר. (זה לא עלבון שאני מטיח בך, זו אבחנה. לפעמים להחזיק בדיעה קיצונית או חריגה אינו חיסרון ובכל מקרה זה לא מעיד על נכונות העמדה – לחיוב או לשלילה – אבל זה רק לומר שהקטלוג שלך כ"דור המדבר" הוא אכן שגוי. בעצם, הפסקה הזו מכוונת לתלמיד יותר מלך…)

 • Hani  ביום אוגוסט 17, 2008 בשעה 5:30 am

  I am out of the country will answer when I get back.
  Just a few quick notes:
  1. I am not that far away from mooni
  2. Mooni it is all about the wya you present things! not the content. I agree with most of yourontant on some issues but dislike the way you present it.
  3. Alon, I do not have th same vision of a society that you have.
  4. Mooni, this is MY BLOG!!! do not send people to out of discussions or tell them that thsi is not th place for them! you are out of line.
  5. Dear Studet, you are more than welcome to express any ideas you might have.

  Now please let me enjoy the rest of my stay
  Shavua TOv to you all
  Hani

 • אלון  ביום אוגוסט 17, 2008 בשעה 6:33 am

  כמובן, תהנה מהחופשה.

 • אלון  ביום אוגוסט 17, 2008 בשעה 6:49 am

  למוני,
  תקרא את זה:
  http://www.notes.co.il/mati/45220.asp

 • אזרח.  ביום אוגוסט 17, 2008 בשעה 9:17 am

  המושתת על פי קודים והתנהגויות אשכנזיות.

  על השד העדתי.

  http://blogs.bananot.co.il/showPost.php?itemID=1060&blogID=53

  http://www.tzura.co.il/tshsd/yezira.asp?codyezira=21962

  התרצת האפליה

  http://stage.co.il/Authors/55112?sortby=created#type10

  מחלוקת בציון.

  http://www.notes.co.il/benarroch/35812.asp

  ידיעות אחרונות יצאו לגלות את הגזענות. או אשכנזי, מזרחי, רוסי, אתיופי, חרדי וערבי יצאו ליער…

  http://www.tau.ac.il/tarbut/tezot/Ribke/Ribke-MA.pdf

  הישראלי היפה " ו " הישראלי המכוער " השיח על התרבות היחידה למחקר.

  מוני,אתה לא לבד.הרבה חושבים ומרגישים כמוך.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום אוגוסט 17, 2008 בשעה 10:59 am

  שתמשיך להנות מהחןפשה ותקרא ותדייק. לא שלחתי את תלמידך אל מחוץ לדיון או לבלוג שלך ,רק מחיתי על הדרך המתחסדת בה הצדיק את נסיונו לסתום את פי.
  מה לעשות אבל הסגנון שלי הוא מה שמאפיין אותי ואיני מאלץ איש לקרוא את דברי ונראה לי שיש המסכימים עם דעותי והסגנון כלל לא מפריע להם ויש הניתלים בסגנון כדי להתעלם מהתUכן. נירשמתי לקורס הליכות נעימות אצל חנה בבלי בתקווה שזה ישנה את סיגנוני ויאפשר גם לגזענים גמורים ועושי דברם לקרוא ולהנות ללא קלקול קיבה.
  אזרח יקר מכל אתה מאלץ אותי שלא כדרכי לחזור על דיברי התישבחות שאני חולק לך וזה מעומק הלב אתה עושה עבודת קודש והלוואי והיה ביכולתי להתקרב לקצה היכולת האינציקלופדית שלך, תבורך ושיהנו הקוראים במובאות העיניניות שאתה מכוון אליהן.
  ניראה לי שהני יבין כי לא כולם יכולים להתנבא באותו סיגנון ויראה כיצד שיתוף הפעולה בין הסיגנונות יפרה את הדיון לעיקרו של עינין.אני מאד מקווה שהתלמיד שכל כך רוצה ללמוד ואלון וכנופייתו שכל כך לא רוצים ללמוד אכן יקראו את כל תכני הקישורים שהבאת לעיל ומוחם יתמלא בינה ודעת להבין דברים לאשורם.
  בחורבן הציונות מסלפת הסיגנונות ננוחם

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום אוגוסט 17, 2008 בשעה 11:21 am

  עינין התבטאותו המוזרה והמקוממת של גנרל מצנע אפשר לפרשה באופן המצדיק הנצחת המצב הקיים שהוא לנוחותו של הגנרל בדימוס. אפשר גם במיקרו למצוא הצדקה לדבריו אם מתייחסים למצב בירוחם בהקשר בכלל ארצי ההיסטורי. שהרי ההגמוניה האשכנזית שהיא תורת הגזע הלבן שאפה למערכת יחסים נטולת דמוקרטיה עם הפריפריות השחורות ושליחיה עשו הכל דרך המפלגות שבשליטה אשכנזית כדי לטפח משת'פים מקומיים מושחתים שקיבלו עצמות משאריות החינגות האשכנזיות וידאגו למנוע כל התפתחות של מנהיגות מקומית המושתת על ערכים דמוקרטיים.
  אז אולי צודק מצנע שכיום התשתית הציבורית המקומית בעיירות הקיפוח כה לוקה בהזנחה ושחיתות המידות שהדיבורים על דמוקרטיה מקומית אין להם כל אחיזה במציאות וזה משום שהמפלגות עתירות התקציבים ימצאו תמיד איזה בריון מקומי גם באיצטלת עו'ד ויקציבו לו כספים רק כדי שההליך הדמוקרטי יפגע.
  מזה אני מסיק שהאינטרסים של הפריפריות תלויים בסיכויי הנחלת ויישום ערכים ודרכי פעולה על טהרת הדמוקרטיה, דבר שבמשך 60 שנה הורחק במכוון ממגע ידם של התושבים המנוצלים והמנוחשלים שלא במקרה מרביתם ככולם לא אשכנזים. המשחק הדמוקרטי ממצה את עצמו במרחבים האשכנזיים עתירי התקציבים והתשתיות כך שנישמרים מערכי הפריבילגיות הגזעניים באופן מאד דמוקרטי….בחורבן הציונות "הדמוקרטית" ננוחם.

 • אבי  ביום אוגוסט 17, 2008 בשעה 4:42 pm

  חזרתי לביקור בירוחם לאחר שלש שנות גלות בניו יורק לגלות שעמרם מצנע עושה שם פלאות.
  לפני שלוש שנים עזבנו את ירוחם (לאחר 15 שנות מגורים שם) בשל התהום אליו התדרדרה ירוחם וחוסר היכולת להמשיך לעבוד ברשות המקומית תחת שלטונו של ברוך אלמקייס שנבחר באופן דמוקרטי. המצב היה חמור עד כדי כך שכאשר אשתי באה לבקש חל"ת נאמר לה לבוא למועצה, אולי ראש המועצה שם (כי אף אחד מהעובדים כבר לא בא לעבודה לאחר חודשים של העדר משכורות) ואולי הוא יהיה פיכח ולא שיכור, ואז אפשר יהיה להחתים אותו על בקשה. כמבון זה לא היה המצב ועזבנו את ירוחם ללא שום פיתרון.
  אלמקייס, שהיה פעם הילד הרע של המערכת, שבה את דמיונם של כמה אנשים שרצו לדבר בשם המקופחים. הוא תקף את האשכנזים, את הממשלה ועוד כמה גורמים. בירוחם עצמה הוא זכה לתמיכתם של כל המובטלים, מאחר שלא היסס לתת לכל אחד הבטחה שהוא יסדר לו ג'וב במועצה. תוך חודשים אחדים הבינו 50.5% של תושבי ירוחם שתמכו בו, שהוא מדרדר במהירות את ירוחם לעברי פי פחת, והראשונים שנפגעים הם אותם חלשים שתמכו בו מלכתחילה. אגב זה לא הפריע לכמה נאורים להמשיך ולגבות אותו ולא להודות בטעותם.
  בשלהי 2005, לאחר לחץ תיקשורתי מאסיבי, הואיל שר הפנים אופיר פינס לפטר את אלמקייס שהיה ידידו ואיש מפלגתו. לאחר כשבועיים של תהיה מי ימונה לשקם את החורבן העצום, נודע שמצנע יתפטר מהכנסת ויסכים לקחת על עצמו את המשימה.
  במהלך אותם שנים תפקודו עלה על המצופה. אחד מיתרונותיו היו העובדה שהוא לא היה צריך להתנהל בכפיפות למועצה מקומית נבחרת בה כל נציג יכול לכופף את הרשות, ולסחוט תקציבים אינטרסנטים, רק כדי שהמועצה תמשיך לתפקד.
  תושבי ירוחם, שרצו ראש ועדה קרואה שרק ישקם את החורבן של אלמקייס וישאיר מועצה מאוזנת לקראת הבחירות הבאות, הופתעו לגלות שמצנע מקדם את הישוב לגבהים שהוא לא היה בהם בעבר. כמי שביקר בירוחם רק לאחרונה – ניתן לראות את הדבר גם ממראה עניים.
  תושבי ירוחם רבים, שרצו שמצנע ימשיך וביקשו שהוא יתמודד בבחירות, נתקלו בסירוב. יועץ של מצנע אמר לי שכוחו של מצנע בירוחם הוא בלל שהוא מעל לפולטיקה המקומית. בגע שהוא יהיה חלק ממנה, עם מועצה שבחלקה בחרו אינטרסנטים, יכולתו להמשיך בתהליכי השינוי תקטן משמעותית. נכונותו של מצנע להיענות לבקשה של כמה מתושבי ירוחם ולבקש משר הפנים להמשיך את כהונתו כדי שיוכל להלשלים קדנציה מלאה של חמש שנים. קדנציה שבה יוכל לסיים פרויקטים חשובים בהם החל, והחשוב שבהם להביא לכך שעיר הבה"דים הצה"לית לא תהיה כפופה למועצה האזורית רמת הנגב.
  אגב, בירוחם המועצה המקומית היא המעסיק הגדול ביותר והיוקרתי ביותר. המאבק המוניציפלי נוגע כמעט בכל אחד. שיעור ההצבעה בבחירות ב-2003 היה מעל 85% כך שלא מדובר בציבור אדיש. אם הייתה התנגדות משמעותית מקרב התושבים לכהונת מצנע, החלטת שר הפנים לא הייתה עוברת בשקט שכזה בירוחם.
  אגב, התנגדות ישנה. כל המתנגדים היו מתומכיו של ברוך אלמקייס או אשנים שרוצים בעצמם להיבחר.
  אנחנו לא מאמצים כל זכות דמוקרטית אמריקאית וכפי שהני יודע היטב, יש באמריקאים רמה גבוהה מאד של פופוליזציה. אנחנו לא בוחרים את התובע הכללי ולא את ראש מחלקת החינוך של העירייה. יכול להיות, שלאור מצבם העגום של הנהגות נבחרות ברשויות מקומויות מוחלשות, יש מקום לבחון מחדש את קדושת הדמוקרטיה ברמה המוניציפאלית.
  ואגב אל תטעו, הכותרת בהארץ, שנכתבה על ידי העורכים ולא על ידי הכתבת, מעוותת את דבריו של מצנע.
  לעיתים קרובות, אלה המדברים בשם השחרור רק מביאים עמם סוג אחר של דיכוי.

 • אלון  ביום אוגוסט 17, 2008 בשעה 6:25 pm

  אבי, אתה עם הטענות שלך הורס את התיאוריה ה"יפה" שהוצגה קודם, לפיה הכל קונספירציה של השלטון המרכזי האשכנזי לשלוט בפוליטיקה המקומית כדי להרע את מצבם של המזרחיים…

  לפי מה שאתה אומר, השיקול להחליף את ראש העיר היה ענייני (הבעיות שנוצרו והכיוון השלילי, והכל עקב הפוליטיקה המקומית הרקובה). המטרה הייתה שיפור המצב. התוצאה שיפור המצב. והמרוויחים הם המזרחיים.

  אולי עדיף שלא היית כותב את זה, אנחנו בעד עובדות שתומכות בתיזה שלנו (של דיכוי וקיפוח של האשכנזים את המזרחיים בכל מקום ובכל מעשה אצל כל אחד) ולא מעוניינים בעובדות שמחלישות אותה. אתה יכול לשנות את ההבחנות שלך למשהו כמו: היה בירוחם מעולה, ואז באו האשכנזים ודפקו אותם בטענות שווא של בעיות, והביאו איזה אשכנזי, ששדד לנו את כל הנכסים בעיר, ועד היום המצב נהיה רק יותר גרוע והאשכנזים יושבים בירוחם עם סיגר קובני, והמזרחיים מצבם רק מחמיר.?

  לתגובה של אזרח שמוני כ"כ מתלהב ממנה:
  אני כמובן יודע שמוני לא בודד בדיעה שיש קיפוח ודיכוי של אשכנזים את המזרחיים (בכל מיני צורות וכו'). אני כתבתי שמוני לבד בדיעות הפלגניות (גם אם הני רואה חברה שונה משתיארתי, שהיה נחמד אם יפרט כי אין לי מושג מה אפשר להוריד מתנאי המינימום שהבאתי, הרי הוא בטח לא יסכים לפלגנות של מוני), שאין ברירה אלא לפרק ולהחריב, ולבנות מחדש על טהרת הגזע המזרחי, כי כל האשכנזים הם שורש כל הרע, והכל גזענות בעצם ולכן אי אפשר חברה שיוויונית ולא גזענית אלא אם היא הומוגנית בגזעה (זו העמדה שמוני מציג עד כה, ואפשר לצטט אותו כדי להראות נקודה נקודה בדברים אם תרצו). לענין הזה, שיש שותפים רבים לגישה הפלגנית הזו אזרח לא הביא עדויות, אלא לעמדה שמסכימים עם קיום הקיפוח, מה שברור לי ולא אמרתי מעולם שמוני הוא חריג בעמדה הזו.
  (ועכשיו הזמן לצטט את עצמי ממקודם, לגבי העובדה שמוני לא לבד בעמדה שיש קיפוח אשכנזי וכו' גם היום: "לפעמים להחזיק בדיעה קיצונית או חריגה אינו חיסרון ובכל מקרה זה לא מעיד על נכונות העמדה – לחיוב או לשלילה")

  ברכות

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום אוגוסט 17, 2008 בשעה 9:37 pm

  אלון הסלפן. העסוק באקרובטיקה גרפומנית כדי שלא להודות בטעיותיו שהכחישו קיומה של הגזענות האשכנזית .
  תמוה אבי שבא מניו יורק ונישמע כמו קומוניקט של משרד יחסי ציבור לגנרליסמו מצנע.
  רק הגיע לחופשה וכבר מכיר את המצב כאילו לא עזב לרגע וחושש לחשוף את שמו המלא שמא יורע לו תמוה מאד !!!
  על העובדה שאלמקייס דירדר בשיטת "הבוס המקומי" את מצבה של ירוחם אבל אי אפשר להתעלם מכך שהכח שניתן לו היה לפי מערכי השליטה המסורתיים שבין המפלגות האשכנזיות/כוזריות המעוניינות שמשת'פים מקומיים ישלטו בעיירות הקיפוח ויעשו בהן כרצונם כל עוד הם מביאים קולות בבחירות הכלליות.איני מסנגר בשום אופן על אלמקייס אך מן ההגינות לציין שאותן קופות תקציבים שנפתחו באורח פלא בפני הגנרליסמו היו די חסומות בפני אלמקייס.הסיפור של ירוחם מאפיין את מרבית אם לא כל ערי הקיפוח ובפרט בהשוואה להתנחבלויות עתירות התקציבים.
  אולי יסביר אבי ברוך הידע והכשרונות כיצד דירדר אלמקייס את ירוחם ומי היו אלו שעזרו לו לדרדרה ולמה???
  אבי אם אתה אדם של אמת ולא כרוז יחסי ציבור אז תחשוף עצמך ותתרום לבניית מנהיגות מקומית שתיבחר באופן דמוקרטי ללא התערבות של המפלגות האשכנזיות.בכל מיקרה פיטוריו של אלמקייס בידי השר פינס ילד השמנת של האוליגרכיה האשכנזית והצנחתו של גנרליסמו מיצנע יש בה טעם רע של פטרונות אשכנזית גזענית , מעין נקמה על התבטאויותיו האנטי אשכנזיות של אלמקייס ,ובנושא זה מן הראוי היה לשמוע גם את דעותיהם של תומכי אלמקייס שאני מאמין שלא כולם מלכחי פינכה….בחורבן הציונות משעבדת הפריפריות השחורות ננוחם.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום אוגוסט 17, 2008 בשעה 10:36 pm

  העירו לי שמתקפת היחצנות של אנשי מיצנע קוימה גם באתרים אחרים כמו קדמה שגם בה פורסם כתב היחצנות של אבי וזה מוכיח לי שצדקתי בתחושת הבטן שלי שאבי האנונימי הוא למעשה עבודת יחצנות מטעם.
  אם טעיתי אז אולי יסביר לי אבי כיצד בין טיעוניו הוא מלין על כך שבזמנו של אלמקייס שכרם של עובדי המועצה לא שולם במשך חודשים רבים, שהרי שכרם לא משולם ישירות ע'י אלמקייס אלא ע'י המדינה ומי שעצר את משכורתיהם אלו הבזבזנים האשכנזים במרכז שמעדיפים העברת תקציבים לחבריו של אלון בהתנחבלויות האשכנזיות.
  הייתי באמת רוצה לשמוע דעה לא משוחדת בדבר הנסיבות להדרדרות בימיו של אלמקייס , אם זו היתה שחיות שלו מדוע לא הועמד לדין ואם הועמד כלום שילם את המחיר המלא על הפשעים שביצע, ואילו אם כהונתו חובלה ע'י הזרוע האשכנזית הארוכה אז מן הראוי שתהיה חקירה משטרתית בעינין והאשמים יועמדו לדין כי מעשים כאלה קורים כלפי כל המועצות המקומיות המזרחיות והערביות ואלו עבירות הנוגעות בפלילים.
  …בחרבן הציונות מפלת ערי הקיפוח ננוחם

 • אלון  ביום אוגוסט 17, 2008 בשעה 11:10 pm

  וואללה מוני, הפתעת אותי.
  האמת שהפעם הפרשנות שלך לסיבות לאירועים שאבי תיאר נשמעת אפשרית.
  ואני מסכים שאפשר להשקיף כך (כפי שתיארת) על המציאות.
  (חוץ מדבר אחד, רגע, אני אציץ שוב בתגובתך… לגבי התשלום של שכר עובדי המועצות. התקציב בעינין הזה מופרד, וזה ענין של התנהלות העירייה – עם כל הביקורת הידועה של בעיות של עיריות חלשות לעומת חזקות וכו', משרד הפנים לא משלם את המשכורות, העיריה משלמת מתקציבה העצמאי. חולון הייתה במצב כלכלי לא טוב, ובלי מעורבות של השלטון המרכזי ראש העיר מוטי ששון – הוא מזרחי, שלא תחשוד בו – הפך אותה לעירייה היציבה בארץ מבחינה כלכלית. אי אפשר לחשוד שבחולון יש רק אוכלוסיה חזקה, כי אין, שכונת ג'סי כהן למשל וחלקים מקרית שרת מיושבות , באוכולוסיות דלות אמצעים. וזו לא עיר אשכנזית).

  ועכשיו להסתייגות שלי (חייבת להיות), כפי שההסבר שלך הוא אפשרי, ושלי הוא סביר גם-כן. ולכן זו בחירה לבחור איזה הסבר מתאר את מה שארע בירוחם באופן התואם למציאות.
  מדוע אתה בוחר דווקא באופציה שלך? זה אני לא יודע.

  אני בוחר לחשוב שמה שאמרת הוא אפשרי, אבל כיוון שלא הכרחי, ואני סקפטי מאוד לגבי התיאוריה שמסבירה הכל – הכל!!! – לפי איזה מודל של כח שמנסים אשכנזים לנצל מול מזרחיים, אז אני הייתי דורש איזה עובדה או סיפור שיתמוך בהסבר שלך כדי להעדיף אותו על שלי .
  למה לא להבין את פיטוריי אלמקייס כי הוא באמת מנהל גרוע?

  למה לא להבין את הכשלון של אלמקייס כנובע מניהול גרוע ולא מאיזו הכשלה של האשכנזים את התנהלותו?

  למה לא להבין את ההצלחה של מצנע כנובעת מהמוצלחות שלו, ולא מפתיחת דלתות בפניו עקב אשכנזיותו (או השירות שהוא מבצע עבור האשכנזים – כאן יש גם בעיה בדבריך שדורשת הסבר, שאתה מחד אומר אלמקייס הועלה לשלטון ע"י האשכנזים כדי שישרת אותם, ומאידך אומר שהם לא פתחו לו דלתות כך שנכשל בגללם, אז הם רצו בו או לא? עזרו לו או הכשילו אותו? אם עזרו לו לעלות למה עזרו לו ליפול?), כפי שמבינים את הצלחתו של ששון (ראש עירית חולון הלא אשכנזי – בעיר לא אשכנזית) כנובעת ממוצלחותו ולא מעזרה אשכנזית?

  ובכלל: אם ההסבר שלך למה שקורה נוגע ליחסי כוחות בין שלטון מרכזי למי שיכול להביא לו קולות, למה זה קשור למזרחיים-אשכנזים? זה רק במקרה? אם יש ישוב של אשכנזים (עומר, או כפר עזר או גזר, או לא יודע), האם גם שם השלטון המרכזי עוזר להעלות את מי שיתן לו קולות בלבד? אם כן, אז למה זה קשור למזרחיים-אשכנזים? זה קשור להתנהלות המע' הפוליטית באופן עיוור צבעים. בקיצור לפי הסבר זה הבעיה היא של מבנה פוליטי ולא של גזענות.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום אוגוסט 17, 2008 בשעה 11:55 pm

  הכלל אשכנזית כאשר מדובר בסיכוי שהמיזרחים יקחו שליטה על גורלם ללא הפטרנליזם הגזעני האשכנזי.
  מיצנע הי ראש עירית חיפה כל כך מוצלח עד כדי כך שהחיפאים העיפו אותו עם בעיטה באחוריו וכדי לתקן את תדמיתו זרקו אותו על ירוחם והבטיחו לו תקציבים ועזרה כל משרדית שנמנעה מאלמקייס כדי שיראו וידעו כל ראשי עיירות הקיפוח וידעו מאיפה משתין הדג.
  התקציבים לתשלום המשכורות במועצות המקומיות מגיעים לענייות דעתי ממשרד הפנים ולא סביר שראש המועצה יחליט לעצור משכורות ולקומם נגדו את כל תושבי ירוחם אלא אם הוחלט שאלמקייס הוא בעל נטיות התאבדותיות. מהמעט הידוע לי הרי שאלמקייס הציג מודל חדש של מנהיג עיר קיפוח וגם דיבר נגד הגזענות האשכנזית וכל זה היה לצנינים בעיני העסקונה של האוליגרכיה האשכנזית. הכושי עשה את שלו וכשנוכחו שהוא לא כמו שחשבו אלא גולם שקם על יוצרו עשו הכל במצוות הסולידריות האשכנזית הידועה כדי להכשילו.
  "פיטורי אלמקייס כי הוא מנהל גרוע" בכלל ממתי מפטרים אשכנזים משום ניהול גרוע תסתכלו על המדינה הזו מראש הממשלה עד אחרון המנהלים מתי שמעתם על פיטור של מנהל גרוע אולי להפך כמה שהוא יותר גרוע כך הוא מקודם יותר ובפרט כשהוא גרוע כלפי המזרחים.
  ההסבר שלי הוא בגדול הנכון מכיון שהארוע המכונן המסביר את כל מערכות היחסים הפנימיים במדינה הוא הגזענות האשכנזית שמייבאת מודל קולוניאליסטי ארופאי ושיטות ביצוע נאציות….בחורבן הציונות ומצדדי גזענותה ננוחם.

 • אלון  ביום אוגוסט 18, 2008 בשעה 8:43 pm

  הנה משהו מהותי שכתבת:
  "התקציבים לתשלום המשכורות במועצות המקומיות מגיעים לענייות דעתי ממשרד הפנים ולא סביר שראש המועצה יחליט לעצור משכורות "
  אבל זו טעות. בדוק וראה שמשכורות משולמות ישירות מעירייה ולא ממשרד הפנים. והעירייה שחובותיה לא מאפשרים עמידה בתשלומים כלשהם (כולל חובות לבנקים וכו') עקב ניהול כושל (תמיד זה ניהול כושל בסופו של דבר, כי אף פעם לא צריכים להוציא יותר כסף מהכמות שגובים במיסים מוניציפלים) מפסיקה את התשלומים כולם – כי אין כסף בקופת העיריה – כולל משכורות.

  וחוץ מהענין הזה, לא היה לך דבר מהותי לומר אז חזרת לעצמך – גיבובים שהם לא יותר מבוססים מההיפותיזות והמיתוסים במיתולוגיות:
  1) "וכדי לתקן את תדמיתו זרקו אותו על ירוחם והבטיחו לו תקציבים ועזרה כל משרדית שנמנעה מאלמקייס כדי שיראו וידעו כל ראשי עיירות הקיפוח וידעו מאיפה משתין הדג"
  על מה זה מבוסס? משהו? תן משהו… כלום הא…
  2) "מהמעט הידוע לי הרי שאלמקייס הציג מודל חדש של מנהיג עיר קיפוח וגם דיבר נגד הגזענות האשכנזית וכל זה היה לצנינים בעיני העסקונה של האוליגרכיה האשכנזית… עשו הכל במצוות הסולידריות האשכנזית הידועה כדי להכשילו" – ואז האשכנזים החליטו להפטר ממנו? נו… קדימה, משהו, עדות, ראיה, פרט שמבסס את העובדה שאשכנזים החליטו להפטר ממנו ושהעובדה שנכשל או סולק קשורה באשכנזים האלה (השטנים, תאמין לי כאלה שטנים, מזל שלא רצחו אותו וביתרו אותו וקברו את חלקיו בכיכרותיהם של עיירות קיפוח-ועבודות-פרח למען יראו ויראו)
  3) "בכלל ממתי מפטרים אשכנזים משום ניהול גרוע " – יש לך איזה אשכנזי בראש רשות עירונית שמגיע למצב של אלמקיס (חובות וכו') שלא פיטרו אותו? לא הא? סתם אמרת את זה כי זה נשמע טוב? אז הנה משהו נשמע יותר טוב: כשאשכנזי מנהל עיריה גרוע אז נותנים לו עירייה גדולה יותר! ומזרחים מיד מפטרים, מיד! (עזוב אותך שזה לא מה שקורה בפועל, המציאות זה דבר שולי, העיקר איך שזה נשמע, נשמע טוב, שלי יותר טוב, אז פעם הבאה תגיד את זה).
  4) אופס! באמת אמרת את זה: "להפך כמה שהוא יותר גרוע כך הוא מקודם יותר ובפרט כשהוא גרוע כלפי המזרחים" – וואללה, הסוף שלך אפילו טוב משלי, גדול אתה, צחוקים, "בפרט כשהוא גרוע כלפי מזרחיים" – גאון אתה גאון.
  5) "ההסבר שלי הוא בגדול הנכון מכיון שהארוע המכונן המסביר את כל מערכות היחסים הפנימיים במדינה הוא הגזענות האשכנזית שמייבאת מודל קולוניאליסטי ארופאי ושיטות ביצוע נאציות" – פששש. נשמע טוב. אבל אני שמעתי משהו יותר טוב:
  אני שמעתי מחבר, שכל האשכנזים התאגדו כדי להביא את סוף העולם… הם יושבים בחדרים חשוכים במרתפים אפלים ומתכננים איך לדכא את המזרחי הבא שיפגשו בו. חוץ מזה הם גם מתכננים לאכול את ילדי המזרחיים בתבלין כסף שהם יעשו תוך ניצול של המזרחיים על ידי שיעבידוהם בפרח במכרות ומחצבות בסיביר. תתכונן, הם באים!
  אני אגיד לך למה הסיפור שלי טוב משלך… כי לי יש ראיות לזה שזה נכון… הנה: אני אמרתי שזה נכון! (ראיה חותכת ללא ספק) ואם מישהו יגיד לי שלא, אז אני אצעק עליו "גזען!" עד שהוא יכנע. הא? גאוני!

  רואה מוני, אני לומד, לאט לאט.

  הני, אם לך יש איזו ראיה גאונית להסברים שמוני מביא, יאללה, תפנק אותי באיזו הוכחה.

 • מוני יקים האנטיציוני  ביום אוגוסט 19, 2008 בשעה 10:06 pm

  כן המשכורות משולמות ישירות ע'י העיריה אבל התקציבים באים ממשרד הפנים וכו'.. בסיכומו של ענין אליבא דה "תוכנית אלון" לא היתה כל קנוניה אשכנזית גזענית בהקמת 32 ערי קיפוח קרובות לגבולות המדינה הקטנה ומקפת האוייבים, ככה סתם המזרחים שנתקעו במקומות שכוחי אל ותקציבים פשוט בחרו מרתונם הטיבעי להיות במקומות אלו טרף לטילי החמאס וחיזבאללה,ככה סתם הם היו חסרי תעסוקה ורמת החינוך והשרותים על הפנים כאשר במרכזים העירוניים ככה סתם היתה רמת שרותים וחינוך "מערביים".
  ככה סתם כדי שאלון יוכל לכתוב את תוכניתו ולהפיק מסיבלם של מאות אלפי פרענקים כמה טונים הומוריסטיים. ניסגור מעגל בכך שנחזור לקביעתי הראשונית כי כל ענין הפערים והעמקתם הוא חלק מתוכנית אשכנזית זדונית, ובמבחן ההגיון כל מי שאינו מקבל את הבסיס הגזעני של תיכנון זה הוא גזען בריבוע כי אחרת ההסבר היחיד לפערים הוא בנחיתות הגזע המזרחי . מי שיצר מלכתחילה תנאי פתיחה והתחלה על בסיס המוצא הוא הגזען כי בני האדם נולדו עם תנאי פתיחה זהים ,רק אצל הגזענים יש הסברים "לוגיים" להבדלים איכותיים בין בני אדם. לא מספיק ש "תוכנית אלון" קובעת "למה ? ככה". אין לו כל הסבר לוגי משכנע למה יהודי צפון אפריקאי מצליח בצרפת בקנדה ובכל ארץ אחרת ורק כשהוא מגיע למדינה הכוזרית כישוריו השיכליים והמנהיגותיים הופכים להיות בעלי ערך שלילי, גזענים כמו אלון יתפתלו לכל הכיוונים כדי לשמר את מערכי הפריבילגיות ההופכים אותם לבני הגזע הלבן העליון ….בחורבן תורת השקר האשכנזו/כוזרית ננוחם.

 • אלון  ביום אוגוסט 20, 2008 בשעה 1:09 am

  וואו… שוב הפתעת, גם הפעם יש טיעונים אמתיים שם… מעניין כמה זמן זה ימשך (אני מהמר שאחרי התגובה הזו זה יפסיק… מי יודע מתי יחזור).

  (ראשית, לגבי משכורות בעירייה, התקציב לא "בא ממשרד הפנים" הוא מגיע ממיסים עירוניים – כמו ארנונה. אתה יכול לבדוק את זה).

  אז עכשיו הטיעון שלך הוא בעצם כזה:
  *) בני האדם נולדו עם תנאי פתיחה זהים
  א) יש פערים
  ב) ההסבר היחיד לפערים והעמקתם הוא שהם חלק מתוכנית אשכנזית זדונית [וגזענית]
  ג) כל הסבר אחר מחייב להתבסס על "נחיתות הגזע המזרחי"
  ד) כל מי שאינו מקבל את הבסיס הגזעני [לפי נקודה 2] של תיכנון זה הוא גזען בריבוע [בגלל
  ה) כיוון שפערים צריכים להיות מוסברים בדרך כלשהי, ואנו דוחים הסבר הנוגע להבדלים בין הגזעים (ראה *) ולא קיים הסבר הגיוני (ראה ב) שאינו מתבסס על טענות גזעניות (ראה ג) אז ההסבר היחיד שנותר לקיומם של פערים הוא הגזענות.

  ראשית, אתה מתבלבל פה בין מה שהיה למה שיש. אף אחד לא מתווכח שהייתה פעם גזענות. אולי כן אולי לא, אני לא נכנס לזה, אין לי ידע כלים או יכולת לנהל דיון כזה. כל השאלה והדיון הוא האם היא קיימת היום. היום! היום!!!!!! אז גם אם היית מוכיח שהייתה גזענות בעבר, זה לא מקדם בשום דבר, ההפך! זה מחליש את הטענה שלך שיש היום גזענות, כי הפערים של היום מוסברים ע"י הגזענות שהייתה פעם, ולכן אתה לא יכול להשתמש בטענה ג' ובטענה ה' לטעון שיש היום גזענות. אבל בהנחה שאתה רוצה להמשיך ולבצע את אותה מהלך מחשבתי על הפערים היום ולהתעלם מגזענות בעבר יש לך עוד בעיות בטיעון, ואתה לא מתמודד איתם.

  אז עכשיו, תענה באופן עינייני לטענות שכנגד הטיעון שלך, שבעצם תוקפות את נקודות ב-ג בעיקר, אבל ע"י כך מפילות את הטיעון לחלוטין כיוון שנקודה ה' מבוססת עליהם :
  1) ההנחה שנתונים ההתחלתיים זהים היא בעיתית. האם כמות ההון שברשותם ביחס לחברה אליה הגיעו זהה? האם המקצועות אותם הם כבר רכשו זהים לממוצע המקצועות בחברה אליה הגיעו? וכו'. יש הרבה הבדלים שלא סביר להתעלם מהם בתור "נתונים התחלתיים".
  2) אנחנו מניחים שהקבוצה הנטמעת היא ללא הבדלים מפאת "גזעה" לחברה המקומית. אבל אי-ההבדל מתבסס על איזו הנחה סטטיסטית המתבססת על כך שהקבוצות גדולות. (למשל, אם האשכנזים חכמים כמו המרוקאים, והמרוקאים כמו האשכנזים. עדין בקבוצות קטנות של מדגם, ניתן למצוא הבדלים, גם אם הבחירה היא רנדומאלית. נניח נבחר רנדומאלית 10 אנשים, האם לא יתכן שנמצא כך ש 5 המרוקאים חכמים יותר מהאשכנזים?) לכן, אם כל הקבוצה הנטמעת בצרפת היא קטנה, אז אין להניח "שיוויון בנתונים התחלתיים" – זה ענין לאפיון פרטיקולארי של של הקבוצה המדוברת (אולי הם חכמים במיוחד?)
  3) גורמים שאינם פוליטיים חברתיים יכולים להיות התוצאה של אי השיוויון בתוצאה. למשל: רוב המרוקאים בצרפת התיישבו במרסיי (סתם כדוגמא), ובמרסיי היכה משבר כלכלי (או טורנדו שמחק חצי מהעיר), שהשפיע על כל התושבים, בלי קשר למוצאם, ולכן ברבות השנים הם התקדמו בקצב קטן מהאוכלוסיה הכללית.
  4) לא כל תנאי המציאות מאפשרים ויתור בפוליטיקה ובחברה על ערכים אחרים תמורת שיוויון. למשל, אפשר שניתן היה לבחור בשיטת חלוקת משאבים שהייתה משמרת את המעמד השווה של היהודים-צרפתים, אבל הבחירה הייתה מחייבת ויתור על שיטה שתטיב עוד יותר עם כל החברה, ולכן לא בחרו בשיטה א' והתוצאה היא אי-שיוויון בתוצאה לרעת היהודים-צרפתים. אך זה לא נובע מגזענות, אלא משיקולים "עיוורי צבעים".

  בקיצור, בהחלט שאין קשר הכרחי בין ההנחות שלך (שיוויון בנתונים התחלתיים, ואי-שיוויון בתוצאה (בין היחס צרפתים:יהודים-צרפתים, ל- ישראלים:מזרחיים-ישראלים)) שגם הן בעייתיות (כפי שציינתי, ראה טענות 1,2), לבין המסקנה שגורמים פוליטיים חברתיים (שהם לא חייבים להיות זהים לאפליה או גזענות – ראה טענה 4) הם הגורם (ראה טענה 3).

  [התגובה שלך לדברים אלו, שהובאו על ידי בעבר בדיון ביננו, הייתה: "התיכנון מצוי בעשרות ספרים וחוקים אבל אלון לא רוצה לקרוא ולא רוצה לראות הוא החליט שהשמש זורחת במערב למה ? ככה!. " ואף שביקשתי ממשך לפרט אילו חוקים אתה מדבר עליהם, לא הבאת אותם – יש לי גישה לכל החוקים, אתה יכול רק לציין שם, ואני אגיע אליו – וזו לא התמודדות עם הטיעון אלא התחמקות. אפילו לא התחמקות אלגנטית. אז האם הפעם תרים את הכפפה ותוכיח שעמדתך ע"י שתטען נגד ההתקפה שלי? אתה יודע מה הניחוש שלי… הניחוש שלי שאם תנסה לענות על הטענות, תעבור מ 1 עד 4 ותתייחס אחד אחד, לא תספק תשובות הגיוניות.

  *) "אין לו כל הסבר לוגי משכנע למה יהודי צפון אפריקאי מצליח בצרפת בקנדה ובכל ארץ אחרת ורק כשהוא מגיע למדינה הכוזרית כישוריו השיכליים והמנהיגותיים הופכים להיות בעלי ערך שלילי" –
  נתתי כמה הסברים הגיוניים לכך אפילו שאני בכלל לא מסכים עם השטות הזו שהמזרחיים פה לא מצליחים ושם כן. יש פה מזרחיים מצליחים מאוד, ויותר ויותר כל הזמן. ושם יש מזרחיים כשלונות. התיאור הזה כאילו יש פה איזה דלת כניסה שאחריה המזרחי נידון לכישלון לשם דלת כניסה שאחריה המזרחי נידון להצלחה, זה תיאור מטופש. ואני בטוח שאינו נתמך בעובדות. יש ויש, ואם יש פער בין אחוז המצליחים שם לאחוז המצליחים פה אז הרי לך הסברים אפשריים (ברמה היפוטתית תאורתית, שאמורה להפיל את הטענה מספר 3 שלך (ראה מעלה)):

  *) גזענים כמו אלון יתפתלו לכל הכיוונים כדי" לשמר את מערכי הפריבילגיות ההופכים אותם לבני הגזע הלבן העליון" –
  מאיזה פריוילגיות אני נהנה? חשבתי שאני עובד קשה כדי להצליח, כמו כולם, ואף פעם לא קיבלתי משהו במתנה ממישהו, בטח לא מהמערכת. תאיר את עיני, מה קיבלתי, ולאיזה פריבלגיות האשכנזי שבי זכאי להם? (חבל שיש לי איזה פריוילגיה ואני לא מנצל אותה… היא בטח נעלבת הפריוילגיה הזו, ממתינה לה באיזה מקום במיוחד בשבילי ואני לא בא…)

  רק לידיעת הני:
  מאז הפעם האחרונה שסיפרתי על החבר ממוצא תימני ששלל את הרעיון שהוא סבל או עלול לסבול (ע"פ תחושתו) מגזענות או אפליה על רקע מוצאו, שאלתי עוד מספר אנשים, כולם מזרחיים במוצאם (כורדית, עיראקי, טריפוליטאית, סורית – הבנות אגב חלקן טענו שנתקלו ביחס שונה כלפיהן בגלל היותן נשים, אבל על רקע מוצאן – לא.) וכולם חשבו שנפלתי מהירח (או לפחות משנות החמישים). אז איך זה קורה? זו ממש תופעה יחודית הגזענות הזו, שהיא ככה מפספת אנשים מערים שונות בעיסוקים שונים ורמות השכלה שונות, כל עוד הם נקלעים בדרכי הם כאילו פטורים מגזענות בעברם או פחד מגזענות בעתיד – אולי כדאי גם למוני לפגוש אותי, וזה פשוט יעבור לו?)

 • רימון  ביום אוגוסט 20, 2008 בשעה 3:11 am

  אני קורא את דבריך ומתפעל ממאמציך והשקעתך בדבר החולני הזה של התכתשות עם
  "הפנתר מפריז".

  לידיעתך,הדבר הזה היה חבר מרכזי,במידה כזו או אחרת בפנתרים השחורים.
  לא ידוע לי מה עשה מאז התפוררותם אבל מזה כשנה ויותר הוא החל להשפריץ את ארסו הגזעני בעיקר בתגובות למאמרים וידיעות בעתון "הארץ"

  על פניו הוא כותב שם שהוא חי בפריז אבל בימינו אין חשיבות למיקום הפיזי.

  אני סבור שדבריך חשובים כשלעצמם כי אסור להפקיר את זירת הדיון/ויכוח ציבורי למיקלדת הארס של הדבר הזה ודומיו.
  העניין שלי בכתיבת הדברים שבכאן אליך מגיע ממקום של להעיר ולהאיר את תשומת לבך שראוי שלא תיקח ללב ושלא תצפה שתוכל לשנות דבר מה בדבר הזה.

  יישר כוחך

 • אלון  ביום אוגוסט 21, 2008 בשעה 2:53 am

  תודה רימון.
  אני בעד לתת לו צ'אנס.

  בטח לתומכים בתיזה הזו יש איזושהי תשובה לבעיות הנ"ל.

  בכלל הייתי שמח אם הני היה מסביר לי למה אני גזען בעיניו, שזה ממש לא מוצא חן בעיני להחשב גזען.

  (נראה שאתה מסכים איתי רימון, אולי גם אתה גזען)

 • הני  ביום אוגוסט 21, 2008 בשעה 5:52 am

  אלון ורימון,

  הסיב לגזענות שלכם נעוצה במשפט הבא שכבר ניסיתי לחשוף בפניך לפחות אלון:

  "Men are apt to mistake the strength of their feeling for the strength of their argument. The heated mind resents the chill touch and relentless scrutiny of logic."
  ~William Ewart Gladstone (1809-1898) English politician

  אתם חס וחלילה לא נותנים לעובדות לבלבל אותכם, הכל כשר, גזענות רק בעבר לא היום, חס וחליליה! היום כולם שווים, למרות שהעובדות מוכיחות כי 70 אחוז מהיהודים מתחת לקו העוני הם מזרחיים, 100% מהאתיופים נמצאים שם גם, מה שמשאיר מעט מאו מקום ליוצאי אירופה אמריקה הותיקים אם ניקח בחשבון שהעולים "החדשים" מבריה"מ נמצאים שם באופן ניכר.

  אלון, כפי שביקשת שלחתי אליך חומרים לקריאה, אך אתה עד כה לא מזכיר כי קראת או שיש לך טיעוני נגד! מעבר לכך עיקר הויכוח שלך הוא עם הדרך בה מוני שם את הדברים ולא עם התוכן, כפי שיש לך עם אזרח ואני יכול להבין זאת. שפתו של מוני צורמת גם לי מאוד, אך אין בה כדי להסיט מן העובדה שאתה טוען כי אנו חברה מריטוקרטית, אך עם זאת אינך רואה בעיה כי כמעט בכל התחומים המזרחיים הם קבוצה שניונית, אך אינך רואה את הגזענות המוסוות שבכך.

  לסיום אדביק בו שוב תגוב שלי לדבריך ממאמר קודם:

  קראתי מאמר היום שקשור למחקר גנטי, נמצאה הסיבה להפרשי ההשכלה ורמת הכליאה בין מזרחים לאשכנזים, ישנו גן חדש גן פ"ע (גן פיגור ועבריינות) והןא שגורם לפער בין שתי הקבוצות.

  אם אתה מעוניין בהסבר לעיל, תהנה. אני בטוח שזה יעזור לך לישון טוב יותר בלילה ולא לחשוב על האפליה והדיוכי שעברוי המזרחים.

  ראה במאמר של הברפלד וכהן שדן בפערי ההשכלה הם מצאו את הדבר הבא, נכון שפערי ההשכלה בין המזרחים לאשכנזים נסגרים בדור השלישי לעומת הראשון, אך לפי הממצאים שלהם בקצב הסגירה הנוכחי יקח 99, שים לב תשעים ותשע שנים!!!!!!!!! לאיזון ההשכלה בין שתי הקבוצות. אתה מבין מה אני אומר. עכשיו אתה יכול לתרץ את זה בעשרות דברים, אבל הייתי מציע לך לחשוב לפני. הייתי מציע שתיגש לספריית החינוך ותוציא ספרים של פויירטשטיין ופרנקנשטיין (שמות אמיתיים של שני פרופסורים לחינוך) ותראה את הגזענות נוטפת.

  לגבי שיעור הכליאה מבין האסירים היהודים בישראל כ-94% הם מזרחים. נכון יש לנו בין עדות המזרח נטיות עבריניות ואנחנו לא נחמדים כפי שתייגה אותנו גולדה מאיר, וכמובן שהגן שנמצא עוזר להסבר. העיקר שתוכל לישון טוב בלילה.

  התשובה של מוני כי חובת ההוכחה היא עליכם מקובלת עלי, זה שאתה בור לא אומר שאני צריך להוכיח את מה שזועק מכל אספקט בישראל. הבעיה היא שהטיעונים של המכחישים הם כל כך צדקניים (אבל משוללי בסיס ועל סף הטיפשיים) שבסופו של יום הם אינם מסוגלים להקשיב וממשיכים עם אתם טיעונים "שאלתי את חברי התימני". כמו גם בחוגים הטובים יש המון מזרחיים, באמת תודה על כך שאתם מקבלים אותנו לאוניברסיטה העברית ועוד המון. מה זה המון 10%? אולי זה נראה הרבה בגלל הצבע? טיעון אוילי, ושכלל לא בא מהמקום ההדיוטי. האם ספרת? יש לך נתונים מדוייקים? מה אתה לומד בירושלים? טוב שאני חי את התחום גם מחקרית אחרת הייתי מאמין לגבב שטויות הזה, אם למדת שיטות מחקר קח שוב את הקורס! העיקר שאתה טוען טיעוני הדיוטות. לצערי, ואני משתמש בשפה מעט חריפה, זהו טיעון אידיוטי ולא הדיוטי! עשה לי טובה, לפחות אל תנסה להסוות את הדברים. אני יודע אתה מרגיש לא נעים יש לך חברים מזרחיים, אתה האשכנזי הטוב שמנסה, באמת תודה רבה סהיב…

  בין כלל הפרופסורים הקבועים בחמשת האוניברסיטאות הציבוריות בישראל יש 92% של אשכנזים, 7.1% של מזרחים ורק 0.8% של ערבים.

  עשה לי טובה אל תתנסח כאן כמו שאתה עושה בבית או בשכונה, זהו לא בלוג סלוני. את המקום של ההדיוט שמור לעצמך עם החבר'ה כאן בוא מוכן לטעון בצורה לוגית עם תימוכין, אם אתה מסוגל בבקשה אם לא צפה לתגובות הולמות לטיעונים אידיוטים (ב-א' ולא ה') . ועכשיו מהר לספריה, יש לך מה לקרוא וללמוד.
  ראה שתגובתי כשיעור פרטי בהתעוררות, ועכשיו תא מהפוזה של הילד הטוב הפטרוני, זה יעזור לך להפוך לאדם מודע והוא הרבה יותר ביקורתי.

  אינני רואה שום דבר מדבריך או מדברי רמון שמשנה את עמדתי זו.
  אניח לכם להתפלמסות שלכם עם מוני, נראה לי ששני הצדדים נהנים ממנה, כל עוד תעשו זאת בלי קלללות לא אתערב ואמחוק תגובות. אני נמצא כאן עבור קהל אחר, ולצערי אתם לא מצליחים לעשות את התנודה לכיוונו.

  הני

 • רימון  ביום אוגוסט 21, 2008 בשעה 1:34 pm

  רימון לא כתב דבר כלשהו שכוונתו לשכנע אותך שאינך צודק
  רימון פנה לאלון.

  אבל מה שמעניין יותר זה ששתי תגובות שלי לא

  הופיעו באתר ואני תוהה מדוע

  שתיהן היו ענייניות

  יש לך הסבר,האני

 • הני  ביום אוגוסט 21, 2008 בשעה 2:29 pm

  לצערי לא, מלבד גליץ של המערכת, אני לא מצנזר שום תגובה!
  וזו הבטחה.
  אני אשמח לקבל את תגובותיך שוב לאתר והייתי מציע שתשמור אותן ותבדוק אם הן עלו.
  מצפה בכליון עניים לראותן
  הני

 • אלון  ביום אוגוסט 21, 2008 בשעה 7:05 pm

  הני,
  אתה לא מחדש כלום בתגובה חוץ מ:
  "אינך רואה בעיה כי כמעט בכל התחומים המזרחיים הם קבוצה שניונית, אך אינך רואה את הגזענות המוסוות שבכך"
  לא מבין ממה אתה מסיק את זה. אני טענתי עד כה שאין להסיק על קיומה של גזענות או אפליה בזמנינו על סמך קיומם של פערים שיש הסברים סבירים אחרים לקיומם. אני כמובן מעדיף לראות חברה שבה כל הקבוצות שותפות שוות בכל צומת חיובית. אבל אם אין בפרלמנט האיטלקי נציג של הצוענים, זה לא אומר שיש אפליה זה יכול להיות בגלל שצוענים לא הולכים לבחור (אם אתה מבין את האנלוגיה, יש הסבר אחר לפער בייצוג, ולכן הפער לא מוכיח אפליה-גזעית. שיוויון הזדמניות יש שם גם יש).
  "גזענות סמויה"… אני לא יודע בדיוק למה אתה מתכוון בכך, כי זה יכול להאמר על המון דברים, אבל אני יודע להגיד שמכך שיש פער, לכל היותר מתחייב אופרטיבית שתתבצע אפליה מתקנת, ואני תומך באפליה מתקנת (בגבולות ראויים – לא הייתי מציע להגביל את עדתו של ראש הממשלה ב 12 הבחירות הבאות למזרחי רק כדי לאזן בין מספר ראשי הממשלה המזרחיים לאשכנזים לאורך ההיסטוריה). אבל אם יש צורך באפליה מתקנת, ולא מבצעים אותה זו לא גזענות! לא-אפליה-מתקנת וגזענות הם דברים שונים (ואם אתה רוצה הפעם אני אתן לך משהו לקרוא בענין הזה).

  כל שאר הדברים… מה אתה אומר לי: לך תקרא, טוב… אני אקרא כשאוכל (באמת אני מתכוון לכך). בנתיים אתה מתכוון להחזיק בסתר את הטיעון המנצח ההוא שכתוב במאמר שמסביר למה כל ההסברים האלטרנטיבים לפערים הם לא-סבירים ולכן נשארנו רק עם הסבר הגזענות.
  אתה לא כותב טיעונים כי הם נכתבו בספרות המקצועית, מוזר מאוד. בחירה שלך כמובן, אתה לא חייב לעשות כלום, אבל בגלל שפרופסור X כתב במאמר Y טיעון Z אתה לא תציג את הטיעון… תמוה. שיהיה. במיוחד תמוה שאתה אומר לי:"זהו לא בלוג סלוני. את המקום של ההדיוט שמור לעצמך עם החבר'ה כאן בוא מוכן לטעון בצורה לוגית עם תימוכין", נו הני, תעמוד בזה, דבר אליי בתגובה מושכלת. הטיעון שהצגת עד כה:
  יש פערים
  זה מוכיח גזענות
  כל מי שטוען שאין גזענות אחרי שראה את הפערים- גזען.

  הבאתי טיעונים נגד העמדה הזו, והתגובה שלך חוזרת על עצמה, פחות או יותר בתוספת "התשובה של מוני כי חובת ההוכחה היא עליכם מקובלת עלי, זה שאתה בור לא אומר שאני צריך להוכיח את מה שזועק מכל אספקט בישראל".
  ואח"כ אתה כותב לי: "זהו לא בלוג סלוני. את המקום של ההדיוט שמור לעצמך עם החבר'ה כאן בוא מוכן לטעון בצורה לוגית עם תימוכין".

  חיים קלים יש לכם, הטוענים שיש גזענות בזמנינו. אין צורך להתמודד עם טיעונים שלפי בסיס הנתונים שלכם (פערים) אי אפשר להסיק את המסקנה (גזענות), וגם אין לכם חובה להוכיח כלום, ההפך! שאחרים יוכיחו לכם שאתם טועים, וגם כשהם מוכיחים לכם שאתם טועים (כי לא ניתן להסיק מX ל Y, אז זה לא מחייב אותכם להתמודד עם הבעיה, וואללה, אחלה מתודה). כלומר, לא, שלא יוכיחו, כי אם הם ינסו אז הם מיד יחשבו גזענים, וגזענים אין לנו מה לשמוע לדעתם.
  באמת, חיים קלים.

  אז מה כתבת שלא זכה לתוגבה ממני? איזה טיעון לא תקפתי בדרכים לוגיות והגיוניות? אחרי שההתנהלות שלך ושל מוני היא כפי שתואר בפסקה הקודמת, איך אתה אומר לי: "שבסופו של יום הם [כלומר אני] אינם מסוגלים להקשיב וממשיכים עם אתם טיעונים". אינם מסוגלים להקשיב? אתה רק חוזר על כך שיש פערים ויש איזה טיעון בספרות שהוא סודי ולא תביא אותו רק עליי לתור אחריו בעצמי. ואתה? אתה פטור מחובת הוכחה, מוחזק בחזקת צודק. ואני, אני לא מקשיב!? ממשיך עם אותם טיעונים? ענית לכל הטיעונים שלך (שמסוכמים פה ב-3 שורות: יש פערים + זה מוכיח גזענות + כל מי שטוען שאין גזענות אחרי שראה את הפערים- גזען) ואתה לא הגבת כך: אני גזען, ואין לך חובת הוכחה, והטיעון המנצח כתוב בספר ואתה לא תביא אותו.

  עכשיו תהיה רגע אובייקטיבי ותגיד לי אם זה הגיוני לענות לי ככה על הטיעונים המסודרים שהוצגו מעלה בתגובה מה-21/8 (פעם שנייה כבר).

  ויש גם שחקן חיזוק בטיעון שלכם ששכחתי:
  "שזועק מכל אספקט בישראל"
  אם הכוונה לפערים, אז התגובה שלי ניתנה ולא נענתה על ידך.
  אם הכוונה למשהו אחר, אז אין לי מושג מה זה.

  עכשיו נראה אותך, אחרי שהעלבת אותי, אני גזען ובור וטיפש לפי דבריך, תראה שאתה ההפך, תהיה מקצועי הגיוני חכם ומיודע, ותוכיח שהטענות שלי נגד ההסיק מפערים לגזענות הוא אכן טיפשי (אם זה כ"כ טיפשי, אז מה הבעיה להראות זאת?? אתה יודע מה, אפילו בלי הטיעון הסודי מהמאמרים).

  שיהיה בהצלחה (אההה, מה אתה צריך "בהצלחה"? חובת ההוכחה לא עליך בכלל, ההוכחה "זועקת מכל אספקט בישראל" ונמצאת בספרים שאין לטעון מה שנטען בהם בפומביי (אולי נקרא לזה מעכשיו: "הטיעון החד פעמי", או "הטיעון הסודי").

  מקווה שלא נעלבת
  על החתום: הטיפש הבור הגזען

  (ולענין הפער בינך לבין מוני, אני אמרתי שהפער בינכם הוא בענין הפלגנות והאנטי ציונות, ברור היה לי ששניכם טוענים שיש גזענות היום)

 • הני  ביום אוגוסט 21, 2008 בשעה 8:13 pm

  כפי שטענתי כל אחד יכול להסביר את הפער בדרכים אחרות לא על כך אני מצר, הגזענות נובעת מן האמירות שלך לגבי מבנה החברה וסיכויי ההצלחה של כל החברים בה.

  אין לי שום בעיה עם כך שאתה אוחז בטיעון שאין אפליה בחברה וכי הגזענות פסה מן העולם (ספר את זה לאתיופים, לרוסים ולמאות אלפי המזרחים בעירות פריפריאליות) זו זכותך לפרש את הפער בכל דרך שתרצה. אני לא מסכים עמך לחלוטין. הזגענות נובעת מהדרך בה אתה מפרש את החברה, כי אם מה שאתה אומר הוא נכון הרי שאתה אומר שיש שווים יותר, המצליחים (נחש מי) ושווים פחות (שוב נחש מי), וזו גזענות לשמה.

  לגבי שאר הנושאים ניתן להתווכח….

  לגבי הבורות שלך לא אני הצבתי אותה אלא אתה, בטוענך כי אינך מכיר את הספרות בנושא (זכור מניין החל כל הדיאלוג, טענתך כי אין על אלו שאינם כלכלנים לבקר כלכלנים), אני רק מזכיר אותה ואתה מחזק את דברי באומרך כי עדיין לא נברת במה ששלחתי לך (למרות שע פי טיעונך אתה צריך להפסיק לכתוב, ואני מקווה שלא תעשה זאת, היות והינך הדיוט בחומר).

  לגבי העניין שאתה חוזר ומבקש עובדות, חשבתי שאת אלו שלחי לך כבר, אההההההה, סליחה שכחתי עוד לא הספיקותה לקרוא….אולי במקום להגיב תקרא ואז עם הידע תוכל או לתקוף טוב יותר או להבין טוב יותר (קריאה לא מבטיחה הבנה טובה יותר של החומר אתה בטוח יודע זאת כבר) בדיוק כמו שכולנו יודעים כי מדעי החברה הם מדעיים פרשניים ולא מוחלטים, זכותך לא להסכים עימי, אך כשאתה אומר שאוכלוסיה שלמה לא מצליחה להגיע לצמרת החברה (ראה מספרים במאמרים ששלחתי לך) וממשיך ואומר באותה הנשימה כי אין זו בעיה של אפליה, אצלי בספר אתה גזען. אבל כרגיל זו רק פרשנות ולא כלום מעבר.

  לסיום אבקשך לא לעשות לי הכללות ו/או הדרות לגבי מה אני מסכים או לא עם מוני, כפי שאתה רואה מהבלוג אינני מתבייש להגיד את מה שיש לי ואני לא זקוק לעזרה, ואני עדיין טוען שאני קרוב הרבה יותר למוני מאשר אליך.

  לעניין דרך התבטאותו של מוני, אני לא מסכים עימה וכתבתי זאת חדשות לבקרים, אך עם זאת תוכן דבריו יש בו הרבה חשיבות וחבל לי שהוא מועם מצורת כתיבתו.

  לסיום אני לא נעלב אני כותב באופן פתוח ללא הסתתרות מאחורי שמות או כינויים. בעשותי זאת ידעתי שאפתח את עצמי לביקורות שונות ומשונות ואני מקבל את כולן בהבנה והסכמה, אך עם זאת אני לקחתי לעמצי את הרשות לענות כראות עיניי שהרי זהו הבית שלי, וככזה אני מנווט את הדיון ומי שלא מוצא חן בעיניו יכול לעבור בית (והכוונה היא לא אליך אלון, אני מקווה שתישאר עימי תקופה ארוכה). אני מקווה שאתה לא נעלב מהסגנון שלי שלעיתים חריף יותר מאחרים, אך בכל
  מילה אין כוונה רעה, אלא נסיון לעמוד על השוני ולהבין להיכן אנו הולכים….

  בברכה
  הני

 • רימון  ביום אוגוסט 21, 2008 בשעה 10:36 pm

  הגם אתה באיכותנים "האקדמיים"?

  מסכים עמך ועם אחרים בקשר לעובדות.
  איני מקבל את הפרשנות לגבי הסיבות המבארות את המציאות והעובדות

  הסבר אחד,מבין אחרים, הרבה יותר סביר,הינו זה

  רמת השכלת האם מנבאת את רמת השכלת ילדיה.

 • הני  ביום אוגוסט 22, 2008 בשעה 12:34 am

  ברוב עוונותי אני גם באיכותניים אך גם בכמותניים…

  לגבי הפירוש הסכמתי ללא עוררין, אך זכור זאת אם השכלת האם נקבעה על ידי הדרה אפליה וגזענות בשנות החמישים רוב הסיכויים שדפוס זה יישמר דורות רבים מאוד (ראה מקרה השחורים בארה"ב). אך אני בטוח שגם לזה יש לך פירוש אחר….

  לילה טוב
  הני

 • הני  ביום אוגוסט 22, 2008 בשעה 12:36 am

  עוד דבר אחד קטן, ניסית להעלות את התגובות שלך שוב? האם הייתה בעיה? אשמח לשמוע על כך, שכן אז אני צריך לדווח על כך לאחראים על המערכת החדשה שלנו ברשימות.

  תודה
  הני

 • אלון  ביום אוגוסט 22, 2008 בשעה 12:59 am

  "הגזענות נובעת מהדרך בה אתה מפרש את החברה, כי אם מה שאתה אומר הוא נכון הרי שאתה אומר שיש שווים יותר, המצליחים (נחש מי) ושווים פחות (שוב נחש מי), וזו גזענות לשמה"
  שטויות, אני לא אמרתי שום דבר כזה. תראה לי איפה אמרתי. ההפך, אני רק עמדתי על הדרכים שבהם בניתוק מוחלט מאיכויות אישיות מתממשת ההצלחה (למשל, איך ילד עני, סיכויי ההצלחה שלו נמוכים בהרבה משל ילד עשיר. מה גזעני בזה?)

  "לגבי הבורות שלך לא אני הצבתי אותה אלא אתה" –
  נכון, אני מודה כשאני לא יודע. ואני באמת לא בקיא בכתיבה מקצועית בנושא (אלא ככל שיש דיונים בכך בספרות משפטית – בעיקר נוגעת לאפליה ואפליה מתקנת, ולקשרי תרבות-משפט), סוציולוגיה ומדעי המדינה הם לא התחומים שלי. כמו שכבר אמרתי, מעולם לא טענתי שהדיוט לא יכול לנהל דיון, אלא שהוא לא יכול לנהל אותו ברמת המקצוען. אני מביא טיעונים של הדיוט ואני מודע לתוקף של דברי כהדיוט, אבל לא ראיתי איזה דבר מעבר ל"שורה התחתונה" שמחזקת את עמדתך מקצועית בדבר קיומה של גזענות בת-ימנו וההסקה של מתוך הפערים הקיימים. לא טענתי שמי שלא מבין במשהו באופן מקצועי לא יכול לדבר עליו מעולם (וכבר הגבתי להערה הזו שלך פעם, אז אני מרגיש חוזר על עצמי…) אלא שהוא צריך לנהל את הדיון כהדיוט ולהיות מודע למגבלות "התוקף" שניתן לשייך לדבריו לעומת דברי המומחה. אתה פשוט מסרב להביא דברי מומחיות כאן חוץ מ"שורה תחתונה", אז קשה לי להגיד שאני מרגיש טועה שהשורה התחתונה שלי שונה משלך (בטח כשאני יודע שיש מקצוענים שחושבים אחרת מהשורה התחתונה שלך).

  מצד אחד אתה אומר "אין לי שום בעיה עם כך שאתה אוחז בטיעון שאין אפליה בחברה וכי הגזענות פסה מן העולם" ומצד שני "כשאתה אומר שאוכלוסיה שלמה לא מצליחה להגיע לצמרת החברה (ראה מספרים במאמרים ששלחתי לך) וממשיך ואומר באותה הנשימה כי אין זו בעיה של אפליה, אצלי בספר אתה גזען." למה? למה לא תתמודד עם ההסברים החלופיים שהצגתי? שהם לא קשורים לגזענות, הם למשל כלכליים ומקריים ועיוורי צבעים ונוגעים לנקודות פתיחה שונות, ולמאבק אינטרסים לגיטימי בין קבוצות שאינו קשור לגזע אלא באופן מקרי. אז "אין לך בעיה" אם זה אבל אני "גזען" ואתה לא מתכוון להתמודד עם הטיעונים שלי להסבר הפערים אלא אם אסכים איתך שהם מוכיחים גזענות? פשוט מתודה לא מובנת… אני חושב שאפשר להסתכל על פער, להסביר אותו בדרך עיוורת צבעים, ולא להסביר אותו בהכרח ע"י גזענות. אם זה גזענות אז אני גזען (אבל זו לא, לפי כל הגדרה שתבחר). אני בהחלט מאמין שאין להסיק שום חסרון שיש למזרחי על אשכנזי באיכויות האישיות שלו, ולא בסיכויים שלו להצליח (בתחרות שווה), ואני נגד לקיחה בחשבון של הגזע כאיזה פקטור בהחלטה כלשהי שנוגעת לאדם. אם אני גזען בעיניך, שיהיה. אבל תדע, שההגדרה שלך, אם אתה אכן ממשיך עם הטענה שדברי הם גזענות, לדעתי פוגעת במאבק בגזענות. זה כמו אמריקה שנלחמת בכל העולם כדי להלחם בטרור, זה "קיטלוג יתר" (כל הערבים שלא מסכימים איתם הם אויבים. כמו שכל מי שלא יסכים איתך שיש גזענות הוא גזען) ומיקוד לא נכון של המאבק (במקום בטרוריסטים, בתרבויות שבמקרה מצמיחות אותם, או נמצאות בזהות אינטרסים זמני איתם, להבנתם. במקום בגזענים, במי שלא מסכים לקרוא להכל גזענות)

  "לגבי העניין שאתה חוזר ומבקש עובדות, חשבתי שאת אלו שלחי לך כבר, אההההההה, סליחה שכחתי עוד לא הספיקותה לקרוא….אולי במקום להגיב תקרא ואז עם הידע תוכל או לתקוף טוב יותר או להבין טוב יותר " –
  טוב, נו… זו חזרה על ה"טיעון הסודי" או ה"טיעון החד-פעמי". יש תשובה ניצחת לבעיות שהצגת, היא נמצאת בספריה ואני לא אחזור עליה (משום מה). טוב, אי אפשר להכריח אותך לעשות משהו… הייתי דווקא מניח שעל המומחה יש חובה גדולה יותר (בתחומים ובדברים שניתנים להסבר להדיוט – לא בהוכחה המתמטית לאפשרות פיצול האטום מתחום הפיזיקה הגרעינית) דווקא להתמודד עם ההדיוט בטיעונים המשוכללים והמורכבים שבטח הוצגו בספרות המקצועית. אבל… שיהיה. ורק לדייק, אני לא מבקש עובדות, אני מסכים להניח (ואני באמת חושב) שיש פערים גדולים שהיו אז ונשמרים במידת מה עד היום, וחלקם אף מתרחבים. אז אין לי צורך בעובדות אלא אם הם הוכחה לגזענות אישית כתופעה, ולא הוכחה של פערים (שהסכמתי שקיימים). מה שכן נדרש הוא הסבר כיצד פערים, שעליהם מסכימים אנחנו שהם קיימים, מוכיחים קיומה של גזענות בת-זמנינו, ואת זה לא תביא… זה "הטיעון הסודי או החד פעמי"…

  אני מתכוון להשאר עוד בדיונים אצלך, ככל שתקבל אותי.

 • רימון  ביום אוגוסט 22, 2008 בשעה 1:59 am

  1.לא ניסיתי כי איני יודע כיצד
  2.אכן צדקת.איני מקבל את האנלוגה בין מצבם של האפרו אמריקאים בארה'ב למצבם של יוצאי מדינות האיסלם וערב במדינת ישראל.
  האמת,אני קצת מופתע מטיעוניך, מאדם שנושא תואר ד'ר

  ברכות

 • שלמה אלפסי  ביום אוגוסט 22, 2008 בשעה 5:33 am

  הרבה מאוד אוהבים יש לך, בארץ ובעולם.

 • הני  ביום אוגוסט 22, 2008 בשעה 6:44 am

  אלון, זו בדיוק הנקודה בה אני חושב שאתה גזען בנסיון המאוד מלאכותי שלך להפריד בין המוצא לסיכויי ההצלחה בחברה. דבר אחרון לויכוח זה אינני יודע כיצד להראות לך עובדות וטיעונים מאשר להפנות אותך אליהם, מצטער כך לימדו אותי אשמח אם תאיר את עיני בדרך אחרת.

  רימון, אני חייב לציין שאני "ממש מופתע" מזה שאתה לא רואה את האנלוגיה בין מצבם של השחורים ולאו של המזרחים, זה בטח קשור לטיעון שכולנו יהודים וכאלה….אני שמח שאתה מופתע מטיעוני….הרי אתה, בטח ללא השכלה של ד"ר, מעלה טיעונים הרבה יותר מבוססים ונכונים…חהחהחהחהחהחה (חשבתי שזה חייב להיות חלק מכול תגובה שלנו הסיומת או ההתחלה הזו, אם לא אני מתנצל זה פשוט בגלל הטיעונים המנצחים שלך)

  שלמה, אני בטוח בכך, אך זה עדיין לא משנה את הבעיתיות של דרך ההתבטאות שלו בדיונים אינטרנטיים.

  בוקר טוב
  הני

 • אלון  ביום אוגוסט 22, 2008 בשעה 7:37 am

  לא הבנתי ממש… כשאני טוען שאשכנזי הוא לא בעל סיכויי גבוה יותר להצליח? זה הופך אותי לגזען?

  רק לי זה נשמע מוזר?

 • אלון  ביום אוגוסט 22, 2008 בשעה 7:46 am

  לגבי הדרך שבה מציגים טיעונים שכבר נאמרו ("אינני יודע כיצד להראות לך עובדות וטיעונים מאשר להפנות אותך אליהם, מצטער כך לימדו אותי אשמח אם תאיר את עיני בדרך אחרת"):
  נניח שואל אותי אדם אם הכרה ב"קנין שביושר" מבוססת על החוק הישראלי או שהיא יציר הפסיקה.
  אני יכול לתת את התשובה שניתנה ע"י ברק בפס"ד אהרונוב: סעיף 9 לחוק המקרקעין קובע מערך כוחות בין קונה א לקונה ב', כך גם הדינים לגבי עיקול ואם תתייחס אליהם כיוצרים יחס טרנזיטיבי הרי לך קינין שביושר מכח החוק (א' גובר על ב' וגם ב' גובר על ג' = א' גובר על ג')

  או שאני יכול להגיד לו: רוצה תשובה, לך לפס"ד הזה והזה, ולמאמר ההוא שמבקר אותו.

  אז אני אומר, לפעמים אפשר לעשות כך ולפעמים כך.

  יותר טריויאלי מזה אין. לא יודע מה יש להוסיף, ואיך יצא שבכלל אני מסביר את זה.

 • הני  ביום אוגוסט 22, 2008 בשעה 7:51 am

  חשוב על ההשלכות הרחבות של מה שאתה אומר, זה כמו לומר שלגברים אין סיכוי טוב יותר להשתלב בפוליטיקה או בעסקים בישראל….או ללבנים אין סיכויי הצלחה טובים יותר בארה"ב…מלבד אפליה וגזענות בין אם מוסוית או ישירה אין דרך להסביר זאת.

  חשוב על בתי הסוהר בישראל, שהרי כמזרחי הסיכוי להגיע לשם גבוהה כמעט פי שלוש, אם אתה טוען שאין זו מקורה באפליה, בספר שלי אתה גזען (או כל שם אחר שתחשוב עליו אך ניתן לפרשו כגזען), משום שאז הטיעון הוא שלמזרחים יש בעיה של עבריינות, ששחורים פחות מוצלחים מלבנים ונשים יש פחות כישורים בסיסיים מלגברים, זו גזענות!!! אלא אם יש לך משהו שאתה רוצה להאיר את עיניי בו…

  לצערי אני חייב להשמיע את אותו התקליט שוב, אנא ממך הפסק להגיב בעניין זה עד שטיפל'ה תקרא ממה שהצעתי לך. לא יכול להזיק, מה דעתך?

  הני

 • הני  ביום אוגוסט 22, 2008 בשעה 7:54 am

  שאתם מפרשים לי בסיס של יחסים מתמטיים פשוטים, בלעדיכם לא יכולתי להצליח בחיים! תודה! אתם ממש מאור הגולה ושמש העמים שלי!

  תעשה לי טובה, תקרא!

  זהו את שלי להיום עשיתי, ישנם כמה דברים בסיסיים לגבי המנטליות כאן שאני נוטה לשכוח אחד מהם היא הטיעון ללא הבסיס, מצטער בשמי לקוראים המעטים שצריכים לקרוא את הדבר הטפשי הזה שאני כותב….

  הני

 • שלמה אלפסי  ביום אוגוסט 22, 2008 בשעה 10:56 am

  הערת בי רעיון. דיון בטרמינולוגיה, או טרמינולוגיות, בשיח, או השיחים, נחוץ מאין כמוהו.
  אני מפציר בך לכתוב משהו בנושא ולבאר מה חולה בטרמינולוגיה האשכנזית הניכפית באלימות ומה לדעתך בעייתי בטרמינולוגיה כמו זו שמר יקים משתמש בה.
  מהו כוחה ותפקידה של טרמינולוגיה בשליטה בתודעת הציבור?
  ושל זו האשכנזית בישראל?
  מהי עריצות של טרמינולוגיה כפוייה, מלאכותית, מגמתית, תועמלנית ושקרית ומהו היחס בינה לבין ערכים מתקדמים של חופש המחשבה, הביטוי והזכות להגדרה עצמית?
  יש לנושא אספקטים נוספים, לא מעטים ומרתקים.
  יכול להיות מעניין.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום אוגוסט 27, 2008 בשעה 12:59 am

  תודה שלמה על התמיכה והתעוזה והנני שמח שהצטרפת לדיון נגד כוחות החושך.
  הני עד היום לא הבנתי על מה אתה מבסס את התנגדותך לסגנון הכתיבה שלי ,מן הראוי שתקיים דיון עם עצמך ותתאזן בענין.
  תוכנית אלון כדרכו אומר דבר והיפוכו הוא מבסס את התנגדותו לדברי בין השאר על כך שאיני מביא כביכול הוכחות ומובאות להוכחתם. אבל כשמביאים לו קישורים וחומר לקריאה הוא מתחמק בטענה דמגוגית של חוסר זמן , מה להגיד לכם תוכנית אלון הוא אדם מאד רציני עם טונות של יושר אינטלקטואלי המצדיק שליחתו לאחד המוסדות בהם מטפלים בגזענים חולי נפש ממוצא אשכנזי , אפשר גם להמתין עם הטיפול עד להקמת המחנות לחינוך מחדש שיוקמו בנגב ליד דימונה וירוחם ולתוכם יוכנסו כל מכחישי השואה המזרח תיכונית,שילמדו הסטוריה אמיתי ועובדות וישבו שם עד שיצא עשן ויודו בגזענות הקיימת ללא עוררין…בחורבן הציונות ומכחישי אסונותיה ננוחם.

 • רימון  ביום אוגוסט 27, 2008 בשעה 1:03 am

  להני-22.8.08

  אהבתי-מנטליות.
  מנטליות של לטעון ללא ביסוס.
  אתה יודע מה היית אומר אם אני הייתי משתמש במילה זו
  זו גזענות?

  שמע,עשה לעצמך טובה וקרא את תגובותיך האחרונות.תוכל להכיר את הני שכשאינו מוצא תשובה עיניינית עובר לציניות ולעג.

  זו גזענות?

  הצלחת שוב להפתיע אותי כאשר ניסית להסביר במקומי את הטיעון שלי שאין בסיס השוואה בין מצב השחורים בארה'ב למזרחים בישראל.
  בינתיים חשפת את אורח מחשבתך הגזעני כאילו שאני מבסס את טיעוני על כך שהמזרחים יהודים והשחורים בארה'ב אינם יהודים

  לא הני.הבדל משמעותי הוא רמת ההשכלה של המזרחים לעומת השחורים בהתחלת מסעם אל הציויליזציה המערבית.

  אמנם חלק מהמהגרים המזרחים לא ידעו קרוא וכתוב בהגיעם לארץ אבל רובם ידעו קרוא וכתוב,גם אלה שהיו בעלי השכלה תורנית מועטה.
  גם אם האשכנזים המיפלצות רצו למנוע מהמזרחים להגיע לאוניברסיטה ולשאירם ברמה של חוטבי העצים ושואבי המים הרי שכולם למדו לפחות כמה כיתות בביס'ס יסודי.

  איני יודע בודאות אך סביר בעיני שמצב השחורים פחות טוב מבחינה זו

  חשוב לדעתי להזכיר בהקשר הזה את המבצע ללימוד קרוא וכתוב לנשים מזרחיות מתישהו בשנות ה-70 למיטב זכרוני.
  אין ספק שאחד הדברים שחסרו מאד למזרחים המבוגרים בבואם לארץ הוא לימוד השפה בצורה מסודרת,מה שמאוחר יותר הונהג כאולפן לעברית.
  אבל טענות הקיפוח והאפליה טוענות(עם הוכחות ואישושים) שאולפן היה רק עבור מהגרים אשכנזים.
  המיפלצות לא רצו שהמזרחים ידעו עברית שמא ישתלטו להם על כל המישרות באקדמיה וברפואה ומשרדי הממשלה

  באשר לד'ר.
  בציניות אומר לך שאני לא זכיתי לאפליה מתקנת.

  ועוד בציניות אומר לך שמדבריך משתמע שמי שאינו נושא תואר ד'ר, לפחות, אינו ראוי, או רשאי, לקחת חלק בדיון כלשהו מהסוג המתקיים כאן.

  אין ספק שזו גישה רב תרבותית, מכילה, שעומדת בסתירה לסתימת הפיות שבה נהגו המיפלצות.

  עיניינית אומר לך שאינני מתנצל על שאין לי דוקטורט ושאינני סבור שזה המדד היחיד למידת השכלה,תבונה ושכל טוב

  וכן,

  חהחהחהחהחהחהחהחהחהחה

  שבת שלום

 • אלון  ביום אוגוסט 27, 2008 בשעה 4:28 am

  לגבי גברים ונשים לא דיברתי – יש מה לומר שם לטובת הטענות של נשים.

  אתה מעוות את הדברים שאני אומר.

  אני מודע לזה שיש יותר עשירים אשכנזים,

  ויותר אסירים מזרחיים.

  זה לא אומר שהמזרחי הרנדומאלי יהיה נתון מאיזו סיבה למעצר שווא, או משהו כזה. זה מה שאני אומר.

  יש קורלציה בין פשע ועוני, וזה לא שאיזה שופט מפלה את המזרחי כי הוא מזרחי ומכניס אותו לכלא מקום שהיה משחרר אשכנזי (וזו הכוונה לגבי, שאין סיכוי גבוה יותר לאשכנזי מלמזרחי, זה בהתייחסות פרטנית, לא סטטיסטית כללית).

  כך גם, ברור שיש יותר אשכנזים אקדמאים, ויותר אשכנזים פרופסורים. אז אם תשאל מה הסיכוי שהפרופסור הבא יהיה אשכנזי, אפשר לעשות איזו סטטיסטיקה, לפי מספר העשירים האשכנזים, ומספר הילדים להורים משכילים ועוד כל מיני פרמטרים ולמצוא שיש יותר סיכוי לאשכנזי. אבל אם יש אשכנזי ספציפי שמתחרה על פרופסורה מול מזרחי ספציפי, אז אין למזרחי סיכויי נמוך יותר רק בגלל היותו מזרחי (מפאת מזרחיותו) או לאשכנזי גבוה יותר רק בגלל היותו אשכנזי (מפאת אשכנזיותו)… איך הדברים האלה גזענות?

  אתה לוקח את הטענה שלי לגבי פרטים ספציפיים, ומחיל אותה על האוכלוסיה הכללית, ואז בכלל אפשר לסתור אותה עם הצגת הפער, אז ברור שיוצאת סתירה כשאני מקבל את קיומם של הפערים. אבל אני טענתי משהו אחר לגמרי, ואם לא תעוות את דברי ותציג אותם כמו שהם, ואז תטען שאני אומר משהו גזעני (באופן מבוסס! – ומבוסס על הטענות שלי לא על עיוותים שלהם – גם אני יכול לקרוא "גזען" ככה סתם). אני טענתי: שיש היום שיוויון הזדמניות, ולא מפלים יותר מזרחיים בגלל היותם מזרחיים (מפאת מזרחיותם), ולכן שהתיאורים של מוני את הקנוניה האשכנזית (כאילו מחפשים מזרחיים, ואיפה שמוצאים אותם מנסים לדפוק אותם – רק בגלל שהם מזרחיים) היא מופרכת (או לכל הפחות, לא מבוססת על שום דבר הגיוני, ואם הוא טוען שאני לא הולך לבדוק את האסמכתאות שאתם נותנים שיקרא שוב את התגובות ויראה שכל טענה וכל לינק קיבלו תגובה, חוץ ממה שהני שלך אותי לקרוא מאמרים אקדמיים מהספריה של האוניברסיטה – מה שאני אעשה כשהזמן יאפשר לי – אבל סירב לתת איזה סיכום של הטיעון או משהו מהמאמרים – ראה מעלה דברי התוקפים את ה"טיעון הסודי". אם הני חושב שיש איזו תשובה מוחצת לטענות שלי כאן, שהם בעיקרם מתודולוגיות התוקפות את הסקת הגזענות מפערים לבד יביא אותם, אין סיבה שהם יהיו ארוכים או מסובכים מידי כדי להביאם, וזה שהוא טוען שהתשובה מצויה באיזה מקום שאין לצטט ממנו אלא להחשף אליו ישירות כאילו זה קודש הקודשים או משהו, לא פותר אותו בעיני. רוצה לבסס תבסס, רוצה להתחמק שלח אותי לספריה).

  לכן לאשכנזי היום אין סיבה לחשוב שיש לו פרוילגיה כלשהי (וטרם ראיתי את פירוט הפריוילגיות שזכיתי להם מפאת אשכנזיותי, כפי שטען מוני מעלה שיש לי, ובקשתי שיפרט, כי אם יש לי פריוילגיה אני מעונין לנצל אותה). ולמזרחי אין סיבה לחשוב שהוא מקופח. כי יש שיוויון הזדמניות. הקיפוח של המזרחי מתבטא בכך שבעבר לא היה שיוויון הזדמניות, שהייתה אפליה וגזענות, וזה יצר פערים. וזה לא קיפוח שנובע מגזענות בת-ימנו. תסביר לי מה ההבדל בין המזרחי הזה, שמתלונן על קיפוח עבר של אבא וסבא, לאשכנזי עני, שמתלונן על קיפוח של סבא ואבא על ידי השיטה הכלכלית שלא איפשרה להם לצאת מהעוני… שניהם קופחו, זה ע"י הגזענות וזה ע"י השיטה. האם אנו מפצים את האשכנזי עני (דור שלישי)? לא. לכן אנחנו גם לא צריכים לראות עצמנו מחוייבים לפיצוי של המזרחי הזה, שכל הקיפוח שלו נובע מאותו דבר שהאשכנזי-עני קופח. אנחנו כן מוכנים לעשות צעדים כדי לצמצם פערים (וזה שונה לחלוטין מלהגיד שאנחנו מפצים על קיפוח העבר), שזה למשל אפליה מתקנת, או מערכת ביטוח לאומי וכל מיני כאלה דברים.

  את העובדה שיש יותר מזרחיים בכלא, אפשר להסביר לפי רמת ההכנסה, שהרי ידוע שיש קורלציה בין עוני לפשע.

  את העובדה שיותר מזרחיים עניים אפשר להסביר באפליה של ימים עברו, ובנקודות הפתיחה השונות (למשל שמאירופה באו עם הון יחסי, או שכבר ישבו פה צברים עם קרקעות או הון או השכלה ובטח עם שליטה בכח פוליטי).

  ובהסברים האלו אין שום דבר גזעני. מה? כל מי שרואה פער ולא אומר שהוא תוצאה של אפליה שנוכחת בזמנו הוא גזען? אתה אמרת שלא (אם תרצה אני אצטט אותך מעלה בענין הזה – ואראה איך עכשיו אתה פתאום טוען שכל פער צריך להתפרש כנובע מגזענות אחרת הפירוש הוא גזעני).

  לפי הגישה שלך, כל פעם שאין שיוויון תוצאה אז יש פערים שמקורם בגזענות. זו גישה מאוד מוזרה. לא שמעתי דבר כזה בשום מקום. אין שום דרך להראות שכל הקבוצות תמיד יהיו בדינמיקה שתביא את התוצאה לשיוויון מוחלט. זה גם לא מסתדר עם ההיגיון. וזו נקודה (הפסקה הזו) שאתה חייב לתת עליה את הדעת אם הגישה שלך תוכל להחשב הגיונית. ואני באמת מחכה לזה, כי אין לי מושג איך אפשר להסביר דבר כזה.

  תשובה לאלפסי:

  טרמינולוגיה אשכנזית? על מה אתה מדבר?

  שמעו אתם חיים בסרט שיש איזה ייצור-על אשכנזי, או שכל האשכנזים עובדים באיזו קורלציה מדהימה לדפוק מזרחיים בגלל שהם מזרחיים, מאז ומעולם, כאילו במבנה הגנטי שלהם יש איזה דחף לדפוק מי שהוא כהה מהם, וכל פעולה שלהם ניתנת להסבר לפי השאיפה לדפוק מזרחיים בגלל שהם מזרחיים… אתם הייתי אומר… גזענים! (מוני ודאי, הני אולי, ואלפסי כך נדמה בנתיים)

  עכשיו תענו לזה יא גזענים (אני לא רוצה להשוות את זה לאידואולוגיה אנטישמית, אבל שימו לב לדמיון: שכל היהודים יש בינהם קונספירציה כאילו הם ייצור-על, והם פועלים בקורלציה שמוסברת ע"י הדחפים הלא מוסריים שלהם ורדיפת הכח והכסף, מה שתבוע בגנטיקה שלהם – בדם, אם מדובר באנטישמיות מוקדמת – וכל פעולה שלהם מוסברת ע"י הנסיון להשיג יתרונות בדרכי מרמה וזדון ע"ח הגויים שסובבים אותם. אתם צריכים לעשות חשבון נפש, נדמה לי).

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום אוגוסט 27, 2008 בשעה 8:45 am

  ויקבל אלף הוכחות לקיומה של הגזענות הכוזרית כגורם המכונן לקיומם של הפערים. גזענים כמו המסתתר מאחורי "תוכנית אלון" ו"רימון החבלה" ושאר עלומי השם שאפילו אחד מהם אינו מזדהה בשמו המלא בעוד שבצד השני מרביתנו מזדהים בשמותינו המלאים וגם זה מעיד לא מעט על אי כשרות הכוונות והטיעונים של גזעני אשכנז העלומים.
  רק אשכנזי פריביליגיוזי יכול לנסות להכחיש את קיום הגזענות בין שני העמים, העם הכוזרו/אשכנזי והעם הספרדו/מזרחי וכי הראשון רוצה לבסס את לאומיותו כלאומיות היהודית האקסקלוסיבית תוך הטמעת והכחדת העם היהודי המקורי, לכן הנסיון להציג את המאבק כמאבק חברתי מעמדי הוא נסיון לגימוד עומק הבעיה ומורכבותה, בפרוש אין כל הצדקה לדיבורים על "עם אחד" מה לנו היהודים המקוריים צאצאי יהודי בית שני ולאספסוף הכמו יהודי שנוצר במזרח ארופה עקב ההתגיירות הכוזרית במאה ה 8, מאבקנו המשני הוא במישור המעמדי חברתי ואינו בעיקר מעינינו כי החשוב הוא להציל את זהותנו ההיסטורית מול הגל הוונדליסטי כוזרי שבא להכחידנו. ל "תוכנית אלון ורימוני החבלה נוח לחמוק לויכוחי סרק מייגעים על אחוזי האסירים והפרופסורים ומציאת תרוצים להצדקת הנומרוס קלאוזוס המובנים בכל מסלולי החברה של המדינה האשכנזית שניבנתה כאן כפרוייקט לשוד אדמות פלסטין ושוד הזהות היהודית מיהודיה המקוריים למען שבט נידח של כוזרים מגויירים המיישמים את הפרוטוקולים של זיקני ציון.
  השימוש בנימוק של האנטישמיות כגורם מכונן לכל מחלות האשכנזיות הוא בבחינת ניסיון נילעג להצדיק גזענות, גם אם במערכת היחסים של ארופה הנוצרית עם הכוזרים שהתגיירו היו אלמנטים בזויים של רדיפת האשכנזים עד להשמדתם הפיזית תוך שימוש באמצעים חסרי תקדים של השמדה תעשייתית ורצח עם הרי שלא ניתן למחות הכל בטענות סתמיות של אנטישמיות , עובדה היא שבעולם המוסלמי המתח בין הדת המוסלמית השלטת לבין המיעוטים היהודים הספרדו/מזרחים מעולם לא הגיעו לרמה החסלנית ולשנאה הקיומית שאיפיינה את ארופה הנוצרית.
  אופן התנהגותם של בני האספסוף האשכנזי כלפי "אחיהם" הספרדו/מזרחים כפי שגם מתבטא ב"תוכנית אלון" ו "רימוני החבלה" יכול לתת לנו קמצוץ של איזון חשיבתי לגבי המסלול בו צעדו האשכנזים בכישרונם לעורר נגדם שנאת עולם.
  לשם הגשמת מטרות העל האשכנזיות הם לא רק עיצבו טרמינולוגיה דכאנית ועיצבו שיטת משטר המבוססת על סולידריות על כוזרית קולוניאליסטית המנכסת לעצמה עבר מזוייף עד לכנעניות ולעיבריות הקדומה כדי להסתיר עובדת היותם מישלינגים של מזרח ארופה .אין ספק כי במקביל לגזענות ההסטורית גנטית שפיתחו הכוזרים במסעות כיבושיהם
  הם ביסס את רגש החמדנות שהוא הכוח המניע אותם להשתלטות על נתחים לא פרופורציונליים של הכלכלה העולמית כמו גם של אדמות המולדת הפלסטינית…בחורבן הציונות הכוזרית וממליציה ננוחם.

 • רימון  ביום אוגוסט 27, 2008 בשעה 11:19 am

  דבריו של הדבר הזה מזכירים לי מאד מאד איזה ספר שכתב אחד בעל שפם לפני למעלה מ-80 שנה
  ואיזה אוסף מזויף של פרוטוקולים שכביכול חיברו כמה אשכנזים במטרה להשתלט על העולם.

  מעניינת ההשוואה שעורך הגזען מהפנתרים עם גזען אחר מגדות הריינוס לסיבות המשותפות לו ולאחיו לגזענות ולשינאת האשכנזים.

  כמו אז כך היום השינאה אותה שינאה והתירוצים אותם תירוצים וכנראה גם הכוונות דומות או אף זהות(ראו תגובה של הרצחן הקטן(בפוטנציה בינתיים) מתאריך 27.8.08 שעה 12:59 שם הוא מדבר על מחנות (ריכוז כנראה)לחינוך מחדש של האשכנזים)

  הני,אתה באמת לא מרגיש שום קושי עם התוכן הזה?
  אולי טיק קטן בכנף?
  אתה באמת מזדהה עם דיבורים אלו?

  אז מה הפלא שגם שם,על גדות הריינוס, אנשים משכילים ותרבותיים נסחפו בתעמולת השינאה הרצחנית

  לתהייה של הבולגרי-למה ומדוע מעוררים האשכנזים שינאה,את שינאתו, ושינאת עולם בכלל. ובכן מי שמסוגל להיזכר בימים שבילה בלימודים בבתי ספר ובאקדמיה,יזכור את הקינאה שמעורר תלמיד מוכשר שהכל בא לו בקלות,שהוא מוצלח לא רק בלימודים אלא הוא גם נאה,מצייר היטב ומנגן מוכשר.
  בקיצור-שם המשחק-קינאה פשוטה ומאד לא בריאה,אגב.
  כך היה מאז ומתמיד.
  עוד מימי היות אבותינו הולכי על ארבע.

 • מוני יקים האנטיציוני  ביום אוגוסט 27, 2008 בשעה 11:51 am

  שוב האומללים הכוזרים הם קורבנות חוסר ההאהבה הם רוצים להיות מדכאים אהובים כי "העבודה משחררת". בעיני רימונים כאלו הם עדיין "הולכי על ארבע" אינטלקטואליים שתורת ההכחשה לשימור מעמדם הפריביליגיוזי היא נר לרגלם.
  אל תדאג רימון חבלה כי סופו של הני שהוא אדם אמיץ עם אינטגריטי להתיישר לפי תורתי תורתו כיוון שתורתנו תורת אמת מול גבבי השקרים והמניפולציות שבאמתחתו של כל אשכנזי גזען…בחורבן הציונות וגזעניה הכוזרים ננוחם.

 • אלון  ביום אוגוסט 27, 2008 בשעה 12:45 pm

  רימון, יפה אמרת.

  הני, נו… מה אתה אומר?
  מחנות ריכוז לאשכנזים?
  עם של רודפי בצע מכח הגנטיקה שלהם?
  לא יהודים באמת?
  מדינה שהוקמה כדי לשדוד את הזהות של המזרחים לטובת האשכנזים שהיו צריכים משהו לגנוב כי זהות שלהם אין להם?

  מוני, אתה טפיל, פשוט טפיל. אתה חי מההשגים של מי שאתה שונא ומבקש להזיק לו. טפיל. ולמה אתה שונא אותו? כי הוא מצליח. כל מה שרע בטבע האדם אתה מייצג. נדחף ע"י שנאה, ובורות, שכנוע עצמי על בסיס המיתוס, ושכלתנות אין.
  הנאצים יצאו מאנשים כמוך, חלשים וחסרי מוסר.
  אני מאחל לך שתבנה אתה החברה הטהורה שלך עם "בני עמך האמתיים" מי שהם לא יהיו, העיקר שלא נצטרך לסבול את שכמותך ביננו.
  קראתי לך פלגן (הני, עכשיו אתה רואה שהוא פלגן, כאילו עד עכשיו זה לא היה ברור, ועוד כשהוא הודה בזה מפורשות), אבל אתה לא פלגן, אתה פשוט רע.
  אם השטן בכבודו ובעצמו היה יורד מהשמיים (או עולה מהשאול) ולוקח צורת אדם כזה הוא היה – כמוך.

  הני אם אתה מצדד בדברים שלו אתה יכול לשכוח מכל הערכה כלפיך (אני מדבר בשמי, אבל נדמה לי מייצג בדברי את כל הצדדים המשכילים שיש בכל באדם), על סמך ההשכלה או לא, זה פשוט גיבוב של רוע, שאין לו שום בסיס במציאות.

  לא יודע איזה חברה, שונה ממה שאני מדמיין, אתה מדמיין אבל מה שיוצא מהדברים של מוני, אם אתה שותף להם זה המיץ זבל הגרעיני של המין האנושי. כל מעשי הזוועה שנעשו בהסטוריה היו תוצא של חוסר מוסר כמו שמפגין (איך אומר רימון) הדבר הזה, שלא ראוי שנכנה אותו בן-אדם.

  עד כאן מה שאני חושב על התגובה הגזענית של מוני.

  ולתוכן שלה, ראה כמה התיזה שלך ושל מוני מבוססת. ככה אתם עונים על הסוגיות:
  אמרתם יש לי כאשכנזי פריוילגיה, בקשתי פירוט, הנה הפירוט:
  "רק אשכנזי פריביליגיוזי יכול לנסות להכחיש את קיום הגזענות בין שני העמים"
  וואו, איזה פירוט, נפלתי מהכיסא.

  הפערים טענתי מוסברים בגזענות עבר ונתוני פתיחה שונים, ולא בגזענות בת יומנו, והנה התשובה:
  "העם הכוזרו/אשכנזי והעם הספרדו/מזרחי וכי הראשון רוצה לבסס את לאומיותו כלאומיות היהודית האקסקלוסיבית תוך הטמעת והכחדת העם היהודי המקורי, לכן הנסיון להציג את המאבק כמאבק חברתי מעמדי הוא נסיון לגימוד עומק הבעיה ומורכבותה"
  וואוו, איזו תשובה, וואוו, נפלתי מהכיסא, מסיר את הכובע.
  מווני מציג עמדות גזעניות אמרתי, והנה התגובה:
  "המדינה האשכנזית שניבנתה כאן כפרוייקט לשוד אדמות פלסטין ושוד הזהות היהודית מיהודיה המקוריים למען שבט נידח של כוזרים מגויירים המיישמים את הפרוטוקולים של זיקני ציון"
  ואוו, ממש הפרכה, לא ניתן בכלל לאתר את הגזענות של מוני פה, שהרי הפרוטוקולים של זקני ציון זה בכלל לא מיתוס של הגזענים לתקוף את היהודים… וואווו, נפלתי מהכיסא מסיר את הכובע מניף את המגבעת וקד קידה. אשף-אומן המוני הזה, קרח לאסקימוסים הוא יכול למכור, פשוט שכנע אותי מיד בדבריו, האור הטבעי נחת עליי וכפה עליי קבלת דבריו כאמת משמים אחת ויחידה.

  ושוב מוני, על מה זה מבוסס? על הטיפשות שלך, על זה זה מבוסס. לא? אז תגיד לי על מה. (אההה, כן, אתה לא צריך להוכיח, נטל ההוכחה לפי דבריך באישור של הני רובץ על האשכנזים, כמה נוח).
  הני, קדימה, תבסס את הטענות שלו, משהו שמתאים לד"ר ולא לילד טיפש ורשע גזען חסר מוסריות וחסר השכלה שמתגלה פה מהרגע הראשון ונחשף במלואו בתגובתו האחרונה. פלא שהעיפו אותו מהאוניברסיטה? בטח לא הצליח להבין מה דיברו אליו מרוב שהיה מרוכז בלפלוט את השטויות האלו, שאנשים כמוך נותנים לו גושפנקא להאמין בהם. הוא בעצמו לא יכול היה להאמין בדבריו, הוא יודע שהוא לא חכם משהו, אבל כשד"ר הני זובידה מאשר שיש בדבריו תוכן מבוסס (ומסרב משום מה לבסס את זה בעצמו, רק נותן לנו מאמרים ששם, יש טיעונים שאין לחזור עליהם יותר לעולם, הטיעונים הסודיים) הוא מרגיש שהוא בכיוון הנכון.

  הנחות שביצורים אתה מוני. שיחה יותר אינטלגנטית הייתה לי עם אחיינית שלי אתמול (ולא מוני, זה לא שהיא יותר אינטלגנטית ממך כי היא אשכנזיה, שהיא בעצם רק חצי אשכנזיה, וגם לא כי היא אישה, זה כי אתה כ"כ לא שגם היא יותר. מבין? ברור שלא)

  האבסורד הכי גדול, זה שמוני אומר דברי גזענות ברורים, שאין בכלל אפשרות להסביר אותם אלא כגזענות, והני לפחות על פניו מסכים איתו (על פי דבריו הוא), והם בעצם טוענים לקיום של גזענות כלפיהם! בערך כמו שהקו קלוקס קלאן יגידו על השחורים שאלו גזענים. מישהו היה קונה את זה? אפילו הקלאן מספיק מחוברים לקרקע כדי לראות שזו שטות? מה איתם, הני ומוני?
  אם טעיתי בטענה שכבר פסה לה הגזענות בארצנו זה כי הדברים שנאמרו פה ע"י מוני זו גזענות מזרחית כלפי האשכנזים, אז יש לפחות גזען אחד, ואולי שניים.

  בנצחון הציונות והתבונה על הגזענות והפלגנות של מוני ננוחם.

  (מוני, בדוק את היהדות של האשכנזים, בדוק את הקשר בין אשכנזים לכוזרים, גלה שאין לך מושג על מה אתה מדבר. בעצם, אם היה לך הכושר להבין על מה אתה מדבר – לא היית מדבר בכלל. אז שכח מזה. חבל על הזמן. תשאר כמו שאתה. אל תבזבז אנרגיה. רק תעשה טובה אל תביא ילדים, אחד כמוך מספיק ויותר, גם בעולם גדול כשלנו שטן אחד זה מספיק).

  הני, תגובה מושכלת והגיונית לתגובתי האחרונה (שלפני זאת) לא מצאתי אצל מוני, כמובן, והדברים היו מופנים בכלל אליך.

 • הני  ביום אוגוסט 27, 2008 בשעה 3:30 pm

  שלום, חזרו התגובות חזר הבלגן.

  מוני להזכירך בת זוגי היא אשכנזיה, ואני מאוד אוהב ומעריך אותה ואני לחלוטין לא מתכוון להתנתק ממנה.

  אני חושב שאתם קצת נסחפים, אני מעולם לא טעתי לקונספירציה, ולא למשטר אפל ומכוון. ההסטוריה התרבויות השונות הם שהביאו את המצב הקיים. ומשם נוצרה שנאה שבאה לשיאה בשנות השישים והשבעים, וגזענות ופחד שהם עדיין חלק מהחברה שלנו היום.

  אתם מתנצחים ומחדדים מקלדות אחד מול השני, ואין אני רואה טעם באלו, לא מבחינת תגובתי שלי ולא מבחינת נסיון להפסיק את ההתנצחות בינכם, אני קורא וממשיך הלאה לדברים אחרים ונושאים אחרים.

  אנא אל תתנו לי להפריע לכם, המשיכו להתנגחות ראשים זו, אני את שלי אמרתי ומכאן והלאה ממשיך לדברים אחרים. אתם דרך אגם מוזמנים לחשוב על דברים אחרים ולא והיצמד תמות אלו בלבד.

  מוני, אתה מאוד דטרמיניסטי בחשיבה שלך, הכל מתנקז לאותה נקודה. אני לא מסכים עם ניתוח זה.

  אלון, אני בטוח שאתה תמשיך להגיב לכל אמירה של מוני, ולא תנסה לראות את הדברים אחרת.

  אז בהצלחה, אני מוכן לשמש אכסניה לזה, אך לא מוכן להשתתף, אלא אם אמצא איזה משהו חדש שיעניין אותי…

  בברכה
  הני

 • אלון  ביום אוגוסט 27, 2008 בשעה 4:29 pm

  גם לגבי תאורית ההפרדה של מוני יש לו בעיה:
  מה עושה החבר שלי שהוא חצי מרוקאי וחצי אשכנזי?
  וחבר אחר, חצי תימני חצי אשכנזי?
  האחיינית, שהיא חצי רומניה חצי מרוקאית?
  הילדים של הני?

  לאיזה צד כל אלה מצטרפים מוני?
  לכוחות האור או החושך?
  הגנים האשכנזים הפגומים שלהם, שיש בהם את הנטייה המולדת לעשוק ולרדוף בצע שורדים או מתכלים בתערבות, מה גובר לפי תורת הגזע שלך העליונות המזרחית או הפגמים האשכנזים?

  הם נשלחים למחנות חינוך או מה?

  (זו שאלה פרקטית, אז אתה יכול לענות עליה, אין צדדים תאורטיים שעלולים להכביד על המחשבה).

  הני (האיש שמוני אמר עליו: "הני שהוא אדם אמיץ עם אינטגריטי להתיישר לפי תורתי תורתו כיוון שתורתנו תורת אמת"), אני מברך, על הניצנים להתנערות ממוני (אין קונספירציה, אין משטר אפל, ההפרדה הגזעית היא לא לענין… לא מצאתי הוכחה לקיומה של גזענות בת זמנינו – על הפערים התרבותיים הפערים של היום והאפליה והגזענות של העבר אנחנו מסכימים – אבל גם זה משהו). אני חייב לומר, שאני מוכן לראות דברים אחרת, רק צריך לתת תשובות לשאלות שאני מציג, אין לי כוונה לראות ולקדש כל מה שיטען בפניי. השאלות דורשות מענה לפני שהתמונה שאתם מציגים תתקבל. וזה לגטימי, כל מה שאני טוען אני מוכן שיטילו בו ספק, ואני אנסה להצדיק את עמדתי, היכולת להצדיק את העמדה היא שהופכת אותה למבוססת. לספר אותו סיפור שוב (כפי שנוהג מוני, איך אמר הני: "אתה [מוני] מאוד דטרמיניסטי בחשיבה שלך, הכל מתנקז לאותה נקודה. אני לא מסכים עם ניתוח זה" – התנערות טוטלית בעצם, אני חוזר בי, זה יותר ממשהו, זה אחלה!) זו לא הצדקה, זו הודאה באשמה: אין בסיס לדברים

  ובכלל מוני, במשטר הפריוילגיות האשכנזי, האם גם ילדי התערובת זוכים לפריוילגיות או לא? איך זה עובד?

  (תראה איך אני מנבא את העתיד: על השאלות בתגובה הזו לא יענה מוני)

 • אלון  ביום אוגוסט 28, 2008 בשעה 1:58 am

  פשוט נביא… איך אני עושה את זה… 🙂

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: