מי שווה יותר?

ובכן זהו זה, אנחנו מגיעים לישורת האחרונה, במקרה הישראלי לא מדובר בתאור של ריצת 100 מטר באולימפיאדה, בדרך כלל מדובר במרוץ פוליטי. ואנחנו, בלי עין הרע, בדרך להיות אלופי העולם במרוצים פוליטיים. אבל, למרבה הצער, בניגוד לתרבות הספורט העולמית, אנחנו לא מצליחים לייצר מנהיגים ראויים, ראו את מקרה הפוליטיקה הישראלי של 2008, ריק ושממון.

 

נתחיל בסיפור העצוב של העת האחרונה, מפלגת העבודה. אח, איך עברה לה תהילת העבר, נראה שעברה ללא שוב. נדמה כאילו בחירתו של עמיר פרץ לפני שנתיים, וההבטחה הגדולה לשינוי שהביא עימו הייתה כלא הייתה. אז כמו שאומרים, מה היה לנו שם? אחרי שקיבל על עצמו תפקיד לא מתאים, שר הביטחון – כאילו סימן מטרה על גבו, איבד את אמון העם והחברים – מישהו אמר שלי יחמוביץ? חזרה מפלגה מפוררת זו ובחרה, באהוד ברק. זה אותו אדם שיצא בעור שיניו מפרשת העמותות, ואולי לא. זה האדם שאשתו החליטה להקים חברה לתיווך בין הון לשלטון, ורק בשל ביקורת ציבורית סגרה את הבסטה. זה ראש ממשלה, שהחליט לאחר בחירתו לאחד את כל הכוחות סביב הסכם שלום ונטש לחלוטין את האגנדה החברתית, מה שהסתיים בהפסד הבחירות לראשות הממשלה, כראש ממשלה מכהן, לאריאל שרון בתבוסה הצורמת ביותר אי פעם בישראל.  אז מה? פתאום הוא יציל את הבית, הא הוא יצליח לשקם? אפילו בנסיונו לחסום את אחד התקציבים הגרועים, אם לא הגרוע ביותר, בתולדות ישראל הוא נכשל מול ראש ממשלה מקרטע, אז מה הוא באמת מציע? פתרונים למתפקדי העבודה.

 

מן הצד השני בקואליציה הבלגן חוגג, לשטרית אין באמת סיכוי, למרות שהוא מנסה לשדר תדמית של הסוס השחור, ומשקלו יקבע בעצם בהעברת תמיכתו למי מן המועמדים שיציע לו אתנן גדול יותר. דיכטר, בתור הבחור החדש בבלוק, לא עושה קולות של מי שמסוגל אפילו להרכיב צוות מסייע מספיק טוב. אז נשארו מופז וליבני. מחד זו טוענת כי היא נקיית כפיים, אבל אם כל מה שהיא מטיחה באולמרט נכון, הרי שלא יכול להיות שלא דבק בה רבב בתור מספר שתיים שלו. לעומתה, מופז הסיר את הכפפות וטוען, לדעת רבים בצדק, לליבני אין נסיון, היא לא מכירה מערכות ביצועיות רחבות ואין לה גם יושר. הם שניהם מככבים מעל לכל העיתונים היומיים ובסוף שבוע, אך לרבים לא נראה כי הם מספקים את הסחורה. המביך בכול הסיפור הוא שמופז מבטיח ממשלה ללא בחירות, הוא לטענתו יקים קואליציה ללא צורך בבחירות. ואילו לבני מבטיחה ממשלה לאחר הבחירות, היא לטענתה תצליח לנצח את הבחירות. ובין אלו צריכים לבחור בקרוב מתפקדי קדימה, האנשים המחוזרים ביותר בישראל בחודש הקרוב.

 

ואילו האלטרנטיבה השלישית היא הליכוד. שם התמונה הקבוצתית לא ברורה, עדיין יש בחירות פנימיות, אך ראש התנועה נבחר זה מכבר. בקרב הפעילים ניכרת תכונה רבה, מועמדים מנסים למצב את עצמם כראויים, חברי כנסת מכהנים מודאים כי בסיס כוחם נשמר, לכל הפחות. ואילו אנשים חדשים מפציעים מבין השורות. מעל לכל בולט באיומו על ההגמוניה התנועה משה פייגלין, שמצטייר כאיש שטח מעולה. אך שוב עולה השאלה מה עם הראש? ובכן את ביבי כולנו מכירים, הוא כיהן כראש ממשלה, ו"הצליח" להפסיד את הבחירות כראש ממשלה מכהן לאהוד ברק. הודח מן הליכוד לאחר הפסד זה, פרש מהפוליטיקה והחליט לחזור. לעת עתה שומר ביבי על "זכות השתיקה" שמשרתת אותו באופן הטוב ביותר. כמו כן, הוא נבחר על ידי רבים כמועמד המועדף לזכיה בראשות הממשלה. האם הוא מציע בשורה חדשה? האם מתפקדי הליכו בחרו בו בשל תכונותיו כמנהיג או בשל האמונה שלהם שהוא "יביא" את הנצחון? רק למתפקדי הליכוד פתרונים.

 

אז מה היה לנו שם? קצת מביך, לאחר 15 שנה של מערבולות פוליטיות, רצח של ראש ממשלה מכהן, בלי שום כנסת שהצליחה לסיים קדנציה מלאה של ארבע שנים, נראה שנקבל, ולא משנה מה תהיה התוצאה, את אותם הפרצופים ללא שום שינוי. האם לא נלמד הלקח מהעשור וחצי האחרונים? האם אנו רוצים את אותם אלו שהיו או בראש פירמידת מקבלי ההחלטות או נדבך חשוב ממנו למרות שלרוב הם נכשלו כשלון חרוץ? אני אומר, צאו והתפקדו למפלגות, לא משנה איזו, מלאו טפסים שלמו דמי חבר הצטרפו והחלו להשפיע, כי בחירת המועמדים הנכונים היא הצעד הראשון לפוליטיקה טובה יותר, ואם לא תתפקדו, תצביעו ותשפיעו, תקראו את הכתבה הזאת בעוד עשרים שנה הכותב יהיה אחר שמות הפוליטיקאים ישתנו, אך הטרגדיה תחמיר ואנחנו האנשים הפשוטים נמשיך לשלם את המחיר.

 

המאמר פורסם לראשונה באתר NANA10 בתאריך – 02-09-2008

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • אזרח.  On ספטמבר 2, 2008 at 1:21 pm

  התפקדות היא התחלת הדרך.אבל ההתפקדות חייבת להיות התפקדות של המונים.

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=157908

  בטווח הרחוק חייבים לשנות את השיטה.לא יעזור הרבה אם נכה בענפים מידי פעם.יש לעקור את השיטה הרקובה.
  מהשורש.

 • מוני יקים אנטיציוני  On ספטמבר 2, 2008 at 1:57 pm

  כל השאר זה משחקי כיסאות מוזיקליים בין גרועים ליותר גרועים. אם הגזענות האשכנזית היא החטא המכונן אז משבר המנהיגות זה העונש שההיסטוריה קצבה לגזעני אשכנז כפי שקרה במפלגת האבודה שמיהרה ליישר שורות ולהיפטר מהנגע המזרחי בעל השפם למען הכישלונר הביזיונר ברק .הדרת המזרחים מהשליטה הפוליטית על גורלם היא חטא שכיום משלמים עליו את המחיר…בחורבן הציונות והחונטה האשכנזית ננוחם.

 • הני  On ספטמבר 2, 2008 at 2:12 pm

  ואללה מסכים אבל רק חצי, לגבי התפקדות ההמונים הקושי שלי עם עם שינוי השיטה. אחרי דוקטורט בנושא עדיין לא מצאתי את שביל הזהב.

  מוני, אח יא חביב, אני מבין שאלו הולכות להיות כל התגובות שלך ללא שום נסיון לפתח דיון מסוג אחר. שתהיה לי בריא כמה עבודה אתה מייצר לי בתגובות. אבל רצונו של אדם כבודו. הייתי שמח אם היית מנסה ולו במעט קצת לשנות את הטרמינולוגיה, אבל חוץ מלבקש אני לא יכול כלום.

  הני

 • מוני יקים אנטיציוני  On ספטמבר 2, 2008 at 2:52 pm

  מי קבע שאני צריך לחשוב כמוך או כמו אלון השבות. עוד יש סיכוי שיום אחד יפול לך האסימון בינתיים אתה שבוי במלכודת דבש שבה המלה אשכנזים נחשבת כקללה, ציפיתי ממך ליותר ואני יודע שיש אבל תקלף עוד שכבות ותגיע לליבת האמת הצרופה. מה זה בעיניך דיון מסוג אחר? אולי תחכימני בינה ודעת אתה יודע שאני אדם פתוח לשמוע , בינתיים לא שמעתי הרבה למרות שהמאמר למעלה הוא התקדמות ראויה לציון למרות שכםי שציינת בעצמך שלמרות הדוקטורט טרם מצאת את שביל הזהב שאולי מסתתר בדברים שכתבתי וקראת כנראה ברפרוף ואולי תמצא אותו אם תתמודד יותר באומץ עם טרמינולוגיות
  חסרות עכבות וחששות כי המציאות הפוליטית היסטורית היא הרבה יותר מורכבת מהמבנה הפוליטי הנוכחי המבוסס על השאיפה המובנית להנציח את עוולות חלוקת העבר הבילתי מוסרית ההתאבדותית.
  אזרח די נגע ברמז עבה בצורך הקרדינלי לשינוי השיטה גם עם הצורך להכות בענפים,באמת שהוא יודע לשחק עם הטרמינולוגיה הרבה יותר טוב ממני שתמיד חושב שהענפים הם האשכנזים צאצאי הכוזרים…בחורבן הציונות הטרמינולוגית ננוחם.

 • אלון  On ספטמבר 2, 2008 at 5:01 pm

  סך הכל צריך גם לזכור שהיו פה הצלחות בשנים האלו.

  הכלכלה צמחה בקצב הגדול ביותר בעולם המערבי
  חברנו ל OECD
  ניצחנו את הטרור (3 מבצעים גדולים בעזה ובשטחים, חיסולי ראשי הארגונים וחומה, הורידו ממעל 450 הרוגים בשיא לפחות מ 30 בשנה)
  סוף סוף נבנתה חומה (כמעט גמורה – אבל כבר עושה עבודה)
  התנתקנו מעזה
  יצאנו מלבנון
  התחלנו מו"מ מסוים עם סוריה
  ממשיך מו"מ עם הרשות
  עלית החמאס בעזה הפסיקה את העמדת הפנים
  הקוורטט – אירופה רוסיה וארהב – יישרו קו עם ישראל
  התחילה רפורמה בחינוך
  האבטלה תנחה לרמות אמריקאיות כמעט
  גדל החלק בתקציב שמוצא על רווחה
  המלחמה בלבנון בדיעבד שינתה את המצב בשטח – אין יותר איום והגבול שלעולם לא שקט מעל חודשיים שקט כבר שנתיים (וחיזבאללה לא יכול לתקוף יותר אם מפאת כוחות פוליטיים פנים לבנוניים או מפאת כח בינלאומי שיושב שם – כפי שתכנן מראש חלוץ).
  הורידו מיסים
  התשתיות שופרו (שד"ת חדש, כביש מהיר נוסף הוא כביש 6, רכבת קלה עוד מעט בי-ם, והרחבת כל מוקדי הפקקים בכביש 4, ועוד)
  העולם (כולל רוב העולם הערבי) גילה את סכנת האיסלאם הקיצוני והטרור (הבינלאומי והמקומי) ומגלה סימנים של שיתוף פעולה במאבק (כולל תמיכה ערבית במלחמת לבנון!)

  כל הדברים הללו התרחשו כשבראש עומדים אותם "רקובים" שאינם מבשרים חדש… מה כ"כ רע?
  ועדיין, יש מה לשנות ברמה הפוליטית, אני מסכים.

  האם התפקדויות? לא יודע…
  האם יותר מקצועיות ופחות פוליטיקה בהנהגה? נדמה לי שכן.

 • מוני יקים אנטיציוני  On ספטמבר 2, 2008 at 5:46 pm

  חומה וכבישי אפרטהייד הם הצלחות בעיני אלון שאינו רואה בכך העמקת התהום של חוסר ההשתלבות במרחב , כי שאיפתו מימים ימימה הי וינה קטנה על גדות הירקון עם השקפותיו מבית הספר של הקפיטליזם החזירי שאינו סופר את האדם הקטן קורבן הדורסנות האשכנזית.
  אם אלו תוצאות החינוך הפוליטי שקיבל בבית הספר של כהנא וסבא רבא גיא בכור אז מצב האנטיציונות על הגובה.
  הני היקר מגיע לך ניתוח מבריק של הכלי הריק המשתבח בניחוחות הקפיטליזם האימפריאליסטי הרקוב עם חברים כמו אלון הבכות לא תגיע רחוק פשיסט מתמוגג זו מחמאה לגביו ועוד עם קצף על השפתים…בחורבן הציונות ומליצי יושרה ננוחם.

 • הני  On ספטמבר 2, 2008 at 6:13 pm

  אתה רואה מדוע אני קרוב יותר למוני…

  ועכשיו לעובדות:
  1. הפערים בין עשירים לעניים בישראל הם הגבוהים בעולם
  2. אצלנו יש את אחוז מחזיקי המשרה המלאה, שמבקשים השלמת הכנסה הגבוה בעולם (יחסים לגודל המשק כמובן)
  3. העוני הפך לעובדה מוגמרת
  4. ההצלחות שלנו במבחני חינוך בינל"א הינה בשל ירדנו ממקום 4 בעולם במטמטיקה ל-40
  5. החומה מוכיחה סופית שאין פנינו לשלום אלא להפרדה בין העמים (גזעית או לא נתון לויכוח)
  6. יחסית למספר המכוניות בארץ (לאלה ששכחו אנו משלמים 128% מס על כל רכב חדש) יש לנו מטר פר כביש הנמוך ביותר מבין המדינות המתועשות
  7. והבעיה העיקרית, סדרי העדיפויות שלנו לוקים בחסר גמור, ובראיה עיוורת של המצב. לדעתי, אין אצלנו קודם ביטחון, יש רק ביטחון….

  אלון, יקירי, אולי לך יש אינפורמציה שלי אין או שאולי אתה מדבר מדפי העיתון, אך לכל מה שהעלתי יש תימוכין, אולי לא תסכים עימי וזו נקודה אחרת, אבל באמת עשה טובה והתפקח OECD? הבנק העולמי? אלו הם ארגונים שמגיעים למדינה מוצצים את רוחה ועוזבים….

  מוני, באמת אתה חושב שזה מגיע לי כי אני לא מסכים עם הדרך שלך? זה לא מגיע לאף אחד, אבל אני בניגוד לאחרים החלטתי לחשוף את עצמי ולפתוח את המרחב הוירטואלי הזה לשיח פתוח.

  בברכת תודה רבה
  הני

 • אלון  On ספטמבר 2, 2008 at 6:18 pm

  טוב, אכתוב בדיוק את ההפך כדי שיהיה ברור מה מוני רואה כהצלחה:

  לא הייתה צמיחה במשק
  לא קיבלו אותנו לOECD (על כל המשמעויות למשק שיכל היה להיות לו היינו מתקבלים)
  הוכפל שיא ההרוגים של 2002 וכיום עומדים על ממוצע של 1000 הרוגים בשנה
  לא נבנתה חומה, ולכן עדין אין לנו שליטה על גבולותינו (פלא ש 1000 הרוגים…)
  נשארנו בעזה, ואף תגברנו את כמות הכוחות ומספר ההתנחלויות שם
  חזרנו לכבוש את דרום לבנון והיום רצועת הבטחון 5 קילומארים רחבה מקודמתה
  הסורים בכלל לא רוצים לנהל איתנו מו"מ
  הרשות גם היא לא מתכוונת לנהל איתנו מו"מ
  בעזה עדין יש עם עוין אבל מנהיגות שעושה כאילו היא מוכנה לפשרה
  אירופה רוסיה ואמריקה כולם מטילות על ישראל את האחריות למצב הקשה ואף מכבידות עליה בדרישות
  לא בוצעה רפורמה בחינוך, מורים צפוים להמשיך לקבל שכר זעום ללמד כיתות ענק בתכניות מיושנות
  האבטלה גדלה, וחצי מהמשק מחפשים עבודה ולא מוצאים
  הוקטן החלק בתקציב שמוקצה לרווחה
  המלחמה בלבנון בדיעבד לא שינתה את המצב בשטח – אנו צפויים להתקפת טרור מצפון בכל יום. וכל שבוע-שבועיים אכן יש התקפה.
  העלו מיסים
  לא הושקע כסף בתשתיות, לא נבנה שד"ת לא נסלל כביש, תשתיות סטייל הודו בכל הארץ
  העולם כולו לא שם לב לסכנת הטרור האיסלאמי ולכוחות האיסלמיסטים הקיצוניים, ואינו מוכן לנקוף אצבע כדי להאבק בתופעה (לא מדינות ערב ולא אירופה)

  עד כאן ארץ החלומות של מוני

  עכשיו הני, בחר לך מה עדיף לך.

 • הני  On ספטמבר 2, 2008 at 6:25 pm

  לצערי נראה לי שאתה פשוט נותן לדברים להגיע אליך באופן אישי וחבל. הייתי מציע ריחוק אינטלקטואלי מדברים, זה מה שאני עושה כאשר דברים לא נראים לי ואני מתחיל לאבד את עצבי, חבל, זהו בסה"כ בלוג שמנסה לדון בעינינים שונים.
  אתה אולי לא מסכים עימי אך באון כללי אני מכבד את דבריך, אולי לא מסכים עימם אך אני יכול להבין מניין הם באים ומדוע.

  אני בחרתי את עמדתי, ראה בתאור הבלוג שלי ובתשובתי אליך.

  בנוסף ראה הוספתי בהמלצות ספר חדש בנושא גזענות, לכשתתפנה הייתי ממליץ לך להציץ בספר אני מכיר את העוסקים ואת הפרויקט, יכול להיות שלא תסכים עם דבר אך לפחות תפחת לעצמך עולם תוכן חדש.

  ובאמת לא בציניות תגובה זו באה מכוונה טובה.
  שלך
  הני

  נ.ב. מדעית מצאו שני פרופסורים מאוני' ת"א יצחק הברפלד וינון כהן, שבקצב "סגירת הפערים" הנוכחי בחינוך בין מזרחים לאשכנזים יקח 99 שנה (ראה שוב תשעים ותשע שנה!!!) לסגור את הפערים בין אשכנזים למזרחים.

  אם תרצה אשלח לך מאמר זה גם כן, למרות שאני חושב שהפניה אליו שלחתי לך בסילבוס.

 • אלון  On ספטמבר 2, 2008 at 6:44 pm

  התגובה האחרונה שלך חזרה לענין הגזענות, שחשבתי שאין לה קשר ממש לדיון הזה. אז אני מתעלם מזה בנתיים.

  ועכשיו לתיקון העובדות:
  1. " הפערים בין עשירים לעניים בישראל הם הגבוהים בעולם" – שטויות. כל מדינות העולם השלישי במצב גרוע משלנו. ובכל משק שצומח בקצב שלנו המצב דומה. אלו הם העובדות. והתיאור שלך זו דמגוגיה. כידוע לך, כל התיאוריות הכלכליות בנושא מנבאות שהצמיחה מטיבה עם הגורמים החזקים ואלו שמקירות ב"חלחול" אומרות שהוא לוקח זמן (אפשר להגיד שהוא לא יקרה בכלל, בסדר, אבל שצמיחה זה רע, זה חרטא. זה שיש עשירים לא הופך את העניים לעניים יותר. ריאלית מצב העניים בארץ השתפר, אמנם במעט אך הוא בטח ובטח לא הורע). אז להגיד שזה שינוי לרעה… זה שינוי לרעה אם העניים נהיים עניים יותר. אבל הם לא. הם נהיים עניים יותר יחסית לעשירים, שנהיים עשירים בקצב מהיר יותר. זה לא רע. זה לא מושלם – עדיף שכולם יהנו בשיפור באותה מידה כמה שיותר גבוה – אבל זה לא מצב רע. (זה פרטו עדיף – ופרטו עדיף זה בהכרח לא "רע").
  2. "אצלנו יש את אחוז מחזיקי המשרה המלאה, שמבקשים השלמת הכנסה הגבוה בעולם (יחסים לגודל המשק כמובן)" – לא מכיר את הנתון הזה.
  3. "העוני הפך לעובדה מוגמרת " – עוני הוא עובדה מוגמרת בכל מקום בעולם. המדינה היחידה שאין בה עוני היא קאטר. אז מה אתה אומר, שאנחנו חיים בעולם? יופי. אתה צודק.
  4. "ההצלחות שלנו במבחני חינוך בינל"א הינה בשל ירדנו ממקום 4 בעולם במטמטיקה ל-40 "- נכון. זה מה שקורה כשאין רפורמה. עכשיו אחרי שסוף סוף הצליחו לגבור לפי שעה על אירגוני המורים והאוצר, נראה אם הרפורמה תתקן את התוצאות של שנים של סוציאליזם מטופש במערכת החינוך. להגיד לי שזה המצב, זה נכון. אבל אני הבאתי את הרפורמה כהשיג, וזה לא מחילש אותה שהמצב רע בתחום הזה, רק מחזק את ההישג.
  5. "החומה מוכיחה סופית שאין פנינו לשלום אלא להפרדה בין העמים (גזעית או לא נתון לויכוח)" – החומה מוכיחה שהיו פה 1000 הרוגים באינתיפדה שלפני בנייתה. ופחות מ-30 בשנה אחריה. החומה היא תוצא של התנהלות שכינינו הפאנטים מילטנטים, שאחרי שהוצא להם כל מה שסביר לתת ומעבר ע"י ברק פתחו בהתקוממות. חומה ושלום זה לא תרתי דסתרי. איך אומרים : high fence makes good neighbors. תסביר לי איך חומה מכשילה את השלום… כי אני לא מבין. הפרדה גזעית, הפרדה מדינית. יהיו פה ערבים עדיין. ואם הם יקבלו יהודים שם, אז אני בטוח שיהיו גם יהודים שיחיו בינהם.
  6. "יחסית למספר המכוניות בארץ (לאלה ששכחו אנו משלמים 128% מס על כל רכב חדש) יש לנו מטר פר כביש הנמוך ביותר מבין המדינות המתועשות " – מכל המדינות המתועשות אנחנו הקטנה ביותר. הידעת שאין מקום לעוד כביש מהיר בארץ אחרי כביש 6, כל השטחים הפנויים לא מתאימים או לא מספיקים. נתון שלא מראה כלום. המס על רכבים, שהוא גבוה הוא תוצא של העדפה חברתית להטיל מיסים על עמידים יותר, אני גם בעד להוריד את המס הזה ולהטיל אותו על תשבי החלשים יותר כלכלית של ישראל – כמוך, מסתבר.
  7. "והבעיה העיקרית, סדרי העדיפויות שלנו לוקים בחסר גמור, ובראיה עיוורת של המצב. לדעתי, אין אצלנו קודם ביטחון, יש רק ביטחון…. " – איך אתה אומר את זה, אחרי הצעת ברק, ההתנתקות מעזה והמו"מ עם אבו מאזן. אתה לוקה בעיוורון או שאתה בוחר להתעלם מכך שהצד השני פשוט אשם בסטגנציה של ה"שלום"?

  "אלון, יקירי, אולי לך יש אינפורמציה שלי אין או שאולי אתה מדבר מדפי העיתון, אך לכל מה שהעלתי יש תימוכין, אולי לא תסכים עימי"
  – כן, הדברים שאמרת חלקם נכונים, אבל מוצגים חד-צדדית מחוץ לקונטקסט כמו דמגוג מוכשר. אתה רוצה לקדם איזו עמדה פוליטית או לדבר על המציאות ממש כפי שהיא?

  " וזו נקודה אחרת, אבל באמת עשה טובה והתפקח OECD? הבנק העולמי? אלו הם ארגונים שמגיעים למדינה מוצצים את רוחה ועוזבים…. " –
  נכון הני, כל הכלכלנים בעולם הם אהבלים. כולם רוצים למכור את המדינה שלהם למוצצי הכסך האלה, ורק אתה ועוד כמה אנטי-גלובליזציה רואים את האמת.
  דירוג האשראי שלנו ישתפר. נקבל תמיכה בעניינים מסוימים. ובסיס טוב להשקאות חוץ.
  רע? אולי אם אתה קומוניסט.
  אם מישהו היה מציע לך בחשבון הבנק שלך את ההטבות שישראל תקבל מהענין, אתה היית מסרב? כן, בטח.

  קצת פחות חד-צדדיות. קצת פחות פרופגנדה.
  קצת פחות צביעות.

  עכשיו תגיד לי, אם עדין אתה חושב שכל זה זה רע. אתה חושב שזה יותר טוב ממדינת החלומות שהצגתי מעלה של מוני? או שזה עדיף לפחות על זה?

 • מוני יקים אנטיציוני  On ספטמבר 2, 2008 at 6:46 pm

  זה בכלל לא מעניין אותו הוא מקובע במרוצתו אחרי כל נימוק שיקרי להנצחת המצב הקיים , שם המשחק שלו "שמרנות גזענית מעמדית" הוא מתמוגג מהשגעונות האמריקאים והקפיטליזם החזירי מחומות וכבישים אז מה איכפת לו שפערים ייסגרו במקרה הטוב עוד 99 שנים, מה גם שהאשכנזים ימצאו טריקים להוסיף עוד אפס למספר זה .
  הוא ילדותי החושב שהוא משחק בקוביות לגו ולא בחיי אדם , 750 אלףילדים מתחת לקו העוני כלל לא קיימים בטווח הראיה שלו פערים עם חפיפה עדתית מעמדית זה בעיניו חרטא בארטה של עסקנים משועממים, כי הכל בא לו בקלות כאשר "מדינת כל ענייה הצבועה שחור" נמקה בעוני. והשפל הזה שר שיר הלל להצלחה החזירית ממנה נהנה האלפיון האשכנזי העליון. אז שלח לן ערמות של ספרים הוא לא ישקיע שעה מזמנו כי הוא יודע כבר כל מה שנחוץ לו …בחורבן הציונות מעמיקת הפערים ננוחם

 • אלון  On ספטמבר 2, 2008 at 6:54 pm

  התגובה האחרונה שלך, לא יודע למה היא מכוונת?
  מוני אמר שכל מה שתיארתי היה בעצם דברים רעים שאני חושב שהם טובים.

  מכאן אני מסיק שהוא חושב שאם אלו הם דברים רעים אז ההפך מהם זה דברים טובים.

  הצגתי בדיוק את ההפך, זה מה שהוא חושב ש"טוב"… ושאלתי אותך אם זה נראה לך שאתה באמת מסכים איתו…

  אני חושב שאתה מתעקש כדי לרצות אותו מאיזושהי סיבה, לא להתרחק ממנו. אבל מדובר בגזען, לא חכם במיוחד, לא מיודע, גס רוח, עם דיעות קיצוניות מזיקות בכל מישור. איך אתה קרוב אליו אני לא יודע, לא הסכמת לפרט.

  אני גם מעריך את זה שאתה נותן מקום לביקורת, וביקורת עצמית, וביקורת עליך. זה אחלה, באמת.

  אבל אם אתה רותה "שדברים יגיעו אליי אישית" אז צריך יותר מסתם "להרצות לי את האמת". אם אני אתקל בתשובה משכנעת, אני אשתכנע… אתה לא מצפה, אני מקווה, שאתה תגיד לי "הפערים בישראל בין עשירים לעניים הם הגבוהים בעולם" ואני אתעלם מזה שמדובר בנתון לא נכון. ובכלל שאין לו קשר להטבת מצבם הריאלי של האזרחים, שהוא כן השתפר. (אז אני מסכים, זה דורש תיקון, והתמודדות, אבל זה לא אומר שמצבנו הורע).

  אני דווקא חושב שאני פתוח לשכנוע. בטח לא הצליח מוני הגזען לשכנע אותי בכלום, כי הוא מדבר שטויות, ברמה ילדותית ממש. הוא מציע לי לאמץ עמדות שיפצלו את ילדך לשניים (עדין לא ענית לי לאן הם הולכים לפי תכנית ההפרדה של מוני, עם האשכנזים או עם המזרחיים, ואם הם הולכים אם המזרחיים, מה על הגנים המקולקלים שלהם שנושאים את תאבת הבצע שהביאה את השואה על יהודי אשכנז?). ואתה עד כה גזרת עליך בעיקר שתיקה, וכשהתערבת זה היה להביא עמדה, ואחכ לא לנמק אותה, או לא לענות על התגובה לה.
  אז איך אשתכנע.

  אני מקווה שתאפשר לי כן להבין מאיפה אתה בא ולא רק מה אתה אומר (כשורה תחתונה).

 • הני  On ספטמבר 2, 2008 at 6:55 pm

  אתה צודק בכל מה שאמרת!

  אנחנו מדינת עולם שלישי 🙂

  הני

 • רימון  On ספטמבר 2, 2008 at 6:56 pm

  תה קורא לאנשים להתפקד כדי להצביע בפריימריז הפנימיים

  אבל כמדומני שרק בעבודה-ליכוד-מרץ יש כאלו.
  בשאר המפלגות למיטב ידיעתי לכן התפקדות לא תעזור.

  אני הבנתי את קריאתך גם שהבוחרים ילכו לבחור.

  האם לדעתך שני המעשים-התפקדות והשתתפות בבחירות ישנו את הרכב האישים שיעמדו בראש המפלגות?
  מכאן יוצא,למיטב הבנתי שיש הבדל בין נניח,100000
  מתפקדים,ומצביעים,בפריימריז של קדימה,לבין 200000 כאלה.
  גם אם יהיה הבדל קל, מהותית, לא ישתנה דבר.

  הסיבה-אנחנו חברה שמרכיביה מראש שונים תרבותית-עדתית.
  מה?כשהצבעת פרץ עשית זאת כי סברת שהוא הטוב ביותר בכלל או אף יחסית לאחרים?
  האשכנזים בכל קרה מואשמים בהצבעה גזענית.
  מי הם תומכי מופז מלבד מי שתלויים בו ממקום עבודתם(נמלים,רשות שדות תעופה)

  אנחנו כמו האנגלים ומזג האויר-כולם מתלוננים אבל לא עושים דבר בקשר לכך.

  אנחנו במצב של כיסוח ושיתוק הדדי.

  השיטה?
  גם אותה אי אפשר לשנות בגלל השיתוק.
  כמה פעמים עלה הרעיון של הגדלת אחוז החסימה
  הדתיים מתנגדים
  וגם אחרים.
  בחירות אזוריות מלאות-בודאי שהדתיים,וגם אחרים מתנגדים.
  בחירות משולבות אזוריות/יחסיות-גם לכך יש מתנגדים.
  מי יעז ללכ ראש בראש בדתיים/חרדים כשמחר יזדקקו לאצבעותיהם כדי להקים/לקיים קואליציה
  דרך אגב בעוד כמה שנים הם יהיו רוב ויקימו ממשלה ללא צורך במפלגות חילוניות לצורך ייצוב שלטונם

  אינני מקבל את הטיעון שהמנהיגים נכשלו עיניינית
  הם נכשלו ביצירת קואליציה יציבה כך שיוכלו לנהל מדיניות אמיצה וכוללת בה מהלכים מדיניים-כלכליים-חברתיים .תמיד יהיו כוחות בקואליציה שאו שמילכדו אותה מראש וכל סטיה גורמת לפרישתם או שסוגיות מסוימות מושארות פתוחות ומעורפלות כדי לאפשר בכלל הקמת קואליציה ומיד עם הנסיון הראשון ללכת בכיוון לא רצוי לאחת השותפות היא פורשת והולכים לבחירות חדשות.

  המיועד לראשות ממשלה צריך להיות אקרובט שאילו השתתף בתחרויות ההתעמלות בביג'ין היה זוכה בכל המקצועות בזחילה.

  אנחנו מסוכסכים ומפורדים מלכתחילה,מהארצות מהן הגיעו סבינו והורינו.
  לא הספקנו להתגבש לעם בעל תרבות אחת וכבר קמו הפלגנים שה"דבר הזה" מייצגם נאמנה והצליחו במשימתם.

  אז על מה תלינו

  אולי שורש העניין נעוץ באופיו האינדבידואליסטי של היהודי
  אולי, בעצם, העובדה שגם היותנו יהודים, והרי יהדותנו אמורה להיות הדבק המלכד,אינה מספיקה.
  אולי העובדה שברחוב אחד קצר יש 5-7 בתי כנסת מעידה על אופינו הבסיסי
  אולי הסיפור על רובינזון קרוזו התימני שבנה 2 בתי כנסת היא האמת הסימלית של חיינו

 • הני  On ספטמבר 2, 2008 at 6:58 pm

  כמו במערכון קרקר נגד קרקר "הבנים הולכים עם האבא"

  אבל גם האמא אצלנו חושבת אותו הדבר….

  הני

  הנתון של הפערים הגבוהים ביותר בעולם הוא של הבנק העולמי, אתה יכול למצוא אותו גם בדה-מרקר, וגם דרך מרכז אדווה.

  אבל עזוב אותך למה? נתת טיעון מנצח, אנחנו לא מדינה תעשיתית אלא מדינת עולם שלישי…

  הני

 • הני  On ספטמבר 2, 2008 at 7:03 pm

  לא מקבל את הטיעון לגבי האופי היהודי לא חושב שיש כזה דבר, אולי ישראלי אך לא יהודי. וגם אם ישראלי מאוד בעייתי.

  אם יתפקדו רבים והפעילות תהיה חלק מחיי היומיום אנשים ישימו לב וקשה יהיה להשתלט על גוף רחב יותר ואקלקטי יותר.

  גם בקדימה יש פריימריז.אלו הן מפלגות הציר בישראל (היינו סביבן נבנות קואליציות) מכאן חשיבותן.

  השיטה, ללא הקשר ליכולתנו להעביר אותה או לא, אינה הפתרון לדעתי בטווח הארוך, לפחות לא שיטת הבחירות.

  מסוקרן לאללה, היות ואני לא מכיר את הסיפור על רובינזון קרוזו התימני שבנה 2 בתי כנסת. שלח לי אותו במייל אם אפשר…

  תודה הני

 • מוני יקים אנטיציוני  On ספטמבר 2, 2008 at 7:08 pm

  אז מה אומר מצדד הקפיטליזם החזירי עוני יש לא רק בישראל ויש גם במקומות אחרים בעולם, בשביל זה קמה הציונות? כדי להעתיק את הדברים השליליים שיש בעולם ?למה לא להעתיק מהדברים החיוביים הרי הוא מתנאה שהוא בן העם הניבחר, האם הוא ניבחר כדי להצדיק קפיטליזם חזירי אשכנזי שצופף 90 אחוז מההון בידים של 20 משפחות והקצב עולה.וכל זה כדי להנציח את העליונות הכוזרו/אשכנזית תוך הפיכת המזרחיות ליולדות ילדים שימותו על מזבח האחדות הלאומית המזוייפת.
  זה שיש עשירים שהתעשרו לא מעמל כפיהם אלא כתוצאה מניפולטיבית של קישרי הון שילטון והפרטות תמוהות שהפכו את ציבור עובדי מפעלים רבים לעבדים מודרניים חסרי שליטה על גורלם לא מעניין כלל את "תוכנית אלון" שכל מאוויו הם אחדות לאומית מזוייפת נגד האויב הערבי .
  אין ספק כי עמדותיו הכלכליות פוליטיות המתבטאות ב "תוכנית אלון" הן תוצר של חשיבתו הגזענית המקובעת הרואה במסה המזרחית קהל יעד לנחיתות גזענית וכלכלית לניצולה ע'י בני הגזע הלבן הכוזרו/אשכנזי. כל האשכנזים כמוהו מצדיקי המצב הקים ושואפי הנצחתו לעד , יכול לאהוב גזענים כאלה , השנאה היא הנשק היחיד שיכול לחולל את המהפכה הנחוצה שנאה לאנשים הרעים הגזענים שימצאו מתחת לכל אבן את התירוץ להפצת שקריהם…בחורבן הציונות ואלון השקרן המתועב ננוחם.

 • אזרח.  On ספטמבר 2, 2008 at 7:26 pm

  כתבתי על הדת הזו בעבר.כאן:

  http://www.notes.co.il/hani/46285.asp

  אמנון פורטוגלי,אם היה קורא את שכתב אלון,היה שואל את השאלה הזו:
  "מה בעצם קורה כאן? כותבים, מספרים ומשדרים לנו שהכלכלה פורחת, שהבורסה מגיעה לשיאים, שהמשק הישראלי צומח, שהכל נפלא ושאנו עשירים מאי פעם. אך באותה נשימה מדווחים לנו שאין תקציב לחינוך ראוי לילדינו ולמערכת בריאות שתטפל בכולנו, שאין די כסף לשלם לשכירים משכורות שניתן לחיות מהן, שאין דרך לממן רשת ביטחון לעניים, לתשלום פנסיה לגמלאים, לתמיכה באמנויות, להגנה על הסביבה, והרשימה הארוכה ממשיכה."

  אז מה בעצם קורה כאן?

  פורטוגלי מסביר:

  "מה שקורה כאן הוא תהליך מכוון של ריסוק החברה והכלכלה הישראלית, המתחולל תוך שיתוף בין ההון לשלטון במערכת הכלכלית הניאו-ליברלית. למעשה הצמיחה במידה והיא קיימת, מופנית לעשירון העליון, בעוד מצבה של יתר האוכלוסייה הולך ומתדרדר. השכר הממוצע יורד, עובדים שכירים רבים הופכים לעניים, יותר ויותר אנשים עובדים במשרות חלקיות וזמניות, משתכרים פחות משכר המינימום ומפוטרים שוב ושוב. על-פי נתונים מעודכנים, 898,000 עובדים בישראל, שהם 35% מכלל השכירים, משתכרים רק 2,554 שקל – פחות משכר המינימום העומד על 3,335 שקל.

  וכך, למרות שאנו "עשירים" יותר, אין ביכולתנו לממן מה שבעבר קיבלנו כמובן מאליו. איך זה ייתכן? מה התקלקל בדרך? המקום בו אנו נמצאים היום נובע מהחלטות מכוונות שנעשו בידי אדם, ואין דבר שלא ניתן היה למנוע. אפשר היה לבחור בדרך אחרת, לקבל החלטות אחרות, להקים מוסדות כלכליים אחרים ולבנות מערכות ערכים חלופיות. ההחלטות הכלכליות הניאו-ליברליות שהביאו אותנו למצב הזה, התקבלו על סמך אמיתות ומיתוסים כלכליים-פוליטיים המועברים באוניברסיטאות לסטודנטים לכלכלה ולמנהל עסקים ומונחלים לציבור הרחב כתורה מסיני. "

  מומלץ לקרוא.

  http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3351879,00.html

  אז מדוע למרות ה"צמיחה" "אין" כסף לצרכים הנחוצים של האוכלוסיה?

  מושג הנקרא: "תקרת ההוצאה",יסביר.

  http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3301297,00.html

  סבר פלוצקר כתב:
  "בשנים האחרונות נוסף ל"יעד הגירעון" עוד "יעד" תקציבי: תקרת הגידול השנתי המותר בהוצאה הממשלתית. ב"חוק הפחתת הגירעון" המתוקן נאמר מפורשות, שההוצאה הממשלתית הריאלית לא תגדל ביותר מ-1% משנה לשנה. העברת הדגש מ"תקרת הגירעון" ל"תקרת ההוצאה" נומקה בהמון הסברים ממדע הכלכלה, אך בפועל שירתה את השקפת העולם של נתניהו וחבריו לדעה. לפי אותה ההשקפה, הממשלה צריכה לרסן תמיד את הוצאותיה, בלא כל קשר לגידול בהכנסותיה. למה? כי אין סגולה טובה יותר למשק בריא וצומח מריסון ההוצאה הציבורית, וכתוצאה מכך – הפחתת חלקה של הממשלה. ולכן, גם כאשר יש נס של פריחה, וההכנסות ממסים גדלות מעבר לתכנון – עודף ההכנסות חייב לשמש אך ורק להפחתת שיעורי המס ו/או להקטנת החוב הממשלתי, אבל בשום פנים ואופן לא למימון השירותים הממשלתיים, הנחנקים ממחסור תקציבי. "

  ממשיך סבר ומסביר:
  "באין תשובה, רצוי לחזור למדיניות תקציבית המעוגנת בגירעון הממשלתי, לא בתקרות ומסגרות של ההוצאה הממשלתית. אני מוצא טעם רב בהמלצה לקבוע ל-2007 יעד גירעון נמוך, אפילו 2% תוצר, דווקא בגלל הערעור הבלתי נמנע במצבה המדיני-ביטחוני של ישראל. אבל אני לא מוצא שום טעם להתעלם מכלי המיסוי העומדים לרשות הממשלה ומהשימוש בהם, התעלמות המעוותת את הבסיס חברתי של תקציב 2007. יהיו אשר יהיו התירוצים לכך,

  לא ייתכן שבמדינה דמוקרטית מתקדמת, את מחיר המלחמה ישלמו רק מקבלי הקצבאות ומקבלי השכר הנמוך, בטענה פורמאלית שהממשלה אינה יכולה "לפרוץ מסגרת" ולהגדיל את הכנסותיה כדי לכסות את הוצאותיה.

  אל תעשו מאיתנו צחוק."

  אלון,אל תעשה מאיתנו צחוק.למשל,בעניין האבטלה.

  נתוני האבטלה זה משחק של המספרים וההגדרות.למשל: אדם העובד שעה בשבוע,כבר אינו נחשב מובטל ,והוא יורד ממצבת האבטלה.אז יש העובדים שעות ספורות בשבוע,יש העובדים 10-15 שעות שבועיות בשבוע,(בהתאם לצרכי המעסיק.המעסיק קורא לעובד רק כאשר הוא זקוק לו.פר שעה),ומשתכרים פחות משכר המינימום,או שכר מינימום במקרה ה"טוב". דוגמא למשחק נוסף המשפר את הנתונים, הוא המשחק של הדלת המסתובבת של עבודת הקבלן, אשר כל 8 חודשים פולטת את העובד לשוק, ומכניסה עובד חדש, רק כדי לפלוט אותו אחרי 8 חודשים ,ולקלוט חדש, וכן הלאה.

  http://www.nrg.co.il/online/16/ART1/739/980.html

  נתוני האבטלה מציירים תמונה
  שגויה" כך אומר ד"ר רובי נתנזון, מנכ"ל מרכז מאקרו לכלכלה מדינית, בתגובה לירידה באבטלה ברבעון הראשון. "בישראל הייתה ועדיין קיימת בעיית תעסוקה קשה". אל לנו להתבשם מנתוני האבטלה, שכן הם מציירים תמונה שגויה של המציאות", כך אומר ד"ר רובי נתנזון, מנכ"ל מרכז מאקרו לכלכלה מדינית, בתגובה לנתוני הלמ"ס על שיעור האבטלה במשק ברבעון הראשון של שנת 2008. אנשים עובדים עבודות חלקיות,בשכר רעב.

  http://news.walla.co.il/?w=//1211449

  האבטלה: "יותר עבדים, מאשר עובדים" שליש מהציבור עדיין חי בעוני, ו-70% מהמועסקים לא מגיעים לשכר הממוצע", מגיב פרופ` יוסי יונה ממכון ון-ליר .

  הני,ניסיתי.ניסיתי להסביר לאיש דת הקלקלה כמה דברים,כאן:

  http://www.notes.co.il/mati/46959.asp

  אבל האמונה הדתית חזקה מכל.

  http://www.adva.org/UserFiles/File/LivingitOff2007.pdf

  חיים את הרגע
  על צמיחה, אי שוויון ופיתוח עתידי
  בישראל שלאחר האינתיפאדה

 • מוני יקים אנטיציוני  On ספטמבר 2, 2008 at 7:27 pm

  אני יותר בעד הדעה של אזרח שצריך לנפץ את החלוקות הפוליטיות הקיימות ולהוציא את המפלגות הגזעניות אל מחוץ לחוק, לחוקק חוקה דמוקרטית כלל אזרחית וכל המפלגות יחוייבו בשמירת הערכים הדמוקרטיים אזרחיים הטמונים בה. כיום יש למעשה אנרכיה שילטונית המבוססת על מבנה מיפלגתי שהדיר 80 אחוז מהציבור מהזכות להשתתף בחיים הפוליטיים ובחובתו לקחת חלק בשליטה על גורלו ועתידו, התפקדות למפלגות הגזע הלבן רק ינציחו את חולאיי המצב הקיים ויקבעו אותו לדורות השמרנות שבחשיבה ההתפקדותית היא סכנה חמורה המשחקת לידי הגזענים והקפיטליסטים החזיריים נוסח "תוכנית אלון" המטיפים למזרחיים המדוכאים להיות הדוד תום של האשכנזים משום ש "כולנו יהודים" וצריך שיהיו גם יהודים עניים צבועי שחור.
  הניתוח הפוליטי שהצגת במאמר הוא די מבריק ונכון אך המסקנה נגועה ברוח שמרנית ותבוסתנית על גבול הילדותיות…בחורבן הציונות ומתפקדיה ננוחם.

 • מוני יקים אנטיציוני  On ספטמבר 2, 2008 at 7:47 pm

  הלוואי עלי כשרון כתיבתך והידע הארכיוני אני לעומתך גולני ארור ואתה סיירת מטכ'ל ארורה.
  המשך לכתוב ביתר תכיפות ואתה הופך אותי למיותר. דבר שיביא סומק ללחייו של הני הכורע תחת נטל המעמסה של התגובות הלוחמניות שלי.
  אהבתי את "יותר עבדים מאשר עובדים" של יוסי יונה לעומת שירי ההלל של "תוכנית אלון" להצלחותיה של הקלקלה החזירית שהביאה לקיצוץ של 30 אחוז בקיצבאות תוך עלייה מתמדד של מדד המחיה
  בקיצור "עבדות מודרנית" בה תומכים מצד אחד הגזענים האשכנזים ממוצא כוזרי ומצד שני קפיטליסטים חזיריים ממוצא אשכנזו/כוזרי המשתבחים בכך שמצב העניים היום טוב יותר ממצבם לפני שנים כן המצב כל כך טוב הריצפה עלתה בס'מ
  ואילו התיקרה עלתה בקילומטר אבל אנחנו בעיצומה של קלקלה מאד מוצלחת והנהגת הון שלטון שכל מאוויה סיפוק החמדנות של האלפיון העליון הכוזרי, תסביר להם אזרח יקר עד כמה אני צודק בטיעוני למרות הסיגנון והטרמינולוגיה, ותסביר להם גם אזרח מיקר עד כמה מישניים הם הסיגנון והטרמינולוגיה לעומת התוכן האמיתי….בחורבן הציונות הבילתי אזרחית ננוחם.

 • אזרח.  On ספטמבר 2, 2008 at 7:51 pm

  בחיים,אבל אני יודע ששיטת ה"נציגים", אינה עובדת יותר.במיוחד כיום.בעידן של כלכלה הגלובלית.האזרחים הפכו לנתינים-צרכנים,שהגורל שלהם נקבע ע"י אנשים שלא נבחרו על ידם.

  או שה"נציגים" מצטרפים לכוחות הבלתי דמוקרטיים(תאגידים בין לאומיים,מוסדות פיננסים בין לאומיים,בעלי הון מקומיים ובין לאומיים) הקובעים את הגורלות של הנתינים-צרכנים,או שה"נציגים" נשארים כבובות בקדמת הבמה,למראית עין של דמוקרטיה,בחירות,וכל הבבלת הידוע.

  Superclass .

  http://www.amazon.com/Superclass-Global-Power-Elite-Making/dp/0374272107?ie=UTF8&s=books&qid=1205440478&sr=1-1

  Superclass: The Global Power Elite, and the World They Are Making

  http://www.salon.com/books/review/2008/03/14/superclass/

  ציטוט:

  "Rothkopf´s credible, if not especially original argument in
  "Superclass" is that over the past several decades a "global elite"
  has emerged whose connections to each other have become more
  significant than their ties to their home nations and governments.
  They schmooze regularly at conferences like Davos, go to the same
  schools, serve together on corporate and nonprofit boards, and above
  all do business with each other constantly — to the point that they
  have become a kind of culture in themselves,

  a "class without a
  country,"

  as Rothkopf puts it. Furthermore, these people are "the new
  leadership class for our era."

  The Superclass

 • אזרח.  On ספטמבר 2, 2008 at 8:27 pm

  דבריך היוצאים מהלב.בשבילך,כמה אתרים מעניינים.
  מדברים היום הרבה על "שיטת השקשוקה".

  http://velvet.cafe.themarker.com/view.php?t=602230

  שיטת השקשוקה, הבכורה

  זו שיטה מתוחכמת הבאה להעביר מהכיס של הנתינים,לכיס של העשירים.וידוע לך מי הם רוב הנתינים.

  ד"ר שקשוקה.

  http://www.haaretz.co.il/hasit….es/ShArtPE.jhtml?itemNo=383761

  http://ofanan.blogspot.com/

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=428409

  http://oferbrothers.blogspot.com/2007/04/2005.html

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=449918

  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000377512&fid=821

  "בעלי ההון גנבו את חופש הביטוי"
  הנוכחות הדלה של קולנוענים ועיתונאים בכנס החירום שהתקיים אמש בנושא הצנזורה שהפעילו האחים עופר נגד שידור הסרט "שיטת השקשוקה", חושפת את האויבת האמיתית של הדמוקרטיה הישראלית – אדישות התקשורת.

  כתבתי דברים דומים אצל הני.כאן:

  http://www.notes.co.il/hani/45290.asp

  התשקורת הישראלית.

  ראה דבריו של אדם שמבין איך העסק המתוחכם עובד,וגם כותב על כך.שלמה מעוז אומר את הדברים שאתה אומר.

  http://www.haaretz.co.il/hasite/objects/pages/PrintArticle.jhtml?itemNo=852981

  הקפיטל של מעוז
  מאת הדר חורש
  במרכז הפיננסי בתל אביב הטקסטים של שלמה מעוז, האנליסט הראשי של חברת הברוקרים אקסלנס, נשמעים חתרניים. הוא מדבר על הקיפוח, חוסר השוויון בגישה למקורות ההון והקטסטרופה שתביא לשינוי. מניפסט קומוניסטי? חלילה. הוא קפיטליסט אגליטרי.

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3588923,00.html

  מדיניות מכוונת של פגיעה בחלשים

  שוויון הזדמנויות בגישה להשכלה ולעבודה, בהכשרה מקצועית ובחובות אינו עומד בסתירה לכלכלה חופשית. אך זו אינה המדיניות שאותה מנהלים הממשלה, משרד האוצר ובנק ישראל. שלמה מעוז סבור כי ללא שינוי בגישת הממשלה, וללא דמוקרטיזציה של אגף התקציבים, החברה הישראלית תתפורר

  שלמה מעוז
  פורסם: 29.08.08, 08:31

  מוני,שים לב מה כתב שלמה מעוז.

  מדיניות מכוונת של פגיעה בחלשים.

  מכוונת.

 • אזרח.  On ספטמבר 2, 2008 at 9:27 pm

  http://www.tv.social.org.il/civic/stv-shakshuka-31-8-08.htm

  שקשוקה, הון ותקשורת.

 • מוני יקים אנטיציוני  On ספטמבר 2, 2008 at 9:41 pm

  אתה עושה עבודת קודש מקצועית תבורך על ההפגשות שעשית לי עם חומר שמאשר ומאושש את חשיבת הבטן הפרימיטיבית שלי,הכלכלנים כמו שלמה מעוז שיש לו אומץ לב יוצא דופן להביע עמדות חורגות מהקונצנזוס של תומכי הקלקלה הקפיטליסטית החזירית, מיתחברים להיסטוריונים ופוליטיקאים מעטים בעלי אומץ להשלמת התמונה של קנוניית האשכנזים צאצאי הכוזרים להשתלטות על מוקדי הכח הכלכליים פוליטיים לשם הנצחת ההגמוניה האשכנזית.מבחן הזמן יראה לנו אם יהיה בכוחם של קדושים אלו לנפץ את בועת השחיתות הגזענית של הון גזע ושלטון.
  מן הראוי לציין בהקשר זה את ספריו הענקיים של גדול הרוח ד'ר אהרון יצחקי המציג את האסטרטגיה השילטונית הישראלית כמכשיר מתוכנן לדיכוי על בסיס המוצא הלא אשכנזי.
  התקשורת מערכת המשפט "נערי האוצר" הם שלוש דוגמאות בשרשרת המערכות השלטוניות העושות עבודתן להעברת ניכסי הציבור מרשות הרבים לאחזקתם של מעטים שמחזיקים בביצים את הפוליטיקאים, זה סרטן מדיני אשכנזו/כוזרי שבמידה ולא יוכנע הוא זה שיכניע את המדינה ובעיקר את אזרחיה המזרחים ואחינו הערבים, דבריך והפניותיך מביאים אותי חזרה לראשית המעגל שבו הבעתי תחושת בטן בילתי מופרכת שמחובתינו לבחון מחדש את משולש המחחויבויות הפוליטי חברתי ולענות על השאלה כלום לא בא הזמן לבחון נטישת הברית הכוזבת של האחווה היהודית המזוייפת ולעבור לאחווה אזרחית מקודשת בין בני דתות ולאומים שונים בברית נגד הקפיטליזם החזירי שמרבית האשכנזים/כוזרים תומכים בו להנאתם.
  יש להרים ראש נגד דיברי שמרני הנצחת המצב הקיים הכופים עלינו שותפות מנחיתה ומדכאת, כאשר זוג נשוי מגיע לקצה הדרך של חייו המשותפים מן הראוי להפרד בגרושין מכובדים ולא להתדרדר למלחמת עולם עקובה מדם.
  שוב אני מודה לך על ההפניות והתמיכה שהבעת כלפי מול מיתקפת הגזענים הברוטליים שואפי הנצחת העבדות המודרנית…בחורבן הציונות האלונית ננוחם.

 • אלון  On ספטמבר 2, 2008 at 11:00 pm

  הני, אמרת שהילדים הולכים איתך, אחכ עם אישתך… לא הבנתי אז עם מי הם הולכים בסוף?
  נדמה שהגעתם בבית למבוי סתום…

  אולי מוני יסביר לנו איך זה יעבוד (תיאורית ההיפרדות ההכרחית בין אשכנזים לספרדים שלו).

  מוני, אל תשכח להתייחס לגנים המקולקלים האלה שציינת דמקודם, אתה זוכר, אלה שיש בהם את החמדנות ותאוות השליטה הלא פרופורציונאלית שהביאה על האשכנזים את השואה… איך יקח הני את ילדיו, שיש בהם חלק מאלה איתו לחברה המזרחית? אולי כדי כבר לשלוח אותו לאשכנזים (רחמנא ליצלן)

 • מוני יקים אנטיציוני  On ספטמבר 2, 2008 at 11:15 pm

  קול ענות חלשה נשמעה ברמה, גמגמנות שמצביעה על ריקנות טיעונית "יש לי חבר קלקלן" "לפי כל הקלקלנים המצב הקלקלי של המדינה השתפר" , על מי חושב הזייפן מפיץ השקרים שהוא עובד , הוא מודה שאינו מבין חצי דבר בקלקלה אבל מתיימר להיות מומחה הנוזף באחרים שדעתם המוצקת והמבוססת אינה נוחה לו.
  נו גזען נשאר גזען כמו כל האשכנזו/כוזרים אסור לבלבל לו את המוח עם עובדות ,שם יהבו על המיקצוענים הבזויים שמכרו והפריטו ניכסי מדינה בנזיד עדשים לאבירי ההון והשלטון וכל זה כדי שתישמר ההגמוניה האשכנזית ויועמקו הפערים. נימתו הלגלגנית צינית בכל הנוגע לשאיפה לשיוויוניות חברתית מעידה על הבגאז' שסחב עימו ממרכז ארופה מדכאת האדם, נחשו את מי הוא מזכיר לי בראבו על האסוציאציה.
  רק תגיד לי מה שמו של הקלקלן דמיקולו עליו הוא מסתמך שכבייכול הכל בסדר משום שהוא עומד לקבל בקרוב ג'וב עתיר שכר אצל אחד מהאוליגרכים ההון שילטוניים. בקיצור גזען שהגיע לקצה הדרף ונחשף בשקריו וחוסר הידע הבסיסי אך מגדף ומטיף קצף כנביא בשער. לא צריך להיות כלכלן או קלקלן כדי לראות את הפער האדיר בין "הכלכלה המוצלחת" לעשירונים העליונים ועושי דברם לבין המצוקה המעמיקה לגבי 80 אחוז מהאוכלוסיה השוקעת.
  …בחורבן הציונות ומקצועניה הקלקלנים ננוחם.

 • מוני יקים אנטיציוני  On ספטמבר 2, 2008 at 11:23 pm

  מה שקורה כאן מתקרב למצב של התעללות בגוויה, אנא ממך קח חופש עם הרבה זמן למחשבה וקריאה ותחזור בכוחות מחודשים זה מעייף ומביך לחבוט בך כשק חבטות שכבר עשה את שלו, אתה לא יריב שווה כוח וההתעללות בך עוברת את גבול ההגיון האנושי…עשה חסד לעצמך בטרם תתערער נפשית באופן סופני, חבל עליך הרי "כולנו יהודים" רחמנא לצילן…בחורבן הציונות הקורסת ננוחם.

 • אלון  On ספטמבר 3, 2008 at 12:05 am

  אבל אפילו שאתה אינפנטיל אני עדיין הייתי רוצה לשמוע את דעתך בנוגע לבעיה של הילדים של הני (ושאר המעורבים) ביום ההיפרדות שאתה מייחל לו…
  מה עושים איתם?

 • רימון  On ספטמבר 3, 2008 at 2:30 am

  מדוע שלא אשתף את באי אתרך בסיפור על רובינזון קרוזו התימני ואשלח אותו רק למייל הפרטי שלך.

  כך אני מכיר את הסיפור .

  תימני אחד היה הניצול היחיד מאוניה שניטרפה בים
  הוא הגיע לאי והתברר שהוא האדם היחידי עליו.
  הוא השלים עם מצבו והחל לבנות בית ולייצור כלי עבודה וכלי בית ועוד.

  כעבור שנים עברה בקרבת מקום אניה.מלחיה ירדו לחוף ומצאו את התימני שכמובן שמח מאד לקראתם
  הוא הראה להם בגאווה את מה שהקים ובנה וזכה לתשבחות רבות
  בין השאר הראה להם בית כנסת.
  בהמשך הראה להם בית כנסת נוסף ונכנס להתפלל בו.
  האורחים-המצילים תמהו לשם מה לאדם אחד שני בתי כנסת.

  ענה להם התימני:
  מה זאת אומרת,לשם מה?
  בבית כנסת הזה אני מתפלל ואילו בראשון כף רגלי לא תדרוך לעולם.

  חהחהחהחהחהחהחה

  אופי יהודי?אתה טוען שאין?
  טוב, אם אתה אומר
  מאידך אתה אומר שאולי אפשר לדבר על אופי ישראלי
  מהסיבות שאני מניתי קודם אין לדעתי אופי ישראלי אלא תוי אופי עדתיים שלא מתקבצים לתוי אופי משותפים

  כור היתוך,זוכר

  ואם יש תוי אופי ישראליים ככל הנראה הינם
  לא חיוביים,בהמעטה
  אולי הבנה זו תוביל אותנו לראיה והבנה
  שכל מה שאנחנו מרגישים לגבי מציאות חיינו ושהינו מקולקל ושלילי הינו התוצר של האופי הזה.

  לא מסכים לחלוטין שאנחנו מדינת עולם שלישי

  איננו מדינת תעשייה כי לא הספקנו לפתח כאן תעשייה עד שפרצו הגלובליזציה והכיבוש
  תעשייה זה מסורת ואופי
  מי יעבוד בתעשייה?
  הרי אין כאן חוטבי עצים ושואבי מים
  המזרחים שיועדו לכך סרבו לקבל על עצמם תפקיד זה

  החרדים?ראית חרד בחולצה לא לבנה ולא מעומלנת ולא מגוהצת שסכנה לגעת בקפליה שמא תחתך

  בשביל תעשייה צריך גישה יקית ואילו כאן שולטת גישת החפיף.
  ניחוש מי הצליח להשליט אותה.

  בכל שיטה יש באגים שבמהרה יאותרו וינוצלו לרעה

  שים אל ליבך שאתה טוען כלפי השיטה בעוד אני טוען כלפי בני האדם ודרך שימושם בשיטה.

  אתה אומר 'אם' יהיו מספיק אנשים שיתאגדו בעוד אני מנסה להסביר מדוע במציאות חיינו האופי והתרבויות גורמים לחשדהו אחד גדול כלפי כל העדות האחרות בעוד שאין בהתנהלותם אפילו קמצוץ של כבדהו(כדי להרגיע את "הדבר הזה"אני מסכים שבהכל אשמים האשכנזים המיפלצות.

  ראה את הדברים שכותב אזרח וכל ההפניות שהוא מפנה לקרוא אותן.

  בכולם
  המוטו הבסיסי הינו:-הכל נעשה בכוונת מכוון כדי לפגוע באנשים מסויימים המשתייכים לעדות מסוימות או מעמדות מסויימים.

  כיצד לדעתך אנשים יתנו אמון במי שכל הזמן מסיתים נגדו,שכל עמדה שהוא נוקט מנותחת ומוצגת כבעלת כוונות רעות וזדוניות שמטרתן לפגוע באחרים.

  הנגע העיקרי של פריימריז שכדי להשתתף בו צריכים להיות עשירים.
  כשלא עשירים מהבית אז מחפשים דרך להשיג כסף.
  כאן הראש היהודי ממציא לנו פטנטים.
  כשאין מסורת חיובית מתפתחת מהר מאד מסורת שלילית.
  כשאין כללים נוקשים ואין מי שיאכוף אותם השחיתות פורחת
  כשנוהג מסויים מתקדש לא תשנה אותו כי הכוחות השונים מנטרלים אחד את השני,נוצר קיפאון

  שינו את שיטת הבחירות לראשי עיריות והיום היא כמעט אישית לגמרי ללא התערבות,לפחות גלויה,של מפלגות.
  גם לכך צריך הרבה כסף.לכן גם כאן השיטה תביא לכך שרק עשירים יהיו ראשי הערים.

  ניסו לחזק את ראש הממשלה ולנתק אותו מתלותו בקואליציה.הסתבר מהר מאד שהיא לא שיפרה דבר לעומת הקודמת,להפך,החמירה פנים שליליוות של השיטה היחסית ומיהרו לחזור ליחסית המלאה.

  כמו שאמרתי-הבעיה נעוצה בבני אדם והערכים המנהלים את החלטותיהם ולא בשיטה.
  השיטה רק גורמת לשוני בדרכי הניצול השלילי של מגרעותיה.

  לסיום אתיחס לעניין ש"אזרח"העלה

  הוא ציטט את דבריו של אחד ששמו פורטוגלי ואני מעתיק אותם לכאן

  "כך, למרות שאנו "עשירים" יותר, אין ביכולתנו לממן מה שבעבר קיבלנו כמובן מאליו. איך זה ייתכן? מה התקלקל בדרך? המקום בו אנו נמצאים היום נובע מהחלטות מכוונות שנעשו בידי אדם, ואין דבר שלא ניתן היה למנוע. אפשר היה לבחור בדרך אחרת, לקבל החלטות אחרות, להקים מוסדות כלכליים אחרים ולבנות מערכות ערכים חלופיות. ההחלטות הכלכליות הניאו-ליברליות שהביאו אותנו למצב הזה, התקבלו על סמך אמיתות ומיתוסים כלכליים-פוליטיים המועברים באוניברסיטאות לסטודנטים לכלכלה ולמנהל עסקים ומונחלים לציבור הרחב כתורה מסיני. "

  פורטוגלי/"אזרח" וכולנו שואלים אותן שאלות.
  הקושי הוא בתשובות.

  התשובות של פורטוגלי מחמיצות את התשובה הנכונה
  הוא סבור שמוסדות כלכליים אחרים היו המתאימים
  שמערכות ערכים חלופיים היו דווקא משפרים את המצב.

  באמת.
  אולי יספרו לנו אזרח/פוטוגלי למה הכוונה.אילו מוסדות ואילו מערכות ערכים היו עושים את העבודה

  בבקשה

  התשובה שלי לשאלה מה התקלקל היא-הישגי ששת הימים שהושגו ע'י בני תרבות אחת עברו כעבור 10 שנים לניהול ע'י בני תרבות אחרת.
  במקום להשתמש בשטחים שנכבשו כאמצעי מיקוח להשגת הסדר הם הפכו לתכלית עצמם ואמצעי להגשמת מטרות שאמנם היו חלק מהציונות אבל ציונות אחרת,חולה במגלומניה,אטימות ואי יכולת להבין את המציאות.הציונים האמיתיים השכילו להימנע מנסיון להגשימן כתוצאה מהבנה עמוקה של מצבים דמוגרפיים/גיאופוליטיים/אסטרטגיים מקומיים ועולמיים.
  בני התרבות האחרת מגיעים לעולם ממקום שהינו בהכרח דטרמיניסטי, המוביל לאבדון-הם מסתמכים על כוחות אלוהיים ולכן מתעלמים מהמציאות.
  לכן החלטותיהם מייצרות רק כשלונות.

  לא ניתן לשלוט באוכלוסיה גדולה העושה ככל יכולתה לפגוע בך,ומדובר לא רק בשכנים המיידיים אלא בכל הפריפריה העצומה מסביב, בשטח,בגודל אוכלוסיותיה,ובמשאביהם העצומים

  הרצון לקיים את השליטה/הכיבוש יוצר מצב בו הולך וגדל הצורך בהשגת עוד ועוד משאבים העומס הולך וגדל ככל שעוצמות המאבק מטפסות

  תצרף לכך אנשים כמו בגין/שמיר/ביבי התומכים בכיבוש וחוברים ליהודים דתיים קבל הנהגה שנותר לה לחפש את המשאבים במקומות ה"קלים".אין כאן לדעתי איזו קונספירציה לפגוע במישהו אלא אילוץ למצוא כסף כדי לשרת אידאולוגיה מדינית/תרבותית שאין לה תחתית.

  הפרדוקס העצוב הוא שדווקא האוכלוסיות המתקשות להתקיים בכבוד תומכות באידאולוגיה שהגשמתה "מאלצת" את המנהיגים לפגוע בתומכיהם.
  מאלצת, כי הם לא יעלו על דעתם לפגוע במי שהם חלק מעצמם, אידאולוגית וכלכלית.
  הם יסבירו זאת למשל בחשש אם יעלו מיסים ו/או יקצצו בדרכים אחרות במשכורותיהם ורווחיהם של בני העשירונים העליונים הם יעברו לחיות במדינות אחרות
  כך גם טוענים בצבא שלא יוכלו לגייס עובדים שיש להם חלופות מפרנסות בחוץ
  מי נשאר?
  השבויים שבדרך אירונית מניחים את האזיקים על ידיהם שלהם

  בעבר הרחוק יותר ישראל היתה סגורה מפני העולם בחומות שונות, דבר שאיפשר לה למשל להגדיל את הגרעון והחוב הפנימי כשלא יכלה לקבל אשראי בחוץ
  מצד שני ההשקעות ברובן נעשו ע'י המדינה.זהו
  ההון והנכסים שבשנים האחרונות מוכרים אותו בזול=הפרטה
  לאנשים עשירים(אני חייב כאן לומר דבר מה להגנתם של העוסקים במכירה.אין ספק שכל העיסוק הזה הינו גם כן פתח רחב מאד לשחיתות
  איני יודע אם נכון להפריט/לא להפריט-בכלל או חלקית ואז מה כן ומה לא
  אבל…..משהתקבלה החלטה להפריט חשוב להבין שאף בעל הון לא יקנה את המופרט במחיר מלא.
  עמידה על מחיר מלא ,בודאי של עסקים בעייתיים,תגרום לכך שהעסק לא יימכר
  ראו מכירת ישקר לבאפט

  היותנו משק סגור,וקטן, במידה רבה, איפשר
  התנהלות כלכלית ללא תלות חזקה בעולם הכלכלה העולמית.היינו
  משוחררים מההכרח הקיים היום להתנהג כלכלית כך שישראל תהיה מקום נוח להשקעות של זרים
  נוח,כלומר בטוח.
  ספק אם אינטל יבמ באפט היו משקיעים כאן אילמלא היו חוששים להשקעתם.

  לדעתי יציאה/נסיגה/פינוי השטחים הוא המוצא שיביא לנו אפשרות לטפל בחוליינו הכלכליים/חברתיים/מעמדיים/עדתיים.
  מוצא זה אינו מקובל על יותר ויותר מהגרים ובניהם-הן מזרחיים והן אשכנזים מהעליות האחרונות.

  מי שנותר תומך בפתרון הזה הם בעיקר אשכנזים חילוניים שחלקם היחסי קטן כל הזמן וקצת בני עדות אחרות

  המפליא הוא שבויכוחים יש התעלמות כמעט מוחלטת מהשיבוש הנורא של הכיבוש והנטל שלו-הכלכלי/חברתי/אתי/נפשי/ריגשי/שכלי.
  יש נסיון למצוא מזור לחוליינו במקומות הלא נכונים.
  כמו לחפש את האגורה מתחת לפנס.

  אותי מרתקת התהייה הזו

  מדוע ההתעלמות,גם מצד מתנגדים חריפים ביותר לכיבוש.מדוע הוא לא מוזכר כמי שאשם העיקרי במצבנו החולני.מדוע פורטוגלי/אזרח לא מדברים על הכיבוש כמי שמשבש את חיינו?
  כי זה מאפשר להם לתקוף את האשכנזים כמי שאשמים בכל דבר?
  אולי משום כך ניתן להסיק שהם בעצם בעד הימשכות הכיבש
  אולי המצב משרת את האג'נדה שלהם ונוח להם בעצם שלא יהיה פתרון.
  אולי אם יהיה פתרון ואנשים ישתכרו שכר סביר המספיק למחיה בכבוד יאבדו את מרכז חייהם ועולמם?

  שום מדינה לא יכולה להתנהל באורח סביר עם בלוק כזה שחוסם את נשימתה,מחזור דמה עיניה ואוזניה.

  דתיים מחפשים תשובות בתפילות
  אזרחים חסרי חוט שידרה,מבוהלים ומפוחדים נופלים כפרי בשל בטפריהם של מיסיונרים השואבים אותם למחשכי האמונות המנחמות המרככות את פגעי החיים
  מיעוט שהולך ומתמעט מתקשה לעמוד על דעתו כי גם הוא מאבד את אמונו בדעתו שלו עצמו=כנראה השמאל הציוני.

  פעם הציונים האשכנזים היו בעלי חוט שדרה חזק באמונתם בצידקת דרכם כמעט כמו הדתיים.
  לכן הצליחו.היום הדתיים מצליחים ואנשים כמוך, הני,למשל,מתאמצים בכל כוחם להוכיח שהציונים הם מפלצות ובכך סוגרים את המעגל של הידרדרות הולכת וגוברת לתהום.

  חברה שלא מבינה מה גבולות כוחה מפזרת אותו לרוח על מאבקים לא חיוניים להישרדותה.

  פורטוגלי/שמורטוגלי או פלוצקר(שהגיע הזמן שישנה את שם משפחתו וגם לך הני זה לא יזיק)או סבירסקי לא יביאו את הגאולה כי הם רואים מסביב רק חיות רעות(חשדהו)=אשכנזים,דבר המשבש לחלוטין את יכולתם להבין באמת את המציאות ומכאן את יכולתם להציע פתרונות נכונים ומתאימים.

  ונקווה שהמנוע של "הדבר הזה" לא יתקלקל לעולם
  צריך קצת להתבדר בעולם הרציני והמאיים הזה,המלא בקונספירציות

  חהחהחהחהחהחהחהחהחהחה

  נחת

 • הני  On ספטמבר 3, 2008 at 2:51 am

  נתחיל בתודות. תודה על העצה האחיטופלית, אך אני אשאר עם שמי. את שמך שאני לא מכיר וכנראה לעולם לא אכיר לא אבקש ממך לשנות, אך זו תפקידה של ההגמוניה…מעניין למה זה מפריע לך? לא ישראלי מספיק או אולי ערבי מידי?

  שתי נקודות למחשבה, מתי טענתי שהציונים הם מפלצות? אשמח לדעת…

  והשנייה היא שסוגרת לי את הלילה עם חיוך, ואני מצטט אותך "כיצד לדעתך אנשים יתנו אמון במי שכל הזמן מסיתים נגדו,שכל עמדה שהוא נוקט מנותחת ומוצגת כבעלת כוונות רעות וזדוניות שמטרתן לפגוע באחרים."

  אחלה, בוא נתעלם מהכול נשב סביב האש ונשיר קומביה והכול יהיה יפה ומצויין.

  נשמע לי יותר מידי בת-יעני לטעמי.

  אבל כול אחד ומה שמתאים לו חלקנו חזירים וחלקנו בנות יענה…על טעם וריח

  אתה לדעתי יכול לעשות זאת אם תפסיק לפקוד את הבלוג שלי ותחיה מבלי להביט על 75% מאזרחי המדינה…

  אשמורת בוקר נעימה
  הני

 • אלון  On ספטמבר 3, 2008 at 3:45 am

  זה מה שאני כתבתי:
  "הני, אמרת שהילדים הולכים איתך, אחכ עם אישתך… לא הבנתי אז עם מי הם הולכים בסוף?
  נדמה שהגעתם בבית למבוי סתום…

  אולי מוני יסביר לנו איך זה יעבוד (תיאורית ההיפרדות ההכרחית בין אשכנזים לספרדים שלו).

  מוני, אל תשכח להתייחס לגנים המקולקלים האלה שציינת דמקודם, אתה זוכר, אלה שיש בהם את החמדנות ותאוות השליטה הלא פרופורציונאלית שהביאה על האשכנזים את השואה… איך יקח הני את ילדיו, שיש בהם חלק מאלה איתו לחברה המזרחית? אולי כדי כבר לשלוח אותו לאשכנזים (רחמנא ליצלן)

  "

  זה מה שמוני ענה:
  "מה שקורה כאן מתקרב למצב של התעללות בגוויה, אנא ממך קח חופש עם הרבה זמן למחשבה וקריאה ותחזור בכוחות מחודשים זה מעייף ומביך לחבוט בך כשק חבטות שכבר עשה את שלו, אתה לא יריב שווה כוח וההתעללות בך עוברת את גבול ההגיון האנושי…עשה חסד לעצמך בטרם תתערער נפשית באופן סופני, חבל עליך הרי "כולנו יהודים" רחמנא לצילן…בחורבן הציונות הקורסת ננוחם."

  על כך עניתי שאתה אינפנטיל… (ומשום מה זה נמחק).
  ואז המשכתי (וזה דווקא לא נמחק):
  "אבל אפילו שאתה אינפנטיל אני עדיין הייתי רוצה לשמוע את דעתך בנוגע לבעיה של הילדים של הני (ושאר המעורבים) ביום ההיפרדות שאתה מייחל לו…
  מה עושים איתם?"

  נו… אז מה עושים איתם?

 • אלון  On ספטמבר 3, 2008 at 4:03 am

  רימון, אני אמנם לא מסכים איתך לגבי היות הכיבוש שורש כל (דגש על "כל") הרע… אבל הניתוח שלך יפה מאוד, לגבי האיזון (או יותר נכון חוסר האיזון) בין כבדהו וחשדהו שנפוץ כ"כ במחוזותינו, וההשפעה שלו על הכושר שלנו להתמודד עם אתגרים ברמה הקולקטיבית.

  הבעיה עם תיאוריות כמו של מוני, שנראה לי מקובלת על הני בענין הזה, היא שהם מודדים את החברה ביחס שלה לחלשיה בלבד.
  אבל חברה צריכה להמדד גם ביחס (כבוד? תודה? ציפייה?) מחזקיה…
  אם, לפי הגישה, החזקים הם תמיד על חשבון החלשים, והחזקים הגיעו למעמדם בדרכים לא כשרות (כך חזקה עליהם עד שיוכיחו אחרת אם בכלל ניתנת להם הזדמנות), אין מה ללמוד מהם, או לכבדם, או לצפות מהם וכו'.
  מתכון להתדרדרות.
  בלי מודלים לחיקוי אין שכפול של הצלחות. בלי הערכה אין למידה מאחרים, בלי אמון אין הנאה מכוחמתם של אחרים, בלי גיבורים אין גבורה, וכו'

  (וכשאני אומר חזקיה אני לא מתכוון אשכנזים – אף שזה סימפטום קיצוני של הגישה הזו בשילוב רגשי נחיתות לא מוצדקים להשליך את החוסר איזון הזה בין כבדהו וחשדהו על האשכנזים כולם – אני מתכוון, למשכילים, לעשירים, למצליחנים, למנהיגים, לאנשי רוח ומדע, למקצוענים – ומקצוענות בכלל, ראה תרבות החפיף שהזכיר רימון – למודלים לחיקוי ההסטוריים וכו' וכו')

 • מוני יקים אנטיציוני  On ספטמבר 3, 2008 at 6:26 am

  ורימון החבלה שמנפח שורות במציאת תירוצים להנצחת המצב הקיים תוך מיזעור הנזקים, נכון שבלהט הויכוח על כוזרים מוזרים וקפיטליסטים חזיריים נשכחה במידת מה העובדה שכל שאר הדברים ראשיתם בכיבושים המיותרים של 48 ו 67 ושמקורם של אלו בהחלטת האו'ם האומללה של 47 שנטל על עצמו ללא סמכות וחוקיות לשדוד מעם אחד חלק ממולדתו כדי לפצות ציבור אחר על פשעיה של היבשת הארופיתןבכך יצר האו'ם שבשליטת המערב הנוצרי טרגדיה חדשה של העברת תוצאות מלהע'מ השניה למגרש המוסלמי/ערבי והאשכנזו/כוזרים שסיפחו אליהם כמס עובד את המזרחים. יצירת מצב מעוות זה בהכרח צידדה בהמשך יחסי התלות עם מעצמות המערב הנוצריות שהפכו את היישות הציונית לנושאת מטוסים נייחת שעתידה עוצב לפי צורכי המערב בערעור אסטרטגי של יציבות העולם המוסלמי/ערבי.
  האשכנזים המונחים ע'י רגש העליונות הארופי ורצונם לנכס לעצמם את כתר היהדות המקורית החלו במסע של הטמעה וחיסול הזהות היהודית המקורית של יהודי המזרח תוך הפיכתם והנצחתם המעמדית הנחותה.
  ההצלחות הכלכליות בהן מתנאים גזעני אשכנז הן הצלחות לאשכנזים עשירים תומכי הקפיטליזם החזירי ראה דנקנר והאחים עופרכאן נימצא המילכוד של תאוריית "ההגמוניה האשכנזית" בה תומכים "רימוני החבלה" ואלוני הבכות שהחמדנות הכלכלית שיצרה תלות משעבדת בדוד סם ושאיפותיו האימפריאליסטיות עיוורה את עיניהם ושיגעה להם את המוח עד שהחלו לפעול באופן התאבדותי והפכו את הנצחונות הצבאיים לעניבת חנק מדינית ואסטרטגית תוך חזרה למנטליות הגטו והשטעטל "וינה קטנה על גדות הירקון" שהופכת למעשה ל "אושוויץ גדולה על גדות הירדן".הנסיון להציג את המצב הנוכחי כהצלחה משום שזה נוח לעשירון העליון הנפוח מעושר הוא נסיון אומלל המסתיר את הכשלון הגדול ביצירת עם אחד ובהשתלבות במרחב עם העמים השכנים.
  החמדנות הפכה לארוע הנפשי המכונן של ההתנהלות המדינית וזה מוביל למבוי סתום ולהרס אבדוני.למעשה הכשלון מובנה בשיטה כי הכל חוזר לחטאי 47 ן 48 יצירת ישות מדינית חדשה על חורבנו של עם ילידי העם הפלסטיני….בחורבן הציונות ההתאבדותית ננוחם.

 • רימון  On ספטמבר 3, 2008 at 6:31 am

  לא טענתי בשום מקום שאתה אמרת שהאשכנזים הינם מפלצות.
  אני טוען שהתאורים והטענות שלך ושל אחרים בעלי עמדות ודעות כשלך,שלא לדבר על "דבר אחר"מעשית מציירות סוג של מפלצת.
  אינך חייב לקבל את דעתי,הרגשתי ו/או הדימוי שנוצר אצלי.
  איך אתה אומר על הדבר האחר-זכותו להביע דעתו.

  באשר לשם משפחתך.
  ככל הנראה הלכת בסלידתך ואולי שנאתך לאשכנזים כה רחוק עד שאינך מסוגל/רוצה להפנים שבסופו של דבר החוסן של האירגון ששמו "מדינת ישראל"יקרוס אם תמשיך/כו בדרככם.
  הדבר הזה לפחות נוהג ביושר, כלשהו,הזוי ואומלל ככל שיהיה,בציינו על כל עץ את מטרתו-חיסול הישות הציונית שהיא בעצם אשכנזית

  תמיכתך בדבריו או הטיעון שלך שתכנם אינו מצדיק את צינזורם מביע הסכמה ותמיכה בתכנם.

  שמע,אפשר להביא את הסוס לשוקת.
  אי אפשר לאלצו לשתות.

  לשנות מקום מגורים,גם מעבר מעיר לעיר באותה ארץ,גם מעבר באותה עיר משכונה לשכונה אינו מהלך פשוט וקל מבחינה רגשית,הרגלים,חברים ועוד.
  בודאי שאין זה קל כאשר המקום החדש כה שונה,זר.מוזר,משונה,שפתו אינה נהירה ועוד

  מבחן ההשתלבות הוא נידת הרצון להיות חלק מ…..,להשתנות,לשכוח ולהתחבר לדברים חדשים

  היצמדות לישן הינה סוג של שמרנות,מרדנות,העדר גמישות ועוד כמה תכונות לא הכי יעילות בחיים.

  כור ההיתוך זכה לביקורת עיניינית וגם חשדנית שתלתה בו מטרות זדון ורשע מראש הממשלה ועד אחרון הלבנים
  כור היתוך חי וקיים בכל מקום בו בני תרבות אחת מניעים עצמם לחיות בקרב בני תרבות אחרת שהיא גם הגמונית.הדוגמאות ידועות לך.
  ידועים לך גם ההבדלים במידת ההשתלבות של הני תרבויות שונות המגיעים לארץ בעלת תרבות מסויימת

  צבעים,ריחות,טעמים,קולות,הינם סוג של חוטים המחברים את המהגר לארץ מוצאו ומספקים לו הרגשות של בטחון,שייכות נוחם וסיפוק.
  מהגר שמצליח להתקבל ולהסתדר ייטה לשינויים בדפוסים של חייו יותר מאחרים מבני תרבותו

  מהצד השני מידת התקבלותו בהרגשתו הפנימית היא מה עושה ההגמון.אין ספק שבמפגש של השונים יש פוטנציאל לפיצוץ על רקע של אי הבנות,רצון רע של פרטים מההגמוניה המפורשים כמדיניות מוכתבת מלמעלה,ועוד

  דבקותך בשם משפחתך משמש בידיך ככלי חתרני העושה דווקא להגמוניה.
  שיבושם לך.
  אבל…..אל תחשוב שבכך אתה משרת מטרות נכונות.
  אתה ואני באוניה אחת.גורלנו הוא תוצר של החלטותינו ומעשינו.
  ואני גם מכיר את האג'נדה המועידה לי עתיד כור היתוכי בהפוך לפיו אני צריך להתמזרח.
  האירוני הוא שאתה ואחרים בתחומים רבים נעשיתם כמונו-הפכתם להיות מערביים.
  האם אתם תתמזרחו?
  אתם יודעים ערבית?
  אתם תתלבשו כערבים?
  מה?
  זה הכל כלים במאבקי כוח על כסף שלטון יוקרה מעמד וכד'.זה לגיטימי אבל הכלים אינם ראויים.

  שמחתי שההעלתי חיוך של בוקר על שפתותיך.
  גם זה דבר מה בימינו.

  אתה יודע מה,הני,שב מסביב למדורה ותשיר לך מה שאתה רוצה ונראה לאן תגיע.

  בת יעני?שיהיה,זכותך טעותך.אני סבור שמעטים מדברים ישירות כמוני ולא טומנים ראשם בחיקו של אלוהים או בחיקה של שינאה משטמתית מנחמת.

  אם היותך,לדעתך,שייך ל-75% וזה עושה לך את זה אז תבורך.

  עדיין עליך לתהות ולחפש תשובה לשאלתו של פורטוגלי מה קרה,מה השתבש.

  אם תצליח לחלץ את ראשך מהשנאה משבשת כול בה שיקעת עצמך תוכל להבין שרוב אינו ערובה לשום דבר טוב כהכרח דטרמיניסטי.

  הקומץ שהביא לעם היהודי ריבונות היה פחות מפסיק מהחלק האשכנזי של העם כשהחלק המזרחי כמעט ולא קיים מעשית.
  אל תזלזל במיעוט.
  מיעוט צודק הופך לרוב.
  הבעיה מתחילה כשמיעוט טועה הופך לרוב,כפי שקרה ב-1977.
  תמשיכו לחפש את התשובות או נכון יותר לתת לעצמכם את התשובות המסדרות לכם את תמונת עולמכם אבל אין לתמונה קשר אמיתי למציאות.

  היה שלום הני
  אני לא נשאר הכן שאני מעורר אי נחת באמיתות שאני מעלה.

  תודה על האכסניה.

  חהחהחהחהחהחהחהחה

  נחת

 • רימון  On ספטמבר 3, 2008 at 6:51 am

  הבטחתי להני שאפסיק להטריד את ביתו אבל למעשה כתבתי אליך תשובה ארוכה שמשום מה נמחקה אז אקצר

  מסכים עמך שהכיבוש לא מסביר "הכל".
  אין דבר כזה בשום עניין.בודאי לא בתחום חיי האדם.

  מאידך,לדעתי ולמיטב הבנתי הכיבוש מסביר ישירות ובעקיפין הרבה מהרע שבחיינו.

  כמובן שיציאה מהשטחים לא תפתור את כל הקשיים וחדשים יצוצו.
  אני חסיד של ריכוז הכוח.
  מזה 40 שנה אנחנו מקיזים לשדנו ואוננו הפיזי והשכלי על פאטה מורגנה בדמות אלוהים יעזור וישמור.
  למזלנו יצאנו מסיני(וחבל שנשארנו עוד הרבה שנים מיותרות בעזה אבל זו איולת אחרת מאותו בית מדרש סהרורי)

  היציאה לא היתה לשמה אלא כדי להבטיח את המשך שלטוננו בגדה.

  התןצאות ההרסניות של הכיבוש הולכות ומחלחלות לכל ריקמות חיינו.

  אתה צודק בקשר לחיקוי
  חיקוי הינה מידתו של האנוש המבדילה אותו משאר דרי החלד.אם כי מקרים חדשים מצביעים על כך שגם הקופים נחנו ביכולת חיקוי.
  החיקוי הינו התשתית עליה נוצרת התרבות
  החיקוי המודע הינו אגירת והעברת הידע שנוצר באופן אקראי והפיכתו ליגע מאורגן ומוצק

  חזקים וחלשים היו ישנם ויהיו בכל חברה.
  הקושי הוא ביצירת פערים נסבלים ורמות שכר שגם החלשים יוכלו לחיות בכבוד.
  סביר שאז יהיה איזון טוב יותר בין חשדהו לכבדהו

  שני ספרים מאד מדברים אלי ואולי חובה ללמד את תמציתם בבית ספר כלקח ומוטו לחיים ובעיקר להכריח כל מי שרוצה להיות פוליטיקאי ולעסוק בעינייני ציבור ללמוד אותם היטב וגם להיבחן עליהם.
  האחד הוא "תרבות השאננות" של גון קנת גאלברייט

  השני הוא של ברברה טוכמן:מצעד האיולת.

  לדעתי שניהם עוסקים, בעיקרו של דבר, באותו עניין-"יכולתו" המופלאה של אדם,במיוחד מנהיג, לההפך למנותק ואטום לחברה בראשה הוא עומד.

  לכן אגב איני מקבל את הטיעון שהשיטה אשמה אלא טוען שבראש וראשונה האשם הוא האדם.

  ואולי בעצם אלוהים אשם שברא יצור כה דפוק.

  מחזק את ידיך.

 • הני  On ספטמבר 3, 2008 at 8:10 am

  עכשיו אני מבין, (אתה הטוב האשכנזי?) תולה את קיומו של הקולקטיב בשינוי שם משפחתי והמעבר של המזרחיים מתרבותם, לכור ההיתוך הקלאסי.

  יופי, ומי קבע שכור זה אמור להיות אירופאי/אמריקאי ולא מזרח תיכוני/אפריקאי? אתה? אבא שלך החשדן/לא מכבד? גזען! פחדן, אירופוצנטרי, לך למראה הראשונה שתראה, בין אם תקרא פוסט זה או לא ואמור זאת בקול רם וגאה…

  אם אתה לא גזען, אני ….תחליטו אתם.

  לך, לך לדרכך, אל תבוא אל בינות ביתי כי את ההוכחה לגזענות סיפקת לכולנו. השאלה המענינת היא כיצד, באיזה מעשה לולינות יתמודדו עם זה חבריך לדרך שעדיין לא חשפו את פרצופם…

  אך מעל לכול אתה בור חסר דעת וחסר הבנה: "צבעים,ריחות,טעמים,קולות,הינם סוג של חוטים המחברים את המהגר לארץ מוצאו ומספקים לו הרגשות של בטחון,שייכות נוחם וסיפוק.
  מהגר שמצליח להתקבל ולהסתדר ייטה לשינויים בדפוסים של חייו יותר מאחרים מבני תרבותו " מעניין איפה קראת את זה או מה אכלת לפני שכתבת את זה….שום אדם לא מוותר על תרבותו ולא "נוטה" לקבל עליו, הוא נאנס לוותר ונוחתת עליו…קרא מעט ספרות הגירה (יש חוקרת בשם אביבה זלצר-זובידה, עוד אחת שלא שינתה את שם משפחתה שכותבת על הנושא קרא אולי תכחים, למרות שאני לא חושב שזה אפשרי).

  אבל מעל לכול, הטימטום האמיתי של הטיעון הוא בחוסר יכולתך להתמודד עם ההיסטוריה. שהרי המהגרים הראשונים שבאו היו אשכנזים מאירופה, והם באו למקום מאוכלס בערבים, ולא עברו את כור ההיתוך, איך הולכם הבדיחה המפורסמת על כור ההיתוך, כשבאו המזרחים העלו את החום על מנת שיתערבבו טוב יותר….

  גזען אמרתי?

  והנה לכם כולם שיעור מבוא בגזענות שחס וחלילה לא קיימת בישראל (נכון אלון?)

  יש סיפור קצר יותר
  "צדיקים מלאכתם נעשית…"
  הני

 • תלמיד  On ספטמבר 3, 2008 at 12:03 pm

  תודה רבה על הלינק להרצאה על Superclass.

  אני ממליץ לכולם לקחת שעה ולראות אותו.

  משפט אחד קפץ לי לראש בזמן שראיתי את הסרט:

  "ALL ANIMALS ARE EQUAL, BUT SOME ARE MORE EQUAL THAN OTHERS"
  – George Orwell, Animal Farm, Ch. 10

 • הני  On ספטמבר 3, 2008 at 12:22 pm

  זוהי המנטרה…

  הני

  וכמובן, תודה רבה לאזרח היקר

 • אלון  On ספטמבר 3, 2008 at 1:37 pm

  רימון, אני לא מבין את הבעיה עם השם?
  למה האיזון בין השתלבות בתרבות החדשה ואחיזה בזהות אישית שכוללת כמובן היסטוריה אישית לא יכול לעבור בשמירה על מאפיינים תרבותיים מארץ המוצא – כולל השם?

  הני, אני מחד לא שותף לרעיון הזה שכור ההיתוך צריך להיות השמדה של הזהות האישית, אני חושב שאף פעם לא התייחסו לזה ככה (אלא ככל שהיו קומוניסטים). גזענות…? ספק. הוא מדבר על השתלבות בחברה החדשה, שאם הייתה מזרחית ולא מערבית הוא היה אומר לאשכנזים דברים דומים… אתה תולה עליו את אמשת הגזענות רק כי אתה מניח שהוא בחר באופן מפלה לעשות זאת למזרחיים ולא לאשכנזים, שזה לא כתוב אצלו.
  דעתי זה יותר נטייה לפשיזם מגזענות, ככה לבטל את זהות האדם מול הקולקטיב באופן מוחלט כמעט…
  אבל הרעיון יש בו מן האמת, שקולקטיב שמקבל אליו מישהו מבחוץ, יש לו דרישות לויתורים והשתלבות (שחלקן יכולות להיות לגיטימיות). הוא פשוט מתעלם מזה שגם מי שבא מבחוץ יש לו דרישות שיכולות להיות לגיטמיות…

  תלמיד והני, מוזר שאתם מצטטים מחוות החיות, כפי שאתם יודעים זו ביקורת על הקומוניזם, בעד שוק חופשי ונגד שלטון מרכזי חזק. והדינמיקה שם מראה איך תמיד, תמיד, נוצרים מעמדות, מתוך התפיסה שלא כולם שווים בכל המובנים.

  שמתם לב שמוני לא פותר את סוגית הילדים המעורבים בתאורית ההפרדה הגזעית שלו?

 • מוני יקים אנטיציוני  On ספטמבר 3, 2008 at 2:55 pm

  כשהאחד מאשים את השני בנטיה לפאשיזם רק כדי להמנע מהודאה בקיומה של הגזענות הכוזרו/אשכנזית.
  והפדופיל אלון שכל כך מתעניין בגורלם של ילדים, לידיעתך אלון כל ילד הוא עולם ומלואו והוא שיחליט אם יזדהה עם המזרח או המערב ואף אחד לא יכתיב לו כוון זה או אחר ואני משוכנע שהילדים של הני הרבה יותר אינטלגנטים ממך ומרימון החבלה ואינם זקוקים להכוונה המרושעת שלכם…בחורבן הציונות ומליצי יושרה חסרי הטיעונים ננוחם.

 • אלון  On ספטמבר 3, 2008 at 3:30 pm

  ראשית, אמרתי נטייה לפשיזם, לא פשיזם. וכהרגלך ענית באינפנטיליות (כמו לקרוא לי פדופיל) ולא בחוכמה (הרי לא ענית לדברים שאמרתי כלל).

  אז התשובה שלך זה שהילדים יבחרו אם הם מזרחיים או אשכנזים ולפי זה הם ילכו לצד הזה או ההוא…

  ואין בעיה להפריד מהאמא?
  והם חייבים להתכחש לחלוטין לזה שהם אשכנזים או שזה בסדר שהם יגידו שהם חצי-חצי?

  והכי חשוב:
  הם לא יכולים להחליט שהם מכריזים על עצמם מזרחיים, אבל הגנים שלהם נשארים מה שהיו!!! אבוי, יהיו לך בחברה המזרחית אנשים עם גנים מקולקלים של אשכנזים שיש להם נטייה מולדת לחמדנות ותאוות שליטה על חלקים לא פרופורציונאלים (שהביאה עליהם את השואה)…
  מה עם אלו? איך זה מסתדר?

  חוץ מזה, אתה יודע, אמרת, שאין לסמוך על אשכנזים כל עוד יש להם את האשכנזיות לברוח להתנחם בה…
  מה עם זה? ממש סכנת נפשות לגדל אותם בחברה מזרחית, לא?

  הנה הציטוטים שלך כדי שתזכר (יותר נכון, שהני יזכר מה אתה חושב על ילדים אשכנזים, או חצי-אשכנזים):
  "עוד יפול לך האסימון ותבין שאסור שיהיה לנו אמון בשום אשכנזי , האשכנזי יש לו תמיד רשת בטחון להימלט אל חיק השאננות של הסולידריות האשכנזית"

  "רגש החמדנות שהוא הכוח המניע אותם להשתלטות על נתחים לא פרופורציונליים של הכלכלה העולמית"

 • מוני יקים אנטיציוני  On ספטמבר 3, 2008 at 3:40 pm

  "אתה ואני באניה אחת" כימאי לשעבר כל דימוי ואסוציאציה לכלי שיט מעורר אותי , אבל השימוש של "רימון החבלה " הגזעני בהשלכת המצב לאניה אחת שיכולה או לשוט לחוף מבטחים או לטבוע על תכולתה האנושית מין גירסא ימית של "כולנו יהודים" ו "עם אחד גורל אחד" אבל האניה של "רימון החבלה היא למעשה ספינת עבדים לא כל כך מודרנית כשבסיפון העליון מרוכזים האשכנזים ועושי דברם "המתווכים" והם יושבים בערסליהם ומשתזפים במידה שלא יקבלו סרטן עור ,ואילו בסיפונים התחתונים מרוכזים החותרים המזרחים שתפקידם לחתור עד מוות כדי להביא את החוגגים
  מלמעלה לחוף המבטחים.
  יחתרו טוב אז האשכנזים יתנו להם לעלות על חוף המבטחים כדי שימשיכו לשרתם בארץ המובטחת , לא יחתרו טוב אז יטביעו את הספינה הם ממילא על הסיפון העליון שבו נמצאות סירות ההצלה. זו היא האניה האחת שלסיפוניה התחתונים דחסה האליטה האשכנזו/כוזרית את יהודי המזרח וזה הגורל שהם מתכננים לנו עם הקמת חומות השנאה כלפי אחינו בעולם הערבי.
  אז הני עם שותף כזה להפלגה מוטב שתלמד את ילדיך שחיה .
  הדבר השני שאהבתי "אתם תתלבשו כערבים ?"
  באמת התורה נימוק כבד משקל של מתנחל ארופאי שגדל על תמונות של צליינים לארץ הקודש , אולי מישהו יסביר לי איך ערבים מתלבשים ומה מקומו של הלבוש בהחלטות מדיניות וחברתיות ,מי מדבר על הלבוש כקריטריון מדיני אם לא אלו שחולמים על וינה קטנה על גדות הירקון כחלומו החולני ההזוי של הרצל וכל אחד ממשיכיו הגזענים…ובא לציון גועל מטיעוני הכוזרים

 • אלון  On ספטמבר 3, 2008 at 4:02 pm

  אז התשובה שלך זה שהילדים יבחרו אם הם מזרחיים או אשכנזים ולפי זה הם ילכו לצד הזה או ההוא…

  ואין בעיה להפריד מהאמא?
  והם חייבים להתכחש לחלוטין לזה שהם אשכנזים או שזה בסדר שהם יגידו שהם חצי-חצי?

  והכי חשוב:
  הם לא יכולים להחליט שהם מכריזים על עצמם מזרחיים, אבל הגנים שלהם נשארים מה שהיו!!! אבוי, יהיו לך בחברה המזרחית אנשים עם גנים מקולקלים של אשכנזים שיש להם נטייה מולדת לחמדנות ותאוות שליטה על חלקים לא פרופורציונאלים (שהביאה עליהם את השואה)…
  מה עם אלו? איך זה מסתדר?

  חוץ מזה, אתה יודע, אמרת, שאין לסמוך על אשכנזים כל עוד יש להם את האשכנזיות לברוח להתנחם בה…
  מה עם זה? ממש סכנת נפשות לגדל אותם בחברה מזרחית, לא?

  הנה הציטוטים שלך כדי שתזכר (יותר נכון, שהני יזכר מה אתה חושב על ילדים אשכנזים, או חצי-אשכנזים):
  "עוד יפול לך האסימון ותבין שאסור שיהיה לנו אמון בשום אשכנזי , האשכנזי יש לו תמיד רשת בטחון להימלט אל חיק השאננות של הסולידריות האשכנזית"

  "רגש החמדנות שהוא הכוח המניע אותם להשתלטות על נתחים לא פרופורציונליים של הכלכלה העולמית"

 • הני  On ספטמבר 3, 2008 at 4:25 pm

  יקירי, אתם הופכים את הבלוג לזירת התגוששות בין שניכם, וכולם סביב מאבדים עניין.

  אני נאלץ לבקשכם להפסיק, אם תרצו שלחו לי את המיילים הפרטיים שלכם ואני אדאג לקשר בין שניכם על מנת שתעבירו את ההתגוששות חסרת וסרת הטעם הזו (אני מקבל מסרים שהיא שני דברים אלו) מהבית שלי.

  קצה נפשי בהתנצחות הזו, אלון אתה לא מחדש, ומוני, אני באמת לא מבין מדוע אתה מוצא טעם להגיב פעם אחר פעם? זה נראה כמו שני ילדים בחצר כשכל אחד צועק לאבא שלי שי…ולדוד שלי יש

  די! לא עוד בבלוג שלי, רוצים במיילים הפרטיים שלכם או בבלוג שלכם.

  אני מבקש הפסיקו זאת. אלא אם יש לכם משהו בדבר הפוסט הספציפי מבלי להתנגח אחד בשני.

  מקווה שאתם מבינים אותי, ובתודה מראש
  הני

 • מוני יקים אנטיציוני  On ספטמבר 3, 2008 at 4:41 pm

  ולקרוא את הספרים שהצעת לו , אני בכל מקרה החלטתי שלא להתייחס יותר לפרובוקציות הילדותיות שלו…ובא לציון גועל

 • אלון  On ספטמבר 3, 2008 at 5:29 pm

  מה קרה הני? מפחידה אותך התשובה שמוני יספק לשאלה?

  אני לא מחדש כי לא קיבלתי תשובה… רק התחמקויות, ועכשיו התחמקות אחת בחסותך… מה הרתיע אותך? הייתי מצפה שבנקודה זו דווקא תלחץ לקבל תשובה (מה קורה לילדים בחלוקת הגזעית שמוני מייחל לה ואתה באיזה אופן חושב שהיא הגיונית…), ודווקא נסוגת?! שוב תמוה.

  בסדר.
  אפסיק לאתגר את תורת הגזע של הגזען, ואתה תתמוך בו תוך העלמת עין ממשמעות התורה ותוצאותיה.

  יום טוב.

 • הני  On ספטמבר 3, 2008 at 5:45 pm

  אני מודה לכם על תגובותיכם ועל הסכמתכם לא להמשיך את השיח הזה מעל לבלוג שלי.

  ההצעה עדיין עומדת בעינה אם אתם רוצים להמשיך את השיח שלחו לי את המיילים שלכם ואני אקשר ביניכם.

  בברכה
  הני

 • מוני יקים אנטיציוני  On ספטמבר 3, 2008 at 5:56 pm

  גם אם יקרא אלף ספרים זה לא יקדם אותו ,הצעתך הני היא חסרת כל משמעות בעיני כפי שהוא חסר משמעות בעיני…ובא לציון גואל מהטרחן

 • ל.ש.א.פ  On ספטמבר 3, 2008 at 10:26 pm

  קשה לי לעקוב אחרי מה שהולך פה. כל ההתנהלות כאן קיצונית ביותר, מבחינת התוכן, הניסוח וכמות התגובות המתנצחות.

  ולעניין, כתבת טור אוהד לפני כמה חודשים, שאני לא מוצא אותו בארכיון, לאחד ממועמדים קדימה, אם אני לא טועה, זה היה השר דיכטר.
  מה איתו? ירדת ממנו בגלל שאין לו סיכוי (כנראה) או בגלל שאין תקווה בראש המוחבראת לשעבר?

  האלטרנטיבה לדעתי היא להיות מיעוט, ובאופוזיציה.
  ולעניין אקטואלי אחר, אשמח אם תכתוב מה דעתך על הפרובוקציה האחרונה מבית מדרשו של ח"כ פרופ' אריה אלדד? ברצונו למסד את החיבור בין הימין הקיצוני בארץ למקבילו הסהרורי באירופה. כבר היו לנו דיונים בפלטפורמה הזאת כמה הקסנופוביה כלפי המהגרים המוסלמים באירופה מזכירה את הקסנופוביה האירופית הישנה נגד היהודים. יש לי כבר כותרת: "מועל-יד בכנסת ישראל?"
  (-:

 • מוני יקים אנטיציוני  On ספטמבר 3, 2008 at 10:46 pm

  הייתי רוצה קצת הבהרות על גבולות הדיון , בתחילה היו טענות על סיגנון ,אחרי זה באו טענות על טרמינולוגיה , וגם רמזים על גבולות תוכניים
  וגם כמותיים. מה שאני מבין מכל זה זה שכאשר לא מסכימים עם דעות ותכנים ולא יכולים להתמודד ברמה הטיעונית אז שולפים את הטיעונים הפרוצדורליים של בני האור מול ערפדי החושך , וכל זה כדי שגבולות הדיון לא יגלשו מעבר למותר ע'י מנגנוני החושך בדיעבד.
  גם אני איתך הני בתקווה שיפול לך האסימון ובגדול כי בלי אנשים כמוך אין לנו תקווה אבל האם איתנו אתה או שתכזיב כפי ששואף ל.ש.א.פ ושואפים דומיו
  הסובבים סביבך ודואגים שלא תיגלוש מעבר למותר…בחורבן הציונות וחמדנות אשכנזיה השיילוקיסטים ננוחם.

 • הני  On ספטמבר 4, 2008 at 1:05 am

  כתבתי טור על דיכטר, שחשבתי שהוא מביא פוליטיקה אחרת. לא תמכתי בו או בעמדותיו, אך חשבתי שיש כאן משהו אחר…לצערי התבדתי, אין בו שום דבר אחר, הוא פשוט עוד לא למד. (ראה מקרה שלי יחמוביץ…)

  את הטור ניתן למצוא כאן:
  http://www.notes.co.il/hani/44957.asp

  באותה הנשימה כתבתי גם על אלדד, ראה את הטור מעלה. הם אתה חושב שאני תומך בו?

  לעניין אחר, את הקריאות לכתוב טורי בכל מקום פומבי, אני מבטל, אני לא עיתונאי מטעך או אף אחד אחר, אני כותב על מה שאני מוצא לנכון. עם כל זאת ניתן לשלוח לי במייל הפרטי נושאים עם הפניות לכתיבה שאותם אני בושק ואם בא לי אזי יוצא משהו אם לא אז לא…זה לא נראה טוב וגם לא נשמע טוב, אנשים מזמינים ממני טורים. העיצה הטובה ביותר שלי הוא כתוב בעצמך, אני יודע שאתה מוכשר מספיק לעשות זאת.

  מוני, מה הבעיה עכשיו? אני קובע הכל, זהו הבלוג שלי, תכנים אני לא מצנזר, ולא כמות (בד"כ), אבל טרמינולוגיה בהחלט יכולה להביא אוצי להחלטה לצנזר כותב.

  עזוב אותי ממה שכותבים מגיבים אחרים לגבי נושאים אלו, אני ורק אני קובע. אתה מחפש ויכוח בכוח?

  גם אני מקווה שיפול לי האסימון, מתישהו…מקווה לא להכזיב את הורי בת זוגי ובני, ומודה לכולם שהביאוני עד הלום.

  וכפי שציינתי אם למישהו יש רעיון למייל הפרטי שלי, למרות שגם את זה אני לא כל כך אוהב….

  קשים הם חיי הבלוגר….

  לילה טוב
  הני

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: