רשמים מכנס בבית מפלגת העבודה

נכון אמרתם לי, ואני מבין מדוע, מה אתה עושה, קיבלתי מיילים שקראו לי ראקציונר, מוכר ערכים, משתכנז ועוד שאר מיני ירקות. ואני סבלתי הכול עד שבאה לי הקריזה והגבתי במייל הסבר בוא טענתי כי זה לגיטימי ללכת ולהקשיב, וזה מה שעשיתי.

 

ראיתי שם מספר חברים טובים, לא אנקוב בשמות, וזה כבר היה מאוד נחמד. אך לגבי מה שהיה, יש שתי גרסאות, העצובה והעצובה יותר. אז יאללה, לעניין, כך התרחשו הדברים הגעתי לבית מפלגת העבודה שנמצא בשכונת התקווה, המקום מוזנח מבחוץ בצורה מחרידה (צריך להביא שתי תמונות אחת של בית מפלגת העבודה אל מול המצודה – מסמל את מצבן של שתי המפלגות), אל מול הכניסה התכנסו כ-30 איש, רובם מבוגרים וחלקם פרצופים צעירים אך מיואשים. נכנסנו לאולם הגדול, ופתאום ראיתי את מנכ"ל (או אולי מזכ"ל) מפלגת העבודה, ח"כ איתן כבל, מייד עלתה תהייה בליבי איך יכול להיות שמפרקים את המפלגה בחסות אנשי הכנסת.

 

ראשון הדוברים היה איתן כבל, שהציג את הערב בתור רב שיח בין קבוצת חשיבה שבאות לעדכן ולייצב את אידיאולוגית המפלגה לשנים הבאות. והבהיר שאין לשוחח שיח פרסונאלי, אלא לדבר על תמות ואידיאולוגיה. אני שהייתי קצת בהל ניסיתי להבין מהקורה שאלתי ואמרו לי להמתין. אז המתנתי. הבא בתור עלה חיים אסא, ושטח משנה שהייתה מורכת ממה יש במערכת הפוליטית מה חסר לעבודה ומה צריך לעשות לחזק את המפלגה, פרוק, חס וחלילה, ואני עדיין עומד (סליחה יושב) פעור פה, לא מאמין למה שעושים שם. בינתיים אנשים נוטשים ללא הרף, אנחנו מ-40 מגיעים בערך ל-25 חברות וחברים שנמצאים באולם. ואני עושה סימנים של חוסר מנוחה, באתי לראות את הפרוק הגדול! חלמתי בלילה על ה- New Labor, שני מועמדים חדשים יענו בלייר וגורדון, רוח חדשה אמירה חדשה, ואללה כלום!

 

אז מייד לאחר מכן, אם הייתה ציפייה למשהו חדש עלה עופר קורנפלד, אני לא מכיר את הבחור, אבל הוא נראה אנרגטי, ובעל יכולת דיבור מרשימה, והוא נתן בראש, דיבר על קוים אדומים האם הם קיימים במפלגת העבודה, וטען שלא. נראה לי בחור שאפשר לדב איתו, אבל גם הוא עצר מטר לפני הפרוק. ואני יושב והחדר מתדלדל ונאדה (אני משתמש בכול שפה אפשרית). בסדר, אמרתי לעצמי, עכשיו יגמרו הדיבורים ונעבור לשיח, אבל לא! אז עלתה מנחת הערב, ברוב עוונותיי לא שמעתי את שמה, והיא החלה בנאום שדן בחברותה במפלגה, איך היא עבדה עם יולי תמיר בנושאי חינוך ואיך היוזמה שלהם נחסמה על ידי נערי האוצר, והמסקנה צריך לחזק את המפלגה ולהחזיר אותה למקומה, כי רק העבודה יכולה לשנות את הלך הרוח.

 

בשלב זה, אווירת האי נוחות החלה לשלוט בחדר, קריאות בינים, אנשים דרשו לדבר, אך התוכנית המתוכננת הייתה ארוכה. בשלב זה הוזמן חברי הטוב ד"ר אבנר בן-זקן, אבנר היה היחיד שסיפק את הסחורה. הוא קרא לפרוק המפלגה, לשינוי שיטת הבחירות ולהעלאת סדר יום סוציאל-דמוקרטי חדש. לראשונה שמענו את מה שבאנו לשמוע באותו ערב. בשלב זה הוחלט שלא להמשיך עם הדוברים ולהעביר את המיקרופון לידי הקהל, אנשים, חברי מפלגת העבודה דיברו במירמור על המצב ועל מה שקורה סביבם, כמובן שהיו גם אנשי האסכולה הישנה (אולי אפילו עתיקה) שניצלו את העסק לסגור חשבונות.

 

ואני למרבה הפלא, שהבעתי תמיהה ממה שקורה שם, קיבלתי את המיקרופון לידי, ושאלתי שאלות תם, למה על הזמנה של פרוק המפלגה אנחנו מקלים צוותי חשיבה וניסיון לחזק את האישים? קראתי לפרוק המפלגה, בחזרה מדויקת על ההזמנה, וכמובן ששטחתי את הטעון שלי שיש לשלוח את כל האיוש הפרסונאלי הביתה (אפילו מחאו לי כפיים) הוספתי את הניסיון הבריטי, ועוד כהנה וכהנה ודי. אז החל מופע איתן כבל שעלה על הבמה לקח את המיקרופון והחל בנאום חוצב להבות על כך שהוא אמר את זה ושלא יבואו אליו עם השיח הזה (שמאוחר יותר הוכתרתי דרכו על ידי חיים אסא כדמגוג, דבר שאינני מכחיש), ובתיאטרליות מרהיבה וכמובן דרך שימוש ב"שפת השכונה", ניסה לשלהב את הקהל ההמום, שירד כבר במספרו לסביבות העשרים. חיים אסא הוסיף דברים בעיקר בנימה אישית, והערב הלך והתמוסס לו.

 

האמת היא שמאז שקיבלתי את ההזמנה קיוויתי חזק מאוד בליבי שתצא בשורה מערב זה, אך לצערי זה לא קרה. ואני די אובד עצות. אבנר ידידי אמר לי בסדר, אז מה עכשיו, חייבים לעשות משהו אנחנו מאבדים את המדינה! אז אני יוצא בקריאה מה עושים? אני מזמין את כל מי שקורא בבלוג להפיץ את הסיסמה, מה עושים? (אולי זה שם המפלגה החדשה?) לכל עבר, ולנסות להגיע להחלטה.

 

 • אולי הגיע הזמן להקים מפלגה משלנו מכלום, בלי מנגנונים ישנים בלי כל מחויבות, צעירה סוציאל-דמוקרטית, עם ערכים אמיתיים. (רק זכרו שצריך להקים מערך פעילים, מנגנון חדש תרומות מוסדות ועוד ועוד ועוד…)
 • אולי צריך להתחיל לפקוד כמו מטורפים למפלגת העבודה, ליכוד או כל מפלגה אחרת ולהשתלט עליה מבפנים? ואז להפוך אותה למה שחלמנו עליו. (רק זכרו שצריך לפקוד לפחות 40 אלף אם לא יותר לעבודה על מנת להוות כוח, ליכוד זה סיפור אחר לגמרי)

לא יודע אני מבקש עזרה.

 

ובנימה אישית, חטפתי הרבה מאוד בימים האחרונים, אני ממש מרגיש כמו עטלף, הציפורים אומרות לי שאני עכבר והעכברים שאני ציםור, ודי נמאס לי. נכון, אני שם את עצמי בחוץ בלי שום בעיות, אבל ממכם אני מבקש, בלי כיסוחים, תנסו להיות יותר בונים מאשר מבקרים (למרות שזו לא סיסמת האתר) אם ורק בשם החברות.

 

אובד יחד עם כולם (היום יותר מאתמול)

הני

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אדמית  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 3:44 pm

  "הציפורים אומרות לי שאני עכבר והעכברים שאני ציפור"- שורה מצוינת לבטא את ההברידיות הזהותית שלך. מזדהה מאוד וכואבת את כאבך, אך לא מאמינה פוליטית. ראשית, אני חושבת שהמפלגות הגדולות קרי מערך וליכוד הן מפלגות מסואבות, שהאנשים בתוכם אינם נמצאים מתוך מקום אמיתי לשנות את פני החברה כמו מתוך מקום צר להאדיר את שמם. דליה איציק היא דוגמה המשקפת את המעבר שעשו הסוציאליסטים האמיתיים לעבר הבורגנות השמנה. שנית, גם הניסיון לרוץ כמפלגה קטנה ואזוטרית יסתיים במפח נפש לאחר שהגדולות יאכלו אותך, תסריט ידוע מראש של מפלגה קטנה בארץ, או עסק קטן לצורך ההשוואה.
  (רק שבעסקים לפחות כשקונים אותך, לא קונים את הנשמה שלך)
  אנשים טובים לא הולכים לפוליטיקה. הם משפיעים בדרכים אחרות. אנשים שהולכים לפוליטיקה מחפשים אחר השררה, וגם אם אין להם כוונות כאלה, הם הופכים להיות חלק מהמשחק הפוליטי המרעיל את הנשמה.
  זו דעתי כמובן. השבוע הציעו לי לרוץ ברשימה פוליטית ודחיתי זאת על הסף. אני מאמינה בדרכים אחרות להשפיע על התודעה. כתיבה, למשל.
  אתה לא חתול ובטח לא עכבר, הני
  אתה איש שמאמין בשינוי. וכמו החלילן מהמלין רוצה למחוק מהעיר את כל החתולים והעכברים ולהתחיל משהו חדש. איש אמיץ.
  מאמינה שתמצא בסוף את הדרך. יישר כוח

 • איתי  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 5:04 pm

  אני לא יודע אם השתלטות זה יעד ריאלי אבל להחזיק אותם בביצים בהחלט כן

  כפי שעשו ועושים עובדי הוועדים החזקים, הקיבוצניקים והמתנחלים בשלוש המפלגות הגדולות כדי לשמור על האינטרסים המגזריים שלהם

  (זה מועיל להם יותר מהתפקדות למפלגות יותר אידיאולוגיות כמרצ ואיחוד לאומי והועיל יותר מהקמת מפלגות חדשות כגון עם אחד וזו עוד דוגמה של מפלגה שנכנסה לכנסת מה שלא קרה לרוב המפלגות שצצו כאן

  כדי לתאם את ההתפקדות ההמונית נדרש גוש אמונים/שלום עכשיו סוציאל דמוקרטי – אולי נקרא לו רווחה עכשיו או משהו

 • ד"ר אוֹרי אמיתי  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 5:04 pm

  הני שלום –

  בעניין מפלגה משלנו, אתה צודק לגבי המנגנון. אם אתה מאמין כמוני שמנגנון אינטערנעטי מסוגל להכניס חוד חלוץ לכנסת כבר בבחירות הקרובות, יש על מה לדבר.

  בזמנו כתבתי מסמך עקרונות למפלגה ישירה: http://www.yehudemo.org/?p=18

  בסיעתא דשמייא יעלה לאויר בשבועות הקרובים כלי לניהול מפלגת רשת. ראיתי את המנגנון לניסוח תקנון שיתופי, ונהניתי מאד.

 • ד"ר אוֹרי אמיתי  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 5:06 pm

  הכיוון שמתוה איתי הוא פחות רומנטי ממפלגה עצמאית, אבל יש לו יתרון בתחום המעשׂי – לא צריך לבנות שום דבר מאפס, רק לשפר אחיזה.

  חובת ההוכחה על מי שטוען שהדבר אפשרי. עד כה אין גל המוני של התפקדות למפלגות. איך מייצרים גל כזה?

 • הני  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 5:12 pm

  איתי, גם אני חושב שזו הדרך, רק אני זקוק לשמוע יותר דעות ואנשים.

  אורי, לא מאמין האינטרנט ככלי המונים, רוצה לסחוב גם את אלו שלא משתמשים בכלי הזה.

  חושב שזה רעיון טוב, אבל לא מספק, אני מדבר על מפלגת המונים ולא אחוז חסימה כן או לא….

  הני

 • הני  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 5:13 pm

  זאת שאלת מליון הדולר, אולי מעגלים מתרחבים? אולי דרך פרסום מסיבי? לא יודע רעיונות מישהי? מישהו?

  וחוצמזה לא רוצה להיות רומנטי, נמאס לי! רוצה לנצח לשלוט!

  הני

 • איתי  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 5:26 pm

  אורי, מתפקדים סוציאל דמוקרטים במפלגת העבודה יש אלפים (וזה בפירוש מעט מדי)

  המילה "אלפים" משוערת, אין לי רשימות (אולי צריך להתחיל) ומבוסס על מס' שפרסמה שלי יחימוביץ' במייל לרשימת התפוצה

  כמה מתפקדים יש בתנועה לדמוקרטיה ישירה
  שתהפוך אולי למפלגה הישירה?

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 5:58 pm

  באמת ילדים מבולבלים המשתעשעים ברעיונות נישגבים של סוציאל דמוקרטיה שאבד עליה הקלח במדינה הציונית ומקבלים את איתן כבל לקינוח סעודה. תצאו מהרעיונות המופשטים לקצת התייחסטות קונקרטית. באתם לכנס חסרי הכנה וקיבלתם בפרצוף את חיים אסא.
  תחזרו קצת למקורות ותעשו שיעורי בית כי יצאתם נלעגים והאריה מרגיש שיש לו עוד ארנבת בבטן…בחורבן הציונות האשכנזית ומפלגותיה הסוציאל דמוקרטיות ננוחם.

 • איריס ח.  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 6:12 pm

  אכן לא צריך להמציא את הגלגל מחדש: ובין אם מצטרפים למפלגה קיימת או חדשה, מדובר בפוליטיקה וזו עבודה לטווח ארוך.
  עד היום יש בישראל מעט מאוד מפלגות חדשות או "עולות" שחושבות לטווח ארוך. כולם רוצים לשלוט ומייד בקדנציה הראשונה. המפה הפוליטית מלאה במפלגות מתות כאלו: התחיה, מפלגת המרכז, ד"ש, קדימה (בינתיים) ואחורה. ההתרסקות האחרונה של בן אדם שרצה מייד קואליציה, היא של פרץ. האופציה של אופוזיציה בכלל לא קיימת בשביל אנשים כמוהו או כמו שלי יחימוביץ'. ואז מתחילים למכור את הבן דוד מדור שני, ואחר כך מהראשון, ואז מוכרים את האמא ואת האבא. וכשרוצים לדון על פירוק, כבר לא יודעים מה לפרק בכלל…
  כל מפלגה שתקום ולא תראה את האופוזיציה כאפשרות ריאלית וחשובה ביותר, אין לה סיכוי לדעתי לשרוד.
  מי שקובע לא מעט בישראל הם המתנחלים, שפעמים רבות המפלגות שלהם נמצאות באופוזיציה. גם לחרדים יש כושר התארגנות כזה שלא מתוך הממשלה.
  באופן אישי אני חושבת שפוליטיקה זה דבר חשוב ולא חייב להיות מלוכלך (הו, תמימות קדושה…).
  ממפלגת העבודה לא יצא כלום: כי היא לא סוציאל ולא דמוקרטית ולא היתה אף פעם כזו. הסיכוי היחיד שלה להצליח, זה רק אם היא תעשה חשבון על סיפורי העבר האלו, כי כל זמן שחבריה והאזרחים חיים בתודעה הכוזבת הזו של "פעם היתה מדינת רווחה" יחזרו על הטעות הזו שוב. זו היתה מדינת רווחה לאשכנזים. מפלגת העבודה היא האם אם אמא של המפלגות המדכאות את המזרחים. עם סוציאל דמוקרטיה כזו מי צריך דיקטטורה…
  תודה שהלכת ותודה שדיווחת. האמת, זה נשמע כמו וידוא הריגה…
  יש כוחות מזרחים מספיק חשובים וזו תהיה טעות להיכנס עוד פעם למפלגה אשכנזית: אם יש אשכנזים שרוצים להצטרף למאבק המזרחי, תפדלו. אבל לא בהנהגה. שם כבר היינו…

 • ד"ר אוֹרי אמיתי  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 6:45 pm

  איתי, הכל שאלה של סדרי גודל. אני דיברתי על חיל חלוץ, כלומר לעבור את אחוז החסימה. אתה מדבר על כיבוש מפלגת העבודה, שבנתה את עצמה במשך עשׂורים על עשׂורים כנגד נסיונות כאלה.

  לתנועה לדמוקרטיא ישירה אין מתפקדים כלל, שכן אין חברות רשמית.

  הני –
  מעגלים מתרחבים, משיקים, חותכים זה את זה.
  לקראת הבחירות יפתחו המון חלונות הזדמנויות. העניין הוא לזהות את החלונות הנכונים בזמן. הבחירות המוניציפליות יכולות להיות מבחן הרצה, ומהטעויות נלמד לקראת הבחירות הכלליות. פרוע, אבל אפשרי.

 • אזרח.  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 6:49 pm

  אמנם היא לא הצליחה להבחר,
  (הבלוג הזה מסביר מדוע)
  ביצעו בה "סיכול ממוקד".

  http://loopysuperstring.wordpress.com/2006/11/15/segolene-royal-french-politics-and-the-internet-video-phenomenon/

  אבל הרעיון שלה היה נכון.מה עשתה סגולן רויאל? היא ותומכיה פעלו להקמתה של רשת חברתית וקבוצות דיון ובלוגים, שנועדו ליצור שיח חדש, ולגבש את המצע של המפלגה על ידי פנייה ישירה וארוכה ,אשר לא נעצרה גם ביום שאחרי הבחירות. בתהליך שבנתה סגולן, נוצרו קרוב ל-6000 דיונים, ומעל למאה וחמישים אלף איש תרמו את דעתם לדיונים השונים. לאחר תהליך עיבוד ארוך, נולד המצע האינטרטנטי הראשון, שהוא תוצר וביטוי של הרצון הכללי של בוחרי המפלגה הסוציאליסטית. לאורך כל מסע הבחירות של סגולן, וגם לאחריו ,היא המשיכה לנהל שיחות עם מצביעיה, ולהשתמש בתומכים ואוהדים כמצע להפצת דרכה.

  http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2006/07/20/AR2006072001738.html

  http://frenchelection2007.blogspot.com/2006/12/segolene-and-internet.html

  http://blog.p2pfoundation.net/segolene-royal-as-a-peer-to-peer-politician-a-short-profile-of-her-web-strategy/2006/12/10

  יריב מוהר מדבר וכותב על :התקשורת העצמאית ככלי מרכזי לשינוי חברתי.

  http://www.haokets.org/article.asp?ArticleID=2651

  http://www.tv.social.org.il/lectures/stv-yariv-mohar-lecture-dimona.htm

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 6:57 pm

  לך לנמלה עצל למד דרכיה וחכם""

 • תל אביבי  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 8:04 pm

  הדרכים שהוצעו פה "להשפיע על התודעה" משפיעות רק על מי שכבר מושפע.
  הדרך להשפיע היא רק בפוליטיקה
  הדרך להשפעה בפוליטיקה היא רק ע"י כח
  כח יוצרים על ידי חברים
  חברים יוצרים ע"י עבודת שטח

  לא בהכרח צריך רוב, מספיק גוש גדול במרכז המפלגה, ראה מקרה פייגלין בליכוד.

  אנשים טובים הולכים לפוליטיקה ומנסים להשפיע. זה קשה, זה מלוכלכך, זה חם ומזיעים. אבל זה מה יש.
  מצד שני
  אפשר לשבת במזגן ולכתוב תגובות ברשימות, אבל את זה כבר אני עושה
  😉

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 8:17 pm

  צריך לבוא מוכנים עם השקפת עולם עם תורה שאותה רוצים ליישם,ולא עם סיסמאות שדופות של סוציאל דמוקרטיה שכבר מוזמזה במשך 60 שנה. צריך לבוא עם ניתוח היסטורי משוחרר משיקרי שטיפת המוח שמבצעת כאן ההגמוניה האשכנזית, צריך לבוא עם תוכנית מה מהרע יש לחסל ומהו הטוב שיביאו במקומו. הפשיסטים הבינו זאת היטב ועיצבו את השקפת עולם האינטרסנטית
  ופועלים במרץ כדי להגשימה. אבל אנשים שעושים לעצמם חיים קלים ולא מכינים שיעורים נכנסים לפוליטיקה כאילו זה "כוכב נולד"וחושבים שהם חיים בטלנובלה .תקראו את הדברים של אזרח אולי בהם טמונה התשובה למהו מסלול היסורים שצריך ללכת בו לפני שרצים לפרק מפלגה שרק רוצה לבלוע פלגנים….בחורבן הציונות מפלגת האדם ננוחם

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 8:32 pm

  וסוציאל דמוקרטיה הם מסווה לחוסר הרצון והיכולת להתמודד עם שאלות היסוד של החברה הישראלית.
  שאלת כיבושי 48 ו 67 ושאלת הגזענות כלפי העם הספרדו מזרחי .שום מפלגה או התארגנות שבאה חסרת הכנה בשני מישורים אלו אינה יותר ממסגרת ארגונית חסרת משמעות פוליטית רלוונטית השונה בכהוא זה ממרץ/שרץ…בחורבן הציונות ושרציה המומרצים ננוחם.

 • אבי  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 8:42 pm

  הדרך הס"ד היחידה האפשרית כיום היא הקמת מפלגה חדשה. בהולנד קמה מפלגת "הסוציאליסטים" כאלטרנטיבה למפלגת העבודה ההולנדית (שהיא הרבה יותר ס"ד ממפלגת העבודה הישראלית). הם התחילו בקטן, אולם בעזרת הרבה עבודת שטח (הקמת מרפאות לעניים ע"י המפלגה) ויצירת אמון מצד תושבי הולנד (חברי הפרלמנט קיבלו משכורת שלא עלתה על המשכורת הממוצעת של פועל ואת יתר המשכורת תרמו לקופה משותפת של המפלגה שעזרה בין היתר בהקמת המרפאות לעניים), הם גדלו מבחירות לבחירות וכיום הם המפלגה השלישית בגודלה בהולנד (זאת למרות שהולנד משופעת במפלגות שמאלניות).

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 8:59 pm

  ברק ומשוכפליו כמו זהבה גלאון ומשוכפלותיה וכן הלאה , אלה יקימו מרפאות לעניים , מה יש בהולנד כל כך הרבה עניים ? בחיי שהיתי שם 20 פעם ולא ראיתי עיר קיפוח או שכונת עוני,אתם נשמעים כמו צפונופובים מתפנקים שמשחקים בהקמת מפלגות לגו…בחורבן הציונות המפלגת ננוחם.

 • אזרח.  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 10:49 pm

  אבל ממכם אני מבקש, בלי כיסוחים, תנסו להיות יותר בונים מאשר מבקרים (למרות שזו לא סיסמת האתר) אם ורק בשם החברות.

  אז היום אני מכבד את בקשתו.

  מוני, עד שמסות ההמונים יבינו את המשחק ויצטרפו לרעיון שלי ושלך,(אולי זה לא יקרה אף פעם.אבל מי יודע?) אין ברירה אלא להתחיל במשהו שונה.ולכן,עד אז,דווקא הרעיון של אבי נראה לי חיובי.
  מוני,עקרונית אני תומך בדבריך.יש בהם הרבה מהאמת.
  וכמו שאמר אחד:"למרבה הצער, אינך יכול להדיח את הנוכלים על ידי הצבעה, מכיוון שמעולם לא הצבעת עבורם מלכתחילה."

  רמזים המפרשים את המשפט:

  " "In almost every act of our daily lives, whether in the sphere of politics or business, in our social conduct, or our ethical thinking, we are dominated by the relatively small number of persons … who understand the mental processes
  and social patterns of the masses. It is they ,who pull the wires, which control the
  public mind."

  "The conscious and intelligent manipulation of the organized habits and opinions of the masses is an important element in democratic society. Those who manipulate this unseen mechanism of society ,constitute an invisible government ,which is the true ruling power of our country."

  האמירות הללו נאמרו ע"י אבי אבות הפרסום,הספין והמניפולציה, שרבים הולכים לפי דבריו,Edward Bernays .

  ראה מה אני חושב,כאן:

  http://www.notes.co.il/hani/37909.asp

  בתגובה מס' 12 .אזרח.

 • צביקה בן-דור  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 10:51 pm

  הני שלום (ושלום גם למוני) בתגובה לשאלתו של ד"ר אבנר בן-זקן. אז מה אם מאבדים את המדינה? היא היתה שםם פעם בכלל שאפשר לאבד אותה. שתי מדינות יהודיות שהקים הקב"ה בעצמו הלכו. אז זאת שהקימה מפלגת העבודה הפטטה לא תלך? לא חראם על הזמן. ועל הכסף

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 9, 2008 בשעה 11:54 pm

  אם אמרתי דברים זה לא כדי להתנגח וזה מתוך הערכה ואהבה לחברים איכפתניקים שמוכנים למען המאבק אפילו ללכת ולהתבזות בכנס של מפלגת האבודה.
  אבל אנחנו לא עסוקים בתוכנית כבקשתך והני ילד גדול וחכם שנופל בהרבה ביצות ויודע איך להתנקות בכוחות עצמו. האמת היא שגם אני בצעירותי נפלתי בכל ביצה אפשרית וככה למדתי והיום אני יכול להתנשא כבעל נסיון ולהטיף לצעירים, כל אחד רוצה להתנסות בעצמו רק שזה לא יהפוך לשיטה מקובעת.באיזה שהוא מקום צריך גם ללמוד מנסיונות העבר ולא רק מהתנסויות אישיות כי רק כך נתקדם מול המציאות העגומה ומנחשלי התודעה הצצים מכל כיוון לנחשלנו.
  אזרח יקר אם ניקח את המובאה הנהדרת של ברני אז כפי שהבנתי היא מצביעה על כך שמיעוט אוונגרדי יש בו את הפוטנציאל לפעול ולשנות את התודעה ורמת המודעות במישור הציבורי הרחב למרות שטיפת המוח המימסדית, מה שברני לא אמר שלשם כך צריך אומץ לב אישי וציבורי של הליכה נגד הזרם, כי ההליכה עם הזרם מקבעת תודעה ולהפך…בחורבן הציונות מקצרת השינה ננוחם.

 • סתיו  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 8:00 am

  האגו אוכל אותם מכף רגל עד ראש

  הם לא באמת אחוזי ערכים ושאיפות חברתיות
  הם פוליטרוקים זה הכל

  לצערי
  מזמן נטשתי את קן ילדותי
  ועברתי למרץ
  שהבנתי ששם זה אותו הדבר
  קיבלתי אומץ
  והתנדבתי למפלגה אחרת, והיו שם-תאמין-היו אנשים

  כן-אנשים
  בחלקם-בלי אגו ועם נשמה יתירה
  בחלקם אגו נפוח כמו של אלה

  את האכזבה שלי חשתי עמוק בחזי….,
  כל הכבוד על החשיפה
  ועל שאתה -אתה

 • אסתי קירמאיר  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 9:11 am

  "אולי צריך להתחיל לפקוד כמו מטורפים למפלגת העבודה, ליכוד או כל מפלגה אחרת ולהשתלט עליה מבפנים? ואז להפוך אותה למה שחלמנו עליו"

  אמרת את זה.

  זה פשוט נכון.

  אני מאמינה במפלגת העבודה כי נכון להיום היא המפלגה הגדולה (למרות הסקרים הפסימיים) הקרובה ביותר לחזון שצריך להנחות את מדינת ישראל, כמדינת רווחה ולא מדינת בתי תמחוי, כמדינה שמציעה בסיס איתן לכל אזרחיה, ולא רק לעשירים (למרות הרפורמות שמקדמת שרת החינוך שלה).

  נכון שיש עבודה קשה – המנהיגות בכנסת האחרונה היתה מאכזבת בעוצמות שקשה לתאר.

  אבל אם תבחן את הקשת הפוליטית, אם תחפש היכן יכולים הרעיונות הסוציאל דמוקרטיים לקנן באמת – תגלה שזה רק במפלגה שהדבר היה באמת ובתמים חלק מדרכה!
  הקמת מפלגה חדשה סביב רעיון שכזה היום נראה לי בלתי אפשרי.

  יש במפלגה המון אנשים טובים, אולי תתפלא ואולי לא, מאמינים וחפצים בשינוי הזה.
  עלינו להיות רוב איתן.
  עלינו לשנות את המנהיגות הקיימת כיום – כך שתשקף את תפיסת עולמנו ותפעל ליישומה.

  אשמח לשוחח איתך יותר על כך –
  052-6719101

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 9:54 am

  איזה מפלגה מלאת אגואים תתן לחסרי דרך להשתלט עליה מבפנים, סיסמת הסוציאל דמוקרטיה הוזנתה תחת כל עץ רענן בחוסר קבילותה והתאמתה לתנאים הסוציו פוליטיים של המציאות, רצון טוב ונאיביות מלוא החופן אינם כל ערובה לחיפוש ומציאת עולם חדש.
  האמת נמצאת מעבר לסיבוב צריך רק אומץ לצאת מהמקובעות המחשבתית אידאולוגית שנכפתה ע'י עשרות שנות שטיפת מוח ציונו/אשכנזית ולצאת מהצנטריפוגה המטפחת אגואים חדשים שיפנו את האגואים הישנים …בחורבן האגואים והציונות האשכנזית ננוחם.

 • יהושע בן משה  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 10:17 am

  גם הייתי וגם התקוממתי בקול רם על דברי איתן כבל (בנוכותו)
  הדברים של ד”ר הני זוביידה לא מופיעים באתר עבודה שחורה במלואם וזה חבל.
  ברור שיש זרם חזק של חברים ובעיקר צעירים שמחפשים דרך לגוף סוציאל-דמוקרטי אמין.
  אני חוזר על מה שהצעתי בכנס וישירות לגופים השונים:
  קודם כל ליצור קשר ומפגש משותף.
  לכנס את כל המוכנים לקחת חלק במהלך על מנת לבדוק אפשרות של דרכי פעולה.
  לא לשתף בשלב זה חברי כנסת וכמובן להתרחק מנמזכ’ל אשר מחפש כסת’ך לעצמו

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 10:59 am

  אתם עדין המסלולי העסקונה המתחמקים מהצורך להתמודד עם המצב. ואני חוזר להצעתי המקורית "פרוד לפני איחוד" שהפעילים הספרדו/מזרחים יתנערו מכל העסקנים האשכנזים ועושי דברם כדי להתכנס בתוך עצמם ולבנות את תורתם האידאולוגית המבוססת על ניתוח עצמאי של העבר ההיסטורי והמציאות הפוליטית ללא כחל ושרק, כל הליכה בדרכים המוצעות לעיל ע'י עסקנציקים מחפשי עליה בדרגה על חשבון ההמונים תהיה בכיה לדורות וכל פעיל מזרחי שיתן ידו לכך יחשב לסלח שבתי מודרני ובוגד בענין.
  חוסר הבשלות והנימה העסקנית המבצבצת נובעים מחוסר הרצון והיכולת להתמודד עם תוצאות שטיפת המוח שקיבעה מושגים פוליטיים מטעים.
  סרטן לא מרפאים עם אספירין ,צריך אמצעים יותר דרסטיים למצב שנראה כחסר תזוזה והפיכות, אלא אם הולכים אחורה בשעון הזמן ומשתחררים מכל השקרים שהפכו "מצוות אנשים מלומדה" אחרת במה תהיו שונים הרי שבענין הסיסמה המרוקנת מתוכן "סוציאל דמוקרטיה" גם איתן כבל ונתניהו יסכימו איתכם אז מה הועילו חכמים בתקנתם ???
  בחורבן הציונות ומטעי הדרך ננוחם.

 • טל  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 11:56 am

  הדרך היחידה היא בניית בסיס כוח של אנשים התומכים באופן מוחלט בשיטה הסוציאל דמוקרטית. בסיס הכוח רצוי שיבנה מחוץ למפלגה בעבודה סזיפית ארוכה. האם יש מוכנות לכך? זאת השאלה. בעזרת המדיה ( אינטרנט ועוד) ניתן לפעול היום ביתר קלות אבל עדיין יש לפעול באופן עיקבי ארוך ומתיש.

  וכפי שברכט אמר – זה הפשוט שקשה לעשותו.

  האם הצוכנות הזאת קיימת מעבר לפטפטת והדאגה?

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 12:05 pm

  מי שהשתתפו במשך 60 שנה בבנית משטר הפריבילגיות המנוגד לכל ערכי הסוציאל דמוקרטיה אינם אלו שיבנו את הסוציאל דמוקרטיה כביכול. ההתנגדות האשכנזו/ציונית לערכי הסוציאל דמוקרטיה היא שיצרה את המצב הקיים של הגמוניה אשכנזית אנטי סוציאלית ואנטי דמוקרטית שהעבירה נכסי המדינה לחונטה האשכנזית של קישרי הון שלטון. רק הסתגרות פנימית והתבדלות מהעם האשכנזי יש בהם כדי לבנות מחדש את התודעה הלאומית הספרדו/מזרחית המעמדית.
  כל הנוסחאות של בני תפנוקים אשכנזים הם כדי לתת לגיטימיזציה כלל מעמדית לעוולות העבר והנחלתו לעתיד.
  …בחורבן הציונות ורמאי הסוציאל דמוקרטיה ננוחם.

 • הני  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 12:18 pm

  שלום רב,
  לאט ובמתינות, ואולי לא כל כך.

  מוני, נשמה מה הקטע? תגיד יש לי שאלה, האם יש לך המונופול על הדרך הנכונה? האם יש לך תשובה לכל הבעיות? האם בגלל שעשית טעויות אנחנו כולם צריכים להקשיב רק לך ולהיזהר מכל המלכודות שרק אתה נפלת בהן?

  אני פשוט לא מבין אותך, אתה בשיטתיות מחסל כל רעיון קונסטרוקטיבי, מפזר רק ביקורת וטיעוני נגד, למה?

  אתה יודע שאני אבא לשני ילדים ועם בני הבכור, אוהד, בבת עיניי, ניסית לשמור עליו מכול משמר ולא לתת לו ליפול במלכודות שחשתי שאני נפלתי בהן. אתה יודע זה לא כל כך עזר לי. אוהד, שיהיה לי בריא, הוא ילד עצמאי עם צורך להבנות חוויות משלו לטעות את הטעויות שלו ולחיות את החיים שלו. אני מקווה שלמדתי בשנתיים האחרונות לתת לו ללכת לבד, עם הבן ירחמיאל הקטן שלי, עידו, אני לא עושה אותו דבר כלל ועיקר.

  ואתה, באמת מאהבה ורגש צדק עז, מרגיש חובה לחתוך כל דבר, אולי זה קטרזיס טוב, אבל את מוציא לי את החשק מכול דבר, וחבל. אם אתה רואה בי כדור הבא, תן לי לפרוש כנפיים, תן לי לנסות לטעות לטעום ולחיות. למה אתה חותך אותי כל הזמן? מה אתה מלמד אותי? או שאלו יפטרנו אותי או שאתה? למה? יא אבויה, אני חושב שאתה אומר דברים חשובים אבל קשה לי ככה עם כל האנטי הזה!

  סתיו, תודה!!!!

  תל אביבי, מסכים וזה מה שאני חושב שצריך לעשות.

  צביקה, אחלה, זה קצת יותר קל מניו יורק, אני יודע גם אני הייתי שם, אבל כשחוזרים הלב נקרע, שאל את אבנר או אותי בשיחת טלפון או על קפה בביקור הבא….זה כוח שלא נותן לי מנוח, לא מצליח לישון כל הזמן כואב לי ולפחות אני כן רוצה להציל ולשנות, כי כנראה שהבנתי שאני בנתיים לא רוצה להיות בשום מקום אחר.

  אזרח ואורי, נכון, גם אינטרנט אבל לא רק. אני חושב יותר במונים של פקידה פיזית של אנשים, אני חושב להתחיל להקים חוג בית ולנסות לפקוד כמה שיותר אנשים, הבעיה היא שאני לא רוצה לפקוד 500 אלא 40,000 ואני לא רוצה סתם לפקוד אלא לבוא עם קאשר של אנשים לבחירה, צעירים כאלו שיתחייבו לא להידבק לכסא, שיבינו את חשיבות העניין. אני למשל מוכן להבטיח שאם אעשה איזה שהוא צדע, לא אשב יותר מעשור בתפקיד ואעביר אותו לדור הבא, אני לא רואה את עצמי יותר מכך או לעניין זה כול אדם אחר שיצטרף לחזון. דינאמיות היא חלק מהעניין.

  אסתי אני מתקשר, אבל לדעתי את טועה בהערכות או שאנו לא מדברים על אותם מספרים, נראה לי שאת מדברת על קומץ ואני רוצה המונים! אחרי הממתינה נשוחח 🙂

  יהושוע, לא ועדות ולא שיתוף פעולה בין גופים, אלא על בסיס אישי, רוצה מחוייבות אישית של אנשים לא כחלק מקבוצות ודילים, אלא על בסיס של הבנה שאנו צועדים לתהום. אם לכך התכוונת אז אני איתך,
  אך אם לא לא מסכים ולא רוצה! בלי המנגנון הישן, תנועת המונים שלאף אחד לא תהיה שליטה עליה, שהטובים באמת ינצחו ולא הבינוניות והבטחות השווא.

  אני עונה מעט כי אני בעיקר עושה חושבים בימים אלו (באו עלי הימים הנוראים לפני הזמן) ואני מנסה להבהיר לעצמי מה אני רוצה, כרגע נראה לי שאני מוכן להירתם לפעילות רחבה ולהביא לשינוי מהותי. אני קורא לכולם להתגייס ולהתחיל להפיץ את הרעיון, הגיע הזמן לקחת את גורלנו בידינו.

  שלכם
  הני

 • יהושע בן משה  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 12:21 pm

  " בחורבן הציונות ומטעי הדרך ננוחם"
  נשמע יותר כהצהרה של חולה סופני,ושום תרופה לא תעזור פה.
  יש עדיין אנשים, צעירים כוותיקים הנלחמים על דרכה של מפלגת העבודה,ואין לבלבל בין מאבק אידאולוגי ואירגוני לבין פלגנות גזענית ואנטיציונית דוגמת מוני יקים

 • יהושע בן משה  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 12:27 pm

  לא ועדות ולא שיתוף פעולה בין גופים, אלא על בסיס אישי, רוצה מחוייבות אישית של אנשים לא כחלק מקבוצות ודילים, אלא על בסיס של הבנה שאנו צועדים לתהום. אם לכך התכוונת אז אני איתך
  נכון אמרת וזו הכוונה שלי
  התכוונתי שיש עוד התארגנויות ואיתם יש ליצור קשר

 • הני  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 12:42 pm

  מסתבר שיש עוד אנשים,
  יש את יסו"ד אינפורמציה באתר הבא:
  http://www.yesod.net/yesod/index.html

  חוג חיפה של מפלגת העבודה:
  http://hughaifa.wordpress.com/

  וקבוצת ירושלים (לא הצלחתי למצוא אתר)אסתי אם יש אתר אנא העלי אותו לבלוג.

  אני מוסיף את הקישורים לדף הראשי בבלוג שלי.

  יהושוע, אז אנחנו מסכימים.
  אני אנסה להתחיל מהלך לאחד בין אנשים וקבוצות ואולי פקידה, אך לפני אני זקוק לעוד קולות, אנא כל מי שרוצה מוזמן להפיץ את הבשורה
  מ ה ע ו ש י ם !!!!!

  הני

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 12:48 pm

  להני -צריך להיות מסוגל גם לספוג בקורת ואי הסכמה , אני קורא את דבריך ולא מסכים מותר. לא טענתי שיש לי את כל התשובות אבל ברור לי שיש לי יותר תשובות מאשר לך ולעדת העסקנים מחפשי הדרך האישית לצמרת נוסח בן משה העסקן האולטימטיבי.כבר 60 שנה מתקנים את מפלגת האבודה מבפנים והגיעו לברק ושלי יחימוביץ אז בתיאבון לכולכם תאכלו בעצמכם את הכשלון הבא ותתעלמו מהדרך היחידה הקיימת בהצעותי…בחורבן הציונות ובני משה המטעים ננוחם.

 • הני  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 12:55 pm

  אין לי שום בעיה עם אי הסכמה, אבל קונסטרוקטיבית. בוא תפאדל, הטה שכם ותתין תשומות. אבל אתה לוקח הכול ורק שחור. מה קרה גם אם נטעה אז מה, מה אתה חיית כל חייך בלי אף טעות? אז לך היה מותר ולי אסור? למה?

  אם יש דבר אחד שאני בטוח בו זה שלך אין את הדרך היחידה ואתה לא מזחק את האמת ביד, גם אני לא, אבל בא וננסה הרבה דברים אולי בסוף משהו יתפוס?

  הני

 • איריס ח.  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 2:00 pm

  הני,
  אתה צודק בענין הטעויות שלכל אחד מותר לעשות בעצמו. אבל ילד זה לא חוט מאריך ולא מפלגה. אם אתה עכשיו תלך לשכנע מזרחים להצביע למפלגת העבודה, אתה עושה את זה על בסיס החוויה הקולקטיבית (ולא האישית של ילד שצריך ליפול כדי לגדול, כי אחרת הוא לא יגדל) של מקרה פרץ למשל. הדיון כאן יכול רק לעזור לך לגבש את הרעיונות ולמצוא את הדרך שלך, שלאף אחד אין מושג מהי.
  בכל מקרה, יש כאן עניין ציבורי ולא משפחתי ולכן האחריות היא אחרת. בענין הילדים שלך, גם לא היית שואל את הקוראים ברשת וגם לא מתרגל איתם רעיונות, סביר להניח.
  ואני באמת עוד לא הצלחתי להבין למה מפלגת העבודה? ולמה אתה מתעלם מהעובדה שזו המפלגה הכי דכאנית שמחזיקה עדיין באותה אידאולוגיה: בשבילם אתה ערבי ואתה מייצג ערבים. ואחרי שהם גירשו את הערבים ונאלצו להביא אחרים במקומם, אתה קשה לעיכול. וגם אם ערבי, כמו עמיר פרץ או איתן כבל או דליה איציק, ינסו להתברג שם, יהיו שם חיסולים פוליטיים.
  אם אתה מקים גוף חדש, זה סיפור אחר. אבל פה אתה צריך להתמודד עם מנגנון מפלגתי של קיבוצניקים שעוזבים את המפלגה ברגע שבא להם ערבי, גם אם הוא דוקטור.
  האם אסתי מבינה את זה למשל? או שאתה בשבילה (לצורך הענין, כמייצג) "דם חדש" ומישהו שרוצה לשנות וזהו?
  נכנסתי לאתר של של דר' אורי אמיתי, שיודע לכתוב יפה דמוקרטיא, אבל כשזה מגיע לענין המזרחי, הוא חוזר על כל הקלישאות הגזעניות האשכנזיות, כמו שמפלגת העבודה מייצגת אותן (גם אם הוא לא בעסק הזה בכלל).
  אז באמת, מה הועילו חכמים בתקנתם? ואתה הרי חכם.
  לפעול מתוך יאוש זה לא מספיק בשביל ליצור מכנה משותף לפעילות פוליטית, כמו שהציע אחד המגיבים כאן "מי ל"הלכה המדינה" אלי"…תחדדו, חבר'ה

 • הני  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 2:23 pm

  כן, נכון אני מבין ולא אמרתי שלא, אבל תנו אלטרנטיבה.

  אני הרי איש מדע המדינה, ואני יודע שבשביל התארגנות חדשה אני צריך לפחות 10 מיליון דולר! מין איפה אני יביא אותם?

  עזבו להיות נותני עיצות תהיו פרקטיים. מה אני עושה? תפאדלו.

  את נושא הילדים נתתי כדוגמא לעצמי, ורצוני לעשות טעויות ולא לקבל את הפתרונות האבסולוטיים של מוני, אבל ניחא, אני לא ברור בעליל נראה לי….

  הני

 • חולי  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 3:48 pm

  תהגר.

 • הני  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 4:02 pm

  תהגר אתה!

 • חולי  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 5:23 pm

  זה הפוך… אתה צריך להסביר למה להשאר…

 • אזרח.  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 7:23 pm

  בכלל,כל השיטה רקובה.וכמו שאמרתי בעבר,אי אפשר להבריא את העץ ע"י מכות בענפים.רק ע"י עקירה מהשורש.

  כתבת:"ההתנגדות האשכנזו/ציונית לערכי הסוציאל דמוקרטיה היא שיצרה את המצב הקיים של הגמוניה אשכנזית אנטי סוציאלית ואנטי דמוקרטית שהעבירה נכסי המדינה לחונטה האשכנזית של קישרי הון שלטון."

  עו"ד וינרוט אף הולך רחוק ממך.הוא טוען שאין שתי ישויות .שאין הון מצד אחד,ושלטון מהצד השני.וינרוט טוען שההון ,הוא השלטון.

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/979371.html

  עו"ד וינרוט: שחיתות והון הם השלטון

  הבורות. השחיתות. השנאה. ההפרטה. השטן הפוסט-מודרני. אלוהי הממון והגרפים. ערב ה' באייר תשס"ח מעלה עו"ד יעקב וינרוט כתב אישום חריף מאין כמוהו נגד המדינה והחברה הישראלית ומה שיצא מהן בתום 60 שנות עצמאות. הכל הלך לאיבוד, הוא אומר. נשאר רק כסף.

  חזקה עלי שוינרוט יודע את אשר הוא מדבר.

  במצב כזה ,בו ההון הוא השלטון,וצריך הון נגדי כדי להלחם בו (הני כתב :"אני הרי איש מדע המדינה, ואני יודע שבשביל התארגנות חדשה אני צריך לפחות 10 מיליון דולר! מאיפה אני אביא אותם? ) אם לא תהייה תנועת המונים , מחוייבת,נפשית,פיזית,כלכלית,העסק לא יצלח.

  בעבר היו להמונים נכסים וכוח כלכלי.אבל כמו שכתבת,העסקונה(המפייניקית,הליכודניקית,המר"צית) שדדה אותו.

  קרא את:"הדיאלקטיקה של כשל השוויון".

  http://tal.wolfson.co.il/essays/dialectica.htm

  דני גוטווין יסביר לך כמה דברים.למשל:" אני אהיה ראש ממשלה של כו-לם", הבטיח אהוד ברק לתומכיו, שחגגו בכיכר רבין את ניצחון השמאל בבחירות 1999. כך הוא סיכם במילה אחת את עיקרי האידיאולוגיה החברתית שעמדה במוקד מסע הבחירות שלו – אידאולוגיית ה'כולם' – שזכתה לביסוס מקיף בספרו של שלמה בן-עמי 'מקום לכולם'. "רק לא ש"ס", קטע את דבריו ההמון המשולהב שהגיב על הידיעות בדבר ההישגים שקצרה בקלפי מדיניות השיסוע הסקטוריאלי של אריה דרעי, וביטא את תיסכולו מכישלון אידיאולוגיית היכולם' לזכות בתמיכת המעמדות הנמוכים – בהמשך לכישלון דומה של מדיניות 'שינוי סדר העדיפויות' של יצחק רבין – תוך אשרור אבחנתו של בנימין נתניהו, כי "הם מפחדים".

  אותו רגע רווי סתירות בכיכר חשף אמת פוליטית עמה מסרב השמאל הישראלי להתמודד : ניצחונו של ברק לא הושג הודות לאידאולוגיית ה'כולם', אלא להפך, הניצחון מכסה על כישלונה. אידאולוגיית ה'כולם' משקפת את כמיהתו של השמאל לפרוץ את גבולות מעגלי התמיכה המסורתיים שלו בקרב מעמדות הביניים ולנסות ולזכות באהדתם של המעמדות הנמוכים, שבריתם עם הימין הלכה והתהדקה בשני העשורים האחרונים. כמיהה זו הפכה כמעט נואשת לנוכח האיום על דמותה של ישראל כמדינה נאורה, שהיה גלום, לתפיסתם, ב'משטר נתניהו' וב'קואליציית המיעוטים' שהרכיבה את ממשלתו. אידאולוגיית ה'כולם' היא אנטיתיזה מודעת למדיניות השיחוד, הריסוק והשיסוי הסקטוריאלי של נתניהו. מטרתה היא לספק לשמאל קוד שיפצח את דפוסי ההצבעה 'השבטיים' ויחדור את חומת האיבה שמפגינים כלפיו המעמדות הנמוכים, תוך שהוא מגדיר קואליציה חברתית חדשה, שבדמותה של 'ישראל אחת' תייצב מרכז הגמוני חדש בפוליטיקה הישראלית.

  ואולם, בפועל נתגלתה אידאולוגיית ה'כולם' כבעלת כושר משיכה מוגבל, דווקא בקרב המעמדות הנמוכים, המזרחיים ברובם, שדחו את בשורתה. יתר על כן, בעוד שחלקים מן המעמדות הנמוכים גילו נכונות לבחון את נאמנויותיהם הפוליטיות ולנטוש את הליכוד, הרי שאת התחליף מצאו מרביתם לא ב'ישראל אחת' – גם לא לאחר בקשת הסליחה האופנתית בשם 'מפלגת העבודה לדורותיה' – אלא בקוטב המנוגד, במדיניות השיסוע של ש"ס. עולה שברק ניצח, אמנם, בבחירות, אך סדר היום של הימין מוסיף עדין לעצב את דמותה של החברה הישראלית.

  אידיאולוגיית היכולם' משקפת היטב את מגבלותיו וסתירותיו של הניאו-ליברליזם 'הרך' שאימץ הגרעין המוביל של השמאל, המבטא את האינטרסים של המעמד העליון ומעמדות הביניים בישראל.

  ביסודה אין אידיאולוגיה זו אלא עדכון מצע הצמיחה ו'שינוי סדר העדיפויות' של יצחק רבין, תוך הקפדה שלא לחרוג מכללי המשחק של השוק החופשי, התחרות וההפרטה.

  הרטוריקה הסוציאלית, המתחסדת לעתים, המאפיינת את אידיאולוגיית ה'כולם', אינה אלא 'צבע' המכסה על שמרנותה הבסיסית.

  היא מרגיעה את נקיפות מצפונם החברתי של המעמד העליון ומעמדות הביניים מבלי להפר את מנעמי הסטטוס קוו, תוך שהיא מספקת להם מפלט מן הדיסוננס הסוציאלי בו הם נתונים.

  ואולם, לנוכח תהליכי ההתפוררות העוברים על החברה הישראלית והסכנות הגלומות בכך, ועל רקע הכישלון המתמשך של מדיניותו הכלכלית-חברתית של השמאל בשלושת העשורים האחרונים, יש מקום לבחון את הנחות היסוד של אידיאולוגיית ה'כולם' ואת התאמתן למציאות החברתית המשתנה.

  קרא בעיון.

  כעת ההמונים יוצאים לקרב הפוליטי בידיים ריקות מכל כלי נשק.

  http://www.notes.co.il/hani/44585.asp

  הפכנו לעם של אווילים

  ראה תגובתי לפוסט של הני.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 7:30 pm

  אני נוטה להסכים שלא כהרגלי דווקא עם איריס.
  הני היקר קודם כל קצת דיוק מעולם לא טענתי שכל האמת רק איתי, רק הזהרתי שהליכה תמימה ונאיבית עם מפלגת האבודה תשאיר אותך כמו העסקנים המזרחים הקלסיים של מפא'י עם שרץ בידם. יפה הצביעה איריס על מוליך השולל החלקלק אורי אמיתי שכמוהו כמו כל שאר עסקני אותה מפלגה מתרסקת שהם אבות הגזענות ומוליכיה.איש לא ימנע ממך מללכת בדרך בה בחרת אבל אתה גם מציע לאחרים ללכת בה אז עליך גם להיות מוכן לשמוע את דעתם.
  ידוע שהדרך לגיהנום רצופה כוונות טובותוברור לי שכוונותיך חיוביות אחרת לא הייתי מזהיר אותך שלא לכרוך את שמך עם השרץ המפא'יניק, מה גם כפי שאיריס היטב הסבירה, הציבור מרוחק מהקריאה שלך.
  אתה טועה בכך שאתה סובר שאני שולל הכל, אני שולל את השלילי וחסר התוחלת אבל גם רואה את החיובי שמתחיל להווצר מומנטום מזרחי להפלת ההגמוניה האשכנזית וצריך שכל אחד שהגיע לרמת מודעות גלויה ומשקפת יתגייס למומנטום זה ולא למפלגות הישנות המאובנות הגזעניות . צריך לייבש את כל המערכת המפלגתית המיושנת ושאף מזרחי באון פרטני או קולקטיבי לא יתן להן כל לגיטימציה, הבנת הם רוצים שתהגר כדי שישאר מקום לפראבוסלבים….בחורבן הציונות וחולייה ננוחם.

 • איריס ח.  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 7:32 pm

  נתחיל אבל בחולי: אתה צודק באופן עקרוני, אבל לא לכולם יש את הפריבילגיה לשבת על גדות השפרה ולהגר. וגם אנחנו ואחינו שבגולה – מי יערוב לנו שמחר לא נאלץ לחזור לארץ? אנשים גם נתקעים בגלל סיפור משפחתי כזה או אחר, מה אנחנו יודעים…
  הני,
  מסכימה שצריך לעשות מעשה פוליטי וגם שלכל אחד יש את הזכות לעשות את הטעויות שלו (דווקא היית ברור מאוד בענין הזה), מצד שני, אבל: בעבודה המדעית שלך למשל, אתה לא מתחיל מאפס ולא אומר שלא מעניין אותך מה היו ההישגים והדרכים שנוסו עד היום. אתה משתמש בתיאוריות יותר מבוססות מהאחרות וחלק מהמטרה של הפרסומים המדעיים היא לא לחזור על אותם טעויות שאחרים עשו. ולכן, למשל, גם בדיקה שבה לא מצאת משהו, יש לה חשיבות, כי גם לא זה תשובה.
  ובמפלגת העבודה, כבר יותר משישים שנה המזרחים איבדו הרבה ולא מצאו כלום.
  עכשיו, זה לא שאני פוסלת את מפלגת העבודה על הסף באופן עקרוני: בתור בחורה סוציאל דמוקרטית, למה לא? אבל מפלגת העבודה לא היתה מעולם סוציאל דמוקרטית. אז אני רוצה קודם כל להבין, למה דווקא מפלגת העבודה ולא הליכוד? או מר"צ או ישראל ביתינו? רק בגלל שהם שמו בכותרת שלהם "עבודה"?
  אם מחר אני צובעת לבלונד, לובשת שמלה לבנה ועולה על פוש אפ, נעמדת מעל למערכת קירור ברחוב ומנסה לעצב לעצמי לוק של מרילין מונרו, האם תאמין לי שאני מרילין מונרו?
  מפלגת העבודה היא מפלגה שהדירה באופן ברור ערבים (יהודים או לא). רבין, ההוא שאמר שצריך לשבור להם את הידיים, לא היה מוכן "להישען" על קולות של ערבים. כלומר, קול של ערבי סופרים אחרת. האם יש נגינות אחרות היום במפלגת העבודה?
  כמו שחולי אמר, כדאי להסביר למה דווקא המפלגה הזו מכולן.
  אפשר גם להגיד שזה מסיבות פרקטיות:
  1. אין כסף למפלגה חדשה, כלומר צריך מפלגה קיימת
  2. במפלגת העבודה יש אולי את אסתי, רותי, חמי ומוקי שאפשר לעבוד איתם. הם חולקים איתך את אותו החזון וכולי.
  3. כבר קוראים לה "מפלגת העבודה" וזו הכותרת הכי סוציאליסטית שיש בנוף.
  טוב ויפה, ויכול גם לשכנע. עכשיו, בתור מצביעה פוטנציאלית (בחיי, היו רגעים שחשבתי להצביע לפרץ): מה אתם תעשו אחרת ממה שעשו כל אלו לפניכם שרצו לשנות מבפנים?
  איך תצליחו במקום שהם נכשלו? הרי שלי יחימוביץ' היא אישה שהגיעה מהמילייה של חד"ש, וכדי להשפיע עזבה את התקשורת, והלכה עם פרץ, וכדי להשפיע עוד יותר עזבה גם אותו והלכה עם איילון (נדמה לי) ועכשיו היא הולכת עם חולדאי, ועוד מעט היא ממש תשפיע עם ברק. מה קרה לה בדרך הזאת שלא יקרה שוב?

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 7:47 pm

  הני היקר אני מקווה שקראת אתה לא נקרופיל מה לך ולפגרים. החלוקה לימין ולשמאל המקובלת במציאות הישראלית היא עיוות כי אין כל שמאל בישראל , רק ימין וימין קיצוני השם המתאים ביותר לאלו הנושאים שם השמאל לשווא הוא "ימין בולשביקי" ,זה סמול ששונא ומתעלם המעמדות הנמוכים בשל מזרחיותם ואלו שהונו במשך דורות ע'י המלל הסוציאל דמוקרטי הפכו לשונאי הסמול/הימין הבולשביקי והצביעו הצבעת מחאה ושנאה עבור מפלגות הימין הקיצוני.זה אחד הצירים העיקריים אם לא העיקרי עליו סובב המשחק הפוליטי בישראל הכובשת.
  אם לא תכניס אלמנטים אלו למיקסר המדעי שלך יצא לך מילק שייק תפל חסר טעם צבע וריח כמו ברק הזחוח שאותו כנראה תייחצן כתקווה האפורה.
  בענין הזה ואחרים הייתי שמח לשמוע את דעתו של בנך אוהד שאסור לזלזל בכושר האבחנה שלו. בכל מקרה אני סבור שאתה הולך לאכול אותה ובגדול והלוואי ואתאכזב שזה דבר בילתי אפשרי…ובא לציון גואל מהגועל.

 • הני  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 8:17 pm

  עם אוהדי שלי עוד לא דיברתי על זה, ורק היום בערב אני ואביבה הולכים לנו לקפה לדבר בשקט על כל מה שקורה, כי עוד לא הצלחנו להיפגש.

  תחושת הבטן שלי היא שלמפלגת העבודה אין תקנה! אבל כמו שאומרים בודקים. נראה מה יהיה, תציעו בבקשה משהו קונקרטי, איזה תוכנית עבודה.

  חולי, אני לא חייב שום הסבר, אני פה וזה מספיק, את התשובות שלי אני לא חייב לאף אחד, וזה לא נושא שאני רוצה לחלוק. אם לך יש התלבטויות אז לך. אני פה וחושב מה לעשות. אני אומר זאת לא בכעס, אלא מהמקום שבו אני עומד.

  זהו להיום, אני סיימתי, ילדים ועם אביבה לקפה.

  לילה טוב
  הני

 • אמיר  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 9:46 pm

  אישית אני מאושר מדיון שעוסק בשאלה איך יוצרים אלטרנטיבה למצב שיש בארץ

  האלטרנטיבה שאני חושב עליה נקראת דמוקרטיה

  בשביל זה צריך אזרחים פעילים
  הווה אומר
  מתעניינים, מאמינים שיש בכוחם לשנות

  להוציא את ההיבט החינוכי מהעניין

  אני בעד הרעיון של במה אינטרנטית על בסיסה
  יוצרים דיוני עומק ורוחב
  בנושאים עקרוניים ופרקטיים
  והלכה למעשה מניעים את עצמנו ואנשים נוספים לפעולה בכלים שונים (הפגנה, עצומה, העלאת התנגדויות, איסוף תרומות ועוד…)

  בראש שלי יש שרטוט די ברור
  של איך זה יכול להראות

  אבל דבר ראשון
  תעזבו את מפלגת העבודה

  באמת
  אל תעשו מעצמכם צחוק
  לא חבל על הזמן
  ?

  אם יקום אתר אינטרנט שכזה
  אשמח לסייע בתפעולו
  (לצערי אני לא מתכנט או מעצב)
  אם אתם רוצים אני כן יכול להפנות אתכם למישהו שכבר עשה עבודה על פיתוח מערכת דומה
  שלכם
  אמיר

 • הני  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 10:39 pm

  נקים תנועת מחאה חברתית ונתחיל המאינטרנט ונרד לרחובות…

  אמיר לצערי הדמוקרטיה שלנו לא עובדת כל כך טוב, והבנתי שכולם די לא מרוצים (לשון המעטה) מהעבודה…

  אתה נותן רעיון פרקטי ואני אוהב את זה.
  שלח לי מייל ואני אצור עמך קרש
  הני

 • אבי  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 10:48 pm

  מוני יש לי הרגשה שלא ממש אכפת לך מהעניין החברתי אלא רק מהעניין העדתי-אתני. כלומר, אם היה שוויון כלכלי-תרבותי בין אשכנזים למזרחים, היית אומר שאנחנו מבלבלים לך את השכל עם עניים, עובדים וכו', העיקר שבין אשכנזים למזרחים יש שוויון.
  האם זה באמת משנה אם מזרחי או אשכנזי עומד בראש חברת כוח אדם? האם המטרה היא לא לפרק את חברות כוח האדם בלי קשר להרכב מוצאן? אני לדוגמה, עבדתי בהרבה חברות שמירה והנצלנית מכולן הייתה חברת "אבידר" שבראשה עומדים מזרחים (זו חברה משפחתית), מה שלא הפריע לבעלי החברה לעשוק ולגנוב אותי. האם זה באמת משנה שיצחק תשובה הוא מזרחי ולב לבייב הוא קווקזי, הרי שניהם בעלי הון מנוולים בלי קשר למוצאם ועלינו להיאבק בהם
  חברה בה יש שוויון אתני-עדתי עדיין יכולה להיות חברה בעלת פערים ושיעור עוני גדול ולהיות חברה שמנצלת את עובדיה. (ראה מקרה דרום אפריקה כיום)

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 11:03 pm

  אם אחרי כל הדיונים שהיו כאן ובאתרים אחרים אתה מסוגל להקליד כאלו שטויות אז או שלא קראת כלום או שאתה מחפש לעורר פרובוקציה.
  באמת שלאשכנזים יש אמונה שהם יותר חכמים מאחרים אז איך עד עכשיו ניתקלתי רק במטומטמים כמו אבי, .בכלל מה זה עניין חברתי? אותי מענין לשמור על השלמות הלאומית של העם הספרדו/מזרחי כניגוד לנסיונות ההטמעה וההכחדה האשכנזיים,שיוויון לא יהיה לעולם ואני מדבר על שיוויון בהזדמניות ושיוויוניות שמנוגדת לציונות האשכנזו/כוזרית הגזענית-קפיש? רחמנות על הוריו שהוציאו כזה אקזמפלר ירוד…בחורבן הציונות ואשכנזיה המטומטמים ננוחם.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 10, 2008 בשעה 11:34 pm

  אני בעד אבל בתנאי שתהיה בהירות אידאולוגית ולא שעטנז של דעות מין סופרמרקט של רעיונות, למה תנועת מחאה חברתית שזה מושג מגמיד של חומרת המצב, צריך שזו תהיה תנועת מחאה פוליטית מזרחית עם אשכנזים שמקבלים במלואה את האג'נדה של הספרדו/מזרחים ויעשו הכל כדי לקדמה.
  סופרמרקטים שמערבבים הגמונים אשכנזים עם עסקני שכונות מזרחים כבר יש הרבה, צריך משהו חדש שונה תכלית השינוי מהקיים אחרת אין צידוק לכל הפעולה. נו יש הרבה חומר למחשבה הלילה…בחורבן הציונות ונדודי השינה ננוחם.

 • אלון  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 12:33 am

  "האם זה באמת משנה אם מזרחי או אשכנזי עומד בראש חברת כוח אדם? האם המטרה היא לא לפרק את חברות כוח האדם בלי קשר להרכב מוצאן? אני לדוגמה, עבדתי בהרבה חברות שמירה והנצלנית מכולן הייתה חברת "אבידר" שבראשה עומדים מזרחים (זו חברה משפחתית), מה שלא הפריע לבעלי החברה לעשוק ולגנוב אותי. האם זה באמת משנה שיצחק תשובה הוא מזרחי ולב לבייב הוא קווקזי, הרי שניהם בעלי הון מנוולים בלי קשר למוצאם ועלינו להיאבק בהם
  חברה בה יש שוויון אתני-עדתי עדיין יכולה להיות חברה בעלת פערים ושיעור עוני גדול ולהיות חברה שמנצלת את עובדיה."

  אל תבלבל את מוני

  חברה מזרחית זה הפתרון – האשכנזים למשרפות!

  עוד לא הבנת?

  כל מה שממעיט מאשמתם של אשכנזים במשהו לא מתקבל אצלו, זו פרובוקציה של טיפשים. בההההכככלללל אשמים האשכנזים (גם ברעידות אדמה ואסונות טבע אחרים)

  עוד מעט תבין אותו, זה לוקח כמה תגובות

 • אבי  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 6:32 am

  מוני לא ענית בכלל על הטענות שלי. האם מה שאתה מעוניין בו הוא רק בשוויון בהזדמנויות? אתה מעין ליברל שכזה? כמובן שאני לא מרקסיסט אלא ס"ד, ואני לא טוען שיהיה שוויון מוחלט, אבל יש רמות ודרגות לשוויון בתוצאות. במדינות הרווחה הס"ד (לדוגמה: שבדיה, נורבגיה, פינלנד, דנמרק והולנד) הפערים ושיעור העוני הם הקטנים בעולם ולמצב זה עלינו לשאוף, כלומר להקטין את הפערים ואת שיעור העוני ככל שניתן. לעומתן, במדינות כדוגמת דרום אפריקה ומצריים בהן יחסית יש שוויון אתני-עדתי (יחסית, כי כמו שלעולם אין שוויון כלכלי מוחלט, כך לעולם אין שוויון אתני-עדתי מוחלט), הפערים ושיעור העוני גבוהים מאוד וזכויות העובדים ירודות.
  אז עוד פעם אני שואל, האם חברה בה יש שוויון אתני-עדתי גבוה אך במקביל יש בה פערים כלכליים גבוהים ושיעור עוני גדול היא חברה ראויה בעינך? האם עלינו לתמוך בכל בעל הון ומעביד אם הוא מזרחי ולהתנגד לשכירים, אנשי איגודים ופוליטיקאים אשכנזים שנאבקים בהם? האם לדוגמה אתה תומך בהפרטת בתי הסוהר בגלל שלבייב הקווקזי קיבל את המכרז להפעלת בית הסוהר המופרט? האם היית תומך בחברת השמירה "אבידר" שבעליה הם מזרחיים ולא בי האשכנזי כשתבעתי אותם?
  מעניין אותי מאוד לשמוע את תשובותיך על השאלות שלי (ו"לאבי הטיפש שמחפש פרובוקציה" זו לא תשובה).

 • הני  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 7:15 am

  שאלה מצויינת, והתשובה היא בעייתית בקונטקסט הישראלי, בשל החפיםה הכמעט מוחלטת בין השסעים (כלכלי-אתני למרות שאם תומר אתני בעולם יבינו יהודי ערבי, אך אנחנו מבינים מזרחי אשכנזי).

  בישראל, למרות הדוגמא המצויינת שלך, רוב ההון מתרכז בידי יוצאי אירופה-אמריקה ואילו רוב העשירונים התחתונים הם יוצאי אסיה-אפריקה (העליה מבריה"מ שינתה זאת לכמה זמן אך המוביליות של יוצאי אירופה מעליה זו החזירה את המצב לקדמותו מהר מאוד. בייחוד התובנה שקוקז אינה אירופה). מכך, שבשלב הראשון לא ניתן לדבר רק על שיויון כלכלי, יענו סוציאל-דמוקרטי נקי, אלא גם באגנד'ה חברתית על בסיס מוצא, ואני חושב שגם על בסיס מגדר וגם לאומיות במקומות מסוימים.

  אכן, אני מסכים שיש מספר בעלי הון, מצומצם מאוד של מזרחים, והם מקבלים חשיפה של עשרות מונים יותר ממקביליהם יוצאי אירופה-אמריקה, אך התמונה היא עדיין כה א-סימטרית שברור שיש כאן עיוות מפחיד.

  היותנו ס"ד, לא אמורה להפוך אותנו לעיורים לבעיות אחרות. שינוי מבנה הכוח על כל בעיותיו בחברה.

  בברכה
  הני

  נ.ב. אם אתה זקוק לנתונים לאושש את החפיפה אשמח לשלוח לך.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 8:28 am

  על מרבית הנקודות ענה לך הני בתשובתו המחכימה.
  שאלותיך מפתיעות בהציגן חוסר ידע מפתיע לגבי אדם שקבע את השקפת עולמו ס'ד תוך גילוי בורות כה מפתיעה במתרחש בחברה בה מדובר.
  בחזון העתידי שלי שמבוסס על הכרה מלאה בעוולות הציונות האשכנזית כלפי העם הפלסטיני וכלפי העם המזרחו/ספרדי כל הההבדלים האתניים/מעמדיים יטופלו בהתאם לעקרונות דמוקרטיים שיוויוניים ןהעקרון של שיוויון בפני החוק שלא קיים כיום, ראה את אחוז החנינות הגבוה ואי שפיטותם של עברינים אשכנזים לעומת ההחמרה השיפוטית כלפי הערבים והמזרחים שממלאים את בתי הסוהר.
  ההקצנה של הפערים המעמדיים עם החפיפה למוצא לאומי ערבים-פרענקים נוצרה בשל מטרת העל של ההגמוניה האשכנזית ליצור את היהודי החדש האשכנזי העליון. מטרה שתחוסל רק ע'י "מדינת כל אזרחיה" הסוציאליסטית והדמוקרטית…בחורבן הציונות וחפיפותיה ננוחם

 • אבי  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 10:03 am

  ברור שאסור להיות עיוורים לאפלייה על רקע מוצא, מין, דת וכו', אבל לא זו השאלה, אלא האם אנו ליברלים שכל ענייננו מתרכזים במאבק בדיכוי האתני, לאומי ומגדרי אך לא הכלכלי או שאנחנו ס"ד ומוסיפים גם את הדיכוי הכלכלי שלאו דווקא קשור לעניין האתני והמגדרי. שינוי הרכב בעלי חברות כוח אדם והעובדים בהם כך שיהיה שוויון מבחינה אתנית ומגדרית, עדיין ישמר חברות אלו ואיתם את הפערים הכלכליים ואת הדיכוי והניצול של העובדים. דרום אפריקה ביטלה את הדיכוי האתני שבתוכה, אולם לא את הדיכוי הכלכלי וזכויות העובדים בה מחפירות, אני חושש ששיטתו של מוני לא תעזור בכלל לדיכוי הכלכלי.
  שימו לב מה קרה בשלושה העשורים האחרונים: מצד אחד, ישנם הרבה יותר פוליטיקאים מזרחיים ומפלגת העבודה איבדה את ההגמוניה שלה
  (מאז 1977 השלטון היה יותר בידי מתחרותיה מאשר בידה), אך במקביל הפערים הכלכליים עלו, שיעור העוני גדל, הניידות החברתית קטנה (עפ"י נתונים סטטיסטיים) וזכויות העובדים התדרדרו (כולל בעבודות כפיים שהמזרחים עובדים בהם יותר). אין ספק שהיה צורך ביתר שוויון אתני, אך האם הוא פתר את הדיכוי הכלכלי? לחלוטין לא, הדיכוי אפילו עוד גדל.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 10:28 am

  שהרי אין איש הטוען שיהיה שיוויון מוחלט , אבל הטיעון שלי הוא שהוספת האלמנט הגזעני לחוסר השיוויוניות המעמדית כלכלית מוביל את המצב למפלצתיות של הפערים המעמיקים ומונצחים על חפיפתם למוצא האדם,לאומיותו,גזעו וכן הלאה.אולי אתה נוקט בשיטת "הרחקת עדות" כדי להמנע מהצורך להתמודד עם הנושא. זה שיש כביכול "יותר פוליטיקאים מזרחיים" ועצם העובדה שאתה מציין את זה מעידה על כך שפוליטיקאים מזרחיים עם אג'נדות אישיות תוך קבלת האג'נדה האשכנזית אינם כל רמז לכך שהבעיה הולכת ונפתרת, אני רוצה פוליטיקאים מזרחים עם אג'נדה מזרחית פוליטית מעמדית וכלכלית, ובהקשר זה השיוויון האתני לאומי חופף את בעיית הדיכוי הכלכלי מעמדי במירבה, מתחרותיה של מפלגת האבודה רק המשיכו במסכה חדשה את האג'נדה הלאומנית ,מעמדית כלכלית של ההגמוניה האשכנזית והפיכת המזרחים/ערבים למעמד עבדים מודרניים חסרי שליטה על גורלם….בחורבן הציונות מנציחת הגזענות ננוחם.

 • יהושע בן משה  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 10:31 am

  שלל התגובות מלמד שהנושא חשוב ויש המיתיחסים אליו ברצינות (חוץ מגזעני אחד שמתקש על חורבן)
  אני חוזר לנקודות חשובות אשר לדעתי צריכות ליהיות נדונות במפגש משותף של כל הגורמים החותרים למוצא ס-ד אפשרי
  הקמת אתר אינטרנטי מיוחד
  הרכבת צוות הגוי משותף
  רישום מפלגת מדף למקרא הצורך
  חיבור מצע ס-ד למציאות הנוכחית
  הקמת עמותה לגיוס כספים
  רישום מבוקר של אנשים לחזית ס-ד על מפלגתית
  פעולת הסברה מוגברת בכנסים-תקשורת
  עבודה לא חסרה!!

 • יואב רובין  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 12:44 pm

  לשמאל האידיאולוגי העקבי בארץ יש בעיה מרכזית אחת. אף על פי שהוא יחסית קטן הוא מאוד מאוד מפולג. בכל מקום ואתר (אינטרנטי או ריאלי) שבו הוא מרים ראש ישר רצים להקים מפלגה חדשה. אני יודע שיש שתי התארגנויות שונות למיטב ידיעתי שרוצות לפרק את מפלגת העבודה ולהקים מפלגה ס"ד חדשה. יש התנועה הירוקה (לא לבלבל עם הירוקים) שהיא בעלת מאפיינים ס"ד. וזו רק ההתחלה. וישנם גם כאלה שרוצים לבצע "מהפכה" בתוך מפלגת העבודה, כאלה שרוצים לבצע אותה במרצ, וכאלה שרוצים להקים מטה על מפלגתי שיתאם בין הקבוצות הס"ד כשבאופק שלו גם הוא רואה מפלגה.
  כלומר יש ים של התארגנויות ס"ד שמדברות על התארגנות מפלגתית כלשהי ונדמה שמספרן עולה על מספר הפעילים הס"ד.
  זה לא מצב טוב. אי אפשר להמציא את הגלגל כל יומיים. צריך לפני שמקימים משהו חדש, לאסוף את כל מה שכבר קיים, להפגיש אותו יחד ולראות איך הוא לומד לקבל החלטות. צריך פעם אחת לחשוב באופן ממסדי.

 • הני  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 1:56 pm

  אני לא מבין מה אתם אומרים.

  יהושוע תקן אותי אם אני טועה, אתה כבר שנים בפוליטיקה (אתה האדם המבוגר שדיבר בכנס, אם הבנתי נכון?), ואתה לא מצליח לעשות דבר לשנות את הכיוון, צודק או לא? ניסית? ומה התוצאה? אולי הגיע הזמן לקפל את הבסטה? אולי כדאי לחדשים לעשות דברים אחרים?

  יואב, אותך אני לא מכיר, ניסית לארגן את כולם יחד? אני ראיתי רק מה קורא בתוך העבודה ונבהלתי, אתה רוצה לגייס ארגונים שונים עם תמות מקבילות אך גם גוונים שונים. אתה יודע מה אני מסכים עימך, ויוצא בקראיה נרגשת בואו ננסה להיפגש כמה שיותר ארגונים, ונראה מה יקרה.

  שלא תהיה לכם טעות, אני ס-ד אך אני בין עמי יושב, אני רואה את העוולות בנות 100 שנה כנגד אוכלוסיות שונות ומצפה לתת להן חזרה את אשר נלקח מהן, אותי לא יחמדו בתמות של אחדות וחשיבותה….

  תחשבו על זה.
  הני

 • אבי  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 2:06 pm

  אי השוויון הכלכלי בישראל הוא תוצאה של השתלטות הכלכלה הקפיטליסטית הניאו-ליברלית (על שוק העבודה, על המפלגות הפוליטיות ואפילו על האיגוד המקצועי). דווקא בתקופה בה מפלגת העבודה נחלשה והציונות הפכה למילת גנאי, במקביל גם הפערים, העוני ואי השוויון התרחבו וזכויות העובדים התדרדרו. אם כך מה בכלל הקשר בין הגברת השוויון האתני להגברת השוויון הכלכלי? הגברת השוויון האתני לא יעזור בהגברת השוויון הכלכלי, כשם שבמצרים ובדרום אפריקה השוויון האתני הוא גבוה אך השוויון הכלכלי הוא נמוך. כדי להגיע לשוויון כלכלי גבוה אין טעם רק להילחם בגזענות, אלא גם להילחם בקפיטליזם הניאו-ליברלי כפי שמדינות סקנדינביה עושות.

  בחורבן פתרונות ליברלים ניאו-קולוניאליסטים בלבד ננוחם ונמצא פתרוננו בשילובם עם פתרונות סוציאליסטיים צודקים.

 • הני  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 2:19 pm

  אני יודע שאתה מפנה למוני, אבל אני גם רוצה לשאול אותך כמה דברים.

  שים לב, מה לעשות אבל רוב העניים בישראל הם מזרחים (גם מבין העליות האחרונות יש את האתיופים-אפריקה והעולים מרוסיה שלא הסתדרו-לרוב באים מרפובליקות אסיתיות), האם אתה מציע להתעלם מהנושא העדתי/אתני ולהתמקד רק בכלכלה?

  השינוי בדרפ"א החל מהפיכה גזעית (מה לעשות שם זה לא אתנוס אלא גזע), בסקנדינביה יש להם פריבילגיה שלנו אין, אחידות כמעט מוחלטת אתנית וגזעית (לא כולל הגירות מבוקרות שעליהם הם השתלטו ע"י רווחה יוצאת מן הכלל – אם תרצה אשמח לדון עמך בנושא זה), וכן אני יודע שזה עובד מצוין לטיעון שלך רק שזה לא בדיוק מתאים לקונטקסט הישראלי.

  אז אנא במטותה ממך הסבר לי מה אתה מתכוון לעשות?

  איך תסביר שרוב יושבי בתי הסוהר הם ערבים ומזרחים? ורוב העניים באים מאוכלוסיות אלו? מה נדבר רק כלכלה וכמטה קסם גם נושא התרבות הקיפוח האפליה והגזענות יסתדרו?

  אני באמת אשמח לתשובה.

  הני

 • אבי  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 2:21 pm

  השוויון הכלכלי הגבוה בסקנדינביה נובע מ-3 סיבות: מדינת רווחה אוניברסלית ורחבה (בישראל מדינת הרווחה קטנה וסלקטיבית, כלומר רק לבעלי הכנסה נמוכה ולא לכל התושבים), שוק עבודה שוויוני (בישראל שוק העבודה הוא לא שוויוני בעקבות התערבות מועטה מדי של המדינה (הציונית, הרשעה, הדכאנית!) הן בחקיקה של חוקי עבודה, הן בקביעת שכר מינימום נמוך מאוד והן באכיפה מזערית ובעקבות חולשתן והתפרקותן של האיגודים) ובעלות ציבורית (הן ע"י חברות ממשלתיות והן ע"י השתלטות של האיגוד על פירמות ע"י קניית מניותיהן, בישראל הכל מופרט והאיגוד מסרב להשתלט ולקנות פירמות). הדרך להשגת שוויון כלכלי זה לא ע"י הרחקת המדינה מכל אספקט של החיים האזרחיים והשארת סמכותה רק בבית המשפט, אלא ע"י הגדלת התערבות המדינה והאיגוד המקצועי (הדכאנים, הרשעים, הציונים!) בחיים האזרחיים ולא נגיע למצב של דרא"פ ומצרים ולא למצב של מדינות סקנדינביה.

 • הני  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 2:25 pm

  איםה נפלת, עזוב אותי מסיסמאות שאתה מדקלם, זה חראטה וזה ברטה (חרטה ברטה אני נותן לך קרדיט!) דבר לעניין, מה אתה טוען? עד היום התערבות המדינה ואי התערבותה רק פגעו במזרחים, האם אני צודק? מה אתה מציע שניתן למדינה עוד הפעם להתערב מבלי לשים נושא זה על השולחן? שעוד פעם נמצא את המזרחים בנקודת נחיתות? מה אתה רוצה ס-ד לקבוצה מסוימת מבלי להתיחס אי-שויון הבסיס הקיים בישראל, לא רק על בסיס כלכלי אלא גם על בסיס אתני לאומי?

  הסבר לי
  הני

 • אבי  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 2:26 pm

  כיום 10% מאוכלוסייתה של שבדיה, ממוצא לא אירופאי וזאת גם בלי לספור את המהגרים הרבים בשבדיה ממדינות מזרח אירופה ואת המיעוט הסאמי (שאנחנו קוראים להם לאפים) שחי בגבולותיה

 • אבי  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 2:30 pm

  אמרתי שצריך להתייחס גם לאפליה האתנית (אני בהחלט בעד אפליה מתקנת), אולם מוני רוצה מדינת מינימום ליברלית שלא תתערב ותשאר בגבולות בית המשפט וזו הדרך להעמקת הפערים הכלכליים.

 • הני  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 2:46 pm

  שידעתי שתחזור, שים לב למה כתבתי ואני מצטט:
  " בסקנדינביה יש להם פריבילגיה שלנו אין, אחידות כמעט מוחלטת אתנית וגזעית (לא כולל הגירות מבוקרות שעליהם הם השתלטו ע"י רווחה יוצאת מן הכלל – אם תרצה אשמח לדון עמך בנושא זה)"

  עם כל הכבוד, ואין לי הרבה למדינות אלו כקולטות עליה אנחנו קלטנו יותר מ-20% מגודלנו בעליה רק ב20 שנים האחרונות! אז רד מטיעון זה.

  דבר שני, אפליה מתקנת זה טוב כשאתה מדבר עם חברים, אולי אני רוצה הפיכה של הסדר הקיים? מה תתקן? מה אתה מציע? איזה אפליה מתקנת?

  אולי באמת נחסות את המדינה ונקים התאגדויות וולונטריות שיהיו אחראיות על נושאים אלו? מה דעתך? או שרק מה שכתוב בספרים שאתה קורא הוא טוב? או משהו שקיים במציאות שאינה מתאימה כלל לנו?

  למה לנסות בכוח להפוך אותנו למודל חיקוי אירופאי, ראה הרי זה נעשה, האנשים שהגיעו לפה בשלהי המאה ה-19 הביאו עימם רעיונות אירופאים שלא התאימו למציאות הקיימת ומכאן הבלגן של היום. אולי כדאי לחשוב בתמות אחרות קצת יותר משוחררות מהתפיסה האירופאית/אמריקאית, מה דעתך? בא לך?

  אתה מטיף, נגד קפיטליזם, אבל רץ למושג האפליה המתקנת שהם הביאו לעולם, אתה לא רואה בכך פרדוקס?

  מעניין….
  הני

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 4:43 pm

  שוב בא העסקן רודף הכסאות בן משה ואבי המיתמם עם סיסמאות שאבד עליהן הקלח.
  צריך לחזור להצעתי שנקודת ההתחלה היא הכרה בעוולות הכיבושים כלפי הפלסטינים והכרה כי הגזענות האשכנזית היא הארוע המכונן של כל הפערים והשסעים בחברה גזענות שגייסה לשרותה את הקפיטליזם החזירי ולא להפך. מנקודת התחלה זו אפשר לצאת ולהתקדם כי המטרה אם הבנתי היא תיקון חולאים ולא הנצחתם. אין לי אמון במטעי דרך שדעה זו שהבעתי אינה כלולה בצורה זו או אחרת בעולמם החשיבתיובכל אופן לי לפחות אין שום דבר משותף עם שרלטנים אינטלקטואליים ועסקנים רודפי שררה שמחפשים מכנה משותף די רחב כדי להנציח עוולות וסכנות.
  בן משה הוא כנראה "סוס טרויאני" אשכנזי/מתאשכנז שכל מטרתו להביא להתארגנות שבסופו של דבר תשרת את החונטה האשכנזית של ברק וכך הוא עצמו יוכל יום אחרי הבחירות להתברג בצמרתם.
  תלמדו איך פירקו המפא'יניקים בעבר את ההתארגנויות שקמו נגדם ותבינו איך הם בונים את זרעי הפירוק העתידי בסיועם הפעיל של הבני…בחורבן הציונות ובני מושיה ננוחם.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 5:07 pm

  שאני בעד מדינת מינימום ליברלית שלא תתערב ותשאר בגבולות בית המשפט, אתה מתחיל להסתבך יותר ויותר בטיעוניך וממציא לי עמדות שלא טענתי מה הסיפור שלך ???בחורבן הציונות ומסיטי הדרך ננוחם.

 • יהושע בן משה  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 5:22 pm

  הנני נכון אמרתה
  אני אותו המבוגר שדיבר נגד איתן כבל
  אני באמת ותיק -בן 78-ועדיין מקבל זריקת עידוד כשחברה צעירים מנסים לשנות
  לעולם לא רדפתי כסאות-לא תמיד היתתי פעיל-יש עבודה-נכדים
  מאחר שיש עוד התארגנויות-לא גופים-שגם מחפשות דרך ס-ד הצעתי שכולם הפגשו
  רק תתרחק מהגזען חובב חורבן-מוריד את הרמה ולא תורם
  בברכה

 • יהושע בן משה  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 5:28 pm

  הני
  גם שאלתה מה עשיתי
  בעיקר עזרתי לשלומה בן עמי
  ועכשיו לעמיר פרץ
  לסגור את הבסטא לא טלוי בי ולא בך
  לתת לחדשים לעשות דברים אחרים?
  בבקשה
  נמשיך בקשר

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 5:40 pm

  עם כל הכבוד לגיל הרי שהתרגיל שקוף, שההתארגנות לא תגלוש מעבר למה שמרשים העקרונות של ההגמוניה האשכנזית שברל קרא לה ההגמוניה הפועלית. בן משה הגזען האשכנזי האולטימטיבי עד היום חיממת את הכסאות האחוריים של מועצת זיקני גבעתיים והיית שותף לבניית כל מערכי העוולות נגדם אני נילחם ואילו אתה שואף להנציחם, אתה אדם ללא דרך וללא אידאה שמענו על הצעירים שהייתם ועזרת לבנות עולם מפלצתי אתה האדם האחרון שיכול לבוא ולהטיף ולסכסך.כנראה שהאלצהיימר שומר על קיבעונך המפאיניקי אתה מיותר ולא לענין וזו לא רק שאלה של גיל. עד מתי ידבקו גזענים זקנים וצעירים להתארגנויות ודיונים שמטרתם חיסול הגזענות שיצר דורו של בן משה הגזען…בחורבן הציונות ותורת ברל הגזען ננוחם.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 7:44 pm

  מול גל הגרפומנים המתחזים לדמוקרטיםסוציאליסטיים הטובלים ושרץ בידם.מבנה האישיות של אדם שהיה חבר במפלגת האבודה הוא לוסט קייס לכל שינוי פוליטי, צריך לבנות על אאוט סיידרים ולא פליטי מפא'י שנשארו מפא'יניקים.טעיתי שקראתי לו "סוס טרויאני" הוא יותר ויותר מתגלה כ "חמור טרויאני" מעורר רחמים . עזר לשלמה בן-עמי עזר לארמנדו פרץ באמת יש לו רזומה מכובד לבן ה78 שהפך לבן ברית לכשלונות ולרצחנים בשרות המימסד האשכנזי…בחורבן הציונות ובן משה הפטתי ננוחם.

 • אבי  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 9:25 pm

  מה בעצם אתה מציע חוץ מססמאות? כיצד להיאבק באותם אשכנזים מפלצתיים? להרחיק את כל האשכנזים מעמדות כוח רק בגלל מוצאם? ללמד בבתי ספר שהאשכנזים הם מרושעים? להלאים את רכושם ולחלקו למזרחים? ואם מטרתך היא רק בחינוך ואין לה שום משמעות פרקטית, איך היא בכלל תעזור לעניים, לעובדי הקבלן, לקשישים ולאימהות החד הוריות? האם ע"י זה שנלמד על הרשעות האשכנזית, אז לפתע לב לבייב יבין את טעותו ויפסיק להיות בעל הון נצלן ויוותר על בית הסוהר המופרט שהוא אמור לתפעל? יצחק תשובה יתחבר למקורותיו ויחלק את רווחי הפירמות שלו בצורה שוויונית בין העובדים? אני מציע דרכי פעולה פרקטיות וקונקרטיות, אתה מציע סתם ססמאות גזעניות חסרות כל משמעות פרקטית, שרק ירחיקו את כל האשכנזים והרוסים וחלק גדול מהמזרחים מתמיכה ברעיונות של שינוי חברתי.

 • ל.ש.א.פ  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 9:28 pm

  פלא שזורקים אותך מכל פלטפורמה באינטרנט. הצורך שלך בתשומת לב מכל סוג הוא הדבר הפתטי הבולט כאן בדיון. אם אתה באמת מעביר את ימיך בפריז, הדבר פתטי פי כמה.

  למפלגת העבודה, במתכונת הנוכחית ובהנהגה שלה אין תוחלת. כל עוד היא תהיה מפלגה מרכזית-ימנית קהל בוחריה יתמעט. אין היא כוללת קבוצות אוכלוסייה רבות, שהן קאדר המצביעים הגדל ביותר במדינת ישראל, כמו ערבים, חרדים ורוסים.

  אני סבור שיש אלטרנטיבה לעבודה, במפלגות נישה קטנות יותר, גם אם הן קיצונית לטעם חלקכם. הן לפחות עושות את עבודתן נאמנה.

  בחורבן אבי ביטר ותורת הגזע שלו ושל מוני ננוחם.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 11, 2008 בשעה 9:44 pm

  הניחו לנו לבנות את האג'נדה שלנו להשתחררות משלטון העלוקות האשכנזיות, קצת שנאה מוצדקת אליכם לא תזיק לשום פרענק שעבר את כור ההיתוך הזועם שבניתם כדי להטמיענו אתם מדברריםאת האינטרסים המובנים שלכם שהם בניגוד למה שאנחנו רואים כאינטרסים שלנו, מה כל כך מפריע לכם שאנו דוחים את ההתעלקויות שלכם, תקופת סלאח שבתי עברה חלפה לה וכיום יש דור חדש ולוחמני שמפסיק לקנות לוקשים של אשכנזים שמיתממים חדשות לבקרים, כוחנו בפרוד מכם ואתם יודעים זאת היטב כי בפרוד והתגבשות אנו נעצב את עולם המחר שלנו והוא לא יהיה בהכרח עולם של שותפות כוזרית עם היהודים האמיתיים המזרח תיכוניים בעלי הזיקה והקשר ההיסטורי לאברהם אבינו, אתם ערב רב אספסופי מזרח ארופי שנכשל והביא לכאן את מררתו תוך ניצולנו והפיכתנו למס-עובד לנו זה נמאס ונוכחותכם לצידנו מאד מעיקה עלינו אז תיקחו אוויר לראות ותתרחקו כי אחרת זה יסתיים גרוע.
  תחפשו לכם סוציאל דמוקרטיה על גדות הריין והוולגה שם אדמות אבותיכם שם השמידו את אחיכם האנטי ציונים בסיועו של בן גוריון הגמד הרשע ולשם אתם יכולים לחזור כעת שיש לכם דרכונים של ארצות מולדתכם. אם אתם חושבים שתצליחו לאשכנז את הני הרי שטעות קולוסאלית בידיכם ואתם עסוקים בבזבוז זמן וטחינת מוחות, הוא שם את כולכם בכיס הקטן ואתם מזלזלים בו ,ההתייחסות שלכם היא רק לעובדה שיש לו תואר דוקטור ולא למשקל הסגולי שלו וזה משום שאשכנזי גזען נשאר אשכנזי גזען ולא משנה כמה יברבר על סוציאליזם דמוקרטי …לשלום לאחווה ולשיוויון עמים

 • אלון  ביום ספטמבר 12, 2008 בשעה 12:59 am

  מוני יא מוני…
  תמיד בסוף תגיע למקום הזה.

  תמיד בסוף תמצא עצמך מתנצח לגבי תורת הגזע שלך.

  כשאמרתי הני שהוא פלגן ואין לרוב דברים משותפים עמו, בדיוק כאן אתה רואה את זה. גם מי שמצאו שפה משותפת לגבי מטרות משותפות, מתרחקים ממנו כמו מרעל כשמבינים שהוא פלגן. אנחנו ישראלים והוא האויב, אתה מבין? הם מתווכחים על טיב החברה על שינוי שלה (שאני לגמרי דוחה אותו, כל הסוציאליזם הזה לא עושה לי טוב… קצת ריסון לכלכלה וכוחות השוק, רגולציה כדי למנוע כשלים, וחלוקה מחדש מידי פעם, אחלה. אבל כלכלה לבנות על סוציאליזם נשמע לי כמו פתרון כושל. ולא אכנס לזה, שהלכלכנים יתדיינו בינהם), והוא מדבר על חורבנה (ועל חורבנה יבנה חברה על טהרת הגזע, גם אם זה כרוך בהפרדת ילדים מהוריהם או גידולם כאשכנזים כחסרי זכויות פוליטיות). והכל מבוסס על גזענותו – ואתה עוד נתת לו להאשים אותי בגזענות בלי פעם אחת לומר לו כמה הוא גזען.

  רק לא הבנתי אילו רעיונות אירופיים לא מוצלחים ישמו פה? אתם מתעלמים מזה שישראל היא סיפור הצלחה כלכלי (ראה רמת החיים הממוצעת פה) – אם בעיה של פערים… OK – בכל קנה מידה, בטח לאור הבעיות שלה והאזור שבו היא נמצאת והיעדר משאבים?
  אם כבר יש רעיון לא מוצלח אירופי שיבאו אותו זה הקומוניזם, ראה סיפור הקיבוצים, לא?

  (מה קרה שם מוני? איך נתנו לקיבוצים ככה להכשל? הרוב שם אשכנזים… עזרו להם אבל בדיוק מספיק כדי להחזיק אותם בכשלונם עד שיתמוטטו… גם כן האשכנזים האלה, אי אפשר לסמוך עליהם, אפילו לעצמם עושים נזק)

 • הני  ביום ספטמבר 12, 2008 בשעה 10:32 am

  הטיעון על ניו יורק היה בעיקר כלפי…קרא שוב, משם זה לא נראה לי כל כך בוער. אין לך מה להעלב, אני משתמש בך לדבר עלי.

  אני משתמש בטרמינולוגיה של מאבדים את המדינה, אבל מבין את התפיסה שהיא אף פעם לא הייתה "שלנו" אבל אתה יודע מה, מתאים לי תפיסה שהיא לא אירופו-או-אמריקו-צנטרית, וכבר כתבתי על זה…

  השאלה היא מה עושים?…והיא עיין עומדת לי באויר.

  אבי, עזוב רגע את מוני ותענה לי, מה לעשות רוב "הבעייתים" הם מזרחיים ולא אירופאים או אמריקאים, אבל מה לפי טיעונך אנו צריכים להתעלם מזה? אנא הסבר, אל תשאל רק תן תשובות….

  הני

 • אבי  ביום ספטמבר 12, 2008 בשעה 11:49 am

  אתה אולי תחלוק עלי, אבל שיפור מעמד העובדים (שכר גבוה יותר, שעות עבודה קטנות יותר וכו'), דמוקרטיזציה במקום העבודה (כמו בסקנדינביה אפשר לקבוע ששליש מהדירקטוריון המנהל בכל פירמה יבחר ע"י העובדים, קרי יהיה נציגי איגודים וכמו בסקנדינביה אפשר לקבוע בחוק את זכות "החרם", כלומר שזכותם של עובדים שחברים באיגודים לא לספק שירות לכל פירמה שמסרבת לחתום על הסכמי שכר עם האיגודים או שמפרה אותם, מתוך ההנחה שפירמה זו הוציאה את עצמה מהסכמים ומשיתוף פעולה עם האיגודים) ורחבת מדינת הרווחה והפיכתה לאוניברסלית, כך שכולם יהנו מחינוך, בריאות, דיור וכו' ראויים הוא שישפר את מצב המזרחיים יותר מכל פתרון אחר.
  בתור אחד שעבד 6 שנים כשומר ועוד שנתיים כדייל קרקע בשכר מינימום וללא תנאים סוציאליים, אני יכול להעיד שישנו מספר לא מבוטל של אשכנזים ורוסים שעובדים בעבודות אלו ושלא יתחברו ל"סדר יום מזרחי", מצד שני, ישנם מעבידים ובעלי הון מזרחים שכן יתחברו ל"סדר יום מזרחי". האם תעדיף שמעבידים ובעלי חברות שמירה מזרחים ידחקו בתנועתך עובדים לא מזרחים מנוצלים ומדוכאים? כלומר נניח והמאבק המעמדי יתנגש במאבק האתני, במה תבחר?
  אני בעד אפליה מתקנת (שקיימת במדינות סקנדינביה הס"ד יותר מאשר בארה"ב הקפיטליסטית למרות הקולות שיוצאים מארה"ב) ואולי גם בראש המאבק החברתי צריך לעמוד מזרחי (אם כי האם פוליטיקאים אשכנזים ס"ד כגון שלי יחימוביץ ודב חנין לא עדיפים עפ"י פוליטיקאים מזרחים "חברתיים" אך חסרי תודעה כגון משה כחלון ויורם מרציאנו?), אך מה מעבר לזה? האם עיקר מאבקנו יהיה ליברלי אליטיסטי ויתרכז רק בפן התרבותי בחיים? האם באמת מאבק למען מעמדה של האליטה התרבותי המזרחית לעומת מעמדה של האליטה התרבותית האשכנזית חשוב יותר או שווה ערך לשיפור מצבם של העניים והשכבות הנמוכות? האם בסדרי העדיפויות לא עדיף למקד את מאבקנו למען העניים והשכבות הנמוכות ולא בשיפור מצבה של האליטה התרבותית המזרחית?

 • הני  ביום ספטמבר 12, 2008 בשעה 12:05 pm

  אני מעריך את הכנות והתשובה.

  אבל כמו שאני יודע ומכיר מקריאה ונסיון עצמי, הפתרונות האלו בסופו של יום (אלא אם כן מדובר במדינה הומוגנית מבחינה אתנית – ראה מקרה סקנדינביה), נוטים לשתף קבוצה אחת בפירותיה, ולשלול אחרת.

  אני רוצה מזרחים מודעים (אולי – אני, אולי מישהו אחר) שיעמדו בראש הפירמידה, על מנת שלא ישכחו את הקבוצה בזמן התהליך. אני אישית לא מאמין שאת קידום השיויון בין הקבוצות יכול להוביל מישהו שאינו נמנה על המזרחים, והעובדות לצערי הרב מאוד אני חייב לציין, תומכות במאת האחוזים בטיעון זה.

  אני חושב שהגיע הזמן שהאוחזים בהגה יהיו מבין הקבוצות המוחלשות, ולא כאלו שיעשו עבורם ובשבילם. אני חושב שהשיח שאתה מקדם ישמר את מיקום האליטה הקיימת, ואין לו סיכוי להצלחה. מעבר לכך, אני חושב שרק אדם עם הון תרבותי "נכון" יכול לומר דברים מסוג זה. העיוורון לצבעים או הנטייה לבקש עיוורון לצבעים בא בעיקר מלבנים, כאלו שלא חיו את הדיכוי הגזעי.

  שאלותיך האחרונות הן מצוינות, ונותנות לי מקום לתת עוד פן בחשיבה, התשובה שלי לכולן היא לא, כולל השאלה האחרונה שלך. אני מציע ללכת על כל המאבקים יחד, שינוי טוטאלי לא חלקי לא שיהיה מספיק טוב רק לך, אלא שיבוא ויתן פתרון לכל העוולות. רק אדם שלא דוכא תרבותי יכול לשאול שאלה כזו….לצערי זה המצב. אני מעריך חלק מהאנשים שהזכרת, אבל לא חושב שיש להם את המטען והיכולת להביא את השינוי הם מוגבלים, מהחויות והיכולות שלהם….

  אבל אני מאוד שמח על הדיאלוג שאנו מקיימים, אולי לא נסכים אף פעם אבל לפחות נשמיע ונשמע.

  עוד דבר קטן לסיום, נסה להתנתק מהפתרונות האירופאים והאמריקאים, וצא מעט לחשיבה עצמית אחד ופרק דברים ותתראה שיש עוד מלא דרכים לפתרון ואיזון.

  בברכה
  הני

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 12, 2008 בשעה 12:35 pm

  התגובות האחרונות שלי כל כך קצרות הבמה כולה שלך אתה עושה זאת טוב ממני כשאתה רוצה.

 • אבי  ביום ספטמבר 12, 2008 בשעה 12:37 pm

  הני, אני מאוד מעריך את הדיאלוג בינינו, אבל כנראה שבאמת לא נסכים בנקודות מסוימות. לדעתי, מאבק למען העניים והשכבות הנמוכות חשוב ממאבק למען מעמדה של האליטה התרבותית המזרחית (אם כי גם מאבק זה הוא חשוב, אך משני יותר).
  מה שלא הבנתי זה איזה פתרון אחר יש לטיפול בבעיות החברתיות חוץ מס"ד (בהינתן שאתה לא מרקסיסט שתומך בביטול רכוש פרטי)? העובדה שהוא נהגה באירופה לא אמור לשלול פתרון זה.

 • אבי  ביום ספטמבר 12, 2008 בשעה 12:41 pm

  אגב מוני, עוד לא ענית לי מה הפתרון הפרקטי שלך ל"בעיה האשכנזית"? ואיך הוא אמור לטפל במדיניות הקפיטליסטית הניאו-ליברלית של בעלי הון ומעבידים מזרחיים כגון לב לבייב, יצחק תשובה, מעסיקי הקודמים מחברת "אבידר" וכו'?

 • הני  ביום ספטמבר 12, 2008 בשעה 12:48 pm

  אתה כמו הרבה אחרים בזדון או שלא, הופך את כל הגזענות והקיפוח לנושא תרבותי. אני לא תרבותי, אני פוליטי ואישי, אני רוצה לקבל חלק שווה בחברה.

  מה לעשות אתה ושכמותך, לא מאכלסים את השכבות הנמוכות כמזרחים. מתי התעוררתם, לא לפני 30 שנה או אפילו 20, אלא רק לפני 10 שנים, כאשר חוסל מעמד הביניים שהיה מורכב ברובו מיוצאי אירופה-אמריקה, עד אז המצב לא הפריע במיוחד, גם לא כאשר בחסות מפלגת העבודה נעשו שפטים באחרים.

  אינני פוסל את אירופה אני רק מציע דיון אלטרנטיבי. ומעניין אותי איפה קראת שמרקסיזם תומך בבטיול רכוש פרטי? למה תחת ס-ד ו קפיטליזם יש רכוש פרטי? אכן יש הוא רק של חצי אחוז מהאוכלוסיה…

  צא המקופסה, הרחב אופקים בלי דטרמיניזם, ובעיקר בלי לגמד עוול של 100 שנה ללנושא תרבותי. העובדה שמרבית אוכלוסיית בתי הסופר בישראל הינה ערבית-מזרחים לא קרתה בש תרבות, וגם לא העודבה ש- 92% מכך הפרופסורים הקבועים באוניברסיטאות הציבוריות הם אשכנזים. זאת אפליה שהפכה למבנית….

  עורו אחים עורו והתחילו לחשוב בעתמכם עבור עצמכם. אל תלכו נהי אחרי פתרונות מדף, זו אינה מהפיכה פרדיגמטית (קון) אלא סטגנציה, ואנחנו חייבים (לא צריכים) מהפיכה פרדיגמטית.

  הני

  נ.ב. אני חייב אני חושב שרימון, חשף את גזענותו בהצעתו שאשנה את שם משפחתי למשהו יותר ישראלי, זה לא תרבותי זה פוליטי ואישי, כמו כל דבר אחר, ושלא יספרו לכם שום שקר אחר.

 • אבי  ביום ספטמבר 12, 2008 בשעה 12:53 pm

  הנה דוגמה לכך שקידום המאבק האתני לא מבטיח קידום המאבק המעמדי: התזמורת האנדלוסית (שהינה יוזמה מבורכת ביותר) ובראשה עומדים מזרחיים מלינה את שכרם ומונעת מזון מעובדיה והם הכריזו על סכסוך עבודה בה
  http://www.nrg.co.il/online/5/ART1/747/070.html
  עיקר טענותיהם מופנות בעיקר למוטי מלכא, שפועלו בקידום התרבות הספרדית ראוי לכל שבח, אך פועלו בדיכוי וניצול עובדים ראוי לכל גנאי
  http://www.andalusit.org/GeneralPage.asp?SubMenu=About&k=1023

 • הני  ביום ספטמבר 12, 2008 בשעה 1:06 pm

  אחת מראשי המאבק היא שירה אוחיון מזרחית מודעת שאני רוצה אותה או כמותה בראש המאבק הכללי!!! כי לא ראיתי אף אשכנזי שדאג להם לפני שהיא הגיעה, אבל ראיתי המון אשכנזים בקונצרטים שלהם.

  הני

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 12, 2008 בשעה 1:10 pm

  ראיתי כלבה שהמליטה שבע גורים ששה לבנים ואחד שחור.
  הני תמשיך תענוג לקרוא

 • מוני יקים האנטיציוני  ביום ספטמבר 13, 2008 בשעה 12:04 am

  סוציאליזם,דמוקרטיה ,תרבות.ליברליזם כל אלו מושגים חיוביים שהציונות האשכנזית הוציאה לזנות, הסוציאליזם הפך לניצול מעמדי גזעני שבמקום משכורת הולמת דחף לעובדי הדחק סיסמאות ,הדמוקרטיה היתה רק בין האשכנזים ולערבים ממשל צבאי ולמזרחים מעברות ואפליות. תרבות , האשכנזים נדבקו למאפייני תרבות ארופית כביכול הם מתת אל כאמצעי לריבוד מעמדי, אנשי תרבות אינם יכולים גם להיות גזענים . את הדברים החיוביים שיש בארופה כמו האמנה לשיווין האדם הם מסרבים להכניס למדינה היהודית הדמוקרטית לאשכנזים.
  השימוש בממצאים סטטיסטיים כדי להצדיק ולהנציח פערים גזעניים הוא תופעה נלעגת, אני מחכה שמי שהוא יעשה מחקר סטטיסטי על תוחלת החיים של האשכנזים לעומת המזרחים על תמותת ילדים אשכנזים לעומת זו של הילדים המזרחים, ושיעיזו אח'כ לטעון שהילדים הביאו את המחלות איתם מארצות מוצאם…גזענים מכחישי שואה נמאסתם

 • אלון  ביום ספטמבר 13, 2008 בשעה 12:51 am

  בסדר… אתה יכול להגיד שלא יישמו את הערכים האירופיים כפי שהיה צריך…
  אבל להגיד שיש דחיה של האירופי ואימוץ של איזה סט ערכים אחר
  שינוי טוטאלי מהיסוד

  "אתם רוצים אירופה, ואני לא! אני רוצה משהו שלא מושתת על ערכים אירופאים שהביאוני עד הלום. אולי לכם זה יותר מתאים לי לא! "

  על מה מדובר?

  כל הערכים שאתם מדברים בשמם – זה אירופאי ולא משהו אחר. זה תרבות המערב.

 • נעמי טלטש  ביום ספטמבר 13, 2008 בשעה 1:26 am

  עברתי על חלק מהתגובות
  ונראה שבמסגרת דיון על העתיד
  מתנהל פה בעצם דיון על העבר.
  סליחה, אבל מה העניין הזה
  עם מזרחיים ואשכנזים?
  מאז שנות החמישים העולם התגלגל
  כמה וכמה פעמים.
  ברה"מ קרסה לתוך עצמה ובמקומה
  קמה מעצמה עם סימפטומים פשיסטיים,
  שלא מסתירה את כוונותיה האימפריאליסטיות,
  ועל ידה ארה"ב נראית שייה תמימה.
  גם העולם מסביבנו השתנה משהו…
  הריאקציה האיסלמיסטית מתחזקת כי אין
  מולה כוחות פוזיטיביים בולמים
  מכיוון שאנחנו מדינה קטנה, ולא מעצמה
  ולא בטיח, כדאי לזכור את זה ולרדת
  מהמגאלומניה,
  אולי כדאי להיות קצת צנועים.
  אני לא רואה איך מקימים פה מסגרות חדשות.
  בשיטת האלימינאציה, נראה לי שצריך
  פשוט להתפקד ולפקוד למפלגת העבודה,
  ולהתחיל לעבוד שם, כל אחד כפי יכולתו.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 13, 2008 בשעה 10:13 am

  תודה לסהרורי ולסהרורית על הכדור להנחתה. אין חדש תחת השמש וגם אלף חומות לא יסתירו את השרץ, הגזענות האשכנזית שהיא הארוע המכוננן את כל המציאות המדינית חברתית במזה'ת. ההצעות הסהרוריות להתעלם מהגזענות האשכנזית ותוצואותיה המפלצתיות ביצירת חומות אפרטהייד ופערים ההולכים ומעמיקים ומונצחים לדורות רק כדי להצדיק את טפילותם ונצלנותם של העשירונים האשכנזים השיילוקיסטים מעידה על כך שכלום לא נתחדש בנושא זה וכי האשכנזים הצעירים הם רק גירסא מודרנית משוכללת של אבותיהם אנשי ההגמוניה האשכנזית הגזענית. בכלל אם הכל כל כך טוב ויפה והשמש זורחת באותה מידה לכולם אז מה יש לתקן?
  ואם אם הבעיה היא היכולת והרצון לאסוף מתפקדים למפלגת האבודה של ברק מתקן השעונים המיליארדר מהקיבוץ שמכר נשק קטלני לחצי עולם ואלפים מתים כיום מתיקוניו, אז למה ניטפלים לאתר הבלוגי של הני כאילו ממנו תצמח הישועה?
  זו הקנאה ורגש העליונות הגזעני שמנחים סהרורים וסהרוריות לנסות ולחבל בסיכויי עיצובה של תוכנית פוליטית שלוקחת בחשבון את העוולות ההיסטוריות והאנדרלמוסיה הגזענית הטבועה במצחה של הציונות הכוזרו/אשכנזית.
  אשכנזים ואשכנזיות כוזרים וכוזריות סהרורים וסהרוריות פראבוסלבים ופראבוסלביות קחו לכם כיוון ובנו סביבכם חומות גורלכם לא גורלנו והניחו לנו את חלקת אלוהים הקטנה לבנות את תוכנית עתידנו לשליטה בגורלנו,
  תגלגלו ותתגלגלו אותנו לא תצליחו לנצר מיסיונרים עלובים שכמוכם….בחורבן הציונות בונת חומות הגזענות ננוחם.

 • הני  ביום ספטמבר 13, 2008 בשעה 10:17 am

  הייתי מאוד שמח אם היית מפרטת יותר את הלוגיקה של הטיעון שלך. מה את בעצם אומרת שנשכח את מה שהיה ונעבור רק עם פנים לעתיד. נאחוז ידים ונשיר הלאה?

  למה מפלגת העבודה זאת שזרעה כל כך הרבה הרס וחורבן? ומי זה שנפקוד? אני רוצה להבין באמת…

  ועל הדרך הייתי שמח שתסבירי למה מגלומנים? כי אני רוצה להיות לוקלי? כי אולי אני לא טוב מספיק? המטרה שלי היא מסגרת חדשה, אבל אשמל לשמוע למה אני מגלומן עקב כך…

  אלון, אני מציע שתבין, אתה לא תקבל שום התייחסות ממני לתוכן תגובותיך. ביקשתי ממך בנימוס ללכת, אתה לא מבין זאת, בעיה בהבנת הנקרא? כל עוד לא תחרוג מכללי הדיון אשאיר את תגובותך, אם לא תצונזר.

  הני

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 13, 2008 בשעה 10:47 am

  כל מה שרוצה העסקנית זה "שקט תעשייתי" ושהפערים והביזה האשכנזית ימשיכו תוך חיזוקה של מפלגת הגזע של האשכנזי החדש העליון והיא תקבל כורסא במפלגה לישבנה השופע.
  וחלילה וחס שלא תצא מהבלוג אג'נדה חדשה שמפריעה לה …בחורבן הציונות הפועלית ובטלניה ננוחם.

 • הני  ביום ספטמבר 13, 2008 בשעה 10:53 am

  מוני זכותה לומר את דעתה זכותך לומר את דעתך, ולי יש הזכות לבקש ממנה הבהרות. רוצה תסביר לא רוצה לא תסביר.

  רק דבר אחד ששכחתי, נעמי, יש לך איזה שהם טינטרסים במפלגת העבודה?

  אני עדיין ממתין לתשובה.
  הני

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 13, 2008 בשעה 11:15 am

  רק שהמפלגה האבודה שהיא מייחצנת לא שמרה על כלל סוציאל דמוקרטי זה וסתימת פיות היתה כלי הביצוע העיקרי שלה במשך דורות וכיום.
  אני סה'כ תשובה לגימגומיה ולא כל טיעון למניעת זכותה להביע דעה כמה שסהרורית תהיה…בחורבן הציונות הסהרורית ננוחם.

 • הני  ביום ספטמבר 13, 2008 בשעה 1:38 pm

  את החשבות של מפלגת העבודה תעשה עימה ולא עם נעמי, וכמו כן אל תיתן ציונים לדעתה (סהרורית) בדיוק כמו שאני מבקש מאחרים לא לעשות זאת במקרה שלך.

  חשבתי שאתה תשב מעט אחורה ותיתן לי קצת לעשות עבודה….

  נעמי, אני לא חושב שדעותיך סהרוריות, אני חושב שהן לגיטימיות ומאוד מעוניין לפתוח בשיח להבין אחד את השני, מוני אינו בשום דרך או אופן מייצג אותי או את הבלוג, זכותו לטעון ואני מצר על כך שהוא עושה זאת בצורה זו, חבל.

  אשמח לקבל ממך עוד פרטים ותובנות.
  הני

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 13, 2008 בשעה 1:57 pm

  להתנשא בשטחיות "קראתי חלק מהתגובות" ו "מאז שנות ה 50 העולם התגלגל…" ו " מה כל הענין עם מזרחים ואשכנזים" בעיני זו סהרוריות גזענית מצידה וזו דעתי גם אם פינית לך את הזירה זה לא כדי לתת לגיטמציה לגזענות ישירה או עקיפה, מי שיכולה להקליד שטויות כאלו כנראה שאינה מחוברת למציאות וזו בעיני סהרוריות- מותר לי ???בחורבן הציונות והפוליטיקלי קורקט ננוחם.

 • הני  ביום ספטמבר 13, 2008 בשעה 2:05 pm

  מה עכשיו אתה משטרת הגזענות של האתר? או משטרת הסהרוריות? אתה לא מפנה לי את הזירה, אתה קצת מתבלבל, זהו הבלוג שלי ואתה אורח…אז אנא תתנהג בהתאם.

  ולא אסור לך, לא לפי ראות עיני אז חלאס, אתה לא קובע מי מחובר או לא מחובר למציאות, אני לא חושב שיש לך הכשרה לכך, ואני לא אוהב את הטרמינולוגיה גם לא כשהיא מופנית אליך, אז עשה לי טובה תפסיק.

  הני

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 13, 2008 בשעה 2:12 pm

  זמנית מאד לבחון מחדש את הטרמינולוגיה שלי …בחורבן הציונות ונבצריה ננוחם.

 • הני  ביום ספטמבר 13, 2008 בשעה 2:13 pm

  שלך
  הני

 • נעמי טלטש  ביום ספטמבר 18, 2008 בשעה 11:41 am

  אם תפשפשו באתר עבודה שחורה, תמצאו שם דיווח שלי על כינוס ה"עבודה" בירושלים, ותגלו אילו תגובות קיבלתי, כי ירדתי על ברק, ובדרך גם קצת על פואד.
  העניין הזה עם מזרח ומערב לא תופס במקרה שלי, על תלבישו את זה עלי,
  כי תצאו ממש באופסייד.
  לעניין עצמו-
  בשנות השמונים, התקיימה פגישה של פעילים מזרחיים בירושלים.
  סעדיה מרציאנו ז"ל, אמר שאי אפשר להצביע לעבודה בגלל כל מה שמפא"י עשתה למזרחיים.
  עמיר פרץ הזכיר שם לכולנו, שבזמן שמתחשבנים עם העבודה,על מה שעשתה להורים במעברות
  (לא ההורים שלי, אני לא מזרחית, רק מקושרת למזרח חזק מאוד יותר מכולכם ביחד)
  הליכוד שולח את הבנים למות בלבנון.
  הצעתי בקשר לעבודה בנויה על ההנחה שקשה יותר להקים מפלגה חדשה אבל מי שיש לו באמת אג'נדה ולא רק בכי, ומי שמוכן לעבוד ולהתלכלך,
  העבודה היא המקום להיכנס אליו.
  אולי אני טועה,
  אבל זה לא קשור לשאלה שאתה שואל אותי הני,
  זה לא קשור לשכחת העבר.
  מן העבר כדאי ללמוד,
  אבל למידה צריכה להיות קונסטרוקטיבית ולא מתלהמת.
  למי שמעוניין לדעת-אין לי אינטרסים בעבודה,
  אני לא גונבת סוסים עם אף אחד,
  ובכלל יתכן שאני בדרך לעוף מפה, כי התיאשתי הן מהראקציונרים
  והן מהמהפכנים למיניהם.
  יש פה יותר מדי בלה, בלה.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 18, 2008 בשעה 12:30 pm

  וזו הטרגדיה של המציאות הפוליטית במדינת הכוזרים.מפלגת האבודה שהיא לכאורה הכתובת הנכונה מול כל שאר המפלגות שהתלטו על הבמה הפוליטית לאור שנאת המזרחים למפלגת ההונאה הגדולה שהשתלטה על המשבצת הסוציאל דמוקרטית. אם את מדברת על המסגרת והנכסים שיש למפלגה זו את צודקת אבל את טועה מכיוון שאת מתעלמת מהעובדה שיש קבוצה גדולה ששולטת במסגרת זו ובנכסיה והם נהנים ישירים של מצב מעוות זה ומטרותיהם הפוליטיות מנוגדות לאג'נדה שאת מתיימרת להציג.
  להציל את מפלגת האבודה יכולים רק המזרחים אבל המזרחים של היום הם לא סלאח שבתי הם מודעים היום לכח האלקטוראלי שבידם למרות שהם עדין לא מסוגלים להתאחד ולבנות יחד אג'נדה מנצחת שתפיל את הכוזרים לרצפה.אחרי כל הנסיונות הכושלים עם מפלגת העבודה קיבלנו את ברק ,הרצוג ואופיר פינס
  . לאור הזכרונות ההיסטוריים והמבנה הפרסונאלי של מפלגת אבדון זו מן הראוי להפיל אותה על הקרשים בתקווה שבוואקום שיווצר יקום משהו חדש נקי מעוולות וזכרונות העבר- מרע יבוא טוב הדרך לשיקום התודעתי של המזרחים עוברת בהכרח דרך הבסתה הניצחית של מפלגת ההגמוניה האשכנזית שהכזיבה את בוחריה לעד.
  באמת נעמי אל תעופי מכאן כי לשמוע את הבלה בלה שלך רק עושה לי טוב על הלב ומצדיק את הנחות היסוד שלי שצריך "פרוד לפני איחוד" על בסיס ההתרוקנות מתוכן אידאולוגי משמעותי בכל המפלגות הכוזריות והמסקנה היא שבחלל שיווצר חייבת לקום מסגרת חדשה גם עדר כלבים במדבר המוות מוצא לעצמו מנהיג טיבעי וזה בוא יבוא.

 • הני  ביום ספטמבר 18, 2008 בשעה 4:21 pm

  מי הלביש ומה? למה ישר בהתנפלויות? ואללה אני לא מבין…

  נתחיל בזה שאני מצטער שאני מעייף אותך (בין אם כריאקציונר או כמהפכן) לא התכוונתי 🙂

  אני לא מבין מה את רוצה שאני אעשה? אצטרף לעבודה? למה, אני צריך לעשות את מה שאת חושבת שהוא נכון? למה את לא תעשי זאת? למה ללכת? ואני בכלל לא הספקתי להכיר אותך, לא חבל? נראה לי שאנחנו יכולים להוציא קצת רעיונות יחד…

  מצטער שאני מאכזב אותך, אני עושה זאת להרבה אנשים בזמן האחרון, כנראה שככה זה שתה כבר נוקט עמדה ומנסה לעשות משהו זה אף פעם לא מספיק.

  ואני אומר את רוצי עם העבודה ואם את צריכה עזרה אשמח לסייע לך, ואל תלכי, כי לי זה יהיה חבל.

  הני

 • נעמי טלטש  ביום ספטמבר 18, 2008 בשעה 9:33 pm

  אני אומרת שסדר יום רחב יותר,
  צריך לכלול גם את מה שאתם מכנים
  "השאלה המזרחית".
  מסתבר שלמרות שנים של פעילות,
  לא הצלחתי להבין את הבעיה הזאת ברמת המקרו.
  אני מבינה את הכעסים ואת התסכולים.
  ברור שנעשו פה מעשי עוול, וברור שתוצאות המעשים הללו, משפיעים עד היום.
  אבל בסופו של דבר לא מדובר בעיני בשאלה של מזרחיות או אשכנזיות-
  מדובר בסדר יום חברתי.
  אם מישהו חושב שקודם צריך לשקם את התודעתיות המזרחית, אני שואלת האם יתכן שהנחה זו כוללת בתוכה סוג של גזענות, גם אם לא מדעת?
  אני חושבת הפוך- עבודה על סדר יום חברתי, כוללת בתוכה את השיקום של כולנו,
  אלה שטעו, אלה שמתנשאים, אלה שנבוכים.
  אני יכולה להגיד די בביטחון
  שברק מצליח להשתלט על מפלגת העבודה,
  כי אין מי שבא ומציב כוח נגדי.
  ודרך אגב,
  מכיוון שאני אשכרה מצאצאי הכוזרים,
  אני מבקשת להתיחס אלינו בכבוד, בבקשה,
  עכשיו אם לוקחים בחשבון את הגיל שלי,
  אז אחרי כל כך הרבה שנים,
  אני מתחילה להשתכנע, שאכן יהיה פה רע מאוד,
  אבל לאף אחד לא תהיה שליטה על הרע הזה,
  ואף אחד לא יוכל לכוון אותו,
  אז אם זה המסלול, בבקשה,
  אפשר להסתדר בלעדי.

 • נעמי טלטש  ביום ספטמבר 18, 2008 בשעה 9:39 pm

  אם יצא שאני מכוונת אישית נגד מישהו פה,
  פשלה של הניסוח שלי.
  יש פה שאלות עקרוניות
  לא אישיות.

 • הני  ביום ספטמבר 18, 2008 בשעה 10:31 pm

  לא צריך לקחת הכול כבד. אני משתמש בדברים כמטבע לשון ולא יותר.

  אני אוהב דווקא מה שאת כותבת. אולי יש מצב לשיח חדש.

  מה שיש לי להגיד לך, אחרי שהפועל הפסידו לצרפתים, הוא שבשם אגנדה חברתית רחבה יותר יכולים להמשיך להפלות קבוצות מסוימות. אני רוצה שהאגנדה הזו תכלול ביטויים ברורים של רדיפת צדק עבור אותן קבוצות, מזרחים, אתיופים, נשים ועוד.

  אחרי 60 שנות בלגן, אני חושב שיש לעגן את הדברים הללו באופן ברור. לא מאין יותר באגנדות כלליות.

  הני

  נ.ב מקווה שהחלטת להישאר

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 19, 2008 בשעה 3:10 pm

  את התופעה המוזרה שיש שקוראים לה "הבעיה המזרחית" ממרום שנות גילך המתקדם , כבעיה של עוולות מינוריות חברתיות אלו או אחרות, מה היינו עושים בלעדי הלגיטימציה שאת מואילה לתת לנושא שעבורנו הוא קיומי ועבורך מטרד בדרך לרכישת קולות המזרחים למפלגה האבודה.
  האם שיקום תודעת הנשים כולל בחובו איז גזענות נגד גברים אז למה את מנסה לרמוז שבשקום התודעה של העם המזרחי יש אלמנט של גזענות , את שעד היום לא רוצה להבין על מה אנחנו מדברים כמו שבגרמניה הנאצית תושבים שגרו בשכנות למשרפות לא רצו לתרגם את הריחות והעשן למה שהתרחש בכורי ההיתוך.
  לא נותר לי אלא להביע רחמים על נסיונותיך הנואשים לגייס קורבנות חדשים למפלגתך ההזויה האבודה שתרד אינשאללה למשבצת החד סיפרתיתאם את מודה באומץ לב גלוי שאת מצאצאי הכוזרים כמו שאר האשכנזים שמתעקשים להסתיר עובדה זו הרי שמן הראוי שתתקני את הטעות ההיסטורית הכרוכה בהגעתך לכברת ארץ זו ותבצעי תיקון היסטורי הומאני בשיבתך לארץ אבותיך הכוזרית…ובא לציון גואל מהכוזרים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: