הפגנה נגד מדיניות גירוש הפליטים

אהוד ברק שולח את הפליטים אל מותם

הפגנה נגד מדיניות גירוש הפליטים תתקיים

ביום ראשון, 28.9, בשעה 17:30, מול משרד הביטחון, הקריה, רח' קפלן, ת"א.

 

לכל האנשים שסייעו השנה לפליטים,

לכל מי שאכפת לו,

לכל מי שזוכר שגם אנחנו היינו פעם פליטים.

עכשיו הזמן להרים קול צעקה!

 

בחודש האחרון, גורשו למעלה ממאה פליטים חזרה לידי המצרים, דקות ספורות אחרי שנמלטו מהאש המצרית שנורתה עליהם. המצרים כבר הודיעו שיגרשו את הפליטים חזרה לארצות מוצאם, שם כידוע, הם צפויים לעונשים קשים, עינויים ומוות.

לא נוכל לשתוק, כאשר ברק והממשלה מסכנים אנשים, שכל פשעם הוא שנמלטו מרדיפות ומרצח.

באו להפגין ביום חמישי ה25.9 בשעה 18:00 מול ביתו של שר הביטחון במטרה להפסיק במיידי את מדינות הגירוש של הפליטים

 

מה אפשר לעשות בינתיים?

כתבו לשר הביטחון ברק בתביעה להפסיק את גירוש הפליטים ולהעניק יחס הוגן לפליטים:

אהוד ברק, שר הביטחון, רח' קפלן 37, הקריה תל אביב 61909, פקס: 036917915,

אימייל: minister@mod.gov

(מכתב לדוגמא מצורף)

לפרטים נוספים ולסיוע אנא פנו למייל: laplitim@gmail.com

 

  לקליפ בנושא:

http://www.acri.org.il/camp/clips/refugees2008.html

 

 

מכתב לשר הביטחון אהוד ברק

 

לשר הביטחון אהוד ברק,

 

האם שמעת אי-פעם סיפור על פליטים שנמלטים מג'נוסייד מחריד או ממשטר רצחני ונתקלים בגבולות סגורים ובממשלות קרות לב בכל אשר יפנו, עד שהם מוצאים את מותם מידי רודפיהם? כן, זהו סיפורם של פליטים יהודים שברחו מגרמניה הנאצית, ומצאו את שערי המדינות החופשיות נעולים בפניהם. זהו גם סיפורם של פליטי רצח-העם בדארפור ומלחמות אחרות באפריקה, שמגיעים אחרי רדיפות אין-ספור לגבולות ישראל, פוגשים בחיילי צה"ל, ומגורשים מיידית בחזרה למצרים, משם ידוע שהם מוחזרים לארצות המוצא שלהם, כלומר – למוות ודאי.

מר ברק – עצור עכשיו! בשביל יותר ממאה פליטים שגירשת כבר מאוחר מדי, אבל לאחרים עוד יכול להיות עתיד. הפסק להפקיר אותם לגורל אכזרי שרק כאן היו יכולים להמנע ממנו.

במקום להשקיע ברדיפה – השקע בשיקום. במקום להציע רק מוות – הצע חיים ותקווה. הלקח של מיליוני פליטי העבר זועק אליך, ואיתו גם המוני אזרחים ישראלים שלא מוכנים שהמעשים שאתה עושה יעשו בשמם. לא בארץ הזאת. לא על ידינו.

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום ספטמבר 24, 2008 בשעה 2:33 am

  ההפגנה תתקיים ביום ראשון, 28.9, בשעה 17:30, מול משרד הביטחון, הקריה, רח' קפלן, ת"א.

  http://www.acri.org.il/camp/clips/refugees2008.html

 • אלון  ביום ספטמבר 24, 2008 בשעה 2:43 am

  כל פליט שמגיע עובר לבדיקה של ועדה מטעם האו"ם
  לא של ישראל, ואם נמצא על ידה שהוא פליט מרצח עם, או שישנה סכנה לחייו אם יוחזר, אינו מגורש.

  פליטי עבודה, שאינם בורחים מרצח עם, לא אמורים להשאר כאן, אך חלקם בכל זאת מושאר.

  פחות מ 3 אחוז מכלל המגיעים לישראל נמצאים (על ידי הועדה של האו"ם) פליטים מרצח עם או שישנה סכנה לחייהם. כך שלטעון שהגירוש של המהגרים הוא הסיפור שמתואר מעלה… פשוט עיוות המציאות.

 • ל.ש.א.פ  ביום ספטמבר 24, 2008 בשעה 8:03 pm

  במשמר הגבול ובכוחות צה"ל שיושבים בגבול הדרום לא ממש שמים על מדיניות רשמית, והמדינה הודתה בבית משפט שהיא משתמשת בנוהל "ההחזרה החמה", שמאפשר עד 72 שעות להחזיר את הפליטים למצרים.

  אני לא יודע מאיפה הבאת את הנתון של 3%, שלמיטב הבנתי למעלה מ50% מהפליטים הם אריתראים וסודנים שבורחים (חלקם מג'נוסייד), ויש סכנה לחייהם, גם לפי הסטנדרטים של האו"ם.

  עיוות המציאות הוא להתעלם מכך שאחוז קטן מהפליטים שבורח, מצליח להגיע לישראל. הדבר המצער הוא שעם כל המטען ההיסטורי, ההצדקה המוסרית והאמנות עליהן חתומה המדינה, מצליחים להתנער מהם רק בגלל שהם מוסלמים ושחורים. בדומה לאיך שהתנערו הפליטים היהודים במאה שעברה.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 24, 2008 בשעה 8:10 pm

  גם שעון מקולקל מדייק פעמים ביממה

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום ספטמבר 24, 2008 בשעה 11:14 pm

  מיליונים מתים מרעב משום תהליך ההתייבשות העובר על אפריקה כתוצאה מהחור באוזון. מיליונים אחרים על סף המוות מרעב כתוצאה מהנאו אימפריאליזם הפועל באמצעות חונטות צבאיות מקומיות המקבלות הוראות ונשק מהמדינות הארופיות ומוושינגטון. הצנטריפוגה של בריחת האומללים לארצות השבעות שניצלו עד תום את משאבי הטבע של אפריקה ולאחר סיום הסחיטה רוצים לזרוק את היבשת למוות איטי בחום הנורא וביובש היא תהליך טיבעי שבו לאט אבל בטוח מיליונים של אפריקאים יצאו לשבור שבר בארופה השבעה. גם יעקב ובניו יצאו למצרים לשבור שבר כשהיה רעב בארץ כנען. אז מה הענין עם "פליטי עבודה" כאילו מדובר בעובדי הייטק שמצאו שאפשר להרוויח אלף דולר יותר במדינה הציונית. "פליטי העבודה" בהם מדובר בהקשר זה נמלטים מרעב בטוח. מה ההתממות הציונית? מיליון וחצי פראבוסלבים לבנים לא היו "פליטי עבודה"? אז הם לבנים ולמענם מעקמים את ההגיון אבל כשמדובר בשחורים באה הנורמה של 3 אחוז המוצדקים והאחרים רק "פליטי עבודה" שבאו לשפר את רמת חייהם ולא כמו הפראבוסלבים שניתקבלו עם וילה וולוו ללא כל הגדרות אלו או אחרות הרי "כולנו יהודי לבנים".

 • אלון  ביום ספטמבר 24, 2008 בשעה 11:38 pm

  הנתון של 3 אחוז לקוח מדבריה של עו"ד שעוסקת בענין הזה, היא פעילת שמאל-קיצוני וכמובן מתנגדת לכל פעולה של גירוש (לא רוצה שיגרשו כל אדם באשר הוא אדם, מבחינתה לא צריך להיות מגורש, גם אם בא לפה רק בשביל לשפר את איכות חייו, וגם אם במעט, וגם אם הגיע משטח עוין). היא מעבירה קורס באוניברסיטה (ת"א וירושלים) בנושא מדיניות הגירה, ושם הציגה את הנתון, אז אני לא חושב שיש סיבה לחשוד שהוא לא נכון.

  ישראל מחויבת שלא לגרש מי שהוא פליט ממקום שבו מתבצע רצח עם או מי שיש סכנה לחייו אם יוחזר למדינה ממנה ברח. ולכן, ההליך שנבנה הוא:
  נתפס פליט,
  הוא נבדק בטחונית (באופן שטחי)
  אם הוא טוען שהוא ברח מרצח עם מועבר לבדיקה של ועדה של האו"ם
  הועדה נותנת את האישור, או שהוא באמת פליט או לא.
  אם הוא לא פליט, אז הוא מהגר עבודה (במקרה הטוב)
  ואז אין חובה, מוסרית או משפטית להשאיר אותו בישראל.
  ולכן הוא אמור להיות מגורש (אומר אמור כי לא כולם מגורשים)

  לגבי מה שאתה קורה החזרה חמה, להבנתי, זה מניעת כניסה כאשר הם נתפסים לפני חדירה לשטח ישראל. במקום למנוע בכח את מעבר הגבול (כיוון שגבול לא אמור להיחצות אלא באישור, והכוחות שמגנים עליו אמורים למנוע מעבר, ולא לאפשר אותו), אז במקום הפעלת כח, מעכבים אותם, ומחזירים אותם מיד למצרים, וזה כאלטרנטיבה לפגיעה פיזית בהם בנסיון לחצות את הגבול. לא מבין איך אפשר להתלונן על כך. האלטרנטיבה גרועה יותר….

  לכן מה שאני אומר הוא שזה דמגוגיה להציג את הבעיה של ה"פליטים" כפי שהיא מוצגת.
  1) הפליטים שהם פליטים מרצח עם או שיש סכנה לחייהם הם רק 3 אחוז
  2) אותם 3 אחוזים נשארים בארץ – וגם יותר מכך כשאין חובה להשאיר נשארים
  3) אין חובה מוסרית או משפטית להשאיר כאן מהגרי עבודה, שהם הרוב המכריע-מוחלט של המהגרים המדוברים. ועדין חלקם מושארים
  4) ההליך שבוחן מי הוא מה (מי פליט ומי לא) הוא ע"י גורם אובייקטיבי, שאין סיבה שיקיים את האינטרס הישראלי, ההפך. לכן הטענות נגד הממשלה בענין הזה הם תמוהות.

  בכל זאת, יש אפשרות שתלונות מוצדקות הם לגבי האריכות של ההליכים, וההשמה של הנבדקים במתקני מעצר. אני לא בטוח שזה לא מוצדק, אחרי הכל הרוב המוחלט מהגרים בלתי חוקיים ורק מיעוט פליטים. אבל לגבי הטיפול בזמן הזה, אפשר אולי להעלות טענות, ואני אין לי מידע לסתור או להגיד שהם לא נכונות. לגבי טענות על סגירת הדלת בפני פליטים מרצח עם… זה פשוט דמגוגיה ועיוות המציאות.

 • מוטי מועדים ציפור  ביום אוקטובר 1, 2008 בשעה 10:13 am

  מהו הפליט? מהו לדעתי הפליט הבא אלינו – שנת 2008. מה התנאים שגרמו לו להיות פליט, לקום ולברוח מארצו ולחפש מקום בו יוכל לישון, לאכול, לחשוב, לאהוב בחופש מלא? מי הם הגורמים האחראיים למצבו? האם לנו כישראלים, כחלק מהעולם המערבי, כחלק מהחלק השבע באנושות, יש יד ורגל במצבו? האם גם לנו כישראלים מוטלת אחריות לעוולות שעוללו ועוד מעוללות המדינות האימפריאליסטיות לבני העולם השלישי? האם גם לנו חלק בניצול האדמה, בניצול כוח העבודה הזול, בשימור הבערות שהיו מנת חלקם של אותם בני אדם, אותן נשמות, שנולדו במקום הלא נכון? האם בכך שאנו רוכשים מוצרים שונים שיוצרו בדם, יזע ודמעות של ילדים קטנים, שעבדו שעות רבות בשכר רעב, אנו מנציחים את הפער בינינו לביניהם? האם אנו מודעים מספיק לסבל ולייאוש הספוגים במוצרים אלו? האם באיזשהו מקום בנו אנו חשים אחראיים למצבם? האם אנו מודעים לכך שבכדי שלא ייפסק המעיין הנובע הזה של טוב ומותרות דאגנו, כבני העולם הראשון, להמליך עליהם מלכים? דאגנו לפטם את אלה שהפכו לרודנים, מילאנו את מרתפי ארמונותיהם באוצרות רבים, חינכנו את ילדיהם, וזאת כדי שנוכל לבזוז את המחצבים והתנובה השייכים לעם. את היהלומים והזהב של אפריקה, את העצים ביערות הגשם של דרום אמריקה, את הזהב השחור של המזרח התיכון, את התה של הודו, את כוח העבודה הזול של מזרח אסיה, והרשימה אינסופית! ומה השארנו אחרינו מלבד בערות ואדמה חרוכה? האם הרהרנו פעם מה מקור הכסף שאיתו הוקמה המדינה, מה מקורות עושרה של ארצות הברית, של אנגליה, של צרפת, של הולנד ושאר המדינות הקולוניאליסטיות? כמה אחוז מהעושר הזה אחוז בידיים יהודיות וכמה כסף יהודי הושקע בישראל? לדעתי הפליט הוא במעמדו הזה לא מעט בגללנו ואנו במעמדנו לא מעט בזכותו. היום יש לנו הזדמנות להחזיר לו את חלקו. עלינו לקבל אותו כמי שהקיז דם עבורנו. כמי שממקומו בעולם הנורא והמייאש ממנו ברח סייע לנו להגיע למה שהננו עכשיו. עלינו להגיש לו כר עליו יוכל להניח את הראש ולנוח מעשרות שנים שבהם נעשקו הוא ואבותיו לפניו. עלינו לפתוח את הדלתות לא רק עבור אלו שבאים לעבוד כאן מתוקף הסכמים בין ממשלות- סינים, תאילנדים, פיליפיניים, הודים – במסגרת "קנו מאיתנו תוצרת ותוכלו לשלוח אלינו עובדים" אלא גם עבור אלה שגבינו מהם את התשלום למפרע. אלה שנמלטים מסכסוכים פוליטיים ומצוקות שאנו יצרנו. עלינו לקבל אותם, לשכן אותם, להלביש אותם, להאכיל אותם ולמצוא להם תעסוקה. זאת חובתנו

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום אוקטובר 1, 2008 בשעה 10:40 am

  נאה דרשת אבל אתה בעל ציפיות מוגזמות מהחונטה השלטת והרוחות הנושבות בה .
  אלו שהפקירו את יהודי ארופה לגורלם המר והם אלו שבתקופה של פריחה כלכלית וקניית 25 מטוסים ב 15 מיליארד דולר יצרו שכבת עוני המקיפה 75 אחוז מהציבור מתוכם 750 אלף ילדים מתחת לקו העוני. אלו שהפריטו את נכסי המדינה לכמה עשרות משפחות קפיטליסטיות חזיריות , אלו הם שאצלם אתה מחפש טיפת חמלה ואנושיות ראה את יחסם זה 60 שנה לאחינו "אדוני הארץ" הפלסטינים שרובם חיים חיי סבל למשיסת כל חמדני הקרקעות . לדעתי אתה מחפש אור וטוב במקום הלא נכון כי אלו שהם החונטה האשכנזית השלטת יש להם רק אג'נדה חמדנית שיילוקיסטית ותו לא. רק הפלת החונטה תאפשר מצב שבו שיקולים אנושיים חמלה ורחמים יהפכו לחלק מהאג'נדה של הציבור החי במדינה . מצד שני קריסת הכלכלה האמריקאית יש בה פוטנציאל של הפיכת הישות הציונית למדינת עולם שלישי שתפשוט יד בעולם כדי שתהיה מסוגלת להאכיל את אוכלוסיתה, סימנים לכך כבר יש היום בשנור המוגבר בקרב יהודי התפוצות , צריך לחיות בחו'ל כדי לקרוא ולהקשיב איך שליחים רשמים של הישות הציונית משנוררים על כל גבעה רמה לפרוייקטים שלמעשה המדינה היתה צריכה לעמוד מאחוריהם וכסף כיום יש לה בשפע לא בטוח שיהיה מחר. בחורבן הציונות מנצלת העמלים ננוחם.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: