סיפור בזיג זג

נו טוב, אומרים שהחיים הם סרט, רובכם, גם אני סקפטיים, אבל במציאות הפוליטית הנוכחית זה מוגזם כמה שזה קרוב. פעם, בשנות השמונים, זה נראה כמו היסטוריה עתיקה לחלק מאיתנו, הושק סרט צרפתי, מצחיק ובעיקר סרקסטי, על איך שהחיים מתהפכים, איך פרולטר הופך לבורגני, ואיך צליל יללת האמבולנס יכול להיות בסיס להערה סרקסטית, תלוי מאיפה שומעים את היללה. ובכן חברות וחברים, החיים הם אכן גלגל, פעם למעלה פעם למטה, פעם כן ופעם לא. שמעון פרס הוא כוכב הכן והלא, הכול התחיל עם ספי ריבלין ותשדורות הליכוד לכנסות בשנות השמונים, אותו ספי (פיסטוק) רבלין ניסה את מזלו לרשימת הליכוד הנוכחית ונחל מפלה, אותו שמעון (כן ולא) פרס הפך לאזרח מספר אחד של מדינת ישראל.

 

על מה ולמה אני מעלה את את סיפור הכן והלא, ובכן, כולם מזגזגים, השאלה היא מי יותר ומי פחות. למה מזגזגים, הסיבה היא לנסות ולתפוס את מיקום "הבוחר החציוני", אותו בוחר פיקטיבי שאינו קיים במציאות ומבטיח ניצחון לזה שיזהה אותו ויצליח לקלוע בצורה הטובה ביותר לטעמו. אותו בוחר חציוני הוא משהו כמו האדם הממוצע ביותר במדינה, לא ימני מידי לא שמאלני מידי, לא חברתי-דמוקרטי מידי וגם לא ניאו-ליברלי מידי, סתם כזה אחד פשוט שעומד באמצע. הניסיונות לאתר אותו הם כמו המרדף אחר האוצר האבוד, הצלחה פרושה תהילת עולם, הרבה מאוד כסף ועבודה מובטחת לעתיד. ישנם כאלו שנכשלו במלאכתם, פוליטיקאים שחזור ושנה נכשלו כדוגמת שמעון פרס, אותו פרס ניסה ללא הצלחה, ובעזרת יועצים רבים ושונים למצוא את האמצע, אך עמדתו התחלתית השמאלית מידי הייתה בעוכריו וכל ניסיונותיו להסתיר את זיגזוגיו, הפכו אותו לפתטי מידי, תנודותיו היו גדולות מידי, בלשון המעטה, ואי היכולת להסוותן עלתה לו במחיר גדול מאוד, פרס, למרות ההסכמה הכללית על היותו מדינאי רם מעלה, מעולם לא נבחר על ידי כלל הציבור לתפקיד הנחשק של ראש הממשלה.

 

בקפיצה אחת גדולה קדימה, בואו ונראה מה קורה כיום, יש לנו שני מועמדים לראשות הממשלה, ציפי ליבני ובנימין נתניהו. הייתי מצפה משניהם, כפוליטיקאים אינטליגנטיים, שהצליחו לזכות באמון מתפקדי מפלגותיהם, ללמוד מכישלונות העבר, אך מה אגיד ומה אומר כל העובדות מצביעות על מצב הפוך. נחל בכך שבמקום להעסיק אנשי מקצוע שמכירים את התיאורמות של "הבוחר החציוני" ושאר נושאי הצבעה, החליטו שניהם להעסיק אנשי יחסי ציבור על מנת שישווקו אותם כמוצר על מדף. וכאילו להוסיף חטא על פשע, שניהם החלו בזיגזוג שהזכיר לי את ימי פרס העליזים. נתניהו החל במלחמתו הבלתי נלאית במשה פייגלין, הוא החליט פייגלין לא ייצג את הליכוד ולעזאזל עם רצון המתפקדים. קיתונות רבים נשפכו על פייגלין זה, ואני אינני מסכים עם משנתו כלל ועיקר, אך אם ישנם כאלו שרוצים לראותו מייצג אותם, אין זה מקומו של ביבי להרחיקו מהליכוד בטריקים מנהליים. כל הנקודות נצברו לרעת נתניהו במקרה זה, ופייגלין יצא המנצח מן הסגה. ואילו בוחרי ביבי, גם אלו שלא הצביעו לפייגלין שואלים כיום, מה קורה כאן? האם אנו מאמצים את עמדותיה המדיניות של קדימה? האם ביבי מזגזג למרכז?

 

לעומת נתניהו, ליבני נראית בדרך הבטוחה לקבל את פרס המזגזת הלאומית החדשה, אמירות בנושא השבויים, בעיקר בנושאו של גלעד שליט, וכמו כן אמירות בנושא הקאסמים והתגובות הצבאיות הראויות לעניין מזכות אותה בפרס זיגזג החודש. ראו, אינני דן באם זוהי המדיניות הראויה או לא, כל שאני טוען הוא שיש לשים לב, ניצחון בבחירות אינו צריך לבוא בכול מחיר, בעיקר לא מחיר של עמדות ויושרה אישית. אינני טוען כי אם ציפי הייתה עושה את המתבקש ולוקחת לה איש מקצוע מתחום הבחירות היא לא הייתה מזגזגת, אך בטוחני כי יועצת מסוג זה הייתה מתריעה בפנייה על עובדה זו. מנצחים בזכות מעשים ואידיאולוגיה, ולא משום שהפכת לחפיסת שוקולד שקל יותר לעכל. לא ניתן יות רלעבוד על הציבור, ביבי לא הפך לחברתי-דמוקרטי הוא עדיין ניאו-ליברל והליכוד הוא לא מפלגה של יונים, ואילו ליבני לא הפכה לנץ ימני בחודש האחרון, אפשר לנסות ולהטעות את הציבור מידי פעם, אך לא ניתן להטעותו כל יום כל היום.

 

אנקדוטות פוליטיות מהשבוע האחרון:

         הקמפיין של ברק – יותר נמוך מזה אין! מה אתם חושבים שאתם מעלים קמפיין כזה?

         פיקציית הירוקים – למפלגות חד-ממדיות אין מקום בפוליטיקה הישראלית, ואם התנועה הירוקה תתאחד עם הירוקים זו תהיה מלחמת עולם אורגנית.

           כשלון הטכנולוגיה הטוטלי בפריימריס, האם קדימה תינצל? מר"צ עושים את זה בשיטה הידנית הישנה, האם הקדמה היא לא בהכרח טובה?

         מתפקדי הליכוד הוכיחו כי כוכבים יש בטלויזיה או בשמים לא אצלם במפלגה, עוזי דיין, אסף חפץ ועוד רבים אחרים נדחקו לתחתית הרשימה.

          כלכלת העולם מתמוטטת, וכולם שותקים, עד מתי יעלוזו רשעים?

 

לשבוע טוב לכולם.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אזרח.  ביום דצמבר 16, 2008 בשעה 5:01 pm

  הממוחזר של ביבי,ברק,לבני,וכל שאר ה"כוכבים" של הפוליטיקה הישראלית.

  George Carlin – Voting

 • אהרון תמוז  ביום דצמבר 16, 2008 בשעה 6:38 pm

  1.שמעון פרס התחיל מימין ולא משמאל כאשר מירר לרבין את החיים בממשלתו הראשונה והכשיר את השרץ של התנחלות קדום ב 75

  2. ביבי שהביא את הפשע הנוראי של הקפיטליזם מבית מדרשם של רייגן ותאצ'ר ויצר מפלצות דוגמת הבורסה,קיצוץ בקיצבאות וגיל 67 מתחפש עאלק לסוציאליסט

 • אזרח.  ביום דצמבר 16, 2008 בשעה 9:24 pm

  העממית המתארת את איבר המין הזכרי.(חשב את המילה בשלמות שלוש האותיות שלה,וראה כמה עולה כל אות,מספרית.) כך תגיע לסך הכל הכללי ,ותבין מה הכניס ביבי לטפשים הנוהים אחריו.(פרישה בגיל 67 )

 • הצועד בנעליו  ביום דצמבר 18, 2008 בשעה 2:22 pm

  לא יכולה לצאת מקדימה.

  אני רואה שהחוק הביומטרי לא קיבל רייטינג (אגב, עוד סיבה לא להצביע בשום פנים בעד קדימה – שממנה יצאו הוגי הרעיון והוגי רעיונות נוספים – ואין פלא שח"כ חסון מ"חוק הטוקבקים" עבר אליהם – הלך הזרזיר. לפחות מקום ריאלי בכנסת לא יהיה לו).

 • הני  ביום דצמבר 18, 2008 בשעה 4:58 pm

  האתר נפל למשך שבוע והכתבה לא התרוממה, הייתי מציע שתביט בנענע ותראה את התגובות לטור על החוק הביומטרי
  בברכה
  הני

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום דצמבר 18, 2008 בשעה 7:16 pm

  כי המשבר הכלכלי פרושו שמצבו של העם הספרדומזרחי
  הנעשק ע'י העם הכוזרואשכנזי בעל התכונות השיילוקיסטיות יילך ויחמיר עד להרעבה מתוכננת כדי למנוע התקוממות לאומית.
  אז עם כל הכבוד לחוק המבחנים הביוכוזרונאצים שמטרתם לשמר עליונות השכלתית מעמדית הרי שכעת המאבק צריך להיות מופנה למאבק על החיים שמשמעותו מלחמה על השלטון תוך נטילתו בכוח מידי העם האשכנזי שהוכיח את חוסר כשירותו המלווה בכוונה שלילית לנהל את המצב הקיים לרווחת כל האזרחים ללא הבדל לאומי או גיזעני…הציונות טעות היסטורית יוצרת אסונות אנושיים חסרי תקדים .

 • למוני יקים  ביום דצמבר 18, 2008 בשעה 10:06 pm

  הסרטן שמכה בנו הוא הקפיטליזם שאת ראשו יש לרוצץ ואת גופו יש לשרוף ולהשמיד. רק כינון מדינת פועלים בבעלות פועלים יפטור אותנו מהעוני.

 • למוני יקים  ביום דצמבר 18, 2008 בשעה 11:14 pm

  אודי אדיב,מאיר וילנר ,עוזי בורשטיין,יוסי שורץ ,משה מחובר ,עודד פילבסקי הם כוזרים אבל אנשים יקרים.

  שלמה אליהו,ליאון רקאנטי,יצחק תשובה ולב לבייב הם חלאת המין האנושי

 • Boondock Saint  ביום דצמבר 19, 2008 בשעה 12:19 am

  ראשית, ישנם מספר כוכבים ברשימת הליכוד.כגון משה יעלון ועוזי פלד. ניתן לתייחס גם לדן מרידור ובני בגין ככוכבים חוזרים. בנוסף, גם ציפי חוטובלי יכולה להיחשב ככוכבת שכן היא מוכרת היטב בזירה התקשורתית וגם קרב אזרחים רבים שצופים בתכנית "מועצת החכמים".

  שנית, תיקון – יש לרשום קיתונות (כלי קיבול) ולא קיטונות (חדרים קטנים) בהנחה שמדובר בקיתונות של רותחין או ביקורת כפי שאני משער.

 • הני  ביום דצמבר 19, 2008 בשעה 12:33 am

  1. תודה על תיקון ההגה עודכן
  2. מי זה עוזי פלד? אתה מתכוון ליוסי םלד, זה שכבר בליכוד כמה שנים? לגבי בוגי אני מסכים והזכרתי אותו. בדין ומרידור עם כל הכבוד הם נסיכים ולא כוכבים. ציםי חוטבלי אינה כוכבת, היא ליכודניקית וימנית שלא כמירי רגב שניסתה לצנוח למקום המבטיח ביותר וקיבלה חבטה ממתפקדי הליכוד….

  אבל נראה לי שזה ויכוח על טעם וריח ולא נצא ממנו
  הני

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום דצמבר 19, 2008 בשעה 12:53 am

  השיטה הדמגוגית של רשימת כמה אנשים "טובים" כיוצאי דופן שאף פעם לא סיפקו את הסחורה ולעומתם רשימה של עשירים מצליחנים ספרדים שהצליחו להתברג למרות הכל היא שיטה בזויה ומי שכתב זאת הוא עצמו חלאת המין האנושי וכיוון שהוא יודע שהוא חלאה כתב
  את גבביו בעילום שם.
  גם אם נרוצץ את ראש הנחש של הקפיטליזם החזירי זה
  לא יעזור למדינת כל ענייה הצבועה שחור כי הבלוף
  הסמולני שכביכול הבעיה היא בעיה מעמדית אינו מחזיק מעמד בשום בחינה של המצב בכלים הגיוניים
  הקיבוצים "הסוציאליסטיים" היו מגדולי הגזענים
  שהתנשאו והפלו אנשים רק משום שאינם אשכנזים.
  הפערים וההפרדה בין אשכנזים לספרדים זו בעיה לאומית בין שני עמים הטוענים לכתר הבעלות על הדת היהודית מחד העם היהודי הספרדומזרחי שמוצאו באברהם אבינו ומנגד העם הכוזרואשכנזי שמוצאו מהמלך בלבן הכוזרי זו בעיה לאומית שמשתמשת בכלי דיכוי מעמדיים.
  כל רשימת האנשים החיוביים שראשיתה באודי אדיב הם באופן אינדיבידואלי אנשים משכילים ונחמדים
  אבל הם חלק מהקולקטיב הלאומי הכוזרואשכנזי
  שמעולם לא הקימו גוף ארגון מפלגה או תנועה נגד
  הגזענות וזה למרות שידעו את האמת ולמרות שהם מוצגים כאנשי מופת בתחומם רק בתחום אחד הם לוקים וזה כאשר מדובר בספרדומזרחים ומסקנתי היא שגם הם לוקים בגזענות מובנית המונעת את התפתחותם הרעיונית ואת הבנת המציאות בה הם חיים.
  רק פרוד לפני איחוד הוא האלמנט שיאפשר למזרחים
  להתארגן ככח שיממש את הזכויות הלאומיות שלנו כנגד ההליכה בקו התאבדותי של החשיבה הכוזרואשכנזית.

 • למוני יקים  ביום דצמבר 19, 2008 בשעה 4:28 am

  הגלובליזציה הקפיטליסטית הנוכחית מאופיינת במספר תהליכים מרכזיים. הבולט שבהם הוא השתלטות גוברת של המעצמות האימפריאליסטיות ושל התאגידים הרב-לאומיים על הכלכלה העולמית, תוך נקיטת אמצעים תוקפניים בוטים יותר ויותר, לרבות שימוש גובר באמצעים צבאיים ובהתערבויות צבאיות ישירות. למעשה, אנו רואים חזרה לשימוש בשיטות של קולוניאליזם קלאסי ישיר, לאחר שבמשך עשרות שנים נאלצו האימפריאליסטים "להסתפק" בדרך כלל בניאו-קולוניאליזם, כתוצאה מהמצב הבינלאומי ששרר עד לקריסת הארצות הסוציאליסטיות. כיבוש עיראק בידי ארה"ב ובריטניה הנו הדוגמה הבולטת האחרונה, כאשר שמץ של תירוץ לא היה כדי להצדיק את פתיחת מלחמה זו, שנועדה להשתלטות על מקורות הנפט באיזור, להצבת בסיסים אסטרטגיים צבאיים נוספים בו ולהפחדה של כל מי שעומד מול הסדר האימפריאליסטי החדש במזרח התיכון ואף בעולם כולו.

  ארה"ב עדיין מוסיפה להיות המעצמה האימפריאליסטית החזקה ביותר בתחום הכלכלי, ובאופן מיוחד בתחום הצבאי. עם זאת, ההתפתחות המואצת של מרכזים אימפריאליסטיים אחרים, כגון מערב אירופה ויפן, יכולה ליצור שינויים בעתיד. קיימים גם ניגודים בין המרכזים הנ"ל, שבאו לביטוי מסוים גם ביחס למלחמה בעיראק. עם זאת, יש לזכור כי גם אלה שהסתייגו מהמלחמה בעיראק עשו זאת בעיקר עקב ניגוד אינטרסים, ולא מתוך עמדה עקרונית שונה. מקרים אחרים, כמו למשל במלחמה נגד יוגוסלביה ב- 1999 (ובפירוקה המוחלט כמעט של מדינה זו עוד לפני המלחמה), הם (כולל גרמניה וצרפת) תמכו במלחמה ונטלו בה חלק פעיל, והם בהחלט עלולים לעשות זאת שוב במקרים נוספים בעתיד.

  העדר משקל הנגד שהיה בעבר, של ברה"מ ושל הארצות הסוציאליסטיות האחרות לשעבר, הוא שמאפשר למעצמות האימפריאליסטיות לנקוט במדיניות התוקפנית הזאת, לפתוח במלחמות, לכבוש ארצות ולכפות יותר מתמיד את תכתיביהן הפוליטיים והכלכליים על ארצות ועמים בכל רחבי העולם.

  הגלובליזציה האימפריאליסטית מאופיינת בניצול גובר של עמי הארצות המתפתחות, כאשר מיליונים רבים של תושביהן סובלים מתת-תזונה, מרעב, מבורות וממגפות חדשות וישנות, שגובות חיים של רבים מתושביהן. הפערים בין הארצות המפותחות לארצות המתפתחות גדולים מתמיד.

  מאפיין נוסף של הגלובליזציה הוא התערבות בוטה של המוסדות הבינלאומיים של ההון הבינלאומי ושל התאגידים הרב-לאומיים, אשר מרוקנים את החלטות המוסדות הלאומיים של הארצות השונות מתוכן, וכופים עליהן צעדים כלכליים אנטי-חברתיים קיצוניים, המנוגדים לאינטרסים של תושביהן.

  גם בארצות המפותחות מתנהלת הסתערות חסרת תקדים על כל ההישגים הסוציאליים. אנו עדים להורדות שכר, לפגיעה בתנאים הסוציאליים של העובדים, למעבר של עובדים קבועים לסטטוס של ל"עובדים זמניים", ושל עובדים מאורגנים לעובדים בחוזים אישיים. מתבצעת הפחתה ניכרת של דמי האבטלה, של הפנסיות ושל יתר ההקצבות הסוציאליות. מערכות החינוך והבריאות הציבוריות הולכות ונחלשות ועלות השימוש בשירותיהן הולכת וגדלה. יש פגיעות גוברות באיגודים המקצועיים ומוטלות עוד ועוד הגבלות על השימוש בנשק השביתה ובאמצעי המאבק האחרים של העובדים.

  גם בישראל אנו עדים כיום לכל התופעות הנ"ל. בחודשים האחרונים הועברו בכנסת גזירות חסרות תקדים נגד העובדים ונגד השכבות החלשות, לרבות הקטנה ניכרת של קצבאות הילדים (בישראל יש הרבה משפחות ברוכת ילדים), קיצוץ בפנסיה והארכת גיל היציאה לפנסיה בשנתיים לגברים ובשבע שנים לנשים, קיצוץ בקצבאות הבטחת הכנסה, קיצוץ בדמי האבטלה והורדת שכר כוללת לכל העובדים. בימים אלה מועברים בכנסת חוקים שנועדו להגביל את השימוש בזכות השביתה. חמורה במיוחד הפגיעה באוכלוסיה הערבית בישראל, הממשיכה לסבול מאפליה בכל התחומים.

  אין ספק שמה שקורה בישראל הוא חלק מהתופעה הכללית של הגלובליזציה ומהיבטה האנטי-חברתי הבוטה גם בארצות מפותחות. עם זאת בישראל העובדים משלמים גם את מחיר מדיניות המלחמה והכיבושים של הממשלה, שנוסף למחיר הדמים, גובה גם מחיר כלכלי כבד. מיליארדי דולרים מועברים מתקציבי הבריאות, החינוך והרווחה לתקציבי הצבאיים, להחזקת התנחלויות ולרכישת עוד ועוד מערכות נשק למיניהן בעלויות עצומות.

  לאחר המלחמה בעיראק, היו כאלה שהשלו את עצמם שהממשל האמריקאי "ילחץ" על ישראל כדי למתן את הזעם בעולם הערבי. במציאות עד כה ארה"ב אינה מפעילה כל מאמץ רציני כדי להביא לקץ הכיבוש ולסיום הסכסוך, והיא ממשיכה לתת גיבוי לתוקפנות ולכיבוש של ממשלת שרון, שמנצלת את המצב לביצוע פשעים חדשים נגד העם הפלסטיני.

  בישראל עצמה מתנהלות פעולות מחאה נגד מדיניות המלחמה והכיבוש וגם נגד הגזירות הכלכליות, אך אלה עדיין קטנות מההיקף הנדרש במצב זה. ישנם גם התארגנויות ראשוניות נגד הגלובליזציה, שהן חשובות גם אם עדיין רחוקות מאד מממדי הפעולות שראינו בשנים האחרונות בארה"ב, באירופה ובאזורים אחרים בעולם.

  תנועת המחאה החזקה נגד הגלובליזציה ברחבי העולם מבטאת מגמה חיובית של התנגדות לגלובליזציה הקפיטליסטית, או לפחות לחלק מהיבטיה הקשים ביותר. לכן אנו סבורים, כי על הקומוניסטים להשתתף באופן פעיל בפעולות המחאה, וזאת גם אם אין מועלות בהן אותן הסיסמאות שאנו היינו מעדיפים לראות וגם כאשר בקרב המארגנים שלהן יש חולשות פוליטיות וארגוניות רבות. עם זאת, ההשתתפות בפעולות אלו אינה אמורה להיות היטמעות בתוך תנועת המחאה הכללית הרחבה. אנו סבורים שעל הקומוניסטים לפעול כדי להשפיע על תוכן המחאה ועל צורת ארגונה. כמו-כן, בו-זמנית עם הפעולה המשותפת עלינו לפעול כדי לשכנע כמה שיותר מבין המשתתפים בפעולות המחאה, בכך שבסופו של דבר פתרון יסודי לבעיות היסודיות שהאנושות מתמודדת אתן יוכל יהיה להיות מושג רק עם שינוי יסודי של המשטר מקפיטליסטי לסוציאליסטי. עלינו לשוב ולהבהיר כי במסגרת המערכת הקפיטליסטית נוכל אולי להתמודד מול היבט זה או אחר של הגלובליזציה, להגיע להישגים מסוימים בדרג ארצי, אזורי ולעתים נדירות אולי אפילו כלל עולמי. אך לא נוכל לשחרר את העולם ממלחמות נוספות, מהגברת הפערים ומהמשך הרחבת הניצול של עמי הארצות המתפתחות ושל העובדים בכל הארצות ושל זכויותיהם.

  נוכח העובדה שההון הגדול פועל במתואם ברמה כלל-עולמית ומפעיל מוסדות רב-לאומיים כמו ארגון הסחר העולמי, הבנק העולמי, וקרו המטבע הבינלאומי, וכן איחודים יבשתיים ואזוריים שונים, וגם מרכזים בינלאומיים של המפלגות המייצגות אותו – חשוב במיוחד שהקומוניסטים, כמתנגדים העקביים ביותר של הגלובליזציה הקפיטליסטית, ישתפו ביניהם פעולה בכל צורה אפשרית הן ברמה האזורית והן ברמה הכלל-עולמית. אנו סבורים כי יש להרבות במפגשים בינלאומיים, בהשתתפות רחבה יותר, בהם יהיו חילופי ניסיון וחילופי עמדות, ולבסוף תיאום של שיתוף במאבקים. כל זאת במאמץ להגביר את תנועת המאבק נגד הגלובליזציה ולשוות לה אופי מאורגן יותר, בעל מסרים ברורים, שיהיו מכוונים יותר ויותר לא רק נגד היבטים שונים של הגלובליזציה הקפיטליסטית , אלא גם נגד השיטה החברתית המצמיחה אותה.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום דצמבר 19, 2008 בשעה 9:29 am

  עם כל הכבוד למקי והפ.ק.פ שניהלו מאבק נגד הגזענות כלפי הפלסטינים וגזענות בכלל אך נפלו במלכודת האשכנזוציונית והסלילו פעילותן למישור הפלסטיני שהוכר כנושא של מאבק לאומי בין שני עמים ואת מאבקו הלאומי של העם הספרדו מזרחי
  השאירו ליום שאחרי בוא המהפכה או המשיח.
  אי הכרת המאבק הלאומי הספרדומזרחי וההתעקשות של מפלגות אלו לראותו כחלק מהמאבק המעמדי הקיים בכל
  מצב לאומי נורמלי הפך את פעילות המפלגות לבילתי
  רלוונטית לגבי מרבית הספרדומזרחים כפי שקרה גם לכל שאר המפלגות והתנועות שהתעלמו מהאספקטים הלאומיים של המאבק הספרדומזרחי ,התעלמות שתוצאתה מחאה של המזרחים שהתבטאה בתמיכה במפלגות הימין הדמגוגיות שעשו מניפולציות אידאולוגיות עם גזענותן של מפלגות הסמול.

 • למוני יקים  ביום דצמבר 19, 2008 בשעה 1:22 pm

  יש להחריב את הציונות במובן האידיאי שלה להחזיר את הכוזרים לארצות מוצאם להשיב את עקורי 48 ולכונן דיקטטורה של הפועלים הערבים שדתם יהודית,נוצרית,מוסלמית וכל דת שהיא

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום דצמבר 19, 2008 בשעה 1:34 pm

  וכמובן שזה יעשה על מנת ליישב קודם כל את כל פליטי 48 ו 67 קורבנות האקט הציוני הנפשע של ב'ג
  .תקציבי הבטחון יקוצצו ויחד עם הרכוש המולאם יהיה תקציב שיוקדש לשיקום העם הפלסטיני שכולל את הספרדמזרחים . הכוזרים שיסכימו לחיות במדינה דמוקרטית בתנאים שינוסחו ע'י הספרדומזרחים
  והפלסטינים יוכלו להתקבל כשווי זכויות לאחר שיעברו מבחני קבלה…ויבוא לציון גואל

 • תלמיד  ביום דצמבר 21, 2008 בשעה 10:26 am

  מוני, אתה לא נגד גזענות – אתה פשוט רוצה להפוך את המטבע. במקום להיות המדוכא אתה רוצה להיות המדכא….מבחני קבלה עלאק…
  ויבוא לציון גואל ויעשה בדיוק את מה שהוא שונא היום.

  זו לא גאולה שאתה מחפש – זו נקמה… לפחות תהיה כנה.

 • מיקי ינום  ביום דצמבר 21, 2008 בשעה 3:23 pm

  צריך להלאים את כל הרכוש מהספרדו-מזרחיים אשר שדדו את אדמות 67 (כמו שעמוס עוז מתעד נאמנה בספרו המופתי, 'קופסה שחורה', איך המישל-סומו'ים גונבים לנו ת'מדינה), בניגוד לאדמות 48 אשר נכבשו ככורך של מאבק לעצמאות. ניישב את כל פליטי 48 בשטחי 67. התקציב למכולת של מוני יקוצץ וממנו נאכיל את כל המצרו-פלסטינים בגדה. שאר הכסף ילך לירדנו-פלסטינים ולסורו-פלסטינים שיקלטו את אחיהם מסוריה ג'נובייה.

  קראו עוד במאמרו של יהודה שהרבנוביץ', "השוד המושלם", על איך שדדו המזרחים את הרכוש הטבעי של הערבים (למשל בעיראק) ואח"כ גם פרעו בהם בחסות הקולוניאליזם הבריטי (למשל, הפרהוד)

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום דצמבר 21, 2008 בשעה 4:20 pm

  כנראה שמי שהוא שהיה בגרמניה ולמד היטב את השיטות
  הנאו נאציות של הכחשת שואה מנסה ליישם שיטות אלו
  ביחס למה שקורה במזה'ת,
  אם נלך לפי ההגיון של מיקי הזייפן אז הגרמנים של היום יוכלו לטעון ובצדק שהשואה עליה רוכבת האידאולוגיה הציונית מעולם לא התרחשה וכי אותם תאי גאזים ומשרפות שמציגים הציונים כהוכחות לכאורה שימשו רק להשמדת עופות נגועים במגיפות
  והכוזרוציונים הפכו זאת לאמצעי של סחיטת כספים
  קולוסאלית מהעם הגרמאני ישר הדרך, עם כספים אלו ששדדו הכוזרוציונים מהעם הגרמאני החל מעליית הנאצים לשלטון באמצעות החתימה על הסכם "ההעברה"
  הם הצליחו לבנות תשתית מילחמתית בסגנון הבליצ קריג הגרמאני וניצלו את הנאיביות של העמים השוכנים במזה'ת לרקימת מזימה אימריאליסטית מערבית נגד עולם האיסלאם.השאלה היא מה האינטרס של העם היהודי הספרדומזרחי האם להמשיך בברית השקר על בסיס "כולנו יהודים" או לעלות על המסלול העצמאי של "פרוד לפני אחוד" כדי להביא לקונסולידציה של הפוטנציאל הלאומי פוליטי להחלצות מהמלכודת הציונית ההתאבדותית
  שבנו הכוזרואשכנזים ל "אחיהם" היהודים צאצאי בית שני .
  עתידו של העם היהודי הספרדומזרחי הוא בחידוש הברית שלא הכזיבה עם הלאומיות הערבית ועולם האיסלאם ולהתרחק מתוכנית העיוועים של ב'ג הגמד הרשע מפלונסק שעשה הכל כדי לבנות מדינת שוד אדמות עם חומות לניתוקה מהמרחב הגאופוליטי בו היא שוכנת.
  רק פירוקה של מדינת רשע זו יש בו פוטנציאל של הצלת העם היהודי הספרדומזרחי.
  לגורלו של העם הכוזרואשכנזי ידאגו מנהיגיו הקלוקלים שבישלו את הדייסה הבילתי אכילה זה 120 שנה…בחורבן הציונות תלמידיה וזייפניה ננוחם.

  תודה לטרול מיקי ינום על הכדור להנחתה עלית על הדרך הנכונה ושוב תודה .

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום דצמבר 21, 2008 בשעה 4:50 pm

  גם אם אניח שיש קמצוץ אמת בטענתך הגורפת שאני
  מחפש כביכול נקמה ,לא הסברת מה כל כך רע בקצת נקמה באלו שאינך מכחיש שעשוו פשעים נגד האנושות. מהי נקמה ? זו צורה של עונש ואתה כתלמידון שרוצה ללמוד כבר קובע שיש סקטור שמותר לו לפשוע נגד האנושות ואסור להענישו.
  תקרא את אזרח שמספר איך החונטה הכוזרואשכנזית
  חילקה את נכסי הציבור הספרדומזרחי לכל מיני פרוטקציונרים ואנשי מפלגה ותומכיה.
  כתלמיד שבא ללמוד אתה קופץ מהר מידי עם מסקנות והוראות דרך תמשיך כך ולא תלמד דבר בחייך המרוחק יותר מהאף שלך…בחורבן הציונות ננוחם.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום דצמבר 22, 2008 בשעה 8:59 pm

  בחורבן הציונות הכוזרית ננוחם.
  הצביעו רק ש'ס

 • תלמיד  ביום דצמבר 23, 2008 בשעה 12:13 pm

  ומה ייתן העונש הזה?

  אני מסכים איתך שהיה דיכוי של האוכלוסיה הספרדית, מסכים איתך שיש עדיין דיכוי באזורים מסוימים במדינה (ראה את עיירות הפיתוח ומצבן העגום, אבל זאת ניתן לומר גם על היישובים הערבים)… אבל יש גם התקדמות. לא בקצב מעורר כבוד, אבל עדיין דברים שאני משער (בדגש על משער) שאתה רואה בגדר עלה תאנה, אני רואה בגדר התקדמות.

  זה עניין של השקפה – האם הכוס חצי ריקה או שהיא חצי מלאה?
  אני רוצה להאמין שהיא חצי מלאה – זה נותן תקווה שאולי יום אחד יהיה כאן יותר טוב, גם בקרב העם בו אנו חיים וגם בקרב העמים עימם אנו חיים.

  אני חושב שנקודת המבט שלך, במידה ותתגשם, לא תביא לפתרון אלא רק לעוד מחלוקת – אז נעניש את הכוזרים שלך ואז מה? תדכא אותם? תעשה להם טרנספר? ומה אם אלו שנולדו במשפחות מעורבות? את אמא תשלח לפולין ואת אבא תשאיר? תעשה בדיקה באילן היוחסין ותקבע שרבע כוזרי זה מספיק בשביל טרנספר?

  מוני, אני מעריך את הדעות שלך ושותף לחלקם, אבל שנאה היא לא הפתרון.

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום דצמבר 23, 2008 בשעה 12:57 pm

  למה אתה מנסה לעשות דמוניזציה ריגשית ממצב פוליטי היסטורי. זה טיבעי שלקורבנות מצב היסטורי מסוים יפתחו רגשות של שנאה ויצר נקמנות וגם נכון שאסור שרגשות אלו יהיו במרכז אבל אסור באותה מידה להדחיק רגשות אלו כתירוץ להדחקת המאבק ברשע הכוזרואשכנזי.
  זו גם לא שאלה של כוסות מלאים או ריקים כי אם אחרי 60 שנות עצמאות ממלכתית וקופה מלאה בעשרות מיליארדי דולרים ועשירונים כוזרואשכנזיים החיים ברמה הוליבודית ובו זמנית יש 750 אלף ילדים מזרחים וערבים מתחת לקו העוני. זה מעיד על תיכנון ממלכתי של המעמד השליט הכוזרואשכנזי
  ותיכנון זה נובע מהתנשאות ושנאה ולא מריגשי אהבה אלו או אחרים.
  אז תלמיד יקר מחפש שנאות כוון את הזרקור שלך
  למימסד מבצע העוולות ולא כלפי מי שנלחם כבר 40 שנה לחשוף את מפלצתיות התיכנון הכוזרואשכנזי
  ליישום המיין קאמפף הכוזרואשכנזי של קלמן
  קצנלסון "המהפכה האשכנזית"
  אולי תפגין פעם אחת יושר אינטלקטואלי ותגיד כמה מילים על השנאה והנצחתה כפי שהם מתבטאים
  ב 60 שנות ביצוע התוכניות הגזעניות של החונטה
  הכוזרואשכנזית…בחורבן הציונות ותלמידיה האטומים ננוחם.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: