כל דאלים גבר

אתמול שוב קרה דבר שבטח קורה פעמים רבות בישראל, מישהו עם יותר כוח (וטרקטור) הגיע למרכז תל אביב-יפו ובניגוד להחלטת העירייה החל לפרק את המבנים בפארק קריית ספר בברוטאליות ואכזריות מאין כמוה. הנדון לא הסתפק בכך, הוא החליט שאת העציצים ששתלו הילדים והתושבות והתושבים, מכספם שלהם יש גם לקחת ולהשליך לערימת ההרס (אם לא היה יודאו בטח לא הייתם מאמינים, גם אני לא), ולקינוח, החליט אותו אדם כי את הפסל הסביבתי שהקימו הילדים בסיוע עם המבוגרים יש גם להשליך לפח. כל זה לוווה באלימות מילומים וגם פיזית. למרות נסיונות להתקשר לסגני ראש העירייה (דורון ספיר, אסף זמיר ומיטל להבי) אף אחד מהם לא הטריח את עצמו למקום, ולא הגיעו פקחים בזמן שההרס השתולל. זוהי זילות של העירייה, שילות של התושבים על ידי נציגיהם ועבירה על החוק. מעניין מה היה קורה אם אני הייתי מחליט להרוס סתם כך מזהו בעיר, האם גם אני הייתי מצליח להגיע עד להיכן שהגיעו ההורסים מקרית ספר….

 

ההרס מסתכם במבנים ששימשו את באי הפארק למנוחה מהשמש וכסות מהגשם, עשרות עציצים שנשתלו האהבה והמון עמל על ידי תושבי האיזור ובאי הפארק תוך השקעת שמן וכסף ופסל סביבתי שנבנה על ידי כולם. המטרה אינה פינוי או ניקיון, המטרה הינה שבירת רוחם של באות ותומכות הפארק, אך זה לא יקרה, המאבק איתן וניצחון בדרך.

 

אנא הביטו בתמונות והוידאו ושלחו לה]יצו לכל עבר, הגיע הזמן שכולם יתאחדו ויעזרו זה לזה, זכרו אם תתעלמו היום מאוד יכול להיות שזה יחזור בחצר האחרוית שלכם ושם תהיו לבד מול המערכת, אנא התגייסו וגייסו כמה שיותר אנשים למאבקים חברתיים אלו.

שלכם

הני

 

וידאו של ההריסה:

תמונות של ההריסה:

מייל מאת חברי להב ממובילי הקריאה להקמת הפארק:

 

תקציר אירועי היום

הבוקר הגיע צמח, איש חברת "צוקית", המחזיקה בזכיון לחניון זמני על שטח מתחם קריית ספר, והחל לפנות בברוטליות את דרי הרחוב,שהשתכנו באחד המבנים בשטח.

בסביבות השעה 11:00 הגיע למקום דחפור והחל בהריסת כל המבנים בשטח.

רותי פליסקין, גיבורת קריית ספר, הוזעקה למקום ונכחה בו כל זמן ההריסה. ראו את הקובץ המצורף המתאר את מעלליה.

קול קורא להעלאת רמת הכוננות בשטח:

תהליך ההריסה הבלתי חוקי יכול להמשך בכל רגע. כדי למנוע ולהגיב אליו בהתאם יש לנו

חברות וחברים שיודיעו לנו במידה ותהיה תזוזה לא רצויה בשטח.

אנחנו מבקשים מכל מי שיכול בבוקר, ובהמשך במידה וידרש להגיע למקום בהתראה קצרה – ליצור

קשר עם האנשים הבאים (לפי א'ב' של שם המשפחה):

שם משפחה מא' ועד ח'z@gmail.com

 

אם וכאשר ישקע אבק הדחפורים נקיים כזכור ארוחת חג שבועות למחרת, יום חמישי, בשבע בערב.

כולם מוזמנים.

 

בואו לבנות את הפארק ולהגן עליו.

 

 

 

דיווח של רותי פליסקין

 

בשעה 11:45 היום הגעתי לקריית ספר אחרי שאחת מתושבות השכונה התקשרה ללהב לדווח שטרקטור הורס את המבנים בפארק ושגם צמח, היזם של החניון, נמצא בקריית ספר. כששאלתי את צמח מה קורה, הוא השיב שהוא מתחיל לבנות חניון. אמרתי לו שלפני שלושה שבועות הועדה המקומית קבעה שלא יקום חניון ושאמור להתחיל גינון על 6.5 דונם. תשובתו הראשונית הייתה "את לא יודעת לא להאמין לפוליטיקאים? זה לא משנה מה הפוליטיקאים אומרים". תשובתו השניה הייתה שלא ידוע לו על החלטה שמונעת את הקמת החניון, ושהוא ממשיך. הוא גם ביקש למסור לוועד הפעולה של קריית ספר שהוא לא הולך לאפשר לאף אחד להיכנס לשטח המתחם.

 

עם זאת, הוא לא העיף אותי כשהתחלתי לצלם בסטילס. התקשרתי למוקד העירוני לדווח על העשייה הלא חוקית, ואביחי מהמוקד הבטיח רק לברר את העניין. במקביל, דיווחתי לחברי המועצה יואב גולדרינג ורחל גלעד וולנר על המתרחש, והם התחילו לעשות טלפונים לאנשים שונים בעירייה, כולל סגני ראש העיר דורון ספיר ומיטל להבי. דיברתי גם עם אסף זמיר, שהיה עם דורון ספיר בזמן השיחה ואמר שזה בטיפול והם דיברו עם הפיקוח. עם זאת, הוא אמר לי שאין לי מה לחכות לפיקוח…


כעבור כרבע שעה ערן ורד הצטרף אליי והתחיל לצלם בוידאו, ויואב עינהר הצטרף קצת אחרי. הניסיון שלנו לדבר איתו לא עזר, והוא חזר וטען כי השטח שלו והוא יעשה מה שהוא רוצה. אחרי שהוא סיים להרוס את שלושת המבנים שהיו צמודים למפ"י, הוא כיוון את הטרקטור לגינון הקהילתי שלנו. ביקשנו מהנהג לעצור ולאפשר לנו לפנות את הגינון (שהיה במיכלים מהפארק), אבל צמח גער בו שימשיך לנסוע, והגינון שלנו הצטרף לערימת פסולת הבנייה. ניצל מכל אחד עליו הגנו בגופינו. יואב עינהר צילם את האירוע בסטילס, ובתגובה צמח העיף לו את המצלמה לרצפה. משם הוא שלח את הטרקטור לעבר הפסל הסביבתי שלנו, שגם ממנו לא נשאר דבר. כשהתלוננו על ההרס לגינון, הוא איים לעקור גם את עצי הפארק הוותיקים. כל האירועים הנ"ל מתועדים בווידאו. מיד לאחר מכן הגיעה לפארק חן שמש מ"העיר", ואחרי שדיברה עם צמח הוא והטרקטור הסתלקו.


רק כעבור כשעתיים ממועד הדיווח שלנו, הגיע לפארק אולג ממחלקת פיקוח בנייה של העירייה, צילם כמה תמונות ואמר שיעבירן הלאה. שאלתי אם יוכלו להגיע פקחים מחר בבוקר למנוע המשך בניית חניון, והוא אמר שאין להם אפשרות לספק פיקוח צמוד.


אחריו הגיע טנדר ובו נציג ממ"י בשם שלומי, ולא נתן לנו מידע על הסיבה להגעתו. הוא טען שצמח היה בפארק הבוקר רק כדי לפנות את ההומלסים מאחד המבנים.


כמו כן, הגיעו לפארק שני פקחי הסיירת הירוקה ששמעו רק על האיום לעקור עצים. הם אמרו שצריך להעביר להם את מספר הטרקטור כדי שיוכלו לבדוק מה קרהמי שיכול ליצור קשר איתם, פרטי הטרקטור יופיעו בהמשך המייל הזה.


יונתן מאט"ד התקשר אלינו גם הוא, ומסר שבירר עם סיגל ממחלקת הרישוי, שבדקה ואמרה שלא פנו אליהם בשום בקשה להיתר בנייה או הריסה, ובהתאם לא ניתן שום היתר כזה. הוא המליץ לדבר גם עם פיקוח על הבנייה, וספציפית, להעביר אליהם פקס עם תמונות ופרטי האירוע. אם יש למישהו מכם פקס, זה מאוד מאוד יעזור.


פרטי האנשים הרלוונטיים:

 • צמח, מחברת צוקית, הגיע במיצובישי כחולה מס' 9876705
 • מס' הטרקטור הוא 58396, שם הנהג הוא יוסי, ומספר הטלפון שלו הוא 050-7250152
 • שלומי מממ"י הגיע טנדר שמספרו 3664665
 • יונתן מאט"ד: 03-5669936, שלוחה 123
 • מחלקת פיקוח על בנייה בעירייה: טל' 03-5217009, פקס 03-5217506
 • סיגל ממחלקת רישוי בעירייה: 03-5217080, שלוחה 3 ואז שלוחה 1
 • אביטל מהחברה להגנת הטבע.tlv5@spni.org.il

עיתונות: חן שמש הייתה בפארק, ודיברנו גם על וואלה ועם יונת מידיעות תל אביב, שכבר העלתה ידיעה:http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3721822,00.html
כל אחד אחר שתוכלו להעביר לו את התמונות והמידע, מה טוב.


סליחה על המייל הארוך – ניסיתי לכלול את כל המידע הרלוונטי, ואם שכחתי משהו אשמח אם תוסיפו.
יום טוב ובהצלחה לכולנו,

רותי

 

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אהרון גמוז  ביום מאי 27, 2009 בשעה 10:16 am

  מערכת היחסים בין העולים המזרחים למדינה הוא כואב וטעון ראו את ספרו של שלמה סבירסקי "לא נחשלים אלא מנוחשלים". הסמל שנחרת לדראון עולם הוא סוף שנות ה 60 תחילת שנות ה 70 כאשר העליה שהיתה ברובה אשכנזית מברית המועצות התקבלה בחום ובפועל קיבלו דירות חינם,לוקסוס חינם ומכוניות חינם כאשר הדור השני למצוקה של העולים המזרחים קיבלו קדחת.נכון שהעולים קנו את הדירות והמכוניות בהלואות שקיבלו אבל אז כבר ידעו שמדובר למעשה במתנה בגלל שסיפור האינפלציה והריבית הנמוכה ידוע היה כבר אז. מיותר לציין שהותיקים שחלק גדול מהם סבל במעברות לא זכה לתנאים להם זכתה העליה האשכנזית. מיותר לציין שעוד בשנות ה 50 וה 60 חלק הארי של האשכנזים הופנה למרכז וחלק הארי של המזרחים הופנה לפריפריה. זה היה הרקע לפריצת מרד הפנתרים שבין אם זה מוצא חן בעיני מישהו ובין אם לא קיבע את העליה הרוסית כשמן שנוסף למדורת הקיפוח.
  העליה שהחלה בסוף שנות ה 80 הביאה איתה מאות אלפים של לא יהודים.
  קמה ישראל ביתינו בעזרת אותם לא יהודים והחלה בסיסמאות פשיסטיות של "אין נאמנות אין אזרחות" ו "איסור ציון הנכבה".
  לא מספיק שהקפיצו את האשכנזים הרוסים מעל ראשינו ונתנו להם יותר הזדמנויות ועכשיו באים לא יהודים מאוקראינה שמחפשים כרטיס כניסה לחברה בישראל דרך שפיכת שמן למדורה בין הרב היהודי למיעוט הערבי .

 • מיקי ינום  ביום מאי 31, 2009 בשעה 5:57 pm

  מערכת היחסים בין העולים המזרחים למדינה היא נושא כואב וטעון שכן הם הביאו אליה את תרבות האוייב ואת מנהגיו והפכו את מדינתנו למדינה של ערבים. לצערנו באו בוגדים אשר בראותם את סיר הבשר ובחמדתם את אהבת אירופה לכל מי שמנקה אותה מחטאי השואה, ראו צורך להשתלח ולשלח באשכנזים על רקע מוצאם. וכיום זה ממשיך עם העליה המסכנה מרוסיה של פרופסורים שמנקים רחובות ובעלות תארים שעוסקות בקופאות בסופר או ר"ל בזנות כשמי שמתעמר בהם זה מזרחים על תחושת "לי מגיע קיפחו אותי". ואח"כ גם האתיופים שנוכלים מזרחים שודדים אותם בלי בושה השכם וערב כבעלי הבית במדינה – האתיופים מנקים ומאבטחים, המזרחים גורפים ת'קופה. ושלא נתחיל אפילו לדבר על ההתעמרות בפלסטינאים ובעובדים הזרים. ועכשיו בא זייפן ומנסה לחרחר מלחמת אחים בין מזרחים לרוסים. בושה וחרפה.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: