ישראל זה לא רק שלום

נו זה מצליח, מסיטים את תשומת לב רובנו מהעיקר שוב. דודו טופז מרביץ, והנה שוב חטפנו במיסים, בחירות באירן, והנה נשחק תקציב הרווחה, ביבי נואם בדבר השלום, והאוצר לא מכבד את פסיקת בית המשפט בדבר זיכוי במס לאמהות עובדות…קפקא אמרה מישהי?

 

ובכן כולנו ללא יוצא מן הכלל מרותקים לנושאים הגדולים והחשובים שקורים סביבנו, בראש ובראשונה, הראשון בבידור – מר דודו טופז, אותו כלומניק שהתפרסם לא פחות ולא יותר בשל אמירה גזענית בדבר הצ'חצ'חים (הקליפ הוא היחיד שמצאתי וגם בו דודו ממש צדיק, רחמנא ליצלן), הוא פשוט מככב שוב. לא צריך כדורים ולא אשפוז, זהו הוא חזר. כל הכבוד לתקשורת הישראלית ולאגנדה שהיא מכתיבה (מחרבייך ומהרסייך ממך יצאו) זוני אוולות לעסוק בנושא זה בכול הכותרות במשך כשבועיים בזמן שמערכות המדינה קורסות!

 

נגמר פסטיבל דודו, הבנו אתם ממליכים אנשים ולאחר מכן קוברים אותם, יש את הבחירות באירן, וזה הרבה יותר חשוב מהתקיב החדש. מה יותר חשוב אחמד דינג'אד ומוסאווי או העובדה שלראשונה בהסטוריה של מדינת ישראל אנחנו עומדים לשלם יותר מיסים עקיפים מישירים, יענו נשלם יותר מיסים בדלת האחורית מאשר אלו שירדו דרך המשכורת. אל תבינו אותי לא נכון, אני בעד מיסים, אני חושב שאלו ששפר מזלם יותר צריכים להחזיר לחברה ולשכבות המוחלשות יותר, ככה אמורים להתנהל, אך זה לא צריך להעשות בצורה עקיפה ממסים פעם אחת ודי. אך הרי באירן יש מהומות ותמונות סודיות שהוקלטו במכשירי דור שלישי (פרסומת חינם לסלולר ולדור השלישי המעפן שאף פעם לא עובד כשצריך אותו), אז למה להתעסק בקטנות? עזבו אותכם….

 

נו, אחרי דודינקה ומוסאווי צריך לעסוק בבעיות האמיתיות, לא כך? ובכן התשובה היא לא! אם אפשר להתעסק בעוד קצת דיבורים, למה לא? אז בא לנו משמיים נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. אני חס וחלילה, וחלילה וחס אינני טוען שנאום זה אינו בעל חשיבות עליונה למה שקורה במדינה או באזור, וכך גם העיסוק בו, אך זהו רק נאום….ואנחנו הרי צריכים למדוד את הממשלה ואת ראשה במעשיהם. מזה שנים אני טוען כי שלום עם הפלשתינים ומדינות ערב יחתם רק על ידי הימין הישראלי, אך נאומים אינם חתימה על הסכמי שלום, הם הצהרת כוונות ואפשר לנתח אותם כך או אחרת אך בואו ונשים את האמת על השולחן, זה לא שמחר כבר נתחיל לעשות משהו חדש אם אמריקה לא תלחץ את ראשנו אל הקיר, אבל התקציב עומד להיות מוכרע בשבוע הבא, והתקשורת דוממת…למה לא מדברים על הענינים האמיתיים?

 

פרויקט הרכבת הקלה תקוע, בירושלים היזם רוצה לצאת, ובתל אביב אין אפילו התחלת עבודה. רכבת ישראל מתמוטטת, אין תקציבים, אין קרונות, אין מקומות והעובדים הם נמתחים עד קצה גבול היכולת. מיסים חדשים נסתרים מוטלים על כולנו בשקט בחשיכה ואין אחד שמרים קול זעקה. תקציב הביטחון הינו המנופח מאי פעם, אבל אם אתם אוכלים פירות וירקות, אחרי שבשר כבר אין משום שהוא יקר מידי "תאכלו פחות" (דברי אהוד ברק). ואנחנו שוב שיאני עולם (יש לפחות במשהו אחד…) אנחנו משלמים הכי הרבה בעולם על שרותי רפואה, יש אליפות!

 

משהו מקולקל כאן, משהו נפסד המדינה שכחה את ייעודה ואנחנו לא עושים דבר להזכיר לה. לעיתים כשאני ישן אני חולם שאני רחוק מכן, לא פיזית אלא תודעתית, אני חולם שאני ברכב בכביש המהיר חוסם את המדינה עם שלטים: "לא נלך מכן עד שלא יקשיבו לנו" אני מתעורר נכנס לרכב ועומד על הכביש המהיר בלי שלטים ועד שהפקק מתחיל לזוז. ישראל 2009 מציאות עצובה ומדכאת.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • אזרח.  On יוני 17, 2009 at 4:28 pm

  לנושאים הפופוליסטים שהזכרת.כאשר הנושאים החשובים ביותר,אשר נוגעים בכל פרק מחיי הנתינים ,עתידם ועתיד ילדיהם,אינם עולים לדיון ציבורי אמיתי ומפורט.גורל הנתינים נקבע בהינף יד של חברי ממשלה וכנסת, שאינם מבינים על מה הם מצביעים.

  http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=248943&blogcode=5235509

  עקיצה ב-47 שניות

  זה היה ב2006 .

  ומה היום?

  http://www.shelly.org.il/node/2262

  האוצר וביבי משתוללים
  28.04.2009

  אנחנו מביאים לכם בלעדית באתר שלנו את טיוטת חוק ההסדרים בשלמותה. 222 עמודים, לא פחות, אוסף הזוי ופרוע של מאות החלטות אלימות שלרובן אין קשר לתקציב. פיטורים, הפרטות, הרס השירות הציבורי, סגירת כל המכונים להכשרה מקצועית, הפרטת מעונות למפגרים, הקמת קופת חולים חדשה פרטית לגמרי לעשירים, התערבות גסה בתכנים חינוכיים, אין גבול. כמו תמיד מערימים עלינו בקבצי PDF ואנחנו זקוקים לעזרתכם הדחופה להפיכה ל WORD כדי להקל עלינו את העבודה.

  http://adama-not-for-sale.co.il/

  http://www.ecowiki.org.il/index.php?title=%D7%97%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%94%D7%A1%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9D/2009

 • גלי  On יוני 17, 2009 at 5:12 pm

  כתבת "דודו טופז מרביץ". דודו טופז חשוד בדברים אחרים שהם הרבה יותר חמורים מסתם להרביץ. אם אכן טופז יואשם אז הוא עשה דבר חמור מאוד: לא רצו לתת לו תוכנית בערוץ 2, לא רצו לתת לו עוד דברים. אז במקום להביע מחאה שקטה, או להביע כעס בצורה מתורבתת – למשל מאמר הומוריסטי, הוא הלך וחיסל חשבונות בצורה אלימה. זה בדיוק ההגדרה של צ'חצ'ח: וזהו דודו טופז עצמו. מסתבר שהוא היטיב להגדיר את עצמו והוא עשה זאת כבר לפני איזה עשרים שנה…

  ובאשר לנאום נתניהו. פעם בדור קם מנהיג גדול ולדעתי זהו ברק אובמה. כאשר שמעתי את אובמה בקהיר זה מה שחשבתי. וכאשר שמעתי את נתניהו בבר-אילן זה גם מה שחשבתי…

 • אהרון תמוז  On יוני 17, 2009 at 6:50 pm

  אחמדינג'אד לא גרם נזק לחוסכים בקרנות השתלמות
  אחמאדינאג'ד לא גרם נזק לחוסכים בקופות גמל
  אחמדינג'אד לא אחראי לסחר העבדים בישראל שנקרא חברות כח אדם
  אחמדינג'אד לא אחראי לפשע של העלאת גיל הפרישה ל 67
  אימדינג'אד לא אחראי לפשע ויסקונסין
  אחמדינג'אד לא גרם לאנשים רעבים בישראל
  אימדינג'אד לא גרם לשואת הסאבפריים
  אימדינג'אד לא מעורב בפשעים של מכון ויצמן נגד עובדי גן המדע ברחובות

 • אזרח.  On יוני 17, 2009 at 7:43 pm

  *

 • הני  On יוני 18, 2009 at 11:01 am

  זהו מיסוך העשן שכולנו נשלם בעבורו את המחיר, אהרון אתה צודק לחלוטין…אבל אנחנו שותקים שוב ושוב לפקידים קטנים מהאוצר שחושבים שהם מנהלים את המדינה וגם את נציגנו הנבחרים.

  גלי, הייתי שמח להשתתף איתך גם באופוריה לגבי אובמה אך אינני חלק מכך, ועיקר הסתייגותי היא מכך שלדעתי הוא אינו רואה את טובת האיזור אלא את טובת ההון שאליו הוא קשור (אותם אנשים עשירים שעימם הוא שיחק גולף בזמן נאום ביבי).

  לגבי דוד טופז, אינני מבין את השימוש שלך בטרמינולוגיה של הצ'חצ'ח. מה את רוצה לעשות לתת לגיטימציה הפוכה בשימוש שלך בכינוי? הוא לא צ'חצ'ח הוא עבריין! אין הגדרה לצ'חצ'ח זהו כינוי גנאי ליוצאי מרוקו ואין לו מקור ברור (ראי מקורות שונים) אז למיטב ידיעתי דודו טופז אינו מרוקאי, אני לא חושב הוא רצוי שם, הוא בסה"כ עבריים קטן ומסכן שישסם את ימיו כנראה בבית הסוהר.
  אך שוב גרמת לי לעסוק בעשן ולא בעיקר, טבע האדם…

  לגבי ביבי, הנאום היה בסדר לא יותר, אבל עכשיו מעשים ולא מילים נראה אותו, אם יעשה אני הראשון להצטרף, ולא רק בנושא שלום אלא גם חברתי כלכלי…

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: