גונבים אותנו!

פרשת הולילנד מתפוצצת לה בעיתונים וכל המדינה כמרקחה, אך זהו רק קצה קצהו של קרחון שוד האדמות הגדול, וחלק מזערי משוד הטובין הציבוריים בכלל. נכון, פתאום כולם התעוררו, מה קרה? יש פרשה חדשה, ההדלפות חוגגת, עוצרים ראש עירייה לשעבר של בירת ישראל (ראו מקרה אורי לופליאנסקי) ומדליפים כי יש כוונה לעצור ראש ממשלה לשעבר (ראו את מסכת האיומים כנגד אולמרט) עם הגיעו לארץ לאחר חופשה משפחתית במדריד. ואני אומר הרבה מהומה על מאומה!

מה נשתנה? שוד המשאבים הציבוריים מתנהל במדינת ישראל מזה שנים. זה החל בשוד הקרקעות הגדול של הקיבוצים. רבים מאלו שקיבלו את הקרקע מהמדינה, כן הם קיבלו את אחד מהמשאבים הלאומיים הנדירים ביותר ללא תמורה, החליטו שהם רוצים "לממש" את הזכייה בלוטו והתחילו למכור את הקרקע שלנו ליזמי נדל"ן לבניה על קרקע חקלאית. ההשתוללות חסרת הרסן ממשיכה כיום, נסיעה קצרה במרחבי כל מושב בשרון תגלה תמונה מדהימה של בניה לא חוקית שטחי מסחר על מאות של דונמים ללא רישיון ועוד. ומי עמד בפרץ? ובכן לא, לא המשטרה, גם לא המדינה, בפרץ עמדה הקשת הדמוקרטית המזרחית, ומאז האם נשתנה דבר מה? תשובתי היא לא, המצב רק הוחמר וגם המדינה וקברניטיה החלו לקחת חלק בשוד המשאבים הציבוריים.

חלק נבחר מהציבור, אפילו לא אלפיון אחד קיבל גישה בלתי מוגבלת למשאבי הציבור, ואנחנו כולנו כעדר נוהר אחר אותם קברניטים שמוכרים את הרכוש של כולנו ללא מכרז במחירים מגוחכים מתוך רצון לקבל אי אילו שהם הטבות בעתיד, לעיתים הלא כל כך רחוק. זה לא חדש, אפילו אנחנו "הציבור המטומטם" כבר גילינו את השוד, אי שם במאה הקודמת עלתה לה הסיסמא האלמותית "מושחתים נמאסתם", ומה הגיעו הבחירות ובחרנו באותם מושחתים וכלום לא השתנה. מחאה חיוורת בצורה של הגמלאים (עוד טעות טיפשית והיסטורית של הבוחרים הישראלים), וחוצמזה, כלום!

ואנחנו הבוחרים שבחרנו באותם אנשים לאותן משרות, והם גנבו, בזזו וחמסו באין מפריע ממתינים לרגע הגילוי עוד פרשת שחיתות. ואז כשעולה לה פרשה כהולילנד, כולנו מגלגלים עיניים מצקצקים בלשון ומשתמשים במטבעות לשון שחוקות "מושחתים" "גנבים" "נמאס וכמה אפשר" והכי חשוב "די, הגיע הזמן לשינוי", ואני מוכן להתערב שכלום לא ישתנה, ונמשיך לתת לאותם אנשים את אותם התפקידים עם אותן ההזדמנויות. אני, אם יורשה לי, רוצה רק להחליף את הסיסמא ולכוון אותה לבוחרים שממשיכים להתנהג כאילו כלום לא קורה "מטומטמים (סתמו ת'פה) נמאסתם!" באמת די, מספיק להתבכיין, די עם צקצוקי הלשון וגלגולי העיניים, אם אנחנו לא מסוגלים לחבר סיבה ומסובב, בחירות ושינוי אולי מגיע לנו השוד הגדול של המשאבים הציבוריים, אלא אם נחליט לעשות משעה, לדעתי עוד חזון למועד.

הני

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • Yoni  ביום אפריל 18, 2010 בשעה 7:38 pm

  הני, אין עוררין על דבריך. הם אמת לאמיתה. שאלתי אליך – כאחד שעוקב אחר פרסומיך באופן תדיר. האם לא הגיע הזמן לחדול מכתיבה, ממחקר ותלונות חדשות לבקרים? הרי אמון הציבור באושיות השלטון נמצא בתחתית…האין זה הזמן הנכון לנצל את ה"מומנטום" ואת שעת הרצון שנוצרה למעשים. כן, מעשים. לא דיבורים.

  למה שלא תניע מהלך אמיתי, כן ונמרץ במטרה להביא לשינוי. בטוחני כי יתמכו בך רבים. בוא תוכיח לקהל מעריציך כי מעשיך מוצלחים ככתיבתך.

 • עידן ח  ביום אפריל 18, 2010 בשעה 7:47 pm

  יפה אמרת.
  אבל אחרי שהקרקס התקשורתי יגמר, מה אז?
  (אני רק מעלה שאילתא למקרי שלא בא לי לשבת בחיבוק ידיים ולחכות לפרשה הבאה…)

 • hani24  ביום אפריל 19, 2010 בשעה 1:17 pm

  Hi all, Sorry for the English I am at NYC.
  We can start a group and try to fix these things please send me an email to my private mail and we'll discuss this
  Best
  Hani

 • אזרח.  ביום אפריל 20, 2010 בשעה 7:55 pm

  יוני,הני עושה ומשתדל.השתתפתי פעמים מספר במפגשים רעיוניים איתו, ואף בפעולות מעשיות ,במיוחד בנוגע לבעיות הפינוי-פיצוי של כפר שלם ויפו.

  ובאשר לנושא,סוכם בעבר שהעם הזה הוא עם של אווילים.

  http://www.notes.co.il/hani/44585.asp

  הפכנו לעם של אווילים.

  ראה תגובתי לפוסט.

  http://www.notes.co.il/hani/39729.asp

  הריסה!

  ראה תגובותיי לפוסט.

טרקבאקים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: