רון חולדאי – ליבה שחורה

ציטוטים נבחרים מהשבוע החולף: "גדול, ואללה יצא גדול החולדאי הזה", "אין עליו, תאמין לי רק ככה מבינים אלו" והציטוט הנבחר של השבוע: "אם היה רץ לראש הממשלה הייתי בוחר בו – היה מראה להם מאיפה מ…. הדג".

וחוץ מאלו שנשמעו ברחובות הארץ, ראו את העיתונים היומיים, ובראשם הארץ, העיתון "השמאלני של המדינה" כתבות, קריקטורות ועוד, מי ידע שכל מה שצריך בישראל 2010 על מנת להפוך ליקיר התקשורת הוא לומר הרבה אמירות אנטי(שמיות) החרדים? מדהים! ואני אומר, שטויות, עוד פוליטיקאי, במקרה הזה חסר כל רגישות חברתית, משסה את הקבוצות החלשות זו בזו ומרוויח מהדם שנשפך ברחובות.

על מה ולמה כל הדרמה? ובכן, אחד המנגנונים הנפוצים ביותר לשמור על המשך ההגמוניה של האליטה הוא השיסוי ההדדי של הקבוצות החלשות בחברה. אצלנו זה עובד יופי, כמו מריונטות, חילונים "נאורים" נגד חרדים, שמאלנים נגד ימנים, סוציאל-דמוקרטים נגד הפרולטריון (נשמע מגוחך לא? אבל אצלנו בישראל לרוב זה כך) וכמובן מזרחים שונאים ערבים — לדוגמא ראו את הקריאות "מוות לערבים" ומקורן, ובאותה נשימה אציין כי מחקר שפורסם בתיאוריה וביקורת מצא כי למרות שהקריאות באות מהמזרחים, רוב הקטל המעשי של הערבים נעשה בצבא וזאת בעיקר על ידי אנשי יחידות עלית רובם אשכנזים "בשר מבשרה של האליטה".

אז מה עשה חולדאי, לקח את אחת הנקודות הכואבות ביותר של החברה הישראלית המודרנית, את סולם המוביליות המרכזי שלא עובד, חינוך, הפך אותו על פיו והאשים את הדתיים באי השתתפות בו ובהפיכה לפרזיטים. לא, הוא כלל לא העלה את העניין כי לימודי הליבה לא ניתנים לחלק גדול מתלמידי המערכת, כל מזרחי שמסיים בית ספר בדרום העיר עד כתה ו' בציון 80-90 ומגיע במסגרת ה(אנטי)אינטגרציה לצפון מבין כי בעצם הוא לא ברמה של 80. כל ילד שגדל בפריפריה בישראל, ומקבל בגרות מגלה יום אחרי הציון של הפסיכומטרי כי לא הכינו אותו לשלב הבא של החיים, האוניברסיטה. מדוע? משום שהחינוך שהם מקבלים אינו טוב מספיק לעמוד בספי הקבלה של המוסדות האקדמאיים. הדבר משול לאדם שסיים לימודים בישיבה — ללא לימודים של מקצועות הליבה!

ולמה שיכינו, "צריך פועלים" זאת לפי שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, ושר החינוך גדעון סער, ולא, שלא תטעו חס וחלילה, אלו לא יהיו ילדיהם, ולא ילדי חבריהם המורמים מעם, אלו יהיו ילדי הפריפריות. אז מדוע שהחרדיים יצטרפו לאותה מערכת קלוקלת? למה להם להיכנס לתחרות שבה לא ינצחו? הם מקימים מערכת אלטרנטיבית!

אך על זה חולדאי לא רוצה לדבר, למה? זה לא פופולארי, זה לא ייתן לו כותרות בעיתונים הארציים, והוא לא ייתפס בתור "התקווה החדשה". אם כבר בתקוות עסקינן, אזי אני רוצה להזכיר לכולם, כי זהו אותו חולדאי שיושב ב"גועליציה" עם אנשי ש"ס, אותם הוא תוקף, ללא הנד עפעף, ובאותה העת ממדר את עיר לכולנו! אותה תנועה על מפלגתית, שזכתה במספר הקולות הרב ביותר למועצת עיריית תל אביב-יפו, וחרטה על דגלה שוויון לכולם.

אני יודע, יהיו כאלה שיאמרו על מה הוא מדבר החרדים הם בעיה לאומית – תשובתי היא, לא נכון ! החרדים הם לא בעיה לאומית, הבעיה הלאומית היא אותה אליטה שממשיכה להשתמש בטקטיקה נלוזה של הפרד ומשול, של פיצול החלשים על מנת שלא יתאחדו כנגדה. הם ימשיכו לתת לילדי הקבוצות המוחלשות חינוך גרוע, וימשיכו להתסיס את הקבוצות המוחלשות זו כנגד זו, אך אם נפקח עיניים מהר אולי לא יהיה מאוחר מידי.

Add to FacebookAdd to DiggAdd to Del.icio.usAdd to StumbleuponAdd to RedditAdd to BlinklistAdd to TwitterAdd to TechnoratiAdd to Yahoo BuzzAdd to Newsvine

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • להב  ביום מאי 10, 2010 בשעה 2:39 pm

  מתי, מתי כבר י/תקום איש/ת החזון החינוכי שיחייב במקצועות הליבה מכיתה ב', ויתנה מינימום של 3 יחידות לבגרות – לימודי שפה ותרבות ערבית?
  איזה מנוף לגאוה ולהבנה תרבותית הדדית, לדו-קיום אמיתי, להשתלבות אמיתית במרחב הגיאו-דמוגרפי בו אנו מתקימים? כל זה אשכרה בלי כסף, תאמינו לי, לי זה עולה יותר.
  האם יתכן שמישהו כבר חשב על כך קודם, ולא עשה זאת כי לאמריקה היינו ולאירופה דמינו?

 • hani24  ביום מאי 11, 2010 בשעה 5:40 am

  הי להב, אני מסכים אבל למה מכתה ג' אולי כבר מכתה א'? אתה יודע לאט לאט, אומרים שזה מפתח את החשיבה ריבוי שפות, מי יודע?
  אני לא יודע אם חשבו על זה קודם, מאוד יכול להיות שכן — אך העובדה שזו לא חובה במדינת ישראל ללמוד את השפה השניה הרשמית של המדינה — ערבית — או לדאוג לכיתוביות בשפה הערבית בטלויזיה (יש ברוסית אך לא בערבית) רק מעידה על העובדה כי התשובה לשאלה האחרונה שלך היא כן….
  הני

 • עמליה סיטון  ביום מאי 11, 2010 בשעה 5:38 pm

  נולדתי בדרום תל אביב גדלתי בה ושנים התביישתי להגיד שלקח לי 17 שנה לעשות תואר ראשון ( התחלתי בגיל 22 בפתוחה כי יצאתי מפגרת בפסיכומטרי ) היום אני לומדת לתואר שני גם לאט בטירוף כי אין לי כסף להפסיק את החיים כמשפחה . בכל מקרה אנחנו גרים בדרום ומגדלים בה ילד ואני מבטיחה לך שנאבק בחולדאי כהורים של תלמידי דרום העיר לקבל את הטוב ביותר עבורם כי היום אני יודעת שלהיות עני ודרומי ומזרחי לא מאפשר לך לקפוא על השמרים וכל טעות שהמערכת תעשה ולא תספק אנחנו נשלים במו ידינו לא רק לילד שלנו אלא בקבוצות למידה משותפות שאני מתכוונת להרים בבית הספר ונזכיר לחולדאי בכל הזדמנות את המשפט שאמרו חזל: "הזהרו בבני עניים שמהם תצא תורה".
  ונבטח בשם ונכבד את הדת והדתיים. כל מילה בסלע ומחזקת תודה ..

 • סתם אדם  ביום מאי 14, 2010 בשעה 2:46 pm

  לימוד שפה ותרבות ערבית בתנאי שהדבר יכלול את הקוראן ושיסבירו לתלמידים טוב טוב את כל הפרטים הגדולים והמעניינים שם.
  כמו שנכון ובסדר ותקין לספר לילדים איך שחטנו את כל מי שהיה פה לפנינו, מזקן ועד טף, נשים הרות וכו' למעט בתולות (לפעמים), איך אברהם בא לשחוט את הבן שלו, איך יעקב תכמן וכך הלאה, כך גם צריך להסביר אין מוחמד התחתן עם ילדה קטנה, איך הוא שחט יהודים, מה הוא אמר שצריך לעשות איתם הלאה, מה זה בדיוק וואקף וכו' וכו' וכו'. התרבות הערבית והאיסלאם שזורים זה בזאת כך שללמד את השפה ואת התרבות החילונית תוך התעלמות מהדת זה בולשיט אחד גדול.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: