פרס ישראל לנתן זך – שוב!

אין אבל אין על השירה הישראלית נטולת הפניות, אוהבת ומחבקת את כולם!ראיתי בחיי גזענות, וטמטום אבל כנראה שזך עולה על כולם במניפסט ירוד ומלוכלך הוא פשוט יוצא אל החושך, הגועל נפש, השנאה ובעיקר הרוע פשוט נוטפים ממנו.

הכלומניק הזה מצא לעצמו שוב את העוז להתחיל ולדרג תרבויות תרבות נעלה אל מול תרבות מערותץ נחשו מי הוא מי. הוא מדבר על "כושים" ו"מזדיינים" — "כושים זה לספרדים" "ומזדיינים זה לאשכנזים" האפס הזה מרשה לעצמו להשתלח ולמה כי הוא לדבריו "פרופסור בשלוש אוניברסיטאות". את הנעליים של חלק מחברי השחורים לא הייתי נותן לו לצחצח. הוא מעלה כמה משפטים כמו א"אלו באו מהמערות" על המזרחים "ותרבות עליונה" על האשכנזים"…מה אומר ממש מיין קמפף…

והשאר לשיפוטיכם בפינה הישועה שלנו "לי ולך שיר וקללה" או "אני אדיוט שאבד עליו הכלח ורוצה להיות רלוונטי שוב"

http://e.walla.co.il/?w=%2F201%2F1712466&m=1&mid=94827

כמה רוע וגועל ניתן עדיין לסבול, אך אולי אלו הם פניה האמיתיים של חלק ניכר מהחברה שלנו, מפחיד!

הני

וגם עלתה עצומה בעניין למי שמעוניין להשפיע:

http://www.atzuma.co.il/zach

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • motisagron  ביום יולי 21, 2010 בשעה 7:34 pm

  מסכים. די דומה לתומרקין ולכול הגזענים שיצאו מהארון טוב היה לו היו נשארים שם לנצח יחד עם גזענותם

 • shlomiyosef  ביום יולי 21, 2010 בשעה 9:06 pm

  אז הוא לא ממש זך כמו שמו
  ולא חסרים אנשים שחושבים כמותו
  ואין מה לעשות כנגד זה.
  בטח לא להתעצבן
  חבל על הבריאות

  אני מאוד אוהב את הפתגם
  לומדים לומדים – מתים טפשים

 • אזרח.  ביום יולי 21, 2010 בשעה 9:09 pm

  לא מתפלא.רבים חושבים כמותו,אבל לא מביעים בפרהסיה את מחשבותיהם.לא אכנס לעניין הכושים(מילה שלא שמעתי זמן רב) והמזדיינים,אבל אני לא מבין מדוע אנשי ה"תרבות הגבוהה" התעקשו "להביא" את מסות ההמונים שוכני ה"מערות" לתוך קהילתם? לא היה עדיף להם להביא לתוכם אנשים מ"תרבות" גבוהה הדומים להם?

  • hani24  ביום יולי 21, 2010 בשעה 9:54 pm

   אתה יודע מה, אולי יצא המרצע מהשק? לי זה נראה פשוט בושה וכלימה…אבל אולי זה ישחחר כמה אנשים ואת חרצובות לשונותיהם…

  • דוד  ביום יולי 22, 2010 בשעה 12:02 am

   מה הבעיה עם המילה כושים? זו מילה עברית כשרה ויפה שאין לה דבר עם צבע עורו של האדם. כושי הוא מי שבא מארץ כוש. למעשה זו מילה שהוראתה דומה מאוד לביטוי המקובל אפריקן-אמריקן. לא צריך להיות נודניק. מה שכן, השימוש המזלזל שעושה זך במילה דוחה.

 • דוד מרחב  ביום יולי 21, 2010 בשעה 9:31 pm

  אבל זה המחנה שלך, זה מחנה השלום.

  • hani24  ביום יולי 21, 2010 בשעה 9:53 pm

   דוד תודה על התיוג, אבל שמור אותו לעצמך….מניין אתה יודע מאיזה מחנה אני? עשית עלי מחקר? אני לא במחנה של אנשים מסוג זה ולא אהיה לעולם!

  • shaultweig  ביום יולי 21, 2010 בשעה 10:22 pm

   איריס בר העידה על דוד מרחב שהוא פרובוקטור חיפאי. בניגוד לדוד מרחב איריס בר שאי אפשר להסכים איתה היא אשה אמינה. נוסיף לכך גם את היתלותו של דוד מרחב בשונא המזרחים הגזען שמואל נח אייזנשטאט ונדע מיהו דוד מרחב

   שיחה מתועדת בן יוסף בן דוד שוורץ לדוד מרחב מקימי החוג להגנת המרקסיזם

   אבנאא אל-בלד טענו בפני יוסי שורץ סיפור שקרי לפיו הצעתי להם לצייר צלבים על בתי כנסת (לא על מצבות). מעולם לא הייתי חבר שם. יוסי שורץ אמר לי אישית שלדעתו מדובר בשקר משום שאני מגיע ממשפחה ניצולת שואה. הוא יודע שזה שקר. הוא יודע שמאז ומעולם הייתי אינטרנציונליסט ואויב הלאומנים באשר הם. גם כשהייתי ציוני, מעולם לא תמכתי באפליה, בדיכוי ובגזענות. מעולם. אלא מה? יוסי שורץ היה נתון בזמנו להשפעת אבנאא אל-בלד. כשהצטרפנו ל-IMT, הוא התנער מהם. הם ראו בו נוכל ואופורטוניסט מהגרועים שישנם וניתקו איתו קשר. עכשיו שורץ רוצה לחזור ללאומנות הפלסטינית כשהוא מפזר נגדי את השקרים של הגרועים שבלאומנים. למה הוא עושה זאת? משום שהדבר מקדם את הרעיון שלו בדבר ברית עם החמאס

   • hani24  ביום יולי 21, 2010 בשעה 10:25 pm

    לא יודע מי הוא, לא פגשתי אותו מימי מותר לו לכתוב מה שהוא רוצה ולי מותר להגיב….
    אני לא מעוניין למוסס את הדיון בדברי הכלע של אותו אידיוט מהטלויזיה בויכוח לגבי אדם זה או אחר לגופו של עניין אנא…

 • shaultweig  ביום יולי 21, 2010 בשעה 10:50 pm

  לגופו של עניין אין הרבה מה להגיד

  שמעון בלס וחביבה כותבים הרבה יותר מעמוס עוז ETC

  99% מהפולנים,ההונגרים ויהודי מזרח אירופה היו אנאלפביתים

  הבן איש חי אישר פתיחת בית ספר לבנות של אליאנס הרבה לפני שזה בוצע אצל האשכנזים

  הם קונים מנויים לפילהרמונית כי יש להם הרבה כסף אבל לא

  • דן  ביום יולי 22, 2010 בשעה 3:15 pm

   קשקוש כל כך נחות
   שחבל להתווכח איתו אפילו
   עוד בור מזרחי שאין לו מושג על מה הוא מדבר.

   • hani24  ביום יולי 22, 2010 בשעה 4:46 pm

    וזהו כל הסיפור שבגללו דחפת עוד תגובה טפשית? בחייך עשה לעצמך ונו טובה איזה קורס בכתיבה יוצרת אצל אחד מהאידיוטים השבועיים אולי לפחות זה יקרא טוב יותר בעברית….

 • דוד  ביום יולי 21, 2010 בשעה 11:56 pm

  הוא לא כלומניק. הוא משורר אדיר, לדעתי הכי גדול שהיה פה. היצירה המדהימה שלו תשאר שנים אחרי שגם אני וגם אתה נהפוך לאבק. וכן, הוא חרא של בנאדם. כולם יודעים את זה כבר שנים. ואני לא מדבר רק על הגזענות. אני מדבר על יחסים בינאישיים, על התנהגות מול מכרים, בנות זוג וקולגות, אני מדבר על כך שהוא שיכור מועד (ממש כך, אלכוהוליסט כבד) שבעת שיכרותו נחשף הרוע שלו במלואו.

  • hani24  ביום יולי 22, 2010 בשעה 8:31 am

   דוד זכותך לחשוב כך בעיני הוא כלומניק, אתה יודע מה הוא לא כלומניק, הוא סקסיסט, גזען, מגעיל שיכור ואידיוט! כל אלו מבטלים כל דבר אחר שבו הוא היה אולי פעם משהו…

 • להב  ביום יולי 22, 2010 בשעה 7:17 am

  אולי,דוקא עדיף כושים לאשכנזים, ומזדיינים למזרחים.
  אידיוט.
  ביזיון ובושה וחרפה. לא קורא ולא שומע אותו יותר.
  ובהקשר למחנה השלום שהוזכר כאן. אני מחרים גם את עמיר בניון לאחר דבריו הטפשיים בעבר בנושא.
  על זה מרחב נאמר מחנה, שמחנה עדיף לעשות את הדברים הנכונים ולא לחלקם למחנות.

 • דוד מרחב  ביום יולי 22, 2010 בשעה 10:30 am

  הני אני מבקש ממך למחוק את תגובתו של המשתמש shaultweig הכוללת השמצות והוצאת דיבה. תודה.

  • hani24  ביום יולי 22, 2010 בשעה 10:37 am

   דוד שלום, אשמח אם תפרט, אינני רואה לא השמצות ולא הוצאת דיבה…הוא כותב על עדות של איריס בר ושיחה מתועדת, מה הדיבה וההשמצות בכך? אם תסביר אשקול, אינני נוהג למחוק תגובות כלל, אך אשמח לשמוע מה יש לך לומר על תגובה זו. על סמך משפט שלך לא אמחוק את התגובה….
   הגר בבית זכוכית יזהר לו מלזרוק אבנים….
   בברכה
   הני

 • דוד מרחב  ביום יולי 22, 2010 בשעה 11:43 am

  אין לי כוונה להסביר דבר. קרא לבד את ההודעה. שום דבר ממה שנכתב בה המיוחס לי לא נכתב על ידי. במידה שלא תסיר את ההודעה, אני אפנה את הבקשה לאתר שבו אתה מתארח ואודיע להם שהם אחראים לכתוב בה על כל המשתתמע מכך.

  • hani24  ביום יולי 22, 2010 בשעה 4:29 pm

   דוד אתה מוזמן לכתוב למי שאתה רוצה אין שום בעיה!
   אך יש שם הפניה לשיחה מתועדת ועדות שמיעה עליך, אינני רואה שום בעיה זה בדיוק מה שאתה כתבת עלי בתגובתך, הלא כך? ואני מצטט: "אבל זה המחנה שלך, זה מחנה השלום."

   אם לא אמרת אתה מוזמן לכתוב שזהו שקר גמור וגם תגובה זו תהיה בבלוג. אני אינני רואה שום בעיה בעניין כל עוד אין שום השמצה או לשון הרע עליך. נאמר עליך כי אתה "פרובוקטור" זה יכול להאמר גם עלי אין שום בעיה, ומלבד זאת צוטטה עוד שיחה שלך….שוב אתה מוזמן להפריך זאת והמקום הוא הבלוג.
   איומים לא יביאו אותך לשום מקום
   בברכה
   הני

 • דן  ביום יולי 22, 2010 בשעה 3:13 pm

  הגזען האני
  מוחק את התגובות שהוא לא אוהב
  תביט פעם במראה:
  בכיין עם רגשי נחיתות.

  • hani24  ביום יולי 22, 2010 בשעה 4:31 pm

   אני חושב שקוראים לזה "חמור קופץ בראש"….בסה"כ הייתי רחוק מהמחשב כמה שעות ותגובתך הנבובה פורסמה…אם תרצה להתנצל בדבר תגובתך הטפשית מעלה אתה מוזמן שוב….אני אפרסם….

   נ.ב. הני כותבים בלי א'…..

 • דוד מרחב  ביום יולי 22, 2010 בשעה 5:06 pm

  אני מבין בדיוק מה החופש של המחנה שלך. חופש לשקר, לצטט ציטוטים שלא היו ולא נבראו, לנסות להכפיש אנשים. וכמובן, לסמוך על עדות שמיעה של מישהי שחברה בתנועה שעליה נכתב כדלקמן:

  ב-7 בפברואר 2004 נעצרו ארבעה בכירים בתנועת אבנאא אל-בלד עקב חשד שהעבירו לפעילי פת"ח בג'נין הנחיות להרכבת מטעני חבלה ורקטות בעקבות הוראה של סוכן חזבאללה.[1] בית המשפט המחוזי בחיפה גזר על מוחמד כנאענה מאסר של שנתיים וחצי בגין יצירת קשר עם סוכן זר, ואילו על אחיו חוסאם נגזרו עשר וחצי שנות מאסר על סיוע לאויב. בנובמבר 2005, בעקבות ערעור של הפרקליטות, החליט בית המשפט להאריך את עונשו של כנאענה בשנתיים נוספות.

  אלה האנשים שאתה מסתובב איתם ואלה האנשים שאתה נותן להם חופש ביטוי. אכן, הם יאים לך ואתה יאה להם.

  • hani24  ביום יולי 22, 2010 בשעה 8:31 pm

   ואללה דוד, יצאו השיניים. כשזה לא הלך לפי המנגינה שלך אתה חושף את הגועל נפש…מה קרה, כפי שהשארתי את התגובה שלך זכותו של כל אחד להגיב, אתה פתחת את הדלת תמודד, לא מסוגל, שב בשקט!

   שוב המחנה שלך, המחנה לא שלי אין לי מחנה, בדיקו כמו שאתה פרובוקטור קטן….או דגול.

   אני נותן חופש ביטוי לכולם כל עוד אים פגיעה אישית, הוצאת דיבה או הכפשות, שלא כמוך, איש קטן…באמת כרגע מתאים שבעתיים מי שגר בבית זכוכית שלא יזרוק אבנים.

 • matityaho  ביום יולי 22, 2010 בשעה 6:48 pm

  עונת המלפפונים של השירה

  ברור שיש כאן מקרה של עונת מלפפונים של החדשות, אז מחפשים איזה זקן כמו מוקד או זך שעדיין חיים בשחור ולבן שלהם ומתעכבים על הפרובקציה.

  חבל ששלח לא עושה משהו רחב יותר ושואל איך אפשר לתקן את הפערים, והחד תרבותיות. אבל ככה זה עיתונות וצ`י`קי כתב על זה יפה ב"חלום הישראלי" – התקשורת בנויה היום מבפרובקציות. זה כמו כניסות לאתר. הם עולות במהירות עם הפוסט? ואז נופלות במהירות אחר וצריך עוד פוסט לתחזק את זה… נחכה שהליגת "האלופות" תתחיל וממשלת ישראל שוב תדרוך על כל מוקש אפשרי

  ובכל זאת ממליץ לכם/ן גם לקרוא את פרופ` גבריאל מוקד – בספרים YNET :

  "בנוסף לכך, אם אינני מייחס חשיבות מיוחדת לכיווני שירה של "אפיריון" ו"הכיוון מזרח" זה לא ממניעים אישיים, אלא רק מתוך תפיסה שהם "בונים" יותר מִדי על פולקלור. הרי אִילו היו יוצרים אשכנזיים מזרח-אירופיים הפועלים על-פי קווים פולקלוריים כאלה, במרכז יצירתם היו צריכים לעמוד דימויי צימעס, צ`ולנט, קרעפלאך וגפילטע פיש – במקום שירה מרכזית ישראלית ועולמית."

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3915835,00.html

  פרופ` גבריאל מוקד אצל הבלוגר אלי אשד (שימו לב למטפורות ועזבו לרגע את הדיון על שירתי וכד`):

  "אם אגביל עצמי רק לתחום גרפומני בשירה הרי אסתפק כאן בציון שמם של שני גרפומנים ידועים לשמצה רעשנים.הממלאים כל סנטימטר של החלל היחצני של עולם השירה בשירותיהם הטפיליות.
  הגרפומן מתי שמואלוף שהתבלט בתחום הגרפומניה המגדרית והעדתית השכוחה. "

  http://www.notes.co.il/eshed/67411.asp

  בשנים האחרונות הבלטנו בצורות שונות את הצורך בעמדה מזרחית אסרטיבית. לא גבריאל מוקד ולא נתך זך יגרמו לנו לחזור מהרצון לתקן ולהפוך את ישראל לרב תרבותית. אסור שנכנס לתוך תהליכי הזיהוי האלו שהופכים אותנו לפולקלוריסטים כמו שמוקד מציע, או מניחים אותנו בתרבות נמוכה כמו שנתן זך מציע. ורק לשם תיקון והרחבת הלב אני ממליץ לקרוא את המאמר של חביבה פדיה "זמן ומרחב: שלבים בפרדיגמה הבין-דורית של המאבק המזרחי" על העושר בכתיבה המזרחית בכתב העת תיאוריה וביקורת האחרון (גיליון 36) – היא בחנה את שלושת הספרים המזרחים שיצאו כמעט במקביל: ספר העשור לקשת, תהודות זהות: הדור השלישי כותב מזרחית והספר "לאחותי: אנתולוגיה פמיניסטית מזרחית".

  ולסיום אשאל איפה השמאל הרדיקלי כשמפנים משפחות שלמות מבית שאן וקוברים את חוק הדיור הציבורי? מדוע אין גינוי אחר הגזענות של זך ומוקד?

 • בעז יניב  ביום יולי 24, 2010 בשעה 12:12 pm

  מה שמעניין זה איך אנשים נסחפים לכל מני אמירות גורפות נגד שירתו של זך, כאילו לשירתו של זך יש קשר לדברים האיומים שהוא אמר. זה כמו להגיד שפולנסקי לא יודע לעשות קולנוע בגלל עבירות המין שלו. צריך בין הדברים, בכתבה הזאת לא קיים זך המשורר רק זך הקוריוז שהיה לערוץ 10 לשלוף מהבויידם כדי לומר דברי הבל בזירת הגלדיאטורים.

  • hani24  ביום יולי 24, 2010 בשעה 5:13 pm

   בעז, אני מסכים חלקים, אין לי ולו דבר לומר על יצירתו של האיש. אך אני אלחם שיוציאו אותה ממערך הלימודים בבתי הספר, אינני מוכן שתכנים של אדם כה חשוך ילמדו בבית הסר של ילדי!
   לשאר האנשים כל אחד ומצפונו הוא את מה הוא קורא, שאזכיר את המלחמה להשמיע ולשמוע וגנר בישראל? או שאולי זה לא רלוונטי?….

 • בעז יניב  ביום יולי 25, 2010 בשעה 12:55 am

  מה עם טי אס אליוט ופאונד גם אותם אתה מציע להוציא ממערכת החינוך? (בהנחה והיינו במדינה שבאמת יש בה מערכת חינוך תרבותית…) בקלות אני מוצא לך רשימה נאה של יוצרים דגולים שהיו חלאות גזענים פדופילים וכו' אני חושב שהתשובה של להוציא אותם ממערכי הלימוד היא פשוטה מדי.

  • hani24  ביום יולי 25, 2010 בשעה 9:30 am

   הי בעז, סופסוף תגובות מאתגרות 🙂
   האמת היא שאני חושב שזה מאוד בעייתי — ותסלח לי שאינני עונה ישירות משום שאני גם מתחבט בשאלה מזה כמה ימים היות והנושא עלה בשיחה בין חברים….
   שים לב לשאלה הבאה, הבא ונניח כי יש מנצח מזהיר ממש עילוי, ולאחר מותו (או מספר שנים מעלייתו לגדולה) אנו מגלים כי הוא היה אנס ורוצח סדרתי (או פדופיל), האם נמשיך להשאיר את יצירותיו כקנוניות?
   האמת היא שאינני יודע, ומשום כך כל כך אהבתי את תגובתך…השאלה הזו עולה המון בהקשר של וגנר וניגון יצירותיו על ידי הפילהרמונית, אני חושב שתשובתי הטובה ביותר לשאלה היא כדלקמן:
   1. יש להוציא את פרסונות הנ"ל ממערכת החינוך, ילדים לא צריכים ללמוד מאנשים כה מעווותים
   2. כל מי שיחפוץ בכך יוכל לקנות את ספריהם בחנויות מבלי להפוך אותם לעמודי תווך של בתרבות ממנה הם מביעים שאת נפש.

   הרי חשוב על כך, מה הביאנו למצב זה? התרבות אותה הם ניסו לטפח ולהםפ הייתה בה יד חופשית…צחוק הגורל הלא כך…
   תודה לך בעז
   הני

 • rimbaud  ביום אוקטובר 6, 2010 בשעה 11:31 am

  ולא לשכוח את שארל בודלר שכתב שצריך לחסל את כל היהודים. גם ג'ק קרואק השתלח בשליטה של היהודים. לא יודע אם יישאר איזה יוצר אירופאי לרפואה, ואולי כך צריך להיות. הרתבות האירואפית היא תרבות גזענית ואנטישמית, וזך הוא אחד מדובריה.

  • hani24  ביום אוקטובר 6, 2010 בשעה 9:12 pm

   נראה לי קצת נסחפת, לא צריך להרוג אף אחד, ולא כל התרבות האירופאית היא גזענית ואנטישמית, פשוט צריך לחשוף את החלקים הגזעניים שבה כפי שאומרים:

   Name — Blame — Shame

   שלושת הצעדים על מנת למנוע את הטובין החברתיים מגזענים כזך…

 • מוני יקים אנטיציוני  ביום אוקטובר 14, 2010 בשעה 10:59 am

  נתן זך ראוי לפרס ישראל האשכנזית הגזענית.

טרקבאקים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: