ולפעמים המנגינה (הגזענית) לא נגמרת…

כזכור אתמול הופיע האידיוט השבועי בתוכנית טלויזיה המקור ופשוט החליט שהוא מייצר תורת גזע חדשה…ואני לתומי חשבתי שבכך תמו להם אידוטי השבוע הפינה הקבועה של החברה הישראלית. אלו, האידיוטים, יש להם פרופיל קבוע, הם סקסיסטיים, גזענים, בד"כ הם חיים בתוך איזושהיא קבוצה שמאדירה את עצמה ומלקקת לעצמה את הת…, הם מרעיפים אחד על השני פרסים ללא סוף לחיזוק האגו ולהבטחת קיומם הארצי והעאלק "אינטלקטואלי", הם בד"כ אלכוהוליסטים או מסוממים, הם מאדירים את העבר הנפלא (וזאת רק משום שאז הם שלטו ללא מיצאים בכל תחומי המדיה והאמנות הישראלית) וכמובן הם לא רלוונטיים יותר!

אז בא האידיוט השבועי שרבים כבר חשבו שעבר מעולמנו וקיבל פתחון פה בתוכנית טלויזיה, ושם הוא פצח במניפסט מכוער שתואר "לשמוע את נתן זך ולהקיא על המקלדת" ולא על ידי, אינני לוקח את הקרדיט על כך…).

ואני חשבתי די לנו, ואז חברים טובים הפנו את תשומת ליבי לעובדה שאיש הביבים הזה, השיכור המבלה את חייו בשתייה והתייחסות לנשים כאל חפצים (לכל אלו שראו את הכתבה ברור למה אני מתכוון) פצח לפני כן בעוד ראיון עם פניני גזענות מבית היוצר שלו, בראיון שנערך עימו בעיתון הארץ לפני כמעט כחצי שנה.

נו טוב חדשות ישנות, אותו איש, אותו גועל נפש אותה זנאה חרדה ופחד. אמרתי זהו מנת האידיוטים השבעית נגמרה!

אך לא כך, באותו השבוע החליט עוד אחד שאבד עליו הכלח לצאת לחושך ולומר את דבריו, שימו לב הוא עונה לכל הקריטריונים של דפוס האידיוט השבועי, הבעיה: אין יותר תאום בין האידיוטים השבועיים, יורם קניוק, עוד אחד שבכר שנים אינו רלוונטי, החליט לכבד אונתו בפנינותיו! למזלנו הוא לא פרופסור "בשלוש אוניברסיטאות" (כנאמר בערבית פרופסור של נעליים) ואין לו "הסמכות" אך הוא בכל זאת שופך עלינו מטמטומו!

בראיון שנתן הוא מצטרף לרישמה ארוכה של אידיוטי שבוע שנכנסים לפנתיאון הגזענות והגועל.

ואני אומר, די כבר! לכל אותם עיתונאים אידיוטים שנותנים פתחון פה לגועל הגזעני הזה, עזבו אותם הם לא רלוונטיים תנו להם לגווע בשקט, במלחמה הזאת אנחנו כבר ניצחנו כולנו, לאט לאט אם תקשיבו לקולות השפויים תבינו למרות הגזענות, למרות ההדרה, למרות הדיכוי הממסדי אנו קמנו מעפר והפכנו להיות הקבוצה המגדירה, ולנו יש גוונים שונים ומשונים, לנו יש את האנדלוסית והברירה הטבעית, לנו יש את פריד ואום כלתום וגם איסמהאן, ונו יש גם את קובי פרץ אייל גולן וזוהר ארגוב. אנו לא מתנצלים יותר, כולם משמיעים את המוסיקה שלנו לגווניה, וכולם שרים ומקשיבים לה.

כל אותם אלו שאבד עליהם הכלח, אלו שחיים בעבר הרע הגזעני המדכא, לכו לכם, לא מתאים לכם צאו מכן, אנחנו כאן להישאר, ומי שלא מתאים לו מוזמן לעלות על הטיסה או השיט הראשון ולהסתלק מכאן, לא נבכה ולא נתחנן שתישארו! מדינת ישראל 2010 אמרה את דברה, רשימות של אידיוטים שבועיות יעלו באתר עם המלצות לאן לנסוע.

המלצה ראשונה, נתן זך, חזור לברלין עיר הולדתך, כאן אינך רצוי יותר!

לחתימה על עצומה חשובה ביותר לחצו כאן!

אשמח לקבל דיווחים למייל שלי בדבר אידיוטים שבועיים חדשים, ברימות עבר כיכבו, ח**ה אלברשט**ן, אביב גפן, שלומי ברכה, שלמה ארצי ועוד רבים ורעים אחרים, כמובן אפשר לחזור לפינה "האידיוט השבועי" אין הגבלה במספר הופעות!

שלכם

הני

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יוסף  ביום יולי 22, 2010 בשעה 11:16 am

  זך אידיוט וגזען כמו כנראה כל בני דורו ומוצאו, אין מה לעשות.
  אבל מה הבעיה עם מה שכתב קניוק? הוא מן הסתם ציטט מהזיכרון שיר שהפלייליסט ברדיו טחן לו במוח, ושהעברית שלו אכן אינה ממש מרהיבה. זה באמת לא ביאליק או ריה"ל. לא הכול גזענות נטו.

 • עידן ח  ביום יולי 22, 2010 בשעה 11:24 am

  צריך היזהר כשקוראים לאמנים מסויימים "אלכוהוליסטים או מסוממים" ואז הולכים ותומכים בזוהר ארגוב.

  יאמר רק לטובתו שאת השירים שלו עדיין שומעים…

 • hani24  ביום יולי 22, 2010 בשעה 11:25 am

  ואללה יוסף רק עבורך קרא את הציטוט הבא ותחשוב לבד…

  "התכנסו, עשו מעשה נעלה והם מצילים זמר בן מאה שנה מחיסול על ידי כוחות השחור של שירים שאני שומע לפעמים במונית כמו: "אני שם את ידי בתוך לבך" או "אהבה היא נדר שהופר"."

  מעניין מי הם כוחות השחור….ומיהם בני הזמר הנעלה….ואולי קראנו שני דברים שונים אתה ואני….הכול יכול להיות!

 • hani24  ביום יולי 22, 2010 בשעה 11:27 am

  לא עידן לא צריך! יש לקרוא את המכלול ולא להוציא מהקשר…אני גם גבר, אז מה אני גם חלק מהקבוצה? אני לא סקסיסט, ולא ממדר תרבויות, הבעיה היא עם המכלול….

 • Yuval  ביום יולי 22, 2010 בשעה 11:46 am

  הני, מסכים עם כל מה שאתה אומר, אבל ההצעות להעלות אנשים על מטוסים או אוניות ולשלוח אותם למקום אחר מתאימות לטוקבקיסטים מתלהמים ולא למישהו שמנסה לקדם חברה שיוויונית וטובה יותר. כן, יש גזענות והיא מגעילה, אבל להעלים את הנשאים של המחלה החברתית הזאת לא ירפא את המחלה.

  • hani24  ביום יולי 22, 2010 בשעה 8:40 pm

   הי יובל זו לא הייתה העיצה שלי, אני פשוט נתתי להם את מה שהם ביקשו כשאמרו שהם לא רוצים להיות כאן יותר….

 • shaultweig  ביום יולי 22, 2010 בשעה 11:55 am

  הציונות התפתחה באירופה בסוף המאה ה 19 וגזענות אנטי מזרחית ואנטי דתית היא מהותה של הציונות. כאשר ייסדו את בית ספר למל ב 1856 על ידי משפחה אוסטרית עשירה,שפת הלימוד היתה לאדינו והתלמידים היו ספרדים. אצל האשכנזים פשוט לא היה ביקוש להשכלה.

  הרצל כתב בספרו מדינת היהודים שהמדינה שתקום תהיה מעוז של אירופה כנגד הלבאנט. כמו שהציונים אשכנזים תמיד יודעים לעשות הם ניצלו את הקמת הסוכנות היהודית שקבלה את הרשאתה מחבר הלאומים כדי לפגוע בתשתית הארגונית של יהודי פלסטין.

  ב 1948 היו רב הלא יהודים ציונים אשכנזים שמלחמת 1948 היטיבה איתם. הם תפסו את המשרות הפקידותיות של הערבים והבריטים. מ אמצע 1948 החלו להגיע המגורשים ממדינות ערב ,והאירופאים שהסוכנות שכנעה אותם להגיע . הסוכנות דאגה שהאשכנזים יתגוררו במרכז ושיהיו בעלי נכסים עם ערך נדלני גבוה,לשכת העבודה של מפאי שריינה לאשכנזים את המשרות הטובות והמכובדות,ילדי האשכנזים זכו בחינוך עיוני שנתן להם כרטיס כניסה לאוניברסיטאות.

  לעומת זאת המזרחים נזרקו לפריפריה,הערך הנדלני של בתיהם היה דל ,והמזרחים הפכו לעובדים מנוצלים בשכר דל של הקיבוצים והמקורבים למפאי.בתי הספר בהם למדו המזרחים היו בתי ספר נחשלים שבלשון מכובסת נקראו בתי ספר מקצועיים.

  בניגוד למה שנתן זך אמר לא היה שום קשר בין העגלונים בפולניה לתרבות המערבית.העיראקים היו משכילים יותר הן מהפולנים והן מהרומנים.השלטון הציוני אשכנזי תפס ת המשבצת של פרעה והמזרחים נמכרו על ידי האשכנזים לעבדות.

 • אורן  ביום יולי 22, 2010 בשעה 12:15 pm

  "השיכור המבלה את חייו בשתייה והתייחסות לנשים כאל חפצים" – את אותו הדבר אפשר היה לומר על זוהר ארגוב…

  וברצינות – הני, אתה באמת חושב שהשפה הירודה והסגנון המתלהם והמשתלח הזה מכבד אותך? אתה באמת חושב שלומר למישהו "אתה לא רצוי כאן יותר" (מי שמך בדיוק לדבר בשם "כווולם"?) הוא משהו קביל בעיני כל בר דעת? אין ספק שההתנהלות של שני האישים מבחילה אבל מה שאתה עשית הוא ראיה לכך שאתה, כפי הנראה, לא הרבה יותר טוב מהם…

  • hani24  ביום יולי 22, 2010 בשעה 4:41 pm

   אורן לגבי החלק הראשון אתה מוזמן לראותץ את תגובתי לעידן.
   לגבי החלק השני, אתה טועה, אני לא מסלק אותם מכאן אני פשוט נותן להם את אשר הם חפצים בו קרא היטב את הראיום עם קניוק והבט בזוועה של זך….

   • אורן  ביום יולי 22, 2010 בשעה 5:26 pm

    הני-

    תשובתך לעידן לא מספקת; אתה תוקף כאן את זך תוך התייחסות להיותו שתיין ולייחסו לנשים. אם זה לא רלוונטי, מדוע לציין זאת? ואם כן – מדוע אתה מתחמק מכך שאפשר לומר זאת על הרבה אנשים? אילו זוהר ארגוב היה יוצא נגד "אשכנזים" בהחלט היה מקום להתייחס לדבריו אלה ולעובדת היותו אנס מורשע לא היה שום מקום. טיעוני אד-הומינם הם תמיד עלובים, ולעיתים מצביעים על חולשת הטענה והמקרה הזה אינו יוצא מהכלל.

    לגבי ה"גירוש" – אני רוצה לראות אם הבנתי אותך. אתה טוען בעצם שאם נתן זך מתנהג כמו בהמה אז גם לך ניתנה הרשות לנהוג כבהמה? אני באמת לא רואה איך אתה יכול להצדיק את דבריך המתלהמים ללא רשות מעין זו.

    • hani24  ביום יולי 22, 2010 בשעה 8:43 pm

     און אני מצביע על מכלול של התנהגויות אלכוהוליסט, וסקסיסט הם חלק מהמכלול כאשר עיקר הנושא הוא הגזענות של אותם אידיוטים! אם ארגוב היה גזען אכן ניתן היה להכילו בקבוצה, אך מה לעשות הוא לא, שלא כמו האדיוטים ששמותיהם הועלו כאן….

     לגבי הגרוש לא הבנת נכון, אולי בשל הקריאה בעיני העגל, הוא עצמו ביקש ללכת מכאן אני מעוניין לעזור לו להגשים את רצונו…אני מציע לצפות הזוועה כולה אולי תקבל פרופורציה….

 • עידו לם  ביום יולי 22, 2010 בשעה 12:17 pm

  מה אומר ומה אגיד הני אני באמת ובתמים מתבייש… אם זה משורר נערץ אצלנו ופרופסור ב 3 אוניברסיטאות אז מה חנו להלין על הרמה הנמוכה של התלמידים, בושה וחרפה הדעות החשוכות והנלוזות האלה וההשוואות התרבותיות השטחיות והקלולקלות שהאידיוט הזה העלה.

 • עידו לם  ביום יולי 22, 2010 בשעה 12:39 pm

  דרך אגב הני אני חושב שהפוסט שלך מאוד ותרני ופושר סלח לי שאני אומר לך את זה, למה אתה רק מגנה את נתך זך ואת האידיוטים השבועיים ולא מגנה את יוסי שריד ושולמית "זכויות אדם שנוח לי" אלוני? הרי כול אמירה נגד ערבים הם מצווחים ככרוכיות אבל נגד מזרחים לעולם לא תשמע אותם מגנים אמירות גזעניות אז מה איש שמאל אמור לחשוב על האנשים הנלוזים והצבועים הלאה? ואנקדוטה אירונית לסיום: אחרי שדן חלוץ אמר שהוא מרגיש מכה קלה בכנף שהוא מפציץ פלסטינאים המשורר הדגול נתן זך אמר שהדברים הללו היו נשמעים טוב בגרמנית, מעניין איך הדברים של נתן זך היו נשמעים בגרמנית סליחה הם בעצם נאמרו בגרמנית על ידי הנאצים.

 • נועם  ביום יולי 22, 2010 בשעה 1:06 pm

  הני, הגעתי לכאן במקרה ונדהמתי.
  האם כך, בקללות וברפש, אתה חושב להילחם בגזענות?
  הרי עמדתך היא גזענות הפוכה. פשוט בושה.
  אתה רוצה לכבות אש באש? להראות שגם לך יש שפה מלוכלכת?
  והעצומה הזו היא בושה וחרפה.
  אחרי החרמתו, אני ממליץ לך לפתוח עצומה לסילוק כל זכר לאמנים אנטישמים לאורך ההיסטוריה.
  תתחיל מהחרמת שופן.

  • hani24  ביום יולי 22, 2010 בשעה 4:43 pm

   נעם אני שמח שנדהמת כשהגעת לכאן, ואין זכר על הדברים שנאמרו על ידי שני האידיוטים השבועיים…יופי אין מה לדבר יופי של המרה של דיון. אני לא הייתי עושה זאת טוב יותר

 • נועם  ביום יולי 22, 2010 בשעה 1:07 pm

  עכשיו ראיתי ש"תשובתי ממתינה לאישור".
  מכיוון שאני נמנע עקרונית מהגבה באתרים שנדרש בהם אישור כזה, אתה מוזמן למחוק את תגובתי. שלום.

  • hani24  ביום יולי 22, 2010 בשעה 4:15 pm

   נעם היף זוהי פרוצדורה של וורד פרס ולכל תגובה בפעם הראשונה נדרש אישור למנוע ספאם, אני מאשר הכול! אז אושרת ומעתה לא תזדקק לאישור. נ.ב. הרשמה לאתר הייתה מבטלת את האישור גם כן…
   הני

   • נועם  ביום יולי 22, 2010 בשעה 4:32 pm

    זו החלטה שלך לדרוש אישור כזה. בדף הניהול אפשר לבטל את דרישת האישור הזו בקלות. כך עשיתי אצלי. אין כל חשש שזה יכניס ספאם.

  • hani24  ביום יולי 22, 2010 בשעה 4:35 pm

   הי נעם לא ידעתי, תודה רבה אבטל זאת מייד!
   הני

 • דן  ביום יולי 22, 2010 בשעה 2:44 pm

  לכל מי שלא אוהב את המוזיקה הערבית האיומה שלך
  אתה קורא גזען.
  האמת היא שמי שגזען הוא אתה בעצמך
  המזרחים (ואתה ביניהם) באו מארצות ערביות מפגרות
  לפי כל מדד שהוא
  זאת האמת לאמיתה שאינה שנויה בכלל במחלוקת
  ואת כל רגשי הנחיתות והתסכולים שלהם הם שופכים עלינו.
  הלוואי שהיה לך קמצוץ מהכישרון של נתן זך ויורם קניוק
  אבל זה כנראה לא יקרה לעולם
  כי אתה רק חזק בהתבכיינות נגד מי שלעולם לא תשתווה להם.

  • hani24  ביום יולי 22, 2010 בשעה 4:21 pm

   דן, אני מבין את שנאתך למוסיקה המזרחית ואין לי שום בעיה עם זה! זכותך לטעם מוסיקלי אישי ולי אין שום בעיות עם העניין.
   אך מכן לגבב של שטויות יש בעיה!
   נתחיל, הפולנים והרוסים לא באו מתרבות כה מפותחת בעיקר אלו שחיו בשטאטל….המצרים היו אלו שהמציאו את הכתב, הניר וגם כתב אותיות ראשוני. הערבים גם גילו את האסטרונומיה, והם הראשונים לערוך ניסויים ביולוגיים ראה מקרה החניטה.
   אם מדובר בתוכן, הבא ונסבר קמעה את האוזן. המוסיקה המערבית הקלאסית הינה מפגרת בדרגות רבות אחר המוסיקה המזרחית הערבית והיהודית, נתחיל כי מבחינה מוסיקאלית מוצארט שופן באך ועוד רבים אחרים (אותם אני מאוד אוהב לשמוע למרות אי היותם יהודים או קשורים ליהדות ולמרות זאת יהודי אירופה נהנים לנכסם, מעניין מדוע) כתבו ב-4 מקסימום 8 פאות (מי שמבין במוסיקה יבין את העניין). המוסיקה הערבית/מזרחית בנויה מ-16 או 32 פאות כך שמקרה הטוב התרבות האירופאית מערבית מפגרת פי ארבע לפחות מהתרבות והמוסיקה המזרחית/ערבית.
   אך היות ואני כולה ד"ר ולא פרופסור, וגם זה בקושי במכללה אחת ולא יותר, ויש לי מעט ידע בתחום, אני לא רוצה להיכנס לשיפוטים מסוג זה ולתת לכל אדם להחליט מבלי לקרוא לקבוצה מסוימת בשמות גנאי או לנסות ולהנמיך את יכולתם (או במקרה זה אי יכולתם) ליצור וסיקה מגוונת….

   אני מקווה שעברתי את המסר יותר ברור….

   • רועי פ.  ביום יולי 23, 2010 בשעה 5:31 pm

    הני,
    אני לא מסכים לרוח דבריו של דן, אבל כשאתה קורא לדבריו של אדם גיבוב של שטויות, אתה צריך להיזהזר שלא לדבר שטויות בעצמך…

    כל הדברים שאמרת לגבי התרבות הערבית נכונים, ואמת, לו יהודי מארצות ערב ויהודי מאירופה היו נפגשים במאה ה-15 סביר שהיהודי מארצות ערב היה ה"מתקדם", מאחר ואז לערבים הייתה קידמה טכנולוגית על האירופאים. היות והם נפגשו במאה ה-20, הדברים היו שונים.יש מדדים ע"מ לבדוק קידמה של תרבות ובינהם ידיעת קרוא וכתוב, מיתת תינוקות ואורך (משך) חיים- בכולם פיגרו החברות הערביות על אלו הארופאיות (הכל בממוצע כמובן). אני מזמין אותך להשתמש בכלי הנפלא הזה- http://bit.ly/bsIKXo.

    ברור לי שהייתה, ועדיין יש, במידה מסוימת, גזענות במדינה, ושלתופעות כמו עיירות הפיתוח לדוגמא, היו השפעות מרחיקות לכת לאורך שנים.
    ההשתלחוות האלה שלך, וחוסר הדיוק, לא עושים איתך ועם המטרה (הנעלה) שלך חסד. את ההשתלחות בנתן זך אני עוד איכשהו יכול להבין, אבל מה עשה לך קניוק? בגלל איזה משפט קצר בפוסט בווינט, שבכלל לא בטוח שקשור בהכרח במזרחית (אני הייתי צריך לקרוא 3 פעמים בשביל להבין על מה אתה מדבר) אתה מפרסם עליו פוסט שלם?

    רועי

    • hani24  ביום יולי 23, 2010 בשעה 9:39 pm

     הי רועי, אני מבין שלמדדים שאתה מציע לי הם אובייקטיבים לחלוטין, והפיגור של העולם הערבי לא בא כתוצאה מקולוניזציה של המערב ועוד ועוד…אינני מעוניין להתנצח ושוב לדלל את הויכוח המרכזי עליו אנו עומדים כאן, בדיוק כמו האנתרופולוגיה המודרנית, הייתי מציע לקרוא מעט על כלים ביקורתיים ולא לקבל כל דבר כברור מאליו, אך לא בכך עסקינן.

     לגבי קניוק ומה שאתה קורא "משפט קצר בפוסט בווינט", אני מניח שזה שולי, מה? ואם סופר אירופאי היה אומר שכל יצירת היהודונים היא זו שהורסת את אירופה מה היית אומר? מעניין אותי לדעת באמת….משפט קצר יותר משל קניוק! אתה יודע מה לא מה אתה היית אומר מה היו אומרים כל האנשים במדינה…
     הני

     • רועי פ.  ביום יולי 24, 2010 בשעה 10:55 am

      הני,
      גם אני לא רוצה לצלול לתוך הנושא האנתרופולוגי, הנקודה היא שגם אתה נוטה לחוסר אוביקטיביות, מה שפוגע בטיעונים שלך עבור אדם שמגיע מבחוץ (כמוני)

      לגבי קניוק- איפה הוא אמר "מזרחים"? הוא קרא "כוחות השחור" למה שהוא תפס כרדידות מוזיקלית, לאו דווקא מזרחית.
      אני זוכר כניסה דומה שלך גם בששי קשת. זה נתפס ככניסה בלי פרופורציה, ואני אומר שוב- זה לא עושה לך כבוד.
      תחשוב שוב מה המטרה שלך, וכיצד אתה רוצה להשיג אותה. כרגע אתה משכנע את המשוכנעים בלבד.

      • hani24  ביום יולי 24, 2010 בשעה 5:18 pm

       הי רועי, זוהי אינה עבודתי האקדמית ומעולם לא טענתי לאוביקטיביות בבלוג האישי שלי (שים לב למילה אישי!!!) אין לי שום בעיה שתקרא ותחליט בעצמך, לא מעניין אותי אם זה פוגע בטיעונים שלי עבורך או לא כך אני חושב, וזכותך לקרוא או לא.

       אתה יכול להמשיך ולהעמיד פני תם עוד מליון שנה וכלם יודעים על מי ומה דיבר קניוק הוא גזען וזה מגעיל אותי, הכי מגעי זו ההיתממות המעושה שנמאסה עלי ומוצאת את דרכה אל הדיון כאןף והנסיון להטות את הדיון, אלו הם שני אידיוטים גזענים פשיסטים.

       לא אתה ולא עוד רבים כמוך יעמדו ויתנו לי ציוני כבוד, רוצתה קורא לא רוצה לא קורא, פרופורציות אינן חלק מהעניין כמו גם השיח, אלו הם אשנים שחושבים שהם אדוני הארץ וחלק ממה שאני רוצה את תפקידי הוא לאזן את השורות, להסביר כי אין יותר מקום או זמן לאנשים כאלו, הגיע הזמן למודעות ופעולה של כל אותם שדיכאו כאן במשך שנים, מי שירצה יטה אוזן ינסה להבין ולהגיע למודעות מי שלא לא חייב.
       המטרה ומה שאני רוצה להשיג היא עניני ולא ענייך, אם יש לך משהו תוכני לגבי העניין אשמח, אם לא נעבור הלאה.
       שים לב, אינך מסוגל להתמודד עם האמירות ואתה עובר למתקפה מאוד לטנטית על סגנון ואוביקטיביות, הייתי מציע שתעשה בדק בית האם אתה מסוגל להתמודד עם התוכן…לי נראה שלא, וזה לא מוסיף או גורע מהעניין, זהו רעש רקע…חבל!

   • סתם אדם  ביום יולי 23, 2010 בשעה 9:54 pm

    "המצרים היו אלו שהמציאו את הכתב, הניר וגם כתב אותיות ראשוני. הערבים גם גילו את האסטרונומיה, והם הראשונים לערוך ניסויים ביולוגיים ראה מקרה החניטה."
    הני, עם כל הכבוד לתארים שלך, היבטוריה אתה לא יודע.
    1. המצרים הקדמונים לא היו ערבים.
    2. המצרים לא היחידים שהמציאו כתב (בהחלט לא "ה"כתב).
    3. המצרים לא היו היחידים שחנטו.
    4. תרבויות מנותקות אחרום גם כן גילו את האסטרונימיה.

    אז עם כל הכבוד, מה הקשר לערבים?

 • יונתן  ביום יולי 22, 2010 בשעה 3:58 pm

  קודם כול, קריאה להגלות אדם היא פאשיסטית במקרה הטוב, קח נשימה עמוקה, האדם זקן ממורמר מדברים רבים ובעיקר מבדידות, לא צריך תמיד להתלהם ולהציב פנים נעלבות, אפשר להביט על המארג הנפשי שגרם לו להידרדר לשטויות.
  ודבר נוסף, וחשוב, הבן גם כי שירתו, הגדולה, עשתה נפשות רבות למטרות שאתה מקדם, כן, באהבת אדם, וגם אם הוא לעתים מר
  תוכל למצוא זוית ראייה חומלת.

  • hani24  ביום יולי 22, 2010 בשעה 4:23 pm

   יונתן, לא קראתי להגליה, הם אלו שבכו שלא טוב כאן ויש מקומות טובים יותר אני בסה"כ מנסה לעזור להם להגשים את משאת ליבם….

   דבר שני, אני לחלוטין לא מסכים ומקבל את אשר כתבת בנושא הזקנה והבדידות, מה זה אומר שכשאני אהיה זקן ובודד יותר לי להיות גזעו ניאו-נאצי פשיסטי עם תורות גזע כאלו או אחרות? מה זה הבלבול מוח הזה?

   אין בי חלמה לשניהם אחרי דבריהם אתמול, אתה מוזמן לתת כל מה שיש לך לי אין…זו זכותך ואני אגן עליה אך אל תצפה ממני להצטרף לכך…

 • להב  ביום יולי 22, 2010 בשעה 6:34 pm

  כתבתי משהו ואז נתקע לי המחשב, והכל נמחק.
  לא יודע? משהו על סוגרים, ואבדן השליטה עליהם אצל חלק מאיתנו עם השנים, לעומת אחרים שבאה עליהם איזו חכמה, שלווה, השראה, ועל היות הפה אחד מהם (ראו שיטת פאולה לחיזוק השרירים הטבעתיים), ועל זה שבעצם הוא בטח היה ככה גם לפני 60 שנה, רק לא ידענו, ולא היה נחוץ לו להוציא את זה החוצה. משהו כזה פחות או יותר.
  עכשיו אני יכול בשקט ללכת לראות את הזוועתון הזה (ראיתי רק את התקציר, אמש), להכנס לעצומה ולהחליט אם לחתום עליה, ולרדת למגרש הגדול לשחק מחניים.
  נראה אותך הני, מפרסם את זה.

 • יחזקאל שרעבני  ביום יולי 23, 2010 בשעה 1:35 am

  אספת חולים שונים ומשונים בבלוג שלך הנה תגובה לשטויותיהם

  . יהודי עירק והמגרב שירתו את האימפריאליזם הצרפתי והבריטי. ראה חוקי כרמייה. טבעם הדהימי עשה אותם משרתים נאמנים. כשנגמר האימפריאליזם נגמר התפקיד של משרתיו. הערבים והאיסלם הפרישו אותם מתוכם, ניקו עמצם מהדהימים הנאלחים משרתי האימפריאליזם. אין קשר בין הניקוי האתני המושלם ממצרים, לוב, אלג'יר, ירדן, סוריה, לבנון, עירק ובין הציונות. עובדה מי ששמרו קשרים עם האימפריות ומי שהלאומיות שלהם הייתה מתונה יהודיהם נשארו חלקית: מרוקו, תוניסיה תימן ואפילו אירן ותורכיה הלא ערביות.

  הייתה זו שנאה ותיעוב מוצדקים בהחלט. קרא בפרסומי הערבים. היהודים משרתיו הנרצעים של האימפריאליזם האירופאי והאורינטליזם הם שהביאו על האומה ערבית את אסונות הקפיטליזם והקומוניזם. למשל כשנזרקו הדהימים הללו מטמאי ארצות ערב, כעירק ומצרים, נגמר הקומוניזם שהיה רעל יהודי בעורקי העם הערבי האציל.

  מי שיכל מהדהימים האומללים שנותרו בלי אדון ללקק נעליו נסע לצרפת בריטניה קנדה וכ"ו. מעט ציונים והרבה שפשוט חפשו מקלט באו לישראל ונקלטו. ראה מקומותיהם בשיא הפירמידה כלכלית פוליטית מוניציפלית, תשובה אשכנזי? פרץ בוני הנגב פולני? שאול האומלל. את האמת על מקום הדהימים הבזויים האומללים הללו נראה בכך שאין ארץ ערבית שבכלל מוכנה להכניס את השפלים הללו. הטיפש זך יתקבל בברכה בברלין מי יקבל יהודי בבגדד קהיר דמשק בירות ? גם כשדהימים אלו נמלטים מישראל הם מוצאים מקום בפריז, ברלין, אמסטרדם, לונדון, ניו-יורק ולוס אנגלס. שם הכינו להם האשכנזים במשך דורות חברה סובלנית ליהודים. הערביים האדונים שלפירור משולחנם ולבעיטה ממגפיהם הדהימים מיחלים יורקים עלים וזה מירב תשומת הלב הניתנת לדהימים. זה מה שהם שווים, בלי ישראל תוצרת הציונות האשכנזית הם לא שווים כלום בודאי לא בארצות ערב.

  • hani24  ביום יולי 23, 2010 בשעה 7:45 am

   זה לא אתה שכתבת את ספרי ההיסטוריה לבגרויות? אני כמעט בטוח שכן אתה שמתמש באותם מוטיבים ויש איזה משהו בדיקציה הגזענית…אויל, לפחות היית לומד את ההיסטוריה כהלכה…

 • shaultweig  ביום יולי 23, 2010 בשעה 10:03 am

  נתן זך ובן דרור ימיני

  לא הייתי שותף להתלהמות של חלק גדול מחברי בפייסבוק ובאתר קדמה.המסובב הם הפערים בין מזרחים לאשכנזים הסיבות לכך הן רבות ושונות.הסיבות לכך הן לא בגלל שהמזרחים באו מהמערות והאשכנזים באו מתרבות גבוהה.

  שלא במודע הסתלקתי מהגרעין הציוני כבר לפני 40 שנה עם הבחירה בפנתרים השחורים. במודע הדבר קרה בשנתיים האחרונות.

  בניגוד למה שנתן זך אומר המגורשים מעיראק בשנות ה50 הגיעו עם רמת השכלה גבוהה יותר מהעליה הרומנית שהגיעה במקביל לעליה העיראקית . העולים מפולין שבאו לפני העולים מעיראק היו חסרי מקצוע משום שהעולים "האיכותיים" מפולין הגיעו מאוחר יותר רק בעליית גומולקה.

  העולים האשכנזים שהגיעו במקביל לפליטים מעיראק, נותבו על ידי הממסד הקולט לפתרונות דיור ותעסוקה איכותיים, ושהו במעברות זמן קצר בהרבה מהמגורשים מעיראק.

  אף אחד לא חשב שהעולים האשכנזים צריכים ללכת לפריפריה. את התפקיד ייעדו בתחילה לפליטים העיראקים. הפליטים העיראקים לא היו פראיירים וניהלו אבק על דיור במרכז הארץ אותו הובילו הקומוניסטים העיראקים.

  הפעילים המרכזיים היואלברט קוג'מן,סמי מיכאל שמעון בלס ואחרים.

  בניגוד לפעילים הקומוניסטים העיראקים שלחמו להטבת התנאים של הפליטים העיראקים ,הציונים העיראקים נשארו נאמנים "לבוסים הציונים" של מפאי ועל כך תוגמלו בכסף.

  מהמחצית השניה של שנות ה ,50 הגיעה במקביל העליה מצפון אפריקה ועליית גומולקה מפולין. שוב הפולנים קיבלו דיור ותעסוקה במרכז הארץ ,והעולים מצפון אפריקה אולצו להתיישב במה שנקרא "עיירות הפיתוח".

  עיירות הפיתוח סיפקו לעלייה הצפון אפריקאית חינוך ירוד לילדיהם,תעסוקה לא הולמת בשכר נמוך,ו מגורים בעלי ערך נדלני דל.

  בנערותי טחנו לי את המח עם "יהדות הדממה","שלח את עמי","אסירי ציון" ו"משפטי לנינגרד". שערי ברית המועצות נפתחו והעולים מברית המועצות קיבלו דיור מסובסד במרכז הארץ,הלוואות לרכישת רכב ללא מיסים. מובן שההלואות הפכו למענקים בגלל ההיפר אינפלציה.

  מאידך הוחמר מצבם של יוצאי המזרח שלא זכו לקבל את התנאים אותם קיבלו "הרוסים" ונתקלו בקושי להגיע לדירות במחיר סביר משום שהעליה מברית המועצות הקפיצה את מחירי הדירות.

  נעבור לשנות ה 90 מגיע הגל הגדול של עולים מברה"מ. כל קשיש הופך פתאום לניצול שואה והפשיזם מקבל תאוצה עם הבאת דפוסים סטליניסטים ובולשביקים על ידי ליברמן וחבריו.

  הקש ששבר את גב הגמל היה ההתרסה של "בלי נאמנות אין אזרחות",ו "החוק לאיסור ציון הנכבה" מבית מדרשם של ישראל ביתינו.

  הסוכנות היהודית ,ההסתדרות הציונית ,והקרן הקיימת חייבים לעבור מהעולם משום שהם גל-עד לניחשול ודיכו המזרחים,והרמת ראשו של הפשיזם.

  עד כאן ההפרכה של דבריו הנלעגים של נתן זך.

  כדי שהמדינה לא תטפל בעוולות החמורים שנעשים כלפי אזרחיה ובמיוחד האוכלוסיה הכבושה מידי יום,יש לממסד שליחים ודוברים שתפקידם להעלות על סדר היום נושאים תפלים.

  בן דרור ימיני הוא אחד השליחים הנאמנים של המימסד

  ואלה הן הפנינים שלו

  1. העולם צבוע מפני שהוא שם את ישראל תחת זכוכית מגדלת

  2. אילן פפה והקרן החדשה מסכנים את מדינת ישראל.

  3. קיזוז רכוש הפלסטינים שהוחרם ב 1948 כנגד הקפאת הרכוש של יהודי עיראק. מה שימיני שוכח כאשר הוא משכתב את ההיסטוריה שלא הפליטים מעיראק אלא אשכנזים.

  אפשר לקבל מרצון את עקרונותיה של הציונות לגבי השחרור הלאומי של העם היהודי. אני בחרתי בזכות גמורה לא לקבל תיאולוגיה פוליטית זו ,ולפעול לביטול מעמדן של ההסתדרות הציונית והסוכנות היהודית.

  שורה תחתונה – נתן זך אינו יותר מזבוב טורדני.

 • ד"ר אהרון יצחקי  ביום אוגוסט 12, 2010 בשעה 1:10 pm

  יש גזענים קיצוניים שמתחזים למזרחים. יש גם לא מעט משתפי פעולה עם משטר הגזעני של דמינת ישראל. לכן,התקפתו המתלהמת של המכנה עצמו יחזקאל שרעבי על המזרחים אינה ראויה להתייחסות.

 • ד"ר אהרון יצחקי  ביום אוגוסט 12, 2010 בשעה 1:17 pm

  התקשורת הישראלית מעניקה מקום נרחב להפצת הזוהמה של הגזענים. חשוב לנדותם. אולם לצערנו זוהי דמותה ופרצופה של מדינת ישראל, שאלמלא עידודה, האתנן והפרסים שמעניקה לגזענים, היו נעלמים מהנוף שלנו ולפחות היו נדחים ממרכז המפה הציבורית לשוליים זניחים..
  מדינת ישראל מעניקה יוקרה רבה לגזענים הקיצוניים ביותר ומנציחה אותם ליצירת דגמים לחיקוי לדור זה ולדורות הבאים.
  הגיע הזמן לזעוק בפרצופם, די! די לכם להתעלל בנו ובבנינו. מספיק להתעמר בנו.
  המזרחים צריכים להבין זאת: אף אחד לא יעשה את העבודה במקומנו. הגזענים נהנים ממדיניות הגזע של משטר המדינה. בם לא יוותרו על הנכסים שגזלו וממשיכים לגזול מאיתנו.
  עלינו ורק עלינו, המזרחים, מוטלתו האחריות לא רק להוקיע את הגזענים כי אם גם ובעיקר לפעול למען חברה הומניסטית, דמוקרטית, שוחרת צדק.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: