ליגת החלומות!

יש בעולם אנטינומיות, יענו הנגדות, דוגמאות למכביר שחור לבן, חמוץ מתוק, שקט רועש ועוד אחת חביבה עלי במיוחד – נבחרת אנגליה בכדורגל! ואללה אין לי מה לומר, אני רק אציין כי מלכתחילה אמרתי שהם בלוף ושהם יפשלו בגדול במונדיאל והכול קרה, אז איך? שמישהו יסביר לי איך זאת הליגה הכי טובה בעולם ולא סתם מלא שחקנים אנגלים! אתם יודעים מה לא צריך שתסבירו אני אנסה!

באנגליה יש ארבע, מהעונה הבאה 5 או 6 קבוצות על, ארבעת הקבועות הן: מנצ'סטר יונייטד (קרוב לוודאי מותג הספורט החזק ביותר בעולם), צ'לסי, ארסנל וליברפול, למרות האחרונה חזקה יותר בשם מבביצועים בשנים האחרונות. מצטרפת חדשה ודאית הינה הסיטיזנז – מנצ'סטר סיטי, ואחת מדגדגת, קבוצת היהודים טוטנהאם. אלו מחזיקות סגלים רחבים מלאים בכוכבי על שידועים בכול מקום בעולם, אך אם תשאלו את האוהדים הם מעדיפים את השחקנים המקומיים. רונאלדו מעולם לא היה השחקן האהוד ביותר ביונייטד, זה היה גיגסי, ולאחר מכן זה היה רוני, הם המועדפים. בקבוצות הקטנות יותר נמצא סגלים מלאים בשחקנים אנגליים, מהזן המשובח, חסונים בעלי שליטה בינונית בכדור וכושר גופני מפחיד, הם רצים ללא לאות ומלאים בתשוקה למשחק, אז מה יש שלא לאהוב? הליגה האנגלית הינה שנייה, אך ורק לליגה הגרמנית, בממוצע צופים למשחק, והיונייטד היא הקבוצה עם ממוצע הצופים הגדול ביותר באירופה. בין שלושים מושכות הקהל הגדולות ביותר בממוצע באירופה יש 7 קבוצות מהפרמיירליג, שוב שנייה רק לגרמניה.

למרות שלדעתי זו הליגה המלהיבה ביותר בעולם, ניתן להצביע על מספר בעיות מרכזיות, האליפות משנת 1992-3 מתחלקת בין שלוש קבוצות, אם נוציא את הפוקס של הרוברס, כאשר ישנה שליטה ברורה של היונייטד עם קצת ארסנל ובשנים האחרונות יותר צ'לסי. ההגעה של אילי הממון מהמפרץ לסיטי אמורה לשנות את התמונה אך לא כל כך מהר, למרות שנראה שהשנה הם בהחלט יכולים לאיים על התואר. מלבד לקבוצות אלו, אין באמת תחרות על האליפות, ליברפול לא פוגעת יותר מעשרים שנה, וטוטנהאם בעונה הכי טובה שלה מזה כמה עשורים מסיימת רק במקום הרביעי, יש ליגת אלופות אך אין איום ממשי על האליפות. אך יש גם הפתעות מעניינות, פולהאם בעונה אירופאית מזהירה הצליחה לנצח את אריות הדרג השני באירופה ולהגיע לגמר הליגה האירופאית, רק על מנת להפסיד לאתלטיקו מדריד. אברטון מתחרה עם ליברפול על הבכורה בעיר, אך אין בכך רלוונטיות לאליפות ושתיהן מסיימות במקומות השמיני והשביעי בהתאמה, הנקודה הישראלית של אברטון איגביני יעקובו החלוץ עם ההחמצה המזויעת ביותר בתולדות הכדורגל העולמי לשעבר מכבי חיפה נמנה על הסגל.

היות ולא ניתן לכסות את כל הליגה הבא ונסקור את הדובדבנים, ואז מעבר מהיר על השאר. אז מה היה לנו שם, אליפות שמוכרעת בעצם בין שלוש קבוצות, צ'לסי — הדאבליסטית! זו שכלום יודעים שנבנתה על הכסף הגדול של רומן אברמוביץ. השנה אני חוזה את התרסקותה של הקבוצה הראשונה שמורינו בנה, סגל מבוגר מידי, הסתמכות על דרוגבה הנפלא שכבש בשנה שעברה 29 שערים, שאולי עוזב, ואם יישאר יהיה ממורמר, וירצה עוד כסף. שוער גדול, עם שבר בגולגולת, מגן שעשה בושות בגביע העולם, קשר אחורי, אסיין, עם פציעה שלא נגמרת קפטן שאף אחד לא יוצא איתו מהחשש שיתחיל עם אשתו, ובעיקר פעילות מינורית ביותר בשוק ההעברות, מלבד העברתו של יוסי בניון מליברפול, מרמזות כי הגיע זמנה של צ'לסי ללכת הביתה ולפנות את המקום למלכה הנובו-רישית החדשה, הסיטי של יונייטד. הימור שלי מקומות 3-6. כאן יש כמה שאלות: החשובה ביותר מה יהיה עם דרוגבה? השנייה, האם אסיין החלים מפציעה וישחק?  והשלישית היא כמובן האם בניון יחמם ספסל או שיפתיע שוב?

 

דובדבן שני, יש להתרגל לשם הסיטיזנז או הבלוז. הם עדיין נחשבים לקבוצה השנייה של מנצ'סטר, כל המדוכאים אוהדים אותה, ובעיקר זכורה לי, ולעוד רבים, השורה מסרטו של קל לואץ' "גשם של אבנים" בו הכומר מטביל את הרך הנולד במנצ'סטר ומסיים את הטקס בכנסייה של המעמד הנמוך במשפט “God Bless the City!”. ובכן היוצרות התהפכו, לפחות פיננסית, הסיטי הפכו לנובו-רישים החדשים והם קונים כמעט כל מה שזז. אין להם הכוח משיכה שיש ליונייטד, ברצלונה או ריאל אבל זה מגיע. האחים טורה, דויד סילבה, טבס, בואטנג ובלוטלי הם רשימה חלקית. החשובה שברכישות לדעתי היא יא יא טורה שייצב את הקישור וההגנה הרעועה, החוד יבקיע מה שלא יהיה, ועם מנצ'יני יש לנו טוענת רצינית לכתר. זכייה באליפות תהפוך אותה לאחת הקבוצות החזקות בעולם ולשדרוגה למעמד על בו חברות יונייטד, ריאל, באיירן, ברצלונה ועוד כמה. עלייה לליגת האלופות בשנה הבאה גם תחזק אותה, אך לדעתי פחות מאליפות יחשב לכישלון. הימור שלי מקום 1-2. השאלות, כמה זמן בלוטלי ישמור על שפיות, ולא יריב עם טבס? האם בואטנג הנפלא יצליח לשחזר את ההצגות של גביע העולם?והחשוב מכל האם מנצ'יני יצליח להדביק את הקבוצה?

הדובדבן השלישי, היא בעצם מותג הספורט החזק בעולם, הקבוצה הראשונה של העיר מנצ'סטר הינה עדיין היונייטד. אלו בנו נוסחה מנצחת, קח מנגר על תן לו מה שהוא רוצה תוסיף שחקן על, ריאן גיגס ויש לך נוסחה של 11 אליפויות ב-18 שנים. השנה היונייטד לא היו כח בשוק ההעברות, מאבקי שליטה, הפסדים פיננסיים חסרי תקדים והגלזרים הביאו את הקבוצה למצב לא טוב. כל קבוצה אחרת בעולם הייתה מתמוטטת אך לא האימפריה של סר אלכס, בעונה שעברה הם סיימו מקום שני והשנה הם צרפו רק שני שחקנים, חלוץ נפלא ובלם, אך זה לא העניין, אחרי שנפרדו מהשחקן שרבים טענים כי הוא הטוב בעולם (לא אני) הם כמעט לקחו שוב אליפות בלי שום תחליף. הסגל הוא עצום ומונה 55 שחקנים, יש שיטה כל אחד יודע מה לעשות ואף אחד לא רוצה לעזוב. לדעתי מקומות 1-2 הם ריאלים ל"אנונימיים" של פרגי. השאלות: איזה עונה תהיה לרוני אחרי מונדיאל מהגיהנום? וכמה משחקים ישחק גיגס קשישא? וכמובן, האם פרגי יפרוש אם היונייטד יקחו אליפות?

האחרונה ברשימת הגדולות היא ארסנל, זו הלונדונית השנייה מזה מספר שנים. ארסנל משחקת את הכדורגל הטוטאלי, שחקנים עם שליטה מופלאה, מהירות סילונית כדורגל משולם, הכי כייף לראותה, אך לא מגיעה לתארים. ונגר בנה מערכת מדהימה, לוקח שחקנים צעירים נותן להם את המושכות בגיל 17 או 18 ואז מוכר אותם בגיל 22, ראו מקרה פברגאס שכנראה בוודאות יחזור לברצלונה. הקבוצה רכה מידי, לא מחזיקה את כוכביה ולמרות שיש לה גאון כדורגל על הקווים והיא המהנה ביותר לצפייה, אין רבים שמהמרים עליה בתור האלופה הבאה. הקיץ שלה בנוי רק משאלה אחת מתי יכריזו על עזיבת הקפטן? הימור שלי מקומות 3-4. השאלה, מתי נראה את פברגאס לובש את חולצת הבלגרונה בלי שיכריחו אותו? והאם לונגר כבר יש מחליף בקנה?

על הקבוצות האחרות אעבור בסקירת בזק, ליברפול, אין סיכוי. צריך לבנות מחדש, בניטז משאיר חורבות (לידיעת אינטר), וטורס נראה כמו אחד שאין לו חשק בנבחרת ובקבוצה. השאלה, למה לעזאזל ג'רארד לא עוזב כבר? הימור שלי מקומות 4-8 יותר לכיוון של 7,8 למרות רוי הוד'גסון. טוטנהאם, למרות "יהדותה" של הקבוצה אני לא רואה אותה מתקדמת מעל למקום הרביעי שהשיגה בעונה החולפת, הקבוצה הכי אנגלית מקבוצות הצמרת תסיים את העונה במקומות 5-8 יותר לכיוון ה-5. השאלה, האם מודריץ', לנון ודפו מסוגלים להתעלות ולתת לי לאכול את הכובע? הקבוצה לשים אלי הלב היא: פולהאם. גמר הליגה האירופאית, תמהיל שחקנים שעובד ונשאר יחדיו, יש מקום לעלות לשביעייה הראשונה. שאלת השאלות איך ישחקו מחוץ לקוטג'? הכי כייף השנה יהיה בבלקפול. מנג'ר צבעוני, אצטדיון שמזכיר יותר מגרשים מישראל, אחלה אוהדים ואוירה, פעם ראשונה בפרמייר, אין מה לומר כל משחק יהיה חגיגה בבית לא משנה התוצאה. השאלה, האם קבוצה שעלתה ממקום שישי בליגת המשנה עם אחלה משחקים תספיק לפרמייר, לדעתי זה יהיה ביקור חד שנתי. אבל אני מחזיק אצבעות לכתומים של אנגליה!

זהו זאת הליגה הראשונה של מולדת הכדורגל, בעלת ממוצע הצופים השני באירופה, מקום בו אוהדים כמעט ואינם יכולים להרשות לעצמם לקנות כרטיסים למשחקי הקבוצות שלהם, עם נבחרת כושלת, ועדיין הם חיים נושמים ואוכלים כדורגל. החלק המדהים הוא האוהדים והמסורת, הרע הוא הכסף והמסחור, שלשה סטים לכל קבוצה החלפת צבעים לעשוק את האוהדים ובעלים שלא מבינים בכדורגל, אם כל אלו לא הצליחו להדיר את האוהדים מהמגרשים, והקבוצות עדיין מגיעות לשלבים המכריעים בליגת האלופות כנראה שזו הליגה הטובה בעולם….

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • יוסי דר  On אוגוסט 11, 2010 at 10:29 pm

  תודה על הסקירה.
  נדמה לי שאתה ממהר להספיד את צ'לסי ( במיוחד כשיוסי שם…).
  לגבי איגביני מדברים על זה שאולי הוא עובר לפטישים תחת שרביטו של גרנט (שאימן אותו עוד בחיפה).
  מי שעוד מגיע כנראה לווסטהאם הוא מרקו בלבול בתפקיד סקאוטר אצל אברם – תלוי אם יקבל רישיון עבודה.
  בבלקפול ישחק מישהו ממכבי חיפה – נדמה לי דקל קינן.

  • hani24  On אוגוסט 14, 2010 at 6:53 pm

   הי יוסי,
   1. לא ממהר, שמח להספידה….ומקווה שימיה תמו…
   2. אני יודע על איגיביני אך עד שזה לא סגור ז לא סגור ולגרנט אין כסף…
   3. בלבול לא מגיע לשום מקום…כנראה….
   4. דקל זה קוריוז נחמד, אך בלקפול הולכת להתרסק והמעניין ביותר הוא מה יאמר מאמנה, אני לא יודע אם אתה מכיר אותו אבל הוא טיפוס יוצא מגדר הרגיל והוא יתן לנו הצגות חבל על הזמן בשנה הבאה…
   רק הנאה ובריאות 🙂
   הני

 • אמיר  On אוגוסט 13, 2010 at 2:02 am

  מעדיפים שחקנים מקומיים?ביונייטד קנטונה הצרפתי הוא עד היום השחקן הכי אהוד,בצ'לסי זולה האיטלקי הגיע לרמת אהדה שטרי ולמפארד יכולים לחלום עליה ובארסנל זה דניס ברקאמפ(טוב נו כי להם אין כמעט שחקנים אנגליים).
  בנוגע לתחזיות שלי: יונייטד כמו תמיד תהיה בעניינים עד הסוף,כאשר אחד מהשניים הרננדז או מקאדה יהפוך לדבר הבא בכדורגל האנגלי.שתי השאלות המדאיגות הן בקשר לעתיד:מתי פרגוסון יתלה את המשרוקית וממתי החובות שדל הגלייזרים יאלצו אותם למכור את הכוכבי.סיטי?מסוגלת ביום נתון לנצח כל קבוצה באנגליה אבל לאוסף השחקנים שם אין את הדבק כדי לנצח סריות של משחקים ואין שחקן שיסחב את הקבוצה על הכתפיים.טורה שחקו טוב אבל זה ממש מוגזם להפוך אותו לשחקן עם המשכורת הגבוהה בפרמיירליג כשאפשר לממצוא שחקנים שיתנו תפוקה דומה בעשירית מזה.צ'לסי קבוצה מלוכדת יחסית שתתמודד על התואר.בניון יהיה רלווטי כמו השחקן אותו החליף(ג'ו קול):שחקן ספסל שעולה מדי פעם כדי לנסות להבריק.אם השמועות נכונות והם שמו ידיהם על הכשרון העולה של הכדורגל העולמי,ניימאר, הולך להיות מעניין בסטמפוד ברידג'.
  ארסנל כמו ארסנל תיתן כדורגל מהנה עד מאוד לפרקים אבל תתאדה כהרגלה באזור חודש מרץ, עד שוונגר יבין שאליפות אי אפשר לקחת עם שוער בלם וקשר אחורי ברמת ליגת העל שלנו(או שהוא לא יבין).
  דווקא ליברפול לדעתי תצליח להפתיע לטובה,עם מאמן לא מגולמן, חיזוק נקודתי במקומות הנכונים, והשארת הכוכבים בקבוצה,למרות שאחרי רכשית פולסן הדני, לדעתי הם יכולים לוותר על מסצ'רנו ולמכור אותו במחיר מופקע לאיזה פראיירים(מישהו אמר סיטי)

  • hani24  On אוגוסט 14, 2010 at 6:59 pm

   אמיר, יוניטד לא יכולה לקנות, ראה את הרכישות המצחיקות שלה, אז היא הולכת על בית…זה מה יש…אני מסכים לגבי מקדה והרננדז, לדעתי שניהם הולכים לשחק אותה העונה — ויוניטד עד הסוף זה מה שכתבתי.

   לגבי אהודים, נכון קנטונה ביונטייד, אך זולה זה לא בצ'לסי, כרגע זה דרוגבה, ולגבי ארסנל זה איאן רייט….אבל אתה יודע יכול להיות שאנחנו מקשיבים לאוהדים אחרים…

   לגבי הסיטי, מה שיקבע יותר מהכול זה המאמן אם הוא יהיה מסוגל לחבר אותם קונצרטים, יענו חמישיות ושישיות של בטהובן בך וכול הגמעה….האמן לי שיהיה שמח במנצ'סטר.

   צלסי, כפי שאמרתי זה יותר משאלת לב נמאס לי מהם אבל אני גם באמת לא חושב שהם מספיק טובים ימים יגידו…

   לבסוף השארתי את ליברפול, הם על הפניפ אני בכלל לא מבין על מה אתה מדבר עהם לא יגמרו בשמיניה הראשונה וטורס יעזוב והם יתרסקו, סתם קבוצה זה המון עבורם. והמאמן הוא סתם שוב פרווה לא מסוגל לסחוב שום דבר, בחור טוב ותו לא…

   אך העיקר שנהנה מעונה פצצה….

 • שחקנים ישראלים  On אוגוסט 18, 2011 at 12:15 pm

  אין על שחקנים ישראלים! אני ממש גאה בהם! אתמול היה משחק (מכבי חיפה נגד בלגייה) מוקדמות ליגת האלופות.. שלנו ניצחו! היה משחק מעניין! לכן עזבו אותכם לדבר על שחקנים אחרים- דברו על שחקנים שלנו שנלחמים בשביל שם "ישראל" 🙂

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: