גזענות בחסות המדינה

החליט מישהו אי שם באמצע המאה שעברה שהוא רוצה להקים משהו חדש. מה עושה? אז כך, הוא הקים מערכת שהתבססה על מוצא, צבע עור, נטייה מינית ולאומנות, איך קראו לו, תחשבו על זה לבד. מהי התופעה? ובכן זה קל לזה קוראים גזענות. במדינת ישראל 2010 מסתבר כי יש עוד כמה אווילים במשרד החינוך, שבהנהגתו, הנאורה של השר המכהן, החליטו לאשר לכמה גזענים במסווה של דת לקיים את אותה הפרקטיקה הגזענית, אך יש סייג, הם לא יתוקצבו בשנה הראשונה, ואו איזה מזל, ניתן לקיים גזענות בישראל ללא תקצוב.

אז אני יודע רבים יקפצו ויאמרו מה הבעיה? אם יש לך כסף תעשה מה שאתה רוצה. ומה אם אני לא רוצה שחורים? או בלונדיניים? או תימנים? או עיראקיים? זה כבר לא בסדר? מדינת ישראל היא מדינה עם צבעים וגוונים רבים, אינני טומן ראשי בחול הרי ברור לי כי יש אפליה חמורה במערכת החינוך הישראלית, למשל ערבים מופלים לרעה, כך גם שכבות סוציו-אקונומית מוחלשות, ברובן מורכבות ממזרחים ועולים חדשים בעיקר אתיופים ויוצאי חבר העמים, אך דבר כזה עוד לא נעשה בישראל.

עם הקמת המדינה, החליט בן גוריון להכיל את עיקרון הממלכתיות, לא שזה היה מאהבת מרדכי, כך הוא הבין יוכל לעקר את כוחן של תנועות מתחרות ולהמשיך להיות ההגמון. אך יש משהו בממלכתיות, לפחות בעיקרון, למרות היישום המאוד עקום ומוטה שלו, הוא קיבץ יחדיו אנשים. מערכת החינוך שולטת בצורת החשיבה של ילדינו, היא מקנה להם ערכים, נורמות ופריזמה להסתכלות על החברה, מה ידעו בנות אלו לאחר סיום בתי הספר? שהמזרחיות הן 'ספרדוגוקיות'? שחורות? מלוכלכות? איזה ערך אנו באים להטמיע? האם אבדה להם דעתם של אנשי משרד החינוך? אם הייתה מלכתחילה?

בית הספר בעמנואל - מעכשיו רק מזרחיות בציבורי, אשכנזיות לפרטי.... תצלום: דניאל בר און

ולגבי הרבים התומכים במהלך זה? האם הם לא למדו את לקח השואה? הרי כל חסידויות אלו שבם מדובר, אלו שלא רוצים את המזרחים, הם חסידויות אירופאיות, הם היו הראשונים להימחץ תחת הצורר הנאצי, מה כעת? מה בדין תורה מאפשר להם לקיים גזענות מכוערת זו?

מדינת ישראל בשנים האחרונות עומדת בפני מספר צמתים חשובות, שאלת הישראליות מול יהדות המדינה עולה פעם אחר פעם. הגעתם של מאות אלפים עולים מחבר העמים לשעבר ש'יהדותם' מוטלת בספק על ידי הממסד הדתי, שאלת יהדותם של הפאלשמורה וכמובן מהגרי העבודה. כל אלו שמים את זהותה של המדינה תחת זכוכית מגדלת ומגדירים אותה פעם אחר פעם. אני הייתי מציע לאלי ישי להוציא את הראש ממאבקו בארבע מאות ילדי ילידי מהגרי העבודה שישראליותם אינה מוטלת בספק ולהתחיל לפעול למען "צאן מרעיתו". הבושה שמתחוללת כאן, תיחרט לדיראון עולמים בזיכרונם של כל המזרחים בישראל. תחושת הגועל לא תיפסק, ואני יושב כאן וחושב, עד מתי רשעים יעלוזו? מתי נפנים את לקחי ההיסטוריה? וכמובן שאלת השאלות, מה היה קורה לו היה מדובר בבית ספר בחו"ל בו היו מחליטים כי יהודים אינם יכולים ללמוד שם משום שהם "אינם מתאימים" להלך האמונה של המקומיים? יש עוד משיהו שרץ להקיא כעת? אז במקום, שבו כתבו מכתב לשר החינוך והביעו את שאט נפשכם מהעניין, אל תשכחו זו המדינה שלנו ופרצופה הוא פרצופנו.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אזרח.  ביום אוגוסט 29, 2010 בשעה 4:52 pm

  מצער שדווקא אלה שסבלו מגזענות אירופאית מיישמים גזענות בישראל.

  • hani24  ביום אוגוסט 29, 2010 בשעה 4:55 pm

   ואללה אזרח ידידי, יותר ממצער זה מדהים אותי שהם נוקטים באותן פרקטיקות שבהן השתמשו הצוררים האירופאים כנגדם! כמה טיפשים אנשים יכולים להיות. עד מתי לא נלמד מלקחי ההיסטוריה?

 • אזרח.  ביום אוגוסט 29, 2010 בשעה 7:42 pm

  לא עניין של טפשות ולקחים הסטוריים.עניין של גזענות.וכמו שהעקרב במשל העקרב והצפרדע חייב להכיש,כך אלה חייבים !!,אבל חייבים, להשתמש בגזענות כדי לבדל עצמם מאחרים.איך הם ידעו שהם "טהורים" ? ציטוט:" "בית המשפט והתקשורת אינם מבינים שכאן זה עולם אחר", אומרת אם שהחליטה לא לשלוח את בתה ללימודים בבית יעקב. "המגמה החסידית נוצרה בגלל השקפה דתית שונה. לומדים בה רק ילדים טהורים".
  אולי זה בגנים. כמו שאמר גרמני אחד ה"מבין" בגנים,שה-כ-ל עניין של גנים.

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1186876.html

  פוליטיקאי גרמני: כל היהודים חולקים גן מסויים, שמבדיל אותם משאר האנשים.

 • סתם אדם  ביום אוגוסט 29, 2010 בשעה 8:29 pm

  בעיות פותרים מהשורש, כשהם יצחילו לעבוד ולשלם מיסים כמו כולנו, יהיה להם פחות זמן להתעסק בגזענות, רכילות, לשון הרע ושאר מרעין בישין..

  בשביל זה אנחנו משלמים מיסים:

  המדינה בנתה לי בית בחינם ועוד משלמת לי משכורת

  דוס מצוי , אחח.. איזו מדינה (11.08.10):

  1) המדינה בנתה שכונות מיוחדות לחרדים, בה אני ואישתי "קנינו" דירת 3 חדרים כשהיינו בני 20 אחרי שהתחתנו.המדינה גם דאגה שלא ניקח נשכנתא, אלא מימנה לנו קרן לחרדים בלבד ממנה ניתן לקחת "הלוואה" שנחזיר "מתי שנוכל בע"ה"… כרגע ההחזק החודשי הוא 1200 ש"ח בחודש לדירה משלנו.
  2) המדינה משלמת לי הבטחת הכנסה כי אני אברך רשום בישיבה. 2800 ש"ח כל חודש.
  3) המדינה משלמת לישיבה מיליונים, והישיבה נותנת לי מענק אברכים כל חודש 1800 ש"ח
  4) יש לנו 7 ילדים, והמדינה משלמת לנו 3000 ש"ח קצבאות ילדים
  5) אני ואישתי לא עובדים באופן רשמי ולכן אנחנו פטורים מארנונה, מיסים, מס בריאות וכו'.
  6) הילדים לומדים בחינוך התורני שגם אותו המדינה מממנת לנו, כולל ארוחה חמה והסעות חינם.
  7) אני עובד בשחור כנהג של איזה עסקן חרדי. מרוויח 3000 ש"ח בחודש ככה מהצד.
  8) אישתי עובדת בשחור כמטפלת לתינוקות, ומרוויחה 2200 ש"ח בחודש ככה מהצד.

  לסיכום, בכל חודש נכנס 12800 ש"ח נטו, נקי…. והחוב היחיד הוא 1200 ש"ח בחודש בשביל הדירה.

  אחחח……אשרינו……. צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים".

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: