שודדים ומשקרים

בישראל של תחילת המאה ה-21 כבר לא יורים ובוכים, בישראל של תחילת המאה ה-21 שודדים ומשקרים! הם משקרים בצורה כפייתית ומחרידה. סיבות יש למכביר, הם חוששים, הם בפניקה, הם בעיקר מאבדים את ההגמוניה וזה מוציא אותם מדעתם, אז על הדרך בשל החשש מאיבוד שליטה הם החליטו לשדוד את כלל משאביה הקולקטיביים של מדינת ישראל. זה התחיל לפני מספר עשורים, החליטו אז בכמה החלטות תמוהות להפריט נכסי ציבור לידים פרטיות, אך אלו היו ברי חלוף, למדינת ישראל יש משאב אחד מוגבל שללא ניתן לייבא, לייצר או להשיג לו תחליף, הקרקע!

(גילוי נאות הכותב הינו חבר בהקשת הדמוקרטית המזרחית מיום היווסדה ומכהן כיום כחבר בוועד המנהל של התנועה).

כמובן שהחלוקה של המשאב הינה פוליטי לעילה ולעילה, ומעורבים בחלוקתו אינטרסים רבים. השקרים שנזרקים לחלל האוויר בנושא הינם מדהימים והדיסאינפורמציה הינה כלי מרכזי במלחמה. הנושא עלה לראש הסדר הציבורי בבג"צ של הקשת הדמוקרטית המזרחית, החלוקה האי שוויונית של משאב הקרקע, ושוד הקרקעות הגדול שתוכנן על ידי נציגי הקיבוצים בכנסת. במשך שנים הופלו תושבי "עיירות הפיתוח", אמנם הן היו עיירות אבל כלום בהן לא פותח מלבד הרצליה, לעומת הקיבוצים בסביבתן, אך הפעם היהירות עברה את הגבול, הקיבוצים שבמשך שנים נהנו מקרקע חינם מים ועוד הטבות כהנה וכהנה החליטו שהגיע הזמן לקבל את הקרקע לידיהן. באותו הזמן, נשלחו שמאיים לדירות עמידר חלמיש ועוד חברות ממשלתיות על מנת להעריך את דירותיהן של ויושביהן המזרחיים על מנת "שיוכלו" לרכוש אותן במחיר השוק. התוצאה הייתה החלטה שלא לאפשר לשנות ייעוד קרקע באופן מזורז ובעצם בלשון פשוטה הקיבוצים לא יוכלו למכור את הקרקע לכרישי נדל"ן לבניה וליהנות ממיליארדים שהקרקעות יניבו.

והדבר כמובן חרה לאדוני הארץ, אז בטור, בדה מרקר, מלא בעיוותים ואמיתות חלקיות מוצאת השמאית והמשפטנית נחמה בוגין את האשמים בעליית המחירים של הנדל"ן ואת הבעיות של כל המדינה, בג"צ הקרקעות של הקשת, בשל אותו הג"צ נבלמה תנופת הבניה של המדינה, ועוד שאמר מיני פרפראות ימצאו בכתבה. אך אני היום במצב רוח של פתרונות, אז הנה אחד: הבה ונוציא את הקיבוצניקים מכל האדמות שלנו, ניתן להם בית וסכום כסף קטן לניוד, ואז נחלק את הקרקעות בין תושבי המדינה לפי קריטריונים של זכאות שיקבעו על ידי ועדה ציבורית. כמובן שעל הדרך נפנה את כל הפולשים הלא חוקיים לאדמות, כולל אלו שבנו מבני תעשיה או מרכזי מסחר למיניהם (ארסוף, שפיים, געש ועוד).

פוליטיקה של קרקעות הינה עסק מכניס ומאוד בעייתי, כל עוד על השיח ישתלטו בעלי ההון או עושי דברם או מלחכי הפנכה שסביבם הדברים יוצגו באופן מגמתי ובעייתי, צריך קול אחר בדיון — ואת אלו מביאים הקשת הדמוקרטית המזרחית, האגודה לצדק חלוקתי ועוד ארגונים חברתיים חשובים. חשוב לציין כי הדיון בנושא זה הוא קריטי להמשך קיומן של שכבות הביניים והחלשות אלו בימים אלו ידן אינה משגת דירה, וללא דיור לא ניתן להמשיך להתקיים.

וכמובן שלא ניתן לברוח מנושא החינוך, במכונו של אחד מהגזענים הגדולים ביותר שידעה מדינת ישראל מימיה ראובן פוירשטיין (את כתביו וכתביו של פרופ' קרל פרנקנשטיין ניתן למצוא בספריות השונות לחינוך באוניברסיטאות בישראל), נראה כי נמצאה סופסוף הדרך, האדונים הבינו כי מבחני המחוננות והפסיכומטרי הם תלויי שפה ומוטים תרבותית, העובדה "שכולנו" יהודים אינה משנה עובדה זו! ובניסוי שיערך במכון פוירשטיין, רחמנא ליצלן (האיש טען כי למזרחיים יש יכולות קוגניטיביות נחותות ואין להם כושר הפשטה, וכי לכל היותר יוכלו על ידי חינוך אינטנסיבי להנפיק מהם פועלים פשוטים….), יערך פרויקט חדש שדרכו ינסו לאתר ילדים מחוננים מהקהילה האתיופית תוך התחשבות בהטיה. נשאר לנו רק לחשוב מה היה קורה אם תובנה זו הייתה נוחתת על האליטה כשהגיעו יהודי ארצות ערב לישראל, אולי היינו מצילים כמה דורות של ילדים.

וכמובן לא ניתן מבלי להביא לידיעתם של הקוראים את הראיון המדהים שנערך עם המלך, זהר ארגוב בעיתון החברתי הפטיש ופורסם שוב ב-NRG, זמר מחונן ואיש בעל ראיה חברתית מגובשת ומתקדמת להדהים, מלך אמיתי!

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • shaultweig  ביום אוקטובר 3, 2010 בשעה 11:30 pm

  הני

  קודם אני מבקש למחוק תגובה שיועדה לבלוגרית אחרת.

  שנית אני אשלח לך בהמשך הערב כמו אתמול את nidaa abu mrad, andaluz

  ואם ירצה השם מישהו שבטח שמעת עליו naseer shamah

  נעבור למוסיקה המזרחית

  אני גדלתי בבית שהיה בו רק רדיו אחד עם מנורות ואבא החליט מה שומעים. מה ששמענו זה מקאמאת,חנאבאת,taqsim,חיג'אז וראסט. זאת אומרת שכילד ניצלתי מהזבל. אני לא יודע אם יאיר דלאל מסוגל לנגן בעוד ריבעי טונים. אני יודע שאי אפשר לשחזר את ההיסטוריה בהפקות מסחריות בגלל עלות תקציבית גדולה מאוד. היום גם צעירים ערבים פלסטינים ולא פלסטינים מעלים ליוטיוב זוהמות שמעורבבות עם פופ מערבי רדוד.מפתיע יותר שבין החברים שלי בפייסבוק יש כאלה שמכירים כמעט כל דיסק של 700 שנות מוסיקה באירופה. אחת עיקמה את הפרצוף כששמעה את nidaa abu mrad עיקמה את הפרצוף ,חבר אחר נדלק.

  חוץ ממרוקו עיראק יש גם פרס,פקיסטן ותורכיה שאני לא מכיר.

  בקיצור אתה דיברת על זוהר ארגוב.
  זוהר ארגוב הוא מלך בישראל אבל הדרך ל khanabaat עוד מאוד ארוכה

  שאול

  • hani24  ביום אוקטובר 3, 2010 בשעה 11:44 pm

   שאול מסכים, אך לא דיברתי על המוסיקה שים לב לראיון עימו, דיברתי על הראיה החברתית…ואשמח לקבל את כל אלו שציינת אני מה זה יושב נשען לאחור ונהיה מבסוט מהמוסיקה….סחטיין עליך ואללה יברכק
   הני

   • shaultweig  ביום אוקטובר 4, 2010 בשעה 1:53 am

    לציוני אשכנזי

    ציונים הם יהודים שהעמידו את שפת הדיבור והטריטוריה מול המסורת הרבנית. אף אחד לא מכריח אותך להניח תפילין ,אז תן לי את הזכות לא לעמוד בצפירה במה שאתה קורא יום הזכרון ,או לחגוג את מה שאתה קורא יום העצמאות. לבינתיים הסוכנות היהודית /מדינת ישראל כבר הרעילו את העם היהודי בכיבוש והתנחלויות. הסוכנות והממשלה גם מאיימים על דת ישראל בגלל דרישה לגייר גיורים המוניים נוכרים שהגיעו לכאן מחבר המדינות מסיבות דמוגרפיות. זהו גם איום על הילידים הערבים וילידים יהודים שדוחים בבוז את האידיאולוגיה של הציונות הרשכנזית.

    מעבר לכך מה שנקרא הזמר העברי ירוד ברמתו לעומת המוסיקה הזרה והמוסיקה שבנויה על מקאמאת. מה שנקרא ספרות התחיה לפחות בפרוזה כבר לא נמכר בחנויות.

    לגבי פשעי הציונות האשכנזית

    מלבד בבלוג שלי שנקרא המאבק המזרחי יש לי שתי סקירות שפירסמתי על שני ספרים שיצאו בשנתיים האחרונות.

    תקרא ותבין למה הציונות האשכנזית היא מבאישה

    בין בגדאד לרמת גן מאת אסתר גליצנשטיי מאיר

    http://wp.me/pSU0h-gCc

    ניפגש בחשיכה באתר קדמה

    http://www.kedma.co.il/index.php?id=2965

 • ניקיון בתים  ביום אוקטובר 4, 2010 בשעה 9:23 am

  מציין את המאמר לשבח. מצפה לצעקה חזקה יותר מהארגון בו הינך חבר במיוחד בימים מטורפים כאלה .

 • רני  ביום אוקטובר 4, 2010 בשעה 3:16 pm

  אני לא מקיבוץ ואין לי ולהם ולא כלום. היום יש קיבוצים עניים להפליא שחבריהם עניים להפליא ויש עשירים מאוד שנואים נבזיים שחבריהם כנ"ל.
  השנאה חסרת ההגיון שמנעה את התחברות העשוקים והדפוקים והגזולים ושרתה את ההון הגדול ואת שוקן וחלאותיו הביאה את הקשת המזרחית וספיחיה להיכן שהם היום, אפסות מוחלטת, בעוד שיכלו היום להחזיק בכנסת בודאי עשרה חברים. ש"ס יכלה להיות אתם אם באמת הייתם פונים למזרחיים כפי שצריך ולא בשנאה מוטרפת.
  אתן דוגמה קונקרטית להכאיב. אשכנזים [ גם מזרחיים שאשתכנזו ] עם כסף בקייץ מפליגים ביכטה. וכך אשכנזי עם כסף קנה קטמרן [סוג של יכטה ] שם עליה כמה חברים כולם אשכנזים, אחד כנראה יוצא שואה. וערבבו יאעני "ביזנס עם פלזר" יצאו להפליג בים התיכון. כמו כל היכטונארים העשירים וגם להשיג חופש לעזה וגם להתפרסם, להשיג תורמים לקבל עוד כסף ולטייל בעולם ולנאום על ישראל השטנית הרעה המושחתת ועל מסכני עזה. כל זאת ביכטה צבועה לבן תחת דגל אנגלי ששטה לישראל מנמל תורכי. עכשיו רוב גדול של עובדי נמל אשדוד אינם אשכנזים, יש אבות שכולים, רובם שרתו בצה"ל ורבים מבניהם משרתים בצה"ל. אשדוד גם חטפה טילים מעזה כמו כל האיזור. הם אנשים נורמלים כמו עובדי נמל אנגלים, תורכים, ספרדים, קובנים. הם אוהבים את עמם ארצם ודתם. תחשוב מה הם חושבים על היכטה הלבנה האשכנזים והדגל האנגלי שעליה, אני יודע יש לי קרובים בנמל. היכן באיזה צד עובדי נמל מול יכטונרים ניצבים שאול, הני, וחברי הקשת שהיום מקשטים קשתם בניו-יורק,לוס אנגלס, לונדון, פריז ברלין. השנאה הטריפה דעתכם.
  היחידי ביניכם שמציג עמדה פוליטית שניתן לבנות עליה מפלגה שתתחרה בש"ס, שיכול היה אפילו להשיג את הופעת הפטיש "החדש" הנו בן דרור ימיני, גם מזרחי גם חברתי, גם ישראלי, גם דובר אמת, גם שנוא השוקנים והשטרנהלים למיניהם ותראה אין כולכם מבלוג קדמה וצפונה ודרומה שונאים אותו. איזה אפסים מכל בחינה פוליטית מעשית.

  • hani24  ביום אוקטובר 4, 2010 בשעה 9:39 pm

   רני בחייך זה רציני הדבר הריק מתוכן הזה שאתה כותב? אנו איננו מדברים על משאבים כספיים אלא על הקרקעות — אלו ששיכות לכולנו!!!!
   מה אתה משתמש במילים יאעני (כותבים יעני לדעתי אבל לא חשוב), מה יענו אתה רוצה להיות בח'ברה? מניין הדוגמאות האכולות בגזענות שלך? תגיד עברת איזה חינוך דרך איזה שהם ספרים מיוחדים או בית ספר מיוחד, או שזה ככה המודל שלך מגיע זגען וחשוך?

   עשה טובה לנו ולעצמך, אם יש לך משהו קונקרטי ולא סיפורים גזעניים ומגוכחים לשתף תפדל (ככה אני מדבר גם בבית מבטיח לא יענו באמת). אם לא, אתה מוזמן ךהמשיךלהגיב ואני ככה לא באלגנטיות אתעלם משטויות כאלו…

   בן דרור ימיני, בחייך מאיפה נחתת עלי בבלוג, ואללה לא יודע אפילו איך לענות לגבב השטויות הזה….

 • פוליש  ביום אפריל 4, 2011 בשעה 1:33 am

  בשתי מילים = אין מילים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: