הגז של כולנו!!!!

בחיי שזה נראה לי טריויאלי, יש גז, הוא של כולנו! על מה ולמה הויכוח? אך מסתבר כי יש כאלו שחושבים שהם יכולים להשתלט על המשאבים שאמורים להיות מחולקים בין כולם, למה? כי יש להם יחצנים, כי הם נותנים משהו בתמורה לעסקנים, כי הם תורמים לפוליטיקאים ועוד כהנה וכהנה. האמת נמאס לי, מקווה שגם לכם.

אז הנה קצת אינפורמציה איך להביא את תמלוגי הגז לחלוקה יותר צודקת:

1. מצ"ב בסרטון שמסביר את המצב באופן ברור ופשוט, אנא הפיצו במייל ובין כמה שיותר חבררים.

2. מטה תמצאו מכתב אותו יש לשלוח למייל של יו"ר ועדת הכלכלה אופיר אקוניס אם אתם חברי ליכוד ציינו זאת בראש המכתב

3. להפיץ את הסיפור הזה בדוא"ל למכרים וחברים, כולל קישור לאתר פורום פעולה אזרחית ובקשה שיחתמו על העצומה.

4. אותו דבר בפייסבוק, טוויטר וכו'. אתם מוזמנים לפנות לקבוצות פייסבוק רלוונטיות כאן ("הרשמית"), כאן וכאן (האחרונה יוזמה של איתמר)

5."מיטיבי לכת" שביניכם מוזמנים לנסח מכתב אישי ולשלחו לחה"כ אקוניס, לשר האוצר יובל שטייניץ או לחה"כ התומכים בהעלאת המיסוי, ובייחוד לחה"כ כרמל שאמה מהליכוד.

כדי שנוכל לפנות לתקשורת, ולציין ש"נשלחו X מיילים", אנא שילחו לאיתמר העתק ממכתבכם. אם קיבלתם מענה מחבר הכנסת שילחו לנו אותו כדי שיתפרסם פה באתר.

6. אם יש לכם בלוג הפיצו את כל הדברים לעיל והצטרפו לתומכים בדף המאבק

 

מכתב גלוי ליו"ר ועדת הכלכלה

לכבוד יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אופיר אקוניס,

בדיון בכנסת על תמלוגי הגז אמרת שתומכי העלאת התמלוגים הם "ארגוני שמאל פונדמנטליטסיים", ושאם יועלו התמלוגים, ישראל תהפוך ל"כלכלה סובייטית שחונקת את המשק", ו"הנפגע העיקרי יהיה האזרח". ציינת גם "איאבק בנושא עד טיפת דמי האחרונה".

אבקש לשאול מספר שאלות:

1. על יוזמי הצעת החוק להעלאת התמלוגים נמנים הח"כים שאמה (ליכוד), אורבך (הבית היהודי), וקנין (ש"ס) ואלדד (האיחוד הלאומי). האם, לטענתך, עמיתך לסיעה, כרמל שאמה, וחבר הכנסת אלדד מהאיחוד הלאומי הם "אנשי שמאל פונדמנטליסטיים"?

2. בארה"ב, בבריטניה, בקנדה ובשאר מדינות המערב, חלקו של הציבור הרחב בהכנסות מהפקת גז גבוה ב-66% בממוצע מזה שבישראל. האם, להערכתו של יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ארה"ב ובריטניה הן "כלכלות סובייטיות שחונקות את המשק"?

3. התמלוגים בארץ כה נמוכים, עד שחלקה של נובל אנרג'י לבדה, שהיא רק אחת השותפות בקידוחי הגז, בהכנסות, גבוה מזה של אזרחי ישראל. המס שמשלמת נובל אנרג'י בישראל נמוך יותר מזה שהיא משלמת בכל מקום אחר בעולם. האם, לטעמך, "ציונות" פירושה "להיאבק עד טיפת הדם האחרונה" על כך, שמירב הההכנסות מאוצרות הטבע של ישראל יגיעו לכיסו של תאגיד זר, במקום אל אזרחי ישראל?

4. המדינה העלתה לאחרונה את נטל המס השולי על השכירים מהמעמד הבינוני-גבוה ל-58%. רבים משכירים אלה הם עובדי הייטק, שבניגוד לחברות האנרגיה, לא מנצלים אוצרות טבע ששייכים למדינה, אלא להפך – תורמים מכשרונם ומחריצותם לקדמה ולשגשוג במדינה. יתר על כן: בעוד שאין שום חשש, שתאגידי האנרגיה יעזבו לפתע את הקידוחים מיותמים, גם אם המס יעלה והן ירוויחו, נניח, "רק" 40 מיליארד דולר, במקום 50 מיליארד – והרי אלה הסכומים שבהם מדובר – עובדי ההייטק שבהם מדובר דווקא כן עלולים לעזוב את המדינה – ולמרבה הצער, רבים מהם אף עושים זאת.

האם זוהי השיטה שלך לדאוג ל"אזרח" – לאלץ עובדים מהמעמד הבינוני-גבוה, שגם כך נושאים כעת בעיקר נטל המיסוי במדינה, לשאת על גבם מעתה גם הטבות מס בשווי עשרות מיליארדי דולרים לתאגידים זרים?

5. המומחים המקצועיים שתומכים בהעלאת התמלוגים– וביניהם פרופ' ברק מדינה, ד"ר ברנדה שפר ופרופ' אדרעי – לא קיבלו שום תשלום עבור חוות דעתם.

מאידך, כל חוות הדעת שמתנגדות להעלאת התמלוגים נכתבו תמורת תשלום מחברות האנרגיה. בישיבה שאותה ניהלת נכחו 15 לוביסטים בתשלום של תאגידי האנרגיה, המתנגדות להעלאת התמלוגים. את חברת "דלק" מייצג עו"ד רם כספי, המוכר גם כאבי "שיטת השקשוקה".

 

האזרח הקטן עו"ד רם כספי. התמונה – מ'דה מארקר'

מכאן עולה התהיה – האם הלוביסטים ופרקליטי ה"שקשוקה" הם ה"אזרח" שלו אתה דואג כל כך?

בכבוד רב,

הוסיפו את שמכם

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: