תקבולי גז? אולי גז צחוק!

זה מדהים, תילי תילים של מילים נכתבו על הוועדה שתשנה את גורלנו לעתיד, ורבים וטובים ראו את הנפילה ואני בקרבם, ולמגינת ליבי אשר יגורתי לי באה…

ועדת שישינסקי עשתה רעש גדול, דובר על שינוי התקבולים ומיסוי "ברוני הגז" ברמה גבוהה יותר על מנת שכולנו נהנה מאוצרות הטבע הקולקטיביים. והנה, פחות מחודש למסקנות הוועדה וכולם משתפנים שישנסקי נסוג ומי חוטף אנחנו — כמובן!

נראה לי שיש חשיבה נכונה בהעסקת לוביסטים ואנשי יח"צ, אלו עושים עבודה מצוינת. למשל, התיקונים של ועדת שישנסקי ש"בסה"כ" הוריד 10% מנתח המדינה מוערכים במאות מליוני שקלים, תחשבו על זה בתי ספר חדשים, שיפור התחבורה הציבורית, תשתיות לאומיות הכול נעלם במחי יד, ולמי זה ניתן ל"ברוני הגז" החדשים והכול בחסות הלוביסטים שלהם. ולא שלא תהיה לכם טעות הם לא יחדלו, הם לא יסתפקו בעשרת האחוזים הללו, ולא רק אני שותף דעה זו, גם חבר הכנסת כרמל שמאה-הכהן רואה את התהליך ומזהיר משיטת הסלאמי הם ימשיכו לנסות ולגנוב את החלק של כולנו בגז.

ואנחנו, מסכנים, אין לנו לוביסטים, אך יש לנו כח ומספרים ועל כן אני מאיץ בכל אחד ואחת מכם אנא הצטרפו לפורום האזרחי לחלוקה צודקת של רווחי הגז זה מה שיש לנו, ואנחנו חייבים הילחם על חלוקה צודקת של המשאבים הללו.

אני מצרף את המייל האחרון של הפורום, ומזכיר במלחמה כמו בלמחמה הכול הולך ובישראל 2011 מתנהלת מלחמה על תקבולי הגז….

יום ב', כ"ז בטבת  התשע"א 3.1.2011               המאבק לחלוקה צודקת של הרווחים מהגז

הודעה לעיתונות של פורום פעולה אזרחית

בתגובה לשנויים הדרמטיים במסקנות ועדת ששינסקי

שפורסמו הערב

ועדת ששינסקי התקפלה!

המאבק הציבורי עולה שלב

מנכ"ל דלק אנרגיה גדעון תדמור וחבריו לתאגידי הגז, משתלטים שוב – בשקרים, באיומים ובהסתה – על תהליכי קבלת ההחלטות במדינה. הם סירסו את הדו"ח המקורי של ועדת ששינסקי ועכשיו ינסו להביא לחיסולו המוחלט בממשלה ובכנסת. החודשים הבאים יכריעו האם השלטון ללא מיצרים של תאגידי הגז יימשך – או האם גם לאזרחי ישראל יש השפעה על מה שקורה במדינה

הרב מיכאל מלכיאור, מייסד פורום פעולה אזרחית: "ועדת ששינסקי נכנעה למסע הסחטנות  של גדעון תדמור וחבר מרעיו. הוועדה מטיבה עם תאגידי הגז בעשרות מיליארדי דולר נוספים על חשבון אזרחי ישראל, וזאת ללא כל צידוק כלכלי, משפטי או מוסרי. ההתקפלות הדרמטית באה דווקא לאחר שהמסקנות המקצועיות מלפני חודשיים זכו לתמיכת כל המומחים הבלתי תלויים, בארץ ובעולם, ובהם הנהלת ה-OECD, נגיד בנק ישראל, קרן המטבע הבינלאומית ועוד. אין ספק כי המניע היחיד לשינוי הדרמטי הוא מניע פוליטי של כניעה לסחטנות בלתי נסבלת שאסור לעבור עליה לסדר היום."

מסע ההסתה והאיומים של תאגידי הגז הוכיח עד כמה מסוכן המונופול שרוצים ליצור כאן גדעון תדמור וחבריו. במצב העניינים הנוכחי, אוחזת החבורה הזאת את המדינה בצווארה – ועושה כמעט ככל העולה על רוחה. הם מסיתים, מאיימים, משקרים, משתלטים באלימות מילולית על תהליכי קבלת ההחלטות – ומהווים סכנה לדמוקרטיה הישראלית.

הסחטנות והאיומים של תאגידי הגז ושל שר החצר שלהם, עוזי לנדאו, הפכו את הדו"ח המקצועי של ועדת ששינסקי שפורסם לפני שבועות אחדים – לדו"ח פוליטי, שעוצב על-ידי איומים ולחצים אימתניים. במו ידיו כפה השר לנדאו על נציגי משרדו בוועדה – שהיו חתומים על ההמלצות המקוריות – לשנות דעתם מקצה לקצה.

בשבועות הבאים, נעבור לשלב הבא במאבק הציבורי, שיביא קץ לשליטתם המוחלטת של תאגידים על תהליכי קבלת ההחלטות במדינה. המאבק הזה הוא לא רק מאבק על הרווחים מאוצרות הטבע השייכים לציבור, ולא רק מאבק על הבטחת השקעת רווחים אלה בחינוך וברווחה – זהו גם מאבק על חוסנה של הדמוקרטיה הישראלית.

הבוקר, יום ג', 4.1.2011, בשעה 08:00, יתייצבו פעילי פורום פעולה אזרחית בירושלים, למשמרת מחאה שקטה, בכיכר שליד משרד האוצר, מול הכנסת. הציבור מוזמן להצטרף.

לפרטים נוספים
נמרוד בוכמן
050-7441006

israel-restart.com
דוא"ל: action@israel-restart.com  טלפון: 050-7441006
כתובת:  אנו פועלים מהבית ומבתי קפה. ברגע שנתמקם במקום מסודר
נפרסם את כתובתו ברבים. תודה וסליחה על אי הנוחות.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

טרקבאקים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: