עדכון ואירועים מארגון ילדים ישראלים

שלום לכולם, בהמשך להפגנה המצוינת מיום שישי האחרון להלן עדכונים ואירועים קרובים של ארגון ילדים ישראלים, נשמח לראותכם!

המאבק נגד גירוש הילדים

שלום לכל התומכות והתומכים,

ההפגנה שהיתה ביום שישי (4.3)

ברצוננו להודות לכל אלה  שהגיעו להפגנה כדי להביע תמיכה במאבק למען השארת 400 הילדים והוריהם!

תודה מיוחדת לכל הפעילים והפעילות שהשקיעו מזמנם ועזרו לארגן את ההפגנה. (חלקם אפילו לבשו וסט צהוב זוהר והכול למען המטרה 🙂

תודה גם  לארגונים השותפים: "מוקד סיוע לעובדים זרים", "האגודה לזכויות האזרח", "קו לעובד", "המרכז לפלורליזם יהודי", "התאחדות הסטודנטים הארצית", "רופאים לזכויות אדם", "הקבוצה שמסייעת ל-400 הילדים", "מען – עמותה לסיוע לעובדים".

ואחרונים, אבל מאוד חביבים: עליזה אולמרט, גילה אלמגור, אסתר אייקפה, דר' הני זובידה,  חמי סל, הרב גלעד קריב, חמי רודנר והמתופפות!

בעקבות דברים ששמענו ותגובות שקיבלנו, חשוב לנו להתייחס להפגנה הנגדית שהתקיימה במקביל. מצד אחד השתתפו בהפגנה הנגדית  אנשים שהשמיעו  קריאות גזעניות  ועל כול אלה כלל איננו רוצים להגיב. אך היו גם כאלה  שהגיעו למחות, ובצדק, על אפליה רבת שנים של שכונות הדרום. גם אם אנחנו חושבים שהמקום לעשות זאת הוא לא בהפגנה למען הילדים מבלי לתאם זאת איתנו, אסור לנו לתת לקבוצה הראשונה לתייג את מאבק שכונות הדרום כמאבק גזעני! תושבי השכונה הוותיקים מוחים על הזנחה מתמשכת מצד הממשלה שרק מחריפה בשנים האחרונות. וגם אנחנו שרבים מאיתנו גרים בשכונות מרגישים זאת. ועל כן  בבואנו לתבוע זכויות למען ילדי המהגרים, אסור לנו לשכוח את תושבי שכונות הדרום שם מתגוררים מרבית מהגרי העבודה וילדיהם. יש לנהל  מאבק למען כלל התושבים עבור איכות חיים טובה יותר- ישראלים ומהגרים כאחד.

צעדה ליום האישה הבין לאומי – יום ג' 8.3

לכבוד יום האישה הבינלאומי, נצא מחר לצעוד למען העסקה הוגנת של נשים- יהודיות, ערביות, מהגרות ופליטות!

אנא הצטרפו אלינו לצעדה חשובה זו, למען תעסוקה הוגנת לכולן וצדק חברתי.

רותם אילן תייצג את קולנו ותדבר על היחס המחפיר כלפי מהגרות עבודה.
16:00 ההתכנסות – שדרות רוטשילד פינת שינקין, תל אביב
17:00 עצרת בגן מאיר

אירוע פייסבוק: http://www.facebook.com/event.php?eid=188020801238871

ההזמנה מצורפת.

יום שבת הבא (19.3) – פסטיבל פורים!

ביום שבת, ה19.3-, נצא לחגוג יחד עם כלל ילדי השכונה את חג הפורים- פרטים נוספים בקרוב.

כמו כן נקיים יום הכנה בשבת הקרובה (12.3).

אנו זקוקים  למתנדבים שיעזרו להכין את התחנות וההפעלות השונות. אם אתם יכולים להגיע ולעזור, אנא שלחו מייל עם פרטיכם לשירלי בכתובת: vintage.theatre@gmail.com

תודה!

 

Israeli children – news and updates

 

About the demonstration we had on Friday

We want to thank all the people who showed up to express their support of our fight to keep 400 children and their families here in Israel!
A special thank you to all the volunteers who spent their time setting up the demonstration and even wore a shiny yellow vest for the cause 🙂
And of course to the organizations who joined us: The Hotline for Migrant Workers, The Union for Civil Rights, Kav La'Oved, The Center for Jewish Plurilism, The Nation Student Union, Physicians for Human Rights, The group assisting the 400 children, Ma'an – Organization Assisting Workers.
Last but certainly not least: Aliza Olmert, Gila Almagor, Ester Aykape,  Dr.Hani Zubida, Hemi Sal, Rabbi Gilad Karib, Hemi Rodner, and the Kasamba drummers!

In light of things we've seen and heard and responses we've gotten, its important to us to clarify something about the counter-protest at the demonstration. On the on hand there were people at the counter-protest who were shouting racist slogans, and to those people we won't even waste our time responding. But there were also people who came there to protest, justly, about discriminations in the south Tel Aviv neighborhoods which has been going on many years. Do we think that the place to protest that is at a demonstration for children, with no word to us? Of course not. But we can't let those few in that crowd define the struggle of south Tel Aviv neighborhoods as racist! The residents of those neighborhoods are protesting ongoing neglect by the government, which has only gotten worse in recent years. In our demands for rights for foreign workers' children, we cannot forget the residents of the Southern Tel Aviv area, where most of the children and their families live. Because our fight should be for all the citizens to have better quality of life – Israeli and immigrant alike

Marching Together – International Womens Day – Tuesday 8.3

In honor of International Womens Day, we'll march tomorrow for fair employment of all women – Jewish, Arab, Immigrant and Refugee!
Please join us on this important march for fair employment, equal rights and social justice. Rotem Ilan will represent our voices and speak of the appalling treatment towards migrant workers.

16:00 – gathering at Shderot Rothchild corner of Shenkin, Tel Aviv
17:00 – rally in Gan Meir

Details on Facebook: http://www.facebook.com/event.php?eid=188020801238871
Invitation attached.

Next Saturday (19.3) – Purim Festival!

On Saturday the 19.3 we will celebrate the holiday of Purim with the children of Tel Aviv. Details will follow soon. If you're interested in getting involved in this activity, we'll be having a preparation meeting this coming Saturday (12.3).

We need volunteers to help with the various stations and activities for the kids! If you can come and help, please send a mail with your information to vintage.theatre@gmail.com (Shirly)

 


ילדים ישראלים
ISRAELI CHILDREN
—–
israeli-children.org.il

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אזרח.  ביום מרץ 8, 2011 בשעה 3:12 pm

  מסכים עם דבריך. יש לחזור ולהסביר לקבוצות החלשות והמוחלשות את משחק ההפרד ומשול הציני ,המסית את הקבוצות החלשות אלה נגד אלה.

 • בני  ביום מרץ 8, 2011 בשעה 4:47 pm

  משחק הפרד ומשול?
  אם ישכנו את הפליטים בהרצליה וברמת אביב נראה את כל אנשי הסיוע מדברים.
  כבר ראיתי שאחד מהם גר בשיינקין ואחד בהוד השרון.
  אף אחד מהם לא גר בדרום והם מאשימים את אנשי הדרום בגזענות.
  מי שגזען זה השמאל שאף פעם לא פעל ארגון שלו לטובת תושבי הדרום אבל לטובת זרים יש לו משאבים.

  • hani24  ביום מרץ 8, 2011 בשעה 5:53 pm

   בני נשמה מי האשים אותך בגזענות? מה אתה לא קורא? זו לא האמירה, שים לב ציטוט מדויק:
   "בעקבות דברים ששמענו ותגובות שקיבלנו, חשוב לנו להתייחס להפגנה הנגדית שהתקיימה במקביל. מצד אחד השתתפו בהפגנה הנגדית אנשים שהשמיעו קריאות גזעניות ועל כול אלה כלל איננו רוצים להגיב. אך היו גם כאלה שהגיעו למחות, ובצדק, על אפליה רבת שנים של שכונות הדרום. גם אם אנחנו חושבים שהמקום לעשות זאת הוא לא בהפגנה למען הילדים מבלי לתאם זאת איתנו, אסור לנו לתת לקבוצה הראשונה לתייג את מאבק שכונות הדרום כמאבק גזעני! תושבי השכונה הוותיקים מוחים על הזנחה מתמשכת מצד הממשלה שרק מחריפה בשנים האחרונות. וגם אנחנו שרבים מאיתנו גרים בשכונות מרגישים זאת. ועל כן בבואנו לתבוע זכויות למען ילדי המהגרים, אסור לנו לשכוח את תושבי שכונות הדרום שם מתגוררים מרבית מהגרי העבודה וילדיהם. יש לנהל מאבק למען כלל התושבים עבור איכות חיים טובה יותר- ישראלים ומהגרים כאחד."

 • אזרח.  ביום מרץ 8, 2011 בשעה 8:10 pm

  בני הוא דוגמא קלאסית למסית ומדיח המנסה לתקוע טריז.בני, יא קשקשן.מה אתה יודע על פעילותו של כותב הבלוג,ופעילות ארגוני שמאל אחרים בשכונות?

 • בני  ביום מרץ 8, 2011 בשעה 11:32 pm

  לא הייתי בהפגנה ביום שישי אבל ראיתי כבר כמה פעילויות של פעילים למען הזרים שברגע שנאמרה ע"י אנשי השכונה שלי מילה נגד הכנסת הפליטים לשכונה ,תושבי השכונה הואשמו בגזענות.
  אין לי דבר נגד פליטים כי גם קרובי משפחה שלי היו למעשה פליטים בארץ ערבית והגיעו הנה.
  מעצבן אותי שזורקים את כל המסתננים \פליטים לשכונות הקשות של תל אביב ואם התושבים אומרים משהו נגד אז זו ישר גזענות ושנאה.
  ברור לכם שאף תושב דרום תל אביב לא רוצה את הפליטים אצלו כי יש מספיק בעיות חברתיות כאן בדרום.
  מי שגר בשיינקין בא לכאן ומטיף לי? חוצפה.
  אין לי בעיה שאנשי שמאל יפעלו למען הפליטים כי כל אחד הוא בן אדם אבל לא רוצה לשמוע אף אחד שיבוא לתושבי הדרום בטענות.
  גם כמעט לא ראיתי אנשי שמאל פועלים למען תושבי השכונות ממש בפעילות חברתית כמו שש"ס עושה וגופים אחרים.
  אחרי זה מתפלאים למה כולם בשכונות מצביעים חזק ימינה.
  באופן תאורטי החלשים אמורים להצביע שמאל אלא שהשמאל לא רואה אותם ממטר.

  • hani24  ביום מרץ 9, 2011 בשעה 12:53 am

   בני נשמה, עכשיו אתה מדבר שטויות…עשה לי טובה, מה זאת אומרת "אם התושבים אומרים משהו נגד אז זו ישר גזענות ושנאה." אני האחרון שאומר את זה ומקשיב ויושב בדרום יותר מאשר בכול מקום אחר….

   מה זאת אומרת מי שגר ב/שיינקין בא ומטיף, אני גר בבלפור, ואני לא מטיף ולא אמרתי מילה אחת רעה על תושבי הדרום, נהפוך הוא ליבי ליבי עימם…מה זאת אומרת לא לבוא לתושבי הדרום בטענות מי שמדבר בצורה גזענית תמיד אבוא אליו בטענות! ולא איכפת לי איפה הוא גר….ש"ס לא עשו דבר לתושבי הדרום חוץ מלשלוח אותם ישר למטה בסולם החברתי כלכלי, אני מוכן לעמוד מול כל אחד ולהתווכח על כך….לגבי השאמל אני מסכים איתך הוא לא רואה ממטר את המזרחים והדרומיים ומשום כך ובצדק לא מקבל את קולותיהם…אבל אנחנו מדברים על זאמל ספציפי ואת זה חשוב לזכור…

 • בני  ביום מרץ 9, 2011 בשעה 11:02 am

  תודה.
  אולי בכל זאת יש עם מי לדבר.
  הייתי שמח לראות פעם ארגון שמאל שנותן לפלסטינים עזרה במזון או ברפואה בא פעם אחת לשכונה בדרום.
  אולי זה לא יצטלם והארופים לא יתרמו אבל זה חשוב.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: