תעופו לי מהעיניים יא….!!!

זה כמו סרט רע, כולם כותבים על זה, אנשים חושבים שזה מעשה שלא יעשה, אבל הממשלה שאמורה לייצג אותנו כמו רכבת ללא בלמים קדימה בכול הדרך ואתם יודעים מה הכי מפחיד/מצחיק אותי זה….

שנשות שני ראשי הממשלה האחרונים מתנגדות למהלך ואפילו נתנו לכך ביטוי פומבי!!! על מה אני מדבר על גרוש הילדים של מהגרי העבודה מישראל, ותגידו לי שזה לא נשמע מופרך בישראל 2011!

מזה כמה שנים שמונפת חרב מעל לראשיהם של ילדי העובדים הזרים, הם מועמדים לגרוש. הם לא בדיוק יודעים מה קורה, הם חוששים, אבל ממשיכים לחיות את חייהם כי הם רואים עצמם כישראלים. הקבוצה המדהימה שהחלה קמפיין מאורגן נגד אותה תוכנית שטנית היא "ילדים ישראלים" או באנגלית Israeli Children הפעילות המדהימה מבית היוצר הזה כורכת סביבה כמה רמות: אישית, תקשורתית, קהילתית ועוד. ניתן למצוא את הפעילים בכול מקום מסיבת פורים בגינת הקוקזים או הפגנה למנוע את הגרוש.

הקבוצה עבדה על כמה קמפיינים למניעת הגרוש, הראשון היה קמפיין מדהים בו צולמו פעילים מהארגון עם ילדים לפוסטרים שנתלו בעיר והופצו ברשת, הקמפין השני היה כבר יותר מאורגן ובחסות השבועון טיים אאוט תל אביב צולמו עשרות אנשי עסקים, אישי ציבור, אמנים עיתונאים ועוד על מנת להביע מחאה נגד הגרוש – הקמפיין על כל ילד שמועמד לגרוש יש מבוגר שלא יתן לזה לקרות תמצאו שם רבים וטובים, גם את שרה נתניהו, את עליזה אולמרט, יהודה פוליקר, אבגי ואפילו אני השתתפתי. באמת אחד האלבומים הכי מרגשים שראיתי בחיי, כולם היו מדהימים הילדים והמבוגרים!

לצילומים הגעתי במצב לא הכי טוב (אחרי ניתוח גב מסובך), אבל מייד כשראיתי את כל הילדים המדהימים ואת כל אותם אנשים שאני יודע שהם עסוקים מאוד אבל תרמו מזמנם ללא שאלות ובאו להצטלם, כמו במטה קסם הרגשתי טוב לא יודע נינוח כזה הרגשתי כמו בין משפחה, אולי מישהו בכל זאת מבין מה יכול לקרות כאן – איזה כתם אנו עומדים לצרוב על החברה הישראלית. האנשים עמדו בסבלנות שוחחו עם הילדים צחקו נהנו וגם הצטלמו, היה מדהים לראות את כולם עושים את זה מתוך אהבה והבנה. אותי קיבלה ילדה מדהימה בשם ניצן, יפיפיה אמיתית, בת חמש, מדברת עברית מדהימה בחית ועין, שוחחנו כעשר דקות עד לצילומים, היא הולכת לגן אוהבת לאכול פלאפל, ובשנה הבאה היא תהיה בכתה אלף, היא לא יכולה לחכות! סיפרתי לה שיש לי בן בגילה, עידו, וגם הוא בשנה הבאה יהיה בכתה אלף, ואז קצת נחנקתי, עידו לא עומד בפני גרוש, עידו "מסודר"! יש לו אזרחות ישראלית דרכון אמריקאי, הוא אפילו יכול להיות נשיא ארה"ב הוא נולד שם…ואילו ניצן, רק בגלל שהיא בת להורים שבאו לכאן לעבוד על מנת לפרנס את עצמם בכבוד, והיא עצמה לא ידעה שום מקום אחר כבית, מועמדת לגרוש….נשמתי עמוק (לא רציתי לבכות כי כבר הייתי מאופר…) ואז קראו לנו לצילום. כשסיימנו, היא אמרה לי תודה, ולהתראות….מי יודע? אנחנו עובדים על זה, לפחות בקבוצת הפייס-בוק 400 בה נמצאים אנשים שגם מוכנים לעשות דבר מה אקטיבי נגד הגרוש! אני ממליץ להיכנס לקרוא וגם להצטרף.

כולם נגד הגרוש

אני רוצה רק לתת טלגרפי כמה דברים בדבר גרוש הילדים וכל סיפורי הסבתא שמסתובבים להם בכול מקום:

1. הם לא ישנו את המאזן הדמוגרפי — מדובר רק בכ-1200 ילדים וניתן לתת להם אזרחות ולאחר מכן לעצור את מדיניות הדלת המסתובבת על מנת שלא להמשיך להביא לכן עוד ועוד מהגרי עבודה שמנפחים את כיסיהם של בעלי חברות כח האדם. ראו את מקרה גרמניה שלא התעוררה בזמן, הם נאלצו לאמץ למדינתם כשישה מליון טורקים שעד היום הם חלק גדול בערים מסוימות. אפשר וניתן לפתור את המצב ללא גרוד וללא טראומה חברתית, צריך להתחיל לפעול!

2. במי פוגעים אותם מהגרי עבודה וילדיהם — רוב הויכוח נסוב במקומות בהם ישנה אוכלוסיה מוחלשת, שכונת שפירא, נווה שאנן, שכונת התקווה בתל אביב-יפו הן כמה דוגמאות למקומות בהם יש ויכוח עז בין התושבים למהגרי העבודה. אחת הטענות היא שאותם מהגרים "גונבים" את מקומות העבודה של האזרחים הישראלים, וזאת בעיקר משום שהם לוקחים שכר מופחת. ובכן יש לי רעיון (!) הבה ונשלם לכל מהגרי העבודה שכר מינימום קבוע בחוק, עם כל התנאים הסוציאליים, כולל פנסיה, ביטוח בריאות, גמל ועוד — נשווה את השכר, מעניין אם אז אותם ישראלים יסכימו לעבוד בעבודות שלוקחים עליהם מהגרי העבודה באנגלית זה נקרא Triple D די משולש – מסוכן, משעמם ומלוכלך! כמו כן, ישנה עוד טענה כי מהגרי העבודה שמגיעים לשכונות אלו הופכים את השכונות למפגע, ובכן זה בחלקו נכון, ישנם רבים שלא מוצאים עבודה והם מסתובבים מיואשים וחסרי מעש, אך מבדיקה שערכתי אחוזי הפשיעה באזורים אלו לא עלו באופן יחסי לכמות האנשים שהגיעה, היינו המספרים של האנשים עלו באלפי מונים ואילו הפשיעה באחוזים בודדים ואת זה ניתן למצוא בדו"ח הכנסת שחובר לבקשתו של ח"כ כצל'ה! כמובן שהנהירה לשכונות מוחלשות אלו היא באשמת המדינה שלא דואגת למקומות מגוים לעובדים שהיא מביאה, ואלו מתרכזים היכן שזול יותר לגור, בד"כ שכונות מוחלשות. ניתן לפתור זאת, אבל המדינה חייבת להתעורר לעשות מעשה.

3. אמריות גזעניות חשוכות — "הם מביאים מחלות" — "הם הורסים את השכונה" יש להם איידס" ועוד כהנה וכהנה, אני לא מסוגל להבין איך ניתן בכלל להגיד אמירות מסוג זה על אוכלוסיה שלמה, טיפשים, הרי הצבע והגזע לא משנה, למדנו זאת על בשרנו כמה וכמה פעמים בהסטוריה, עד מתי רשעים יעלוזו?!

כמה דברים חשובים שנאמרו ואנו חייבים להפנים: מקס פריש הפילוסוף, סופר ואיש אשכולות הגרמני פעם אמר "ביקשנו לנו מהגרי עבודה וקיבלנו בני אנוש" ועוד אמריה (לא זוכר של מי כעת) "עובדים זמניים הם אחד המאפיינים הקבועים של כל חברה מודרנית"  — אז אנחנו יכולים להלשות את עצמו או לשקר לעצמנו אבל המציאות כאן וכדי להתמודד עימה ויפה שעה אחת קודם.

עוד נושא חשוב הוא חוקי העבדות החדשים שמשחרים לפתחנו – חוק בכבילה!!!

בתחילת הדרך החליטה המדינה שלנו לקבע את העובדים או לכבול אותם למעבידיהם, נושא זה עלה לבג"צ שבשנת 2006 מצא הסדר זה לא חוקי והחליט לבטל אותו ההסדר להבהיר, לא היה מתוקף חוק אלא עוגן עד אז בנהלי משרד הפנים.  בג"צ קבע כי הסדר זה הינו בבחינת "מעין עבדות בגרסה מודרנית". אז מה עשה המחוקק בלחץ הלובי של במעסיקים בשיתוף עם חברות כח האדם, תאמינו או לא, הם החליטו להעלות את ה"הסדר" כהצעת החוק המבקשת לשוב ולייסד את "הסדר הכבילה" בגרסה חמורה ופוגענית פי כמה מזו שבוטלה על ידי בג"ץ.  מדינת עבדים? אתם תחליטו, כעת או לעולם לא כולנו יחד נגד הסכמי כבילה!!!!!!

אז מה אפשר לעשות? ובכן הרבה:

1. יש הפגנה גדולה ביום שבת משעה 8:30 בערב מול בית ראש הממשלה בירושלים כולן/ם מוזמנות/ים להגיע להפיץ ולהביא כמה שיותר חברות וחברים.

2. ניתן לפנות לכל נבחרי הציבור במכתב שתמצאו בקישור זה לכתובות שגם נמצאות הקישור ולהסביר להם למה אתם מתנגדים לעבדות בישראל 2011

3. אם אתו/ם נשות/אנשי אקדמיה ניתן הצטרף לעצומה שמופנית ליו"ר הכנסת המתנגדת לעניין.

4. ואם אתן/ם רוצות/ים לחתום על עצומה כללית הנה הכתובת.

וחשוב מכול, אנא הפיצו את הדברים לכל חבריכם ומכריכם — גייסו כמה שיותר אנשים למאבק. אם נשב בשקט היום נתחרט מחר. אני יודע רבים יעשו משהו מהרשימה ויגידו תרמתי די, לא זה לא יזעור חייבים להפיץ וליזום.

שבת שלום שקטה לכולם

הני

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  • דנה  ביום מאי 14, 2011 בשעה 5:04 am

    פוסט מצוין!

  • אזרח.  ביום מאי 14, 2011 בשעה 7:31 am

    פעלתי,פועל,ואמשיך לפעול למען מטרה נכונה וצודקת זו.מפליאה אותי שרה ,אשת ראש המכשלה ,התומכת מבחוץ.האיש הנכון להשפיע עליו כדי להעביר את רוע הגזירה מהארץ ,נמצא סנטימטרים ספורים מהפה שלה.

  • הצועד בנעליו  ביום מאי 14, 2011 בשעה 12:51 pm

    חבל שהם לא ישנו את המאזן הדמוגרפי.

טרקבאקים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: