ככה לעצבן על התחלת השבוע!

כפי שרבים מכם יודעים אותי ממש (לא) קל לעצבן, אבל השבוע באמת שיש כמה שהגדישו את הסאה — ובכן הטור הפעם מוקדש לכמה שבאמת מעצבנים אותי במיוחד…צפו להפתעות!

נתחיל בעצבים מאוד מקומיים שלנו, רכבת ישראל!!!

מה קרה, כולם עושים עליהום, וזה נוח, למה כולם שכחו כמה חשובים הם וועדי עובדים, אלו הם שהצילו רבבות מסכין הרווחה, הביאו לנו תנאים הולמים של שכר ודאגו לעמוד כחומה בצורה אל מול אותם בעלי הון שסופרים רק את הרושה התחתונה!

אז מה היה לנו שם, רועי צ'יקי ארד בטור דעה בהארץ עומד על מה שהממשלה לשנו מנסה לעשות על ידי שקרים לציבור על מנת להפריט את רכבת ישראל, כן, שוב לאחת מאותן משפחות ההון הישראליות הפעם משפחת עופר.

ידידי הטוב יצחק ג'קי אדרי מעלה תהיות חשובות בקשר למהלך מינויו שלאורי יוגב ליו"ר רכבת ישראל ומזכיר כי יש בג"ב שחשף שחיתויות והורה להקים ועדת חקירה ממלכתית לכי"ל. הנה חלק דבריו וקישור לעמוד בפייסבוק:

אורי יוגב יו"ר רכבת ישראל הוא מנערי האוצר שמפריטים את המדינה לבעלי ההון, אומנם הוא בהתנדבות אבל חברו ניר גלעד מנכ"ל החברה לישראל ירכוש את קווי המטען מרכבת ישראל עבור משפחת עופר, ואז ההתנדבות של אורי יוגב תהפוך למיצנחון זהב. ציקי ארד ידידי. תודה. אבל זה 291 מיליון דולר לא מאה מיליון דולר.בג"צ 7487/10 להקמת וועדת חקירה ממלכתית לכי"ל.

וכמובן, איך שלא, כולם המערכה מאורגנת נגד אותם עובדי רכבת שמנסים לשמור על מקום עבודתם ולהתפרנס בכבוד. אזכיר כי היו גם מהומות בבריטניה, אותה "אשת ברזל" או שמא אומר "המפרקת הלאומית" מרגרט ת'אצר שהפריטה את הרכבת הדו"ח הסופי: אחת ממערכת ההסעים המפוארות בעולם נרקבת מתפרקת גרמת לאין ספור תאונות, מכריזה על פשיטת רגל חדשות לבקרים, וכעת נראה שהמדינה תאלץ להתשלט שוב על הרכבת בבריטניה ולהשקיע מליארדים לשקמה, בו בזמן שהחברות הפרטיות יקחו את כל המיליארדים ויעלמו לשקיעה, כנראה בקריביים או במקום חם אחר…אז מה היה לנו בישראל, עצרו את עובדי הרכבת ואת חברי הוועד, למה? כי הם הפגינו! הם ניסו לקיים את זכותם הדמוקרטית להפגנה, אך נהגו בהם באלימות ועצרו אותם. אני יודע, כתוב בעיתון שהם התפרעו, נכון! אתם יודעים מה גם במהומות אוקטובר 2000 כתבו שהמפגינים התפרעו, אז ירו עליהם והרגו כמה אזרחים, זה לגיטימי? אנשים שוכחים שתפקידה של המשטרה הוא להגן על האזרח ולא על השלטון או על ההון, מתי יפנימו את זה במשטרת ישראל? ורק צדיק אחד בסדום, עודד שחר, הכתב הכללי של ערוץ אחד, אמר דברים כדורבנות ואני מסכים עם כל מילה!

מאבקם של עובדי הרכבת הוא מאבקם של כולנו, זכרו אם ימוטטו את ועד עובדי הרכבת ויפרטו את הרכבת נאבד את הרכבת תוך פחות מעשור! אל תתנו לזה לקרות בישראל, אם הרסו את הרכבת הבריטית יהרסו גם את שלנו….

יום עצמאות או נכבה?!@#

קצת מבלבלים אותי, מעתה אני צריך לבדוק אם מותר לי לשמוח כשהפועל מנצחת? ומה אם יגידו שאסור, מה נעשה אז? וערבית מותר לי לדבר או שזה מראה אי-נאמנות למדינה? ואם אני אוהב כדורגל גרמני, האם זו עבירה על החוק? באמת שאני לא יודע? כי אני תכננתי לשמוח במקרה שנבחרת גרמניה תיקח את גביע העולם האחרון…אבל לא בנושאים שמחים עסקינן, אלא בנסיון של מדינת ישראל, הראשון מסוגו בעולם לדעתי, למנוע מחלק מאזרחיה להיות עצובים ביום מסוים!!!! אתם מבינים? מלק מהנציגים בכנסת החליטו שהם רוצים לשנות את המאזן בין דמוקרטית ויהודית ועוד יותר בין שפיות ואטימות מוחלטת. ווהעלו הצעת חוק בשם  "חוק הנכבה" בו בעצם יחקקו כי לערביי ישראל תאסר הזכות לציין את יום הנכבה או להיות עצובים במהלכו. נכון זה נשמע מוטרף וכמה אפילו כתבו על זה, אבל לי יש שאלות:

1. אם אני רוצה לציין את הנכבה ואני יהודי, האם זה גם נוגד את החוק?

2. ומה אם אני מזמין כמה חברים ערבים לבית שלי ואנחנו לא בדיוק חוגגים את יום העצמאות, יענו לא עושים מנגל ושרים, אלא סתם יושבים ומדברים עם איך הגענו עד הלום, מה עושים אז, נגיד שמישהו מהשכנים מתלונן שלא שמחים מספיק אצלי בבית ביום העצמאות והמשטרה פורצת אלי הבתיה ועוצרים את כולנו, האם אני מקבל כרטיס "צא מהכלא" כי אני בן לאמא יהודיה וכל השאר הולכים למאסר?! ואם גם עוצרים אותי, על איזה בסיס של "משת"פ עצב"? ומה יהיו העונשים? ישללו לנו אזרחות? לכולנו או רק לערבים?

3. ובאותו עניין, האם מישהו מוכן להסביר לי איך הקליפ של אם תרצו הוא לא עילה לאישפוז ממושך של מי שעשה אותה? ומה יקבלו עושי קליפים כאלו, מסדר אות כבוד הנאמנות? ואיך נמנע עם השוואות לגרמניה של אמצע המאה שעברה? שהרי בכול מקום אחר קליפ מסוג זה זה היה מוקע כגזעני ואנטי דמוקרטי…

לסיום אני מציע לכולם, בעיקר לאלו ששמחים ועושים קליפים של משוגעים, תרגיעו זה נראה כאילו החלטנו, כן כולנו גם אני חלק מהקולקטיב הזה למרות שאני לא מסכים עם מה שקורה,  "לנקות" את המדינה ולסיים עם החלק הזה של דמוקרטית! אתם יודעים גלגל מתהפך והחיים מוזרים ככה "פעם למעלה פעם למטה" וחבל שלא כולם זוכרים את זה….

"הגרוש"!!!! או לכו מכאן כבר יא…..

ככה בשקט בלי הרבה דיבורים מתחת לאף נעשת עבודת קודש. אנשים מהיישוב, כאלו שלא עושים זאת בשביל שום דבר אחר מלבד עזרה לזולת, מסייעים לאותם ילדים מועמדים לגרוש על מנת למחוק את החרפה של כולנו! לפני כמה שבועות פנו אלי להצטלם לפרויקט של טיים אאוט תל אביב (מוזר לי לכתוב את זה בעברית) כמובן שהסכמתי ולדעתי יצא פרויקט מרגש ומדהים. אז ישבתי וכתבתי פוסט עם מידע כזה לכל אותם בורים שצועקים לגרש ומסתננים ועוד מיני ססמאות נבובות, וכנראה שזה לא עזר כי יש עוד כמה שחושבים שלהם יש דברים יותר נוקבים להגיד, למרות שאין בין מה שהם אומרים למציאות שום קשר…אז אני מציע לכל מי שרוצה להמשיך את הקו השפוי במדינה להיכנס לעמוד של Time Out תל אביב ולהגיד בדיוק מה היא/הוא חושב/ת, זה חשוב על מנת שלא ירגישו לבד היות ואחרי הכול הם עושים את זה בשם חלק ניכר מאיתנו….וכמובן לחשוף כמה שיותר לפויקט המופלא הזה ולאינפורמציה החשובה שיש על אותם אנשים!

ולסיום, האיש שאני רוצה להיות בגלגול הבא שלי או אפילו מחר… 🙂

ולסיום בנימה קצת אחרת, ביס (ערוצי הלווין) יש שבוע פסטיבל קאן, אני אוהב את הסרטים הללו, לא אמריקאים קצת שונים. אני מקליט ומידי פעם מתאכזב, אך לרוב נהנה. המלצת השבוע שלי היא הסרט Looking for Eric….

Looking for ERIC

חוצמזה שהוא היה גאון הכדורגל האהוב עלי, חוצמזה שמאז שהוא פרש אין לי יותר באמת הנאה מהמשחק, וחוצמזה שאני מת שיום אחד הוא יהיה המנג'ר של היונייטד — יש בו משהו שלי מרגיש "ככה הייתי רוצה להיות…" ואני לא אומר את זה כמעט על אף אחד אחר בעולם…יש בו משהו, בצרפתי הזה שקרא למרד מיסים בצרפת, שהוא יותר משחקן כדורגל, יותר מכוב ספורט רגיל הוא לפעמים נראה כאילו הוא יתור גדול מהחיים עצמם! (בניגוד לאחרים שכל מה שהם רצו זה רק למכור נעליים מייקל "גם רפובליקנים קונים" גורדן הפחדן!)

הנה קטע מהסרט שלא כדאי לפספס. (דרך אגב הבמאי גם הוא גדול קן לואץ' שעשה בעבר את גשם של אבנים…)

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • דודי  ביום מאי 15, 2011 בשעה 2:52 pm

  "במהומות אוקטובר 2000 כתבו שהמפגינים התפרעו" – אם אתה טוען שהם לא התפרעו, וסיכנו חיי אדם? הם לא רק סיכנו אלא גם הרגו!

  • hani24  ביום מאי 15, 2011 בשעה 3:56 pm

   מעניין, איך כל ועדות החקירה וכל המשפטים לא גילו את מי הם הרגו, בהפגנות, כן? אשמח אם תאיר את עיני…
   הני

   • יון תם  ביום מאי 22, 2011 בשעה 11:34 am

    הרגו את בכור ז'אן מראשל"צ. אבנים נזרקו על מכוניתו בכביש החוף, בקרבת ג'יסר א-זרקא, ע"י חמישה תושבי ג'יסר (תרשה לי לנחש שלא היו יהודים). אבן גדולה פגעה בז'אן, והרגה אותו במקום. ז'אן הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים.

    הוגש כתב אישום נגד חמישה מתושבי ג'סר א-זרקא. עקב עבודה רשלנית של חוקרי המשטרה, הם נפטרו בלא עונש.

    האם אתה טוען שרצח שהרוצח הצליח לחמוק מלתת עליו העונש לא בוצע כלל? או אולי הכלל הזה חל רק על מיעוטים בישראל.

    • hani24  ביום מאי 22, 2011 בשעה 11:50 am

     הי יון יופי של תהייה, שים לב איזה מהלך נכון זה, 1. יש פשע 2. המשטרה חוקרת 3. המשטרה עוצרת 4. פרקליטות 5. החלטה להעמדה לדין — נראה דמוקרטי.
     כעת שים לב לדברים הבאים, אזרחים מפגינים, המשטרה מגיעה יורה והורגת, לא מי יודע מה דמוקרטי הא….

     אם המשטרה מפשלת, מהו חלקי או חלקם של החשודים בעניין? האם אתה טוען לקונספירציה?

     וככה באופן כללי, מה הקשר בין זה לבין רצח ישיר של מפגינים על ידי שוטרים!!! אתה מעריך שאם המפגינים היו יהודים המשטרה הייתה פותחת באש והורגת? או שזה תקף רק לערבים בישראל? כי שם נהרגו 13 מפגינים שבטח השאירו יותר ילדים ויותר נשים! האם לדעתך דם יהודי יקר יותר מדמם של ערבים, כולם אזרחי המדינה הזאת להזכירך!!! האם לדעתך ילדים יהודים בוכים יותר מילדים אחרים על הוריהם? אינני מבין מה אתה טוען, תסביר בבקשה….אבל זכותך גם שלא…
     וחצמזה שיש כבר פוסט חדש, ואפשר להגיב למה שכתבתי שם…
     ולבסוף, השמות ללו פשוט מדהימים אותי כל פעם מחדש, מה יש קצת אור לא מזיק…

 • סתם אדם  ביום מאי 15, 2011 בשעה 6:11 pm

  אם פיספסת את המציאות, רקבת ישראל כבר רקובה עד היסוד. בוא נראה מה היה לנו שם…
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4048332,00.html
  כן, הרכבת מדייקת ובעיקר בטוחה לנסיעה!
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3258250,00.html
  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/230/097.html

  ועכשיו בענייו הנכבה…
  מה דעתך שיום אחד בשנב אלבש צלב קרס ומדי וורמאכט?
  ויום אחר בשנה אענוד לי את סמלי אש"פ, חיזבאללה, הלגיון הירדני, אמל, החזית העממית ועוד כמה, אנעל נעלי פלדיום, אחבוש כאפיה ואתחפש לי לפדאיון? כמובן שגם אנגן בקול את בילאדי ואזעק כל מיני סיסמאות על דם ותמרות עשן, שאהידים יהודים וירושלים?

  אם אתה מציין את יום הזיכרון, יום השואה, יום העצמאות ומשום מה גם את יום הנכבה, אז בוא נציין באבל את נפילת הרייך השלישי ואת ניצחונותיהם של אויבי ישראל תוך שחיטת ישובים כאלה ואחרים.
  אני מזמין את כולם לבירה ביום השנה ל'ניצחון על האויב הציוני במעלות'!
  נשמע מזעזע? מגעיל? מטורף? ככה בדיוק נשמע לי ציון יום הנכבה.

  • קורא ולא יודע מה קורה  ביום מאי 20, 2011 בשעה 5:45 pm

   מילים כדורבנות. חבל שהכינוי שלך הוא "סתם אדם" אתה ממש לא סתם.
   אם מדינת ישראל היא יהודית ודמוקרטית אסור – בתכלית לדרוש את הפיכתה לא יהודית או לא דמוקרטית. קבוצות לא דמוקרטיות כבר יצאו מחוץ לחוק (ע"ע כ"ך). גם תנועות שמציינות את ה"שואה" הפלסטינית צריכות לצאת מחוץ לחוק. ואם אתה – דר' נכבד חושב שתקומת המדינה הציונית היא אסון, מקומך לא כאן.

 • דרור בל"ד  ביום מאי 15, 2011 בשעה 6:27 pm

  בתוכנית של אושרת קוטלר ( 14 במאי, ערוץ 10) שודרה כתבת תחקיר מצויינת על גילה אדרעי. שם מוסבר מיהו ומהו אורי יוגב, חברו הטוב של נתניהו ותומך נלהב בתוכנית ויסקונסין.
  "האישה שעצרה את הרכבת: המאבק של גילה אדרעי"
  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleId=800882&sid=126

  אתמול בתוכניתה של ליאת רגב -מעבירים לראשון (רשת ב' 14 מאי שעה 17:00) רואיינה גילה אדרעי. כדאי מאד להאזין לראיון זה, בו מספרת אדרעי על יחס השוטרים בהפגנה, על הנסיון המכוון של השוטרים לייצר אלימות כדי שיוכלו לעצור את המפגינים אשר יגיבו לאלימות זו, ועל התנאים בכלא תרצה.
  אדרעי מספרת גם על השוטרים הזוטרים, שבניגוד לבכירים מהם, התביישו ובכו איתה בדרך אל המעצר ובמעצר עצמו ולא הפסיקו להתנצל. אנחנו איתך אבל ידינו כבולות – כך השוטרים.

  הטרור הכלכלי אותו מפעיל נתניהו באמצעות בריוניו דורש מערכת הסברה אחרת. בדיון שנערך לאחרונה באתרו של מואיז בן הראש הועלתה שוב הטענה כי המזרחים בוחרים ליכוד וכו'. המסר שכדאי לדעתי להעביר הוא שנתניהו ובריוניו הם אשכנזים וכי הם פועלים ממניעים אשכנזיים. המסר של הטרוריסטים האשכנזים, בדומה לזה של אם תרצו, הוא: "הם הפסידו. המזרחים אחראים לסבל ולאסון המזרחי. שיזעמו רק על עצמם". המאבק של גילה אדרעי הוא לא רק מאבק כלכלי אלא גם מאבק מזרחי.

  • דרור בל"ד  ביום מאי 15, 2011 בשעה 7:56 pm

   התפספס לך הקישור לדבריו של עודד שחר. הקישור כאן

 • hani24  ביום מאי 17, 2011 בשעה 11:18 am

  ציגלר או איך שקוראים לך אם לא תשתלט על הפח זבל הזה שאתה קורא לו פה, התגובות שלך ירדו מכאן היישר לפח ההיסטוריה.
  עלי ללכלך חופשי, זו אחת המטרות של בלוג אישי — אבל גם המילים המלוכלכות (נראה לי שזה השלכה) וגם הרמזים המגעילים, אם תמשיך כך מקומך לא כאן.
  הני

 • סתם אדם  ביום מאי 17, 2011 בשעה 4:33 pm

  נכבה בזוית אחרת, שווה קריאה:
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000645765

 • ורד לביא  ביום מאי 17, 2011 בשעה 8:53 pm

  שלום הני
  הספקתי לראות מה שציגלר כתב.
  רמזים מגעילים על מישהו ששמו מסתיים ב2?
  אני ראיתי דוקא פעיל אחר למען הילדים הזרים שמאוד מאוד אוהב לחבק ולנשק אותם.
  יש לשמור על הזרים מפני אלי ישי אבל יש גם לשים לב לשומרים.
  המשך במלחמה שלך למען חברה צודקת.

 • ציגלר  ביום מאי 17, 2011 בשעה 11:18 pm

  טוב אז אני פח זבל.
  אני רק יודע שלסבא והסבתא של אישתי הערקית עשו נכבה ב48 וכל הרכוש הרב שהיה להם בבגדד הוחרם ונבזז והם הגיעו ארצה חסרי כל.

  אם אתה מכחיש את הנכבה הזאת ואכפת לך רק מהנכבה של הפלסטינים אז אתה צבוע.
  אם צדק של לפני 63 צריך להעשות אז לכל הצדדים.

  • hani24  ביום מאי 18, 2011 בשעה 7:36 am

   ציגלר אני לא אמרתי שאתה פח זבל אלא הפה המגעיל שמפיק את המרגליות שהוא הפיק בתגובה המכוערת ההיא שמחקתי.
   כמו שאמרתי עלי מותר לך לכתוב הכול – אבל בלי הורים 🙂 – אבל מה שכתבת בתגובה היה גועל נפש!!!
   לגבי מה שכתבת, אל תתחסד לי כאן, רוב העיראקים לא היו ציונים, את הבלגן בבגדד ובעירק בכלל עשו שליחי המדינה שבדרך, ויש על זה המון ספרים ומאמרים היום….לפחות אל תטיף מוסר למישהו שאיבד חלק ממשפחתו עקב כך ב-68….
   ולא, לא איכפת לי רק מהנכבה של פלשתינאים הייתי מציע שתתן מבט בבלוג ותבין שבמקום הראשון אצלי עומדים המזרחים!
   אך עם זאת זה לא מונע ממני להכיר בעוולות כלפי קבוצות חלשות אחרות…
   אך אני מקבל את התואר צבוע באהבה…
   אחלה יום הני

 • ציגלר  ביום מאי 18, 2011 בשעה 8:54 am

  בקיצור הציונים אשמים בפרעות שנעשו ביהודי עירק.
  בטח הם גם אשמים בפרעות שנעשו ביהודי מרוקו ובסוריה.
  גם שכחתי את מה שקרה באירופה באותו זמן.
  הזוי.

  • hani24  ביום מאי 18, 2011 בשעה 9:44 am

   ציגלר אפשר ויכוח עניני ואינטלגנטי, אם יש לך טענות נגד אשמח לשמוע אותן ולהשיב. כמו כן אשמח להםנות אותך להמון מחקר שנעשה בעניין….
   אתה דיברת על עירק אני השבתי, לגבי סוריה כמה שאני יודע, ולא הרבה, לא היו שם פרעות נוסח עירק או אירופה אבל לך תדע אולי לך יש ספר היסטוריה שונה….
   אירופה היא סיפור אחר לגמרי, אבל אנחנו הרי אירופאים אז למה לנו כי נלינה?!!!

  • Shirley Kedar  ביום פברואר 16, 2012 בשעה 6:55 pm

   הזוי אבל אמת לאמיתה.

   • hani24  ביום פברואר 16, 2012 בשעה 10:38 pm

    הי שילי מצטער שרשור ישן וקשה להבין את התגובה…אשמח להרחבה…הני

 • מירה  ביום מאי 18, 2011 בשעה 10:38 am

  1. צר לי לפוצץ את בועתך באשר לאותם "עובדי רכבת שמנסים לשמור על מקום עבודתם ולהתפרנס בכבוד". אם בחפצם למצוא אשמים על כך שהרכבת נמצאת בסכנת ההפרטה, עליהם רק להסתכל במראה. כניראה שאתה אינך מרבה להשתמש בשירותי הרכבת. בתור נוסעת קבועה ברכבת בקו חיפה-הרצליה אנסה לתת לך מעט מידע:
  רכבת ישראל כיום הינה ארגון שרחוק מלהיות מכונה משומנת היטב. האיחורים המשמעותיים בלוח הזמנים, מספר הרכבות המצומצם שגורם לדוחק וצפיפות בשעות העומס, אבטחה לקויה, ריח ביוב וריח של שריפה שעולה מהרכבת, אחזקה רעועה של חלק מהתחנות, ותאונות חוזרות ונשנות הם חלק קטן מליקויים שנוסעי רכבת ישראל צריכים להתמודד איתם יום אחר יום. בנוסף לזה, על נוסעי הרכבת גם להתמודד עם אותם אנשים בלתי מקצועיים שעושים ככל העולה על רוחם, להלן "עובדי הרכבת", שמתנהגים כמעין אבא שלהם הוא בעל הרכבת. בוודאי שהם ימחו נגד ההפרטה! חבורה של אנשים ללא השכלה, ללא התאמה לעבודה, ללא סכנת פיטורין. מה הם יעשו בעולם שנמצא מחוץ לרכבת??? בעולם בו אתה נמדד על פי ביצועייך והכשרתך??? לדידי, גרוע יותר מהמצב הנוכחי לא יכול להיות.
  2. אתה וחברייך (ערבים, יהודים, יפנים או מה שלא יהיו) יכולים לציין את יום הנכבה כמה שתרצו. אתם אפילו יכולים לציין זאת במהלך כל השנה. פשוט לא תוכלו לעשות זאת במימון ממשלתי. ולמה זאת? כי זוהי מדינת הלאום היהודי, ועל כן המדינה לא תממן פעילויות, שיש בהן שלילת קיומה של ישראל כמדינת העם היהודי או שלילת אופיה הדמוקרטי. כמו כן לא ימומנו פעילויות שיש בהן משום תמיכה במאבק מזוין, או במעשה טרור נגד ישראל. קטונתי מלהבין מדוע דבר זה נשמע לך כה ביזארי.

  יום טוב!

  • hani24  ביום מאי 18, 2011 בשעה 3:46 pm

   מירה איזה כיף הייתה לי בועה….תודה על הפיצוץ…העדין.
   יקירתי יש לי חדשות בשבילך את חיה בבועה, מי את חושבת שמתקצב את הרכבת, העובדים? למה המדינה רוצה שהרכבת תראה כך? על מנת להפריט אותה ולשלוח אותה לעזאזל!!!! שוב אני מזכיר ראי מקרה בריטניה ומערכת הרכבות שלה שהתמוטטה!
   העובדים כבר שנים מזהירים כי אין מספיק השקעות בתשתיות, ואחזקה, במקום משקיעים בעוד מטוסים ועוד טילים שלא מסיעים אנשים משום מקום לשום מקום!!!!תתעוררי!!!! את ישנה בעמידה, ולא ברכבת 🙂

   לגבי הנכבה, אינני מבין מה את אומרת, אם זו מדינת הלאום היהודי אף קבוצה של אזרחים שהיא לא יהודית לא תתקוצב? רק הערבים? איזה ערבים? רק מוסלמים או גם נוצרים? מה עם הבהאים? והדרוזים בחבילה? או שרק אלו שהסכימו לקבל אזרחות ישראלית? ומה קורה אם יש יהודים שרוצים מדינת כל אזרחיה ולא מדינה יהודית, יענו רק דמוקרטית ולא יהודית ודמוקרטית, גם אותם נפסיק לתקצב? יענו מה שאת רוצה הוא בעצם דיקטטורה, ומה לעשות כתוב גם דמוקרטית, יענו: "את וחבריך אם לא טוב לכם לכו למקום אחר תהיו רק עם שכמותכם ותעזבו אותנו בשקט" אבל יש רעיון יותר טוב, נהיה מדינה דמוקרטית שתכיל את כולם ותתן בסיס שווה לכולם ותתיחס לכולם באוםן שווה ואז אולי ברבות הימים יהיה לנו בסיס משותף רחב מספיק לקיים חיים שיוויוניים….מה שעתך על זה. בלי בועות ובלי פיצוצים…ביזארי הא? דמוקרטיה וזכויות המיעוט…מעניין מה אמרו על זה באירופה לפני איזה 60 שנה? אבל אני לא קטונתי….אחלה יום מירה!

   • קורא ולא יודע מה קורה  ביום מאי 20, 2011 בשעה 6:24 pm

    אתה יודע – דר' – אם תעצור לשניה ותקרא את מה שאנשים שהתחנכו על דברים שאתה אמרת וכתבת בעבר, ולא תנסה לתת תמיד את התשובה שמתיימרת לבטל את דעתו של בר פלוגתך, תגלה שיש חיים מחוץ לריב ותוכל לנהל דיון תרבותי. מעולם לא שמעתי אותך מקבל דברים של מישהו שמתנגד לדעתך, והשתתפתי בכמה וכמה "ויכוחים" איתך – באופן אקטיבי או פאסיבי.

    אתה טוען ש"מירה" כאן לא חושב שמגיע לעובד הקבלן שמנקה את הבינתחומי שלך זכויות ועיגון השכר ברמה מספקת. זה לא נכון.מירה רוצה קצת יותר – הוא רוצה שהשרות יהיה לרווחת הנוסע.

    מה גם – שאף אחד לא דיבר בשום נקודה על תקצוב יהודי בלבד "במדינת היהודים". הדיבור הוא תקצוב מלא ושוויוני לכל, פרט לאלו שפוסלים את מדינת ישראל מ-2 עקרונות בסיסיים – יהודי ודמוקרטי.
    תקבל קבוצה שממומנת ע"י הממסד וקוראת לכונן כאן רפובליקה יהודית סטייל איראן? שקוראת להפיל את השלטון הדמוקרטי הבזוי?

    • hani24  ביום מאי 20, 2011 בשעה 7:29 pm

     בואנה אתה רובין הוד אמיתי, כולנו כאן מוקסמים ממך…איזה יופי קודם סילקת אותי מהארץ כי אני לא מסכים עימך (פשיסטי לחלוטין) וכעת אתה מבקש/דורש ממני לקרוא אחרים ולהבין אותם כמו שאתה חושב שאני צריך להבין אותם…מעניין. והפסבדונים שלך מדליק…ואללה גאון!
     אם יש לך משהו סובסטנטיבי משלך להגיד על הנושא אז יאללה לעבודה. אם אתה מבאר אחרים, יש אתר שקוראים לו פרוש רש"י תעבור לשם ותעשה חיים.

     בדמוקרטיה עד מצב של דמוקרטיה מתגוננת יש זמן ומקום לכולם להגיד ולעשות מה שהם חושבים לנכון במסגרת החוק, כולל כמובן להתאבל, מה שלא נכלל בעיני תחת הגדרה של דמוקרטיה מתגוננת, אבל כעת בטח נתחיל לדון בדמוקרטיה מתגוננת, ואני אצטרך להסביר לך מה זה ולמה זה לא ככה וכאלו ולא בא לי…אז שבת שלום
     הני

     • קורא ולא יודע מה קורה  ביום מאי 20, 2011 בשעה 10:50 pm

      אגרסיבי ומתלהם כתמיד 🙂 אבל כ"ך אנו אוהבים אותך.

      כמו שדמוקרטיה יכולה להתגונן, כ"ך גם מדינה יהודית (ודמוקרטית – הולך יד ביד) יכולה להתגונן?

      אם הוחלט שמבחינה בטחונית יש סגר על עזה וחברת פרלמנט ומנהיג דעת קהל ערבי מחליטים להפר אותו, זה לשיטתך פלוראליזם?

      • hani24  ביום מאי 21, 2011 בשעה 7:14 am

       חסר ידע ובעל דוגמאות גרועות כתמיד, ואין שום קשר לאהבה….

       כן דמוקרטית ויהודית יכול ללכת יד ביד, אך לא בפורמט הנוכחי בו יהודית יותר חשוב מדמוקרטית…

       ולשאלתך, יש כאן בעיתיות שאני עדיין מנסה להבין, האם מדינת ישראל החליטה על התנתקות חד צדדית מעזה? האם עקרו ישובים ומשפחות משם? אם כן, למה כי נלינה? שהרי אנו אלו שרצינו בהחלטת ממשלה שבוצעה על ידי כוחות של צה"ל להתנתק מרצועת עזה, הלא כך?
       אשמח להסבר!
       ואם היינו מחליטים כי אנחנו נטיל סגר על ירדן, האם זה היה לגיטימי? אני פשוט לא מבין את האבסורד…
       אבל כפי שכבר ביססנו דוגמאות והבנת העניין הם לא הצד החזק כאן….

 • ציגלר  ביום מאי 18, 2011 בשעה 10:10 pm

  עובדי הרכבת -רקבת הם חבורת מושחתים.
  ראינו כבר מספיק כתבות על הועד שלהם ועל הראש עוקשי.
  השביתה בשבוע שעבר שבה הם תקעו אנשים בלי הודעה מראש היא גועל נפש.
  חבל שלא נזרקו לכמה ימים לכלא.
  אני גם רוצה לראות מחקרים על הנכבה בעירק.
  וגם אם יהודים שם תמכו בציונות זו עדיין לא סיבה לרצוח אותם.
  כלום שם נרצחו רק כי היו יהודים.
  אני רואה מה קורה לקהילות הנוצריות במזרח התיכון והיחס של המוסלמים אליהם ומסיק מסקנה על מה יקרה אם תהיה פה זכות שיבה.

  • hani24  ביום מאי 18, 2011 בשעה 10:23 pm

   ציגלר אתה רוצה ואתה דורש. אני מציע שתיגש לאמא שלך או אולי לאבא ותדרוש מהם הכול, מי יודע אולי תקבל….בחיים יש הפתעות!
   אני עונה תחפש לבד! כי עם יחס כזה זה הכי טוב שממני תקבל.
   חיים מצויינים
   הני

 • מריה  ביום מאי 18, 2011 בשעה 11:09 pm

  הני שלום!

  זוהי תגובה, לתגובתך למירה.

  אולי יום אחד באמת נהיה מדינת של כל אזרחיה, רק שכל אזרחיה לא יהיו אני ואתה…אלא ערבים. אנחנו כבר נהיה בים, ואם לא אז בטח לא באקדמיה.

  לתת שוויון לערבים זה יפה. לתת להם לחגוג את חגיהם זה מעולה. לממן את חגיגות הנכבה שלהם- פנטסטי! לתת מקלט לסורים שהסתננו לישראל והפגינו נגדה- אני בעד!

  אני רק תוהה מי ידאג לשוויון שלי? מי ידאג לשוויון של תושבי שדרות שסובלים מקסמאים כבר יותר מ8 שנים.
  אה?
  מי ידאג להם?

  אתה דואג שערבים ירגישו מקופחים, כי לא מרשים להם להיות עצובים ביום העצמאות של המדינה שהם נקראים אזרחיה?

  באירופה,אגב, לפני 60 שנה, אף אחד לא רצה שוויון זכויות ליהודים. לכן קמה מדינה נפרדת ליהודים. אני בעד מדינה נפרדת לפלסטינים. ולערבים שעצובים בשבילם.

  בברכה.

  • hani24  ביום מאי 19, 2011 בשעה 1:15 am

   הי מריה, רעיון גאוני, באירופה עשו את זה לנו אז נעשה את זה לאחרים, הבנתי אותך נכון? ובגלל שיש לך איזה חיזיון בראש אז לא ניתן לאזרחים של המדינה שיוויון? נכון? כי אנחנו נהיה בים ולא באקדמיה, נכון?
   לגבי תושבי שדרות, את מדברת על בעיה שלא קשורה לאזרחי ישראל עם כל הכבוד אז בואי ונפריד, למרות שיש פתרון גם לזה, מדינה פלסטינאית והסכם שלום! אבל בטוח יש לך גם משהו נגד העניין הזה לא ככה? משהו בסגנון ארץ אבות ומכוש ועד דן ועוד כהנה וכהנה…
   העניין הוא שאת לא מבינה שאני דואג לכולם! היום זה הערבים מחר זה מישהו אחר, הייתי מציע שתקראי את אותו שיר מפורסם של הכומר הלותרני בזמן השואה "כשבאו לקחת אותי לא נשאר אף אחד שירים את קולו!"
   אכן כן אירופה לפני 60 שנה, קל לציין לא בהכרח קל להבין….אני בעד מדינה שבה כולם שווים! כי אני מנסה ללמוד מלקחי ההיסטוריה…
   הני

 • מירה  ביום מאי 19, 2011 בשעה 1:47 am

  יכול להיות שאמנם המדינה לא מתקצבת את הרכבת כראוי, על זאת לא אתן את הדעת שכן אינני בקיאה בעניין זה. אך האיחורים והבעיות ברכבת אינם עקב תשתית גרועה, אלא עקב ניהול גרוע.
  אני בהחלט מחזקת את ידייך ופועלך בעמידה על זכויות העובדים, אך לצערי אלו עובדים ברמה נמוכה, ללא השכלה, ללא הכשרה, העושים ככל העולה על רוחם ועם מנטליות של שוק. ואולי כיאה לסוציאליסט כדאי שתבדוק את השכר שלהם- מהגבוהים בשוק. דרך אגב
  למיטב זכרוני ב-2008 או ב-2009 התפרסם דוח מבקר מדינה מאוד חריף על דרגות שכר גבוהות וקומבינות משפחתיות כאילו אין מחר. לא פלא שהם לא היססו להשבית את הרכבת ללא התרעה מוקדמת באחד הימים העמוסים ביותר של השבוע. נסה אתה לעלות על אוטובוס ביום חמישי כאשר הרכבת מושבתת. מובטח לך תענוג אמיתי.

  באשר לנכבה, אני בהחלט דוגלת בפלורליזם בחופש הביטוי. הייתי שמחה לראות במדינתנו את השפה הערבית כאחת ממקצועות החובה לבגרויות,או מעין חודש היסטוריה ערבית במדינה (בדומה לחודש היסטוריה שחורה בארה"ב), ועוד דברים מסוג אלה שיעזרו לקרב בין התרבויות והדתות ויתנו לכל מיעוט מקום להתבטא. יום הנכבה, יום המציין את יום העצמאות של ישראל כיום אבל, לצערי אינו נופל בקטגוריה זו. יש בו רק בכדי להעמיק את השסע שעמוק דיו, ולמעשה הוא מהווה התנגדות חריפה לקיומנו (מדינת ישראל). ככזה, בשום אופן הוא אינו ראוי למימון ממשלתי.

  לסיום, אבקשך לא לבזות את זכר הנספים בשואה על ידי השוואה דמגוגית של חוק הנכבה לחוקי הנאצים הנלוזים.

 • hani24  ביום מאי 19, 2011 בשעה 8:02 am

  מירה, אני לא מבין אם את לא מבינה ולא יודעת למה את נותנת דעה על עובדי הרכבת? מה רע בעובדי שוק? אבי עבד בשוק כל ימי חייו, הוא היה מנהל חשבונות בשוק הסיטונאי, והצליח להקים משפחה כמו שצריך, עם ד"ר עורך דין ומחנכת, מה הבעיה עם עובדי השוק? האם הם לא לטעמך?
  לגבי שכר עובדי הרכבת בדקתי את שכרם, כן הם מרויחים טוב, לא יותר מידי ולא פחות מידי — אז מה? ועד טוב דואג לעובדים שלו!!! לפרנס את המשפחה בכבוד! מה הבעיה? אני לא בטוח שהם מרויחים יותר מהמנהלים בשרות הציבורי ואני לא רואה אותך זועקת בעניין. אני באמת לא מבין בתור מישהי בורה בעניין יש לך המון דעות לא מבוססות בנושא!!!
  אבל רק על מנת להפיג את בורותך המאוד ברורה הנה מספר דברים חשובים:
  1. http://www.blacklabor.org/?p=32278
  וגם — http://www.blacklabor.org/?p=32299

  ועל מנת להפיג את בורותך באופן כללי בנושא ההפרטה הנה הרבה אינפורמציה בנושאים רבים סביב הפרטת השרותים הציבורים והאסון המשמש ובא:
  http://www.blacklabor.org/index.php?s=%D7%94%D7%A9%D7%A8%D7%95%D7%AA+%D7%94%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99

  אבל לכי תדעי יכול להיות שיש לך עוד דעות בנושאים שאת לא מבינה בהם כלום!!!!

  בתור מישהי ש"דוגלת" בפולרליזם חברתי, אני באמת לא ידוע מה זה מתוך כתיבתך זה נראה כמילים ריקות, אבל אתאר את זה בתור משהו טוב….אך בצער רב אני מודיע לך כי הכתיבה שלך לא כל כך מתאימה לאותה עמדה "נאורה" שאת מנסה כעת להאיר על עצמך (את מוזמנת לבדוק) מהתגובות שלך מתגלה תמונה די גזענית, ומכלליה.
  לידיעתך, ערבית הינה השפה הרשמית של מדינת ישראל, ממש כמו עברית, רק שבמשרד החינוך חושבים שחשוב יותר להתמקד באנגלית. וכמו כן, חושבים ששפה אחת באה על חשבון השניה אז לא לומדים ערבים לבגרות, די תמוה כשסביבנו יש כמיליארד עברים שמדברים בעיקר ערבית ולא אנגלית, מזרח תיכון חדש יש לנו כאן….בלי תקשורת….
  ולגבי הנכבה, אינני חושב שמדינה יכולה לכפות על אזרחיה מה לחוש ביום מסוים וכתוצאה מתחושותיהם וקרבה למשפחותיהם שנספו או גורשו לא לקבל תקציב מהממשלה, בעיקר שכאשר הם מתוקצבים מבחוץ הם נחשבים כמתוקצבים על ידי ארגונים שמהווים איום על מדינת ישראל, מה שנקרא לא ניתן לאחוז את החבל משני צדדיו….

  לגבי הסיום שלך מי ש"פתח את הדלת" היית את, אם אינך רוצה להכניס את השוואה למשוואה אל תשתמשי בה ובנספים שימוש ציני ובעייתי על מנת להכניס יותר פאתוס ורגש לטיעון שלך!
  אני מקווה שאת רואה את התגובות ואיך את הכנסת את העניין לדיון….את יודעת בתים מזכוכית ואנשים שגרים בהם ואבנים ועוד….

 • ציגלר  ביום מאי 19, 2011 בשעה 10:01 am

  אין פה תשובות כי אין מה לענות:
  -אין תשובות על השחיתות של עובדי הרקבת בראשות עוקשי וההשבהה הפראית שלהם שפוגעת בציבור.
  -אין תשובות למה נרצחו יהודים בעירק ,מה קורה לנוצרים במזרח התיכון והאם להשליך מזה על מה שיקרה ליהודים פה.
  -למה המדינה צריכה לממן ארועים על הנכבה וזכות השיבה שהיא חיסול המדינה.

  לי נראה שכדי להתקדם באקדמיה חובה להיות איש שמאל ששייך לשמאל העמוק ואני בטוח שככה עוד כמה שנים תהיה פרופ'

 • איציק  ביום מאי 19, 2011 בשעה 4:00 pm

  ככה זה בדיוק עדות המזרח:עצבניים

 • מירה  ביום מאי 19, 2011 בשעה 4:10 pm

  שוב התמקדת בתפל במקום בעיקר. אבל בכיף, יש לי זמן, ועל כן אשמח להבהיר- כמובן שאין לי כל בעיה עם עובדי שוק. כאשר הם עובדים בשוק. אך כאשר אתה ניגש לדבר עם מנהל תחנה והוא מקבל את פנייך בעודו לועס פיתה עם שווארמה, ומתווכח עימך בפה מלא האם אתה זכאי לפיצוי של כרטיס אחד או שניים לאחר שהרכבת איחרה בשעה, זוהי מנטליות של שוק. כאשר כרטיסן (כן, מדובר בעובד שעושה חור בכרטיס) מחל לריב עם נוסע אחר לאחר שהנוסע מחה על הדרך בה העיר אותו (טלטל אותו בחוזקה על מנת להעירו), ומחליט לעצור רכבת שלמה למעל לחצי שעה בכדי להוריד את אותו הנוסע, וכמובן שאותו הנוסע סירב לרדת ובסופו של דבר הרכבת המשיכה בנסיעה. הכרטיסן יכל לסיים את העניין באותו הרגע עם התנצלות, אבל כמובן הרכבת שייכת לאבא שלו. אלו סיטואציות שלקוחות מחיי היום יום, ולדאבוני אינן לקוחות מדמיוני הפרוע. אני בהחלט מפרגנת לשכר גבוה, אך כאשר העובד זכאי לזאת. אולי אני אכן בורה בענייני תקציבים, אבל בתור נוסעת ותיקה ברכבת ישראל זכיתי להכיר רבים ולא טובים מעובדיה…

  בהחלט ידוע לי שערבית הינה שפה רשמית במדינה, ולכן כתבתי שאשמח אם השפה תיכנס למקצוע חובה בבגרויות, ואני בהחלט בעד כל דבר שיגביר את התקשורת בין שני העמים. לא הבנתי מדוע החלטת לזקוף נקודה זו לרעתי.

  העולם שלך הוא אולי שחור ולבן, אבל שלי מגיע בצבעים שונים. אני יכולה להיות בעד פלורליזם ודמוקרטיה, ועדיין לראות ביום הנכבה, יום שאינו ראוי למימון ממשלתי. ועוד אני יכולה לטעון שזהו יום שאינו מתאים למדינה דמוקרטית, שכן הוא פוגע ברגשות רוב אזרחי המדינה.

 • hani24  ביום מאי 19, 2011 בשעה 4:21 pm

  אוי כמה שאת בורה…נראה לי שסיימנו את הויכוח…כשתתחילי להוציא מראשך את כל המנטרות הגזעניות שלך לגבי מנטליות של שוק או אחרות ואולי אחרי כמה סדנאות ניפגש שוב…
  כמובן שאת מוזמנת להמשיך ולהגיב כאן אני בטוח שיהיו שיתיחסו ואולי אפילו אני, אך מעתה רק לדברי טעם לא גזעניים.
  הני
  נ.ב. לפני שאת מגיבה קראי את תגובתך האחרונה…..בעיקר שלוש השורות הראשונות פואטיקה של גזענות!!!! ואני שמח שאין לך כלום נגד אנשי שוק או מנטליות של שוק, מה היית כותבת אם היה לך משהו נגדם….

 • מירה  ביום מאי 19, 2011 בשעה 4:33 pm

  וואו, מכל מה שכתבתי, לזה בחרת להתייחס. אם כך הרשה לי להתנצל ולנסות לקחת את מילותיי בחזרה, שכן לא היה ברצוני להעליב את עובדי השוק באשר הם או את אותך. במקום "מנטליות של שוק", אשתמש בביטוי שלא יפגע ברגשותייך ולא יעורר בך ניחוח גזעני. ראה במקום זאת "התנהגות שלא מכבדת את מקום העבודה". ואולי בכל זאת תמצא מקום להתייחס בענייניות לתוכן של טיעוניי.

  • hani24  ביום מאי 19, 2011 בשעה 6:31 pm

   את יודעת אומרים "אין הנחתום מעיד על עיסתו" במקרה שלך ההפך הוא הנכון…
   מדהים אותי כמה אנחנו כחברה, ואני לא מוציא את עצמי מהקולקטיב, גזענים ואפילו לא מקנים לזה חשיבות זה אותך אפילו לא מעניין שאת גזענית ומביטה בהתנשאות על סקטור שלם! ומה את חושבת שזה "לא רציני" העיקר שתגידי מה שיש לך להגיד וזהו…ובכן אני לא חושב כך!
   וזה לא ניחוח גזעני חלילה וחס, זה לא חיתול, זו גזענות לשמה, ואותי מה לעשות זה קצת מגעיל השיח הזה….
   מנהל שלועס פיתה ומדבר, כנראה עושה זאת כי לא נתנו לו זמן לארוחת צהרים ואין לו מחליף והוא חייב לעבוד רצוף! אני מניח שהוא היה מעדיף לשבת בשקט בלי לראות את הפרצוף שלך או שלי בחדר ממוזג לשעה של הפסקת צהרים!
   כרטיסנים יכולים לעבור הכשרות ושעות עבודה נורמליות, האמת שאני לא יודע כמה מרוויח כרטיסן אך מנסיעותי ברכבת והן לא מרובות, רובם היו אדיבים ועזרו, אפילו כשלא הסכימו להכניס אותי עם האופניים לרכבת הם היו מאוד נחמדים ואדיבים.
   ואם אלו טענותיך לרכבת ישראל מצבנו טוב!
   אני מדבר על תשתיות מתפרקות ובעיה של אחזקה, אבל כנראה את לא קוראת מה שאני שולח וזה לא כל כך מעניין אותך, העיקר השוק!!!
   לגבי רגשות ושאר מיני ירקות, אני מבין שאת מאוד רגישה לזולת, כל עוד הוא לא איש שוק….אבל לא כך בונים דמוקרטיה יציבה. אין לי שום בעיה ללמד אותך איך אבל אז תצטרכי להירשם לקורס שלי, וזה כבר לא עניין של מה בכך….

   • מירה  ביום מאי 20, 2011 בשעה 12:09 pm

    אינני חושבת שזהו מכובד מצידך להעיר הערות בקשר לאופיי, ואני בהחלט חושבת שאתה זקוק שליותר משימוש במילה "שוק" בכדי לקבוע אם אדם הוא גזעני או לא. ממה שהבנתי מדברייך, כולנו גזעניים, אבל אני יותר (תקן אותי אם אני טועה). ובכן הרשה לי להעמיד אותך על טעותך.

    בשוק הגישה ללקוח ושיטת השירות/מכירה הינה שונה מהסופרמרקט או מהקניון וכדומה, האם לא כך? אין זה משנה אם זהו שוק בישראל, מרוקו, בלגיה או פינלנד. אין זה משנה אם הרוכל הינו אשכנזי, מזרחי או ערבי. אין כאן עניין של התנשאות, או חלילה וחס גזענות כנגד סקטור שלם (מי הוא אותו הסקטור??? כיצד ניתן להיות גזעני כלפי עובדי השוק, הרי עובדים שם אנשים ממוצא אתני שונה???). מדובר בשוני.

    מתוך וויקיפדיה, ערך שוק: "בהיותו פתוח ללא גבולות מסומנים, נחשב השוק מקום צבעוני ותוסס, בו כללי ההתנהגות בין אנשים מושפעים מאווירת המסחר, וכוללים צעקות ומריבות. מכאן הושאל הביטוי "תרבות השוק" כמבטא התנהגות חסרת נימוס".

    ככה שאני לא המצאתי את זה… ובוודאי שלא מדובר "בגזענות לשמה", כפי שטענת.

    ישנם מקומות בהם התנהגות כזאת מקובלת, וישנם מקומות שלא. לעניינו, אותי בתור לקוחה לא מעניין אם העובד קיבל הפסקת צהריים או לא. ואם זהו העניין כמו שהצעת, אז הרי חזרנו לכך שמדובר בניהול גרוע. אני בטוחה שלא תעריך אם תיכנס לסלקום לקנות פלאפון, ונציג המכירות יקבל את פנייך בעודו לועס פיתה, אז מדוע שברכבת ישראל דבר זה יהיה שונה? מדוע ברכבת ישראל העובדים מרשים לעצמם לצעוק ולדבר לא בכבוד עם נוסעים? מדוע בכוחו של כרטיסן לעצור רכבת שלמה על בסיס גחמה ותו לא? לדידי, זוהי התנהגות שאינה מקובלת, ואין מקומה ברכבת ישראל.

    אתה בחרת לראות בשימוש במילה "שוק" גזענות (הדגש הינו על המילה *בחרת*). אבא שלך עבר בשוק? אז מה, אבא שלי כבר בגיל 11 עבד בשוק בטהרן. המטרה הייתה להדגים לך כיצד העובדים ברכבת ישראל מתנהלים. טעותי הייתה שלא לקחתי בחשבון את רגישותך לענייני שוק וירקות, ועל כן פירשת לא נכונה את דבריי, האשמת אותי בגזענות והתנשאות, למרות שאין כל קשר לדברים האלו. אני כמובן לא טוענת שאין בי שמץ של גיזענות, אני דווקא מסכימה עימך, וחושבת שכולנו גיזענים במקום כזה או אחר, אך לא הייתה גיזענות מצידי בעניין זה.

    הסיבה שהתמקדתי בעניין העובדים (ואי התאמתם/ הכשרתם לעבודה ברכבת ישראל), הייתה מכיוון שכבר מקודם הודתי בפנייך שבענייני תקציבים אני אכן בורה, אך בעניין העובדים לא. דרך אגב, אם אדם מודה בפנייך שהוא אינו בקיא בעניין מסוים, אין זה אומר שאתה יכול לבטל דבריו. גם אם מעט הוא יודע על הנושא, אין זה מעיד על כך שאותו המעט שהוא יודע אינו נכון.

    נ.ב. אתה יכול להיות בטוח שאני ירשם לקורס שלך.

    "על-ידי המחלוקת שחולקים על האדם; עושים לך טובה; כי על-ידי זה יכול לגדול ולצמוח. כמו שנוטעים גרעין בארץ; אם הייתה כל הארץ הדוקה יחד, לא היה אפשר שיצמח מהגרעין אילן, ובהכרח שתחלק הארץ קצת, בכדי שיהיה מקום לאילן להתגדל. כמו כן על ידי המחלוקת שחולקים, על ידי זה, נותנים לך מקום להתגדל ולצמוח".
    ר' נחמן מברסלב.

    • hani24  ביום מאי 20, 2011 בשעה 1:30 pm

     הי מירה, אין כאן עניין של כבוד, יש כאן עניין של דו-שיח וויכוח, אני קורא לדברים כמו שאני רואה אותם, וכאן יש דבר אחד שאני לא מכבד ולא אוהב, וזה הנסיון לברוח מאחריות בדיוק כמו שאת עושה, מזכיר לי מאוד את ביבי שעמד על המרפסת ותחתיו צעקו מוות לרבין והתמונות והוא לא ידע ולא שמע…עשי לי טובה, ויקיפידיה, תהיי קצת יותר יצירתית! ברור לכולנו מה התכוונת במילים שהשתמשת בהן, ואף ניסית לחזור ממך, וכעת את פשוט מביישת את עצמך עם הנסיונות ההצתדקות הללו…בחייך, התכוונת לתת תרבות שברובה מזוהה עם מזרחיות משהו המוני וולגרי ולא נעים…אבל כמו שאמרתי כל אחד מאיתנו צריך לישון בלילה אז מה שעוזר לך לישון תבורכי!
     כמובן, שבעניני השימוש והטרמינולוגיה שלך היו גזעניים, ולא אל תשלפי לי את הקלף של אני מפרס או הורי, זה לא הופך אותך למזרחית מודעת או מבינה בשיח הגזענות ו/או ההדרה והדיכוי….כשאני כותב על שוק אני לא מכניס אותו לקונטקסט שאת עשית וחלילה וחס לא ממקום של התנשאות….אבל השינה, אח השינה זה משהו שכולנו צריכים והמצפון הוא שמשגע אותנו…בחינת לב וכליות.
     לגבי הקורס שלי, תבורכי כמה שיותר יותר טוב, לא שאני מקבל על זה יותר כסף, אבל אני אוהב את הכתה והאתגר. אני מקווה שתצליחי ללמוד עימי קמעה, אני חושב שזו תהיה חוויה לשנינו.
     לגבי רב נחמן, אני מכיר משהו יותר קצר עם תוספת משלי לסוף: מכל מלמדי השכלתי – גם מאלו שלא שלא בהכרח שיפעו אותי בדעת.
     שבת שלום
     הני

     • מירה  ביום מאי 20, 2011 בשעה 2:31 pm

      הני היקר!
      "התכוונת לתת תרבות שברובה מזוהה עם מזרחיות משהו המוני וולגרי ולא נעים…"

      בהחלט התכוונתי למשהו המוני, וולגרי ולא נעים. אך לא למשהו שמזוהה עם מזרחיות.
      אתה לא יודע למה התכוונתי, וזה גם מה שניסיתי להסביר לך. בהחלט ניסיתי לקחת בחזרה את מילותיי, וזו הסיבה- פירשת לא נכונה את דבריי, עקב קונספציה שאתה עצמך שבוי בה. מבחינתי היה מדובר בעגה, ואין בכך כדי לרמוז על סקטור מסוים.
      יש הבדל מכריע בין איך דברים נתפסים כשהם נאמרים מילולית, לבין כתיבה.בכתיבה הדברים נשארים כתובים על הדף ואפשר להתעסק ולחפור בכל פסיק ומילה, ולהבין משמעויות שונות מאותו המשפט. בדיבור מאידך, יש משמעות לטונים ולקצב.
      כך זאת בחשבון כשאתה קורא ואנא אל תמהר לשפוט אותי.

      את השיעור הראשון כבר נתת לי. להבא כאשר אכתוב, אנסה להתנסח באופן שלא יותיר מקום לפרש לא נכונה את דבריי (במקרה איתך, פירוש לא נכון בעליל של דבריי).

      שבת שלום! 🙂

      • מירה  ביום מאי 20, 2011 בשעה 2:40 pm

       תיקון קטן- "משהו שלא נעים", הכוונה כאשר אני ברכבת, בסלקום, או במשרד הפנים וכדומה. כאשר אני בשוק, אני בהחלט נהנית מסגנון המכירה וההתנהלות!

       • hani24  ביום מאי 20, 2011 בשעה 2:58 pm

        מירה, את יודעת שוב את יכולה לכתוב כמה שאת רוצה על העניין, אךבמבחן האדם הסביר את נכשלת כישלון חרוץ…הייתי מציע להבא "מודה ועוזב ירוחם" ולהתנסח יותר בזהירות!
        והאמיני לי שלא רק בראשי הגזענות נשפכה ממילותיך…אחרת לא היינו טוחנים כמות כזאת של מילים על העניין.
        שבת
        הני

        • hani24  ביום מאי 20, 2011 בשעה 2:58 pm

         נ.ב. התיקון שלך מאשרר יותר ויותר את דברי…

         • מירה  ביום מאי 20, 2011 בשעה 3:12 pm

          איך זה מאשרר את דברייך????

          עזוב, אני מבינה שכל דיעה ששונה מדעתך מקוטלגת כגזענית ובורה. ניסתי להסביר. אתה לא רוצה להבין, לא רוצה להודות בטעותך. שיבושם לך.

          אגב כתבת מקודם "ברור לכולנו מה התכוונת". אז אם תשים לב, זה רק אתה.

          מציעה לך גם, "מודה ועוזב ירוחם"…

          מחכה בקוצר רוח לטור הבא שלך. שבת שלום 🙂

          • hani24  ביום מאי 20, 2011 בשעה 3:29 pm

           לא! רק אלו שבאמת מייצגות בורות וגזענות….אבל עזבתי שבת שלום…

   • רות  ביום מאי 22, 2011 בשעה 11:24 pm

    http://www.mako.co.il/news-israel/local/Article-33dd2ba83291031004.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=1575680455

    הני!
    אחי אתה צודק, לעובדי הרכבת אין מנטליות של שוק, יש להם מנטליות הרבה יותר גרועה…

    מן הכתבה שפורסמה היום במאקו: "לפי נהלי הרכבת, על כל 30 דקות של איחור ברכבת – זכאים הנוסעים לנסיעה חינם כפיצוי. אינה מספרת כי, "ניגשתי למנהל התחנה בחדרה, והוא הסכים לחתום על כרטיס אחד בלבד. הסברתי לו שהרכבת הגיעה באיחור והייתה תפוסה עד אין מקום, אז הוא אמר לי ש'זו בעיה שלך שלא הצלחת להידחף'. "הוא דיבר בנוכחות אנשים וצעק עליי, כאילו אנחנו משרתים אותו ולא הוא אותנו", המשיכה אינה. "אמרתי לו שאם הוא מדבר בצורה כזו, אני אקליט אותו עם הטלפון שלי. ואז הוא תפס את הטלפון והטיח אותו ברצפה, וגרם לו נזק".

    תתעורר! אולי במקום להתעסק בהתנצחויות עם האנשים שמגיבים לך, תבין שיש משהו בטענות שלהם.. במקום זה, אתה ממציא תירוצים עלובים בכדי להגן על עובדי הרקבת כמו "מנהל שלועס פיתה ומדבר, כנראה עושה זאת כי לא נתנו לו זמן לארוחת צהרים ואין לו מחליף והוא חייב לעבוד רצוף". מאיפה שלפת את זה??? ואולי הוא עושה זאת כי הוא שם פס על הנוסעים?

    שים לב, בכתבה הזאת מסופר בדיוק אותו הסיפור על מנהל תחנה שמסרב להעניק את הפיצוי הראוי לנוסעת, ומתנהג לא בנימוס (בלשון המעטה), בדיוק כמו שניסו להסביר לך.

    סורי, אבל הם ממש לא עובדים מסכנים שראויים לכך שתגן עליהם. מציע לך להבא לבחור את מלחמותייך יותר בקפידה.

    אופס!!!! לפי ההגיון (הקלוקל) שלך, זו בטח עוד קונספירציה של המדינה שמטרתה להפריט את הרכבת!

    • hani24  ביום מאי 23, 2011 בשעה 12:42 am

     רות, אחות יש לי אחת תודה וזו בטוח לא את!

     אבל בואי ננסה לפזר את ענני הכעס מראשך, ואת תגידי לי: האם את באמת חושבת שלעובדי הרכבת היה איכפת לתת זיכויים? האם הם לא רוצים לעבוד בנינוחות עם רכבות שמגיעות בזמן? האם את חושבת שבאת הם רוצים רק לעשות לך רע?

     אם התשובות שלך הן כן, זה בטח שגם את חושבת כך!!! אני לא מאמין שזה המצב!

     לגבי החלק הקונספירטיבי של תגובתך, הייתי מציע שתקראי את מה שכבר הפנתי אליו כאן, אבל אני לא בטוח ביכולתך להבין את הכתוב…
     אבל רק כדי להרגיע את המצפון שלי ולהגיד גם לך נתתי צאנס (לא!!) אחותי הנה:
     תובנות בנושא ייבוש במגזר הציבורי על ידי המדינה…
     http://www.blacklabor.org/?p=32278
     וגם — http://www.blacklabor.org/?p=32299

     ועוד משהו ספציפי לרכבת…

     http://www.blacklabor.org/index.php?s=%D7%94%D7%A9%D7%A8%D7%95%D7%AA+%D7%94%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99

     במקום לחפש קרובי משפחה, וסתם לכתוב מנסיון אישי מבלי להבין קונטקסט, תקראי אולי תביני משהו חדש, שווה לנסות.

     • רות  ביום מאי 23, 2011 בשעה 1:13 am

      הני!

      מתוך אתר עבודה שחורה, המאמר- פולחן ההפרטה: רכבת ישראל כמקרה בוחן (2)

      " במקרה של רכבת ישראל נראה שיש צורך דחוף בפעולה נמרצת לשיקום של החברה, כולל החלפת הנהלתה הכושלת ופיטורי העובדים שסרחו. הטיעון של יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, כי לעובדי החברה אין אחריות מלאה או חלקית לאירועים האחרונים מגוחכת. רפורמה רחבה ברכבת ניתן לעשות ע"י הפעלת החברה במתכונת של מפרק מפעיל או בדרכים דומות אחרות. עם זאת הפרטת החברה במלואה או תוך פרוקה לגורמים תהייה להערכתי שגיאה קולוסאלית לאור הלקחים מבריטניה וניו-זילנד".

      אז ראשית, גם הכותב מסכים שקיימות בעיות חמורות עם עובדי הרכבת וההנהלה.

      שנית, הכותב מגיע למסקנה בנוגע להפרטה לאחר בחינה של שני מקרים בלבד! בחייך, אתה ד"ר ואתה קורא לזה רציני?

      Give me a break

      לא ניראה לך קצת הזוי שהלינקים שהפנית אותי אליהם כולם מקורם באתר "עבודה שחורה"?
      אתר סוציאליסטי? מה אין אתרים אובייקטיביים שגם מתנגדים להפרטה?

      • hani24  ביום מאי 23, 2011 בשעה 1:51 pm

       ואוו, רות אנגלית אני מתרשם או "אי אם אימפרסד…." ואו איזה גדול זה!
       כעת שעברנו את הדאוין נוכל להמשיך…
       כמובן שיש צורך לתקן לשפר ולשנות, זה אותו הדבר גם ברשות השידור שאני מגן עליה חדשות לבקרים, אינני טוען שכולם טובים ושאין קילקולים, הטענה שלי היא שהפרטה היא לא הפתרון!!! הייתי מציע שתקראי שוב את שכתבתי, "או מאי גוד!!!" (לא יכולתי להתאפק 🙂

       מעניין תה את עושה, כי שני מקרים זה המון, ואת זה אומר מישהו שהוא אקדמאי שמתמחה בפוליטיקה שהוואתיץ, אלא אם כן, (לא) אחותי) יש לך איזה גילוי מתודולוגי מרעיש שהולך לשנות את עולמי, ואז אשמח לדעת!!!!
       אני מפנה למקומות שעוסקים בעניין, ולצערי אין הרבה כאלו, מה את מעדיפה את אדווה? מה זה אובייקטיבי? אני לא מכיר את המילה הזאת, לצערי, אבל את יכולה להמשיך לנסות, "כאם און" (סתם לסיום נפיחה אחרונה….)
       אני מקווה שהבהרתי את עצמי 🙂
       (לא) אחיך….הני

 • טלי לאס  ביום מאי 19, 2011 בשעה 4:46 pm

  הכי קל להיות מרקסיסט שאתה גר בצפון תל אביב ומקבל משכורת נאה מהמרכז האלטיסטי-בינתחומי!
  לא כל אדם שלא תומך בדעותייך הוא בור.
  היחיד שנחשב כאן לבור הוא אתה מר זובידה.

  • hani24  ביום מאי 19, 2011 בשעה 6:33 pm

   טלי אני לא גר בצפן תל אביב אלא במרכז העיר, וכן אני מלמד בבינתחומי, ולא אני לא מרויח מליונים למרות שלא הייתי מתנגד כך גם הייתי יכול לתרום לכל מיני ארגונים ומטרות שאני מחבב ביתר רוחב לב….ולא זו אינה שאלה של לתמוך בדעותי אלא להבין מה את/ה אומרים, למשל: לקרוא לדמוקרטיה אבל למנוע זכויות ממיעוט זו בורות!
   ואני מסכים לאמירתך, למשל: אני לא מבין במכונאות רכב, כן אני בור בעניין, אבל בניגוד אליך אני לא מביע דעה בעניין לפחות לא כזו של בור.
   סייג לחכמה שתיקה אומרים ולא לחינם….

 • ציגלר  ביום מאי 19, 2011 בשעה 7:07 pm

  אגב רקבת.
  מישהו זוכר מה היה בבזק לפני ההפרטה? כמה עלו השיחות לחו"ל ? ואיך שחטו אותנו במחיר וקיבלנו שרות גרוע?
  אותו הדבר קורה ברקבת וגם בנמל אשדוד.
  קבוצה פרזיטית של ועדי עובדים משתלטת לנו על החיים ונותנת שרות גרוע ומחירים גרועים.
  הנה לדוגמא המרכז הבינתחומי בהרצליה שהוא מקום לתפארת ובו מתקבלים עובדים ומרצים לפי כישורים וחוזים אישיים.
  כך צריך להיות.

  • hani24  ביום מאי 19, 2011 בשעה 7:17 pm

   בטלפוניה קל להקים תחרות, סלקום אורנג' 013 012 ועוד, רכבת זה לא יהיה קל כל כך…ראה מקרה אנגליה…אבל למה לך, העיקר שאתה צודק בראש….

   ועדי עובדים הם ההצלה של העובדים, ראה מה קרה לעובדים בישראל מז התפרקות ההסתדרות, אבל שוב למה להפריע לך עם העובדות?

   לגבי המרכז אני מנוע מלהגיב….מצטער
   הני

 • יולי  ביום מאי 19, 2011 בשעה 7:39 pm

  לעניין הרכבות, אני לא בטוחה שהפרטה היא רעיון גרוע. יש גופים שכדאי להפריט ויש כאלה שאסון. אבל אני לא אביע דעה נחרצת בעניין כי חסר לי מידע בתחום זה, בניגוד לעמדתי הנחרצת כנגד הפרטה בתחומים אחרים כמו רפואה חינוך בטחון ומשפט. לעניין הנכבה, מתנצלת מראש בפני חבריי שהגיבו כאן, אבל אני נוטה להסכים עם הרעיון הכללי. אני מבינה את הרגישות סביב העניין ואין במקרים האלה אמת אחת, אבל לכל עם יש הזכות לציין ימי אבל, גם כשהקונטקסט לא מוצא חן בעינינו. ואני אגיד את זה בעדינות, אבל סתימת הפיות הזו מוגזמת, וכן, סמי דיקטטורית. אם מסתכלים על הדברים בחד צדדיות, אז כן, יש כאן יום אנטי ישראלי ואנטי ציוני וכל היוצא בזה. אבל, אם נוציא את הראש מהישבן שלנו לרגע, אני אגיד שאנחנו בעד חופש ביטוי בעיקר כשהביטוי הוא פרו ישראלי מובהק, וכשהביטוי הוא ביקורתי (ואני לא נכנסת למכחישי שואה ושאר מטורללים קיצוניים) אנחנו מנפנפים בדגל האנטישמיות בלי הפסקה ומוחים כאילו זו זכות יסוד שלנו למחות. אופס, זו באמת זכות יסוד! חלק אינהרנטי מהדמוקרטיה שאנחנו כ"כ גאים להגיד ששוררת בקרבנו. לשלוף את העובדה ש"הם התחילו" ופתחו עלינו מלחמה זה טוב ויפה, אבל זה לא קלף מיקוח. זאת לא יכולה להיות התשובה שישים שנה אח"כ. הרבה ביוב זרם בירקון מאז, וההידבקות העיקשת הזו למי התחיל היא אינפנטילית, כי אם זה ככה, אז בואו לא ניסע לפסטיבל דאנס בברלין, הם השמידו אותנו. ובואו לא ניסע לעבוד בעגלות לארה"ב, לא הזזנו להם את האפנדיציט עד פרל הארבור. בואו גם לא ניסע לצרפת, הם התחילו את האנטישמיות! משפט דרייפוס! בואו נשאר לנו בגטו היהודי שלנו. בקיצור, כשנוח לנו אנחנו שוכחים, מוחלים, ומוצאים את הדרך לגשר על פערים ה-ר-ב-ה יותר עמוקים. ואני לא זו שיש לה את הפתרון לסכסוך, אבל אני כן זו שאגיד שערביי ישראל מקופחים, שנואים, תקועים באמצע, שלולים מכאן ומכאן, לא אנחנו ולא הפלסטינים משייכים אותם לקרבינו. אני אגיד שכולם מתלהמים על ההרצאה של זועבי באונ' חיפה, אבל לא מתלהמים על תומכי כהנא שמרססים לי את העיר בסלוגנים הגזענים שלהם. אז בואו גם נקח מהם את חופש המחאה, למה מי הם?! שיגידו תודה שהם פה בכלל..וואללה, שאפו למדינה שקמה כדי לפתור בעיית פליטים שלולי אזרחות…
  ולסיום אני אשאל אותך הני – מה יהיה עונה הבאה עם טביב???

 • hani24  ביום מאי 19, 2011 בשעה 7:54 pm

  הי יולי, אני מפנה אותך לקישורים בדבר הרכבת:
  . http://www.blacklabor.org/?p=32278
  וגם — http://www.blacklabor.org/?p=32299

  והפרטה באופן כללי, אולי זה יעזור לגבש דיעה:

  http://www.blacklabor.org/index.php?s=%D7%94%D7%A9%D7%A8%D7%95%D7%AA+%D7%94%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99

  לגבי דמוקרטיה, אני השתמשתי ביופומיזם אחרים אבל אין בעיה….אנחנו באותו הראש…

  לגבי טביב, ואללה נמאס, שיתנו לו כבר לנהל לבד ונראה מה הוא יכול לעשות.
  בברכת אדום עולה
  הני

  • hani24  ביום מאי 19, 2011 בשעה 7:55 pm

   נ.ב. רק אזכיר כי תשתיות לרכבות כרוכות בעלויות של מיליארדים שאנו השקענו מכיסנו ומישהו יבוא ויעשה מיליארדים על הגב שלנו וישאיר אותנו עם מערכת רקובה ומחוסלת בדיוק כמו בברטניה…רק רציתי שזה יהיה כתוב כשישאלו אותי עוד 20 שנה מה אני אמרתי בעניין…..

 • מריה  ביום מאי 19, 2011 בשעה 8:00 pm

  אני מתחילה לחשוב שסתימת פיות וסטאנדרטים כפולים הם טבעו של האדם.

  כי, מר הני, לקרוא למתנגדיך "בורים" וגזענים" זו סתימת פיות.

  יתר על כן, אני מרגישה שבעצם אנחנו הרבה יותר קרובים בדעות שלנו ממה שחשבתי בהתחלה, ההבדל הוא שאתה דואג לכולם, אבל למזרחים יותר, ואני דואגת לכולם אבל ליהודים יותר.

  גזענים אנחנו? אולי…..

  בכל מקרה, הדמוקרטיה נועדה לא כדי שנשרת אותה, אלא כדי שתשרת אותנו, ולהזיכרכם ההגדרה היא שהמיעוט נהנה מזכויות שוות ובתנאי שהוא מכבד את דעת הרוב, בידיעה שאולי יום יבוא והוא יהיה הרוב (שזה נשמע פחות ופחות דמיוני בימינו). משמע, שמן הסתם אף אחד לא יגיד לערבים לשמוח או לבכות ביום העצאמות של מדינת ישראל….אבל מכאן ועד לממן אותם???

  דבר נוסף- אני אוהבת שמביאים תמיד דוגמאות קיצוניות לכל דבר. זה תמיד משכנע. " חנין זועבי….אבל כהנא לא".

  למה להכליל? לא תומכת ברעיונותיו של כהנא ולא תומכת, בלשון המעטה ברעיונתויה של זועבי.
  אבל בזמן שכהנא נפסל, זועבי עדיין חברת כנסת. וזה ביזיון.

  אגב, הני, כשאני כותבת " אני בעד מדינה פלסתינית" אני באמת מתכוונת לזה…. ככה שלהבא אני אשמח אם לפני שאתה מתרעם וכהרגלך סותם פיות, גם תקרא את מה שאנשים כותבים לך. אחרת למה בכלל הבלוג נועד?

  יום יבוא, והערבים יסכימו להכיר במדינה ישראלית ויהודית, ויום יבוא ותקום מדינה פלסטינית, ואז ערביי ישראל יוכלו להחליט למי הם נאמנים- לישראל או לפלסטין.

  עד אז, אין מצב שאזרחי מדינת ישראל יתאבלו על הקמת המדינה שבה הם חיים, מה שבטוח, אין מצב שאני אסכים לממן את זה!

 • אלי שמש  ביום מאי 19, 2011 בשעה 8:18 pm

  שלום
  מעניין האם הני זובידה היה במקרה צריך לעלות על רכבת ביום של ההשבתה הפראית בלי הודעה מוקדמת.
  אחרי ההתנהגות הברברית של עובדי הרכבת באותו יום אין לי עוד שם יחס חיובי לגבי המאבק שלהם והלואי שאנשי הועד היו בכלא להרבה זמן.
  יש דרכים לנהל מאמבק אבל ברגע שפוגעים ככה באזרחים המאבק פסול ואני שיניתי את דעתי כך שאם תהיה הפרטה יכול להיות רק יותר טוב.

  • hani24  ביום מאי 19, 2011 בשעה 8:28 pm

   שלום אלי שמש, מה זה שביתה פראית? מה זה המושג המצוץ מהאצבע הזה? עוד מעט יעבדו לפי הנחיות האוצר וימנעו שביתות כלל, ככה זה עובדים שובתים על מנת לתת לכולם להרגיש את נחיצותם, וכן זה בא גם על חשבוני, ואני סובל לעיתים בשדה התעופה, לעיתים קופ"ח וגם רכבות, זה מה יש סולידריות!!!!
   חשוב להבין ולקבל את העובדה שביום מן הימים זה יכול לקרות לכולנו, ולא לוותר!
   כל שביתה פוגעת באזרחים, אם שביתה לא פוגעת במישהו מה היא משיגה? בחייך מר שמש או שאתה מביא טיעון לעניין או שתלך לישון….מה שכתבת זה שטויות!

   ראה את הרופאים, חברת חשמל, נהגי המוניות כולם שובתים פוגעים במהלך התקין של החיים על מנת להבהיר מה הוא כוחם, ככה זה בכול העולם זהו נשקו של החלש העובד, ואנחנו צריכים להבין ולקבל.

   לסיום, הייתי פעם בצרפת ביום של שביתה של נהגי המשאיות שנסעו על 20 קמ"ש בכביש המהיר יותר מאף משאיות וחסמו את כל המדינה נגד העלאת מחירי הדלק, הנהגים ישבו המכוניות וצפרו רק כשהגיעה המשטרה לאות תמיכה בנהגים, סולידריות!!!!!

   תתעוררו אנשים מפרקים לכם את המדינה, הגיע הזמן שתוציאו את הראש מהמקרה הפרטי שלכם ותבינו שעוד מעט כולנו נהיה ברחוב ורק כמה יעשו מה שבא להם!
   יש אתרים שניתן לקרוא קצת על הענינים הללו: עבודה שחורה, הטלויזיה החברתית ועוד…יאללה אולי תלמדו משהו ונשנה כמה דברים….
   בסולידריות
   הני

 • hani24  ביום מאי 19, 2011 בשעה 8:19 pm

  מריה רצונך זכותך, אני לא סותם את פיך, לא מחקתי שום תגובה וחלילה וחס לא ביקשתי ממך לחדול מלהגיב! את מוזמנת לכאן מתי שתרצי!
  אבל כשאת אומרת דמוקרטיה ושלילת זכויות ממיעוט אני לא מקבל. את לא מממנת אף אחד! המדינה מממנת, ממיסים שכולנו משלמים גם ערבים….
  אני לא אמרתי כהנא ולא אף שם אחר הויכוח שלי הוא ברמה תיאורטית ולא פרקטית….הוא מתייחס למקרה ספציפי אבל לא הזכרתי אף אחד. מלבד לעובדה, שאלו החברים בוועדת הבחירות, יהודים כולם, שהחליטו לפסול את כהנא, כולל בית המשפט העליון ולאשר את בל"ד…דמוקרטיה אמרנו? לא יודע נראה לי שיש לך כללים משונים סטנדרטים כפולים ועוד מיני ירקות (שוק תמיד חוזרים לשוק!)

  הבנתי את בעד מדינה פלסטינאית, חסידת אומות העולם, אבל הפורמט שלך הוא קצת בעייתי ואני לא מקבל אותו לחלוטין, ראי מה כתבת בפסקה הלפני אחרונה שלך….

  ולשאלתך הבלוג נועד לעזור לי לפרוק תסכולים על המצב, לבקר בלי חשבון! לא לתת לך להגיד מה שאת רוצה בלי להחזיר!!! רוצה להגיד מה שיש לך, תפתחי בלוג משלך — למרות שעדיין לא הבנתי היכן סתמתי לך את הפה? באמת נשגב ממני, האם מחקתי לך תגובה? מה את מרגישה שסתמו לך את הפה? שאמרו לך שאת אומרת שטויות? זו עדיין דעתי…אבל את אומרת חזרה, ואני מקבל…מה הבעיה? שכיניתי אותך גזענית? תקראי מה שכתבת!

  המשפט האחרון שלך שוב הוא בעייתי ומראה על עמדותיך הגזעניות.
  הנה הדמיה: הבה ונניח שמישהו לא רוצה לממן את את יום הגאווה לזכויות הלהט"ב כי זה בא מהמיסים שלו, האם זה מוצדק?
  ומה אם מישהו דוקר צועד?
  ומה אם הוא אומר שאסור לחגוג את יום הלהט"ב כי זה נוגד את הדת היהודית — שלך ואת רוח המדינה היהודית!!! מה כעת?
  גזענות כל כך פשוט וברור….כנראה שלא כולם מסוגלים לראות אותה….חבל!
  את מוזמנת להגיב, ולא אל תסתמי את הפה שלך!

 • יולי  ביום מאי 19, 2011 בשעה 8:29 pm

  מריה, אני אוהבת אנשים שפוסלים דוגמאות קיצוניות כי זה לא מייצג את המציאות כביכול..רק שלא נתתי דוגמא קיצונית אלא דוגמא לחופש ביטוי, כשעסקינן בדמויות קיצוניות. למה? כי על דברים בנאליים אף אחד לא מוחה בישראל..מוחים על הקיצון, אנחנו מפגינים מול שגרירות טורקיה אחרי המשט (ואין לי טיפת בעיה עם זה, חוץ מהעובדה שההפגנה אורגנה ע"י אוהדי בית"ר, וזה כבר מעבר ליכולות הסובלנות שלי) אבל אנחנו לא מוחים על דברים אחרים שברומו של עולם. אז הייתי חייבת לתת את הקיצון. את רוצה דוגמאות מהיום יום? בבקשה, הנה דוגמה. סטודנטית ערביה פותחת עיתון וקוראת מודעה המזמינה "בני מיעוטים" (כלשון הכתבה) להצטרף לקורס דיילות באל על. הסטודנטית נרשמת לקורס, והכל טוב. כשמגיע שיעור על נושא בטחון, מודיעים לאותה סטודנטית יקרה שהיא צריכה לצאת מהשיעור. קיבלה, יצאה. כשהגיעו לסוף הקורס, הודיעו לאותה סטודנטית כי מאחר והפסידה את שיעור הבטחון, אין היא יכולה לסיים את הקורס ולהיות דיילת. הנה דוגמא מן היום יום לטמטום שהוא המציאות של כולנו. ולכל ערבי ישראלי יהיה סיפור כזה לספר לך, על בירוקרטיה מטומטמת ומפלה, בתחום אחר, במצב אחר. אבל מי מוחה על סיפור כזה?

 • hani24  ביום מאי 19, 2011 בשעה 8:37 pm

  יולי גדול!!!!! הני

 • מריה  ביום מאי 20, 2011 בשעה 1:00 am

  יולי, להביא לך סיפורים על עולים רוסים אומללים? או אולי על ישראלים צברים שסובלים מהטמטום של הבירוקרטיה?

  כמו שהני אמר- "עלינו להוציא את הראש מהמקרה הפרטי שלנו".

  אגב, הני, אני נורא מבקשת ממך שוב- לקרוא ביתר תשומת לב:

  משום מה אתה מבלבל ביני לבין מירה. ואני אוהבת את מירה, אבל את השוק והגזענות תשאיר מחוץ לשיחה איתי.

  אני גם אוהבת עקיצות אבל רק כשהן שנונות ורלוונטיות.

  מן הסתם אני מצפה שתגיב לי, אחרת לא הייתי כותבת כאן מלכתחילה. אבל תגובה כגון "בורה" ו"גזענית" (שאגב מירה ולא אני זכתה להן) אינה תגובה לגיטימית מבחינתי ובטח לא תגובה של אקדמאי. זה נטו סתימת פה כי כשיורדים לפסים אישיים זה לא נותן לבר שיח שלך שום אופציה להגיב לך.

  דבר נוסף- אני באמת, אבל באמת, רוצה להבין אם דעתך, ד"ר זובידה. ואני אשמח אם תוכל, אבל בלי הציניות, לומר לי איך אתה רואה את "אחרית הימים"- השלום עם הפלסתינים ואידיליית מדינת ישראל.

  תודה מראש
  מריה

  • hani24  ביום מאי 20, 2011 בשעה 2:23 am

   מריה, מצטער לא שמתי לב….טעות שלי….
   הבלוג הוא לא אקדמי אם לא שמת לב, זוהי זירה פרטית שלי טוב נשאירם לא טוב הולכים הביתה! אין חובת נוכחות 🙂
   כאן אני לא אקדמי כאן אני בלוגר, שכותב מתעמת ומרגיש נוח וחופשי להגיד כל מה שאני רוצה, כולל מילים כמו בורה וגזענית, סתימת פיות זה מחיקת תגובות או העברה לספאם וזה אני לא עושה אף פעם. כמו כן את יכולה להחליט שלא טוב לך עם כללי משחק אלו ולא לחזור לכאן….כמובן רצונו של אדם כבודו….

   אין לי אחרית ימים ואני לא חושב במונחים כאלו, אבל אני רואה שתי מדינות אחת בשטחים הכבושים והשניה מדינת ישראלף בה יתקימו כל אזרחיה באופן שווה, ללא הבדל דת גזע ומין ועוד…בדיוק כמו שדמוקרטיה צריכה להיות….מדינת כל אזרחיה.
   אני מקווה שהייתי ברור מספיק.

 • יולי  ביום מאי 20, 2011 בשעה 11:08 am

  מריה,
  ראשית אני לא מבינה מה הקשר למקרה הפרטי שלנו, בפעם האחרונה שבדקתי לא הייתי ערביה..למרות שאם תשאלי את אוהדי מכבי זה פתוח לפרשנות…לא באתי לעשות איתך תחרות מי דפוק\מקופח\נזקק יותר. ליבי עם הרוסים וליבי עם הערבים וליבי עם האתיופים והתנדבתי עם ילדים אתיופים שנה בחור מעופש בפרדס כ"ץ, אני לא צריכה תמונת מצב על הגועל נפש שהולך פה. אבל על צברים, אני מתנצלת מראש ואת לבטח צודקת שהם סובלים מבירוקרטיה, כי כולנו סובלים ממנה, אבל לצבר יש כלים שלעולים\מיעוטים אין. את יכולה להגן על זכויותיהם בחירוף נפש ואני אחזק את ידייך, אבל לא תשכנעי אותי שהם הקורבן הכי גדול שהולידה המציאות הישראלית. לעניין הרוסים – אני שנים רואה את זה, שנים מבקרת את זה, חבל שאת חושבת שאני מתעניינת רק בערבים. אצלי הכל נמצא תחת מטריית הקסנופוביה והיא לא מקובלת עליי, נקודה. ואם העולים הרוסים שבאו לפה עם השכלה ואולצו לעבוד בעבודות מתחת להשכלתם בגלל איפה ואיפה יארגנו הפגנה, תהיי בטוחה שתמצאי אותי שם, אני לא חצי שמאלנית. גדלתי אצל טרוצקיסטים בבית, שיזכו לעוד הרבה שנים ארוכים, ואם תשבי בארוחת ערב אחת אצלינו, מובטח לך שלא תחשבי יותר שאכפת לי רק מהמקרה הפרטי שלי.

  • hani24  ביום מאי 20, 2011 בשעה 1:31 pm

   יולי את שוב מבלבלת אותנו עם העובדות, בחייך בערב שבת? 🙂

   • יולי  ביום מאי 20, 2011 בשעה 1:43 pm

    מדוע לבלבל? הכל מתחבר, טרוצקי, רוסיה, אשכנז, שמאל, הפועל, נסיון להיות יפת נפש, וואליד באדיר מניף צלחת בטדי ולאושר אין סוף. בעיני זה היה קוהרנטי משהו.

    • hani24  ביום מאי 20, 2011 בשעה 1:54 pm

     עכשיו זה סתם התגרות…די כבר נו, יש גמר גביע עוד מעט….

     • יולי  ביום מאי 20, 2011 בשעה 1:57 pm

      מפאת כבוד לנאחס אני אמתין עד שבוע הבא, בינתיים כדאי שתיכנס לוואן ותתעדכן, הראל עושה לנו בלגן עוד פעם….
      http://www.one.co.il/Article/10-11/1,1,5,0/180011.html

      • hani24  ביום מאי 20, 2011 בשעה 2:00 pm

       אני יודע, וכעת הוכחת שאת אוהדת טובה ודואגת, ואני שמח על כך…ואני כמובן מעודכן לא דרך וואן אלא ישירות והבלגן לפי מקורות רק התחיל!!!!
       תתכונני לקיץ מאוד בעייתי…אך אדומה שלי מה עושים לך….מבאס, אבל אלו החיים….

 • יולי  ביום מאי 20, 2011 בשעה 11:09 am

  שנים ארוכות*, תמחלו לי, אני עדיין בקפה הראשון

 • מריה  ביום מאי 20, 2011 בשעה 12:28 pm

  אם כך, לא עוד ד"ר זובדיה, אם כי הני ((:

  ברור לי שאם אני לא אהנה פה אני אלך, שלא תבין אותי לא נכון- אני נהנית.

  ולא אני לא הבנתי אותך, כי מה שאתה מתאר זה לגמרי אחרית הימים.

  הרי זה מתעלם לחלוין מהמציאות של ימינו.

  אני באמת מנסה להבין את דעתך, את "הצד השני" ,כדי להבין אם כל מה שאני חושבת הוא בעל בסיס בכלל. אני פתוחה לרעיונות, לדעות ולאופציה לשנות את דעתי.

  אבל בינתיים אני לא מצליחה להבין איך אנחנו, היהודים, אמורים להתקיים ליד מדינה פלסתינית ערבית, אם היא תקום, שלא מכירה בזכותינו להתקיים ועם מיעוט ערבי בתוך גבולות המדינה, שהוא כבר לא כזה מיעוט שגם כן לא מכיר בזכותינו להתקיים.

  איפה פה נכנס שוויון הזכויות? כי לפי איך שאני מבינה זכותינו להתקיים לא קיימת במציאות שתיארת הרגע.

  נ.ב- בדקתי, ומסתבר שזה לא כזה קשה להתקבל לקורס אצלך. (אפרופו התגובה שלך למירה). כל מה שצריך זה 34000 בשנה. piece of cacke!

  בברכה, ובהנאה
  מריה.

  • hani24  ביום מאי 20, 2011 בשעה 1:17 pm

   אכן מריה, אני הכי מעדיף הני! זה נשמע כאילו יש יחסי חיבה בינינו אפילו שאני לא יודע מי את….ובכלל יש לי אחלה שם ותארים זה למי שיש חוסר ביטחון, אז כמו בבית, כמו באוניברסיטה וגם בין חברים הכי טוב הני!
   אני גם שמח שהחלטת להישאר, זה נחמד, אני מקווה שלא ארפה את ידיך….
   ראי, כל מה שאני רוצה מנותק מהמיאות של ימינו, אני רוצה לחיות בעולם בו לא אצטרך לנעולך את הבית, ואת האוטו והאופניים ולפחד שיגנבו לי ויחקו לי (פרצו לנו את הבית לא מזמן וזה הכניס את הילדים לוראומה אז אני חייב לנעול כל הזמןף למרות ששנים ישנו עם דלת פתוחה אפילו בארה"ב…). אבל במצב הנוכחי כל צד מבוצר במקומו, זה כמו מו"מ שאתה יודע ששני הצדדים יעלו דרישות לא הגיונית על מנת להכשיל אותו (מישהו אמר במבי והפועל ת"א?!@#), הם לא מכירים בנו אנחנו לא מכירים בהם, אז מה חדש? מה מצרים הכירו בנו? חלק מהמו"מ היה בדיוק על נושא זה.

   כמו כן, את מערבבת בין שני תחומים שונים, הראשון, הסכם שלום עם הפלסטינאים בשטחים הכבושים, וכאן דרוש מו"מ מדיני וכנראה שגם ויתורים טריטוריאלים והכרה הדדית בזכות קיום של כל צד כמדינה אוטונומית (ראי נאום אובמה – מסתבר שהוא מסכים איתי, נראה שאת זו שלא קשורה למציאום 🙂 הנושא השני הוא הפלסטינאים אזרחי מדינת ישראל, זו כבר בעיה פנימית של הדמוקרטיה הישראלית וכאן כבר עולה השאלה, דמוקרטית ומדינת כל אזרחיה, או יהודית יותר מהכול? וכאן דעתי ברורה ללא כחל וסרק, קודם כל דמוקרטית ומדינת כל אזרחיה!!! דרך אגב אני לא מחדש יותר מידי, אלו רעיונות מבית זבוטיסנקי, ברגמן ועוד אחלה רויזיוניסטים….

   לגבי להתקבל לקורס שלי, את טועה זה לא רק הסכום הזה, שכחת ועדת קבלה, שכר דירה, ספרים ועוד כהנה וכהנה נראה לי שטעית בסביבות ה-70,000 ש"ח אבל בקטנה….:-)
   שבת שלום
   הני

  • יולי  ביום מאי 20, 2011 בשעה 6:00 pm

   אני רק רוצה לחדד משהו סביב המשפט שאני שומעת לא פעם, ש"לא מכירים בנו". הכרה היא הצהרתית בלבד ואין לה שום תוקף מבחינת החוק הבינלאומי לעניין קיומה של מדינה. הכרה במדינה היא סה"כ תוקף מילולי הצהרתי למצב קיים בפועל. אי לכך, כל ההתעסקות בהכרת ישראל היא שולית, חצי מן המדינות לא מכירות בחצי מן האחרות, וכולן מתפקדות כמדינות דה יורה. ולכן, מן הרגע בו הפלסטינים יעמדו בתנאים לקיומה של מדינה (והרגע הזה קרב ובא), להכרה או אי ההכרה של ישראל אין שום משמעות בעניין. כדאי להתרגל ולהתחיל לפעול בצעדי פיוס, לסרביה זה לא עזר עם קוסובו מול האג, גם לנו לא יעזור.

   • hani24  ביום מאי 20, 2011 בשעה 9:03 pm

    הי יולי זו הצורה הטובה ביותר להימנע ממו"מ עיניני לפתרון הבעיה, ותו לא….ממש חבל להכביר במילים. איך אמרה גולדה (המקסימה….) מה זה פלשתינאים אין כזה דבר — מעניין אם באמת היא רואה כעת מלמעלה כמה טיפשית הייתה הערה זו שלה ועוד כמה…..

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: