עוד לא אכלנו….וגם לא נאכל בעתיד!

מדהים אותי לחשוב שבחברה שאנשים חיים כעם המכונה "עם הספר" אנחנו יכולים להיות כל כך בורים…לא הכוונה היא לא לכך שאנו קוראים ולא מבינים, יש מצב שאנחנו כלל לא קוראים, אבל הבעיה היא בחוסר יכולת לעשות את הקישורים!

ובכן הסיפור שהיה כך היה, זה התחיל אי שם בגניבה באוניברסיטה יוקרתית בארה"ב, ילד יהודי, נקרא לו מארק, גנב רעיון משני חברים, נקרא לרעיון פייסבוק, והפך את הרעיון למכרה זהב! את הרעיון אימצו מיליונים בעולם, ביניהם גם בישראל. עשו בו שימושים כאלו ואחרים אבל העצוב ביותר הוא השימוש למחאה פוליטית.

קפיצה קטנה: קוטג'? או למה בישראל כולם חולים על הקוטג'! סיפור אישי וקונספירטיבי, אני אינסטניסט (חולה ניקיון) בצבא החלוקה היא קוטג' לשש חיילות, אני לא יכולתי להתנפל על האוכל, אז לא אכלתי, ירדתי במשקל עד ל-58 ק"ג. אז אני מרצון לא אכלתי, אבל, כלל,  בצבא נדיר הוא שאנשים מקבלים יותר מכפית קוטג' לארוחת בוקר, וכך תנובה עלתה על התובנה נגביל את הקוטג' בצבא גביע לשש חיילות, ואז ניצור תחושת חוסר שכולם יהיו חייבים לפצות עליה לאחר השיחרור. ובכן, סיפור נחמד, אך לא קשור למציאות, בדיוק כמו המחאה המאוד בעייתית הזו!

זה מה מצאנו למחות נגדו ואלפים מצטרפים בפייסבוק, ואו כולם בתנובה רועדים כעת….וחבר הכנסת כרמל שמאה-הכהן החליט לפתוח בוועדת חקירה בנושא עליית מחירי האוכל, בטח יחיזרו את הפיקוח על הקוטג' ואולי לא….בחייינו, יותר טוב מזה לא מצאנו?

אז ככה:

 1. כשלשי מילדי ישראל חיים מתחת לקו העוני, מה שאומר שאין להם ביטחון תזונתי. היינו הם לא מקבלים מפסיק ערכים תזונתיים מהאוכל שהם אוכלים, זאת אומרת שלהם יש יותר סיכוי שלא לגדול כראוי, לא להתפתח שכלית כראוי ועוד….
 2. האלפיון או אולי מיליוניון העליון של מדינת ישראל, יענו 16 המשפחות העשירות בישראל, הגדילו את הונם בכ-10 מיליארד דולר בשנה האחרונה בלבד!!!!!!
 3. מדינת ישראל, שלנו, שלך וגם שלי וגם שלך אדוני, הכניסה בשנה האחרונה כ-10 מיליארד שקל ממיסים על דקל (מיסים לא ישירם) וממיסוי על אגרות רכב וכדומה. כן אז באה מחאה ושוב קמה לה קבוצה בפייסבוק (יימח שמו) לעצור את מחירי עליית הדלק, אבל מישהו ראה משהו מתחדש בכבישים? אה כן, פתחו נתיב מהיר באיילון לעשירים בלבד וגנבו לנו נתיב…מצחיק איך גונבים נתיב מהעניים על מנת שהעשירים יוכלו לנסוע מהר על חשבוננו….
 4. הפרטה! חכו, חכו ותרשמו שר התחבורה ישראל כץ רוצה להפריט את רכבת ישראל, אין הנהלה כולם התפטרו או התפוטרו, אבל בכול מאשימים את העובדים. יש תאונה הם אשמים, למה כי הם לא שמו לב, לא נדבר על ציוד מיושן, תשתית מחורבנת ואי השקעה ברכבת….העובדים הם הבעיה. וכשהם שובתים שוכרים משרדי יח"צ במיליונים על נת להכפיש אותם במקום לנסות להגיע להסדר. אני ממליץ לכולם לגשת ולבדוק מה קרה לרכבת הבריטית שהייתה מערך הרכבות הטוב בעולם עד לת'אצר (יימח גם שמה וזכרה) שהפריטה אותה וכיום היא עומדת כשבר כלי, וכנראה שהמדינה תהייה חייבת להלאים אותה שוב ולהשקיע עשרות מיליארדים של פאונדים על מנת להחזיר אותה למצב תפקודי. אבל בואו נחזור על המטרה המטומטמת ביותר של המין האנושי במאתיים שנים האחרונות "הפרטה זה טוב! תחרות הינה טובה לצרכנים!" וכמובן גם בפייסבוק
 5. האם אני צריך להרחיב בנושא מחירי הדיור? אחת מהחובות הבסיסיות של המדינה היא לדאוג לקורת גג לאזרחיה, בעוד דירות לאלפיון העליון ולתושבי חו"ל נבנות חדשות לבקרים, רוב הצעירים במדינה לא מוצאים את עצמם בטווח של קניית דירה נורמלית למגורים. כולם חולמים על דירת 80 מ"ר שבקושי מספיקה למשפחה עם ילד, למה לא לבנות במחירי עלות בלי תחשיב מחירי הקרקע דירות של 120 מ"ר לזוגות צעירים? כן הקרקע על חשבון המדינה! מה יש? זה שלנו! אל תשכחו, לא של מיליונרים שבאים מחו"ל….וגם על זה יש קבוצה של אנשים שנמאס להם בפייסבוק, הורדת מחירי הנדל"ן זה נקרא!
 6. וכמובן יש קבוצה שבכלל נמאס לה מהמצב – קואלצית צעירי המהפכה – גם אני הצטרפתי אהבתי את הרעין, אך בזמן האחרון זה הפך למין פסאודו-דיקטטורה של פוסטים של רק מי שתומך במטרה, היינו אסור להגיד שום דבר הפוך מהמטרה המוצהרת של הקבוצה, מהפכנים סטייל ישראל – ככה אנחנו!

ילדים רעבים נדל"ן משתולל ורק על הקוטג התעוררנו....

ויש גם את הגז, שישינסקי, החתונה של אלעד, כן ההוא של תשובה, תאומי המחירים בין חברות הביטוח, מחירי הירקות, מערכת החינוך הנפסדת, אי-קליטת העלייה, פוליטיקאים אנסים, פוליטיקאים שקרנים וגנבים שחייהם מהון ושלטון, אנחנו שמצביעים לאותם האנשים, תאונות הדרכים, תשתיות מתפרקות, ייבוש המגזר הציבורי, גזענות: נגד מהגרים בכלל מהגרי עבודה בפרט ושחורים וכל דבר שלא דומה לנו בכללי, שנאת ערבים, אלימות בלתי פוסקת (מעניין למה?!), מחירי המים, מנכלי"ם מטמטמים, שוד קרקעות ציבוריות לאור יום, נערי אוצר ועוד בכירים בשרות הציבורי שדופקים את הציבור להגיע לגוב הבא שלהם, מערכת בריאות מתפוררת, מערכת חינוך רקובה, גרוש תושבים מבתיהם והריסת בתים, המאגר הביומטרי ועוד ועוד!

אה, וגם אולי צדיק אחד בסדום!

ומכל אלו, הקוטג' זה מה שמפריע לנוף אז יש לרמי לוי רעיון וגם לתנובה, נוריד את המחיר נעשה מבצעים, נרדים את כולם עם גביע קוטג' מתנה ובינתיים נגנוב את כל המדינה הזאת מתחת לאף של המטומטמים….תתעוררו, תפסיקו רק בפייסבוק וצאו לרחובות, הבה וניקח את מה ששלנו מלכתחילה! המדינה הזאת היא שלנו בואו לא ניתן לקומץ של גנבים לקחת לנו אותה….

בברכת בריאות אושר ושובע

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • רות  ביום יוני 19, 2011 בשעה 1:40 pm

  הני!

  בכל טוב ויפה, ואני מסכימה עם רוב הנאמר לעיל.

  עולה השאלה, מה עושים עם זה? אוקיי, יצאנו לרחובות. מה הלאה? מה בדיוק אנחנו דורשים?
  מהי התוכנית לשינוי המצב הקיים? איזה חוקים יש להעביר במדינה כדי לשנות את המצב הקיים?

  כשאתה יוצא לרחובות בדרישה לשינוי, אתה צריך גם לדעת אם המצב הוא בר שינוי, ומהי דרך הפעולה שתביא לשינוי המבוקש, שכן אתה רוצה שינוי לטובה ולא ההיפך…

  שים לב למצריים- מהפיכה מהפיכה, ובינתיים לא ניראה כל שיפור בשילטון. התקשורת עדיין עושה דברו של השלטון (ראה מקרה המרגל הישראלי- שום שמץ של עיתונאות ביקורתית), בתי המשפט עדיין מושחתים (העיקר ממהרים לעשות משפטי ראווה שפסק דינן הוחלט לפני שהדיונים החלו), ולא חל שיפור במעמד הנשים (הן עשו את שלהן). ניראה שתוצאות המהפיכה במצרים היו הורדת מובארק מהשלטון- התוצאות היחידות. ומה עם עלייה ברווחה? שיוויון זכויות לנשים? משפט צדק? עיתונות ביקורתית?

  אז מה אנחנו צריכים לעשות כדי שהמהפיכה שלנו תביא לתוצאה מיוחלת? כדי שבאמת תביא לשינוי, ולא לשינוי קוסמטי אלא שינוי מהותי? לקח מהמהפיכה במצריים- כשאתה יוצא לרחובות- קח איתך תוכנית פעולה.

  לגביי הפייסבוק- יש לו את יתרונותיו. הוא מעניק לך במהירות בזק את הלך הרוח בעם. אתה לא צריך לצאת החוצה בשביל שתנובה תדע שאתה לא מתכנן לקנות קוטג'.

 • hani24  ביום יוני 19, 2011 בשעה 2:18 pm

  יופי של שאלה, בשלב הבא צריך לבחור בנציגים שיעשו מה שאנחנו רוצים…ואם אין כאלו בנמצא במערכת, אז להתפקד למפלגות ולהעלות הציגים שלנו ולא של בעלי ההון, ואם אלו לא יתקבלו אז להקים מפלגות ולמלא אותן בשנים וגברים שיעשו את מה שאנחנו רוצים…
  use the masters' tools to destroy the master domain….
  יאללה כבר לעבודה! (לא המפלגה 🙂

 • יולי  ביום יוני 19, 2011 בשעה 2:20 pm

  תכנית פעולה? השאלה היא לא מהי התכנית, השאלה היא מאיפה מתחילים בכלל. יש כ"כ הרבה עוולות שקשה להחליט מה קודם למה בסדר העדיפויות הציבורי. אבל אני חושבת שהנושא הכי פוטנציאלי לשינוי הוא מחירי הדירות, שכן הציבור שנפגע הוא ברובו אם לא כולו צעירים, אנשים שעל פניו אמורים להיות נמרצים, אידאליסטים ולא פראיירים, כאלה שעוד יש להם כוח לחשוב שאפשר לשנות משהו. אבל, לצערי היהודים בכלל והישראלים בפרט אינם מהפכנים. בישראל כולם אדישים שלא נאמר אפאתיים למצוקות שהם בעצמם חלק מהן! הרופאים שובתים ודורשים תוספת תקני רופאים רק מ-1970 בערך, אבל למי אכפת? כולם יודעים להגיד שהחינוך פה רקוב, אבל מי מוחה עם המורים על שכרם העלוב? מפרסמים בעיתון 10 רופאים שמקבלים משכורת ברוטו יפה, ובזאת סותמים לכולם את הפה, וואללה, מתוך 10,000 רופאים, 10 משתכרים גבוה, וגם זה כפיצוי כי הם עובדים בסורוקה ואילצו אותם לעבור דירה. השאר שמרוויחים יפה הם המנהלים, לא הרופאים. אלה שנוסעים לחו"ל לכנסים, לא אלה שמחזיקים מחלקה שקורסת תחת עומס עד כדי שאין מקום וחולים מאושפזים במסדרונות (!!!).

  הני, הדבר היחיד שאינני מסכימה איתך לגביו זה הפייסבוק. דווקא בגלל שיש לך פה דור שכל כך לא שם זין על כלום, וכל היום יושב מול מסך, דווקא אולי זו הדרך להגיע אליו, לשחק במגרש הביתי שלו. עובדה שמחאת הקוטג' הצליחה לתפוס תנופה, כלל לא משנה אם היא מגוחכת ביסודה או לא, הפייסבוק הוא התשתית המתאימה ביותר לדברים מסוג זה. הבעיה היא כשיש מליון קבוצות שמוחות נגד נושאים ספיציפיים, צריך לאחד את כולן לאותה מטרה, ולא שכל אחד יצטרף לקבוצה שפוגעת בארנקו שלו.

  • hani24  ביום יוני 19, 2011 בשעה 3:35 pm

   איזה אוהדת הפועל את 🙂 ישר מקמבנת ומתחשבנת….אכן היור הוא יופי של פרויקט ואנחנו בקשת הדמוקרטית המזרחית מתחילים משהו עם נושא הדיור הציבורי, פרטים בקרוב, אבל אני לא מסכים עם המינוח של יהודים וישראלים, אנחנו עשויים שכבות ורבדים ואין אחידות על כן אני מצפה לראות משהו קורה וכמה שיותר מוקדם ככה יותר טוב….

   ולסיכום: פייסבוק רע!

   • יולי  ביום יוני 19, 2011 בשעה 3:50 pm

    אנו עשויים שכבות ורבדים וכמובן שאי אפשר להכליל, אבל בגדול אפשר להסיק מן המצב, מהשיחות של צעירים, שכולם פשוט באותו קונפורמיזם מחשבתי. גם מי שכן אכפת לו, מרגיש שהוא לבד ולכן מוותר מראש (אני?). ולעניין הדיור, הרי שזה אחד מנושאי הליבה בעיני, בעוד שמוצרי חלב (ללא טיפת זלזול) הם רק קצה הקרחון, כמו שאומר הקוף ביציע העיתונות. אחרי שיורידו את מחירי הקוטג' בכמה אגורות, מה אז? נעבור לגבינת קממבר? זה גם יקר, ולא מיובא בכלל! 20 שקל לגבינה במשקל מאה גרם. אי אפשר לעבור על רשימת המכולת ולהתחיל להתקומם על המחיר שלה, אם אין לך דירה ראויה עם מקרר כדי להחזיק את המוצרים האלה! אבל אנשים מוותרים מראש על דירה, על רכב, על דלק, על ביטוח אופנוע, עם הכל הם משלימים ומשלמים. אבל הקוטג' הצליח..וואללה, אולי אני המפגרת היחידה, אבל בעיניי עץ חולה עוקרים מהשורש, לא את הענפים הלא יפים. והנה אני מבססת את מה שכתבתי בהתחלה – אכפת לי, אבל אין לי פרטנרים לחשיבה, כולם עסוקים בגבינה.

    • רות  ביום יוני 19, 2011 בשעה 5:35 pm

     יולי!
     כל כך הרבה אזרחים הצטרפו לחרם על הקוטג', מכיוון שזה נגע בכל כך הרבה אזרחים במדינה. אותן משפחות שמתקשות לשים אוכל על השולחן, לא ממש מעניין אותן מחיר הקממבר- גם אם יורידו חצי ממחירו הוא עדיין לא יהיה בר השגה עבורם. המאבק על הקוטג' הוא לא מאבק של צעירים רווקים, הוא מאבק של משפחות הנאבקות לפרנס את משפחתן ולשים אוכל על שולחנן. אלו סחפו עימן את הצעירים (בעלי הכוח לשנות לדברייך).

     וזו בדיוק הפואנטה של כל המאבק הזה- הרי דירות אי אפשר לרכוש, המס על הרכב גם לא מאפשר לרכוש רכב, ודלק אי אפשר להימנע מלקנות… אז אנחנו במדינה כבר כל כך נדפקים מכל הכיוונים, אז שגם בקוטג' יפגעו לנו??? שאפילו מוצר כה בסיסי משפחה בישראל תצטרך לחשוב פעמיים לפני קנייה??? והקוטג' הזה, הדבר האיזוטרי הזה לטעמך, כן הוא! הוא הגב ששבר את גב הגמל.

     את יכולה לקחת בנאדם, להעמיס עליו 10 קילו, ואז עוד 10 קילו, ואז עוד ועוד והוא ימשיך לעמוד. ואז בשלב מסוים תעמיסי עליו עוד גרם אחד בלבד, ואותו הגרם יגרום לו להתמוטט.

     יחי הפרדוכס…

     נקווה שמחאת הקוטג' תצליח, והדבר יהפוך לכדור שלג שיתגלגל ויתגלגל עד אשר ימחוץ ויקבור תחתיו את כל העוולות במדינתו.

     • יולי  ביום יוני 19, 2011 בשעה 8:34 pm

      זאת הפעם השלישית היום שאת מנסה לצייר אותי כיאפית מרמת אביב, אז אני אעזור לך – הקממבר היה ציניות, למקרה שהסגנון הסרקסטי שלי נבלע. אני לא צריכה לנמק את דעתי מעבר למה שכבר נימקתי, הקוטג' לא תחזור להיות 4 שקלים כי זה מחיר עלות ושינוע. ואם יורידו לך שקל, יורידו 30 אג' מ3 מוצרי בסיס אחרים.
      זה שאת אומרת לי "לאנשים אין כסף לבית או אוטו" כתירוץ ללמה אני עיוורת כביכול, אז ההפך הוא הנכון, שאנשים ילחמו על זכותם לגור בבית הולם במחיר ההולם את השכר הממוצע במשק! אם את חושבת שהקוטג' זה ההתחלה של הגל הגדול, צר לי, בעיני את פשוט עיוורת, לא אני. אנשים לא משלמים עכשיו לקוטג', אבל משלמים מחיר אסטרונומי על שכ"ד, דלק, ביטוח…חוכמה גדולה למחות נגד מוצר אחד שממילא תנובה תחזיר לעצמה את ההפסד מההוזלה דרך מוצרים אחרים. העובדה הפשוטה היא שארבעה שקלים זה לא יהיה, כי זה דומינו , הדגנים עולים – מזון לפרות עולה – ייצור הגבינה עולה. שוב, אותו בסיס לוגי, לכרות עץ מהשורש, לא לשפץ קוסמטית.

 • עמרי  ביום יוני 19, 2011 בשעה 3:21 pm

  מחאה זה דבר חשוב אבל כדי להיות אפקטיביים צריך להיות ממוקדים ולא להתבזר ובעיקר להכיר את העובדות. הנתיב המהיר לתל אביב לא נבנה כנתיב לעשירים ובוודאי שלא תוך גזל של נתיבים אחרים (תיארת את זה כאילו מישהו לקח אוכל מהידיים של הילדים שלך). הנתיב נועד להקל את הכניסה של תחבורה ציבורית לתל אביב ובכך לעודד נוסעים להשתמש בה ולא ברכב פרטי. בנוסף יש המון אפשרויות לנסיעת חינם בנתיב. לא צריך להיות דמגוגיים.

  • hani24  ביום יוני 19, 2011 בשעה 3:33 pm

   עומרי, או שאתה נוסע באיילון אחר ממני או אני נוסע באיילון אחר ממך — שזה אותו הדבר!@#!#$!%$@
   ואם אנחנו נוסעים באותו איילון, הרי שנתיב המכונה "נתיב לעשירים" גנב מסלול בדיוק ליד קיבוץ גלויות, אתה מוזמן לנהוג שם ולבדוק בעצמך, וכמו כן, גנב נתיב לאורך כל הכביש.

   http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000634514

   מבחינתי אין שום בעיה לנת"צ (יענו נתיב תחבורה ציבורית) בלבד! איך אני?
   אבל לא כבישי אגרה! אני משלם (מיסי דלקים ואגרות רישוי ועוד מי יודע כמה מיסים עקיפים אחרים) אני מוכן רק תחבורה ציבורית לא רוצה בכסף!

   וכעת אחרי כל התגובה הארוכה והמייגעת הזו לתגובה המבריקה שלך אני רוצה לציין, יש לי שאלה, אם מותר: מכל מה שכתבתי זה מה שמציק לך?
   שיהיה לך אחלה יום
   הני

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: