עלילות הקשת וכרישי הנדל"ן…

ובכן זה קרה, הקשת הדמוקרטית המזרחית נחשפה במערומיה! ידענו יום זה יגיע, אך כך? בצורה כל כך וולגרית ואיומה? ועוד על פי הנאמר, שמוליק ריפמן, יו"ר מרכז המועצות האזוריות בישראל וראש מועצת רמת הנגב טען….

עקב משלוח מכתב מהקשת הדמוקרטית המזרחית לשר הפנים בדרישה לבטל את המועצות האזורית נתפרסמה בדה מרקר ידיעה בנושא עם תגובתו של ריפמן להלן מיטב מציטוטיו:

"הקשת המזרחית היא הגורם הפעיל ביותר בישראל בתחום שימור רגשות הקיפוח, ההסתה והכוחנות המשמשים כולם יחד לטובת מהלכים של ניתוק ערכי הציונות והיהדות בישראל. מכיוון שהשנאה מעוורת את עיניהם, בוחרים חברי התנועה שלא לראות את העובדות בשטח, המצביעות על כך שהמועצות האזוריות הן היחידות המאפשרות לזוגות צעירים ומשפחות צעירות יכולת קיום, התפתחות ומחיה בתנאים ראויים, כדי שיוכלו להמשיך ולבנות את חייהם ביישובי המדינה.

"לא נחטא לאמת אם נציין כי האינטרסים שלאורם צועדת התנועה אינם ציוניים או ערכיים, אלא מדובר באותם האינטרסים של שולחיהם – כרישי הנדל"ן….מרכז המועצות האזוריות ימשיך להגן על זכותם של האזרחים לאיכות חיים גבוהה יותר, לחינוך איכותי ולכלל היתרונות שמציעים החיים ביישובים קהילתיים, מושבים וקיבוצים" (כל ההדגשות הן שלי!)

ואני אומר, הלאה לקשת, תנועה הטובלת בבריכת השפע של כרישי הנדל"ן, ומנסה בכול כוחה שנים! להגן על האינטרסים של הארורים "כרישי הנדל"ן" הכיצד תעזו לאזור את עזות המצח ולצאת נגד אותן מועצות אזוריות קדושות, שכול שהן רוצות הוא לגונן בכול כוחן על הזוגות הצעירים שהם בניהם ובנותיהן?!? הכיצד תנסו אתן בני עוולה לבוא אלינו לביתנו ולדרוש את המשאב היקר ביותר במדינת ישראל, האדמה, למה לא תסתפקו במחאת הקוטג? ארורים אתם וארורים בני ביתכם?!

ובכן, בתור חבר בוועד המנהל של הקשת הדמוקרטית המזרחית נחרדתי! אני גם משמר את רגשות הקיפוח וההסתה, אני מנסה לנתק את ערכי הציונות והיהדות בישראל, בבלי שכמותי. ואני עיוור, אמא!!! אה, רק משנאה…כמובן שעל המועצות האזוריות אין רבב, דאגה לצעירים ומשפחות צעירות לקיום, כל עוד אלו משפחותיהם של בני המועצות וכמובן הערכים שלנו בקשת, ערכי שוויון, אהבת הזולת וצדק לכל, אלו הם ערכים קלוקלים בחברה שלנו, אם מחיר הקוטג הוא תשעה שקלים, ודיור אינו בר השגה לידי זוגות צעירים אז ברור שהערכים של הקשת הם קלוקלים וערכי ריפמן הם הנכונים!

כמובן שאתו אדם, ריפמן, לא מעז לדבר בעובדות, שהרי לא הוא אמר את המילים המזוויעות הללו, זה בטח איזה יחצ"ן מוג לב שהם שכרו להילחם בקשת הרעה, כמו בוועדת שישינסקי ועוד.  אז הנה כמה עובדות:

 1. למועצה האזורית מטה יהודה יש כ- 600,000 דונם לעומת 44,000 דונם של העיר בית שמש והם לא מוכנים "לשתף" את האדמות!
 2. כ- 90% מאוכלוסיית ישראל מתגוררת בשטחי שיפוט של ישובים עירוניים (עיריות ומועצות מקומיות) המהווים 13% משטח קרקעות המדינה. זאת בעוד ש- 81% משטחי המדינה מצויים בחכירתן של המועצות האזוריות ובשנים האחרונות נגרע מהן 0.01% מאדמותיהן לטובת היישובים העירוניים!!!!

אתם מבינים מר ריפמן לא כל כך דואג לרווחת הזוגות הצעירים בכלל, אלא הוא דואג לרוות הזוגות הצעירים של המועצות האזוריות המהווים לא יותר מ-10% מכלל האוכלוסיה. ריפמן הוא הדמות של המחלה הרעה השורה בישראל, ערכים כמו שוויון וצדק חלוקתי לא מעניינים אותו, חזירות (זה יהודי או לא?) ואי צדק זורמים בעורקיו. הוא מאדיר את האי שוויון ומנסה להרחיב אותו, והמדינה עומדת כמו משותקת ונותנת לקומץ להמשיך להשתולל! עד מתי רשעים יעלוזו? נקווה שלא הרבה….

וכמובן ארצה לסיים את הפוסט הזה בחזרה לבית היוצר של הסדרה: גזענות בישראל 2011? לא יכול להיות!!! (קולות תדהמה ופליאה אמורים ללוות את קריאת השורה הקודמת…) הפעם סיפור חדש וסיפור ישן.

הישן, מקומם ומפחיד, שאם היה קורה במדינה אחרת כל העולם היה מתרומם על רגליו האחוריות, אבל כאן שתיקת הכבשים בראשות ראש הממשלה ושר החינוך….מסתבר שבעמנואל החליטו להחזיר את הנערות האשכנזיות לבית הספר, יופי יאי איזה כיף! לא ממש! כי בעקבות החלטת בג"צ הוחלט כי יקימו בית ספר פרטי ונפרד לבנות "המגמה החסידית". והשנה הן ישובו ללמוד בבית הספר שעזבו, עם כניסה נפרדת וחצר נפרדת!!!! מעניין מה יקרה אם יחליטו להקים בישראל בית ספר עם "מגמה לבנה" (כמו מגמה ירוקה!!!) שבו ילמדו רק לבנים, כי היום לא רחוק בעיני, מה יעשה אז הכבש המכונה שר החינוך?! ומה תעשה אז מערכת המשפטית חדלת האישית במקרה זה? היכן מערכות האכיפה? ולמה לא כולאים את כל ההורים וכל מי שמעורב בעניין? מפחיד!!!!

לסיום, מסתבר כי השמועות על פטירת השד העדתי היו מוקדמות מהצפוי פעם היה סרט כזה עם וורן ביטי "השמיים יכולים לחכות" ובכן גם במקרה זה – ותודה לעמית הרפז על האינפורמציה וחידודי הלשון. ובכן הסיפור שהיה כך היה, מסתבר כי מחקר מקיף שערכו פרופ' יונה רובינשטיין וד"ר דרור ברנר הם מצאו כי בישראל 2011 רבים העדיפו אנשים עם שמות אשכנזים ממזרחים או ערבים. הם מפריכים את התזה כי האפליה נגד מזרחים או נשים עברה מישראל,  ומוכיחים נכוחה כי אנו מדינה/חברה גזענית ומיזוגנית (היינו שונאת נשים). כמו כן, הם מפריכים את השטות הזו שכולם קופצים עליה לגבי אחוז הילדים המעורבים, הם מצאו כי רק 14% מכלל הזוגות בישראל הם מעורבים. כמובן שיש עוד ממצאים אבל למה להכביר במילים כשאפשר לקורא מהכתבה ועוד מעט אעבוד על השגת המאמר ואעלה אותו לאתר.

שד עדתי מת?? או חי??

מעניין מה יהיה לעדת בצועקים בשער לומר הפעם….

Pride and Prejudice – Paper

Pride and Prejudice Web Appendix

בברכת שיוויון צדק חלוקתי וחיים הוגנים לכולם, גם לך שמוליק ריפמן (אבל זה אומר שתצטרך להחזיר את האדמות שתדע!)

הני

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יעל בן יפת  ביום יוני 22, 2011 בשעה 3:07 pm

  הני – מעולה! בדיוק שאלו אותי שלשום(שוב…) – תגידי את באמת מאמינה שזה עדיין קיים .אני מיד שולחת את הפוסט הזה הלאה.

 • Dena Bugel-Shunra  ביום יוני 23, 2011 בשעה 9:07 am

  השד העדתי ההוא, זה שתואר כ"מפלנטה אחרת"?

  חי. חי ובועט.

  תצילנה אוזניים שכך שומעות.

 • כליל  ביום יוני 25, 2011 בשעה 12:46 am

  המחקר של מעורבים הוא משנת 1975 להלן תוצאות שנלקחו מסקר בחירות 2009 (אוניברסיטת ירושלים – זמין לכולם) שבו נשאלו גם אב ואם כ -1000 נדגמים – נכון = מדגם עם כל הבעייתיות שסביבו

  35% אשכנזים כולל יוצאי ברה"מ לשעבר
  32% מזרחיים
  33% מעורבים

  • hani24  ביום יוני 25, 2011 בשעה 7:03 am

   כליל בסקר זה עירקי ותימניה שווה מעורב….ומי שקורא את המחקר מבין קצת יותר…הוא לא מבוסס על תוצאות מ-1975 אלא מהמפקד האחרון נתוני אמת ולא סקר.
   הייתי מציע לך לקרוא את המחקר יותר לעומק – משווים שם למםקד מ-1975….
   אץה יודע קצת לקרוא לא יותר…

 • כליל  ביום יוני 25, 2011 בשעה 10:43 am

  סליחה זה באמת מ -1995
  לפני 14 שנה יחסית ל 2009 ןאכן ציינתי שזה סקר נשאלו כ -1200 איש, חלקם לא ענו על השאלה ולכן נשארו רק 1000, אבל עדיין גם מקורות אמת היו צריכים להיות יותר עדכניים במידה ואכן הפסיקו לשאול על מוצא האם אז באמת יש בעיה.
  תימני ומרוקאי או עם עירקי ואפילו עם בולגרי או יווני או תורכי כל הזיווגים האלה הוגדרו כמזרחיים על מנת להיצמד למה שכנראה מקובל .
  מה שיש המכנים(לצערי – וכן לא מבין בזה מי הוא מי) רוסיה השחורה הוגדרו כאשכנזים.
  אירופאי או אמריקאי או קנדי ואימו ממוצא מזרחי או הפוך נכנסו כמעורבים.
  אבל כן יש בעיה – שבמצב שאדם הגדיר את אחד מהוריו ישראלי והשני ממוצא כל שהוא – זה הוגדר כמעורב ופה אכן יש בעיה…
  אלו שהגדירו את אחד מהוריהם כצרפתי – שוב הוגדר כאילו שהוא שאחד ההורים הוא מזרחי מה שבהכרח לא תמיד נכון ולכאן כן יש הטיות לכן ולכאן אבל המצב לא כל כך נורא יחסית ל -1995
  וזה רק ישתפר
  מקווה לראות בפעם הבאה תערובות עם אתיופים ולא משנה עם מי
  ובעיה נוספת – סביר להניח שנישואין של זוגות מעורבים שכיחים יותר בערי המרכז לעומת ערי הפריפריה ופה אין לי נתונים , כאשר שוב עולה בעיה שכן גם העליה הרוסית הוכנסה לערי הפריפריה.

  • hani24  ביום יוני 25, 2011 בשעה 11:16 am

   כליל, אתה מלהג…עזוב אותי משטויות תגיד לא הבנתי, לא קראתי ונבין…מודה ועוזב ירוחם!
   ואתה במקום להתייחס לעניין המרכזי הולך לשטויות!!!!
   תקרא מה שהם כתבו תבין את הנתונים שלהם ואולי תראה מציאות אחרת! חלק נרחב מהממצאים שלהם מסתמכים על נתונים עדכניים של המדינה….
   מדהים אותי איך אנשים מנסים ליישב לעצמם את הדיסונס הקוגניטיבי בכול מחיר!

 • אלמוני  ביום אוגוסט 17, 2013 בשעה 2:00 pm

  יש ללחוץ כדי לגשת אל PPRB%2007_FEB_2010.pdf

טרקבאקים

 • מאת עניי מועצתך קודמים | העוקץ ביום יוני 22, 2011 בשעה 5:34 pm

  […] מהפוסט פורסם בבלוג של הכותב "ביקורת ולא בהכרח בונה" document.getElementById("fbLike").setAttribute("fb:like:locale", "en_GB"); 0 […]

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: