לא אמא, אני לא אמרתי…איכסה זה הוא…

הימים חולפים שנה עוברת, ורק המנגינה היא שנשארת….כמה חבל שרק בפראפרזה ניתן לומר כי אנשים באי והולכים ממפלגת העבודה אך הגזענות היא שנשארת בקרב אותם אוילים!!!

מזה שנים שאני מתריע על אותה קבוצת אחוסלי"ם (ראו קימרלניג ברוך, קץ שלטון האחוסלי"ם) בשמאל הישראלי שכמוגלה הם מלאים בשנאה ארס וגזענות. אני יודע יותר נוח לצאת נגד אותם "חוליגנים", "ערסים" ו"ברברים" מהימין, הם בטח כולם אוהדי בית"ר, וראינו אותם בטלוויזיה כמה שנאה יש בהם. אולם יש לנו כבר כמה הוכחות מדעיות כדוגמת ממות הערבי עד מוות לערבים תיאוריה וביקורת 2002, שמדבר על כך שחלק צועקים בעוד אחרים עושים את העבודה, שמאל וימין מתעמתים להם פנים אל פנים…בלב ליבו של אותו שמאל גזעני עומדת מפלגת העבודה הצמת דרכים של שנאה אהבה עם המזרחים, מחד היא זקוקה לקולותינו על מנת להחזיר לה מזוהרה וכוחה, מאידך, חלק בה כל כך מתעב אותנו עד שזה מביא אותו לגועל.

עקב כך מפלגת העבודה הפכה בעצם לסכיזופרנית, יש לה את כל מה שמפלגה סוציאל-דמוקרטית אמיתית צריכה, יש בה מספיק מזרחים שמאמינים, יש אנשים טובים ויש את הפלטפורמה. אולם, יש בה גם את זר החורבן, שכבות של שנאה, גזענות ופוביות מהמזרחי האלים שיגיע (ראו את פרנץ פנון במאמריו על הסטיגמות על השחורים וערכו השוואה לנושא המזרחי). אותם אחוסלי"ם האוחזים בכול כוחם בקרנות הזמבח, וחשים כאילו המפלגה היא נחלתם לעולמים (ראו את מקרה הקיבוצים והקרקעות של המדינה בהם הם אוחזים וגונבים אותן מכולנו…). תמיד יהיה לנו את גיגי פרס (ואחיו שמעון – ה"תככן הבלתי נלאה") החוששים מהפלנגות שלנו המזרחים, וגם היה לנו את בוז'י (נאמן, הרצוג, פוקס) שלא ידע לשמור על לשנו.

וכעת יש לנו את בלעם החדש, בלעם מצנע! ומה מצנע אומר, ובכן עמיר פרץ הוא מ"מדינה אחרת". ובכן בלעם מצנע, את זה אנחנו יודעים, לא צריך לסיים קורס קצינים או להיות אלוף בצה"ל, או ראש עירייה כושל או חבר כנסת כושל בכדי להבין עמיר הוא ממרוקו ואתה לא! וגם אלו שדיברת איתם לא באו ממרוקו! אהההההההה, בעצם לא התכוונת למדינה במובן הגיאוגרפי, תודה אני מבין כעת! ועוד דיווח שמגיע ברגע זה מהשטח, "עמיר מביא חמולות", שימו לב הטרמינולוגיה לא משתנה, אנחנו פלנגות, חמולות הכול מזרחי אוריינטליסטי לחלוטין, לא מערבי יענו רע! מצנע, בן להורים ממוצא גרמני מלמד אותנו גיאוגרפיה ומבנה משפחות, אולי בשלב הבא מצנע ישכור את ד"ר אבי שמחון, ויציג את עמיר כחסר אחריות כי יש לו הרבה ילדים או שהוא בא ממשפחה מרובת ילדים. מעניין אם החמולות הללו שבאו עם עמיר מקובלות על המדינה ומצנע כשהם באים להתגייס לצה"ל או שלא…

פחד אלוהים - חמולת פרץ....

אבל הרי מקלס 2 (מצנע), יש תירוצים בדיוק כמו למקלס 1 (בוז'י) כמו לאבי המקלסים, או אולי עלי לומר תאומי המקלסים (גיגי פרס), הוא לא התכוון "לשד העדתי" (כאילו זו הטרמינולוגיה הנקייה שלו. הוא הלך הביתה לישון ובבוקר קם יועץ התקשורת שלו שראה את הכול בעיתון ויעץ לו לעשות את מה שמצנע יודע טוב מהכול לתקוף, והאוויל הקשיב! אך בעיה, מה הוא עשה? הוא מנסה לייצב קואליציה אשכנזית נגד עמיר פרץ! בלעם מצנע, אומר כי עם בוז'י ויחימוביץ הוא יוכל לעבוד בעתיד, להם יש "ערך מוסך אדיר" בעוד פרץ לפי בלעם מצנע "עמיר פרץ מביא אנשים שבכלל לא שייכים למפלגת העבודה. הוא מביא את החמולות. הוא בונה לו מחנה, כך שגם אם יפסיד בפריימריס, יוכל לכפות את עצמו על המנצח. אני שומע דברים נוראיים על המפקד.  אנשים שמקבלים משכורת חודשית גבוהה כדי לפקוד אנשים בכל מחיר. אני שומע על אנשים שמקבלים כסף כדי להתפקד. אנשים נלחמים על חייהם, וזה מה שקורה".

מה אגיד ומה אומר, מצנע האיש הישר, שהפר כל הבטחה שלו כפוליטיקאי כעת מתייצב בצד המוסרי, ובכן, אתה יודע לא כולנו אידיוטים ולא כולנו חולי אלצהיימר, אנחנו זוכרים ולא שוכחים! הבעיה שלך היא שאתה גם לא נבון במיוחד, המהלכים שלך שקופים, רואים דרכך, וכל מה שאתה עושה הוא נותן לעמיר את הבחירות. אולי בוז'י ושלי ילכו איתך אבל זכור סופך להתרסק, אם לא בפריימריס אזי בבחירות הכלליות, אנחנו הלא בשלים לדמוקרטיה, אנחנו שבאנו מארץ אחרת (לא גם אני לא מגרמניה), אנחנו החמולתיים שבאים בקבוצות לא נשכח ולא נסלח! לגזענים כמוך אין מקום בינינו, ולא יעזור בכמה סבון או אקונומיקה תשתמש בניסיון לשטוף את החרפה, את גזען וסופך בפח האשפה של ההיסטוריה.

ואנשי מפלגת העבודה זכרו, כל פעם שמגיעה ההזדצמנות שלכם לנקות את שמכם ולהוכיח כי פסה לה הגזענות משורותיכם אתם כושלים, הנה ההזדמנות שוב מתדפקת על דלתכם קחו אותה!!!!

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עידו לם  ביום יוני 25, 2011 בשעה 11:22 am

  אני מאוד מאוכזב ממצנע, ל פניו הוא נראה איש טוב וערכי ככה שממש לא ציפיתי ממנו לגזענות כזאת.

  • hani24  ביום יוני 25, 2011 בשעה 11:28 am

   עידו מאוכזב הוא רק מי שהאמין בתחילת הדרך, אני מבין שאתה האמנת, חבל.
   אני ידעתי מיהו עוד מימיו הראשונים בחיפה והכול קיבל את הצבע האמיתי בירוחם שם ניסו לצייר אותו כ"קדוש" בעוד הוא היה מחריד….
   לגבי גרמניותו או היותו אוסט יודן, אשמח לאסמכתאות, זה באמת משהו פנטסטי! אתה רואה חיים ולומדים! 🙂
   אשמח אם תשלח לי משהו בעניין, זה יהיה יופי!
   שבת שלום

 • עידו לם  ביום יוני 25, 2011 בשעה 11:25 am

  דרך אגב הני מצנע הוא גרמני מזויף הוא בפועל צאצא לאוסט יודן אולי זה מה שאוכל אותו.

 • ש"ש שבת  ביום יוני 25, 2011 בשעה 12:20 pm

  שלום וברכה, לא הצלחתי להכנס לקישור אל מאמרו של ב. קימרלינג. התוכל להכניסו בשנית?
  או מנגד, לשלוח אותו לכתובת הדוא"ל המצ"ב?

  שבת.

  tgzf@walla.com

  • hani24  ביום יוני 25, 2011 בשעה 12:25 pm

   הי זה לא מאמר זה ספר תחפש בגוגל ותגיע לספר דרך גוגל ספרים שם תראה חלקים ממנו את כל הספר ניתן בטח לרכוש או לשאול בספריה….בהצלחה הני

 • רם  ביום יוני 25, 2011 בשעה 12:47 pm

  האם אפשר לבקר את עמיר פרץ ושיטת גיוס התומכים בו מבלי להיתפס לגזענות? האם אפשר להתיחס לביקרות של מצנע בלי להתיחס למימד הגזעני שלה?האם האופן הלגיטימי לכאורה של קבלני קולות בקרב ועדי עובדים/חמולות לא הופך את הדגם הדמוקרטי הזה לאופורטוניסטי ומסוכן?

  • hani24  ביום יוני 25, 2011 בשעה 12:59 pm

   בטח שאפשר ורצוי! למה לקרוא לזה "ארץ אחרת" או "פלנטה אחרת" למה להתייחס לנושא החמולות? צריך להיות דסיל מושלם שלא לראות את המימד הגזעני בדברי מצנע בלעם….
   אם יש למישהו בעיות עם קבלני קולות, תפאדלו, בואו להביאו את הביקרות, אך כנגד כולם ובלי מימד עדתי…זו לא המצאה מזרחית עד כמה שאני זוכר…ירוחם משל, בן גוריון, אבא חושי גוראל ועוד לא היו בדיוק עיראקים או מרוקאים…אז שיטול לו בלעם מצנע קורה מבין עיניו ויבוא לדבר כאחד האדם ולא כגזען…

 • דודי נתן  ביום יוני 25, 2011 בשעה 12:47 pm

  נראה לי שזו לא "חמולת" עמיר פרץ.

  ולענין עצמו – אכן גזענות רבה במפלגת העבודה
  אלא שהפעם אולי ננצח שוב – ועזרתך חשובה

  • hani24  ביום יוני 25, 2011 בשעה 1:00 pm

   הי דודי, האמת היא שחיפשתי תמונה של עמיר מחובק עם אנשים וזה מה שעלה בחכתי 🙂

   צור עימי קשר במייל….אחלה שבת
   הני

 • doradetzrj.  ביום יוני 25, 2011 בשעה 1:07 pm

  האחוסלים של מפלגת האבודה ממשיכים להתאבד על סלעי החוף. אותה הגזענות. אותו המבט לעבר הקהל שעזב אותם מזמן,במקום להפנות מבטם אל הקהלים שהשמאל נטש.בני המעמדות הנשחקים והמוחלשים.בין אם כיפה לראשם, בין אם הם גרים ביישובי הספר , ובין אם הם דוברי רוסית, ערבית או אמהרית.
  ה"חמולות" הן העתיד של האבודה .לשם האבודה חייבת לחתור,אם חפצת חיים היא. ואם פרץ הוא היכול להביא את ה"חמולות" ,כדאי לאבודה שפרץ יעמוד בראשה.

 • דרור בל"ד  ביום יוני 25, 2011 בשעה 1:23 pm

  מן העיתונות:
  "בימים האחרונים מנהל פרץ מאבק נגד התפקדות הקיבוצים שבהם התמיכה בו מזערית. פרץ עתר לבית הדין של המפלגה, בטענה כי קיבוצים שאינם שיתופיים שילמו בעד כל החברים "בצ'ק אחד", בניגוד להנחיה החדשה. פרץ מבקש לפסול בשל כך אלפי קולות".

  "להרצוג יש תשתית שטח טובה ומוכחת שהוא מתחזק במשך שנים. הוא מגיע באופן קבוע למקומות הראשונים בפריימריז. בחודשים האחרונים פעל כדי לקטוף את מרב הפירות מהעבודה שהשקיע במשך שנים. הוא גייס גם פעילים בארגונים חברתיים שהכיר כשהיה שר רווחה. אתמול באו אנשיו למטה המפלגה עם ארגזי טפסים במעין "מפגן כוח"".
  haaretz.co.il/hasite/spages/1230385.html

  "מפקד של ערבים יקבע לנו את הרכב מפלגת העבודה, למרות שאחוז המצביעים לעבודה בבחירות לכנסת הוא נמוך מאוד יחסית", אמר אתמול אחד מבכירי המפלגה על הטענות למפקדים המוניים במגזר הערבי. לדבריו, "מספר המתפקדים הכפולים והמשולשים שהתפקדו במקביל גם למפלגות אחרות הוא עצום ועומד על כחמשת אלפים איש. האם גדודים של אנשים שהמפלגה לא מעניינת אותם הם אלה שיקבעו את עתיד המפלגה?".

  ראשד שלבאיה, 47, מזכיר סניף מפלגת העבודה בקלנסווה, הוא האחראי לאחת התעלומות שנחשפו בימים האחרונים סביב המפקד. שלבאיה פקד 36 מבני משפחתו כדי לתמוך במועמד יצחק (בוז'י) הרצוג. על כל הטפסים מופיע מספר הטלפון הסלולרי שלו, ולא מספרי הטלפון של בני המשפחה".
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1232251.html

  הדברים של מצנע הינם שיא הצביעות והגזענות, אך ביקורתו נגד שיטת החמולות ומפקדי הארגזים היא ביקורת ראוייה. התנהלותו של עמיר פרץ, עוד מתקופת היותו מנכ"ל ההסתדרות, ידועה ברבים. פרץ אכן עבד, עובד ויעבוד בשיטת החמולות, ואם יינתן לו, ימשיך וישמיד משפחות שלמות בעזה כפי שעשה בתקופתו הקצרה כשר הממונה על פשעי מלחמה. אין הבדל בינו ובין אסאד או קדאפי, שלושתם עובדים בשיטת החמולות.

  פלסטיני לו היה נתקל בציטוט השלישי שהבאתי, לא היה מתמרמר על הגזענות של בכיר זה או אחר של מפלגה ציונית זו או אחרת. להיפך, הוא היה ממקד את כעסו אך ורק באותו משת"פ ציוני עלוב המשתף עימם פעולה. בזמנו יכלו פרץ, כבל (שתמך בפסילתה של בל"ד ובאהוד ברק ב2009), הציוני העלוב מג'אדלה והרביעי – זה שאכן הגיע מפלנטה אחרת ע"פ כל קנה מידה, לעזוב את המפלגה הגזענית ביותר במדינה הציונית בכל שנות קיומה ולהקים התארגנות חדשה. במקום זאת הם החליטו, וטעמיהם עימהם, לשנות את המפלגה מבפנים.
  מי שהולך לישון עם ציונים בל יתפלא כשיקום בבוקר עם גזענים.

 • עידו לם  ביום יוני 25, 2011 בשעה 2:38 pm

  ביקשת הני קיבלתhttp://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=233272&contrassID=2&subContrassID=3&sbSubContrassID=0

  • hani24  ביום יוני 25, 2011 בשעה 6:53 pm

   ואללה עידו גדול!!! תראה מה זה אפילו הוא הוכחה ניצחת לסיפור של שמות משפחה וגזענות…אני לא יודע מה אני יותר נגעל ממנו או מרחם עליו….אתה יודע מה נגעל!

 • shaultweig  ביום יוני 25, 2011 בשעה 3:02 pm

  האני האללה ביק ,אני מניח שאתמול יצא לך לשוחח עם פאינה קירשבנאום.

  1. אביבה נולדה ברוסיה והייתח סקרן לקיום שיחה בינה לפאינה קירשנבאום ,פאינה קירשנבאום היא לא אסתרינה טרטמן.היא מכירה טוב את החברה הישראלית והפוליטיקה הישראלית, היא גם יודעת לנצל בצורה צינית את בורותם של יוצאי חבר המדינות ועושה את הדבר בכשרון.

  בגזענות כשיטה היא אוכלת אצנע לארוחת הבוקר.

  2. הגזענות כבר הפכה מזמן ממלוכלכת למעודנת. במקום שיצוצו מקרים של פולניה מתנגדת שבנה יתחתן עם עיראקית ,יש את גדי טאוב שצבר בילויים בשוטטות בבתי זונות כאשר המטרה המוצהרת היא "להציץ" לחברה הישראלית. גדי טאוב אחראי למושג "הרב תרבותיות מתה". גיורא לשם ז"ל ודני בלוך ז"ל הטבילו מטעם עצמם את המזרחים לציונות.

  3. מי שהיה ועדיין גזען לא מעודן הוא מבקר הספרות גרשון שקד שאמר לא פחות או יותר ששמעון בלס הוא בוגד בגלל שקרא לעצמו "יהודי ערבי". הספר המעברה שבלס תרגם אותו מערבית לעברית כתוב בעברית הרבה יותר יפה מהעברית של יהושע קנז שהוציא את מאחורי החגים באותה שנה. יש כשלים בכתיבה בעברית של "אירופאים" שאין להם מרכז כובד של כתיבה בשפה שמית . שמעון בלט יצר תבליט בערבית ויצא הדפס מושלם בעברית.

  עניין השפה מופיע גם בספרו של אליאס חורי באב אלשמס

  • hani24  ביום יוני 25, 2011 בשעה 6:59 pm

   אהלן ביק יא שאול!
   אני הייתי באולפן כשהי המתינה לראיון שלה היו לנו 4 דקות יחד, מאוד מרשימה רטורית…
   1. אביבה ילידת קישינב ולא רוסיה….ועל שלל הדברים שאתה שואל לא יצא לנו לדבר היא עלתה ואח"כ אני…ואין לי ספק ממה שהיא אמרה שהיא לא חברה בשום ארגון זכויות אדם….

   2. גדי טאוב, בלוך ולשם הם אנשים שבהם "נכנסתי" חזור וכנס בבלוג שלי ובבימות אחרות. ראה את ההתנצחויות שלי עם בלוך בטורים על האעלק "אנציקלופדיה החדשה". הם ברברנים טרחים שאבד עליהם הקלח, חבל לבזבז עליהם זמן. הצטערתי שדני נפטר אך לא ראיתי עימו כלום עין בעין, אפילו לא תפיסתו העקומה של ס"ד….

   3. כששקד ידע לעשות ולו קמצוץ משמעון בלס נחשיב את דעתו של הבור העומד בשערי העיר. הוא גם לדעתי לא שווה התייחסות. שמעון הוא מדהים ותל אביב מזרח הוא יצירת מופת!

   כדאי שאנשים יוציאו את הראש מהחול ויתחילו לקרוא יותר ממה שמציעים בבית הספר או בחנויות הספרים ואינטרנט הוא מקום מצויין לעניין זה…

 • דקל-דוד עוזר  ביום יוני 25, 2011 בשעה 11:54 pm

  תגובתו של מצנע אינו נובעת מ"גזענות" טהורה, אלא משילוב של שני מחלות הרבה יותר קשות:
  הראשונה היא מחלת היהירות, מצנע אדם לא צנוע שחושב שנמשח בשמן המלוכה. מסיבה זו הוא לא מוכן לעולם להיות מספר 2, 1 או לא כלום – זה סימן ברור לאדם חולה ולא ראוי.
  השניה היא שמצנע הוא יהיר תרבותית ומזלזל בכל מי שאינו דומה לו. ההגדרה של זה אינה גזען אלא פשוט אדיוט – הוא חושב שאנשים מהדרום נחותים בגלל התרבות שלהם.
  הסיבה שאני אומר שהוא לא גזען היא כי אם מרוקאי, עירקי או כל יהודי עם מקור ממדינות ערב היה מאמץ את תרבות גרמניה, אוכל שנקין, מתלונן ושומע אופרה אז הוא היה אומר שהוא אדם תרבותי ומכובד ואם יהודי עם מקור מגרמניה היה מאמץ תרבות מרוקאית, חוגג חינה ויוצא למועדון מזרחי עם רקדנית בטן הוא היה מכנה אותו אספסוף באותה המידה – זו לא גזענות בשל מקום הלידה, אלא הפלייה תרבותית הנובעת מיהירות קשה.
  וכמו שהני אמר – מה שהטיפש הזה עשה הוא לחזק את פרץ בצורה בלתי רגילה, הוא יוצר תופעה שנקראית "אנחנו והם" בקרב תומכי פרץ ומתלבטים וזה רק יחזק את פרץ.
  מצנע, שהוא לחלוטין מחוץ למשחק בעצם משחק לידי עמיר פרץ. אולי בעצם פרץ צריך להודות לו

  • hani24  ביום יוני 26, 2011 בשעה 7:49 am

   אני לא מבין את השטות הזאת?!@ אתה מנסה להצדיק אותו באומרך שהוא טיפש? או אידיוט? מה זה הדברים הרקים הללו? הנחות לטיפשים ופוחזים?
   מצנע הוא גזעו! הוא גם, אולי, כל הדברים שאמרת, אך בראש ובראשונה הוא גזען!!!

   אני מציע לך לקרוא שוב את תגובתך ולהבין עד כמה היא לא לעניין….

טרקבאקים

 • מאת פוליטיקה או כסף קטן? ביום יולי 3, 2011 בשעה 6:05 am

  […] מה המדהים בכול הסיפור, שלא בוז'י ולא מצנע מתנצלים! נהפוך הוא, הם תוקפים! יאללה למלחמה, מה כולה אמרנו? מה יש? […]

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: