פוליטיקה או כסף קטן?

במשך כל השבוע האחרון חשבתי על הטור הזה, ונראה לי כי קיבלנו כמה שיעורים חשובים לחיים. נתחיל כמובן במפלגת העבודה, הימים חולפים שנה עוברת אך הגזענות היא שנשארת (בפרפראזה על שירם של הגששים). כולם, מסתבר, חוץ משלי יחימוביץ (שכבר תקעה לעמיר פרץ סכין בגב – יחי אהוד אויש לא ברק…), מפחדים שהאיש "מהמדינה האחרת", כן נו זה אותו אחד מה"פלנגות" של גיגי פרס ייקח "לנו" את המפלגה! שהרי הוא "מביא חמולות" אמר הרוצה להיות יקה….וזאת אחרי שבוז'י הוציא את תרעלתו על פרץ…

אך מה המדהים בכול הסיפור, שלא בוז'י ולא מצנע מתנצלים! נהפוך הוא, הם תוקפים! יאללה למלחמה, מה כולה אמרנו? מה יש? נו זה לא אותו אחד עם הכיסוי על המשקפת? בחייכם עזבו אותנו! מה אתם מוציאים שדים מבקבקים, קומבינה, קומזיץ, ויאללה יחד ניקח את השלטון….בדיחה!!! וכל השיירה, כמובן, עזוב אותך הני זה לא לעניין. אנחנו קודם כל פרולטריון, למה לפלג? אנחנו פרולטריון אבל "מכור היתוך יצוק מפלדה אשכנזית!" ככה הכי טוב לדברי ירון הגזען (זהבי) לונדון. לא עוד עוזי התימני בתור כסות ערווה של הפוליטיקה הישראלית, למה כלל לנסות, היידה בוא נתקע להם הכי חזק שאפשר. הרי אבא שלנו הוא הנשיא, או יקה טוב, או אפילו אני חבר בחסמב"ה, די עם השטויות הכול לפנים!

ועמיר, נו הוא מנסה לנצח פריימריס במפלגה האבודה, והוא מגייס, רחמנא ליצלן, חרדים! האיש מצליח לגייס שכבות של אנשים שמעולם לא הביטו לכיוונה של האבודה, אולם באורח פלא במקום לשמוח שיש רוח חדשה, וגיוסים נרחבים למפלגה המתפרקת הזאת, באים אותם אחוסלי"ם ומדברים על מפקד לא ראוי ועוד. מעניין אם הגברת בווידיאו היא גם מזויפת אולי זאת בת דודה של עמיר, הרי הוא בא עם חמולה…..

מלבד זאת, יש עוד קצת פוליטיקה, בית המשפט העליון, אותו מוסד אליטיסטי ומתנשא שאינו מגן על שום חלש, בעיקר לא על ערבים ומזרחים, החליט שוב לחזור בו מאחת מהחלטותיו החשובות: בג"צ הקרקעות של הקשת. זוהי החלטה סופר פוליטית וסופר חשובה, מסתבר כי אותו לחץ ציבורי שבא בעקבות הקשת קצת התמוסס לו, שהרי היום יותר IN לדבר על קוטג', אז בזמן שאנחנו דיברנו על קוטג', באו ושוב גנבו לנו את המשאב החשוב ביותר במדינה, הקרקעות!

טור מצוין של משה קריף שמסביר בפשטות את ה"גניבה הגדולה"....

אז כמובן שהקשת החלה במסע ציבורי בעניין, והתגובה הייתה מאוד לעניין וממוקדת, כמו חיסול ממוקד. לפי שמוליק ריפמן יו"ר מרכז המועצות המקומיות בישראל וראש מועצת רמת הנגב (מעניין אילו שירותים נותן ריפמן לתושבים הבדואים של המועצה שבראשה הוא עומד?!) התבטא בנושא:

"הקשת המזרחית היא הגורם הפעיל ביותר בישראל בתחום שימור רגשות הקיפוח, ההסתה והכוחנות המשמשים כולם יחד לטובת מהלכים של ניתוק ערכי הציונות והיהדות בישראל. מכיוון שהשנאה מעוורת את עיניהם, בוחרים חברי התנועה שלא לראות את העובדות בשטח, המצביעות על כך שהמועצות האזוריות הן היחידות המאפשרות לזוגות צעירים ומשפחות צעירות יכולת קיום, התפתחות ומחיה בתנאים ראויים, כדי שיוכלו להמשיך ולבנות את חייהם ביישובי המדינה.

"לא נחטא לאמת אם נציין כי האינטרסים שלאורם צועדת התנועה אינם ציוניים או ערכיים, אלא מדובר באותם האינטרסים של שולחיהם – כרישי הנדל"ן….מרכז המועצות האזוריות ימשיך להגן על זכותם של האזרחים לאיכות חיים גבוהה יותר, לחינוך איכותי ולכלל היתרונות שמציעים החיים ביישובים קהילתיים, מושבים וקיבוצים" (כל ההדגשות הן שלי!)

מעניין מה יעשה בית המשפט הגבוה לצדק לעשירים בעניין? לי כמעט ואין ספק שללא לחץ ציבורי נאבד גם את משאב זה…מישהו מוכן להמר?

וכמובן שאי אפשר בלי הקוטג'. אז השבוע בכיתי, והרבה! בכיתי עם עופרה, בכיתי עם זהבית כהן שהייתה חייבת לציין כמה עובדות, בכיתי עם שטייניץ תאמינו לי שבכיתי הרבה. אבל בעיקר בכיתי על הטימטום של הציבור הישראלי. עד שכבר יש לנו מחאה כמו שצריך אז מה? אנחנו רבים על 3-5 שקלים לגביע קוטג'?! מה אנחנו עד כדי כך טיפשים? גנבו לנו את האדמות, כמעט וגנבו לנו לגמרי את הגז (עוד לא בטוח שלא יצליחו), גנבו לנו את ים המלח, בתי הזיקוק, הכבישים, את צים, את הביטוח הלאומי ואפילו את החוק שמסביר לנו מהם זכויותינו שטייניץ חנק, העיקר שיצפאן עשה פרסומות תמורת כחצי מיליון שקלים….כמעט כל דבר שהתגאינו בו אי פעם גנבו לנו, ואנחנו מצאנו לצאת גיבורים על קוטג'! אתם מבינים 'כולה' קוטג'. אז כתבו בעיתונים וגם אמרו בטלוויזיה וברדיו שניצחנו, "הם נתקעו עם הקוטג' בגרון" שמעתי הרבה אומרים…תאמינו לי שאנחנו נשלם על הקוטג' הזה בריבית ד'ריבית! מה שנאמר" הניתוח הצליח והחולה ימות בייסורים…אולי מישהו רוצה להתעורר? ומי שיגיד לי עוד הפעם שוק חופשי או ייקחו מכאן את מקומות העבודה אני צורח לו בפנים כל כך חזק שישמעו אותי בכול המדינה! בקיצור שקרנים נמאסתם…

ואחרי כל המרה השחורה הזאת חייבים משהו אחר עם עתיד. אז גאה להציג כאן, באדיבות חברי אופיר טובול מהבלוג קפה גיברלטר, את נערי בית ספר גבעת גונן משכונת הקטמונים בירושלים, תקשיבו למילים אולי משהו יחלחל סופסוף….להיות חזק!

שבוע טוב (למרות שאני לא בטוח….)

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אזרח.  ביום יולי 3, 2011 בשעה 4:31 pm

  צודק בכל דבריך. מהרגע הראשון הייתי נגד ההתרכזות במיקרו (הקוטג') ,וביקשתי להתרכז במקרו. בתמונה הגדולה .(המדיניות הקלקלית,ושאר הנושאים הגדולים שהעלית)
  הני, איך,איך אפשר לעצור את הגניבה הגדולה מכולן.את גניבת האדמות ?

  • hani24  ביום יולי 3, 2011 בשעה 4:51 pm

   הי אזרח, יש להצטרף לקשת ולעשות כמה שיותר רעש, זה לא אמור לעבור בשתיקה…אבל לך תדע יתנו קוטג יגנבו את הוילות!

 • מפריח השממות  ביום יולי 3, 2011 בשעה 6:16 pm

  היי הני.
  מילים כדרבנות.
  אני אשכנזי, האם יש סיכוי שיקבלו גם אותי לקשת המזרחית?

  • hani24  ביום יולי 3, 2011 בשעה 10:07 pm

   מפריח, נתחיל בתודה. וכמובן ש"תתקבל" כל אחד מוזמן לקשת ללא קשר למוצא גזע דת ומין…

 • hani24  ביום יולי 4, 2011 בשעה 3:21 pm

  חבר כתב את זה בתור תגובה לטור זה בעבודה שחורה… (איתי תודה)
  שווה קריאה…

  גזענות נאורה

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1233373.html

  לכאורה – כמה נתונים סטטיסטיים יבשים בצירוף אנקדוטה על ערבי מראשון לציון.

  הניחוח העולה מהכתבה

  א. ערבים ומזרחים הם פרימיטיבים שמתפקדים בניירות, בעוד האחוסלים האינטלגנטים באינטרנט.
  ב. התפקדות באינטרנט = אידיאולוגית, התפקדות בנייר = ארגזים.

  לפחות אפשר להתנחם בסאטירה
  http://twitter.com/#!/FakeSyehimovich

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: