עמיר פרץ לשלטון — או שלא…..

ובכן הזמינו אותי לראיין את עמיר פרץ יחד עם חבורה של בלוגרים. זה נחמד (מילה שתחזור כאן הרבה, לצערי), אדם שמתמודד לראשות מפלגה מרכזית מזמין בלוגרים לשיחה/ראיון. באותו היום הקרינו את גרוש כנרת בסינמטק, מפגשים מזווית כהה, נורא רציתי לראות את הסרט, אבל אמרתי לאחר כל מה שקרה סביב עמיר, הקדנציה הקודמת וגיגי פרס, הסכינים בגב שלי יחימוביץ ועוד, וכמובן מה שקרא בקמפיין הנוכחי, אמרתי לעצמי נו זה יכול להיות מעניין. אחרי הכול אני איש מדע המדינה ואיש של בחירות, שינסתי מותניים והלכתי למפגש.

נפגשנו אצל במשרדיו של חבר הכנסת עמיר פרץ. קשה לזכור שעמיר הוא חבר כנסת. הקדנציה הזאת עברה עליו בייסורים, ברק שיתק אותו ואת "המורדים" לחלוטין, לקחו להם את זמן הנאומים, לא נתנו להם לחוקק, והכול משום שהם לא תמכו בכניסה לקואליציה עם ביבי. וברק, נו הוא כמובן הסתלק לו ל"עצמאות" והשאיר את המפלגה לאנחות. אז אני מגיע ויושבים שם בחדר חבורה של בלוגרים עליזה, מחתרתיים כאלו, אנשים שמי שלא מכיר אותם לא יזהה אותנו בחיים, אנחנו לא סלברטאים, אנחנו לא מופיעים בעיתונים, אבל כולם די חוששים מאיתנו, לנו אין אינטרסים כלכליים, עורך מרושע בעל עיתון חמדן, כלום! המחויבות שלנו היא לעצמנו (שוב מוטיב שיחזור כאן לפחות עוד פעם אחת ולו יש חשיבות רבה). הבלוגרים כולם פוליטיים, חיות רעות! כאלו שהתגייסו למאבקים רבים ושונים העלו את העניין ברשת, כאלו שהפכו נושאים שוליים למרכזיים כאלו שנחרטו בתודעת הציבור. ועדיין זה היה בלאגניסטי כזה, ואני לא קלטתי, יש באי הסדר הזה, האנרכיה הזאת משהו לא בריא, לפחות לא לקהל הקוראים שלנו…אתם!

 שני גילויים נאותים, את דוברו של עמיר אני מכיר וגם את העוזרת שלו האישית. שניהם אנשים יקרים ומקסימים שאני מחבב עד מאוד. גם את עמיר אני מחבב. נכנסתי להגיד שלום לפני כולם, וגיליתי את עמיר יושב במשרדו ממתין לפגישה עם הבלוגרים, שערו כבר לא שחור מאפיר עד מאוד, שפמו גם האפיר, הוא נראה לי יותר קטן ממה שזכרתי אותו מפגישתנו האחרונה, אבל עדיין יש בו את העוצמה שאני מחפש ממנהיג פועלים אותנטי. לחצנו ידיים, ושוחחנו שיחה אישית של כחמש דקות. הוא נגע לליבי, הרגשתי קרבה…ואז נכנס הדובר ועמיר שאל: "נו מתחילים?" וכולם אמרו כן וכולם נכנסו.

אחת אחרי השנייה נכנסו לחדר, בלוגריות ובלוגרים, חלקם אני מכיר בשם (מה שהתברר מאוחר יותר) וחלקן לא, כולם פוליטיים כולם חרדים לדבר אחד לגורלה של המדינה, לגורלנו שלנו. התיישבנו והחלה מין מסיבת בלוגרים מאולתרת. עמיר ביקש לפתוח והחל בסיפורו האישי, אותו אני מעריך כל בלוגר מכיר, אולם זה לקח כ-20 דקות וכרגיל זה לא הסתיים בסוף הסיפור אלא בשאלה הועלתה כתוצאה מדברים שנאמרו לגבי כהונו כשר ביטחון. אמנם עמיר אמר המון דברים חשובים, לקחתי את הביטחון למרות שרציתי את האוצר אולם עלייה לרגל של אנשי ההון לאולמרט שאמרו כולם רק לא פרץ לאוצר, אז הוא לא יכול היה, כאילו הם מנהלים את המדינה. אז בחרתי ביטחון, רציתי להראות שגם אדם שלא גדל במערכת הביטחון יכול להיות שר ביטחון, ועוד.

ואז החלו השאלות, קצרות, ותשובות ארוכות במיוחד. שאלות שבעיקר דנו בעבר, ובתפקידים שאין סיכוי שעמיר יחזור אליהם בעת הקרובה. מה תעשה אם תהיה שר הביטחון (למי איכפת!@# הוא לא יהי שר ביטחון!!!!), מה דעתך על הסגר ברצועה? (שוב למי איכפת) האם אתה הטלת סגר על הרצועה? ואני יושב שם ומשתגע, א מבין למה ויתרתי על הסרט, ולמה חבורה של אנשים אינטליגנטים לא מצליחה להתעלות מעבר לשאלות סתמיות? שאלו אפילו על נושא החרדים שהתפקדו לעבודה בעקבות עמיר…ואז החל דיון עקר האם זה נכון או לא, מי הביא קולות בירוחם נתיבות או מקומות אחרים, ואני כבר רתחתי, נראה לי שהכול סתמי ואנשים פשוט לא מוכנים….אז שאלתי (יותר נכון לקחתי בכוח את רשות הדיבור)…

אז פניתי לעמיר ואמרתי (לא באותן המלים אבל זהו המסר הכללי) עמיר, ראה זה לא שאתה נלחם על ראשות הממשלה, זה ברור לכולם! אתה ם לא תהיה שר האוצר בממשלה הקרובה, אין סיכוי, וזה גם ברור לכולם. מה שיש לנו כאן הוא מאבק מכוער וגזעני על ראשות העבודה, יש לשה שנלחמים בך, ואם לא תנצח בסיבוב ראשון יש סיכוי שיחברו נגדך בשני, ואם תנצח רק כוח עליון, אם יש כזה יודע מה יקרה יום אחרי, אז במקום לדבר על כל הדברים הללו שאינם רלוונטיים, בוא ואשאל אותך לעניין, למה שלא תכריז שאם תנצח אתה עושה דבר אחד בלבד, משקם את מפלגת העבודה והשמאל הסוציאל-דמוקרטי בישראל?! תזרוק את כולם! תביא כוחות חדשים צעירים למפלגה, תבנה מחדש את הסניפים, תפקוד כמה שיותר, ולא חשוב אם אתה בממשלה או לא….שהרי לא מדובר כאן בצל"ש או טר"ש, אנחנו יודעים שאחרי הבחירות אין צל"ש! התשובה הייתה "שאלה הבאה…."

לא מצאו שם פחות מיליטיריסטי?!

הבנתי, עמיר רוצה לנצח, אבל הוא לא בטוח מה הוא יעשה עם הניצחון. עמיר הוא בחור טוב, נחמד, אבל הוא לא יודע לקראת מה הוא הולך, ועל מנת לשדר אופטימיות הוא חייב לחשוב באופטימיות, וזו הבעיה. ואילו הבלוגרים, לפחות בארץ, הם עדיין חושבים באופן אישי פגעו בהם, עמיר פגע בהם הוא לקח את הביטחון ולא את האוצר, והם נפגעו אז בזה הם התמקדו…חבל.

כמה תובנות מהערב:

 1. עמיר נגד המועצות המקומיות אבל לא כל הדרך, חלוקה של רווחים מאזורי תעשייה אבל לא חלוקה מחדש של האדמות, מין חצי הריון כזה…
 2. נגד העסקת עובדים דרך חברות קבלן, אבל לא חד משמעי בנושאי מיסוי שונים
 3. אוהב את הליכודניקים אך לא יודע אם הם בעדו…
 4. עם כל זאת אני עדיין חושב שעמיר הוא טוב יותר מארבעת המועמדים האחרים, אבל הייתי מתנסח אחרת בטוח שלא הייתי בוחר ב"כיפת ברזל חברתית לישראל" מיליטריסטי מידי לטעמי

תובנות אישיות:

 1. לא הולך יותר ל"מסיבות בלוגרים" בלי לדעת מי מגיע ולהבין מהו הרקע.
 2. יש מצב שאני לא בנוי לפוליטיקה….לפחות לא לרוץ….
 3. יהיה מעניין בפריימריס בעבודה וזהו….
 4. אבל אם ירצו לנקות אורוות אחרי, שיקראו לי אני אביא את המטאטא….

ותודה לאתר עבודה שחורה ויונתן קלינגר שארגנו את המפגש.

 נ.ב. הספקתי להגיע לפאנל של אחרי הסרט. אז ככה, נראה לי שהסרט היה מדהים! אז כדאי לצפות. ובכלל כדאי לכולם להגיע למפגשים מזווית כהה שיתקיימו בסינמטק תל אביב פעם בחודש, הזמנות יעלו בבלוג זה.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • גולדבלט משה  On יולי 8, 2011 at 7:21 pm

  תמכתי בעמיר פרץ כשהוביל בבחירות את מפלגת העבודה למרות שמבחינה מדינית הוןא בהחלט שמאלי מדי לטעמי. תליתי אז הרבה מאד תקוות שהוא ישקם את המפלגה הזאת שלא נותר לה למעשה סיכוי אחר ואז כאשר היה עליו לבחור בין משרד האוצר לאופוזיציה הוא בחר במשרד הביטחון-זו לא הייתה טעות זו הייתה נטישת דרך.

  במבט לאחור אני לא בטוח שהייתה לו אפשרות אחרת שכן המפלגה הזאת דהרה אז לקואליציה כפי שדהרה בימי ברק-זה בניגוד לצופן הגנטי שלה להשאר באופוזיציה והרחק מטובות ההנאה והאינטרסים הסקטוריאלים. שום דבר מגורמים אלו לא השתנה באמת.

  בבחירות הקרובות לראשות העבודה יכריעו שוב קבלני הקולות הגדולים,דהיינו פואד ועופר עייני מי ייבחר ומלחשים שהם הכריעו לטובת מצנע -אם זה נכון אז זה באמת יהיה אירוני

  • hani24  On יולי 8, 2011 at 8:50 pm

   אהלן משה, שלא ישתמע אחרת אני עדיין חושב שעמיר הוא הטוב מבין כל המועמדים אני רק טוען שלדעתי עדיין לא ברור לו התפקיד שהוא צריך לקחת על עצמו וחבל!
   אני לא יודע מה זה צופן גנטי טובות הנאה או אינטרסים סקטוריאליים, אבל אני חושב שהכול השתנה! וככול שהוא יקדים להבין זאת כך תפקידו היסטורית יהא גדול יותר….

   מצנע, פויה!!!!!!

 • איל  On יולי 8, 2011 at 8:13 pm

  תודה על הדיווח, הני. למרות שהיה יותר "נחמד" לקבל היום חדשות קצת יותר מעודדות.

  • hani24  On יולי 8, 2011 at 8:50 pm

   הי אייל, מצטער זה מה יש לי היום 😦

 • אזרח.  On יולי 8, 2011 at 8:21 pm

  הני, מפלגת האבודה היא פגר מת. כבר ב 2006 הצהרתי שהאבודה היא פגר מת. ראה בקישור :

  http://www.shooky101.com/?p=24097#comment-4434

 • אזרח.  On יולי 8, 2011 at 8:22 pm

  Hell ,במפלגת האבודה לא יודעים מהי סוציאל דמוקרטיה.

  http://www.shooky101.com/?p=24099

  אופיר פינס: מה זה סוציאל דמוקרטיה?

 • אזרח.  On יולי 8, 2011 at 8:28 pm

  ולכן, מי שמעוניין במפלגה סוציאל דמוקרטית ,חייב לפלג את האבודה.

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1073674.html

  "קידום מדיניות סוציאל-דמוקרטית, שבמרכזה מדינת רווחה רחבה, הוא הצידוק הרעיוני והתנאי הפוליטי להמשך דרכם של העבודה והשמאל הישראלי. ואולם, עיקור היסוד הסוציאל-דמוקרטי כתולדה של מאבקים בין-סיעתיים במפלגות השונות, ופיזורם ודילולם של הסוציאל-דמוקרטים בתוכן, גורמים לאיבוד אחיזתו של השמאל בחברה הישראלית. העדרה של מפלגה סוציאל-דמוקרטית מסביר את התחזקות הימין והפרוטו-פאשיזם הישראליים, שבהם מוצאים קורבנותיו המתרבים של משטר ההפרטה כתובת, כוזבת, למצוקותיהם.

  לפיכך, על הסוציאל-דמוקרטים שבעבודה לחתור לפילוגה על-פי החתכים הרעיוניים והמעמדיים, המגדירים כבר עתה את החזית הבין-סיעתית המעקרת אותה, וזאת ללא קשר להכרעה בשאלת ההצטרפות לממשלה. הפילוג יאפשר לניאו-ליברלים שבעבודה לחבור לנתניהו ולממש את היעדים, המוצהרים והבלתי מוצהרים, של מהלך זה. בד בבד עשוי הפילוג להיות צעד ראשון לכינון מפלגה סוציאל-דמוקרטית, שתמיר את החיזור הנואש של השמאל אחר המעמדות המבוססים והמסודרים בפנייה למעמדות הנשחקים והמנושלים, ותפעל לגיבוש כוח שייאבק לבלימת הידרדרותה של החברה הישראלית ימינה. "

  המאמר משנת 2009 .

  • hani24  On יולי 8, 2011 at 8:53 pm

   הי אזרח, נשמה, אל תהיה דטרמיניסט.
   אני מסכים על הכול אתה יודע איך אני נוגח בהם חדשות לבקרים, אבל למה לא לחשוב על שינוי? למה שעמיר לא יבין שהתפקיד שלו הוא לא למחר אלא להיסטוריה? מה יש, לא טוב להירשם בהיסטוריה כמי ששיקם את השמאל בישראל? כמו משה יעבוד אך לא יגיע לארץ המובטחת.
   פינס לא שם, יש עוד כמה לזרוק, אני מביא את המטאטא, אתה את היאה נגייס עוד כמה חברים שיביאו מריצות צבע ועוד ונבנה מחדש…אחלה בחלה יופי טופי…

 • Dena Bugel-Shunra  On יולי 8, 2011 at 10:07 pm

  מכל הפגישה הזו יצאה תמונה אחת מעולה של פרץ.
  Peretz & toys

  יוסי, שיהיה לנו רק בריא, קלט במצלמה את הכריזמה. לפחות את זה יש לו.

  • hani24  On יולי 9, 2011 at 8:11 am

   הי דנה אין ספק יש לו את זה רק חבל שהוא עדיין לא קולט לאן לקחת ״את זה״

 • עמית  On יולי 8, 2011 at 10:55 pm

  אני רוצה לוהאיר רק בנושא אחד, הנושא המוניציפלי וחלוקת הארנונה.
  הרעיון שישוב מתקיים מארנונה הוא רעיון ניאו-ליברלי טפשי כמו התפיסה הניאו-ליברלית.
  ישוב לא צריך להאבק על מקורות הכנסה, הוא צריך לקבל אותם בדין מהשלטון המרכזי.
  אפילו המערכת האמריקאית בה השלטון המקומי מקבל כסף ממס קניה/מע"מ אי אפשר לממן את השירותים האזרחיים בשנות האלפיים.
  המדינה צריכה לגבות מיסים ולחק אותם על פי מפתח של מס' תושבים פחות תקבולי הארנונה, רק כך יהיה שיוויון בין הישובים.
  המצב הנוכחי בו ישובים מנסים להקים אזורי תעשיה/מסחר ולהעביר אליהם עסקים גורם לתחרות בין הישובים, תחרות שסופה פגיעה בסדר העדיפויות הלאומי ונצחון קל לעשירים.
  בוא ניקח דוגמא ישוב חזק שהקים איזור תעשיה מפואר ופופלרי, מגיע אליו מפעל שרוב עובדיו גרים בישוב "עני". מה קיבלנו הקמה של מפעל רחוק מהעובדים = אובן זמן, עומס על כבישים, זיהום אויר.
  ניקח דוגמא אחרת, מועצה אזורית בגליל מקדמת הקמת מחצבה בשביל לקבל ארנונה, המחצבה קמה ויוצרת זהום רעש ואבק, התושבים שגרים בסמוך נפגעים מהזהום והרעש ופרנסתם מתיירות ניזוקה.

  • hani24  On יולי 9, 2011 at 8:15 am

   עמית כל מילה בסלע!!!!!!!
   אין כלל שאלה זו תפיסה שקרית, אני לא יודע מה זה ניאו ליברליזם. לדידי זהו גבב של שקרים שמטרתו לגנוב כסף מהעניים, וחיים מגביית מיסים במוניציפאלי זה חלק מרכזי בסיפור

 • shaultweig  On יולי 9, 2011 at 6:13 am

  סליחה על החריגה מהנושא

  במגזין הבלוגים "במחשבה שניה" כתבה תימורה לסינגר רשימה במלאות 7 שנים לפטירתה של נעמי שמר. לפוסט של לסינגר יש גם הפניה מהאתר רשיטמות. רשמתי תגובה שנוסף לפלגיאט מהבסקים הוזכרה גם גזענותה של נעמי שמר.

  התגובה שלי נמחקה.

  אז הנה כאן

  לאתר במחשבה שניה כתבה תימורה לסינגר את הפוסט הבא
  נעמי שמר – "יום יום ואיזה פלא". שבע שנים למותה

  http://2nd-ops.com/timora/?p=66504

  באתר שהסיומת שלו gov.il מוצאים את הפנינים הבאות

  היו שמתחו ביקורת על "ירושלים של זהב" בגלל 'היעדרם' של הערבים שישבו בירושלים המזרחית מן השיר ("כיכר השוק ריקה", "אין יורד אל ים המלח"). שמר הגיבה על כך לימים: "זה מעורר בי זעם נורא, הטיעון הזה. זה כאילו בן אדם מתגעגע לאהובתו והוא בא אל הפסיכיאטר שלו, עמוס עוז, ואז הפסיכיאטר אומר לו 'אל תדאג, היא לא לבד במיטה'… עולם שהוא ריק מיהודים, הוא בשבילי כוכב מת וארץ ישראל שהיא ריקה מיהודים היא בשבילי שוממת וריקה".

  בשנותיה המאוחרות העדיפה שמר להמנע מהזדהות גלויה עם עמדה פוליטית מסויימת, בין השאר מתוך חשש שהביעה לכך שעמדות השייכות לימין פוגעות בקריירה המוזיקלית שלה. עם זאת, באחד מראיונותיה האחרונים ציטטה את בעלה, מרדכי הורוביץ, שכתב כי "הערבים אוהבים את הרצח שלהם חם ומהביל". דברים אלו זכו לתגובה נסערת מצד מתנגדיה, והעיתונאי נחום ברנע אף ייעץ לקוראיו לעבור לצד השני של המדרכה כשהם פוגשים בה.

  http://wp.me/pMLO5-cl

 • דרור בל"ד  On יולי 9, 2011 at 10:54 am

  טעה מצנע כשאמר שעמיר פרץ בא ממקום אחר. גם הסבריו כי מדובר בתרבות פוליטית אחרת נועדו לכסות על הדמיון הרב בינו ובין תרבות רציחת הילדים (פרט לסוג המוסיקה לה מאזין הרוצח התורן).
  עדיף היה כי ימשיכו לרסס את עדות המזרח בDDT, יחזירו את הפרענקים למעברה, יימנו את פרופ' אמיר חצרוני לשר האי שוויון, את נתן זך לשר התרבות, יקימו קרן להמשך מחקריו של פרופ' ארתור רופין, ולא רק בבי"ח ע"ש שיבא, מאשר שילד פלסטיני אחד יירצח בעזה הנצורה.

  פלנגות מצפון אפריקה השתלטו על משרד הבטחון. אם כבר לרצוח ילדים, עדיף לצלילי מוסיקה קלאסית. הנה תזכורת לפשעיו של פושע המלחמה עמיר פרץ. הבלוגרים העלובים שנכחו בדיון הלא לגיטימי עם עמיר פרץ יישפטו גם הם, כולם, בהאג, בעוון הכשרת פשעי מלחמה בשיח הציבורי ושיתוף פעולה מלא עם ההסתה הציונית בתקשורת.

  On 12 July 2006, the suspect ordered the aerial bombardment of villages and cities in Lebanon, targeting essential infrastructure, such as water, food, fuel and electricity supplies. The bombing also damaged hospitals, clinics and schools – all places expressly prohibited from attack under international law. As a result of the bombing, ground assault and artillery fire, more than 1,200 people were killed including hundreds of children and elderly people.

  On 8th November 2006, the suspect ordered the shelling of Beit Hanoun, a neighborhood in Gaza, in response to rockets fired toward Israel. For 15 minutes, residential neighborhoods were shelled, resulting in the deaths of 19 people, including 9 children. At least 40 people were injured. Firing shells deliberately and indiscriminately into civilian areas constitutes a war crime.

  In August 2006, an official complaint was filed to the High Court in Morocco on the suspicion Peretz had committed war crimes and crimes against humanity. The suspect holds Moroccan citizenship. The complaint was filed by 3 Moroccan Jews, all renowned for their human rights work.

  העם הפלסטיני לא ישכח ולא יסלח (אם כבר שאלת למי אכפת מהסגר בעזה).

  • hani24  On יולי 9, 2011 at 11:15 am

   הי דרור נקודה להבהרה במילים ״למי איכפת״ כוונתי לא למי איכפת מהסגר חלילה וחס, כעת כשקראתי שוב לאחר תגובתך הבנתי שאולי זה היה יכול להתפרש בצורה אחרת. הכוונה היא למי איכפת מדעתו של עמיר בנושא…לדעתי הוא לא רלוונטי בעניין ולא יהיה רלוונטי. אם היינו יושבים מול ביבי או ברק זה אולי היה יותר רלוונטי….

   רק לשם ניקוי העניקה אני נגד סגר מכל סוג שהוא וחושב שסוג כזה של ענישה כללית אינו אנושי ולא מקדם שום מטרה כולל זו שלשמה הוא מוטל יענו ביטחון.

   אני מודה לך ומקווה שכעת האמירה ברורה יותר.

   וכעת אתה יכול להעמיד גם אותי לדין..;-)

 • דרור בל"ד  On יולי 9, 2011 at 7:24 pm

  הני שלום רב
  לי לא אכפת מה דעתו של פושע המלחמה עמיר פרץ בכל הנוגע לפשעיו, אבל אכפת לי מה חושבים אלו הרואים בו מנהיג אותנטי של מעמד הפועלים, ובמיוחד אינטלקטואלים ולוחמי צדק ושוויון.
  יהודה שנהב הזהיר מבגידת האינטלקטואלים במאמרו "הפוליטי מתעניין בך: אינטלקטואלים, כוח ופוליטיקה" (בתוך: יודעים ושותקים, ון ליר) וכן בתת הפרק "הערה על תפקידם של האינטלקטואלים בעת משבר", החותם את ספרו "במלכודת הקו הירוק". אני מניח כי גם אם לא קראת, דבריו אלו לא ייחדשו לך דבר.

  בכל הנוגע לפושעי מלחמה מזרחים, בגדו האינטלקטואלים ולוחמי הצדק (למשל מתי שמואלוף, למשל אתה (בעניינו של פרץ), למשל מאיר עמור (מאמרים על פושע המלחמה שאול מופז)), ולא הזכירו ולו במילה את פשעיהם של רבי המרצחים, כאילו היו אחרוני הציונים-אשכנזים (למשל, חנה בית הלחמי – תומכת קדימה ואפילו לא מתביישת בכך). אני לא מצאתי אף מאמר בעברית של יהודי-ישראלי על הנזק העצום הנגרם לחברה הישראלית (אניח לרגע לפלסטינית) כתוצאה מהכשרתם וקבלתם של פשעי ופושעי מלחמה כלגיטימיים. לא הפלסטינים (למשל אריז' סבאע'-חורי) הם אלו שצריכים לכתוב על כך, זוהי חובתם של האינטלקטואלים היהודים-ישראלים.

  מה יחשוב פלסטיני אם וכאשר יתעניין בדיכוי הציוני-אשכנזי נגד המזרחים ויקרא מאמר שלך או של שמואלוף בעניינו של עמיר פרץ? היות וכבר קרה (קרא) אומר לך מה הייתה תגובתו: כוס אמק כל הציונים! חבל שהיחיד שהתנגד להענקת פרס ספרותי כלשהו לקנוט המסון תוך התעלמות מוחלטת מעברו היה ליברמן. חבל שהיחידה שהתנגדה לכינוס מושב הלצים (שכונה בשיח הציוני כנס בלוגרים פוליטי) – מושב בו תכננו להשתתף ידידו הטוב של האנס, ולהבדיל הציונית-אשכנזית המכנה עצמה שמאלנית ופמיניסטית, ולהבדיל אלף אלפי הבדלות מנבזים אלו האיש היקר ולוחם הצדק מתי שמואלוף – הייתה אשכר אלדן כהן (להבדיל כמובן מליברמן).

  כשתרגמה אילנה המרמן את מסע אל קצה הלילה היא התייחסה בהרחבה לעברו של סלין. היו דעות בעד, היו דעות נגד, אבל אף אחד לא השתיק או הכחיש או טישטש או התעלם מעברו. יצחק לאור לא יכול להיות מנהיג השמאל כשם שקנוט המסון לא יכול להיות הסופר הלאומי של נורווגיה וכשם שעמיר פרץ לא יכול מנהיג של אף מפלגה לגיטימית. בנוסף לזאת וללא שום קשר, צדק משה גולדבלט כשאמר שבחירתו של [פושע המלחמה] פרץ בתפקיד שר לענייני רציחת ילדים (ציטוט מהזכרון – נדמה לי כי הוא בחר כינוי אחר) לא הייתה טעות אלא נטישת דרך. זוהי ללא ספק בגידה במזרחים ובמעמד הפועלים כולו.

 • שי זיו  On יולי 10, 2011 at 1:51 pm

  בלי חברה פוליטית אין שמאל בישראל. ההנהגה הותיקה של האבודה בגדה, ההנהגה הצעירה היא חבורה של למל"מים.

  • hani24  On יולי 10, 2011 at 1:55 pm

   שי נשמה, מה קורא(ה)? בשביל קורא ההדיוט כמוני תסביר מה זה למל"מים…..

 • אבי  On יולי 10, 2011 at 8:19 pm

  http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/?p=2470

Trackbacks

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: