כמו בבית….

אז יצאנו לסמינר, פורום גוש הפריפריות….הרבה חששות, קצת פחד מהתוצאה, אבל החלטנו שהגיע הזמן לעשות זאת….

חבורה של חברות וחברים, נשות ואנשי מאבקים, עמדנו אל מול גורלנו יצאנו יחדיו אל הלא נודע, סמינר משותף ראשון של יומיים של פורום גוש הפריפריות. אז אתם שואלים מה זה? ובזן זהו פורום שאני הגיתי לאחר המון זמן שבו לא מצאתי את קולה של הפריפריה במחאה החברתית של קיץ 2011, הפורום התפתח להיות יוזמה של כמה חברות וחברים פעילים במאבקים חברתיים ופעילי מאהלים ובבסיסו עמדו שני ארגונים חברתיים מרכזיים מוסאוא והקשת הדמוקרטית המזרחית .

לא אין ברצוני להאריך בדברים על הסמינר, ההחלטות או על העובדה שאנחנו יותאים ממנו מחוזקים פי כמה ולדעתי עומדים להפוך לכוח המרכזי של המחאה, מה שאנו כבר קרובים מאוד להיות. אני רוצה לספר על ערב התרבות שהיה לנו, לפני הסמינר הוחלט להביא נגן עוד על מנת שנוכל לשבת כולנו יחדיו ולהאזין למוסיקה לשיר וקצת להתפאנן, הגיע עלא עזאם, הבחור פשוט מוכשר ברמות על, והנגינה שלו וקולו הערב היו משהו יוצא דופן. הוא חייכן ומקסים, וישב עימו במעגל וענה לכל בקשה לשיר, היופי שבכול העת ישבו סביב אנשים שלא בדיוק ידעו מי ומה לפני הסמינר ופתאום הרגישו כי יש! מצאנו את המשותף. האמירות: "ואללה זה כמו בבית של סבא שלי, כולם היו יושבים סביב על הארץ והוא היה מוציא את העוד ומנגן…" חזרו בצורות שונות ואופנים שונים אולם היה ברור כי יש כאן רגע נדיר בו אנו, המזרחים והערבים, מצאנו שוב את המשותף לכולנו, פתאום לא היינו מלאים בחששות, שונאים וקצת אנטגוניסטים. כולנו שרנו יחדיו שירים של פאריד, אום כלתום וגם האחים אל כוויתי, והיה לנו טוב!

הנה כמה דוגמאות מאותו ערב מדהים:

ולמחרת, המשכנו, הרוחות סערו בבוקר, אולם הצלחנו להגיע לתובנות עבודה, וכולם עזבו בסוף היום עם חיוך רחב על פניהם. חברי הטוב להב היטיב לתאר זאת, ואני לא מצטט אלא מביא את רוח הדברים:המוסיקה עושה משהו שמילים לא יכולות לעשות, יש לה היכולת למצוא את החיבור בין אנשים שמקומות שאף אחד לא חושב עליהם. אז אולי הפעם, בזכות אותו ערב נעשה משהו שיזעזע את אמות הסיפים של החברה הישראלית מי יודע? אולי מוסיקה היא בכול זאת כלי מסוכן? 🙂

רק אהבה ואור…

עוד פרטים על "פורום גוש הפריפריות" בקורוב, בנתיים תוכלו לעקוב אחר נושאים שונים באתר "פעילי החצר האחורית"

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • Yigal Cohen  On אוקטובר 13, 2011 at 2:15 pm

  יחליילכו יה ערב.

 • שלמי  On אוקטובר 14, 2011 at 6:40 am

  עזוב אותך האני מי יקרה את כל זה!!! מתי הוא בא להופיעה בנתניה זאת השאלה שלי ?

  • hani24  On אוקטובר 14, 2011 at 1:31 pm

   הי שלומי, אני לא חושב שצריכה להיות בעיה להזמין את עזאם לנתניה תגיד תאריך ואני אברר…

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: