הפגנת חירום: בניגוד להחלטת הממשלה – רוב הילדים יגורשו!

בחייכם, הרי זה כבר לא נורמלי, חסר בית אתיופי מת ברחוב בדיוק באזור בו היה מאהל, ולאף אחד מהממסד לא איכפת! פקחי עירייה מחרימים שמיכות וציוד שינה מפליטים וחסרי בית וכולנו עומדים דוממים. ועתה, למרות החלטת ממשלה שלא לגרש ילדי מהגרי עבודה, החליט משרד הפנים בניגוד להחלטה לבוא ולהתחיל לגרש את אותם ילדים…..קשה לי, אתן/ם יודעות/ים אני חוקר מהגרי עבודה מזה כמה שנים ובמהלך אותן שנים הפכתי לפעיל בנושא. הכרתי המון מהגרות/י עבודה, ופעילות/ים שמעורבים בעניין. זמן רב חלמנו לעשות עבודה עם ילדי המהגרים בדבר זהות ושאר מיני שאלות, אז ביקשנו וקיבלנו ממשרד החינוך אישור לראיין בבית הספר ביאליק רוגוזין, ויש לנו הנתונים ואנחנו עובדים על החומרים ומפרסמים מאמרים. אבל העניין הוא לא באקדמיה או פרסומים, העניין הוא בבני האדם, ככול העמקתי את העניין בקבוצה זו כך הרגשתי יותר ויותר שבור לב אל מול המצאיות שהתהוותה לה כאן בישראל. חשתי חסר אונים כאשר שמעתי על מהגרי עבודה שנוצלו ולא קיבלו שכר, חשתי חסר אונים שבור לב אל מול אותן מהגרות עבודה שעברו התעללויות שונות ואכזריות, אך יותר מכול, מה ששבר את ליבי הוא היחס המשפיל שחווים כאן ילדי המהגרים.

אגלה לכן/ם, יש לי שני בנים, אוהד, בן ,15 ועידו, בן 6, ושניהם גרים כאן ומתחנכים כאן, ואני במהלך שנות השוטטות שלי בין מהגרי העבודה בישראל לא ראיתי שום הבדל בין בני לבין אותם ילדים ישראלים! הם ממש זהים, חושבים באותה צורה, מתנהגים באותה צורה, שומעים את אותה המוסיקה, אוכלים את אותו האוכל אפילו מעצבנים באותם דברים קטנים 🙂 ומזה כמה חודשים שיש לי תחושת מועקה כבדה, תחושה שמשהו לא טוב קורה כאן, פתחו את "מתקן הכליאה" לילדים, ורובנו החרשנו, נכון חלקנו עשו רעש מהעניין אבל רובנו לא אמרנו מילה. הנה וידאו של מישהו שניסה לעשות משהו מעניין כמה שמעו על זה:

אבל בכך לא הסתיימה הסאגה, בישראל כמו בישראל אזרחים לקחו את מה שהדמינה הייתה צריכה לעשות, והוקמו קוצות לוינסקי שונות יש את מרק לוינסקי, ג'אם לוינסקי וגם מה צריך לוינסקי — מה עושים שם, ובכן מביאים מרק, מעילים ועושים קהילה יחד עם מהגרי עבודה, פליטים וחסרי בית, אנשים טובים שנמאס להם מההזנחה והבלגן שקורה כאן. אבל כעת נראה כאילו לא יעזור אם ישארו רק קומץ לעמוד נגד אותה גזירה אכזרית ולא חוקית של גרוש ילדים ומשפחות, כעת הגיע הזמן של כולנו להתגייס ולסייע לנו לעמוד בפני אותה תוכנית של גרוש ילדים. כל פעם שאני כותב משפט זה נחמץ ליבי בקרבי, אני רואה את בני מובלים למטוס וזה הורג אותי, איך, באמת איך אנחנו יכולים לעשות מעשה מסוג זה?

ככה נראים הילדים שאנו, כולנו, מגרשים!

וזאת למרות שהממשלה התחייבה שלא לגרש את הילדים, זוכרים את הראיון של שרה נתניהו עם הילדה השיראלית המקסימה ומה שאמר בעלה וראש הממשלה בנימין נתניהו, אם לא הנה תזכורת:

אז אמרתי!

אז הנה מה שכול אחת ואחד מכן/ם שמרגישים כך יכולים לעשות, ראשית להפיץ, ושנית להגיע ולהביא כמה שיותר אנשים להפגנה שמתוכננת למוצאי שבת הקרובה:

תומכות ותומכים יקרים,
משרד הפנים התחיל להחזיר תשובות למשפחות שהגישו בקשות למעמד לפני שנה וחצי.
ביום חמישי ליווינו במשרד הפנים עם מספר משפחות שקיבלו תשובות חיוביות, וקשה לתאר את ההתרגשות שלהם ושלנו. זו ההוכחה שהמאבק הציבורי של מהגרי העבודה ואזרחים ישראלים, שלכם ושל המשפחות – יכול להצליח!
צפו בכתבה על המשפחות שקיבלו תשובות חיוביות (מדקה 2:10).

קצת מספרים
בקיץ 2010, לאחר מאבק של יותר משנה, החליטה הממשלה להעניק מעמד לילדים שעונים על מספר קריטריונים. 701 משפחות הגישו בקשות למעמד. 65 מתוכן נדחו על הסף.
לאחר יותר משנה ובעקבות לחץ מתמשך שלנו, משרד הפנים הודיע שיתחיל להחזיק תשובות למשפחות. על פי ההודעה של משרד הפנים 118 משפחות נוספות תדחנה, 275 יקבלו תשובה חיובית ו-260 בקשות עדיין בדיון והמשפחות לא תקבלנה תשובה בשלב זה.

מה קורה עם המשפחות שיידחו? מה עושים הלאה?
אנו נמשיך ללוות את המשפחות שיידחו ואת המשפחות שממתינות עדיין לתשובה. אנו מפעילים מערך סיוע מיוחד, בשיתוף מוקד סיוע לעובדים זרים, כדי לעזור למשפחות שיידחו להגיש עררים בפרק הזמן הקצר שהוקצב להן – 15 יום בלבד.

אנו נמשיך להיאבק עם המשפחות ולא נאבד תקווה גם אם יידרש לכך זמן רב.
אנו זקוקים לעזרתכם כדי להמשיך ולהיאבק, איך אפשר לעזור?

 • תרומה למאבק: כדי שנוכל לעזור לג'נל ולכל הילדים. לחצו על הכפתור משמאל ->
 • בואו להפגנת החירום בשבת, פרטים בהמשך.
 • הצטרפו לפעולה יומית עד להפגנה!
 • עזרו לנו להפיץ את המכתב הזה. 

עזרו לנו להגן על הילדות והילדים!

כדי לעזור למשפחות להגיש עררים, להמשיך ולצאת לרחובות, להעניק סיוע משפטי – אנחנו צריכים את עזרתכם הכספית.
עזרו לנו לפעול למען כמה שיותר ילדים, ניתן לתרום לארגון באמצעות:

משלוח המחאה לפקודת "ילדים ישראלים" לכתובת:
עמותת ילדים ישראלים
אצל יונתן שחם
קהילת בודפסט 3 תל אביב 69701

העברה בנקאית
לח-ן 496921 בנק הפועלים סניף 610
בעל הח-ן: ילדים ישראלים.
אם בצעתם העברה בנקאית, שלחו בבקשה הודעה עם פרטים אישיים לכתובת Yonatan@israeli-children.org.il
כדי שנוכל לאתר את התרומה שלכם.

תרומה מאובטחת בכרטיס אשראי
באמצעות הקישור:
http://tinyurl.com/israeli-children-credit

Help us help the children!
We need your support in order to finance the court appeals for the children who will be denied civil status'.
We must keep our struggle " alive and kicking " in the media as well as out on the streets.
 Saving all the children from deportation and granting them civil rights is our aim!!!
There are several ways to assist our struggle:
Sending a cheque, made out to the order of “Israeli Children”
Please mail to address:
Israeli Children c/o Yonatan Shaham, Kehilat Budapest 3, Tel Aviv 69701
A wire transfer to account #496921 Bank Hapoalim, branch number 610
Account owner: Israeli Children
IBAN:
IL46-0126-1000-0000-0496-921
SWIFT: POALILIT
A secure donation through credit card, using this link:
הפגנת חירום! הזדמנות אחרונה לעצור את הגירוש!
יום שבת 25.2 19:00 צועדים מרחבת הבימה אל משרד הפנים (קפלן פינת בגין)

האם אנחנו נמשיך לשתוק בזמן שילדים חפים מפשע נעצרים, נכלאים ומגורשים מהבית היחיד שהם מכירים?

זה לא רק איום, זו לא שמועה, הגירוש כבר פה.

הפיצו את ההזמנה בפייסבוק, בדואר אלקטרוני ומפה לאוזן!

כמו ג'נל, יש ילדים וילדות נוספים שאלי ישי וביבי ינסו לגרש. והם גם יצליחו אם אנחנו לא נתנגד.

זה לא מספר או סטטיסטיקה שמגרשים, אלו בני אדם שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו.

הם יגורשו כדי הדלת תמשיך להסתובב וקבלני כח האדם ימשיכו להתעשר על גבם של המהגרים ושלנו.

אל תגידו זה לא אפשרי, אל תאבדו תקווה! כי ביחד יש לנו את הכוח להשפיע ולשנות, בדיוק כפי שעשינו בשלוש שנים האחרונות!

ההחלטה שלך לבוא או לא לבוא להפגנה, משפיעה ישירות על החיים של הילדים.

יריד מזון רב תרבותי Multi Cultural Food Fair
יום א' 4.3.2012 החל מ-16:00 בדיזנגוף סנטר

אירוע פייסבוק

**תודה מיוחדת למעצבת דניאל ויינברג שעיצבה עבורנו את ההזמנה!

אתם/ן מוזמנים/ות לטעום מאכלים מרחבי העולם ולהנות מחוויה קולינארית יחודית.

אירוע פסייבוק
ביריד יהיו דוכני מזון ממדינות רבות ובינהן: בורמה, הודו, פיליפינים, תורכיה, נפאל, דרום אמריקה ועוד.

בואו להנות מצד שלא הכרתם של קהילת מהגרי העבודה בישראל.

כל הכנסות האירוע קודש למען רווחת ילדי מהגרי העבודה.

 

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • מיקי  ביום פברואר 21, 2012 בשעה 4:49 pm

  יש לי חבר בארה"ב – גם הילדים שלו שרים כמו האמריקאים, ואוכלים כמותם

  כשתיגמר לו הויזה הוא ישוב לכן ואם לא ירצה יגרשו אותו

  אולי תסביר למה הם שונים?

  נ.ב. מכיר עובדים מאריתראה – נחמדים ושקטים. כשדברתי איתם הסיבה שהם כאן היא פשוטה – יש להם אשה וילדים (אפי' נחמדים) שם, אבל מה לעשות אפשרויות התעסוקה מוגבלות ולא מרווחים כמו שכאן (מילים שלהם).
  נו, באמת – נראה לך שאנחנו צריכים להיות המפלט של מי שרוצה איכות חיים גובהה יותר?

  • hani24  ביום פברואר 21, 2012 בשעה 5:28 pm

   הי מיקי, גם אני מכיר ישראלים רבים שחיים בארה״ב ורבים מהם מקבלים גרין קארד וגם אזרחות, מעניין כמה כאלו ילדי עובדים זרים אתה מכיר. רוצה שנדבר אולי קצת על אירופה או קנדה? רוצה קצת לקרוא על הנושא? כי יש עוד המון דרכים להביט על הנושא הזה ולא דרך החבר שלך שמעניין אם הוא באמת יחזור כשתיגמר הויזה.

   לגבי האריתראים, מלבד לעובדה שבפוסט זה אני בעיקר משיח על ילדי מהגרי העבודה כאלו שהוזמנו לכאן על ידי ממשלת ישראל רק שהמדינה חשבנה, או שלא!, יבואו עובדים יעבדו וילכו הביתה, לא יתאהבו לא ילדו ילדים כלום! מקס פריש הפילוסוף הגרמני כבר אמר זאת ״רצינו עבדים זרים וקיבלנו בני אדם…״

   ושוב לאריתראים, צריך מדיניות ברורה ולעסוק במבקשי מקלט היות ורובם כאן תחת קטגוריה זו. האמן לי שאני בעד סגירת השערים לחלוטין למהגרי עבודה, פליטים ומבקשי מקלט ולהסדיר את הבלגן שקורה כאן. אבל!!! גרוש ילדים שלא ידעו מדינה שפה או תרבות אחרת זה לא!!! הפתרון.

 • ישראל כהן  ביום פברואר 21, 2012 בשעה 6:06 pm

  כאן זה ארץ ישראל ופה זה מדינת היהודים , העובדים הזרים באים לכאן לזמן מוגבל של 5 שנים , והם יודעים טוב מאוד שעליהם לחזור למדינתם , זה שהם פתאום מחליטים להתחתן ולהוליד ילדים זה כבר בעיה של ההורים שלהם , הרי כבר נאמר :"סוף למעשה במחשבה תחילה"
  מדינת ישראל הוקמה כמדינה לעם היהודי , ולא מדינה לכל לעניי העולם השלישי מאפריקה ואסיה הרחוקה , ולגבי מי שכתב את המאמר הזה , אתה יודע למה הילדים שלך אוהד ועידו דומים לילדים של העובדים הזרים ? כי גם אתה לא יהודי , אתם מקסימום גויים דוברי עברית , הם גויים דוברי עברית מהפיליפינים , והילדים שלך גויים דוברי עברית כי הסבא והסבתא שלהם הם צוענים וקוזאקים , החוק במדינת ישראל זה חוק השבות , לכן כל השמאלנים פוחדים שיעלו עליהם כי הוריהם זייפו תעודות זהות של יהודים שנספו בשואה , ודרך זה הם נכנסו לארץ בדרכי מירמה ועבדו עבור הקומוניסטים מרוסיה , עכשיו אחרי שהמשטר הקומוניסטי נפל , הם עובדים עבור האיחוד האנטישמי האירופאי המתאסלם , ומזרימים כספים עבור הקרן החדשה להשמדת ישראל , על מנת לפגוע במרקם החברתי , הכלכלי , התרבותי בישראל , ולהציף את מדינת ישראל במאות אלפיי גויים אפריקאים שרובם מוסלמים מסודאן תומכי אל קאידה , ובכך לגרום לישראל טרור כלכלי , טרור רפואי , טרור תברואתי וטרור בביטחון הפנים, מספיק יש את העם הדימיוני הזה שהמציאו השמאל שנקרא "פלסטיני" , לא צריכים כאן עוד צרות

  • Leila Peretz  ביום פברואר 21, 2012 בשעה 6:51 pm

   "כאן זה גרמניה ופה זה מדינת הגרמנים , היהודים באים לכאן להרוויח על חשבונו , והם יודעים טוב מאוד שעליהם לחזור למדינתם , זה שהם פתאום מחליטים להתחתן ולהוליד ילדים זה כבר בעיה של ההורים שלהם , הרי כבר נאמר :"סוף למעשה במחשבה תחילה"
   גרמניה הוקמה כמדינה לעם הגרמני, ולא מדינה לכל הפרזיטים המסריחים משום מהמזרח האירופאי הנחשל. ולגבי מי שכתב את המאמר הזה , אתה יודע למה הילדים שלך אוהד ועידו דומים לילדים של היהודים ? כי גם אתה יהודי , אתם מקסימום יהודים דוברי גרמנית, הם יהודים דוברי גרמנית מפולין , והילדים שלך יהודים דוברי גרמנית כי הסבא והסבתא שלהם הם צוענים וקוזאקים , החוק בגרמניה חייב להשתנות , לכן כל השמאלנים פוחדים שיעלו עליהם כי הוריהם זייפו תעודות זהות של גרמנים מהגזע הארי , ודרך זה הם נכנסו לארץ בדרכי מירמה ועובדים עבור הקומוניסטים מרוסיה , כשהמשטר הקומוניסטי יפול , הם יעבדו עבור כל גורם זר שרוצה להשפיל את גרמניה , ומזרימים כספים עבור הקוצות שפועלות להשמדת גברמניה, על מנת לפגוע במרקם החברתי , הכלכלי , התרבותי בגרמניה , ולהציף את מדינת גרמניה במאות אלפיי יהודים מטונפים שרובם רודפי בצע וגנבים ותומכי השטן , ובכך לגרום לגרמניה טרור כלכלי , טרור רפואי , טרור תברואתי וטרור בביטחון הגזע הארי. מספיק , לא צריכים כאן עוד צרות. נעלה לשלטון ונפעל לגירוש כולם כשלב ראשון ואחר כך נמצא להם "פתרון סופי".

   וברור שהשם כוהן הוא מסווה כי התולעים האלה מתנכלים לגרמנים הטובים כמוני שרוצים לשמור על טוהר הגזע ועל מדינתם בלי זיהום השרצים היהודים האלה."

   • hani24  ביום פברואר 21, 2012 בשעה 6:56 pm

    כמעט גם אני כתבתי כך, אבל מפאת כבוד הבלוג שלי נמנעתי….צדיקים ומלאכות….הני

  • hani24  ביום פברואר 21, 2012 בשעה 6:52 pm

   ישראל למרות שאתה בור, גזען וקסנופוב, אענה לך, היות והנושא חשוב מאנשים חשוכים ובבורים כדוגמתך!
   ברור לכל מדינה שמביאה מהגרי עבודה שבסופו של יום היא תעמוד בפני שוקת שבורה, אנחנו לא צריכים גזענים כמוך להבהיר לנו את המצב, די לנו להביט באירופה ולראות מה התחולל שם עם הגלים הגדולים של מהגרי העבודה של נות ה-70, אולם ישראל אינה מדינה נבונה דייה ללמוד את הלקח, ולא הם לא באים רק לעבוד, בדיוק כמו המערכון של הגשש "…רק הילד גומר אוניברסיטה ואנחנו בחזרה, מה זאת אומאת על המזוודות….בן כמה הילד שנה…" כשזה על ישראלים בארה"ב זה מצחיק, אבל כשהנעל על הרגל השנייה הכלבים נובחים….

   לגבי השאלה, מהי מדינת ישראל, למרות הטיפשות שבתשובתך, הייתי מציע שתקרא מעט אודותי ואז נחזור לויכוח לגבי יהדות וגויים ועוד…למרות שאינני מגדיר את עצמי בהכרח כיהודי….זו שאלת מיליון הדולר, האם ישראל בשנת 2012 היא עדיין יהודית? שהרי כמעט ברור לכולם שהרוב הלא יהודי בישראל גדל ועוד מעט ותתהפך לה הקערה. השאלה היא מה עושים? האם כמוך מתנהגים בצורה וולגרית ודורסנית או שחושבים על פתרון?

   אבל הרי תמיד יש לנו את הנובחים שיביאו את הגועל לכאן, וידברו על שמאל וימין, יהודים ולא יהודים פלסטינאים ועוד הכול רק על מנת שלא להסתכל פנימה ולהבין מה אנחנו עושים! אנחנו מגרשים ילדים שלא יודעים מולדת אחרת! יהדות או לא, יש גם הומניות ושאלה של הטמעה חברתית….אבל אתה הרי יהודי טהור, מזכיר משהו מההיסטוריה הלא כל כך רחוקה של אירופה הטיעונים שלך….ולעדתי אויל מושלם! אז תוציא את הראש מהבור שהוא נמצא ואולי יחד נמצא פתרון, אחרת הדלת המסתובבת ועוד שאר מיני המצאות ידחו אותנו למצבים קיצוניים יותר….

 • ישראל כהן  ביום פברואר 23, 2012 בשעה 12:21 am

  ישראל בשנת 2012 היא עדיין יהודית 75% מאזרחי המדינה הם יהודים , ולא רק ש75% מאזרחי המדינה הם יהודים , אלא אותם יהודים הופכים ליותר דתיים וחרדים , בעוד שהחילוני השמאלני הממוצע נכחד כי הוא מוליד , רק 2 ילדים בן ובת , הבן שלו הופך להיות הומו ובכך הוא קוטל את השושלת של הוריו החילונים השמאלנים , ואילו הבת שלו נוסעת להודו ודופקת את המוח שלה בכל מיני סמים , ובכך נסתם הגולל על השמאלנים החילונים , ולגבי שאר ערב רב ואספסוף של גויים(חוץ מהדרוזים בני בריתנו והצ'קרסים בני בריתנו) , נסראללה ואירן ידאגו לזה שהם יברחו מכאן , קצת טילים על ת"א והופ כל השמאלנים החילונים יהיו על מטוסים לעבר אירופה , וכל העובדים הזרים הלא חוקיים, והתיירים ששכחו לצאת מהארץ , והמסתננים האפריקאים , כולם יברחו בחזרה לארצם , ואלא שבכל זאת ישארו טילי נסראללה ואירן יהפכו אותם לאבק

  • hani24  ביום פברואר 23, 2012 בשעה 9:46 am

   נו בחייך, אתה הרי בור וגזען! זה די ברור ממה שאתה כותב. הייתי ממליץ לך לקרוא קצת לגבי מספרים בישראל אולי סרגיו דה-לה פרגולה מהמכון "להצלת העם היהודי" אולי קצת פרופ' סופר מאוניברסיטת חיפה ואפילו איאן לוסטיג לגבי דמוגרפיה…אולי קצת מהבורות תעבור לך, לגבי הגזענות, ממנה רק מוות יציל לצערי, לזה אין תרופה….וחבל לי שאין….

 • אמיר קופרשטיין.  ביום פברואר 23, 2012 בשעה 6:55 pm

  פה זו המדינה שלי וזכותי המלאה להחליט מי יכנס לפה ומי לא.
  נורא קל לעשירים לקרוא לתושבי דרום תל אביב בורים וגזענים כל עוד הם דואגים למסתננים שם.
  אף יפה נפש לא יקח מסתנן הביתה.
  ברור גם שהמטרה היא לתת לכל אלה אזרחות בסופו של דבר כי צריך להביא מצביעי שמאל.
  הנה כתבה מהיום על 50 מליון מליון שקלים שמשולמים על חשבון המיסים שלי כדי לתת טיפול למחלות של המסתננים.
  http://www.israelhayom.co.il/site/newsletter_article.php?id=15235&hp=1&newsletter=23.02.2012

  • hani24  ביום פברואר 23, 2012 בשעה 10:34 pm

   אין לי ספק שזו המדינה שלך, ויש ממשלה למדינה שלך, והממשלה החליטה שהיא מביאה מהגרי עבודה, וכעת הממשלה שלך, במדינה שלך תריכה לטפל בעניין. אני יודע, אתה יודע יותר טוב, ולך ברור הכול, וזה בסדר, אולם אתה יודע יש ניסיונות לפנינו בעניין וכולם הסתיימו בקליטה המונית של מהגרי עבודה. אני א טוען שצריך לקלוט את כולם אולם חלק מהן לא ספק. אני עוד טוען שיש לסגור את השערים ולא להכניס יותר על מנת שנוכל לטפל בנושא בצורה מהותית.
   אני מבין שאתה חושב שהם כולם בעד השמאל אולם אתה בטח תתפלא לדעת שלא כך הוא הם ברובם מסכימים עם הצד היהודי בסיפור הלאומי ואף מארים רגשות פטריוטיים חזקים ביותר.
   ולסיום, בחייך אתה מביא כתבה מהסמרטוטון הזה בשרות כוחות השחור…איפה הבינה שלך?

 • אמיר קופרשטיין.  ביום פברואר 23, 2012 בשעה 11:06 pm

  מהגר עבודה צריך לבוא לפה לתקופה ,לעבוד ולחזור למדינה שלו וכך כל הצדדים מרויחים.כך קורה למשל עם התאילנדים.
  מהגר עבודה שנשאר באופן לא חוקי פה אחרי תום האשרה שלו צריך בעקרון להיות מגורש מכאן.
  מהגר כזה לא זכאי לשום זכויות כי אין פרס למעבר על חוק.
  מי שהסתנן בכלל לא צריך להיות מורשה לקבל פה משהו.
  רן רזניק היה תחקירן עם הרבה חשיפות הרבה שנים בעיתון הארץ (שאני גם אוהב לקרוא) .
  פתאום הוא עבר לישראל היום שמספר לציבור דברים שלא תקרא עליהם בהארץ (כמו הכתבה על המחלות של המסתננים) ואז הוא נהיה לסמרטוטן בשרות כוחות החושך.
  זוהי בדיוק הסובלנות והפתיחות של אנשי שמאל לדעות אחרות ולחופש ביטוי.
  מזל שיש ישראל היום-קצת גיוון דעות.
  ובאמת מעניין לדעת באיזה שכונה אתה גר והאם יש לך סודאנים ליד הבית.

  • hani24  ביום פברואר 23, 2012 בשעה 11:19 pm

   הי אמיר, יש לי מהגרי עבודה סביב הבית ולעיתים גם בתוך הבית, מה הבעיה? לא מדובר להשאיר את כולם, אלא רק חלק מהם, מדובר כאן במאבק על הילדים! אני מבין מה שאתה כותב אבל כעת אנחנו בפני מצב נתון ויקרא כאן משהו, גם בגרמניה בשנות ה-70 דיברו כמוך בסופו של יום הם קלטו יותר מ-6 מיליון מהגרים טורקים!

   לגבי רן רזניק, הוא פשוט היה חייב ללכת לכיוון זה על מנת להמשיך ולהתפרנס, ברוא כרומאי, אני מרחם עליו.
   לגבי השמאל, לצערי אני באמת לא ידוע אשמח אם תלמד אותי מה קורה שם זה עלום בפני….
   מקווה שעניתי על כל השאלות שלך בעיקר אלו הנובעות מגזענות
   הני

 • איילת  ביום פברואר 25, 2012 בשעה 11:21 pm

  הני היקר.
  הגעתי במקרה לבלוג שלך עקב חיפוש חומר על פליטים.
  קרא בבקשה את הכתבה כאן:
  http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4170765,00.html
  אני אחת מהאמהות.
  ובוא תגיד אם אתה מוכן לשים את הילדים שלך בגן הזה.
  גזענית אני לא כי אין לי בעיה עם ילדים אתיופים בגן ואני גם אוהבת את החברים האתיופים של הילדים שלי.
  לא מוכנה שהמדינה תתן לזרים מקום בגן או כל דבר אחר על חשבון האזרחים שלה.
  והילדה שלי לא תכנס לגן כל עוד יהיו שם מסתננים.

  • hani24  ביום פברואר 26, 2012 בשעה 1:37 am

   אהלן איילת, אני שמח שהגעת לבלוג שלי. שאלה קלה כי התשובה שלי היא כן, אני הייתי שם את הילד שלי בגן ואם הייתי מגלה מקרה כזה הייתי עושה שמות!!! כי תפקיד המדינה הוא לדאוג לכל התושבים בתחומה, אזרחים וגם לא אזרחים. המחלות הללו מגיעות לא משמים אלא מתנאים ירודים ומהעובדה כי אין לאנשים אלו שרות רפואי!!!!
   לא הבנתי את הקשר לאתיופים, זה ממש נשמע כמו יש לי חברים יהודים/הומואים/לסביות ועוד…..
   מקווה שעניתי
   בברכת שבוע טוב
   הני
   נ.ב. כל הכתבות הללו שצצות על מחלות ועוד מעירות אצלי נורת אזהרה ופעון אזעקה זה נראה לי קמפיין לקראת גרושים המוניים…..

 • רונן צלח  ביום פברואר 27, 2012 בשעה 4:43 pm

  למה אתה כל כך מתאמץ להשאיר פה את כל הזרים האלה?
  למה המדינה צריכה לספק משהו לכל מי שהסתנן כמה מדינות באפריקה והגיע לגינת לוינסקי?
  בדרום תל אביב מצטופפים הרבה סודאנים בדירה ובעל הבית משכיר להם בסכום שישראלי כמוני לא יכול להרשות לעצמו-זה חלק נכבד מהעליה במחירי הדירות וכמובן שהתקשורת לא מדברת על זה.
  יש לי טענות קשות לממשלה על זה שהיא לא שמה מוקשים על גבול סיני ולא עושה מספיק כדי לסלק את כל מי שלא שייך לכאן.
  ואם היו ילדי מסתננים בגן שלי גם אני לא הייתי שולח לשם את ילדי.
  אני בטוח שאקבל תשובה שאני פשיסט\גזען\נאצי\קסנופוב וכו, מקוה בנוסף גם לתשובה ענינית.

  • hani24  ביום פברואר 27, 2012 בשעה 9:52 pm

   אהלן רונן, זה סאלאח? לא שזה משנה.
   לא, אני לא חושב שאתה זגען או פשיסט או קסנופוב. אני חושב שאתה אחד הראשונים שעונים כאן בטעם. מלבד עניים המוקשים כי זה באמת טיפשי!
   אז בוא ונעשבה זאת כהלכה:
   1. אני לא רוצה להשאיר כאן את כל הזרים! אני חושב שיש חלק ניכר שצריך להמשיך בדרכו וללכת מכאן! אני חושב שאנחנו צריכים לסגור את הגבולות ולא להביא לכאן שום זר משום קטגוריה מלבד מבקשי המקלט, וגם איתם צריך להחליט מה עושים.

   2. הפוסט הזה לא מדבר על פליטים, הוא מדבר על ילדים שנולדו כאן התכנחו כאן והדבר היחידי שהם יודעים מהו זה ישראל וישראליות (מה שזה לא יהיה)….

   3. כמובן שנושא הדיור נפגע ובעיקר נפגעים אלו שהם המוחלשים ביותר, לא מרכז תל אביב חלילה וחס אלא בעיקר הדרום נווה שאנן ושכונות שפיירא, ואני חושב שהכי קל לממשלה לעשות את זה משום שאלו הנפגעים העיקריים והרוויחים הם טייקונים ואנשים שהם בעלי חברות כח אדם….וכמובן שהתקשורת לא תדבר על זה כי זה לא מעניין אותה כי לרוב אלו הם מזרחים או אתיופים או מוחלשים מחבר העמים לשעבר בעיקר מהרפובליקות האסיתיות….

   הפתורן, לדעתי, הוא לא מוקשים או גרושים המוניים. הפתרון הוא סגירה מולטת של הגבולות והתחלה של הסדרה של המעמד של האנשים שנמצאים כאן. ראשית הילדים. שנית כל מהגרי העבודה, מי שיש לו ויזה נשאר עד שמסיים מי שאין לו פתרון על מנת להחזירו לארץ המוצא שלו כמו כןף ישראל חייבת לפתור את בעית הפליטים ומבקשי המקלט, משהו חייב להעושת ברמה של מדיניות.

   ולשאלה מי יחליף את כל מהגרי העבודה, ובכן גם בעזה וגם בגדה יש המוני אנשים שרוצים לעבוד ומוכנים לעבוד, להחזיר אותם למעגל העבודה לתת להם להרויח כסף מעבודה ותראו איך יהיה כאן אחלה שלום וכל הגבול ירגע….
   אני מקווה שלמרות שעניתי שלא לרוחך לא תגיד שאני יפה נפש/שמאלני (ואני לא!) ואהבל ומה עוד 🙂

   אחהל שם זה רונן סאלאח!
   הני זובידה

טרקבאקים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: