מקופלת….

קו ישר מחבר בין דו"ח וועדת לוי, הקובע כי בישראל אין כיבוש, לבין הצעת החוק של ח"כ אקוניס להעניש ישראלים שילינו או יסיעו פליטים ולמקרה של משה סילמן שהצית את עצמו – בשלשת המקרים ה"אחר" הוא שקוף, בין אם הוא פלשתינאי, בין אם הוא פליט ובין אם הוא אזרח ישראלי עני! לבעיות המאחזים והפליטים עדיפים פתרונות הומאניים – אחרת הטרוף ימשיך לחלחל לתוך החברה הישראלית ולכלותה מבפנים…..

שתי החלטות השבוע קיפלו לתוכן את כל הטמטום, האטימות והרוע שיש לנו במדינה הנפלאה הזאת, אבל הכלבים נובחים והשיירה עוברת….

אני יודע, השבוע כולם מדברים על אולמרט, אחלה שיבושם לכם, אני היום החלטתי לעסוק במקום השקט והמסוכן של התודעה, או איך שמוחקים לנו את התודעה ומעצבים לנו את דרך החשיבה. אז על מה אני מלין? ובכן, חוסר היכולת האינהרנטית של המערכת הפוליטית לקבל החלטה בנושאים חשובים הפכה לה למשהו מיתולוגי בישראל, ראו מקרה גיוס חובה, התנתקות, כן שלום לא שלום ועוד…

אולם השבוע אוזלת ידה של המערכת הפוליטית בראשותה של הממשלה הביאה אותנו לתחתית הבאר. במקום שישבו על המדוכה נבחרי העם ויכריעו בשאלות של מאחזים, התנחלויות ועוד, העבירו נבחרי הציבור שלנו את ההכרעה לידי וועדה. ובישראל וועדות כמו וועדות, אתה יודע היכן זה מתחיל אבל לעולם לא יודע היכן זה נגמר, וועדת לוי ממש קבעה רף חדש להשתלטות הבירוקרטים על המדינה.

ישבה לה הוועדה בראשות השופט אדמונד לוי, משפטן מוערך ככול שיהיה, וחבריה היו עוד שניים השופטת בדימוס תחיה שפירא ועו"ד אלן בייקר, המתמחה במשפט בינלאומי — והגיעה להחלטה הזויה, בישראל אין כיבוש! אתם מבינים זאת? ביבי והסופר-קואליציה, או הקואלקטיקוס (על משקל הגלקטיקוס), ניסו להכשיר כמה מאחזים – אבל מה שקרה זה במקום לקבל עוגייה באה הוועדה ובבת אחת דחפה את כל החלה לתוך גרונם.

אז מה בעצם עשתה הוועדה? ובכן הוועדה פתרה ופטרה את הבעיה, ובכן בכל שטחי יהודה ושומרון, אליבא ד'הוועדה, כל איסורי וועדת ז'נווה לא רלוונטיים, ישראל יכולה לבנות כמה שתרצה איפה שתרצה על מנת להמשיך את בניין המדינה היהודית. יש להזכיר כי וועדה זו לא נוצרה בחלל ריק היא הייתה התגובה לדו"ח המאחזים שהוגש על ידי טליה ששון – גם הוא היה חלק מאזלת ידה של ממשלת שרון, משנת 2005, שבעצם רצתה לקבל גושפנקא לפינוי והרס המאחזים ולכן פנתה לעו"ד טליה ששון – מכך, משתמע שבעצם הגענו למצב זה, בעקבות אוזלת ידם של שני ראשי ממשלה שרצו לקבל גיבוי משפטי לפעולותיהם, מחד פינוי מאחזים ומאידך הכשרתם, ובתמורה קיבלו דוחות שהיו קשים לעיכול.

אולם, גם אם נקבל את דו"ח המאחזים על כל הבעייתיות שלו, דו"ח לוי הוא בעייתי עשרת מונים, ראשית הוא לוקה בעיוורון מדהים שהוא לרוב נחלתם של משפטנים. וועדת לוי ללא מצמוץ מחקה את כלל האוכלוסייה הפלשתינאית ש"חיה", אם נכון לקרוא לפורמט זה חיים, ביהודה שומרון והגדה המערבית. ככה מבלי משים, לוי, שפירא ובייקר, לא "ראו" כשלושה מיליון אנשים. שנית, אותם חברי וועדה החליטו גם להתעלם כי משנת 1967 כל אותם תושבים חיים לא תחת משטר אזרחי אלא צבאי. וכמובן, ואולי המדהים מכול, הם פשוט נתנו אסמכתא להמשך "מפעל" ההתנחלויות בכול מקום ביהודה שומרון והגדה המערבית. אותי מעניינת נקודה אחת, שנעלמה לחלוטין מהדו"ח, מה לדעת כל אותם חברי וועדה מהווה כיבוש? אולי פסקה אחת קטנה שתפתור את כל הדילמה. ועדיף על כך, שהפוליטיקאים שלנו לא ימנו וועדות מטעם ויתחילו לקחת אחריות.

החלטה שנייה שהתקבלה השבוע הייתה האישור הטרומי של חוק שיזם ח"כ אופיר אקוניס, שלפיו כל ישראלי שיעסיק, ילין, או יסיע מסתנן לא חוקי יעמוד בפני עונש של חמש שנות מאסר ו/או קנס של חצי מיליון שקלים. כמה דברים מדאיגים אותי בעניין זה, הראשונה היא מי יחליט מיהם אותם מסתננים לא חוקיים, לפחות מידיעות שונות נראה כי הממשלה לוקחת חלק אקטיבי בשינוי סטטוס הפליטים. שנית, נראה לי שחוק זה הוא קצת בעייתי בעיקר בשל עברו של העם היהודי בייחוד החלק שבילה באמצע המאה שעברה במרכז ומזרח אירופה. ראו, אני יודע שאזכור השואה מעצבן המון אנשים, אבל הרי אנחנו עשינו סרטים רבים על אומץ ליבם של אלו שניסו לברוח והוחזרו לתופת (ראו את הסרט "אקסודוס") – ועד כמה באנו חשבון על העולם שידע והחריש, ומה אנו עושים כאן בישראל של 2012? אנחנו אמורים לנדות את אותן האנשים לא להעסיק אותם, לא להכניס אותם לביתנו או לרכבינו, בעצם אנו אמורים להתעלם מהם…

נחשף ופורסם על ידי יגאל שתיים

נחשף ופורסם על ידי יגאל שתיים

מה שמדהים אותי, שרובנו לא רואה את הקשר בין הדברים, אולם בין וועדת לוי לחוק שיזם אופיר אקוניס יש קו ברור שמחבר – שניהם רוצים שנתעלם מאנשים, מפליטים ומפלסטינאים! הם רוצים שלא נראה אותם, וכך אולי הם ייעלמו מחיינו. אני מצטער, אבל זה לא יקרה! אנשים אל נעלמים כי אתה לא רוצה שהם יהיו כאן מחר או מייחל להיעלמותם, זה לא קורה ניסיתי….אז אני מציע לכולם להתעורר ולהתחיל לחשוב על פתרונות הומאניים בשטחים הכבושים וגם בתוככי מדינת ישראל, כי זה כבר לא רק שם זה גם כאן….ולצערי המקרה של שבת בערב, בו הצית עצמו משה סילמן במהלך הפגנת השנה לתחילת המחאה – מחזק את הטיעון הזה. את הליניות והתפיסה הבעייתית של היחיד ניתן לראות במילותיו של ראש הממשלה ביבי נתניהו שטען כי מדובר בסיפוא אישי אך לא כך הוא….

ובשולי הדברים אי אפשר בלי, כאשר פוליטיקאים מועמדים לקין יש מין דפוס מדהים (להוציא את אברהם הירשזון, היוצא מן הכלל שאינו מעיד על הכלל) מסתבר כי המוצא הוא מקדם סטטיסטי די טוב לזיכוי, תשאלו את דרעי ואולמרט (הנה מאמר שמנתח את המקרים). ויש עוד דבר אחד שחייבים לציין, גם הפעם הקריבו את הש"ג – רק שהפעם היא אישה ומזרחית…מעניין מה הם חשבו….שרק היא עשתה קומבינות? או שרק אותה תפסו כי היא לא חכמה? אישה? או מזרחית?

וככה לסיום, ממש אחרון, חשבתם שנושא המוצא אינו רלוונטי יותר, גם בבחינת השכר וההשכלה הגבוהה טעיתם…מסתבר שמוצא הוא גם מקדם טוב להכנסה טובה….תלוי מניין הגעת…

שבוע טוב

הני

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • מנחמי בן-ציון  ביום יולי 15, 2012 בשעה 4:30 pm

  לתאר מצב, זו אומנותם של עתונאים, שמקבלים שכרם לפי המילה ,לכן לרוב, משעממים את
  הרוב שיודעים מה קורה סביבם, לא פחות טוב מהם. מה עוד לא בסדר במדינה, כולם יודעים.
  מה אתה היית עושה לתיקון ,או ,זה כבר משהו אחר, שמצריך חשיבה ולבור הזה אני לא
  אפול ,הרי אין בדעתי להפרד מהנהגת, חבורת "הקוטרים" שאני מפרנסם הרוחני .כי פיתרון
  תמיד אפשר לבקר, אז למה לי להיות המבוקר ? אני ממיסדי ה"קשת המזרחית" כבר החלטתי
  ממזמן ,שהקשת שלנו איננה הקשת רבת הצבעים המאוחדת ,אלא הקשת שיודעת, אך ורק
  לירות חיצים (ולא השגתם דבר). לכן השם שמתאים לכם יותר ,הוא הבומרנג המזרחי .

 • דרור בל"ד  ביום יולי 15, 2012 בשעה 5:15 pm

  זהו יום לקללות ולא לתגובות ענייניות. אני חייב להעיר כי לא "ביבי והסופר-קואליציה, או הקואלקטיקוס (על משקל הגלקטיקוס), ניסו להכשיר כמה מאחזים" אלא דווקא טליה ששון וכנופיית שלטון החוק – אשכנזים המזוהים עם מרצ ושלום עכשיו – הם אלו שניסו (והצליחו) להכשיר התנחלויות ע"י המושג הציוני-אשכנזי "מאחז לא חוקי". בכך סללו את הדרך המשפטית (ע"פ החוק הציוני הלא לגיטימי) להתנחלויות כן חוקיות (ע"פ הציונים). מה שקרה זה שבא אדמונד לוי ואמר שהמלך (בגצ או איך שהאשכנזים קוראים למוסד הזה) הוא עירום. זה דווקא לזכותו. אני רואה בהכרזתו לעג לכל מערכת המשפט הציונית-אשכנזית, ותעדנה צווחותיהן של ששון וגלאון על בידוד בינ"ל ודה לגיטימציה של שלטון החוק הישראלי – המטרה המוצהרת של הBDS שאני, כמו כל אדם הגון בכל העולם כולו, תומך בו.

  וַיֹּאמֶר טליה ששון אֶל-עָמוֹס, חֹזֶה, לֵךְ בְּרַח-לְךָ אֶל-אֶרֶץ יְהוּדָה; וֶאֱכָל-שָׁם לֶחֶם, וְשָׁם תִּנָּבֵא. יג וּבֵית-אֵל, לֹא-תוֹסִיף עוֹד לְהִנָּבֵא: כִּי התנחלות חוקית היא ע"פ בגצ. יד וַיַּעַן עָמוֹס, וַיֹּאמֶר אֶל- טליה ששון לֹא-נָבִיא אָנֹכִי, וְלֹא בֶן-נָבִיא אָנֹכִי: כִּי-בוֹקֵר אָנֹכִי, וּבוֹלֵס שִׁקְמִים. טו וַיִּקָּחֵנִי יְהוָה, מֵאַחֲרֵי הַצֹּאן; וַיֹּאמֶר אֵלַי יְהוָה, לֵךְ הִנָּבֵא אֶל-עַמִּי יִשְׂרָאֵל. טז וְעַתָּה, שְׁמַע דְּבַר-יְהוָה: אַתָּה אֹמֵר, לֹא תחרים את -יִשְׂרָאֵל, וְלֹא תַטִּיף, לBDS. יז לָכֵן כֹּה-אָמַר יְהוָה, [לביבי, לשטייניץ, לשר הרווחה כחלון, לשרון גל ולתקשורת הציונית, לבועז נול ולאמנון דפני, למצביעי מרצ, לכל הציונים המקדשים את בגצ]: אִשְׁתְּךָ בָּעִיר תִּזְנֶה וּבָנֶיךָ וּבְנֹתֶיךָ בַּחֶרֶב יִפֹּלוּ, וְאַדְמָתְךָ, בַּחֶבֶל תְּחֻלָּק; וְאַתָּה, עַל-אֲדָמָה טְמֵאָה תָּמוּת, וְיִשְׂרָאֵל, גָּלֹה יִגְלֶה מֵעַל אַדְמָתוֹ.

 • מרק לוינסקי  ביום יולי 15, 2012 בשעה 5:26 pm

  למה אין קרדיט למה שמשמש כאן כאילוסטרציה – אבל הוא פרסום וחשיפת זיוף ויזות הפליטים על ידי יגאל שתיים?

  • hani24  ביום יולי 15, 2012 בשעה 5:30 pm

   הי לא ידעתי…קיבלתי את זה דרך דרך כמובן שאשים קרדיט…תודה….תוקן שוב תודה….

  • דרור בל"ד  ביום יולי 15, 2012 בשעה 11:50 pm

   קרדיט ליגאל שתיים (להלן יוסי גורביץ2). יום שישי האחרון, 13 ביולי. גורביץ2 מדבר ב"הבוקר הזה", אריה גולן, רשת ב'. (בערך ב7 וחצי, 1:26:00 למניינם של הציונים, שלושה רבעים מתחילת התכנית). לא למד דבר ולא חצי דבר. אפס מאופס.

   • hani24  ביום יולי 16, 2012 בשעה 12:23 am

    הקרדיט הוא על התמונה ותו לא…זה לא שאני חושב שהוא עושה משהו טוב מלבד להאדיר את עצמו ומפעל שפוגע באוכלוסיה המקומית תוך ניגוחם בצורה פטרנליסטית וקולוניאליסטית עד כדי גועל לפעמים – ולדעתי גם פוגע בחלק ניכר מאוכלוסיית מהפליטים — אבל זה מה יש לנו כאן….
    ועל כך כבר כתבתי בלינק זה:
    http://wp.me/pJ07z-hNM

 • מנחמי בן-ציון  ביום יולי 15, 2012 בשעה 5:40 pm

  שמת את כל האשכנזים בסל אחד, זו הכללה לא לגיטימית .מה עם כל "האשכנזים" של
  ישראל ביתינו ,המתישבים בהיו'ש ,מצביעי הליכוד וכו' .מה לנו וטליה ששון ,יריב אופנהיימר
  שהזהיר אותי לבל אטרידו ,פן יגיש נגדי תלונה במשטרה. מתי יתחילו לסווג את האנשים
  על פי דעותיהם ולא מוצאם העדתי? ממתי המוצא העדתי, הוא פועל יוצא של דעה פוליטית?

 • hani24  ביום יולי 15, 2012 בשעה 5:49 pm

  חברות וחברים יש לנו כאן טרול בינינו אנא נסו שלא להאכיל אותו כי זה יוצר בעיות…למי שלא מכיר הנה הסבר קצר….
  http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%9C_%28%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%98%D7%A8%D7%A0%D7%98%29

  • מנחמי בן-ציון  ביום יולי 16, 2012 בשעה 8:42 am

   זה מה שקורה לאנשים, שאין בכחם להתמודד,כמה קל לצוף בים המלח (ים המוות)
   וכמה קשה בכינרת (ים החיים) והמבין יבין .הני ,מנהיג הכת הדגול , מזהיר "מדמונים"
   ואומר לכם מה לחשוב ,מה ולמי לכתוב, כדי שלא יבצרו לו "בעיות". זה האיש וזו רמת
   היכולות שלו .

 • מנחמי בן-ציון  ביום יולי 15, 2012 בשעה 7:12 pm

  הני ,במונח "טרול" היטבת לתאר את מה שאתה עושה ,לגבי החברה בישראל .שליחותך ברורה,
  לפורר את החברה מבפנים . זו תוצאה שכל שונאי ישראל מיחלים לה. לא אני מתחזה ואפילו
  מכרתי לך דירה. אני חושב שמי שמתחזה זה אתה, לא תשבע נחת מהקקפוניה, שאתה מנסה
  ליצור כאן, להרעיל את הנוער בשנאת עדות .

 • נבות  ביום יולי 16, 2012 בשעה 12:10 am

  טוענים שאין שקיפות בארץ ?

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: