רק עם משקפת רואים את החרא…..

התחננתי בפני כולם, חכו, חכו ליום חמישי ה-6 לדצמבר 2012, זה הלילה הקובע, אז כולם יפקידו את הרשימות, אל תמהרו…ובכן הלילה קרה וכעת יש לי כמה דברים להגיד על הלילה המוזר הזה.

אז זה קרה. הלילה בו "נשברו השיאים בפוליטיקה הישראלית" – "התרגיל המסריח" הרשימות הוגשו ועמיר פרץ עזב את מפלגת העבודה! שלי מתראיינת לרשת בית ומדברת בפנים ישרות (לא שאני מבין איך אפשר להחזיק פנים ישרות עם כל השקרים והאי דיוקים) על כך שעמיר "בגד" (במטבח עוד עומדות הסכינים המגואלות בדם גבם של עמיר, ברק, פואד ועוד). אבל ניחא בגד היא טוענת "החצוף עבר מפלגה!" והיא מזועזעת ומתחלחלת! מעניין שלי מה קרה לזיכרון לטווח קצר שלך? מניין הגיעו: נחמן שי? נינו אבסדזה? ומניין הם לקחו את הכסף שאת תבזבזי בהנאה גלויה? האם זה לא קדימה? ומה עם שמולי ושפיר? האם הם לא "פלירטטו" עם כמה וכמה מפלגות עד שאת הגעת והצעת להן/ם את "הדיל הטוב ביותר"?

ולרגע אם נעזוב את כל זה, המהלך ששלי הובילה הפרישה עם כינוס ועידת המפלגה בה הוחלט (או שאת החלטת) שיוסי יונה לא יוקפץ 4 מקומות כפי שהגיע לו, ויותר מכך כפי שכתוב בחוקת המפלגה – הוכיח כי את נאה דורשת נאה לא מקיימת "מיס קלין". ואת כל זאת עשית היות ורצית לדבוק בדימוי הימני המחודש שלך — לא שאני חושב שיש ספק בכך שאת לא מתאימה לשמאל ומעולם לא התאמת – ולשם כך אם צריך לחסום את יריב אופנהיימר, מנכ"ל שלום עכשיו, כן יהי! שלי החליטה ללכת בכול הכוח ולהעביר "תרגילון מסריחון" (אולי באמת השם המתאים לך הוא: שלי נתניהו — הוא זרק את פייגלין ומיכי רצון ואת את אופניהיימר) בוועידה, העפה של יריב אופנהיימר אחורה ועל הדרך גם יוסי יונה נפגע ועלה רק מקום אחד אבל כמו בכול מבצע צבאי גם כאן יש נפגעים, נכון שלי? וכל זה ממש שניות לאחר שעמדת על הבמה ומבלי להקיא הצלחת לנאום נאום שכלל מילים כמו "נמאס מהסאוב והלכלוך והשטיקים…" מעניין איך ישנת בלילה!?!? ומעניים מה הייתה או תהייה תגובתו של יוסי יונה אם בכלל, שהרי זה מסוכן ואת יכולה להעיף אותו מהמפלגה.

אבל לא די לה! כל התקשורת והאינטרנט החליטו לקום להם בקול צעקה גדול, עמיר הבוגד! ואני טוען בבסיס כל זה עומדת לה גזענות, חלקה סמויה וחלקה גלויה והרי לכם למה. ראשית, עמיר ניסה, הוא עשה מהלך, רץ לרשימת המפלגה, ניסה להכתיב סדר יום כלכלי-מדיני, לא עבד לו, ברור היה לו שהגברת יו"ר הולכת לקראת ישיבה בממשלת נתניהו, ועבורו זה לא בדיוק מצב אידאלי. כן, אני יודע, יש מצב שגם ליבני תשב עם נתניהו. אולם משם הוא יוכל לצאת החוצה עם פחות ביקורת מאשר אם הוא היה עושה את המהלך הזה מתוך העבודה. שנית, עמיר עשה את המהלך לבדו! הוא לא ניסה פצל את המפלגה, הוא לא רצה לפגוע בה בצורה אנושה, אפילו מקורביו למדו על המהלך מהתקשורת הוא לא ניסה לקחת עימו עוד אנשים – האיש החליט שדי לו! מה הבעיה? שלישית, הרי ברור לכולן/ם שעמיר פרץ ושלי יחימוביץ לא מסתדרים, הנתק היה מוחלט בין השניים, היא בגדה בו על ימין ושמאל והקמפיין לראשות המפלגה היה מלא בסממנים של שנאה וגזענות. נתק זה התגבר עם הגעת הפריימריז והשניים עבדו זו נגד זה, מה שבסופו של יום סייע לפרץ בהחלטתו.

  נחשו מי זה? (רמז איש צבא בכיר ופוליטיקאי ידוע מאוד!!!) ואם הצלחתם סיפרו את מספר הפעמים שראיתם את התמונה הזו בתקשורת!

נחשו מי זה? (רמז איש צבא בכיר ופוליטיקאי ידוע מאוד!!!) ואם הצלחתם סיפרו את מספר הפעמים שראיתם את התמונה הזו בתקשורת!

מכאן עולה השאלה: מה הבעיה? מה היה כל כך לא מוסרי במעברו של פרץ? האם רק על מוסר אנו מדברים? שהרי הוא עובר לתנועה מבלי לקחת מימון מפלגות, מבלי לנסות לפצל ולקרוע את מפלגת העבודה, וחשוב אולי מכל עושה זאת בחשאיות וערב הגשת הרשימות, על מנת שלא לעורר בחישות במפלגה. ובכול זאת כולם מתנפלים עליו. אני רוצה לפשט את הסיפור הזה באמצעות דוגמא ממקרה אחר בו עמיר היה מעורב, סיפור המשקפת הסגורה. בהיותו שר ביטחון עמיר יצר לסיור קיבל משקפת והביט דרכה עם העדשות מכוסות – יאמר לכם כל מי שאי פעם קיבל משקפת עשה זאת לפחות כמה פעמים בחייו – ראו דוגמא מטה. אבל עמיר, שגם כך היה שר ביטחון הכי פחות מוערך בתולדות מדינת ישראל, מה שלימים התברר כאווילות מוחלטת מטובלת בגזענות, טבל בקיתונות של בוז לעג וקלס. מי יודע אולי גם מהלך זה שזוכה בבוז וקיתונות של לעג שטבולות במידה לא מעטה של גזענות יתברר ביום מן הימים לנכון ומוצלח?

  ועכשיו התמונה הזאת, מי זה? וכמה פעמים ראיתם או דנתם בתמונה זו....

ועכשיו התמונה הזאת, מי זה? וכמה פעמים ראיתם או דנתם בתמונה זו…

כמו כן, עם הגעת הרשימות הנה כמה רשמים:

 1. סה"כ נרשמו 34 רשימות לכנסת! כמה מהן הזויות לחלוטין! (כרגיל!)
 2. כמה הזויה הרשימה של "עם שלם" – נכון אמסלם הוא אחלה דמות – אבל להציב סביבו קבוצה לא ברורה של אנשים (אגסי?!?!?) – וההתנהלות עם שטרן…לא נראה טוב.
 3. המפלגה הקומוניסטית הישראלית מציגה ברביעייה הראשונה – ארבעה גברים שלשה ערבים ואשכנזי אחד – מעניין מה דעתם על ייצוג נשים ומזרחים – בתור קומוניסטים זה נראה לי קצת מריח לא טוב….
 4. לאחר שני כישלונות בקלפי התנועה הירוקה חברה לתנועה של ציפי לבני – וקיבלה מקום 13 בלבד!
 5. יש עוד אנשים מהעבודה וקדימה שחברו עם התנועה – מה שמצחיק הוא שבראש עומדת מישהי מהמשפחה הלוחמת – ורוב התנועה היא יונית עד צחה…
 6. עוצמה מסתמנת בתור "כך" החדשה – מעניין אם היא תעבור את וועדת הבחירות או שתיפסל – הקמפיין שלהם קצת מלחיץ – "חודוד אמאמק"….מעניין למי הם מתכוונים?.
 7. המחאה החברתית ניפקה כמה מפלגות  – "ארץ חדשה" "הפיראטים" "מפלגת כלכלה" "צדק חברתי בראשות גד הרן" – נראה לי שכולן גם יחד לא יעברו את אחוז החסימה…

כעת בואו ונמתין לקמפיינים ולהתבטאויות הפוליטיקאים כי מצעים מלאים אין לאף מפלגה…

בחירות, יהיה אחלה,

שבת שלום

הני

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • Uriel  ביום דצמבר 7, 2012 בשעה 5:57 pm

  שלום הני
  אתה מתלונן (ובצדק) על גזענות והדרת נשים אצל כמה מפלגות… למה לא להזכיר לטובה את דע"ם?
  דע"ם אמנם אולי לא תעבור את אחוז החסימה, אבל בהחלט יש להם רשימת מתמודדים מרשימה לפחות מבחינת נשים, מזרחים ערבים וכו'. היה מן הראוי להזכיר אותם לדעתי http://www.yaffo.co.il/article_k.asp?id=3877

  • hani24  ביום דצמבר 7, 2012 בשעה 6:58 pm

   בחייך…אתה לא קורא קבוע שלי, נכון? אולי תירשם לפרסומים של הבלוג זה יפתור את הבעיה….לבנתיים תן מבט בזה:
   http://wp.me/pJ07z-hV6

   • שמעון טריקי  ביום דצמבר 7, 2012 בשעה 7:30 pm

    מעניין מה יתגלה אחרי הבחירות על הנעשה בפריימריס.

   • urielemil  ביום דצמבר 7, 2012 בשעה 7:49 pm

    🙂
    my god, that was stupid of me!!!
    especially since I did read that previous article of yours where you mentioned daam… 🙂
    I guess my alzheimer has kicked in earlier than expected 🙂

    • hani24  ביום דצמבר 7, 2012 בשעה 8:23 pm

     אין דאגה הכול בסדר בעיקר לאחר התזכורת כעת כל שעליך לעשות הוא להפיץ את הטורים….;-)
     שבת שלום
     הני

     • עמית  ביום דצמבר 7, 2012 בשעה 11:32 pm

      ובלי קשר לפרישה של עמיר וההתנהגות האינפנטילית של יחימוביץ' נשאלת שאלה: אם איזה מפלגה אפשר עכשיו להזדהות.

 • ליאור  ביום דצמבר 8, 2012 בשעה 4:41 pm

  מצטער אבל אתה ממש לא מדייק ואפילו בצורה לא מקצועית. נחמן שי ונינו אבסדזה לא לקחו איתם אף לא שקל אחד מקדימה! והם גם התמודדו בפריימריז שזה להוציא בעצמם כספים מכיסם ולפנות למתפקדים עם כל המשתמע מכך. קצת דיוק

  • hani24  ביום דצמבר 8, 2012 בשעה 6:06 pm

   ליאור זה שאתה לא מבין בפוליטיקה ניחא אבל להגיד לי שאני לא מבין זה כבר טפשות!

   נכון מימון מפלגות הם לא לקחו כי הם לא יכולים לקחת (ותקן אותי אם אני טועה אבל לא כתבתי שהם לקחו מימון מפלגות – למרות שיש מצב שהם כן יקבלו חלק אבל בשל הספק לא רשמתי זאת!) אבל קשר ח"כ לציבור לקחו גם לקחו – ויש עוד משאבים שהם לקחו עם הליכתם מקדימה – והיות וזוהי כממשלת מעבר גם מן הכנסת אין יוצא ואין בא אז לא ניתן להחליפם. אני אוהב את נינו את לנחמן אין לי שום רגש מיוחד – אבל זה מה שהם עשו….
   כעת אשמח אם תבוא ותלמד אותי משהו שאני לא יודע או לחלופין בצורה מקצועית ביותר תגיד טעיתי! אבל ראה הוזהרת סוף מעשה (במקרה זה כתיבה) מחשבה תחילה!

 • דרור בל"ד  ביום דצמבר 9, 2012 בשעה 11:56 am

  לכל השוקלים להצביע למרצ. זהירות!!!

  1. מרצ חתמה הסכם עודפים עם מפלגת פושעי המלחמה לבני-פרץ (מכאן עולה התשובה לשאלה: מה הבעיה? מה היה כל כך לא מוסרי במעברו של פרץ)?
  אלא שפרץ סבור אחרת: "על מה יצא הקצף? על כי דיברתי שלום? על כי רדפתי שלום?… בלי הסכם מדיני לא יהיה צדק חברתי, והשילוב ביניהם הוא המפתח לצמיחה ולצמצום פערים…העם היהודי הוא עם רודף שלום (!!!) וכולנו רוצים בו… עבורי השלום הוא נכס אלקטורלי".
  http://www.haaretz.co.il/news/elections/1.1880554

  פושע המלחמה עמיר פרץ חבר לפושעת המלחמה ציפי לבני, לציוני האשכנזי ברק אהוד אובמה, להילרי קלינטון, למנהיגי מדינות המערב ה"נאורות", ולאבו מאזן שערק לקדימה. כל אלה מדברים כיובל שנים על שלום, על מו"מ לשלום, על תהליך השלום, על רדיפת שלום, על יד המושטת לשלום, וכו' וכו'. הבנייה באזור E1 מסוכנת לא בגלל השפל האנושי המוסרי אליו התדרדרה התנועה הציונית (להלן התנועה), אלא בגלל שהוא מסכן את פתרון (כך!) שתי המדינות – כלומר את המשך הדיבורים הבטלים והמו"מ העקר ממנו סובלים בעיקר הפלסטינים, כמו גם תושבי שדרות אשר מולכים בכחש ע"י מנהיגים לא אחראיים, וממנו נהנים בעיקר בעלי אינטרסבים צרים, כולל אלו המרוויחים (ממון ושררה) מפיתוח מה שמכונה כיפת ברזל ושאר אמצעים לרציחת ילדים לצלילי מוסיקה קלאסית.

  2. מפלגת העבודה חתמה הסכם עודפים עם מה שמכונה יאיר לפיד בשיח הציוני. למרות החלחלה שעולה מעצם המעשה הבזוי הזה, עדיין לא ברור כיצד החלטת כי "ברור היה לו [לפושע המלחמה פרץ] שהגברת יו"ר הולכת לקראת ישיבה בממשלת נתניהו". בינתיים גם פושעת המלחמה לא הצהירה שלא תשב עם מר נתניהו באותה ממשלה.

  3. לעניין הביקורת העניינית: הני זובידה, מה דעתך על מאמר התמיכה של יוסי יונה בשלי יחימוביץ?
  http://news.walla.co.il/elections/?w=/2780/2593741

  4. להצביע לדע"ם זה לתפוס שתי ציפורים במכה אחת: גם להצביע לזחאלקה וגם להצביע לאישה בראשות המפלגה. שיהיה בהצלחה. עדיין אני סבור כי ישנה בחירה אחת ויחידה אשר עדיפה עליה.

טרקבאקים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: