מתוך הגיפ'ה "יצאת נסיך"…

נו יש את הסיפור המזרחי המצליחן, נו אתם מכירים אותו, זה שנשלח לכלא, אבל על זה כבר כתבתי, וכבר אז אמרתי מעניין איך זה שאת כל העבריינים….

ריכזו בתנועה אחת מזרחית, ש"ס ואילו מכול חברי הכנסת האחרים מצאו דוגמית (יענו דוגמא ממש קטנה של עבריינים), מחפשים לדעת למה? הנה הסיפור על הנסיך, שלמרות שטבל בג'יפה עד צוואר הצליח לצאת נקי וזך…

 זה התחיל כאיש המרכזי של בנימין נתניהו, עבר דרך מנכלו"ת הליכוד והגיע עד למנכ"ל משרד ראש הממשלה (כנראה שתפקיד זה יש משהו שמוציא מאנשים את הצד ה"בעייתי" שלהם ראו מקרה שמעון שבס). ב-1997, שנה לתוך התפקיד, ליברמן מתפטר, כנראה בשל חקירה משטרתית שעמדה נגדו. עובר לעסקים פרטיים – מרוויח הון תועפות, כמובן בלי שום קשר לתפקידים הפוליטיים שלו והקשרים שיצר בעטיים, אולם ב- 1999 ליברמן עושה את הצעד המשמעותי ביותר בקריירה הפוליטית שלו ומכריז על הקמת המפלגה "ישראל ביתנו". ישראל ביתנו זוכה ב-4 מנדטים בבחירות אלו, לאחר מכן בבחירות ב-2001 הוא חובר ל"איחוד הלאומי" שזוכה ל-7 מנדטים – פרישות וחזרות הן המשחק וב-2004 הוא שוב מתמודד בסיעה עצמאית תחת השם ישראל ביתנו וזוכה ל-11 מנדטים בעיקר מקולות העולים מחבר העמים לשעבר; הקפיצה הבאה באה לאחר שישראל ביתנו פורשת מקואליציית אולמרט ב-2008 ובבחירות 2009 המפלגה זוכה ל-15(!) מנדטים השלישית בגודלה בכנסת.

בין לבין ליברמן אינו קופא על השמרים, ב-1999 ליברמן מואשם בתקיפת קטין, מה שקרה זה שליברמן ג'וניור חטף מכות, הלך וקרא לאבא, שהחטיף למחטיפים ואיים עליהם שאם יחזרו לנוקדים (התנחלות בשטחים) יכה אותו. ליברמן מורשע, כן שר החוץ בישראל הוא תוקף ילדים מורשע(!) בעיסקת טיעון אך בכול זאת מורשע. הפסיקה הייתה פיצוי של 10,000 ₪ ועוד קנס של 7,500 ₪ מפסק הדין עולה שזו לא הייתה דקה של עצבים אלא מהלך מתוכן היטב וכי היה בו הבנה של אי חוקיות המעשה…סימן לבאות? הנה הציטוט: "מעשיו של הנאשם לא היו כה מינוריים באופים. אין המדובר בפעולה אחת בודדת שנעשתה כתגובה ספונטנית וללא כל חשיבה מוקדמת, אלא בסדרת מעשים שבוצעה בפרק זמן, שהיה בו די כדי להביא את הנאשם לשלוט ברוחו ולהימנע מביצועם, כולם או חלקם. הנאשם היה נחוש בהחלטתו להעניש את הילד שהשתתף בתקיפת בנו והתעלם מאי החוקיות של מעשיו ומהשלכותיהם כלפי המתלונן ולא רק כלפיו.‏"‏ (פ (י-ם) 2000/01 מדינת ישראל נגד אביגדור ליברמן, ניתן ב-25.9.2001‏).

אך כנראה שזו לא הייתה נורית אזהרה גדולה מידי! בשלב הבא ליברמן חבר לאיש אחר בשם מיכאל צ'רנוי, השם מוכר לרבים מפרשיות שונות המפורסמת מהן היא פרשיית בזק וגד זאבי, אולם לא בכך עסקינן. צ'רנוי ידוע מאוד ומקובל מאוד בקרב פוליטיקאים רבים, אולם במקרה דנן מסתבר כי עלה חשד כי מיליוני שקלים, בזמן כהונת ליברמן בכנסת, הוזרמו לחברתו "נתיב אל המזרח" כשוחד, כאשר המזרים המרכזי הוא מיכאל צ'רנוי. ואם לא די בכך, מסתבר כי ליברמן העביר את כישוריו העסקיים לביתו, מיכל, שלה הייתה חברה בשם "מ.ל. 1" (מעניין מה ראשי תיבות אלו מייצגות J)  והיא הייתה המתווכת בתשלומי השוחד. השיטה לטענת המשטרה הייתה העברת מיליונים לחברה מגורמים בחו"ל ששימשו כתשלומי שכר גבוהים במיוחד לליברמן ולבתו.

אבל המתחיל במצווה אומרים לו גמור, והפרשה האחרונה הייתה סביב תפקידו כשר חוץ, חשדות הועלו כי ליברמן קיבל משגריר ישראל בבלארוס, זאב בן אריה, פרטים על אודות בקשה שהעבירה משטרת ישראל לממשלת בלארוס בנושא החקירה נגדו! החקירה גם העלתה שאלות לגבי מעורבותו של שר החוץ בקידומו ומינוייו של בן אריה במשרד החוץ. בן אריה הורשע וכמובן נשלח לרצות ארבעה חודשי עבודות שרות!!!!

ואילו מיודענו? נו, תראו כנראה שבמדינת ישראל הכול עקום, כי גם הניסיון ל"התעדכן" בפרשה, וגם החקירה המסועפת הביאו את היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין שלא להגיש נגדו כתבי אישום בפרשות השוחד ולהסתפק בתיק המשני של "מרמה והפרת אמונים"! כמו כן, הנסיך, החליט לצאת ריש גלי, ולגיד לכולן/ם כי הוא אינו מתכוון להתפטר – שהרי הוא לא עשה כלום! "הוא נתן לי מעטפה, קראתי וזרקתי לאסלה" – וזה היה נכון ליום חמישי ה-13 לדצמבר שעה 20:30 היום הודיע ליברמן בשעה 16:15 כי החליט להתפטר מתפקידו כשר חוץ – לעמוד לדין בניסיון לנקות את שמו.

אולי בגלל זה מעמידים אותו לדין?

אולי בגלל זה מעמידים אותו לדין?

מישהו רוצה להתערב על התוצאות או התיק הבא שלו?!? אני מעריך בטחון או חוץ בממשלת נתניהו….ואולי עוד חקירה…מעניין מה יעשה איתה היועץ המשפטי….בכול מקרה רק לשם סיבור העין ראו את הרשימה הבאה:

רק לשם השוואה

 1. חבר הכנסת יאיר לוי – בשנת 1994 — הואשם והורשע בעבירה של העברת 300,000 ₪ למשפחה – 4 שנות מאסר בפועל 3 שנות מאסר על תנאי וקנס בסך 275,000 –

–          ע"פ 1289/93 יאיר לוי נגד מדינת ישראל, ניתן ב-28 בדצמבר 1994‏

 1. חבר הכנסת עופר חוגי – בשנת 2006 — הואשם והורשע בקבלת דבר מרמה בנסיבות מחמירות, בשימוש במסמך מזויף, רישום כוזב במסמכי תאגיד וניסיון לקבל דבר במרמה על מנת לקבל תקציב גדול יותר ממשרד החינוך להסעות (כשני מיליון שקלים) – נשפט לשנתיים מאסר בפועל, שנה וחצי מאסר על תנאי וקנס על סך 12,000 ₪. חוגי ערער לעליון על עצם הרשעתו, והפרקליטות על קלות העונש (!) עקב כך עונשו הוחמר לשלו שנות מאסר בפועל וכן קנס של 200,000 ₪. ‏

–          ת"פ 264/03 מדינת ישראל נגד עופר חוגי, ניתן ב-25 בדצמבר 2006‏.

–          ‏ת"פ 264/03 מדינת ישראל נגד עופר חוגי, ניתן ב-19 בפברואר 2007‏

 1. חבר הכנסת רפאל פנחסי – בשנת 1997 – הורשע בבית משפט השלום בגין העברת כספים שלא כדין, נגזרו עליו 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס.

–          לצערי לא מצאתי מספר תיק אבל מצאתי מובאה לגבי הפסיקה והעונש  – "ביום י"א לחודש כסלו תשנ"ח, 10 בדצמבר 1997, הרשיע בית-משפט השלום בתל-אביב-יפו את חבר הכנסת רפאל פנחסי, על-פי הודאתו, בשתי עבירות של קשירת קשר להשיג מטרה אסורה – עבירה כהגדרתה בסעיף 500(7) לחוק העונשין, תשל"ז1977- – ובעבירה של מסירת הצהרה כוזבת ביודעין, עבירה כהגדרתה בסעיף 9א לחוק מימון מיפלגות, תשל"ג1977-. לאחר שישה ימים, ביום י"ז בכסלו תשנ"ח, 16 בדצמבר 1997, גזר בית-המשפט את עונשו של חבר הכנסת פנחסי לשנים-עשר חודשי מאסר על-תנאי שלא יישא בעונשו אלא אם יעבור או ינסה לעבור במשך שלוש שנים עבירה מן העבירות שהורשע בהן. בנוסף לכך הושת על חבר הכנסת פנחסי קנס בסך של 20,000 ש"ח או שלושה חודשי מאסר תמורתו."

 1. אריה דרעי – בשנת 1997 – הורשע אריה דרעי בגין עבירת שוחד אחת, שלוש עבירות מרמה והפרת אמונים וקבלת דבר מרמה בנסיבות מחמירות. כמו כן, הוא זוכה מעבירת שוחד אחת ומרישום כוזב במסמכי תאגיד. על דרעי נגזרו ארבע שנות מאסר וקנס של 250,000 ₪. ב-2000, דרעי מערער, דוב סעיפי הערעור נדחים, אך העונש ממותק בשנה לשלוש שנות מאסר.

–          ת"פ (י-ם) 305/93 מדינת ישראל נגד אריה דרעי‏

–          ת"פ (י-ם) 1872/99 מדינת ישראל נגד אריה דרעי

 1. חבר הכנסת יאיר פרץ – בשנת 2006 – הודה בקבלת דבר במרמה – עקב קבלת תואר אקדמי במרמה – נידון ל-12 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 6,000 ₪. (הבין שלגשת למערכת המשפט יכול לעלות לו ביוקר!)

–          ‏פ (ת"א) 2355/05 פרקליטות מחוז ת"א – פלילי נגד יאיר פרץ, ניתן ב-27.3.2006‏

 1. חבר הכנסת שלמה בניזרי – בשנת 2008 – הורשע בניזרי במחוזי בירושלים במספר עבירות: קבלת שוחד, הפרת אמונים, שיבוש הליכי חקירה וקשירת קשר לביצוע פשע. נגזרו עליו שמונה עשר חודשי מאסר בפועל, והוחלט כי עקב מעשיו דבק בו הקלון, עקב כך הושעה בניזרי אוטומטית מכהונתו בכנסת. בניזרי והפרקליטות ערערו על העונש, נחשו מה?!?!? העליון החליט להחמיר את עונשו, לארבע שנות מאסר בפועל וקנס של 250,000 ₪. (רק לשם ידע אדמונד לוי, אין כיבוש, הוא זה שהוריד את הגיליוטינה!). ניסיון נוסף של בניזרי לערער לעליון נדחה.

–          ע"פ 5083/08 שלמה בניזרי נגד מדינת ישראל, ניתן ב-24 ביוני 2009

–          ת"פ 2062/06 מדינת ישראל נגד שלמה בניזרי וראובן אלבז

–          דנ"פ 5651/09 שלמה בניזרי נגד מדינת ישראל, ניתן ב-26 ביולי 2009‏

אחד הדברים המרכזיים שעולים מפסקי הדין היא השפה בה השתמשו השופטים אל מול ה"נאשמים" והדרך בה נהגו המשטרה, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה בנושא ההעמדה לדין.

תבחנו בעצמכם ותראו מי יצא נסיך ומי יצא אסיר….

מבוקשים! מעניין למה?!?

מבוקשים! מעניין למה?!?

ובשולי הדברים, עדיין יש בחירות….

 1. מתוך כל הבלאגן של הבחירות, וכל הניסיונות של כולם לצאת "מאגניבים" – בעיקר של שלי לצאת מאגניבה בעיני המרכז-ימין – נראה כי נפתלי בנט לוקח בגדול! קמפיין אינטרנטי פיצוץ, נשים (איילת שקד) וכנראה 10נדטים למה שבקושי קיבל 3….מעניין איך זה קורה? ומהו בסיס המאגניבות? מהטור של יגאל סרנה אני מוצא את עצמי מאוד מבולבל….פתרונות מישהי? מישהו? (יש מצב שזה האקזיט של המאה מיליון דולר אבל יכול להיות שאני טועה!)
 2. זה עוד לא עשה גלים אבל יש שמועות שאנשי מרק לוינסקי מתכוונים לרוץ לפוליטיקה המקומית, מניסיוני שמועות כאלו בד"כ מתאמתות – שהרי הפטרונים הללו מתנהגים פוליטית כמו  כמו ש"ס או חמאס של הפליטים (שלא בהכרח פליטים)  – נותנים דגים אבל חלילה מלדבר על חכות – והעיקר שזה עולה הכי מהר שאפשר לפייסבוק, ומצטלם אחלה לעיתון. ואגב, יש תמהיל מצוין שם שלא קיים בחמאס אבל יש ממנו בש"ס – יענו תרבות ומסורת, קוראים לזה ג'אם (ואו איזה מגניב!) מביאים פליטים ומנגנים יחד לעשות מצב רוח מגניב כזה…אחרי שודדי המחאה לא אתפלא אם מאלו תצא תנועה למקומי….ימים יגידו.
 3. ציפי לבני מוכיחה "מנהיגות" ומכפכפת את מצנע על התבטאויות לא רצויות – מישהו אמר יחיבני? עמיר עמרם נראה לי נפלתם מן הפח אל הפחת…

אם אהבתן, אנא הפיצו וגם לייק קטן לעמוד הפייסבוק של הבלוג יהיה נחמד

שבת שלום וחג אורים שמח לכולן/ם

הני

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • נבות  ביום דצמבר 14, 2012 בשעה 7:59 pm

  גם אולמרט ,כמו ליברמן ,יצא זך ובזול.
  הצביעות צבועה בצבעי שחור לבן קודרים.
  וינשטיין יצא פיתה והדמוקרטיה נמוגה לה.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: