לפידבנטלפידבנט

או איך בסוף יגרמו לנו להאמין שאנחנו לא בסדר וישנו לנו שוב את שיטת החבירות ו/או הממשל ואז בכלל נצנח לתהומות הנשייה – הנה מראה, הביטו אלו הם הנושאים עליהם אנו מביטים, ובו בזמן התמונה הגדולה בורחת מעינינו! אנו כסומא המובל על ידי שקרן לעבר תהום, אולם בשל בעיה של חוסר יכולת להביט ולראות מה קורה סביבנו אנחנו לא רואים את קצה המצוק – למרות שאנחנו מרגישים את ה"בריזה" של התהום….מרגיש כמו המשפט "מאחר והבית בוער בואו ונשב סביב המדורה ונתחמם…" (פתגם איטלקי במקור: Since the house is on fire let us warm ourselves)

במשך כמעט כשבועיים יושב לו בנימין נתניהו ועומל על מלאכת הקמת הקואליציה, באותו הזמן אוהדי בית"ר זוכים לקריאה גזענים, מדוע? ובכן הם לא רוצים מוסלמים בקבוצה שלהם, ורובנו מביטים בהם ומצקצקים בלשון, מדוע? שהרי חלק ניכר מהמביטים והמצקצקים בחרו בלפיד ובבנט, ואלו כעת עושים "גוש חוסם" למי? ובכן עבורם לא תהיה ממשלה עם חרדים! ולעומתם כמעט כל המחנה הציוני-יהודי בפוליטיקה הישראלית לא מעוניין להקים קואליציה עם הערבים! אז במה זה שונה מאוהדי בית"ר?

ובכן לדעתי אין בכך שום שוני. שני אלו כעת עושים מעשה למנוע מראש ממשלת ישראל, האיש שעומד בראש המפלגה הגדולה ביותר במדינה, להקים קואליציה. המדהים הוא שאותו איש שכבר נתפס בכמה שקרים כולל אמירה סליחה פליטה מוקדמת שנעצרה מה שנאמר חצי גזענית "פ…." ונושא עישון או אי-עישון של סמים קלים, מעניין כמה עדויות צריכות להצטבר על מנת שנבים כי האיש אינו אמין – הוא גם לא פועל על פי המצע שלו! לפחות חלקו הנוגע לנושא "שינוי שיטת הממשל" שהרי הוא תומך בכך ש" על ראש המפלגה הגדולה ביותר תוטל באופן אוטומטי הרכבת הממשלה"…מעניין יאיר, אם כך הוא מדעו אינך מקדם זאת ונותן לבנימין נתניהו להקים את הממשלה? גם נפתלי "הבית היהודי" בנט תומך בשינוי לא במצע אולם בהתבטאויות כאלו ואחרות.

אז הם מחשקים את ראש הממשלה, ואין לנו קואליציה – אז מה יקרה לאחר מכן? ובכן יאיר "אני כותב דבר אחד ועושה אחר" לפיד אני מתערב יגיד – "תראו איזו חרא של שיטת ממשל יש לנו (והוא בכלל יתכוון לשיטת בחירות) בואו נשנה אותה! וכולן/ם יצעקו "יאיר – יאיר – יאיר" ממש בקצב כמו במגרש כדורגל! למה? ובכן כי הוא חתיך, ויש לו טור בעיתון! זה ישנה שאני אומר שיש לו המון כסות אבל כמעט שום תוכן? לא! זה ישנה שאני אומר שאני מתמחה בשיטות בחירה ושיטות ממשל והבעיה היא לא בשיטת הבחירות או בשיטת הממשל? אז קודם קחו לכן/ם וידאו שמדבר על כמה "טעויות" של ה"ד"ר" יאיר לפיד:

 

וכעת בואו נבדוק אם הבעיה היא בשיטת הבחירות או בשיטת הממשל – אני רק רוצה לציין כי אני מלמד כמה וכמה קורסים בתחום, ואחד הדברים הבולטים ביותר הוא שמערכת אינן משתנות, אפילו לא שינויים קטנים, דברים משתנים א/נשים משנים את דעותיהן/ם וזה לגיטימי גם חוסר יציבות של המערכת הוא לגיטימי, זה קורה והמערכות מתייצבות – דוגמאות בבקשה: ארה"ב בחירות 2000, למרות הפסדו של גור לבוש וניסיונות לשנות את השיטה – זה נמנע ברוב עצום – השיטה נשארת ולמרבה הפלא לאחר כהונה שנייה רצופה של בוש, נבחר הנשיא השחור (אני עדיין טוען כי ביל קלינטון היה הנשיא השחור הראשון של ארה"ב וכי אובה הוא יותר לבן מלבן במדיניות שלו אבל ניחא, ולכנו אוהבים להיצמד לצבע העור) הראשון דמוקרט! שזה לא מכבר נבחר לכהונתו השנייה. לא מספיק? מה קורה בישראל? ובכן, אולמרט יכול היה לסיים כהונה של 4 שנים לאל בעיה אם לא היה מסתבך בפלילים, ולנתניהו הייתה הזדמנות לסיים 4.5 שנים ללא רצונו לרוץ לבחירות! אז מה אתם רוצים מהמערכת?

הם לא נכנסים לקואליציה ובסוף יגידו השיטה דפוקה!

הם לא נכנסים לקואליציה ובסוף יגידו השיטה דפוקה!

יש לי הרגשה כי האמירה כאן היא העם לא מתנהג כפי שאנו רוצים ועל כן בואו ונכריח אותו להתנהג כפי שאנו רוצים שהוא יתנהג – דמוקטטורה!

אז קצת כתבתי על כך הנה מספר דוגמאות:

 1. שיטת בחירות אזורית, האם זהו הפתרון?
 2. שינוי שיטת הבחירות: סוף מעשה במחשבה תחילה
 3. יציבה? אמא של היציבות!
 4. ציפי לבני "חישקה" את אביגדור ליברמן להצהרתו
 5. תבחרו: שלטון יציב או ייצוג הולם בכנסת
 6. גנבים רק באתונה?!
 7. נגמר אבל רק מתחיל…הבלגן שאחרי הבחירות
 8. סטנגנציה

ויש עוד, אני נשבע! כנסו לבלוג שלי ותקישו את השילוב "שינוי שיטת הבחירות" או "שינוי שיטת הממשל".

הנה מה שחלק חושבים על שינוי השיטה ויש גם עמוד בפייסבוק....

הנה מה שחלק חושבים על שינוי השיטה ויש גם עמוד בפייסבוק….

אבל הרי אמרתי שיש יותר מהברור, למרות שאני יודע שגם חלק ממה שכתבתי אינו ברור, אז בואו ונחשוף כמה דברים ב"שולי" העניינים. הבה ונעשה ספירות חובות, המדינה בבור של בין 30 ל-40 מיליארד שקלים! וכנראה שאנו שוב נשלם את המחיר. אז פתחו לנו את ה"משטנקרון" ואני כבר טבעתי את המושג אצל קרן נויבך בתוכנית סדר יום – והפעם אני רוצה להשתנקר על חברת טבע – מסתבר כי טבע מתוך רווח של 1.6 מיליארד דולר שזה יוצא 6.4 מיליארד שקלים – לא הכנסות!!! אלא רווח נקי, שזה יוצא מיליון ושש מאות אלף משכורות מינימום!!!! שזאת אומרת כ-135,000 אישה ואיש היו יכולים לקבל שכר מינימום לשנה באותו הסכום! — שילמה רק 5 מיליון דולר שזה פחות או יותר כ-20 מיליון שקלים – שזה כולה 5000 משכורות מינימום – שזה בסך הכול 417 (עם עיגול למעלה) של משכואות מינימום לחודש!

על מנת לסבר את האוזן, הסכום שטבע שילמה יוצא באחוזים רק 0.3% מהרווחים – שוב חשוב לציין לא ההכנסות אלא הרווחים בלבד!!!!! בואו ונעשה סימולציה, נאמר שאני בעל עסק קטן בישראל, הבה ונאמר משהו כמו מינימרקט שכונתי או חנות שכונתית, נניח כי אני מכניס כל חודש 100,000 ₪ כעצמאי. מתוך 100,000 שקלים אלו אני אמור לשלם ליצרנים ספקים חשבונות ועוד, הבה ונניח כי אני עובד ברווח תפעולי נאה של כ-40% (זהו מצב לא ריאלי אבל הבא ונניח זאת) היינו לאחר הוצאות בסיסיות אני עומד על 40,000 ₪ של רווח – כעת שימו לב לטריק – אם הייתי טבע הייתי משלם מיסים כל חודש בסך של 1,200 ₪ בלבד!!!!!!!! אתם מבינים את זה ברוך! היינו הייתי מביא הביתה בכול חודש 38,800 ₪! ליגה! אבל רק שתדעו אלו הם מה שנקרא אנשים שעובדים בשחור, או עברייני מס! כי אף אחד לא משלם מיסים ברמה כזאת עם הכנסות של 100,000 ₪ בחודש! אלא אם כן קוראים לך טבע, אז עבריינות כזאת מתרחשת בחסות המדינה.

והמפתיע הוא שלאחר מכן לא מבינים מה קורה עם הכלכלה?!?!?!? ולמה יש אנשים רעבים לאוכל שמסתובבים בשווקים לאחר הסגירה לקושש אוכל!!!! תתעוררו – גם המרוויחים ביותר – לדוגמא בטבע מתברר כי 11 המנהלים בחברה הרוויחו 12.7 מיליון דולר יחד בשנה האחרונה שזה יוצא 51,000,000 מיליון ₪ שזה בממוצע לכל אחד – ויסלחו לי מי שמרוויח יותר בחבורה המכובדת הזו – 4.6 מיליון בשנה שזה יוצא כ-385,000 ₪ בחודש!!! שזה יוצא כ-97 משכורות מינימום בחודש!!!!! – משלמים את אותו המע"מ!!!! אבל מיסים תשכחו מזה!!!!!

בוקר טוב ושבוע טוב פראיירים!!!!!

רק בריאות,

הני

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • נבות  ביום פברואר 17, 2013 בשעה 2:41 pm

  ברור שאיכות הניהול היא העיקר, מה שקראת לו משילות. ניהול איכותי, כלומר יכולת לקבל וליישם החלטות ,לשתף פעולה בין משרדי ממשלה ורשויות ובין מגזרים, לנהל בשקיפות, ליצור מעורבות אזרחית ולמשוך כוחות מעולים להשתתף בניהול. אני מעדיף את המושג ניהול על פני משילות, זה פשוט יותר, פחות פלצנות, פחות עמימות.
  מעדיף לראות תחלופה גבוהה של נציגים פוליטיים, לא יותר משתי קדנציות ,וגם של מנהלים בשירות ציבורי.
  צריך להקים אקדמיה גבוהה לממשל ולהכשרת מנהלים ועובדים בשירות הציבור.
  חייב להיות ניסיון מוקדם – פז'מ- לכל איש ציבור, שלא כל פישר ידלג לעמדות מפתח ללא הכנה וידע.
  הניהול השוטף צריך להתבצע בשיתוף האזרחים בכל נושא ,באמצעות נציגים שראויים לכך.
  כל נציג שאינו ממלא את תפקידו ניתן להדיח אותו
  משאל עם בכל נושא באמצעות עצומה שחתומים עליה 100,000 אזרחים.

  • hani24  ביום פברואר 21, 2013 בשעה 3:06 pm

   הי נבות, קצת קשה לקיים את כל אלו אבל יש לי הצעה נתחיל מאחריות אישית – מה דעתך?

 • אבנר  ביום פברואר 21, 2013 בשעה 10:03 am

  יש הבדל בין "פסילת חרדים" לבין התנגדות שמפלגות פוליטיות כמו ש"ס ואגודת ישראל ישבו בממשלה.
  במקרה הראשון יש פסילה של בני אדם בגלל אמונתם וגם זה לא תמיד דבר רע( למשל פסילה של נאצים בגלל אמונתם בגזענות), במקרה השני מדובר בהתנהגות פוליטית רגילה כאשר מרכיבים ממשלה.
  ההשואה לאוהדי ביתר שצועקים "מוחמד חזיר" היא מופרכת שלא לומר פתטית.

  • hani24  ביום פברואר 21, 2013 בשעה 3:09 pm

   אבנר אני מבין את הנקודה שלך, אולם תסלח לי, אם מותר, אני לא מסכים!
   הפסילה של נציגים של ציבור מהווה פסילה של ציבור שלם – להשוות אידיאולוגיה גזענית נאצית לאמונה בדת מסוימת היא פטאתית של לומר נמוכה ביותר.
   שנית, אני מבין שיש בעיה עם הכתיבה שלי (ולא עם הבנת הנקרא שלך) אז אסייע לך – לפיד פסל כבר שני ציבורים את החרדים ואת ה"זועביז" שלא לדבר על הפרענקים….אבל למה לבלבל אותך עם העובדות העיקר שיש לך משהו להגיד על אוהדי בית"ר….
   ורק שלא תגיד לי שלך מותר להשוות לנאצים כי יש לך פריוולגיות….

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: