פוליטיקה חדשה בתחת שלי!

לא מבין מה חדש בפוליטיקה הזאת. מבטיחים לנו משהו אחד ועושים אחר, משקרים ומחייבים את חברי המפלגה לצאת ולגבות את השקרנים – לי זה נשמע כאילו התפוח לא נפל רחוק מהעץ…

הנה זה קורה, אין קואליציה! נכון העם קיבל את זכות הבחירה והכריע לא להכריע, זה קשה להתייחס לעם כבעייתי – אולם זה בדיוק מה שהפוליטיקאים יעשו, גם אלו ששיקרו לנו. אחל מכך, שלי היה ברור במהלך הקמפיין שבנט הולך עם נתניהו, הוא אמר את זה, הלא כך? שקרן! פתאום הוא עושה רוורס (במיניואן שלו שעולה כמה מאות אלפי שקלים) וחובר ליאיר אני "לא" עישנתי סמים אעלק לפיד (ועוד נחזור לעניין הסמים) שנוהג ברכב המאוד זול שהוא נוהג בו אחרי שעשה "שִנְמוּך" (ההפך משידרוג) והנה הם ממש מעוותים את רצון הבוחרים שלהם – אולם אל דאגה בעזרת דוברים מיומנים (גם אליהם נחזור עוד מעט) הם יגרמו לכולנו להבין שאנחנו טעינו ולא הם!

אבל לפני שנחדור לעומק העניינים, אנקדוטה, המדהים הוא שבשל כמות הספינים והבלגן – עלה סקר שלא שווה דבר לאור וכולם משתגעים יש עתיד תקבל 30 מנדטים – מדהים כמו עדת מטומטמים – האם אף אחד לא קרא את דגימת הסקר? "הסקר, שנערך על ידי מכון המחקר פאנלס פוליטיקס עבור ערוץ הכנסת, תשאל באמצעות האינטרנט 510 אנשים שנבחרו באופן אקראי." עד שלא נקבל מסגרת דגימה של הסקר לא נוכל לדעת לעולם מה באמת קורה שם – לשם הבנה כמה מאנשי דגל התורה גולשים באינטרנט, והאם הוא מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל?!?!?! עד שלא נקבל מסגרת דגימה הסקר הזה לא מייצג דבר!!! אבל מה שמדהים בסיפור הזה שכולם מדווחים עליו כאילו דברי אלוהים חיים….

אז מה יקרה אתם שואלים, ובכן לדעתי נתניהו ממתין, אני חושב שהוא עושה בשכל, הוא מדבר עם העבודה ומקווה למשוך אותם פנימה מה שיהפוך את שלי לבשר תותחים בבחירות הקרובות ואת זה הוא יודע, אולם הוא חייב. בכול מקרה במפלגת העבודה יש חרושת שמועות על פיצול, כשיש אנשים שמושכים לכיוון חבירה לממשלה, לפי החוק הפורשים זקוקים לחמישה חברי כנסת בלבד, מישהו אמר משעמם? מלבד לכך, בקואליציה כבר יש לביבי את התנועה (6), קדימה (2), ש"ס (11) ודגל התורה (7) עם ה-31 מנדטים של הליכוד ביתנו יש לביבי 57 מנדטים חסרים רק חמישה….יאללה ל"עבודה".

לדעתי, אני במקום ביבי, מחזיר את המנדט לנשיא והולך לבחירות שוב – ממש הכול או לא כלום ומתעלם לחלוטין מהסקר הקודם. שהרי ברור שמי שמכשיל את העניין כאן הם לפיד ובנט למרות המילים היפות על שוויון בנטל. זוהי מלכודת פתאים, שלא תהיה כאן טעות, לפיד אינו אלא גרסא קצת יותר משוכללת של אביו, הוא עדיין דוגל באותם ערכים ראו את פליטת הפה ממש כמו דודו טופז בזמנו אלא שהוא הצליח לעצור לפני. הוא ובנט מייצגים מעמד שלא רואה את המעמד הבינוני הנמוך אפילו, שלא לדבר על המעמד הנמוך באמת, הם ניאו-ליברלים שרוצים כאן מדינה לבנה ונקייה! רק תנו להם את המנדט….

אולם ביבי הוא לא אני, ולדעתי הוא ימשיך בעבודה הסיזיפית כשכולם ינסו לגזור קופון גדול, ומי יודע אולי תהיה איזו חדשה מרעישה והוא ימצא בדיוק את חמשת המנדטים שחסרים לו כל כך….

באותו עניין, יאיר לפיד מדבר גבוהה גבוהה על פוליטיקה חדשה, הנה ציטוט: "יש פה הזדמנות נדירה. הפוליטיקה השתנתה, כוחות חדשים מבקשים להביא תקוה חדשה ורק מחכים להזדמנות שלהם. 19 המנדטים שלנו נולדו מפני שהישראלים העדיפו לבחור בבני אדם שמתכוונים למה שהם אומרים. אנחנו פה כדי להוכיח להם שהם לא טעו." אז אמר הוא גם כתב כמה דברים שהתבררו בתור שטות מוחלטת אז מה? ניתן לו עונש? לא פרס 19 מנדטים!

אבל יש עוד דברים בגו' יאיר נשאל לגבי לגליזציה של עישון מריחואנה, והוא ענה: ": "אני חושב", אמר לפיד, ש"לגליזציה של סמים קלים תוביל לישראל תיירות סמים. תיירות סמים היא דבר גרוע שמייצר פשיעה. אני מכיר את כל הטיעונים בעד. אני מזמין כל אדם שטוען כך לעשות איתי סיבוב בבתי חולים פסיכיאטריים בישראל שבהם מאושפזים אנשים שנפגעו ממריחואנה". יו"ר "יש עתיד" אף הצהיר שלא עישן סמים מעולם. יצוין כי עמדתו מנוגדת לעמדת חברו למפלגה עפר שלח, שהביע בעבר תמיכה באי-הפללת צרכני מריחואנה." אמהמה, בעולם שלנו עם רשתות חברתיות קשה לשקר ולא להיתפס, ובו ביום עלו מאות אם לא אלפי סטטוסים שיאיר (השקרן?) עישן עם מאות אנשים…חלקם אף טענו כי היו נוסעים לביתו להשיג סמים (יאיר "בן הטובים" סוחר בסמים קלים?!?!).

באותו יום אנחנו בתוכנית "דעה צפונית" העלנו את חברת הכנסת הד"ר עליזה לביא לשידור על מנת לשוחח עימה על הגעתה לכנסת, שאיפותיה והתכנונים שלה לקדנציה הקרובה. אולם בהתפוצץ עניין זה, והברית בין "בנטלפיד" ניסינו לקבל ממנה תשובות לגבי העניין הנה התוכנית עם הראיון. עליזה אישה מוכשרת ובעלת כושר דיבור מרשים נתקעה, היא גמגמה קלישאות שחוקות וביקשה 100 ימי חסד, שאלתי חסד למה? להעלים את השקר? לא ענתה ונפרדה מאיתנו בקול ענות חלשה. שבוע לאחר מכן כשביקשנו לראיין את יעל גרמןף נאמר לנו על ידי דובר יש עתיד כי"…אנחנו נענשנו על הראיון עם עליזה לביא.." לטענתו הראיון היה הזוי ולא הדברים שסיכמנו מראש, ואו איזו פוליטיקה חדשה, ועל כן לא נקבל מאוריינים של יש עתיד לשבועיים הבאים!

ככה העמידו אותנו בפינה...למה? כי שאלנו את השאלות הנכונות...

ככה העמידו אותנו בפינה…למה? כי שאלנו את השאלות הנכונות…

אז תסבירו לי מה חדש בפוליטיקה הזאת? מבטיחים לבוחרים משהו אחד ועושים אחר, משקרים ומחייבים את חברי המפלגה לצאת ולגבות את השקרנים – לי זה נשמע כאילו התפוח לא נפל רחוק מהעץ…אבל ימים עוד יגידו כמה קרוב הוא!

******בשולי הפוליטיקה אולם במרכז הענינים:

 1. כנראה שרייטינג הוא לא חזות הכול – אחרי הכול קשה יהיה אחרת להסביר את אי שידור הגמר של אייל גולן בערוץ 2 למרות שהתוכנית שלו מביסה את כל מתחרותיה באותה שעה מבחינת הרייטינג – אולי "כשזה שחור הכסף לא מספיק טוב"? הנה דיווח קצר על העניין 
 2. הניסיון של סתיו שפיר לחקות את הנאום של ח"כ אלהרר ולהעלות סטטוס בפייסבוק הסתיים בקול ענות חלשה שלא לומר פארסה גרועה – איזה 100 תגובות וכ-50 שיתופים – אבל הגרוע מכל לאחר ששוב השתמשה בשם של קבוצה אחרת, הפעם ניצולי שואה, היא חטפה המון ריקושטים, בחלק מהדברים נאמר כי הגברת משקרת וכי היא לא יצרה עם ארגון ניצולי השואה קשר למרות בקשות חוזרות ונשנות של הארגון – כנראה שתמו ימי התום ואנשים כבר מבינים את הבלוף….

 3. המכתב נגד שר או אולי סר החינוך גדעון סער יושב בידי המערכת של "דעה צפונית" כבר מספר שבועות, אם הדברים נכונים אוי ואבוי לנו ולמערכת החינוך שלנו – אם זה לא נכון שוב אוי ואבוי לנו ולמערכת הפוליטית שלנו. אני חרד משני המצבים אולם הדברים הם ברורים ואין כאן שביל ביניים – והדבר הגרוע ביותר הם הניסיונות של האליטה לצופף שורות ולגונן על סער "בשר מבשרה" – אני אומר נמאסת יא מושחתים תנו למערכת לעשות את שלה, אתם בסך הכול גורמים לי ולעוד אחרים שיש דברים בגו!
 4. לשנה הזאת עם קואליציה בנויה…

  חג פורים שמח ומבדח

  הני

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • סתם אדם  ביום פברואר 24, 2013 בשעה 11:27 am

  ואני אמרתי, מי שרוצה את נתניהו עם בנט, שלא יצא פראייר, שיכניס את שני הפתקים למעטפה!

 • מנחמי בן-ציון  ביום פברואר 24, 2013 בשעה 12:12 pm

  הני ,הגיעו ימות המשיח ,בפעם הראשונה שאני מסכים עם כל מילה
  שאמרת היום ברדיו . אולי זה בגלל פורים ואני לא שיכור .בכלל כל
  הפוליטיקה "החדשה" טעות יסודה, אין דמוקרטיה ליברלית של החרמות
  מוכרזות וביטול דעות של אחרים ללא פשרות ,אני ואפסי עוד. זה הופך
  את הדמוקרטיה שהיא שיכלול של כל הדעות ,לדיקטטורה של דעה אחת.
  כך היא לא תוכל להתקיים. הטקטיקנים החדשים המציאו גלגל מרובע.

 • yigal heffets  ביום מרץ 9, 2013 בשעה 9:09 pm

  הפוליטיקה החדשה היא שיש פוליטיקאים חדשים שעבדו ולקחו חלק בשיוויון בנטל ובקטל אך כעת הם ישבו אי-שם בכנסת ללא כל עבודה ושיוויון בנטל ובקטל וישתכרו כ38 אלף ש"ח ברוטו מבלי לעשות דבר וחצי דבר למען השיוויון בנטל וללא כל תרומה כלשהי ובטח לא משמעותית למשק המדינה ולכלכלתה המצטמקת,ומבלי לתרום ל"עוגה הלאומית" ולו פירור של הגדלת העוגה הלאומית-כלכלית-זוהי הפוליטיקה החדשה דהיום-של 2013 של בנט ביבי ברק ויאיר הישראלי.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: