האלטרנטיבה האמיתית לרון חולדאי

בבחירות האלה יש ראש עיר שמייצג את הסדר הקיים, מועמד שני שמייצג אג'נדה ירוקה ואזרחית שכבודה במקומה מונח, ומועמד בשם אהרון מדואל שמייצג את המהפיכה החברתית, שינוי מוחלט של הסדר הקיים – הרובין הוד של דרום תל אביב

לפני כשש שנים תפס אותי רעיון. הרעיון היה תנועה אזרחית על-מפלגתית שתרוץ לעיריית תל אביב יפו. בתור איש מדע המדינה הרעיון הזה היה משהו שהמתנתי לו שנים. ובתוך כל בליל העניינים שהיה אז על סדר היום כולל הניסיון, שהצליח למגינת ליבי, לגרש מביתן כעשרים משפחות במתחם מח״ל משה דיין בכפר שלם – הכרתי את אהרון מדואל.

הרעיון קרם לו עור וגידים ועיר לכולנו קיבלה חמישה מנדטים למועצת העיר, עם יותר קולות מרשימתו של ראש העירייה, רון חולדאי, ואהרון התמנה ליו״ר הסיעה בפועל. חמש שנים במדבר הפוליטי, לא הפכו את אהרון לכינור שני לאף אחד – הוא ניצח בגאון על האופוזיציה היחידה לראש עירייה די רודן, וחסר כל חוש דמוקרטי. הוא בלם בגופו ניסיונות של העיריה להפוך משאבי ציבור, כמו לדוגמה דיור ציבורי בשוק עליה ופרויקט השוק הסיטונאי, למשאב פרטי בלבד.

מלחמת דוד בגוליית

כיום לאור המצב הגרוע בדרום תל אביב וההידרדרות ברמת הביטחון האישי של התושבים, עיר לכולנו בראשות אהרון מדואל יוזמים את המבצע ״מיליון מנורות לדרום״. תחת הקריאה שהגיע הזמן להאיר בתאורת רחוב את השכונות החשוכות, אותן שכונות שהוזנחו על ידי חולדאי במשך חמש עשרה (!!!) שנות כהונתו. מדואל כתושב השכונה מכיר ומודע למצב זה טוב מכול אחד אחר, בטוח שטוב מחולדאי.

טייס לשעבר כבר ניסינו, תודה. אהרון מדואל צילום׃ ראובן קפוצ'ינסקי

טייס לשעבר כבר ניסינו, תודה. אהרון מדואל
צילום׃ ראובן קפוצ'ינסקי

אולם יש לי תחושה שרשימת מכולת של הישגים לא ממצה את האדם שהוא אהרון מדואל ולא תנועה כעיר לכולנו. אני יודע שקשה להבין מה הם המגבלות של תנועת אופוזיציה בעיר הכי עשירה בארץ כאשר בקואליציה יושבות שלל התנועות העירוניות האחרונות, ומשחקות כיסאות מוזיקליים בין אופוזיציה לקואליציה, אך הדבר משול למלחמת דוד בגולית ועם זאת ברשותכם, אנסה לשתף.

  עיר לכולנו מעבר לכול היא חזון, היא חזון לעיר עשירה אבל אנושית, לעיר שכוללת בה את כולם, אותי אותך וגם את ההוא, ובעיקר עיר שמתחשבת בתושביה – אתם יודעים ממש כמו שמנסים לצייר לנו אותה אבל לא כל כך מצליחים להוציא לפועל. וכתנועה כזו אין מתאים מאהרון מדואל לעמוד בראשה.

 לא, טייס לשעבר מחולדה כבר ניסינו – הספיק לנו תודה. כעת הגיע הזמן לנסות תל אביבי אמיתי – אהרון מדואל הוא יליד תל אביב יפו, נולד וגדל בכפר שלם – ״שכונת ספר״ תל אביבית, אב לארבעה ילדים. רובין הוד עירוני שממשיך להילחם כל חייו למען החלשים נגד הממסד הדורסני. בלילות כשאתם חולמים על מישהו שידע בדיוק איך אתם מרגישים מול ממסד אטום – התמונה שלכם צריכה להיות אהרון מדואל.

בבחירות האלה יש ראש עיר שמייצג את הסדר הקיים, מועמד שני שמייצג אג'נדה ירוקה ואזרחית שכבודה במקומה מונח, ומועמד בשם אהרון מדואל שמייצג את המהפיכה החברתית, שינוי מוחלט של הסדר הקיים. לי אישית אין ספק – דרום ת"א תצביע ברגליים עבור אהרון מדואל שהוא היחידי שמייצג אותה ונאבק את מאבקה, וכך יעשו גם רוב הכוחות החברתיים במרכז העיר, השואפים לנתק את הקשר בין ההון לשלטון.

 

הטור פורסם לראשונה במאקו

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • Engel Sara  ביום אוקטובר 18, 2013 בשעה 1:56 am

  מאז שחולדאי הפך לראש עיריית תל אביב העיר מוזנחת בצורה ממש מנוונת וגורמת למחלות. וכל ההזנחה הזו חסרים היו האופניים… והשילוט ה"יפה", לאן אפשר לרכב עליהם… הרי אין יותר מה לראות בתל אביב חוץ מבתים מטים לפול וזבל. אם אזרחי תל אביב יבחרו בו שוב אז מגיע להם עיר הרוסה… רק שזה יהיה חבל מאוד כי לתקן עיר כזו יעלה מלייארדים של דולארים (לא שקלים) ואיש לא יהיה מוכן לעשות זאת… אלא אם כן יש מגמה כזו לתת לעיר לההרס כדי שסוף סוף יצטרכו לבנות אותה מחדש ואז יעשו את זה לגובה כמו בניו יורק!!! זו הייתה תכנית עוד מתקופתו של מרדכי נמיר שלא היצליחה והיום זו יכולה להיות תכנית שתמצא הרבה תומכים ובעיקר אלא שיש להם המון כסף…

  • hani24  ביום אוקטובר 19, 2013 בשעה 7:30 am

   שרה כל מילה בסלע – והנה דוגמא:

   היחידים שמסוגלים לעצור את הרוע הזה הם עיר לכולנו "כל" למועצת העירייה ואהרון מדואל לראשות העירייה. ב-22 לאוקטובר מצביעים מהפך חברתי בתל אביב יפו!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: