בן/בת ממשיך/ה לא בקיבוצים בפריפריה!

אם נבחן את כלל הבעיות בישראל כיום נגלה כי יש בעיה אחת קריטית בישראל וזוהי בעיית הדיור. נראה שגם העבודה וגם הליכוד חוששות לעסוק בבעיה זו כי זהו תפוח אדמה לוהט.

הקטנות 'חוגגות' על הנושא, לפיד ממשיך ללהג על מע"מ אפס – תוכנית שנזרקה מכול המדרגות על ידי כל אקדמאי בר דעת – בנט, נו אצלו יש את אורי אריאל, זה שבא מהקיבוץ, מוכר את דירות הדיור הציבורי ונותן את הכסף לחבר'ה שלו לגרעינים תורניים ועוד מני פרפראות. ומי נדפק? ובכן השכבות המוחלשות!

ומה עם העבודה? ובכן הם הציעו את מיטתם הם שבו ושוריינו את הקיבוצים על חשבון הפריפריות, והם לא ידונו בנושא הבוער כי זה מסוכן להם, והליכוד למרות מסות הבוחרים מהפריפריה הם שנים מבטיחים ולא מקיימים! אז במה עסקינן? ובכן, יש רעיון שהנהגה על ידי בשיתוף עם חבורת צעירים מירוחם והוא נקרא  "בן/בת ממשיכ/ה בפריפריה" – ובו אנו מבקשים את אותן הזכויות שיש לבנים ובנות ממשיכים בקיבוצים שיינתנו לבנים ובנות ממשיכים בפריפריה – כל אחד מהבנים והבנות הממשיכים בפריפריה יקבלו חלקת אדמה או דירה בה יוכלו להמשיך את חייהם בפריפריה בקרבת הוריהם במקום שבו הם נולדו.

 

 

בואו לכנס לראות מה קורה...

בואו לכנס לראות מה קורה…

 

הנה הפאנלים!

הנה הפאנלים!

רעיון זה הוא בעל מטרה כפולה, מחד השם, בנים/בנות ממשיכים, בא על מנת לחזור לליבת הבעיה בחברה הישראלית הנגזרת מהפער שגזרה המדינה על ידי נטישת משאב הקרקע לידי חלקים מאוכלוסיית מדינת ישראל, דוגמת הקיבוצים, ורצון תוכנית זו היא למחוק את הפער שנוצר ומשתמר בישראל עד לימינו אנו. שהרי על ידי העברת משאב הקרקע בין דור לדור אנו יוצרים כאן אוליגרכיית קרקעות שממשיכה להתלונן על מצבה הכספי ובעיות שונות ומשונות, אך זו מעולם לא ניצבה בפני הבעיה המרכזית של האוכלוסייה בישראל – קורת גג!

שנית, וכאן ברצוני להציג את האלמנט השפתי תרבותי, במשך שנים בני ובנות הפריפריה עברו תהליך חברות שבו נאלצו להיפרד משפת ותרבות הוריהם משום שזו נחשבה לשולית ולא טובה מספיק. מכן נובע הרצון להראות לבנים ובנות הפריפריה את הצורך והחשיבות להמשיך את הוריהם, תרבותם וההיסטוריה שלהם מבלי צורך ללכת כפופים מחשש או בושה במורשת שלהם – ולקבל את מקומם הראוי בחברה הישראלית.

 

Post by ‎בן ממשיך בפריפריה‎.

 

המטרה המוצהרת של ברעיון היא: ראשית הוצאת הדור הנוכחי של ילדי וילדות הפריפריה ממעגל חוסר הדיור שממשיך בישראל בדורות השלישי והרביעי, ובעת ובעונה אחת, ביטול העיוות ואי הצדק ההיסטורי של החלוקה הלא שוויונית של המשאב היקר והנדיר ביותר בישראל קרקע. שנית, הרצון ליצור יציבות והמשכיות בפריפריה, לא עוד ג'ניטריפקטורים שמגיעים מבחוץ לחזק את הפריפריה דוגמת הגרעינים התורניים, לא עוד "קיבוצים עירוניים" של צעירים שמקבלים דירות על חשבון בני ובנות המקום – מעתה אמרו – חיזוק היישוב על ידי בנים ובנות בני המקום וחיזוק האמונה בבני המקום!

אז מה נשאר? ובכן כל מה שאנו זקוקים לו כעת הוא התגבשות של כל ראשי המפלגות סביב רעיון זה, נו בואו נראה אתכם מרימים את הכפפה יוצאים ממצב הפול גז בניוטרל – ומתאחדים כולכם יחדיו תחת הסיסמא החדשה "בנים ובנות ממשיכים בפריפריה"!

 הנה ראיון בנושא מהתוכנית "תכזינה" רדיו לב המדינה – מרגול והני זובידה מראיינים את נילי אהרון 17/2/2015

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: