שיזדיינו השחורים!

שבוע שלם שהמדינה עסוקה בנאפל, במוחמד דף, במשא ומתן קואליציוני – ולא מבינה שהחורבן כבר כאן! הוא כאן משנות ה-50 ועד היום! הוא כאן בפנים ממש כמו מחלה ממארת אוכל אותנו מבפנים – בזמן שיושבת לה עדת אהבלים ואומרת הכול בסדר…

עיוורים לשחור/ הני זובידה

תבינו כשאתם מסתכלים עלי אתם רואים משהו אחר…

תבינו כשאתם שומעים אותי אתם שומעים מישהו אחר…

תבינו, למרות התארים, למרות השפה, למרות החינוך, אני עדיין פאקינג שחור!!!

תבינו, אותי לא ניתן לתרבת…

תבינו אני לא מיעוט….

תבינו למרות שלמדתי, למרות שגדלתי, למרות שאתם חושבים אני מוכן למשחק שלכם, אני עדיין פאקינג שחור!!!

 

הנה משפט שנשמע המון בשבוע האחרון: "ואו, זה נורא, שוטר ומתנדב כיסחו את הצורה לחייל אתיופי…ואללה, איך זה קורה במדינת חוק מתוקנת?!?!"

זה קורה כי בשנות ה-50 שוטרים 'טחנו' מזרחים ממכות בואדי סאליב, ואז הממסד הבין שזה "לא מצטלם טוב" ששוטרים "עם שמות" אשכנזים יקרעו מזרחים ממכות, אז גייסו מזרחים למשטרה, כדי שהם ירביצו לאחיהם. ומשם זה פשוט המשיך והתדרדר, אלימות נוראית של שוטרים כלפי מזרחיות ומזרחים. ולא, זה לא נגמר באלימות משטרתית. למה? ובכן, כי דיכוי פיזי אינו מצליח בד"כ – על מנת להשלים את המלאכה יש להוסיף לתערובות דיכוי תודעתי ונפשי.

 

הנה תביטו לאמת בעיניים - נכון למזרחים לא כל כך מרביצים יותר - למה? ובכן הם מהווים את רוב רובה של אוכלוסיית בית הסוהר היהודית!

הנה תביטו לאמת בעיניים – נכון למזרחים לא כל כך מרביצים יותר – למה? ובכן הם מהווים את רוב רובה של אוכלוסיית בית הסוהר היהודית! כעת הגיע הזמן לשבור את האוכלוסייה האתיופית…

 

אז תשאלו אותי כבר: "נו יא אהבל אז איך משיגים דיכוי תודעתי ונפשי?" ובכן התשובה היא פשוטה מאוד – מסלילים לחרא של חינוך, עם סוציאליזציה שתביא כל אחת ואחד מהקבוצה המדכאת למסקנה הכי קלאסית, מי שאשם במצב הם אותם מדוכאים/מדוכאות בעצמם/ן…וזה לא חדש! הנה תראו אחרי שנים של דיכוי, ותחילתן של רוחות חדשות שמנשבות והנה שוב מתעוררת המערכת הדורסנית בראשות הממסד הפוליטי הדכאני וכבר נושבות רוחות להחזיר את המזרחים אחורה. למה? כי דיכוי פיזי לעולם לא מספיק, צריך…כן צדקתן/ם דיכוי תודעתי ופיזי. צריך דורות של לדים שיחשבו שהן/ם לא טובים מספיק, די לזרוק הפניהם סיפור הצלחה אחד על מנת להגיד את המשפט המדכא "מי שרוצה מצליח" (כאילו שיש כאלו שלא באמת רוצים להצליח…)

 

67 שנים וכלום לא השתנה!

67 שנים וכלום לא השתנה!

 

אז למה כל זה קשור להתרחשויות השבוע?!?

ובכן, זה קשור, כי היהודים יוצאי אתיופיה הם אחי ואחיותיי, וזאת מבלי לקחת בחשבון חברויות אישיות, למה? זאת משום שהם צריכים להתמודד עם כל מה שעברנו כמזרחים בעוצמות הרבה יותר חזקות, החל מהאלימות שפוגעת בהם בצורה הרבה עוצמתית – וכלה בעובדה שהם מהווים קבוצה הרבה יותר קטנה באוכלוסייה הרבה יותר גדולה. כן אני יודע, זה נראה כאילו שיש המון יהודים יוצאי אתיופיה בארץ, אבל בסך הכול יש כ-125,000. כמו כן, למספר זה יש להוסיף את העובדה כי המון מבקשי מקלט, מהגרי עבודה ופליטים שהגיעו מאפריקה נמצאים בשכונות מוחלשות כתוצאה ממדיניות מוסדרת של המדינה ועיריית תל אביב יפו – וכתוצאה מכך נגרמת קטסטרופה אנושית יומיומית בדרום תל אביב – מוסיפה לצרות וללחץ העצום ממילא בסיר הלחץ הגזעי שעומד להתפוצץ…שהרי אחת הבעיות היא שרבים חושבים כי כל שחור שהם נתקלים בו הוא מהגר עבודה או מבקש מקלט…

 

 

 

מה שהיה נכון למזרחים היום הוא האמת של חיי האתיופים!

מה שהיה נכון למזרחים היום הוא האמת של חיי האתיופים! אז אולי די לעמוד מול המערכת כיחידים הרי זהו מסלול כל חיינו – אולי הגיע הזמן להתאחד ולהאבק יחד?

 

אז מה היה לנו שם? מדינה מטובלת בגזענות, עם "כור היתוך" מובנה לכיוון הלובן – שבו אין מקום למזרחים "שחורים לייט". אז מה יהיה מקומם של יהודי אתיופיה? מטה אספתי לכן/ם מספר תשובות של המדינה לשאלות מהותיות אלו. וכאן חשוב לציין כי השוטרים הם בסך הכול זרוע שלטונית ותו לא – הם לא הרוע הם בסך הכול התגלמות הרוע החברתית בהתקלות ברחוב – הגזענות יושבת אי שם מעל לכל כוחות המשטרה, במשרדי הממשלה שאינם מוכנים לשנות את החינוך של החברה הישראלית וממשיכים לדבוק בגרסא שהכול בסדר…

 

אז ככה, הנה המדיניות הממשלתית כלפי האתיופים:

ראשית נעקר את הנשים! למה? ובכן כדי שלא ימשיכו להביא עוד ועוד ילדים שחורים!

שנית, נדאג לחינוך כל כך גרוע, במתכונת של גטו שחור, שהם יבינו שהבעיה היא לא בנו, החברה הגזענית והמלוכלכת, אלא בהם כמובן! כי הרי איך ניתן לחשוב אחרת??? ילד שחור, הוא בפוטנציאל פושע? הלא כך ארצי??? אם המזרחים הם כך אז למה לא האתיופים?

שלישית, נדאג לכך שנביא את שתי הקבוצות המוחלשות ביותר בחברה היהודית, מזרחים ואתיופים, ראשית לשנוא הכי הרבה שאפשר ערבים! ואז, רק אז, להצית ניצוץ על מנת שתתפתח בינם לבין עצמם מלחמה על בסיס גזעני. ואז ממשיכי דרכם של בן גוריון, גולדה, אבא אבן ודומיהם הגזענים – ישבו מהצד יחכחו ידיים בהנאה בזמן שהקבוצות המוחלשות המדוכאות, יעשו את העבודה ו"יכנסו" אחת בשניה. לזה, כמובן, יש להוסיף את כוחות המשטרה שמלאה באנשים שעברו את הדיכוי הפיזי הנפשי והתודעתי, והם מונעים על בסיס שנאת עצמית – ואלו באים לשטח טעונים ומוכנים לכסח ללא רחם בשתי הקבוצות! ובזמן שכול זה קורא, יושבת לה אותה "אליטה" מצקצקת בלשונה, ובעיקר ממשיכה לצבור נכסים, לנצח בבחירות, ולשלוט בכול מוקדי הכוח החברתיים! אין על החיים היפים בצל התודעה הכוזבת!

 

השיר מטה מוקדש לממסד הישראלי שבראשו עמדה אישה זו ומריעיה..."לא נחמדים..."

השיר מטה מוקדש לממסד הישראלי שבראשו עמדה אישה זו ומריעיה…"לא נחמדים…"

 

 

 

וככה מבלי משים, ובניגוד לכל מה שקורה כאן, מתרחשת לה התופעה החברתית המדהימה ביותר, מזרחים ואתיופים עומדים יחד כתף אל כתף במאבק באלימות המדינה נגד קבוצות מוחלשות! אבל מה? התקשורת הישראלית, זאת שניבאה ניצחון סוחף לשמאל הישראלי, ועושה את עבודתה בצורה "מאוזנת להפליא", מביטה בהפגנה לגיטימית של זעם – ועושה מה? מתגייסת לטובת אדוניה ההגמוניים – ואני יושב מהצד ולא מבין למה כולם מתפלאים? מה קרה? מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות? מה ששוטר ומתנדב פיצצו ממכות בחור אתיופי שבסך הכול רצה לשאול שאלה? זה שהוא חייל? זה שעצרו אותו יום למחרת בטענה של תקיפת שוטר? מה אתם מטומטמים?!?!?! זה קורה כל יום…

 

זהו סרט שנותן דוגמא לאיך התקשורת משקרת ומנסה לעמוד לצד הממסד, הכלכלה, ההון והאינטרסים השקריים של המדינה...או לחלופין זוהי תמונת המראה של "בגידת המדינה באזרחיה" וכשזה קורה מגיע הזמן לקחת את המדינה בחזרה לידי אזרחיה!

זהו סרט שנותן דוגמא לאיך התקשורת משקרת ומנסה לעמוד לצד הממסד, הכלכלה, ההון והאינטרסים השקריים של המדינה…או לחלופין זוהי תמונת המראה של "בגידת המדינה באזרחיה" וכשזה קורה מגיע הזמן לקחת את המדינה בחזרה לידי אזרחיה!

 

אז מה כעת? ובכן, לדעתי, חייבים להמשיך עם הפגנות, לא אלימות – ללא הפסק, סגירת כבישים, סגירת מוסדות ציבור, ועמידה על המשמר, כולן/ם חייבים לשמור אחת על השנייה – מדוע, כי השוטרים שמתודלקים על ידי מערכת גזענית – יחפשו את הפרצה, יבודדו מישהו או מישהי ויגרמו לו לנזק בלתי הפיך.

זיכרו, למחאות יש מחיר, לעיתים הוא מחיר בדם, כפי שקרה בכפר שלם, אולם, על מנת שזה לא יהא לשווא – אז כולנו יחד! כגוף אחד, אחים ואחיות אתיופיות ואתיופים, מזרחיות ומזרחים – כי הם לא מבחינים בינינו, אל תטעו אינני משיח על השוטרים הם מדוכאים בדיוק כמונו, אני מדבר על הממסד הדכאני מכל המדינה ומוסדותיה! ואם, חלילה וחס, נתחיל לשבור את הסולידריות בין הקבוצות המדוכאות, בין מזרחים לאתיופים לערבים, לא רק שנפסיד בכול קרב אלא נפסיד את כל המערכה! הגיע הזמן להיישיר מבט ולומר זוהי המדינה שלנו, ואנחנו רוצים אותה בחזרה! כולנו….

 

ממה אנחנו מפחדים? זוהי התמונה (ארכיון ידיעות אחרונות) שחונקת אותי בכול פעם שאני מביט בה, שמעון ירוי, כנראה כבר לא בין החיים על גג הבית, נאחד בידי אחיו הצעיר משמאל, ועוד תושב השכונה כנראה — בעוד שני שוטרים עומדים מעליו, לא מרפים מהאלות, צורחים כנראה/אני מקווה לעזרה….ישראל 1982!

ממה אנחנו מפחדים?
זוהי התמונה (ארכיון ידיעות אחרונות) שחונקת אותי בכול פעם שאני מביט בה, שמעון ירוי, כנראה כבר לא בין החיים על גג הבית, נאחד בידי אחיו הצעיר משמאל, ועוד תושב השכונה כנראה — בעוד שני שוטרים עומדים מעליו, לא מרפים מהאלות, צורחים כנראה/אני מקווה לעזרה….ישראל 1982!

 

בברכת סולידריות!

 

black-power

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • yara113  ביום מאי 1, 2015 בשעה 11:18 pm

  הגיזענות תביא את החורבן יחד עם הדיקטטורה וסתימת פיות שרמה לנו לצערי.
  ארץ אוכלת יושביה

 • תמר  ביום מאי 2, 2015 בשעה 10:20 am

  אדוני היקר,
  תרשה לי לתקן אותך: מי שמכה את ילדנו הם המזרחיים (כמה שוטרים אשכנזים אתה מכיר ואם ישנם הם לא בדרג הזה), מי שגורם להסללה ומידור ילדנו בבתי הספר הם ראשי ערים העונים לשמות המשפחה בין חמו, אבוטבול ואברג'ל, מי שיורק על הורינו באוטובוס וצועקים לעברם תחזרו לג'ונגל ממנו הגעתם הם אחיך המזרחיים, מי שמפלא אותנו בתעסוקה הם אותם מדוכאים של שנות ה 50 שהרימו קרנם על גבינו, מי שמסרב למכור לנו דירות הם חוטבי העצים ושואבי המים שהגיעו ממדינות ערב והרשימה עוד ארוכה.
  כל זה הם עושים בהנאה לא כי האליטה (האשכנזית) כיוונה אותם לכך אלא כי כך הם בוחרים ורוצים, כי בדרך הזאת הם עוברים טיפול פסיכולוגי על טראומות העבר, כי באמצעות תחושת העליונות על הקהילה הם משפרים / מעלים את הדימוי העצמי שלהם.

  ומה שאתה עושה כרגע הוא ניצול ציני של מחאה כל כך צודקת ומנסה להסיט אותה כנגד אשכנזים שאף הם לא חפים מפשע ואוסיף שהגזענות שלהם אף יותר מסוכנת כיוון שלרוב היא סמויה ומתוחכמת.

  אם יש לך עניין לא סגור עם האשכנזים צא למלחמה האישית שלך בלעדינו וחסוך מאיתנו את הפילוסופיה בגרוש שלך.

  כמובן שאין בדברים שלי כדי להגיד שכולם כאלה, המזל שלנו כחברה שהרוב(אני רוצה להאמין) לא כאלה.

  • hani24  ביום מאי 2, 2015 בשעה 10:26 am

   תמר את מוזמנת להאמין בזה שאת רוצה, וזו זכותך, אני אינני מסכים איתך – הדפוס העולמי מראה שאני צודק ואת טועה.
   אבל כפי שאמרתי זכותך…
   שבת שלום
   הני

  • hani24  ביום מאי 2, 2015 בשעה 10:27 am

   נ.ב. את המלחמות שלי אני מנהל בעצמי שנים וזו הבעיה/התוצאה….אל תתפלאי אם זה יגמר תוך שבוע והדברים יחזרו ל"סדרם"….

 • תמר  ביום מאי 2, 2015 בשעה 12:00 pm

  לא חשבתי שתסכים איתי.
  ספרים ומחקרים לחוד ומציאות לחוד. אני מזמינה אותך לבדוק את המציאות ולהיווכח בעצמך:
  לבדוק את הקלסתרון של השוטר שנטפל בשכונות אל הנערים יוצאי אתיופיה, מי הם ראשי הערים שלא רצו לקבל אתיופים, מי הם מנהלי בתי הספר שלא רוצים לקבל תלמידים, מי הם האנשים בקרית מלאכי שלא רצו למכור בתים ליוצאי אתיופיה ואף טרחו לרשום אתיופי טוב הוא אתיופי בקברו וכו'.
  היה מצופה שהאנשים האלה, כיוון שהם והוריהם חוו על בשרם את הגזענות, שיבחרו בגישה מקבלת, מכילה, תומכת אבל לא הם בוחרים בדיכוי של מי שנחשב בעיניהם כחלש – עצוב, אבל אלה הן העובדות.

  שבת מלכה נעימה וטובה.

  • hani24  ביום מאי 2, 2015 בשעה 12:37 pm

   תמר אני מצטער אבל או שאת חא קוראת את הטור או שאת לא מבינה אותו!
   זה בדיוק מה שכתבתי, את פשוט לא מסכימה עם המסקנה שלי – ואני יודע שהרי יש מלא אתיופים בבתי ספר בצפון תל אביב, הרצליה פיתוח ועוד מעוזים לבנים…אם את לא מבינה את הציניות שבדברי לא נורא – שוב אין כעס אני רק מקווה לשיויון.
   שבת שלום
   הני

 • יוסי דר  ביום מאי 2, 2015 בשעה 12:11 pm

  הקואליציה של הדפוקים שאתה מנסה לבנות כאן – לא ממש עוזרת לאתיופים.
  עדות המזרח מופלות על רקע מוצאן, שזו אפלייה לייט בהשוואה לאתיופים שמופלים עקב צבע עורם, שזו אפלייה גזעית פרופר.
  האתיופים מופלים ומוקצים – הן ע"י האשכנזים והן ע"י המזרחיים באותה עוצמה, וכל ניסיון למהול את האפלייה הגזעית באפלייה העדתית יחטיא את את המטרה, שהיא שיקום אינטנסיבי – ממש אגרסיבי – של בני העדה האתיופית.

  • hani24  ביום מאי 2, 2015 בשעה 12:38 pm

   יוסי אינך מבין דבר ולו חצי דבר בעניין – זו אותה גזענות ורובה היום, כנגד האתיופים, באה מקרב מזרחים – אך היד שמחזיקה באקדח היא היד של ההגמוניה האשכנזית!
   ורק פיצוח מנגנון זה יביא לנו שיוויון.
   הני

 • אחד שיודע  ביום מאי 2, 2015 בשעה 12:41 pm

  הני זבידה הוא בעיקר אקדמאי כושל ובדיחה משעשעת במיוחד במסדרונות האוניברסיטה, לכן אין טעם להתווכח איתו אלא רק להריץ עליו צחוקים

 • אחד שיודע  ביום מאי 2, 2015 בשעה 1:35 pm

  אני מודה לך על תגובתך ועוד יותר שמח על הסכמתך, נשמע שיש לנו בסיס להסכמה ולדיונים איך להריץ יותר צחוקים על הני זבידה, בגלל שיש לך היכרות אינטימית עם האיש הייתי מציע שתתחיל אתה.

 • אחד שיודע  ביום מאי 2, 2015 בשעה 5:02 pm

  קוראים לי יוני ליניבסקי, לא בורח ולא בטיח.

  • hani24  ביום מאי 2, 2015 בשעה 7:39 pm

   יטה ויבוא יוני ליניבסקי ויספר לנו מניין הוא? מי הוא? מה הוא עושה בחיים? כמה תארים יש לו? מניין לו כל תשעה הקבין של החוכמה?

   כי אני היום ישעיהו ליבוביץ, איך?

 • אחד שיודע  ביום מאי 2, 2015 בשעה 7:41 pm

  יוני ליניבסקי: גר בקריית מוצקין, למדתי תואר במדעי המדינה, ועכשיו אני לומד במדעי המחשב.

  • hani24  ביום מאי 2, 2015 בשעה 8:01 pm

   ואו – אני חייב לציין כי זה משהו כל הידע שיש לך עלי בא מתואר אחד במדע המדינה – הייתי בטוח שאתה מינימום הדיקאן האובד…מדהים…המון הערכה יש לי לאנשים כמוך! כל הכבוד. אני מאחל לך בהצלחה בחיים, בעיקר בעובדה שאתה חי בחושך, משקר ואינך מסוגל לחיות עם קיומך שלך…
   שבוע טוב
   הני

 • ג. אביבי  ביום מאי 2, 2015 בשעה 11:44 pm

  הרעיון של ברית המדוכאים ע"י ההגמוניה האשכנזית ובעיקר ברית פאן-מזרחית (מזרחים יהודים כולל אתיופים ומזרחים בני שאר הדתות קרי הפלסטינים) הוא חשוב. כיום הברית נראית רחוקה, בעיקר בשל עומק ההפנמה של רבים מבין המזרחים את עליונות האדם האירופאי. היחס הכל כך אכזרי לו זוכים האתיופים מהשוטרים מעיד על עומק ההשלמה עם היררכיית הגזעים (שבראשם הלבנים) מצד לא מעט שוטרים מזרחים.
  המשטרה בישראל לא נועדה לשרת את האזרחים אלא להגן על ההגמוניה הלבנה בקיימת. מכאן גם אכזריותה וגזענותה כלפי האתיופים. צודק הני שרוב השוטרים הפשוטים הם מזרחים ולכן האשכנזים כמעט לא נתפסים בקלקלת גזענותם. בנוסף, התקשורת תמהר לחשוף יחס גזעני כשהוא נובע מצדם של מזרחים אך תסתיר ככל יכולתה פשעים מאותו סוג המבוצעים ע"י אשכנזים.
  הטענה שרק ראשי ישובים מזרחים ניסו למנוע אכלוס של אתיופים אצלם, היא חצי האמת. החצי השני הוא שאתיופים כמעט לא הופנו לישובים החזקים בהם רוב האוכלוסייה היא אשכנזית ובעיקר לא לשכונות אשכנזיות.

 • מוני יקים האנטיציוני  ביום מאי 3, 2015 בשעה 1:38 am

  כל הטענות הילדותיות המאשימות את המזרחים בהיותם הידיים האלימות שמכות מתעלמות מהעובדות בשטח שמראות שאת ההוראות לכך נותנים בדרך כלל אשכנאזים או משת"פים של אשכנאזים שמחפשים להראות שהם "בסדר" כדי שקידומם יואץ. המדיניות של האלימות המשטרתית והצבאית מבוססת על חלוקות האוכלוסיה לפי בסיס דתי ואתני ולאומי כדי לשרת את האינטרסים המעמדיים של המיעוט האשכנאזי השליט. בחינה מעמיקה ומדוקדקת של מערכות היחסים הבין דתיות והבין אתניות מביא למסקנה שהברית בין היהודים המזרחים לבין האשכנאזים צאצאי הכוזרים היא ברית שקר מבוססת על מדיניות שמטרתה לנחשל את היהודים המזרחים. כך שלמעשה אם מדובר על בריתות עתידיות הברית הנכונה היא ברית של ערבים בני דת משה ומוחמד נגד אשכנאזים שהם למעשה כוזרים מתייהדים נטולי כל קשר או זיקה לחיי עבר במזה"ת בארץ כנען פלסטינה.

 • מוני יקים האנטיציוני  ביום מאי 3, 2015 בשעה 2:03 am

  כל הכבוד לאקדמאים מזרחים כמו הני זובידה ויהודה שנהב ועוד כמה אמיצים שנישכבים על הגדר ואומרים את האמת שבליבם ולא ניכנעים ל"פוליטיקלי קורקט" שמחייב התאשכנזות כפייתית כמקדם מוביליות מיקצועית מעמדית וחברתית . ככל שיגדל מספרם של האקדמאים האמיצים כך יקרב יום הגאולה ממשטר האפרטהייד הציוני שכפו עלינו כל האשכנאזים שואפי הפריבילגיות באשר הם !

  • אבי עופר أبي عوفر (@Aviefar)  ביום דצמבר 15, 2015 בשעה 8:10 pm

   אתם הייתם ונשארתם עבדים לעצמכם. אז למה שהאשכנזים יאמינו או יפחדו מכם? התאשכנזות משמעה לרכוש השכלה, הילכות חיים ונימוס מודרניות, להיות טוב לחברים, לסביבה ולאמת. ומה אתם? עדיין יושבי קרנות על הריצפה שמרוב גיהוקים אתם מטנפים גם אותה.
   אתם בושה למזרחיים!

 • מוני יקים האנטיציוני  ביום מאי 3, 2015 בשעה 2:04 am

  זה כולל כמובן גם את ג.אביבי והמקלדת הקדושה שלו !

 • תמר  ביום מאי 3, 2015 בשעה 8:33 am

  מאוד משכנע. בגלל האשכנזים אחיכם גזעניים כלפינו, ממדרים אותנו מחיי שוויון, בזים לנו למהותנו ולמורשתנו, לתרבותנו אכן מאוד משכנע – אשכנזים נותנים לכם הוראות? מה זה אומר עליכם על ראשי הערים, מנהלי בתי הספר? אתה רציני עם הטיעון הזה? האשכנזים גם אומרים לאיש/ה באוטובוס שמפליאה באמירותיה הגזעניות איך לקלל ולהשפיל אותי?
  ואדגיש שוב אני לא אומרת שאשכנזים זכים וטהורים אדרבא אני טוענת שהגזענות שלהם סומיה ומתוחכמת יותר ומכאן גם מסוכנת יותר.
  אבל, אני בשלב הזה ממש לא מעניין אותי מה ומי גורם לכם להתגזען כלפיי, החשבון שלי הוא מול מי שנותן לי את הסטירה, הזעם שלי הוא כלפי מי שמזכיר לי ערב ובוקר שאני נטע זר באדמתי, לא שייכת לארצי – פשוט מאוד.
  אדון מוני, אני מודה השארת אותי המומה (ומאוד התלבטתי אם לענות לך) אתה מאשים את האשכנזים ביחסה המפלה כלפי המזרחיים ובאותו מקום אתה קורה להם כוזרים ומטיל ספק ביהדותם ובזכותם על הארץ הזאת – כך לא פותרים בעיות ובטח לא מגיעים לשלום.

  ידידיי, במקום התפלספות עקרה ונטולת היגיון יותר פשוט להביט אל האמת, לקחת אחריות ולעשות חשבון נפש פנימי – יחסוך הרבה כאב ויותר מכך יבנה שלום בתוכנו.

  שבוע נפלא

  • יוסי דר  ביום מאי 3, 2015 בשעה 10:07 am

   תמר יקרה,
   אל תעוותי את דבריו של מוני. הוא לא אומר אשכנזים, אלא מקפיד לומר בעקביות אשכנאזים.

 • איפה האשכנזים שנותנים את ההוראות האלה ? זה המפכ"ל דנינו ? אולי אחד הניצבים? או שזו מועצת גדולי האשכנזים (בתוארה החדש, אחרי שהפסיקה להיות מועצת זקני ציון).
  יש לך את הפרוטוקולים שלהם ?
  או שאולי איזו הוכחה אחרת לתאוריות הפרנואידיות-קונספירטיביות שלך?

  למה שלא תנסה רגע להביט על זה אחרת – התבונן איך נוהגים במהגרים בכל מדינה בעולם. תבדוק את השינוי בין דור הגירה אחד למשנהו מבחינת מעמדו החברתי. ותגלה, למרבה ההפתעה שאין הרבה הבדלים בין המזרחיים בישראל לאיטלקים או הפולנים בארה"ב.
  דור ראשון של הגירה תמיד נדפק.
  הדור השני מתחיל להכות שורשים וחלקים לא מבוטלים מתוכו מצליחים להגיע לשוויון סוציו אקונומי.
  הדור השלישי נהנה משוויון גמור בכל הנוגע להזדמנויות, מתחילים להופיע קשיים גדולים בעצם ההבחנה בינו לבין אוכלוסיות אחרות מסביבו, בניו מגיעים למשרות הכי בכירות שיש למדינה להציע, ורק בדבר אחד הוא נשאר דפוק – החלשים שלו הם הכי חלשים בהשוואה לכלל החברה הקולטת. אבל במקביל, מסביב הומות רוחות-העבר שיוצרות שיח שכבר לא רלוונטי אליו בכלל.

  וזה כמובן לא התהליך היחיד. אם נביט על השחורים בארה"ב, שאצלם עכשיו רואים את הדור השני (בעקבות האמנציפציה האמיתית של שנות השישים בארה"ב) , התופעה הכי חמורה אצלם היא האפליה הפנימית. והיא לא מונעת על ידי שום כוח מלמעלה, אלא על ידי התופעה הכי פשוטה בעולם – כוחות סוציואקונומיים. השחורים 'המסודרים' בורחים כל עוד רוחם בהם מכל נסיון לעשות אינטגרציה ביניהם לבין השחורים 'הדפוקים'.

  האם יש דרך למנוע את זה? תראה לי מדינה אחת בעולם – אחת – שבה הצליחו לקלוט גלי הגירה בלי חבלי קליטה כואבים וקשים לדורות הראשון והשני.

  האם יש דרך להקל על זה ? בוודאי. מדינה סוציאל-דמוקרטית נורמלית, שמודעת לקשיים הנוראיים של הדור הראשון, למחסומים שעומדים בפני הדור השני, למחסומים העצמיים שעומדים בפני הדור השלישי, ולנחשלות הנוראה של החלשים של הדור השלישי, תדע למקד מאמצים של סיוע – בכל התחומים – לכל דור – לפי צרכיו.

  האם זה יקרה?
  כנראה שלא.
  כבר אין מדינות סוציאל-דמוקרטית נורמליות בעולם. ואם לשפוט על פי הכיוונים שהעולם הולך אליהם כרגע – כנראה שגם כבר לא יהיו. נהננו מתקופה ייחודית בתולדות האנושות, ועכשיו אנחנו רואים אותה חוזרת למודלים שבהם לא רק שהעשירים מתעשרים ושולטים, אלא שהעניים צריכים להגיד תודה שנותנים להם לעבוד במדינה שלהם במקום להעביר מפעלים למדינות אחרות.
  וכאן השגיאה האמיתית שלך – הברית בין האתיופים למזרחיים היא לא רעיון רע. אבל היא לא צריכה לעצור שם. היא צריכה להיות ברית בין האתיופים למזרחיים לאשכנזים. לא על בסיס עדה. על בסיס סוציואקונומי. כי החולשה הכלכלית שותפה לכל העדות המדוכאות. כי המדכאים באים מעדות המזרח בדיוק כפי שהם באים מעדות אשכנז. כי הדיכוי הכלכלי הוא המפתח להבנת מה שקורה בישראל בעת הזו. ועם זה צריך להתמודד.

 • לא צבוע בשום צבע  ביום מרץ 24, 2016 בשעה 2:00 pm

  ולמה נתניהו מתנגד להעלות את אלפי בני הפלאשמורה שנותרו באתיופיה?? אולי כי הם לא בלונדינים עם עיניים כחולות.
  (נ.ב. 17 תימנים אחרונים שהועלו לישראל לא מפצים על סבלם של אחינו האתיופים).

  אגב, גולדה מאיר מתה מזמן וההתעסקות איתה היא נקרופיליה לשמה.

  • hani24  ביום מרץ 24, 2016 בשעה 3:24 pm

   אז אסור לעסוק בכול מי שמת?

   • חסר צבע  ביום מרץ 24, 2016 בשעה 6:45 pm

    הגבורה הגדולה להתעסק עם הגזענים החיים והבועטים כיום ובעיקר אלו שעומדים בראש הפירמידה כיום.
    הפנתרים השחורים הלא נחמדים של אז עמדו מול הגזענות של גולדה מאיר ושילמו על כך מחיר כבד. כיום יש לנו חתלתולים קטנים שמעדיפים את חיי הנוחות והפופוליזם.

    • hani24  ביום מרץ 24, 2016 בשעה 7:01 pm

     או כאלו שמתחבאים מאחורי כינויים חסרי משמעות

     • חסר צבע  ביום מרץ 27, 2016 בשעה 12:51 pm

      חסרי צבע הם גם אנשים שקופים והם גם חסרי משמעות בעיני כל הצבועים למינהם.

 • עוזי קטן  ביום יוני 26, 2016 בשעה 2:01 pm

  בזמן שזובידה עסוק בשוליים של השולה, משפחתו של אברה מנגיסטו מוחה מול משרד ראש הממשלה על הפקרת בנם.
  אם היה מדובר בגלעד שליט לא היה נחתם הסכם עם טורקיה ללא טיפול בשבויים ובגופות החללים.
  כמובן, שזובידה מישר קו עם נתניהו ולא יעז לצאת נגדו. וימשיך להסית ולהתעסק בשוליים של רגב.

  ושהשחורים ימשיכו להזדיין.

טרקבאקים

 • […] זה התחיל בתקשורת שהייתה על סף הבושה! זה הזכיר לי במקרים רבים את הסיקור של ההפגנות בסיאטל נגד ארגן הסחר העולמי בשנת 1999. בהתחלה הכול היה מגניב, כל עוד הכול בתנאים של המשטרה, וכולם שיתפו פעולה, עד לרגע שבו זה קצת חרג "מכללי הטקס" הקבועים. נשבר איזה חלון, כולה חלון ראווה!!! וזהו זה היה ההתחלה של הסוף – באותו הרגע המשטרה הורידה את הכפפות, איבדה את הנחמדות ויאללה לקרוע למפגינים את הצורה…ואני כבר כתבתי על זה…. […]

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: