אונסים, מרביצים ורוצחים – אז מה עושים?

בימים האחרונים ניסיתי להבין מה קורה כאן סביב – איך אנשים כביכול תבוניים יכולים לעשות כל כך הרבה רוע…מה מביא חבורה של גברים לעשות את מה שהם עשו באלנבי 40? ומה מביא אנשים שגדלו באותה חברה בה גדלנו כולנו לעמוד מנגד ולא לעשות דבר?!? איך זה יתכן?

ואז מגיע הפיגוע ובני הזוג הנקין נרצחים אל מול עיני ילדיהם…אני שוב אחוז תדהמה ובלהות – והאמת אינני מבין כיצד ניתן לנתק אלימות מאלימות…מה הם לא רואים שכל מעשה כזה משאיר צלקות עמוקות ומגביר את מעגל האלימות?!?

וכמה ימים לאחר מכן – בלב העיר העתיקה בדרך לכותל נרצחים אהרון בנט ונחמיה לביא הראשון מותקף וומנסה להילחם על חיי אשתו ושני ילדיו והשני באקט הירואי בא לצאת לעזרת המותקף – שניהם נרצחים ואשתו של בנט נפצעת קשה. ושוב אותו מחזה מבעית – אנשים עומדים מהצד משקיפים ולא עושים כלום לעצור את הזוועה למרות תחנוניה של אשתו של בנט – וכן זה מתקשר שוב לנושא עימו התחלתי את הפוסט…

ואחרי כל זה – אני רואה סרטון שבו אנשים עומדים אל מול אנשים אחרים ומטווח אפס יורים בבחור – מיד לאחר הירי מסתבר שזהו בחור ערבי – בין אם שרזק אבן או שלא – הוא נורה מטווח קצר – ומיד לאחר מכן נשמעות צעקות של "יש – יש…מוות לערבים…" למה? מה כל כך טוב במוות של אדם אחר? הכיצד אותם אנשים שמצרים על מוות של בני הזוג הנקין אהרון בנט ונחמיה לביא – יכולים לצעוק ולקרוא קריאות עידוד על מותו של אחר? האין הם ראוים כי הפוסל במומו פוסל? אין הם רואים את מעגל האלימות הבלתי נפסק? האם הם לא רואים את תמונת המראה?!?!

ובתוך כל זה במוצאי שבת – אוהד של הפועל תל אביב מותקף לאחר משחק כדורגל – המתקפה מאורגנת שבאה בשם איזה שהוא קוד רקוב ונפסד של קבוצת אנשים נפשעים ואלימה – הם מתכננים מארב לאוהדי הפועל – והם מכים את האוהד בפטיש בראשו ומרסקים את גולגלתו!!! מדוע? בשם איזה קוד אותם אנשים פועלים? למה? מה יש בפעולה זו שקשור לעולמם של בני אנוש? מהיכן הנזבות הזו? כיצד אנשים מסוגלים להמשיך את חייהם לאחר ביצוע מעשה כה נפשע ונפסד? מה התמונות שרצות להם בראש לאחר שהם תוקפים אדם אחר בצורה כה רשעית? כיצד הם יכולים לעצום עינים? אני תוהה…

ומעגל האלימות לא נפסק! אמש ילד בן 15 מקרית גת נדקר ונרצח בסכסוך בין חבורות…ובנוסף דווחה גם דקירה של גבר באילת….ילד בן 15 שעדיין לא הספיק לעשות מאום בחייו – יטמן בקרקע כי שתי חבורות רבו – והאמת שלא מעניין אותי מדוע ועל מה…ילד בן 15!

משהו רע קורה לחברה שלנו – מבלי משים אנו הופכים ליותר ויותר אלימים אחד כלפי השניה – מבלי משים אנחנו מאבדים את היסוד המקשר בין בני אדם בו יש אחווה, רעות וערבות הדדית בין א.נשים – אנחנו הופכים לערלי לב אחד לשניה כשאטימות חברתית עוטפת את כולנו!

אם לא נשים לב אט אט נהפוך לחברה אוכלת יושביה, חברה שבה כל אחד שונא ומתנהג באלימות כלפי האחר…וזהו לא מקום שבו יהיה טוב לחיות…ביום שכזה אולי נטיב לעיין פנימה ולהחליט השנה להיות אנשים טובים יותר, סבלניים יותר ובעיקר פתוחים יותר לקבל את הא.נשים סביבנו. די למגעל האלימות – כל אחת/ד חייבים לעשות לזה סוף דרך דוגמא אישית! חייבים!

לימים טובים יותר
הני

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • רוחמה  ביום אוקטובר 6, 2015 בשעה 2:28 pm

  כרגיל מילים שיש בהם תיאור מדויק של כל המתרחש בימים טרופים אלה.

 • בצלאל א  ביום אוקטובר 7, 2015 בשעה 1:35 am

  ככה זה כשמכרסמים בכוחן של האליטות.
  הברבריות חוגגת.

  • עוזי קטן  ביום אוקטובר 7, 2015 בשעה 7:32 am

   חכה, זובידה החצוף עוד יוכיח לך במאמרו הבא שהשמאל האליטיסטי האשכנזי אחראי לכל האלימות המתרחשת היום.

  • hani24  ביום אוקטובר 7, 2015 בשעה 10:20 am

   אותן אליטות שקידשו את עיקרון המלחמה הכיבוש וההרג?

   • בצלאל א  ביום אוקטובר 8, 2015 בשעה 10:56 am

    אולי מדובר באמת מדובר באותן אליטות. אני לא בטוח.

    אבל אתה הרי גר ברמת אביב, אז אתה אמור להיות מעודכן יותר ממני.

 • אבנר  ביום אוקטובר 8, 2015 בשעה 2:28 pm

  אין פה שום גל חדש של אלימות האלימות נמשכת יום יום ושעה שעה בשטחים , רק שהקורבנות שלה ה הם ערבים. רק כאשר נהרגים גם יהודים פתאום מתעוררים הצדקנים כמו הני ובוכים על גל אלימות
  לא במקרה ברשימה שלו לא מופיעים ערבים , כי הוא אדם אלים.

  • hani24  ביום אוקטובר 8, 2015 בשעה 2:42 pm

   בול צודק! אתה מקבל 100 בכתיבה 0 בקריאה…כנראה שיש כזה דבר יודע כתוב אך לא קרוא…

  • עוזי קטן  ביום אוקטובר 8, 2015 בשעה 3:15 pm

   למה אתה מצפה??? תקרא בכתבות הקודמות איך אותו זובידה מעריץ ממש את מירי רגב ומקדיש לה מאמר שלם ולא מציין אף התבטאות גזענית שלה כלפי הערבים.
   לא טעית, קראת נכון את האיש המתעתע הזה זובידה. הוא לא יעיז לצאת נגד שלטון הימין בראשות ביבי וחלילה להטיל עליו איזושהי אשמה באלימות השוררת בארצינו.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: