גזענים, המכלוף לא בא להם טוב!

כל המדינה רועשת וגועשת, למה ומדוע? ובכן, אריה מכלוף דרעי מתמנה שוב לשר הפנים. וזו בעיה! למה? אני יכול לחשוב על כמה וכמה דברים, מחד יש כאלו שבאמת חרדים לגורלה של הדמוקרטיה הישראלית, ומאידך יש כאלו שחרדים לשאלת החרדים המזרחים – ש"ס. ברשותכם נפרט ונפרק.

שנים שיש קבוצות כאלו ואחרות שחיות את השיח של זכויות האדם הדמוקרטי, ואני באופן כללי בעד השיח, אולם לאחרונה אלו הפכו לבלתי סלחנים, מדוע? כי אריה מכלוף דרעי מועמד למשרת שר הפנים. מה הטיעונים נגד, לרוב מוסריים! וגם אני בעד מוסר הרי, ואני חושב שמוסר הוא אמת יסוד לכל אדם, אבל אני גם מכיר בעובדה שמוסר לרוב אינו אוניברסלי ויש לו אמות מידה שונות. לעומתו – יש חוק, חקיקה היא דבר נזיל שניתן לשינוי באופן קל יותר. למה? כי יש מחוקק והוא קובע, והמחוקק הוא חלק מהעם.

אולם מכאן ועד הקביעה המוחלטת כי יש בעיה מוסרית עם מינויו של אריה מכלוף דרעי לשר הפנים – ולצאת לקמפיין מתוזמן נגד האיש, רחוקה היא הדרך ומלאה בריח ביאושים של גזענות וחרדופוביה. ראשית, אם נסכים שיש לאנשים שונים אמות מידה מוסריות שונות – הרי שרוב האנשים, לפחות מהרכבה של הכנסת החליטו כי דרעי מוסרית יכול לכהן כחבר בממשלה.

אם זה לא מוצא חן בעיני חלק מאיתנו, זה בסדר – השאלה היא מהו הטיעון? חלק טענו כי ש"ס הם בורים ועוד, והמוסר שלהם פגום – זו טענה שזרועה בגזענות וחרדופוביה – שהרי אנשי ש"ס מזוהים כדתיים מזרחים! חלק אחר טען, כי זה כמו "להחזיר פדופיל לעבוד עם ילדים…" כן היו גם כאלו שהלכו כל כך נמוך. אינני מסכים, מדוע? כי יש חוק, והחוק טוען כי אדם שהואשם בפדופיליה חייב ברישום מתמיד של מקום מגוריו, וכי אסור לו לעבוד או להיות בקרבת ילדים ועוד. אתם יודעים, נאורות דמוקרטית, רוצים או לא רוצים חייבת להתבסס על משהו מוסכם על כולם – וחוק הוא יצירה דמוקרטית. לא אוהבים את החוק, אין שום בעיה, התכבדו והצביעו לנציגים אחרים לכנסת – וחייבו אותם לשנות את החוק שבו כתוב: שאנשים שנשפטו והורשעו בדין, ריצו את עונשם בכלא – ובסופו של יום גם המתינו את הזמן הקבוע בחוק לסיום קלונם לשוב למערכת הפוליטית – לא יוכלו לכהן כחברי כנסת/שרים או כל אשר תחפוץ נפשכם.

 

בחיי שלא מבין מה רוצים ממנו - שהרי רובם בבעיה עם החוק ולא האדם....

בחיי שלא מבין מה רוצים ממנו – שהרי רובם בבעיה עם החוק ולא האדם….אההה – מזרחי וחרדי, הבנתי!

בשלב זה, יש כאן משחק כפול שנע על ציר של גזענות/חרדופוביה, ואלו הם הטיעונים השולטים בשיח: "אני לא אוהב את דרעי, הוא לא בא לי טוב"  "הוא עבריין מורשע והוא לא הודה…" (אולי הוא לא הודה כי הוא מאמין בחפותו?) "מה ניתן לאדם לחזור לזירת הפשע?" אינני מבין מה ההבדל בין שר הכלכלה לשר הפנים? אולי אנשים חוששים שבמשרד הפנים דרעי יתחיל לשנות שטחי שיפוט ולדאוג לצדק חלוקתי? מה הבעיה? והכי אבסורדי "ש"ס היא מפלגה של עבריינים – תראה כמה חברי כנסת הורשעו מתוכה…" אז כן, אני יודע מש"ס הורשעו כמה וכמה חברי כנסת, ואני גם טוב בסטטיסטיקה – ואני מכיר את מושג ההסתברות – והאמינו לי, וכל אחת ואחד מכם מוזמן לבדוק – ההסתברות שבמפלגה אחת יש הקבץ של כל כך הרבה אנשים שהורשעו בעוד באחרות המספרים כמעט אפסיים היא אפסית עד לא קיימת, אלא אם אתן/ם באמת מאמינים שחרדים מזרחים הם בעלי נטייה לעבריינות גדולה יותר מכל האחרים.

אז עשו טובה, הביטו למציאות בעיניים ונסו לראות את המצב נכוחה, לא רוצים עבריינים בכנסת (ועדיין לא הזכרתי את מקרה אריק שרון הוועדה שר הביטחון וראשות הממשלה) אין בעיה, בחרו מועמדים וחייבו אותם לחוקק חוק בעניין. בזמן שאתם עמלים על החקיקה זכרו, אריה מכלוף דרעי הוא מזרחי חובש כיפה שמאיים על הבניית המציאות הקיימת, הוא לא הירשזון ולא אולמרט, הוא מסמל משהו אחר בישראליות – משהו שחלק מאיתנו חוששים ממנו – על כן, נסו שלא ללכת לגופו של אדם – אלא לגופו של עניין.

נקודה אחרונה לרבים וטובים שמדברים על שיקולים קואליציוניים, ראשית אומר ואזכיר את ציפי ליבני שמיד אחרי ממשלת אולמרט הלכה לבחירות משום שאמרה שלא תשב עם ש"ס – מעניין מה היא עשתה מיד לאחר הבחירות כשהבינה שלש"ס יש ה"מפתחות" למשרד ראש הממשלה – ושנית לאלו שתמכו בהרצוג, חישבו מה הוא היה עושה בהינתן וש"ס הייתה מאפשרת לו להקים קואליציה – או בעברית – טלו קורה מבין עיניכם.

בינתיים, אריה מכלוף דרעי, שר הפנים – יש לך שטחי שיפוט לטפל בהם, קרקעות שקיבוצים עושי בהם ככול העולה על רוחם – ואי צדק חלוקתי משווע לטפל בו, אתה יודע: יוצאי אתיופיה יוצאי הרפובליקות האסייתיות של חבר העמים לשעבר, ערבים, נשים וגם מזרחים – עשה טובה – תתרכז בעבודה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • Ossi goodbeer  ביום ינואר 15, 2016 בשעה 3:14 pm

  למה למחזר אנשים שעברו עבירה שיש עימה קלון לתפקידים בכירים בממשלה וממש לא מעניין אותי צבע העור שלו והמכלופיות שלו….אם זה הירשזון ואם זה דרעי….מקומם לא בממשלה ולא מעניין אותי כמה מתאימים לתפקיד הם…..סרחת….החוצה!!!!
  הכותבת היא מזרחית טהורה.

 • בצלאל א  ביום ינואר 15, 2016 בשעה 3:31 pm

  מה שדרעי יעשה עכשיו, זה מה שהוא וחבריו עשו תמיד.
  ישדדו את הקופה הציבורית כדי לפטם את עצמם ואת בני משפחתם.

  חלאה נשאר חלאה.

  • עוזי קטן  ביום יוני 19, 2016 בשעה 11:07 am

   ומזרחי אחד כמו זובידה, פוגע בכל המזרחיים שדרכם אינה דרכו של מכלוף דרעי שהורשע בגניבה על פי כל דין וישב כך בבית הסוהר ובצדק מוחלט!

   ישנם גם מזרחיים אחרים שנאבקים בגזענות הממסדית רק לא על ידי השחתה ופגיעה בחוק כפי שמכלוף וזובידה עושים.

 • אני  ביום ינואר 15, 2016 בשעה 4:38 pm

  מה זה אומר על מצביעה המזרחיים של ש"ס שמהיצע של רבע מיליון מצביעים בחרו שוב להצביע בעבריין מורשע

  • hani24  ביום ינואר 15, 2016 בשעה 5:31 pm

   אולי זו הצבעת מחאה? אולי הם לא מקבלים את הרשעתו? אולי הם אומרים נמאס? אני יודע אולי לא תאהב את העניין אבל רק לידיעה נלסון מנדלה היה עבריין מורשע שישב בבית סוהר והתמנה לנשיא דרום אפריקה…מעניין מה זה אומר על מצביעיו שבחרו בו לנשיאות?

 • אייל  ביום ינואר 15, 2016 בשעה 8:03 pm

  אהבתי, אך יותר מכל את החלק האחרון, הגיע הזמן לשים סוף לגניבת הקרקעות וה״בנים החוזרים״ של הקיבוצים, לחלק את אדמות המדינה בצורה שווה לכל המגזרים ולא לשכוח את חוק ההסדרים בקיבוצים, זה יותר גרוע משלים את חובו לחברה.

 • רק המזרחים יחליטו אם יטבעו או ישחו  ביום ינואר 16, 2016 בשעה 9:05 am

  ואללה יופי, העמדת את נלסון מנדלה ואריה דרעי יחד על הפודיום. הכל על מנת להכשיר את השרץ.

  • hani24  ביום ינואר 16, 2016 בשעה 11:41 am

   יאללה תפאדל ותסביר הבדלים. שניהם נכלאו על ידי משטר מדכא. שניהם בתואנות שווא לדידם. ושניהם חזרו לפוליטיקה. עכשיו עתה. אבל בוואלה יפה…

   • שימי  ביום ינואר 16, 2016 בשעה 3:38 pm

    אז אם הנשיא קצב חוזר לפוליטיקה (לדידו הוא חף מפשע) הוא מיד יועלה לדרגת נלסון מנדלה? אולי אפילו יקבל פרס נובל.

    • עוזי קטן  ביום מאי 25, 2016 בשעה 12:56 pm

     ישנו מצטרף חדש לחבורה המקופחת והנרדפת – בנימין מכלוף נתניהו צאצאו של הגאון מווילנה, שיצא מהארון הספרדי.

 • ethy ab  ביום ינואר 16, 2016 בשעה 4:15 pm

  עבריינות שיש בה קלון עוטפת רבים. בעיקר אלו שישבו ויושבים ועוד ישבו בבתי סוהר. עצוב לאן מתדרדרת המדינה. ויש מי שמושיט יד. הכל טובות הנאה. תן לי ואשמור לך. הכי כואב שהצעירים בורחים מכאן בגלל השררה ועוד מעט יישארו כאן הגיל השלישי ,דיירי הרחוב,
  נערי הגבעות, והקיצוניים.
  ואף אחד לא קם לשנות את הדיסקט. צודק!

 • ברוך  ביום ינואר 16, 2016 בשעה 8:27 pm

  אח הני הני ראש חוג נהיית. ראש חוג. במכללה מתוקצבת. במה נתנחם שמכללה זה לא אוניברסיטה? עדיין כספי המיסים שלי מממנים ראש חוג עם רקורד אקדמי של מאסטרנט בינוני. איך יש לך בכלל עבודה מעבר לפרשנות כדורגל רק אלוהים יודע.

 • שימי  ביום ינואר 17, 2016 בשעה 3:59 pm

  תודה הני ולכו… כל הגזענים!

 • עידו לם  ביום ינואר 18, 2016 בשעה 12:31 am

  מכלוף הוא עבריין מורשע ולא רק שהוא לא ראוי להיות שר כלשהו אלא הוא לא צריך להיות בכנסת בכלל, תודה.

 • אבנר  ביום ינואר 18, 2016 בשעה 12:09 pm

  אריה דרעי לא יכול להיות מנהיג של מאבק מזרחי. כי מאבק לשוויון לא יכול להעמיד בראשו פושע לשעבר. וזה לא שאריה דרעי זרק בקבוק תבערה באמצע עימות עם שוטרים או שנעצר כמו מנהיגי הפנתרים השחורים או שישב בכלא כמו מנדלה. אריה דרעי לקח כסף לכיס שלו, שוב ושוב, והתעשר באופן אישי ומופלג מתוקף היותו שר הפנים של מדינת ישראל. ואת זה לא סחבק אומר, אלא בג"ץ. שוחד זו לא פעולה של התנגדות למשטר אלא פעולה של שיתוף פעולה עמוק ואישי עם שיטה של שחיתות.

  הסיבה שדרעי לא ראוי לשמש שר (ולדעתי גם לא חבר כנסת) אינה קשורה למוצאו. היא קשורה לשאלה: איזה סוג של אנשים אנחנו רוצים שינהלו את המדינה? האם אנחנו רוצים אנשים שעשו שימוש בכוחם הפוליטי כדי להתעשר באופן אישי ולקחת כסף לכיס, או שאנחנו רוצים שם אנשים שיעשו שימוש בכוח הפוליטי לטובת הציבור?

  מי שמוכן שפושע שישב בכלא יהיה חתום על הדרכון ועל תעודת הזהות שלו, לבריאות. אני לא. כישראלי, כיהודי וכספרדי – אני מתבייש

  http://www.ha-makom.co.il/post/doar-yosef-baruch

  • hani24  ביום ינואר 18, 2016 בשעה 1:09 pm

   זכותך, אך אני בכול זאת ממליץ לקרוא את הטיעונים שלי – ואם יש לך פייסבוק אז את הדיון ביני לבין כותב הטור על העמוד שלי.
   יום נעים
   הני

 • אבנר  ביום ינואר 20, 2016 בשעה 9:32 am

  הבעיה העיקרית בשיח שלך הוא שמדובר בשיח אורוליאני.

  איש השררה שגנב את כספם של האזרחים הוא ה"מדוכא" ואילו האזרחים שכספם נגנב והם רוצים למנוע מהגנב לחזור למקום הפשע הם ה "גיזענים".

  מדובר במאפיין של כל השיח המזרחי שכמה מאלה ש(כאילו) מובילים אותו נטועים עמוק עמוק בתוך הממסד התקשורתי הפוליטי והמדיני של מדינת ישראל אבל אוהבים מסיבות פסיכולוגיות שלא זה המקום לעמוד עליהם להתהדר בפוזה של מהפכנים אנטי ממסדים.

  אבל אני חייב להודות שאני מעריך את זה שאתה מתייחס ועונה לאנשים פה ( בלי ציניות).

  • hani24  ביום ינואר 20, 2016 בשעה 9:48 am

   אבנר אורוול הוא גנב דעת. זמיאטין הוא האיש, מכך שזהו שיח זמיאטני הפוך.
   ועל אותו משקל, וחלילה לחשוב שאני משווה על אותה פלטפורמה, את אותם הדברים ניתן לומר על מרטין לותר קינג…אבל בארץ כל עוד האדונים האשכנזים שולטים חלילה מלהזכיר שיח ״מפלג״ יהודי, גם אם כל העובדות מוכיחית את קיומו של הדיכוי.
   יום נעים הני

 • עוזי קטן  ביום יוני 21, 2016 בשעה 10:38 am

  אף מילה של שר הפנים מכלוף על ילדי תימן החטופים. את מכלוף מעניין רק כבודו האישי (כבוד שאין לו בתור גנב בדימוס) ושסדן יעבור פוליגרף.
  מכלוף לא יכול לייצג אותי כמזרחי וגם לא הרבה מאוד אנשים כמוני.
  רק זובידה יכול להציג את מכלוף כנלסון מנדלה המזרחי.

 • בושה וחרפה של מאמר  ביום יולי 29, 2016 בשעה 1:05 am

  זה ללא ספק הדבר העלוב ביותר שקראתי מימיי.
  הכותב מסנגר בלהט בלתי מוסבר על אדם שהורשע בשוחד, הפרת אמונים, ביזה את שלטון החוק ורמס את אמון הציבור הגם ככה ירוד בנבחריו. כל זאת תוך שימוש ברטוריקה של דרעי עצמו, שחוץ מהתקרבנות והתבכיינות לא תרמה מאום לשיח הישראלי.
  והשיא? נשק יום הדין— האשמה בגזענות. לא משנה העובדה שלדרעי אכן ניתנה ההזדמנות לדרעי לכהן כשר בגיל כה צעיר, לא משנה העובדה שדרעי פעל כעבריין תוך ניצול מעמדו, תפקידו ונגישותו לצלחת, לא משנה כלום. ביד אחת— בוכים על צדק חלוקתי וקיפוח, וביד השניה נהנים ממנעמי השלטון, ולא עושים דבר ממשי למאבק באותו 'חוסר צדק' . עלוב, מתקרבן, מנציח את הבורות, ומשיג בדיוק את ההפך ממה שמבקש.

טרקבאקים

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: