על אור סיונוב, מייקל "הפחדן" ג'ורדן, לברון ג'יימס והאח-פח הגדול!

רוצים להבין איך אני מחבר בין "אגדות" כדורסל אור סיונוב המדהימה – והפח הגדול – נו אז הכול קשור לזכויות אדם ושוויון.

אז ככה, בחודשים האחרונים אור סיונוב חברתי היקרה הפכה את חיי וחיי חברות וחברים נוספים לגיהנום ועונג צרופים בעת ובעונה אחת, למה? היא החלטיה להיכנס לבית האח הגדול! וזה שם אותנו על רכבת הרים – מה עושים? איך מביטים בכול מה שמתרחש בתוכנית האימים הזו עם העריכה המפגרת והכאב שרואים שמסבים לאור? זה קשה! כתבתי על זה טור, אבל היום אני רוצה לחזור לשאלה אחת מרכזית שעולה מהעונה של אור בעונה האחרונה, פוליטיקה!

רבים שואלים את אור תגידי מה את שמאל או ימין? אור ענתה בסרטון שלה לבית האח "אני לא שמאל ולא ימין, זהו דיון פנים אשכנזי, אני מזרחית!" דממה! הלם! מה היא מדברת??? אפילו היום בעיתון הארץ זעמו הכותרות, מה הסיפור של המזרחיות הזו, אפילו מזרחים יצאו נגד הקריאה וטענו "די, מספיק עם העבר בואו ונביט קדימה…" טיפשים!

אני בטוח שאתן/ם שואלות: למה? ובכן ברשותכם הבה וניקח מקום אחר על מנת לעשות את ההדגמה, בואו ונחשוב על ארצות הברית! ארצות הברית היא מדינה שבה הפוליטיקה היא גם דיכוטומית כבישראל, יש דמוקרטים ויש רפובליקנים – יש ליברלים ושמרנים, נכון השמאל ימין שלהם לא זהה לשלנו אולם יש קווים משיקים. כל אדם צריך לבחור צד בעניין! והנה בא לו ה-NBA, יש שיאמרו שמייקל ג'ורדן הוא גדול שחקני הכדורסל שאי פעם שיחקו – ואני אומר פחדן חסר עמוד שדרה – או בשפתי "אפס מאופס"! למה?

יש ימים שבהם נמדדת גדולתו של אדם, לא בקולות שהוא מקבל ולא ביכולות שלו בתחום מסוים אלא בזכות עמידתו עבור הדברים הנכונים – למשל לצאת נגד גזענות מובנית בחברה – אור עושה זאת ג'ורדן הפחדן לא עשה זאת! ג'ורדן החליט לשתוק בנושאי גזע שונים ובדיכוי משום שלטענתו:

ג'ורדן הפחדן עושה תחשיבים כלכליים במקום זכויות אדם!

ג'ורדן הפחדן עושה תחשיבים כלכליים במקום זכויות אדם!

כן, כן, גם רפובליקנים קונים סניקרס!

על זה אמר קארים עבדול גבר הגדול את הדברים הבאים:

"You can't be afraid of losing shoe sales if you're worried about your civil and human rights. He took commerce over conscience. It's unfortunate for him, but he's gotta live with it."

אדם צריך לחיות את חייו כפי שהוא מתכנן אותם – פחדן יישאר פחדן, אבל הגדולים באמת יהיו חייבים לצאת אל האור במקרים בהם יש תחושה שהכול מתפורר מולם. אני יודע לברון גיימס הוא לא הבחור הכי אהוד בישראל, כי הוא פיטר את דייויד בלאט (שטויות), אבל הוא עשה את מה שצריך לעשות ברגע האמת! כששוטרים חנקו גבר אפרו-אמריקאי שבכוחותיו האחרונים אמר את המילים "אני לא יכול לנשום!" (I can’t Breath)  – יום למחרת הוא התייצב לחימום לפני המשחק, ששודר בפריים טיים מחוף לחוף בארה"ב, עם החולצה והכיתוב עליה! לא עשה חשבון לחסויות או מרפסמים – למה? כי עדיך ככה, כי אחרי המשחק הוא הלך לישון בלילה בשקט בלי שמצפונו הציק לו!

 

לברון גיימס לעומתו עומד גאה ואומר את דעתו ללא חשש משיקולים כאלו או אחרים!

לברון גיימס לעומתו עומד גאה ואומר את דעתו ללא חשש משיקולים כאלו או אחרים!

טוב חפרתי – אז מה? ובכן רבים נכנסו לתוכנית האח הגדול והתנהגו כפחדנים – הם התגזענו, היו מיזוגנים דיברו כהומופוביים (כן בייחוד איש אחד מגעיל במיוחד…אבל היו עוד כמה) – ובנושאים מסוימים רבים העדיפו לשתוק! למה לשתוק? כי אולי אם יגידו על ביבי מלך ישראל דברים רעים לא יצביעו לנו?!?!? ואם נחשוף אלימות בחברה הישראלית ונשים מראה לכולם בפריים טיים של ערוץ 2 אולי יחשבו שאנחנו "עוכרי ישראל" מושג נלוז ולא יצביעו לנו???? רק אחת! אישה אחת בלבד! עשתה בית ספר לכולם! אור סיונוב! היא אמרה כל מה שעלה על ליבה, נושא דיכוי המזרחים בישראל! חטיפת ילדי תימן! שלטונו של ביבי והטרור המשתולל! האלימות ברחובות והחשש אחד מהשני! הכול בלי אפילו למצמץ! ג י ב ו ר ה ! ! !

 


אז היא עושה בדיוק מה שציפינו ממה לעשות היא לא מתכופפת לתכתיבי הרייטיג או משחקת את המשחק! היא עומדת בגבורה במקום בו נכשלו רבים אחרים! היא לא משחקת את תפקיד "עבד הבית" היא המהות שעומדת בבסיס "עבד השדה!" אז כל אלו שכותבים מילים ריקות ומשתוללים גורו לכם פחדנים – עוד אלף שנים לא תגיעו לקרסוליים של אור סיונוב!

זהו קישור לוידאו שבו ניתן לראות ולהקשיב למורכבות של החשיבה הפוליטית של אור!

 

 

ככה נראית תקווה פוליטית ואנושית! אור סיונוב!

ככה נראית תקווה פוליטית ואנושית! אור סיונוב!

אז לא לשכוח, אסור לתת לרוע לנצח צריך להשאיר את הא.נשים הנכונות בפריים טיים ולשם כך יש לסמס את הספרה 1 למספר 2020!

שבת שלום

הני

 

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עדנה רועה  ביום מרץ 18, 2016 בשעה 9:35 pm

  ע נ ק !!!!!!!!!!!!!!

 • הלוחש לסוסים  ביום מרץ 20, 2016 בשעה 8:50 am

  אור הודחה כי נשאה את שמו של ביבי לשווא.

 • שלומית  ביום מרץ 21, 2016 בשעה 11:17 pm

  זה בסדר שה"הדחה" של אור (איזו מילה מכוערת) העציבה אותי מאוד? הייתי ממש שמחה אם היא הייתה מנצחת. מבחינתי, זה יכל לסמן תקופה שבה ינצח אדם אחר חוץ מביבי במדינה הזו (שלא יהיה בנט, למען שמם של כל האלים!) יש מקום לכתוב לה תודה ולומר לה כמה היא הייתה חשובה בעונה הזו? דף הפייסבוק שלה חסום לאנשים שלא חברים שלה.

  • hani24  ביום מרץ 21, 2016 בשעה 11:22 pm

   זה בסדר, ולא קרה כלום כולה תוכנית ריאלטי.
   אפשר לכתוב לה בעמוד החברים של אור והיא תקרא. הני

 • שלומית  ביום מרץ 21, 2016 בשעה 11:28 pm

  תודה. לינק?

 • אור סיונוב\ שי חי - והקשר למצבנו הכללי..  ביום מרץ 27, 2016 בשעה 5:15 pm

  הסכמתי עם לא מעט מאמירותיה ודעותיה 'הפוליטיות'של אור. ואני אחד שאומר על ביבי וחבורתו ההוללת מילים הרבה יותר 'קשות' ממה שאור אומרת. הסכמתי גם עם לא מעט מדעותיה באופן כללי. יחד עם זאת- ישנן הוכחות חותכות בתמונות ולא בפרשנויות[ בערוץ 26 ולפעמים גם בערוץ 22..] תמונות המוכיחות את מה שעשתה אור כלפי שי חי. את מה שעשה עומרי כלפי שי חי. והם יחדיו עשו הרבה יותר מ'רק' חרם.. התמונות מוכיחות רוע ! רוע טהור! של עומרי ושל אור, שניהם יחד כאנשים קטנים שהיו שמחים כל עוד שי חי היה מנודה! השמחה בפניה של אור הייתה ברורה כאשר שי חי היה מנודה. וכאשר הוא היה יחד עם 'החברה' היא אור הייתה מאוד עצובה וממורמרת. אין מילה שהיא לא אמרה, אין מעשה שהיא לא עשתה, על מנת ששי לא יהיה בין 'החברה'.. חבורת הזבל! ומה שיפה בחיים זה שהתוצאות מדברות בעד עצמן- אור עפה מהבית 'שנייה' אחרי ששי חי יצא תוך כדי שהוא בועט לה בקופסת היצירה,,,

  שאלה לי, האם 'החוכמה' [שבהחלט קיימת באור במובן מסוים] , האם אדם חכם שהיה מקבל מס' הזדמנויות להבין, לקבל, לסלוח, – על מה ששי חי עשה ] והיא אור קיבלה לפחות 3 הזדמנויות לשים את החודש הראשון שהיה, לשים מאחור ולהמשיך הלאה, האם אדם חכם ובעיקר עם לב כפי שאתה טוען, לא הייה מקבל וממשיך הלאה? או לא לפחות לא היה מנסה כל היום\ 24\7 להכפיש אותו \ לנדות אותו? האם זה מה שהיית רוצה שאור תעביר לנוער שהיא מדריכה? שלא סולחים.. אלא מנדים.. ? זה בטח לא היית רוצה לילדיך.. ואני בטח לא רוצה לילדיי.. ויש ים ילדים שסובלים מדיכוי ומנידוי, וכו'.
  וכאמור, יש הוכחות למילים שלי. תמונות בטלויזיה\ כמו שהן.

 • לא מבין כלום  ביום יולי 26, 2016 בשעה 11:45 am

  מזא..את שמאלנית או ימנית ,אני מזרחית!?
  מבחינתי התשובה שלה הייתה..אני גזענית ואני כי גזענית כי התגזענו אליי!
  אני מזרחי ואני יודע ומכיר ומבין ומשפחה במעברות והכל ועד היום גזענות לפי שמות משפחה והכל בסדר הני 🙂
  אבל התשובה שלה היא לא יותר מפילוסופיה בגרוש,מזא זו שאלה פנים אשכנזית??? למה רק אשכנזים מבינים בפוליטיקה אחרת שהיא לא שחורים ולבנים??? מי שם אותה בכלל לייצג אותי עם כישורים ששואפים לריבים בתכניות ריאלטי ,אישה שמלאה בשנאה(ולא ראיתי האח הגדול,תתפלא) הספיקה לי התשובה הזו להבין שהיא מסוג האנשים שמוכרים במניפולציות הכי פשוטות..

  • עוזי קטן  ביום יולי 26, 2016 בשעה 5:56 pm

   התשובה של אור סיונוב נלקחה מבית מדרשו של זובידה. זובידה חושב שוויכוח פוליטי ימין ושמאל לא היה מתקיים אילולא האשכנזים שהם המציאו את הוויכוח הפוליטי הזה יחד עם המצאת הציונות שהיא כולה המצאה אשכנזית. ולכן הוויכוח הפוליטי בין ימין לשמאל נועד עפ"י זובידה לאשכנזים בלבד.
   זובידה כעסקן קיפוח פשוט לועג לאינטילגנציה של המזרחים.

טרקבאקים

 • מאת חצי חצי בתחת שלי! | ביקורת - ולא בהכרח בונה ביום יולי 15, 2016 בשעה 3:55 pm

  […] לזרוק אותך ממנה על שללה כיבודיה. והרי כבר כתבתי על מייקל ג'ורדן שבעיני נחשב לגדול הלוזרים של זמננו – בעיקר משום שהוא לא ניצל את חשיבותו החברתית לגשר על […]

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: