למה הטקס המשואות 2016 היה של כולנו בפעם הראשונה

מאז הבחירות האחרונות הרבה א.נשים כבר לא כל כך חברים שלי. איך אני יודע, ובכן הפייסבוק שלי אומר לי ובעיקר הנייד שלי אומר לי. אנשים שהיו חלק מהחבורה הקרובה ביותר שלי כבר לא מתכתבים אלי, ואם הם כותבים משהו, זה נכתב בלשון לטנטית – פאסיב-אגרסיב, הם כותבים עלי מבלי להזכיר את שמי. למה?
ובכן, אני בזמן מערכת הבחירות האחרונה גיליתי עוד טפח מהגזענות שמוטמעת בחברה שלנו על גווניה, אנשים החליטו לדבר בשיח של "גניבת המדינה" – אך חלק ניכר לא הסתפק בזה, הם המשיכו להכות בפריפריה המזרחית – הם קראו לנו מטומטמים שמצביעים נגד האינטרס שלהם, עלבו באמהות שלנו, באבות שלנו בסבתות ובסבים שלנו. הגדילו לעשות – יאיר גרבוז ואחריו גם יהושוע סובול – אעלק אנשי תרבות, שמאל הומני. הכול נכון עד שזה מגיע לפריפריה המזרחית בישראל. נמאס לי!
לאחר הבחירות, וניצחון הליכוד, החליט נתניהו החלטה שנראתה כשולית, ואולי ניסיון להפוך את האישה-המזרחית החזקה ביותר בפוליטיקה הישראלית לקצת פחות רלוונטית, למנות את מירי רגב לשרת התרבות והספורט. לא עברו שעות מהמינוי ושערי הגיהנום נפתחו!
גברים אשכנזים – כינו אותה בשמות שאני לא אעלה על הדף, גברים מזרחים, בד"כ מלככי פינכה, של האעלק "אליטה תרבותית ישראלית" קפצו על העגלה, והחגיגה הייתה מושלמת! ובתווך נשים רבות, בחלקן הניכר מגדירות את עצמן כפמיניסטיות אפילו ראדיקליות, ישבו ושתקו. והמלחמה התרבותית עליה אני כבר משיח שנים קפצה לחזית, האש החלה לבעור, אנשים הרגישו את ההון החברתי-פוליטי-תרבותי-כלכלי שלהם נשמט מתחת לרגליהם – והסכינים נשלפו! העיקר הסיסמא "תרבותיים"…
ממקומי חשתי כי יש כאן שינוי, משהו מתרחש, ולא הצלחתי לשים עליו את האצבע. מייד חשבתי שאני מאבד את החוש, אולי הפכתי לממסדי מידי? מה קורה כאן? כמה ימים של התפקחות ויצאתי למשימה, ללא שום כוונה לרווח עצמי להבין מה קורה כאן – כחלק מהפרסונה הציבורית שלי התראיינתי גם פה ושם. ואי כמה שחטפתי! מכול כיוון חטפתי.
ואז בשקט פנו אלי ממשדר התרבות והספורט – וביקשו אולי תצטרף לוועדת התרבות? אמרתי לבד לא בא! ענו: מי לבד? יש רשימה ארוכה של א.נשים שאנחנו מעונינים לגייס לוועדות השונות – אנחנו רוצים שינוי מהיסוד! אמרתי טוב, אבל מתנה זאת בעצמאות מוחלטת! "לא חשבנו אחרת ענו בקריצה…"
ואז הגיעה הבקשה לקחת חלק בוועדה הציבורית של מדליקי המשואות. אודה ולא אכחיש התלבטתי ארוכות – זהו משהו שלא עשיתי מעולם, ונראה לי מחוץ לאלמנט שלי. אז אמרתי אם הרכב הוועדה יראה לי אבוא. אז הרכב הוועדה מאוד נראה לי כי ראשית היה שם רוב נשי! מירי יכין, ד"ר הילה הדס, חן קדם-מקטובי, מרים פרץ, נרדית מזרחי, ד"ר סלמאן זרקא ואנוכי. שנית היו שם גם מספיק מזרחיות על מנת שיבינו את האפשרות הטמונה בעניין. שלישית, וכל דיוני הוועדה הוכיחו זאת, לא היה בכלל צורך להסביר מדוע צריך ייצוג של קבוצה כזו או אחרת ואיך זה עובד…

חברות הוועדה להןם מגיע קרדיט

חברות הוועדה להןם מגיע קרדיט

אני יודע אתמול כולם דיברו על הרצל ביטון וכשהוא אמר ״אני הרצל ביטון, בן פרחה וניסים זכרונם לברכה״ כל הגוף שלי הצטמרר!

אולם אני רוצה לשים זרקור על מישהי אחרת – רותם אלישע – נערה שמסמלת עבורי את כל התקווה ומה שיכול להיות טוב יותר במדינת ישראל. אני לא אפרוס כאן את כול סיפורה, אבל חושב שחשוב שתבדקו מיהי, מה היא עושה, וכמה היא מיוחדת ויפה מבפנים ומבחוץ!

תושבת רמלה בת 18, פעילה חברתית בתחום המאבק בהטרדות מיניות ולמען זכויות נשים בישראל. כשהייתה נערה נאנסה אלישע וחוותה על בשרה את הדעות הקדומות וחוסר הידע של החברה הישראלית באשר לקרבנות תקיפה מינית. חרף הקושי הרב הכרוך בכך והנטייה להסתגרות בפני הסביבה, החליטה אלישע לפני כשנתיים לחשוף את סיפורה האישי במטרה לעודד נפגעי תקיפה מינית להתלונן ולהגביר את המודעות לנושא בקרב הגורמים המטפלים. היא מעורבת במאבקים פמיניסטיים רבים ומהווה השראה לנשים ונערות רבות; בין היתר הקימה ומנהלת את עמוד הפייסבוק "מפסיקות לשתוק נלחמות למען החופש והשוויון", המונה אלפי חברות וחברים.

רותם אלישע – תושבת רמלה בת 18, פעילה חברתית בתחום המאבק בהטרדות מיניות ולמען זכויות נשים בישראל. כשהייתה נערה נאנסה אלישע וחוותה על בשרה את הדעות הקדומות וחוסר הידע של החברה הישראלית באשר לקרבנות תקיפה מינית.
חרף הקושי הרב הכרוך בכך והנטייה להסתגרות בפני הסביבה, החליטה אלישע לפני כשנתיים לחשוף את סיפורה האישי במטרה לעודד נפגעי תקיפה מינית להתלונן ולהגביר את המודעות לנושא בקרב הגורמים המטפלים. היא מעורבת במאבקים פמיניסטיים רבים ומהווה השראה לנשים ונערות רבות; בין היתר הקימה ומנהלת את עמוד הפייסבוק "מפסיקות לשתוק נלחמות למען החופש והשוויון", המונה אלפי חברות וחברים.

חשוב שתזכרו שבטקס היו – קפה שחור חזק, יהודה קיסר, צלילי העוד, כנסיית השכל, התזמורת האנדלוסית, סיוון רהב, עמוס תמם ועוד רבים וטובים אחרים שייצגו משהו אחר שלא רואים על המסך כל יום!

אז היום, אני רוצה להגיד תודה, תודה למירי רגב שנתנה מקום ואפשרה לעשות בחירה כזו שמאז אתמול אני מקבל מאות הודעות "פעם ראשונה שאני מרגיש/ה שאני חלק מהטקס…" תודה לחברות הוועדה שעשו עבודה מופלאה, בחנו שמות רבים ובחרו לא את המצטיינות כי היו המון כאלו – בחרנו את אלו שהרגשנו שישקפו בצורה הטובה ביותר את האנשים שיושבים בבית – כולם ללא יוצא מן הכלל. תודה לאלו שלא הזכירו כל רגע את מה שמתרחש עם אחד ממדליקי המשואות ולא נתנו לזה להעכיר את כל הטקס. תודה לאלו שהבינו שלא ניתן לבחור את כולם ושיש עוד שנה ונקווה שאותה רוח תנשב בין חברות וחברי הוועדה. תודה ליו"ר הוועדה מושיק אביב שהיה סבלני במיוחד לכל הדיונים.
ולאחר התודות אני רוצה לומר לכל אלו שיושבים שצועקים "אכלולי שתולי" יש ריח של שינוי – במקום להילחם בו חבקו אותו, הגיע הזמן! ולכל מי שאומר/ת שייצוג אינו חשוב צאו ראו ולימדו.

לשנה הבאה בעזרת השם עם אברה מניגיסטו איתנו!

חג שמח
הני

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • מצלמת עכשיו את המטס  ביום מאי 12, 2016 בשעה 12:55 pm

  לא מפתיע שהסו קולד חברים שלך יצאו נגדך, קונפורמיות תמיד שירתה את האליטות, אבל דווקא הנון קונפרמיסטים הם אלו שהצילחו לעשות שינויים קטנים שהובילו לשיניים גדולים.
  הטקס אכן היה מרגש, ובעיקר מייצג את האוכלוסיות שעד כה הודרו ממנו. יותר מידי שנים אנשים לא התרגשו והזדהו עם הטקס כמו שקרה בשנה הזאת, כניסה לדף של השרה רגב שבו בדר"כ היא חוטפת ביקורות, מראה על הקונצנזוס שיש בנושא הטקס.
  כל הכבוד על העשייה! שאפו.

 • רת  ביום מאי 12, 2016 בשעה 1:34 pm

  הני יקירי. אני תמהה שמרום גילך אתה עדיין מתרגש מאלה שלא רוצים את חברתך. אם תשקול את אלה שכן רוצים את חברתך , לעומת אלה שנהנים לראות או לשמוע אותך בטלויביזיה או לקרוא את מאמריך. תמצא שרבים הם אלה המבקשים להיות במחיצתך. אלא שלכאורה היו חבריך ונעלמו טוב עשו.
  באשר לטקס הוא היה מרגש מאד כל הכבוד על הבחירות.

 • ethy ab  ביום מאי 12, 2016 בשעה 2:18 pm

  הטכס היה מרגש.
  תודה שהבאתם הרבה צדדים שיש בחברה שלנו ללא הבדל דת גזע או לאום.
  חג עצמאות שמח

 • Georgvon1  ביום מאי 12, 2016 בשעה 3:10 pm

  יפה לראות שכבודו יודע לפרגן כדבעי.

  • hani24  ביום מאי 12, 2016 בשעה 4:12 pm

   תודה על האישור. אנחנו המזרחים תמיד חיכינו לאישור של האליטה לעשות דברים. באמת תודה בשמי ובשם קהילת יושבי שער הכבוד.

   • Georgvon1  ביום מאי 12, 2016 בשעה 4:58 pm

    אני לא אליטה והלוואי ואהיה כזה.. אולם התרשמתי מכבודו שהוא נמצא בצד השמאלי בפוליטיקה ועדיין מצאת את הדרך לפרגן למירי רגב שהיא מהצד הימני. אני מאחל לעצמי ללמוד ממך להיות נטול פניות ולנהוג כך.

    • hani24  ביום מאי 12, 2016 בשעה 5:14 pm

     הלוואי…כי אתה נשמע לי אליטה מלא בכאלו שמכחישים את ההון התרבותי שלהן כדבעים…

    • עוזי קטן  ביום מאי 12, 2016 בשעה 8:17 pm

     זה בכלל לא סקסי להתעסק היום בפוליטיקה… אלא רק להלך בין הטיפות ולגרוף קולות של יוצאי מדינות ערב על ידי כך שמתעתעים בהם ועושים להם מניפולציות.

     אם אחרי 40 שנות שלטון הליכוד, אין שום שיפור רציני לתושבי הפריפריה בכל פרמטר, אז מקיימים טקס מרשים ואחר כך רוחצים ידיים.

 • שגית  ביום מאי 12, 2016 בשעה 6:29 pm

  כפרה עליך

 • shaultweig  ביום מאי 12, 2016 בשעה 9:13 pm

  מירי רגב קראה לפיטורי סגן הרמטכ"ל, מירי רגב קראה סרטן לאריתראים ולסודנים ,והגרוע ביותר מירי רגב היתה כחברת ועדת הפנים ממלהיטי הרוחות בהר הבית .

  • רמי  ביום מאי 12, 2016 בשעה 9:33 pm

   נכון.
   ולכן נדרשת כאן הבנה שהעולם אינו דיכוטומי.
   אפשר וצריך להאבק במירי רגב הימנית, הלאומנית והגזענית.
   במקביל, אפשר ורצוי לתמוך במירי רגב הנאבקת באליטות התרבות ונאבקת לשינוי סדרי העדיפויות בתרבות ולחלוקה שוויונית של המשאבים.

  • משה  ביום מאי 12, 2016 בשעה 10:07 pm

   מה הקשר "ממלהיטי הרוחות בהר הבית"? אם חופש דת אז לכולם.. ולעניין אחר שאפו למירי רגב שהניחה מול פרצופי האליטות את העובדה שלא רק צ'כוב וטשרנחובסקי קיימים ורק אופרה זו אמנות – ואין להם כל בעלות על המונח תרבות… פלצנים נמאסתם!!

  • hani24  ביום מאי 12, 2016 בשעה 10:42 pm

   שאול קראת את כל (!) מה שכתבתי???

   • shaultweig  ביום מאי 12, 2016 בשעה 11:17 pm

    קראתי את מה שכתבת ולא מצאתי שום התייחסות שלך לאש שהיא שותפה להבערתה בהר הבית.

  • עוזי קטן  ביום מאי 19, 2016 בשעה 9:47 am

   וגם תרמה להדחתו של בוגי יעלון. ליברמן הרבה יותר קרוב לדיעותיה.

 • יוסי אוחנה  ביום מאי 12, 2016 בשעה 10:39 pm

  כל הכבוד! הלוואי עוד הצלחות כאלה ובתחומים נוספים

  • עוזי קטן  ביום מאי 13, 2016 בשעה 7:55 am

   אוי אתה תמים…ראה רשימת זוכי פרס ישראל 2016..כולם אשכנזים בלי יוצאים מהכלל…

   אלמוג, דורון – מפעל חיים – תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה
   דורון, עידית – חקר הבלשנות העברית והכללית
   הירש, נורית – זמר עברי
   כץ, יוסי – חקר הגאוגרפיה, הארכיאולוגיה וארץ ישראל
   להב, מאיר – חקר הכימיה וחקר הפיזיקה
   ליזרוביץ, לסלי – חקר הכימיה וחקר הפיזיקה
   נבו, אביתר – חקר מדעי החיים
   סדן, אלי – מפעל חיים – תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה
   עפרת, הדס – אמנות הבמה
   פרידמן, יוחנן – חקר המזרח הקרוב
   שולמן, דוד – חקר מדעי הדתות וחקר הפילוסופיה

 • ido2267  ביום מאי 13, 2016 בשעה 6:53 am

  התפכחות ולא התפקחות

  • מצלמת עכשיו את המטס  ביום מאי 13, 2016 בשעה 7:37 am

   במקרה הנל שתיהן מתאימות…
   גם "התעוררו" על החיים שלהם, וגם החכימו

 • יאיר אברהם  ביום מאי 13, 2016 בשעה 11:20 am

  הני, נדמה לי שהרשימה הזו שכתבת מבטאת יותר מכל גישה מתונה ומושכלת של אלה שנאבקו שנים רבות ולבסוף הגיעו. אני חייב לציין שבמקרה זה ההתנהלות של שרת התרבות היתה מופתית. אין צורך להתלהם ולהתגולל על אחרים אלא פשוט לעשות ולשנות !

 • חגית גור זיו  ביום מאי 13, 2016 בשעה 4:36 pm

  עשיתם עבודה נהדרת. כל הכבוד. פעם ראשונה שהטקס הזה היה משמעותי לי.

 • זיו  ביום מאי 13, 2016 בשעה 6:06 pm

  של כולנו? מי זה כולנו? את התשובה אפשר למצוא כאן.
  http://www.haaretz.co.il/.premium-1.2942427

  לגבי החברים, זה לא נורא. איבדת מעטים, אבל קיבלת הרבה יותר. את כל עם ישראל.

  • עוזי קטן  ביום מאי 14, 2016 בשעה 8:01 am

   הסיסמה "עם אחד מדינה אחת" מוצלחת במיוחד. כנראה שהכוונה לפלסטינאים ששוכנים לבדם בפלסטין, או שמירי רגב יחד עם ביבי והימין הקיצוני מתכננים נכבה שניה לערבים.

   • מצלמת עכשיו את המטס  ביום מאי 14, 2016 בשעה 12:26 pm

    סיסמה מוצלחת שמבטאת אחדות! תמיד יהיו אנשים שלא ירצו להיות חלק מהכלל, זכותם. תדייק בעובדות: העובדה שהערבים הפסידו במלחמה על תקומת הארץ ובהוראה של הליגיון הערבי נטשו ועזבו את בתיהם כדי שלליגיון יהיה קל יותר "לשטוף את היהודים לים" ואז הם יוכלו לחזור לבתיהם. היו גם כאלה , שברחו ולא נלחמו והיו את אלה שנשארו והפכו להיות ערביי ישראל. זה נכון שיש המון עוולות במדינה, יחד עם זאת ערביי ישראל הם אזרחים לכל דבר. לא הגיוני לחיות במדינה ובאותה העת לשאוף להשמדתה. הנכבה האמיתית מתרחשת במדינות סביבנו כבר למעלה מחצי עשור. לא ראיתי את הערבים הפלסטינים או הישראלים יוצאים להגנת אחיהם שנשחטים, כן ראיתי ישראלים עוזרים ומטפלים בפצועים שמגיעים אלינו.

    • עוזי קטן  ביום מאי 14, 2016 בשעה 1:50 pm

     התעלמות מ 1.7מליון פלסטינאים תושבי ישראל, ומ כ 2.5 מליון פלסטינאים בגדה המערבית כפי שמגולמת בסיסמה "עם אחד מדינה אחת" כמוה כזריית חול כלפי הציבור היהודי מצד אחד, והדרתו של כל הציבור הערבי מצד שני.
     וחוץ מזה, איזו צביעות מצדך לומר שהערבים הם אזרחים לכל דבר כשביבי כראש ממשלת ישראל מתריע מגרונו על כך שהערבים רצים לקלפיות… אני רק מדמיין מה זובידה היה אומר אילו מישהו היה מתריע על איזושהי קבוצה אחרת בישראל שרצה לקלפיות…
     אבל במקרה של ביבי קולו של זובידה נדם..
     ולגבי יחס לפליטים .. כיליד עיראק שעלה עם הוריו ב- 1971 ולמעשה נושלו כל זכויותיו מארץ מולדתו, ואומר לך בקצרה שיחסה של מדינת ישראל ליהודים פליטי מדינות ערב גרוע מאוד! מדינת ישראל לקחה פטרונות על המשא ומתן לגבי כל תביעה של יוצאי מדינות ערב כלפי ארצות מוצאם, וכורכת תביעות אלו בתביעות הפלסטינאים לזכות השיבה. לזה אני קורא אפלייה ממסדית ורמיסת זכויות היסוד של יהודים יוצאי מדינות ערב על ידי מדינת ישראל.
     כשתסיימי לצלם את המטס בשמיים אולי תעברי לצלם את המציאות העגומה על הקרקע.

     • מצלמת עכשיו את המטס  ביום מאי 14, 2016 בשעה 6:21 pm

      הבסיס לדיון הוא הכרה בזכותו של העם היהודי על ארץ ישראל. אחר כך, מדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית שחיים בה ערבים ישראלים וגם ערבים שמכנים עצמם פלסטינאים שזה דיון בפני עצמו. מושג של העשורים האחרונים שאין לו שום תיעוד היסטורי. מבחינתי שכל אחד יגדיר את עצמו כמה שהוא רוצה ואיך שהוא רוצה רק לא על חשבון מדינת ישראל. יש בהחלט בעיה איך ממשיכים הלאה ואם המדינה מחליטה לספח או להתנתק. לא התרגשתי כשביבי אמר את מה שאמר, הוא פוליטיקאי במעכ' בחירות והצליח להביא את התוצאה שרצה. הלוואי והייתי מצליחה במשפט אחד, לאחד את כל הרוב המזרחי במדינה, אז בוודאי הכל היה נראה אחרת.האם אתה יוצא נגד אמירות של זועבי? עודה? טיבי? אז למה אחרים חייבים להגיב לכל דבר? גם נשים פמניסטיות מובילות ממלאות את פיהן מים כשתוקפים נשים ימניות, ובכלל הן סותמות כשזה לא ממש משרת את האינטרסים שלהן.
      זה לא חדש שמדינת ישראל היא מדינה גזענית כלפי מזרחים ערבים רוסים אתיופים כל מי שלא משתייך לחונטה. כמזרחי הייתי מצפה ממך לאחד כוחות עם מזרחים נוספים כדי להתחיל לשנות.
      נ.ב סיימתי לצלם את המטס ויצא לי לקרוא כתבה שישנה התארגנות לפניה לאום להשבת רכוש יוצאי ערב ללא תלות בפליטים הפלסטים. בהצלחה.

      • ido2267  ביום מאי 14, 2016 בשעה 6:26 pm

       הבסיס לדיון הוא הסיסמה 'עם אחד, מדינה אחת' שהיא סיסמה שנלקחה היישר מאוצר הביטויים הפאשיסטי. במקור זה 'עם אחד, מדינה אחת, מנהיג אחד'.

      • עוזי קטן  ביום מאי 14, 2016 בשעה 6:46 pm

       הסיסמה הנכונה הודות לממשלות הליכוד לדורותיהם ובמיוחד לממשלות נתניהו, היא "מדינה אחת לשני עמים", כי זו המציאות שנוצרה ואין לאף פוליטיקאי האומץ להודות בכך. גבולות המדינה הם מהים ועד הירדן עם מעל 4 מיליון ערבים, ובעתיד גם לא יהיה בה רוב יהודי. (עם זועבי או בלעדיה).

 • עמנואל ריקלין  ביום מאי 15, 2016 בשעה 7:58 am

  קודם כל וראשית הכל ,תודה רבה לך הני ולכל אלה, שנטלו חלק בהפקת טקס "הדלקת המשואות". שנית: רצוני לציין ,שהפעם התרגשתי
  בעצמה כפולה ,מבשנים שעברו….זו הפעם הראשונה ,שזכיתי לראות אנשים ראויים ,
  נבחרים מכל שכבות הציבור, לייצג את עם ישראל, בטקס המרשים….ממרום גילי,אומר בהתרגשות:…"שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".

 • אילנה  ביום מאי 16, 2016 בשעה 10:13 am

  הבעייה עם הכומר נדאף היא לא רק החשדות נגדו, אלא קודם כל, הסיבה לכך שנבחר. הפעילות היחידה שמאפיינת אותו (מעבר להיותו איש דת) היא, שהוא פועל לטובת גיוס ערבים נוצרים לצבא. האם לכאשר הני כותב, שהועדה בחרה את: "אלו שהרגשנו שישקפו בצורה הטובה ביותר את האנשים שיושבים בבית – כולם ללא יוצא מן הכלל", הוא מתכוון לזה? נראה שכן. אז זהו. שהני כנראה מתכוון ל"יהודים שיושבים בבית- כולם ללא יוצא מהכלל". יש יוצאים מהכלל גם בין היהודים ויש כמובן גם אזרחים ערבים, שאותם הועדה לא סופרת כי היא לא חושבת, שטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות של המדינה בה הם אזרחים בכלל נוגע להם. זו הבעיה העיקרית עם השתתפותו של הכומר נדאף בטקס. אם הוא עשה את מה שהוא נחשד בו, זו בעיה נוספת.

  • עוזי קטן  ביום מאי 16, 2016 בשעה 2:49 pm

   כמה אירוני ומכעיס! אותם ערבים נוצרים שהאב נדאף הצליח לגייס רואים בטקס את נדאף מדליק משואה, ובאותו המעמד של הטקס הם רואים את חיילי צה"ל על הרחבה , יוצרים בגופם את המשפט " עם אחד, מדינה אחת", והמסר הממסדי ברור להם – הם מתגייסים ונלחמים למען עם ומדינה שאינה מיועדת להם אלא בתור לגיון זרים במולדתם.

 • ג. אביבי  ביום מאי 17, 2016 בשעה 12:36 pm

  chapeau להני ולשאר המשתתפים בוועדה.
  אכן הפעם בלט ההבדל בין הרכב מדליקי המשואות להרכב מקבלי פרס ישראל. בין מקבלי פרס ישראל, כרגיל וכלכך אופייני לוועדות אליטיסטיות, לא היה אף מזרחי או פלסטיני. הם מגשימים שם בעקשנות כבר כמעט 70 שנה את החזון הציוני-אשכנזי של מדינה "נקייה" משוורצעס. החזון הזה משותף ל"שמאל" ולימין האשכנזים.

  • עוזי קטן  ביום מאי 17, 2016 בשעה 12:52 pm

   ומי נוהג להתערב במינוי וועדת השופטים לפרס ישראל?? ביבי נתניהו.

  • אילנה  ביום מאי 17, 2016 בשעה 5:35 pm

   אולי בגלל, שהטקס היה מיועד ליהודים בלבד (עם אחד מדינה אחת), הועדה חיפפה קצת בעניין הנבחרים הלא יהודים. על הכומר נדאף כבר נאמר הכל ואילו על דר' ענאן פלאח חברי הועדה התעצלו לעשות גוגל

   http://www.themarker.com/news/1.2913769

   • עוזי קטן  ביום מאי 18, 2016 בשעה 9:08 am

    על פי הקריטריונים של וועדת זובידה להדלקת משואות יום העצמאות, ראויים להדליק משואה גם אנשים שסרחו ופשעו בתנאי שהם משרתים את האג'נדה החברתית ופוליטית שלו ושל מירי רגב. וכל האחרים גם אם הם היו ראויים להיבחר נפסלו על ידי הוועדה.

    טקס הדלקת המשואות בהחלט לא! היה של כולנו גם השנה.

    • אילנה  ביום מאי 18, 2016 בשעה 9:55 am

     הביטוי "ועדת זובידה" הוא זילזול מיותר בהני, שהוא רק אחד מתוך 7 חברות וחברים בוועדה. אם כבר, אז ועדת רגב.

     • עוזי קטן  ביום מאי 23, 2016 בשעה 11:17 am

      יפה שאת מנסה לנקות את זובידה מבחירה לא מוצלחת של מדליקי משואה שסרחו, וכמובן שאינם ראויים להדליק בין אם הם אשכנזים, מעדות המזרח ערבים מוסלמים או ערבים נוצרים.

      אבל זובידה עומד מאחורי החלטות הוועדה בכל מקרה ובכל מצב. אז למה לא לכנות אותה ועדת זובידה? במי זה פוגע?

 • רת  ביום מאי 21, 2016 בשעה 2:26 pm

  דר' הני אתה ראוי להיות בין מדליקי המשואות ביום העצמאות הבא

  • hani24  ביום מאי 22, 2016 בשעה 9:43 pm

   לא תודה. 😉

   • אילנה  ביום מאי 24, 2016 בשעה 4:13 pm

    החברה שלך מירי תפנה אליך בשקט שתדליק משואה (לא לבד. יחד עם החבר שלך גבריאל). אתה תגיד לא? בחייאת הני. לא מאמינה לך.

  • אילנה  ביום מאי 23, 2016 בשעה 12:00 pm

   לא רק, שלא ניקיתי את הני מאחריות, אלא כתבתי את דעתי על הסופרלטיבים שהוא מרעיף בכתבה שלו על הנבחרים. ועדיין, לא מקובל לקרוא לועדה בשם של אחד מחבריה, אלא בשם של מי שהקים/ה אותה או של יושב/ת הראש שלה. הבחירה שלך לקרוא לה ועדת זובידה מעידה לדעתי על זילזול.

 • moni yakim (@moniyakim)  ביום יוני 10, 2016 בשעה 12:47 pm

  אשכנאזים ערמומיים הצליחו לגייס כמה מזרחים ומזרחיות רודפי כבוד ופירסום כשלמעשה המטרה היתה להנמיך להבות ולתת לגיטימציה להנצחת מצבים קיימים !

  • עוזי קטן  ביום יוני 11, 2016 בשעה 9:10 am

   למען הדיוק רגב וזובידה רודפי הכבוד.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: