שמאל ימין כניסה לאשכנזים בלבד!

היום בסמינר להגירה שאני מלמד בעמק יזרעאל הסטודנטים שלי הציגו את עבודות הגמר שלהם. ישבתי עם חיוך של גאווה מרוח על הפנים כמעט כל השיעור.
זה קטע, נשים וגברים שלא הכרתי לפני שלוש שנים הפכו לבני משפחה שלי, כמו אחים אחיות, וילדים שלי. הם עבדו קשה! אפילו קשה מאוד! אני קפדן, יש לי דרישות גבוהות והם חייבים לעמוד במתח גדול מאוד על מנת להביא את התוצר שאני מדמיין מכל אחת ואחד.

זה לא סתם, שאני מקשה, אני יודע שיש בכול אחת ואחד מהם ניצוץ, בלי קשר למי הם ומניין הם באו, כעת כולם שווים וכולם צריכים לתת את המיטב שלהם.

אז היום הציגו עבודות על נושאים שוים – והתפתח דיון בכתה על האבות המייסדים ושאלת הגזענות, כמו למשל שיבא, ימח שמו וזכרו, ועסקת ההקרנות של ילדי הגזזת והעובדה כי רוב הילדים שנלקחו מהוריהם מתו מסרטן או חולים במחלה הארורה – ועם כל זאת עדיין יש מרכז רפואי על שמו של הגזען הצורר הזה.
 
בשלב מסוים עלתה שאלה לגבי בן גוריון, האם בעצם הוא רצה את המזרחים בישראל או לא? הדיון התלהט, אני טענתי שבן גוריון לא רצה בהם אלא ראה בהם כורח המציאות הבלתי רצויה כששאלת המאזן הדמוגרפי מרחפת מעל ראשה של החברה הישראלית הצעירה. אחרים טענו כי הוא אחד מאבותיה המייסדים של המדינה וכי הוא בכתביו רצה את המזרחים.
הנה ציטוט מדברי בן גוריון על המזרחים לסיבור האוזן: "דרושים לנו בני אדם שנולדו כפועלים. יש לשים לב יותר אל האלמנט המקומי מעדות המזרח, אל התימנים והספרדים, אשר רמת חייהם ודרישותיהם הן נמוכות משל פועל אירופי ובהצלחה יוכלו להתחרות בערבים." (לעוד ציטוטים וניתוח תוכן שלהם ראו: "זכרונות אסורים" אלה שוחט)
בפנים חייכתי, לא כי חשבתי שדברי הם דברי אמת חיים, ואחרים טועים – חייכתי כי הדבר הכי חשוב לי התרחש, התקיים דיון – אינטלקטואלי-ערכי-היסטורי על עובדות, כתיבת היסטוריה, שקרים ועוד.
 
דוגמאות לבעיה כיום לא חסרות, למשל: בימים האחרונים אנו עדים, שוב, להתפרקות המוסרית של ראשי התנועה הקיבוצית, אני מבחין בינם לבין אנשי התנועה שאני יודע שאינם מסכימים עם הנציגים שלהם דוגמת איתן ברושי, בעוד הם ממשיכים עם רצונם לכונן התיישבות גזענית ומבודלת – יש כאלו שנלחמים בהם מלחמה שערה על מנת שלהעלים את הפרקטיקה הזו מן העולם.
השר כחלון, מזרחי מאולגה, מסייע לראשי התנועה הקיבוצית להמשיך את הפרקטיקה הזגענית של גניבת משאב לאומי והמשך ההתישבות הסגרגטיבית - כחלון הוא עוד קורבן של משחק השמאל ימין - ומכירת האוכלוסייה המזרחית תמורת נזיד עדשים!

השר כחלון, מזרחי מאולגה, מסייע לראשי התנועה הקיבוצית להמשיך את הפרקטיקה הזגענית של גניבת משאב לאומי והמשך ההתישבות הסגרגטיבית – כחלון הוא עוד קורבן של משחק השמאל ימין – ומכירת האוכלוסייה המזרחית תמורת נזיד עדשים!

 
בכי הגורל הוא, שבשנים הראשונות של המדינה, אותם "אנשי התיישבות" אלו שלא רצו את המזרחים בקרבם חטפו ילדים מזרחים על מנת להשביע את רצונם לצאצאים! בעוד הם מתגזענים בצורה מחפירה על המזרחים, המוסדות חטפו ילדים מבתי חולים על מנת לספק לבני האליטות – משפחה! כמובן שהיו גם דרכים אחרות בהן נלקחו ילדים ממשפחותיהן, למשל פרקטיקת ילדי החוץ בקיבוץ, דרכה לקחו את הילדים ממשפחותיהם ודנו את המשפחה והחברה המזרחית לאיבוד העתודה האליטיסטית שלה לעשורים הבאים. חטיפה והוצאה "ברשות" – מכבסת מילים – לחטיפה והחלשת האוכלוסיה המזרחית – והכול תחת איצטלה של "סיוע".
 
הדיון עלה פאזה כאשר באחד הסמינרים שהוצגו היום, העלה סטודנט שלי שאלת מחקר בה הוא ניסה לבחון את השתלבותם של ילדים מזרחים בני הדור השלישי והרביעי במערכת ההשכלה התיכונית תוך השוואת הנתונים מול ילדים אשכנזים בישראל 2016. פשוט, לא כך? לאחר ניסיונות לקבל את הנתונים מהלמ"ס, משרד החינוך, משרד המשפטים עוד הוא נתקל החומה בצורה! אין נתונים! בחלק מהמקומות, למשל הלמ"ס, נאמר לו כי אין נתונים משום שאין בעיה יותר! אז החלטנו יחד כי הסמינר שלו יתמקד בהעלמת הבעיה על ידי היחידת המשתפי"ת של השלטונות הידעוה בשמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה!
 
כשישבנו ודנו בכך צחקתי (מכעס) – אמרתי לו שזה כמו שכעת יפסיקו לאסוף נתוני שכר בהשוואה בין גברים ונשים – כי אין בעיה ואין אי שיוויון. מדינת ישראל מנסה להמשיך את אחד השקרים הגדולים בהיסטוריה שלה – הדיכוי העדתי! אינני מאמין ולא אאמין לועדות חקירה שקריות, לחקירות משטרתיות מטעם או להועדות של הממשלה בדבר נושאים בעיתיים כמו למשל חקירת הרצח של הרב עוזי משולם!
והמסקנה שעולה בי ומתחזקת מיום ליום – למזרחים אין שום חלק בדיון הפוליטי בישראל לפי קווי המתאר המעוותים של שמאל וימין כיום! זהו משחק שאין למזרחים בו שום חלק, הוא מזויף ומטרתו היחידה היא למחוק את התודעה האתנית של המזרחים ולשסות אותם בערבים-אתיופים-מהגרים מחבר העמים ועוד.
קומו וקחו את החופש, המשאבים והזכויות המגיעות לכן/ם - כי אחף אחד אחר לא יתן לכם אותן!

קומו וקחו את החופש, המשאבים והזכויות המגיעות לכן/ם – כי אחף אחד אחר לא יתן לכם אותן!

 

ככול שנקדים להבין זאת, כל הקבוצות המוחלשות בישראל, ונמהר להתארגן פוליטית בצורה שונה – ולפעול למען כניסה למרכזי קבלת ההחלטות במתכונת אידיאולוגית שונה מהקיימת – כך נקדים לצאת מעבדות לחרות!
 
הני
פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אילנה  ביום מאי 30, 2016 בשעה 7:13 pm

  מעניין, אתה כותב כך: "המסקנה שעולה בי ומתחזקת מיום ליום – למזרחים אין שום חלק בדיון הפוליטי בישראל לפי קווי המתאר המעוותים של שמאל וימין כיום! זהו משחק שאין למזרחים בו שום חלק, הוא מזויף ומטרתו היחידה היא למחוק את התודעה האתנית של המזרחים ולשסות אותם בערבים-אתיופים-מהגרים מחבר העמים ועוד". האם זה כולל גם את מה שאמרה מירי רגב בהפגנה בדרום ת"א: "הסודנים הם סרטן בגוף שלנו – נעשה הכול להחזיר אותם בחזרה למקום מוצאם. לא נאפשר לאנשים לבוא לחפש עבודה בארץ ישראל"? האם גם אלה, שחלקם ילדים שנולדו בישראל ומדברים עברית כשפה ראשונה, הם לדעתך חלק מהקבוצות המוחלשות, שראויות להכנס למרכזי קבלת ההחלטות בישראל?

  אגב, מלקולם אקס, שאתה מרבה להשתמש בו כמודל, היה נוהג להניף דגל שחור ולא היה מנפנף בדגל ארה"ב, אלא שורף אותו.

 • עוזי קטן  ביום מאי 30, 2016 בשעה 8:03 pm

  פתרון לבעיית הגזענות בישראל יהיה רק לאחר כינון שלום אמת עם הפלסטינאים ולא לפני כן.
  כל עוד השפה הערבית היא שפת האוייב, והתרבות הערבית היא תרבותו של האוייב, וכל עוד מתקיימת בישראל מלחמת תרבות מול הערבים במקביל למלחמת דמים שגובה חיי אדם, הגזענות בישראל רק תלך ותחמיר, גם כלפי המזרחים.

  • הלן טיגיסט זוסמן  ביום מאי 30, 2016 בשעה 8:10 pm

   למה זה משחק סכום 0 ?! ( תמיד אומרים זאת אשכנזים משום מה) ניתן לשאוף ולקדם את השלום ובאותה נשימה ניתן לתקן עוולות חברתיות ואו גזענות ממסדית ואו אפליה ממוסדת.

   • עוזי קטן  ביום מאי 30, 2016 בשעה 10:12 pm

    בסך הכל מדובר בסכסוך דמים של 120שנה שנובע מעצם קיומם של שתי תרבויות שונות על אותו חבל ארץ וכל תרבות רוצה לטהר את הארץ מהתרבות האחרת. גזענות ואפליה הם רק פועל יוצא.

   • אבי עופר أبي عوفر (@Aviefar)  ביום יוני 2, 2016 בשעה 10:11 pm

    תשכחי מזה. אין סיכוי שהערבים בארץ ישראל יעשו איתנו שלום כל עוד אנחנו קיימים.

    • עוזי קטן  ביום יוני 3, 2016 בשעה 2:47 am

     אז אם כך איך בדיוק התקיימו קהילות יהודיות בקרב ערבים במשך מאות שנים, ועוד חלק גדול מהיהודים הצליחו ואף היו מאוד עשירים??

     אז אם זה קרא בעבר זה יכול לקרות גם היום.
     הבעיה שאנשים כמו נתניהו מילאו את ראשך בכמות גדולה של ארס מלא שינאה וגזענות כלפי ערבים, כדי שלא תהיה מסוגל לחשוב שערבים רוצים שלום לתועלתם. נתניהו לא מאמין שהשלום הוא אינטרס במעלה הראשונה עבור הציבור היהודי.

 • דויד סנדובסקי  ביום מאי 30, 2016 בשעה 9:31 pm

  צודק בכל מילה.

 • אילנה  ביום מאי 31, 2016 בשעה 10:29 am

  ועדת השרים לחקיקה דחתה את הצעת החוק של יוסי יונה בעניין ועדות הקבלה. האם ידוע לך מי החברים בה ואיך הצביע כל אחד מהם?

 • ירוחם משל  ביום מאי 31, 2016 בשעה 11:43 am

  כרגיל, סוכן השנאה.
  הנסיון מלמד שמי שחושד באחרים סופו שיהיה רשע.
  בנית משהו פעם, או רק הפצת ארס והרס?

 • נצר דניאל  ביום מאי 31, 2016 בשעה 6:25 pm

  איפה היית כל השנים האלו הני?

 • ethy ab  ביום מאי 31, 2016 בשעה 7:55 pm

  כמה שאתה צודק. כולנו נולדנו שווים! "הכסף" והאגו, הורסים כל חלקה טובה. מזל שישנם כמה צדיקים כמוך.

 • כחלון_לא נסלח_ולא נשכח_ איך _בשתי_ ד'_מסרת_קרקעות  ביום יוני 1, 2016 בשעה 9:38 pm

  היום יותר מתמיד, אני שמחה שחירטטתי את הלמ"ס! לפני כמה שנים עליתי במדגם והייתי צריכה למלא שאלונים, אחרי מספר ניסיונות התחמקות ללא הצלחה, כי ישנה חובה על פי חוק למלא את השאלונים, מלאתי… ועוד איך מילאתי….אלף לילה ולילה החוויר לעומתי… וגם היום, בכל הטפסים השאלונים במוסדות השונים ו"עבודת השורשים", אצלנו כולם כולם משכילים אקדמאים קצינים בעלי משרות רמות. ככה זה שמתעקשים לדעת מה המוצא של סבא רבה שלך כשאתה דור שלישי בארץ. גזענות 2016 כבר אמרנו?!
  אנשים לא יוצאים להפגין על שוד הקרקעות הגדול ולא מוחים על העוולות והגזענות כי הממסד הצליח לעשות שיהיה פה כל כך קשה, שאנשים יהיו עסוקים בהשרדות האישית שלהם, בלהניח אוכל על השולחן, ולא יהיו עסוקים במחאות נגד השלטון.

 • אילנה  ביום יוני 6, 2016 בשעה 4:48 pm

  הני, אתה צודק, שהטענה כנגד הקשת שהיא בעד זכות השיבה, היינו בעד השבת הקרקע לבעלים האמיתיים שלה, היא אכן השמצה פרועה. הנכון הוא, שהקשת המזרחית היא לא בעד "צדק חלוקתי של המשאב החשוב ביותר במדינת ישראל הקרקע", כפי שנרשם בפייסבוק, וכל רצונה הוא להתחלק עם הקיבוצניקים בשלל.

  כך, גם הקריאה לקשת ואנשיה להתחבר לרשימה המשותפת היא אוילית. מה שאתה מכנה: "הידברות בין אנשי הקשת לבין אנשי התנועה הקיבוצית" יכול להתקיים רק על בסיס הנחה משותפת, שבעלי הקרקע הפלסטינים ודרישותיהם הם מחוץ למשחק.

  חלוקה שווה של השלל בין הגנבים איננה צדק ולעולם לא תהייה כזו.

 • moni yakim (@moniyakim)  ביום יוני 7, 2016 בשעה 5:17 pm

  כיף לראות דיון בו מזרחים רהוטים מעלים נקודות לדיון שבדרך כלל מזכים את אומריהם בכרטיס לכיוון אחד לאברבנאל .

 • ג. אביבי  ביום יוני 18, 2016 בשעה 12:23 pm

  מאמר נכון ואמיץ של הני.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: