מדינת ישראל מתה בדרום תל אביב יפו!

בואו ונדבר על הצהרת שר הביטחון להפסיק את התנדבות יחידות צה"ל בדרום תל אביב – יותר נכון נווה שאנן והתקווה – כי בפלורנטין כבר לא צריך כי שם יש כבר ג'נטריפיקציה כמעט מלאה.

אז מה היה לנו שם? ובכן שר ביטחון שמחליט להוריד הוראה במשרד שלו, האם אני אוהב את זה, לא! למה ובכן בבקשה:
מדינת ישראל הפקירה את דרום תל אביב מזה שנים! ההרס העזובה החורבן אין שני לו לשום מקום אחר – זו הסיבה העיקרית שאני רותח מזעם כשאומרים מדינת תל אביב, משום שזו אינה קיימת לתושבי השכונות הדרומיות! ועוד פרט קטן בסיפור – תל אביב יפו היא העיר העשירה ביותר במדינת ישראל – ובדרום העיר נכון לפתיחת הלימודים לשנת 2016 – עדיין אין בית ספר עיוני מלא אחד! בחיי, תבדקו, בית ספר עיוני מלא אחד אין. תנו קפיצה לצפון החדש שם בנו בית ספר חלליות, הכול ממחושב, מתוקשב, אישי ומפונפן – ובדרום יוק!
אבל, יש טויסט בעלילה, תושבי דרום תל אביב ה"נודניקים", לא מוכנים לעזוב את ביתם – "חצופים"! ואופס, פתאום גילו שנווה שאנן נמצאת 5 דקות הליכה משדרות רוטשילד וזה הפך ל"פנינה נדלני"ת" – וזה מספיק לראש עיריית תל אביב יפו ומדינת ישראל לעשות להם מעשה נואל ולחרב את השכונות עד עפר, מדוע? ובכן שלא כמו בסומייל, הארגזים, גבעת עמל ועוד כמה שכונות שעליהן כביכול!!! יש ויכוח של מי האדמה? ומי מתגורר עליה? – בנווה שאנן והתקווה הדברים די מוסדרים – אנשים קנו את הנכסים והכול רשום. אז מה עושים?
ובכן, מדינת ישראל בפרקטיקה נואלת וערלת לב החליטה להביא באוטובוסים מאורגנים את מבקשי המקלט, הפליטים ושאר הא.נשים שהגיעו דרך גבול מצרים היישר לדרום תל אביב, נכון יותר לגינת לווינסקי. מה שיצר במקום סיר לחץ אנושי! המדינה כמובן לא עשתה כלום – מלבד הצהרה של מפקד תחנת המשטרה בדרום העיר במפגש עם תושבי השכונות בו הוא אמר כי: "השר לבטחון פנים וראש העירייה הורו להם לשמור את כל המהגרים בתוך השכונה כי את השכונה הזו כבר הפסדנו ואנחנו לא רוצים שהם יתפשטו לשכונות אחרות…" (ציטוט שלי לא מדויק ומלא אך נאמן למקור) – המדינה הפקירה את השכונה לחלוטין!
לואקום זלגו המון אנשים עם כוונות טובות וחלק עם רעות, אולם כפי שאני אומר די הרבה הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות! בתוך הבליל האנושי של תושבי השכונה המקוריים, בעיקר מזרחים, המהגרים וארגוני הסיוע ועוד כמה שבאו לעשות הון פוליטי על חשבון המצב – נוצרה חבית נפץ שמידי פעם עולה לכותרות ממש כמו היום!
מחד התושבים, הם חשים כי המדינה הפקירה אותן/ם ובצדק, וכעת ממתינים לחסל להם את השכונה ולגרשם – ממש כפי שהם רואים את המצב בפאתי נווה שאנן וההתקדמות של תהליך הגנטריפקיציה לתוך השכונה. מאידך, המהגרים – כאן יש משבר הומניטרי של אנשים שהגיעו וחייבים למצוא את מקום במדינה הקולטת, וכמו כן הילדים והמשפחות נמצאים במצבים בלתי אפשריים של עוני, רעב, אבטלה ובעיות חברתיות ואחרות.
ומן הצד עומדות – מדינת ישראל שאינה מוכנה להקים וועדות לבדיקת מעמד פליטות – ואינה מוכנה לעצור את זרם הגעת מהגרי העבודה החוקיים (כנראה שמישהו שם עושה הרבה מאוד כסף והוא מכיר את האנשים הנכונים!!!!) – אינה מוכנה לעשות מאום על מנת להוציא את מהגרי העבודה שאינם תחת חוזה (היינו נמצאים בישראל בניגוד לחוק) – ואינה עושה מאום לאכוף את החוק הישראלי בשכונות דרום תל אביב.
ולפשעים הללו שותפה גם בשתיקה עיריית תל אביב ובתי המשפט בישראל שאינם מחייבים את המדינה להעניק לתושבי דרום תל אביב את רמת הביטחון האישי המינימאלי שמגיעה להן/ם.
בלי מילים! (צילום של עופר וקנין הארץ)

בלי מילים! (צילום של עופר וקנין הארץ)

בתווך – כל הפוליטיקאים, תלוי באוריינטציה שלהם – משתמשים במשבר מחד של המהגרים ומשפחותיהם ומאידך של תושבי השכונה ומשפחותיהם – על מנת להבעיר את האש ולא לספק פתרונות לשכונות דרום תל אביב. כולם מדברים על גזענותם של התושבים, אבל אף אחד לא מוכן לתת פתרון לבעיה של התמוטטות התשתיות, אבדן הביטחון האישי והרס כל המרחבים בשכונות עקב עומס אנושי בלתי אפשרי.
הסיפור בדרום תל אביב הוא סיפורה של החברה הישראלית, מחד יושבים להם תושבים מוחלשים בדרום תל אביב או בכול פריפריה בישראל, מאידך יושבת לה המדינה על מוסדותיה המנוכרים – ומן הצד מקהלה של צדיקים שבאה רק ללבות את האש. כולי תקווה שמדינת ישראל תתעשת ותנקוט בצעדים הבאים:
1. סגירת שערי המדינה בפני מהגרי עבודה לחלוטין.
2. הוצאת קול קורא לכל מהגרי העבודה שנמצאים ללא סטטוס חוקי בישראל לעזוב את הארץ בתוך שלושה חודשי עד חצי שנה – אם לא ובמידה ויעצרו – יושתו נגדם קנסות כספיים כבדים כמו גם על מעסיקיהם יושתו קנסות כספיים כבדים ועונשי מאסר מרתיעים.
3. הקמה של וועדות לקביעת מעמד פליט שיעבדו 18 שעות ביממה – מולן יוכלו לעמוד כל מבקשי המקלט והפליטים לקביעת הסטטוס שלהן/ם – ימצא והם/ן פליטות תאושר להם שהייה בישראל באופן מכובד. במקרה ולא תוענק להם אשרת פליט – יקבלו חודש לעזוב את הארץ.
4. בתוך כל אלו, כל מהגרי העבודה יישארו עד לתום חוזה שלהן – ובמיידי לאחריו יעזבו את הארץ ללא שהות – הדרך לעשות זאת היא לקיחה של 20% משכרם לקרן ממשלתית עם ריבית והצמדה על בסיס קבוע – קרן זו תוחזר להם עם צאתם מהארץ. במידה ולא יעזבו בזמן כל חודש ינוקו 5% מבסיס הקרן שלהם עד לעזיבתם.
5. פיזור כל המהגרים ואלו שיוכרו כפליטים בכול האזורים בארץ – מבלי לייצר גטאות בשכונות מוחלשות!
כמו כן חשוב כאן גילוי נאות: אני חבר בוועד המנהל של עמותת ארטים שפועלת בדרום תל אביב – ומפעילה את הספרייה הפתוחה ואת ה-CEC – ואני גם חבר לשעבר בוועד המנהל של הקשת הדמוקרטית המזרחית. ואני בעיקר מאמין כי מדיע לכולם לחיות בשקט ובשלום.
פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אילנה  ביום אוגוסט 16, 2016 בשעה 5:13 pm

  כמה הערות להני זובידה:

  1. "ההרס העזובה החורבן אין שני לו לשום מקום אחר" – ודאי שיש. בחלק נכבד של הישובים הערבים, שאתה לא סופר אותם (את הישובים ואת התושבים).

  2. "המדינה כמובן לא עשתה כלום – מלבד הצהרה של מפקד תחנת המשטרה בדרום העיר במפגש עם תושבי השכונות בו הוא אמר כי: "השר לבטחון פנים וראש העירייה הורו להם לשמור את כל המהגרים בתוך השכונה כי את השכונה הזו כבר הפסדנו ואנחנו לא רוצים שהם יתפשטו לשכונות אחרות…" (ציטוט שלי לא מדויק ומלא אך נאמן למקור) – המדינה הפקירה את השכונה לחלוטין!" – לא נכון. נשים חזקות ונחושות (שרובן לא חברות שלך), כמו שולה קשת, טניה רובינשטיין, אורטל בן דיין ואחרות, התארגנו בקפה אלבי (שם הרוב לא חברות שלך) והקימו את נשים בצהוב, שבפעילות נחושה הביאו לשינוי. כוהנת השנאה (חברה שלך?) שפי פז בראיון בהארץ מלפני כחצי שנה (ברשת) תופסת טרמפ על עבודה שהיא לא עשתה אבל מתארת נכון את השיפור במצב: "הפשיסטית, כלומר אני, הביאה לפה את המשטרה. עד לא מזמן היו עשרה שוטרים בכל המרחב, זו היתה בדיחה. לפני שנתיים, אחרי אירוע של דריסת ילדים על ידי נהג סודני שיכור, ישבנו עם השר לביטחון פנים, פרשנו בפניו את הנתונים ואמרנו לו, 'תתחיל לעבוד'. למחרת היתה פה ישיבה עם ראש העיר ומפקד המחוז והתחילו לתגבר כוחות. היום יש כבר 300 שוטרים בתחנה. דיברתי לא מזמן עם איש הקשר שלי שם, שאמר: 'כל שוטר שנמצא פה זה בזכותכם'. אז לאנשים פה באמת קל יותר, אבל באותה נשימה יריתי לעצמי ברגל".

  3. "כל הפוליטיקאים, תלוי באוריינטציה שלהם – משתמשים במשבר מחד של המהגרים ומשפחותיהם ומאידך של תושבי השכונה ומשפחותיהם – על מנת להבעיר את האש ולא לספק פתרונות לשכונות דרום תל אביב" – לא נכון. מי שבעיקר עושה הון פוליטי בסיפור הזה אלו הכהניסטים מרזל ובן גביר, ותאומיהם הרוחניים, רגב (החברה שלך), לוין, דנון ועוד טיפוסים נאלחים מסוג זה.

  4. "כולם מדברים על גזענותם של התושבים, אבל אף אחד לא מוכן לתת פתרון לבעיה של התמוטטות התשתיות, אבדן הביטחון האישי והרס כל המרחבים בשכונות עקב עומס אנושי בלתי אפשרי…. מחד יושבים להם תושבים מוחלשים בדרום תל אביב או בכול פריפריה בישראל, מאידך יושבת לה המדינה על מוסדותיה המנוכרים – ומן הצד מקהלה של צדיקים שבאה רק ללבות את האש" – אני לא מדברת על הגזענות של תושבי הדרום, אלא מלאת התפעלות על הסובלנות שלהם והיכולת שלהם לנסות ולייצר חיים משותפים עם הפליטים בתנאים קשים מנשוא. להם יש שפי פז אחת של שנאה וגזענות, האשכנזיה ממר"צ, שרוצה לגור בדרום בלי שחורים, ועוד כמה בודדים כאלה. כל היתר נשארו בצפון. קל לנחש איזה מלחמת עולם היתה פורצת אם הפליטים השחורים היו מגיעים לשכונות הלבנבנות הצפוניות של אסמול הנאור של שפי. אלה שבאים לעשות פוזות נאורות בדרום על הגב של הפרענקים ולחזור בערב הביתה (מישהו אמר מרק לוינסקי?). המדינה היתה כולה רועדת.

  5. הישראלים הטובים (והצודקים !!!!!) של דרום תל אביב זכאים לפתרון, שיוציא אותם מניחשול גזעני מכוון של עשרות שנים, שרק התגבר עם הגעת הפליטים. פתרון, שהוא לא מדיניות הליכוד, שהיא ג'נטרפיקציה גזענית, וגירוש אנשים מהשכונות לטובת טייקונים, אלא צדק אמיתי. גם הפליטים זכאים לצדק, במיוחד הילדים שלהם, שישראל היא המולדת שלהם ועברית היא השפה שלהם. אותך ואת שכמותך, יהודי ארצות האיסלאם, כינו הציונים האשכנזים בשעתו "אבק אדם", והגבילו את ההגירה שלכם במכסות. חלקם הגדול סבורים כך גם היום. הפתרונות שאתה מציע מבוססים על גרוש ומעידים עליך שאינך שונה מהגזענים ההם, ומאלה שהחליפו אותם היום, לרבות מירי (סרטן) רגב ואלי (מחלות מדבקות) ישי. תנסה את מודל האזרחות וההשתלבות. כמי שמתהדר במסורת היהודית והמזרחית, זה הרבה יותר יהודי ובודאי הרבה יותר מזרחי.

  • עוזי קטן  ביום אוגוסט 17, 2016 בשעה 4:21 pm

   בנוסף למה שכתבת, אי אפשר להתעלם מהעובדה שזובידה ומשפחתו הגיעו לישראל כמהגרי עבודה וישראל לא סגרה את שעריה בפניהם, בעוד שאותו זובידה רוצה לסגור לחלוטין את שערי ישראל לחלוטין בפני כל מהגרי העבודה בשלב ראשון ולאחר מכן לגרש את כל מהגרי העבודה ה"לא חוקיים" (על פי איזה חוק ומה טיבו?)
   כל הדיסוננס הזה נשמע מפי אותו זובידה שזועק ל-"שיוויון" ותוקף את כל מי "שלא מעוניין בשיוויון". אכן אפשר להוסיף לזובידה את התואר דוקטור לצביעות.

   • רפי  ביום אוגוסט 17, 2016 בשעה 4:46 pm

    בני הגיע על תקן של מהגר עבודה?? זו טענה מעניינת

    • עוזי קטן  ביום אוגוסט 17, 2016 בשעה 6:27 pm

     כל מי שבורח מארץ הולדתו כל עוד נפשו בו הוא קודם כל פליט ומהגר עבודה. למה דווקא לישראל? כי כאן בישראל אנשים כמו זובידה ומשפחתו (וגם משפחתי) קיבלו זכויות עולה מתוקף חוק השבות. כל אילו שברחו מעיראק באותה התקופה של תחילת שנות השבעים ולא נזקקו לזכויות עולה מכיוון שהיה להם מספיק כסף, היגרו למדינות כגון בריטניה וארצות הברית, והיו רבים כאלה. בדיוק כמו הגירת היהודים מברית המועצות.

     • רפי  ביום אוגוסט 17, 2016 בשעה 9:07 pm

      מי שבורח מארצו כל עוד נפשו בו בגלל שביקשו לפגוע בו הוא אינו מהגר לצורך עבודה. הוא מהגר לצורך שמירה על חייו. בגלל שהיהודים במדינות ערב לא חשו מוגנים הם היגרו, לא משום שביקשו לחפש עבודה במדינות אחרות. הרי אם היו מרגישים מוגנים במדינות ערב לא היו מהגרים.

      • עומר  ביום אוגוסט 17, 2016 בשעה 9:21 pm

       אני מסכים עם הודעתך האחרונה. הפליטים בישראל, האריתראים (שהם הרוב) והסודנים, ברחו מארצותיהם כדי להציל את עצמם. מדוע זה שעשה זאת, קיבל מקלט, ואפילו הרבה יותר מזה, לא מסכים אפילו לאפשר לאריתראים ולסודנים מקלט, אלא רק פתרונות המבוססים על גירוש וסיכון חייהם? האם לא הגיוני יותר יהיה לחפש פתרון, שגם יאפשר לשמור על חיי הפליטים ולאפשר להם חיים בכבוד וגם שזה לא יהיה על חשבון תושבי תל אביב המוחלשים?

      • עוזי קטן  ביום אוגוסט 18, 2016 בשעה 11:24 am

       רפי, אתה מספר סיפורי כזב לאחד (לי) שהיה שם (בעיראק) ועלה לישראל עם משפחתו לישראל בתחילת שנות השבעים.
       אני לא שמעתי על משפחה אחת שעלתה יחד איתנו לישראל שלא נזקקה לפרנסה מעבודה כלשהי או מאיזושהי קיצבה שהגיעה לה.
       כבר כתבתי לך שכל היהודים העיראקים העשירים היגרו לבריטניה או לארצות הברית.
       ולכן כל המהגרים לישראל היו מהגרי עבודה.

       • רפי  ביום אוגוסט 18, 2016 בשעה 12:45 pm

        עוזי, השאלה היא מדוע הם עזבו את עיראק? הגירה ממניע כלכלי היא הגירה לשם שיפור המצב הכלכלי. לכן אשאל אותך, בתור אחד שהיה שם, מדוע היגרו היהודים מעיראק?

        • עוזי קטן  ביום אוגוסט 18, 2016 בשעה 1:26 pm

         אני חושב שעניתי לך אבל אחדד. כל היהודים שחששו לגורלם אך היה להם די כסף לא היגרו לישראל אלא למדינות עשירות שם הם המשיכו לחיות ברווחה. כל אלו שעלו לישראל נזקקו בראש ובראשונה לסיוע כלכלי ולפרנסה שכן השלטונות בעיראק חוקקו חוקים שהגבילו על היהודים כלכלית וכמובן היה גם על הפן של הביטחון האישי. ולכן העולים ארצה בשנות השבעים היו בראש ובראשונה מהגרי עבודה שחיפשו לשפר את מצבם הכלכלי.

         העובדה היא שנשארו יהודים בעיראק שהיו מאד עשירים ולא רצו לסכן את הונם.

 • אילנה  ביום אוגוסט 16, 2016 בשעה 5:22 pm

  ועוד הערונת. אמרתי פעם לאורטל, שצדק הוא לעולם אדום ולא צהוב. היא אפילו לא הבינה על מה אני מדברת. נו טוף, מה אפשר לצפות ממי שאין לה מושג בספורט?

 • אילנה  ביום אוגוסט 16, 2016 בשעה 5:39 pm

  ועוד קטנטנה. סומייל, הארגזים, גבעת עמל, אין ממש ויכוח של מי האדמה ומי מתגורר עליה. זה של הערבים, שגורשו משם. אתה זוכר את הדרישה שלך לצדק חלוקתי? אם אתה רוצה צדק אמיתי, ולא צדק של גנבים קולוניאליסטים, תוסיף גם אותם למשוואה שלך.

 • Georgvon1  ביום אוגוסט 16, 2016 בשעה 6:27 pm

  מרתק

 • יהודית וייס  ביום אוגוסט 16, 2016 בשעה 8:00 pm

  הני, ככל שתשתדל לדייק יקומו הציניקנים כגון(אילנה), שתנסה בכל הארסנל הארסי שלה לתקוף מכל הכיוונים ולהקטין בצורה דורסנית.
  ונזכרת באור המדהימה שאמרה לא פעם ״כל פעם שנדבר על מצוקת המזרחיים המוחלשים, יקום לו שמאלן אשכנזי ויצעק ״אבל מה עם הפלסטינים״), בינגו.

  • אילנה  ביום אוגוסט 16, 2016 בשעה 11:31 pm

   לא הבנתי את המחאה שלך. איפה בדיוק ״הקטנתי בצורה דורסנית״? ולגבי אור״המדהימה״, כל מה שקראתי ממנה היה ססמאות שדופות וניו אייג׳ טרחני.

   • עפר  ביום אוגוסט 17, 2016 בשעה 11:17 am

    מ.ש.ל

    • אילנה  ביום אוגוסט 17, 2016 בשעה 11:30 am

     עפר, לא נורא. אתה תאהב את כולם ותתגבר. איך אומרת "אור המדהימה, הלוחמת, האמיצה, המהפכנית, החד פעמית, הנפלאה, המזרחית….."? אהבה זה תמיד טוב. ג'ון ויוקו אמרו את זה לפני עשרות שנים, אבל מילא. אגב, זה שעוטף את עצמו בדגל אנגליה זה לא ג'ון לנון, ואפילו לא אלטון ג'ון, אלא פול מקארתני.

 • ethy ab  ביום אוגוסט 16, 2016 בשעה 10:09 pm

  מדינת ישראל לצערי רוצה רק "טיקונים" "צעירים" "ובריאים" כל השאר לא נספרים.
  את הקרקעות הפקיעו מתושבי שכונת מחלול, היכן שהיה קולנוע תל אביב, את הבתים בארלזורוב היכן שנמצא הוועד הפועל , גבעת עמל, סומיל היכן שנמצא גם העצמאות והשורה ארוכה. הערבים ברו גם ברחוב דיזינגוף . היו מוכרים קינס וסברס אדומים. והבריטים הסתובבו עם מוקסינים כובע קסקט ועוד.
  עד שסולקו ………. לי יש תעודת לידה פלסטינאית כמו לרבים בגילי. אז מה. אני לא יהודייה? ומה עם אלו שנולדו כאן לפני קום המדינה הם לא אזרחים שווים? זכויות יש רק לטיקונים, למנהל מקרקעי ישראל , לקק"ל, לעיריות שרודות בחלשים?

  שוכחים שללא הפליטים, המטפלים הסיעודיים, פועלי הבניין הכל היה עומד? כאשר צריך אותם הם טובים. כאשר לא הם יכולים ללכת?
  כך המדינה גם עושה לניצולי השואה, לנכים ולכלל החוליה החלשה.
  בא להקיא.
  וההורים שלנו תרמו ככל יכולתם שתהיה כאן מדינה.
  אני מתביישת.
  זו לא המדינה שהמייסדים רצו שתהיה כאן.
  תודה לכתבה חשובה זו.

 • עוזי קטן  ביום אוגוסט 16, 2016 בשעה 11:06 pm

  דרום תל אביב בחרה בנהנתניהו והליכוד, שהם אבות הקפיטליזם החזירי הישראלי – אותו קפיטליזם שמעודד עבדות מודרנית של מהגרי עבודה שמתחזקים את הכלכלה הישראלית ומסייעים להתעשרותם של הטייקונים.
  זובידה מפנה אצבע מאשימה למדינת ישראל ומוסודותיה ו"שוכח" לציין שמדובר במדיניות מוכתבת של כל הממשלות בראשות הליכוד.

 • עוזי קטן  ביום אוגוסט 22, 2016 בשעה 3:28 pm

  מהו ההבדל בין גזענותו של זובידה כלפי מהגרים שחורים לישראל לבין גזענות החברה הישראלית כלפי אתיופים כמתואר בכתבה?
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4844479,00.html

  • אילנה  ביום אוגוסט 22, 2016 בשעה 5:01 pm

   לא הרבה. יפה כתבה אורטל בן דיין על התופעה הזו: "שבעל כוח מוחלף באחר ואז בתורו משפיל ומנדה – זה אינו תיקון – זו החלפת כוח רע בכוח רע אחר"

   • עוזי קטן  ביום אוגוסט 23, 2016 בשעה 11:08 am

    על זה נאמר כבר ש "לא נוכל לפתור בעיות באמצעות אותה צורת חשיבה שהשתמשנו ככשיצרנו אותן".

  • נעמה  ביום אוגוסט 23, 2016 בשעה 9:50 am

   הפליטים השחורים, כמו הגננות האתיופיות, הם התרופה לגזענות הישראלית

   • עוזי קטן  ביום אוגוסט 31, 2016 בשעה 12:12 am

    ישנו חוט מקשר בין הכתבה הנואלת הזו של זובידה כנגד מהגרים שחורים לישראל לבין התבטאותו האחרונה של אלשייך בנושא פשיעת מהגרים.
    אין היום שום גורם במדינה, שמטפל באוכלוסיות החלשות בישראל. לדוגמא איש לא מטפל ב"מחסן הילדים" של ילדי המהגרים בתל אביב, ומידי פעם אנחנו שומעים על עוד ילד משם שמת. במקום זאת, מירי רגב, הכריזה עליהם כ"סרטן" וזובידה רוצה לגרשם (לאן בדיוק?)

    • עמי  ביום אוגוסט 31, 2016 בשעה 9:48 am

     שר ההסטוריה תמיד צוחק אחרון את צחוקו האירוני. מה שהופך כל אתיופי ל״חשוד״ אצל המפכ״ל, הופך גם כל מזרחי (כדוגמת המפכ״ל עצמו) לכזה. אלשייך הפנים את הגזענות המופנית גם כלפי אנשים כמותו. מעניין מה הני זובידה חושב על זה בהקשר החביב עליו כל כך של עבדי הבית, והאם זה יגרום לו אולי לחשוב שוב על ה״פתרונות״ שהוא מציע לאומללים, שכל חטאם הוא צבע העור השחור שלהם.

     • אילנה  ביום אוגוסט 31, 2016 בשעה 10:04 am

      הני כתב פוסט יפה בפייסבוק, המספק תשובה חלקית לתהייתך. למרבה הצער, זובידה לא רואה את הקשר בין כל הדברים היפים והנכונים שהוא כתב שם לבין היחס שלו לשחורים הלא יהודים בכתבה הזו. אולי גם זה עוד יקרה. אינשאלה.

      • עוזי קטן  ביום אוגוסט 31, 2016 בשעה 12:46 pm

       זה כנראה גדול עליו בכמה מספרים. ההתייחסות היחידה שזובידה מסוגל לתת לשחורים לא יהודים היא לצתת רק כשנוח לו את מלקולם X, ולא מעבר לכך, כראוי לאדם צבוע.

       • אילנה  ביום ספטמבר 1, 2016 בשעה 11:14 am

        אל תתיאש. בדיון אתמול בפטריוטים בעניין שבח מופת היה זובידה מתון בהרבה ואפילו טען ( אל מול עיניהם הנדהמות של מעריצי נתניהו, בערוץ הבית שלו), שהאשם במצב המחורבן של הדרום זה נתניהו ולא חולדאי. אז יש תקווה. אגב, גם הדיון הציבורי בעניין דבריו הגזעניים של אלשייך רווי בטיפשות ובצביעות רבה. דוקה הפוסט של הני זובידה מתבלט לטובה בסיפור הזה. גם במקרה הזה אני צופה, שהסיפור יגמר בסולחה הכוללת לחיצת יד של "נכבדי העדה" (נגוסה, תמנו שטה וכו') עם נתניהו בלשכה שלו, כאשר ברקע דגל ישראל ושרה המחייכת והרבה דיבורים על אחדות ישראל ועל האתיופים הנפלאים והאמיצים, שמשרתים בצה"ל ותורמים המון למדינה.

        • עוזי קטן  ביום ספטמבר 1, 2016 בשעה 12:32 pm

         הלוואי וזה יהיה התיקון שלו לקראת עשרת ימי תשובה.

    • אילנה  ביום ספטמבר 1, 2016 בשעה 12:12 pm

     אם כבר, אז כבר. אל מול הגועל של אלשייך, והצביעות והטיפשות שברוב התגובות לדברי הבלע שלו, שיר יפה שכתב סמי שלום שטרית, שיכול להסביר לאלשייך כמה דברים שהוא לא יודע. אין שום נטיה לפשע ב"הגירה" ושום דבר "טבעי" בהתנכלות למהגרים. המשטרע שלנו היא חלק מהמדינה הציונית, שיצרה פה משטר של פריבילגיות ואפליה גזענית, והמוני נוער מנותק, חסר תקווה וחסר סיכוי. מנוער כזה לא יכולים לצאת, אלא קליינטים של מערכת ה(אין) רווחה והשב"ס. שום דבר לא השתנה מאז בן גוריון וחבר מרעיו ועד היום, ומה שעשו ליוצאי ארצות ערב אז עושים היום לשחורים, היהודים והלא יהודים.

     חֻרְשַׁת הָאֵקָלִיפְּטוּס שֶׁל יַלְדוּתִי
     הָעֵצִים גְּבוֹהִים בְּעֶשְׂרִים שָׁנָה
     וְהַיְּלָדִים הֵם יַלְדֵי הַיְּלָדִים שֶׁל יַלְדוּתִי
     שֶׁטֶּרֶם לָמְדוּ לְשִׁיר רֶאפּ כְּמוֹ בְּאָמֶרִיקָה
     שֶׁעוֹדָם מְפַרְנְסִים עוֹבְדוֹת סוֹצְיָאלִיּוֹת,
     יוֹעֲצוֹת, קְצִינוֹת מִבְחָן וְשׁוֹפְטֵי נֹעַר,
     אֲשֶׁר עֲבוּרָם בָּנוּ בֵּית מִשְׁפַּט שָׁלוֹם
     עַל רֹאשׁ הַגִּבְעָה בֵּינוֹת לָעֵצִים
     בְּחֻרְשַׁת הָאֵיקָלִיפְּטוּס שֶׁל יַלְדוּתִי
     לְהוֹבִיל אוֹתָם בַּאֲזִקִּים קְטַנִּים
     בִּפְנֵי שׁוֹפֵט אוֹהֵב שָׁלוֹם
     שֶׁהָיָה פַּעַם הַבֵּן שֶׁל הַמַּכֹּלֶת
     מִסְכֵּן, אֵיךְ מִן הַכְּאֵב אֵינוֹ מְאַבֵּד עַצְמוֹ לָדַעַת
     אוֹ לְפָחוֹת אֶת דַּעְתּוֹ הַמִשַׁפְטִית.

     • אילנה  ביום ספטמבר 1, 2016 בשעה 12:44 pm

      מה גם, שהאלימות הגזענית של המשטרה ("שיטור יתר" במכבסת המילים) מופעלת בעיקר נגד האזרחים הערבים, שהם בכלל ילידים ולא מהגרים. כאמור, טיפשות, בורות וצביעות חברו פה יחד.

      • עוזי קטן  ביום ספטמבר 5, 2016 בשעה 8:48 am

       הדג מסריח מהראש. נתניהו הסית ומסית כנגד ערבים וזה כמובן משפיע על שיקול דעתם של שוטרים.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: