גברים לבנים שאונסים ומצקצקים! (או העתיד כבר כאן.)

שנים על שנים שגברים לבנים היוו את ה"סטנדרט" לחברה. אצלנו בקיצור אשכנזים.

כשהגיעו המזרחים לארץ הם עשו לכולם מניפולציה – איך? ובכן הם תייגו את המזרחים ככלל כבורים, אלימים ובעיקר פוגעים בחלשים. עם השנים זה עבר טרנספורמציות רבות. הבורות וההון התרבותי של מזרחים תמיד נחשב לנחות – לא בשל משהו קונקרטי – פשוט צבע העור הביא אנשים להניח שלבן הוא טוב יותר משחור. זהו. אין הסבר, זוהי סוציאליזציה דכאנית פשוטה וברורה. פראנץ פנון כתב על זה המון "מסכות לבנות עור שחור" ועוד…

אבל בתחום מסוים נעשתה טרנסופרמציה אדירה! האלימות.
האלימות של הגבר השחור עברה מספר טרנספורמציות. ראשית, זו הייתה אלימות פנים משפחתית שהוקעה על ידי גברים לבנים – תחשבו על סיטואציה – משפחה מגיעה ממרוקו, האבא שידע ימים יפים וטובים בארץ המוצא, שהיה אדם מכובד בקהילה ובמשפחתו איבד את כל הונו ועולמו. ממול עמדו גברים אשכנזים, בד"כ אקדמאים דה-לה שמטה, ש"חקרו אותם" בצורה ממסדית. הגבר המזרחי שכול עולמו חרב עליו, מתוסכל וחסר אונים, צעק השתולל והם אמרו: "ואו תראו אלימות!". במקום להבין את שורש הבעיה הם החמירו אותה וזה התדרדר לאלימות בתוך המשפחה.

השלב הבא היה פשע – וזאת בעיקר עקב עוני וחוסר מוצא חברתי, תעסוקתי וכלכלי. ואז הגיע השלב הבא – "מוות לערבים" אותו פרקה ענת רימון אור בצורה קלאסית תוך הסבר ההבדל בין הקריאות של מוות לערבי לאשכרה הרצח של הערבי. לחצו כאן לקישור למאמר

 

ומי ששנים לאחר מכן תקע את המסמר בארון האלימות של הגבר האשכנזי ה"נאור" היה חבר הכנסת ג'אמל זאחאלקה – בסרט אשכנז – בו פרק את דמות הקיבוצניק וה"הבאנו שלום עליכם" ומסביר מדוע הוא מעדיף את המזרחי עם הקריאות המילוליות של "מוות לערבים" לאשכנזים האלימים שקרעו את המרחב הישראלי/פלסטיני באלימות. "האשכנזים הם אלו שלקחו לנו את הארץ – אלו שאומרים הבאנו שלום עליכם. אלו שצועקים מוות לערבים לא עושים כלום! הם הורסים את הבתים לוקחים את האדמות ומשתינים עלינו מלמעה בשם הסוציאליזם…לפוצץ את השקרים. אם נפוצץ את השקרים תהייה אפשרות לדו קיום בארץ הזאת!"

הנה קישור לקטע המדהים חייבים לצפות עד הסוף!

 

אולם, למרבה הצער אף אחד לא הבין את מה שקורה מול עיניו. הם המשיכו לשקר להבנות מציאות בה הערבים אלימים, המזרחים אלימים, השחורים אלימים – והם? נו, הם הסטנדרט של של ההתנהגות הנכונה ואיך ומה צריך לעשות.

אבל, לא לעולם חוסן – הקלישאה הישנה והחבוטה אומרת "אתה יכול לעבוד על חלק מהאנשים חלק מהזמן – לא כל האנשים כל הזמן…"

שנים שאני מעלה את המערכון של סי. קיי לואיס לכאן לדבר על פריבילגיות של גברים לבנים. במערכון לואיס מדבר על מצבו כגבר לבן ומערך הפריבילגיות שלו – ראו את הסרטון מטה – ומדוע הוא בשל מערך הפריבילגיות הדי מבוצר שלו יהא מוכן לחזור לכל נקודה בעבר כגבר לבן אבל לא יהא מוכן לעתיד, מחשש שהגלגל יתהפך וכולם יראו את השקר שבנו כאן הגברים הלבנים.

בשנה האחרונה, ובעיקר בחודש האחרון, נשים אמיצות ומדהימות – כרגיל נשים אני חייב להגיד – מנפצות את הבועה השקרית והגזענית של עליונות הגברים הלבנים. מאות סיפורים על גברים לבנים מלאי עוצמה מתגלים במערומיהם כנוכלים! אלימים, מיזוגנים, מחפיצנים – כל מה שמסמל את מה שהם במשך שנים ניסו להדביק לאחרים. והמדהים זה שהם טוענים נו מה "בקטנה" חלאות! מה זה בקטנה? אבל הנשים הן מיוחדות – הם לא מוכנות יותר לסגת, הן מבינות שדי תם עידן וכעת חייבים לעבור לעידן אחר. רשימת השמות הולכת ומתארכת – והם כולם גברים לבנים, חזקים, כאלו שצקצקו כששמעו על גבר מזרחי או שחור נוהג באלימות, כאלו שבנו את ה"סטנדרט" לדמות ה"נכונה".

אבל די נגמר.
למה אני כותב את זה? כי קראתי בטוויטר מישהי שכתבה טוויט שהתמשך על כמה ציוצים, על כיצד היא הותקפה מינית על ידי המשורר דוד אבידן, על הטראומה, ומדוע לקח לה כל כך הרבה זמן לצאת עם הדבר הזה החוצה…אז החלטתי שגם אני מוסיך את האמירה שלי לעניין.

ויש לי מסר לסי קיי לואיס שהואשם והודה בהטרדות מיניות:
חריאת, העתיד כבר כאן!!!!!!!

A message to C.K. Lewis: Asshole, the future is here!!!!!

 

#metoo

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • גולדבלט משה  ביום נובמבר 11, 2017 בשעה 1:51 pm

  אפשר להפריד בין המילים בבקשה-אשכנזי כמוני קצת מתקשה לקורא מילים ברצף ללא מרווח בין מילה למילה

  • hani24  ביום נובמבר 11, 2017 בשעה 2:02 pm

   תוקן אבל הקושי שלך זה לנצח.

   • גולדבלט משה  ביום נובמבר 11, 2017 בשעה 4:36 pm

    אתה מספר לי? אני נולדתי למעמד הכי דפוק בישראל-האשכנזים העניים. באוניברסיטה שחילקו מלגות לכל הבבלים על ידי התאחדות יוצאי וכך הלאה..בדקתי וגיליתי שהתאחדות יוצאי פולין לא נותנת שום מלגה-לנו אסור אפילו לקטר

    • hani24  ביום נובמבר 11, 2017 בשעה 4:42 pm

     רגע טישו…או זה:

     • Hayim Zour  ביום יוני 8, 2018 בשעה 1:52 am

      יחי ההבדל הקטן ,את יהודי פולין עם הקמת המדינה והעליה , עטפו בככפות של משי ודאגו להם לג'ובים ותעסוקה בזכות שפת האידיש, לעומת עולים מהמדינות הערביות + מרוקו ולוב, שלא יעו לתקשר עם ותיקי הארץ שקלטו אותם , וידוע על הטעויות הרבות וההטעיות שהיו ,וכך נוצר הפער מלכתחילה בשנות החמישים ,כך שלאחר 15-20 שנה לדור השני של יוצאי אירופה ,נוצר יתרון איכותי וכלכלי בזכות פערים בכלכלה בתעסוקה ,שנתנה יתרון וקפיצת מדרגה לדור ההמשך וכן הלאה גם לדור השלישי , לכן, אל תזיל דמעות תנין, שאין מלגות ליוצאי פולין, איתי במכינה לחיילים משוחררים בקורס להשלמת בגרות למדו יחד איתי ,גם בני שכונות שחלקם היו גם בנים ליוצאי פולין, בזכות מלגות ממשרד החינוך והמחלקה לחיילים משוחררים ,ולכן הפערים מונצחים עד היום, ואינם ניתנים לצמצום משמעותי אלא לאחר X דורות , מי שירצה בכל מאודו לשדרג את השכלתו , יצליח.

      • עוזי קטן  ביום יוני 14, 2018 בשעה 10:49 am

       אין ספק שהפערים מונצחים! השאלה מי מנציח אותם ולמה? ויותר נכון, מי מרוויח הון פוליטי מהנצחתם?

    • Avner Kahalani  ביום דצמבר 9, 2017 בשעה 2:39 pm

     נו, באמת? לא פנית לקהילת יוצאי בוקובינה ועוד 18 עמותות יוצאי אשכנז שחילקו לכל החברים האשכנזים שלי מלגות פיצוץ בלי שום קשר למצבם הכלכלי בעוד שאני הסתפקתי בעבודות אבטחה למיניהן ומלגה "עצובה" מפרח.

     • עוזי קטן  ביום דצמבר 10, 2017 בשעה 2:02 pm

      ואני קיבלתי מילגה מקרן ליוצאי עיראק בישראל עבור יוצאי עיראק (במתכונת של שנות השמונים).
      עמדתי בכל התנאים לקבלת המילגה והתנאי המרכזי הוא שמוצאי מעיראק .איזה כיף לי שאני עיראקי ופריבילג.

    • עוזי קטן  ביום דצמבר 13, 2017 בשעה 5:11 pm

     אָבוֹת אָכְלוּ בֹסֶר וְשִׁנֵּי בָנִים תִּקְהֶינָה. אני לא מאמין בזה אבל יש כאלו שכן והם טועים ומטעים.

 • ethy ab  ביום נובמבר 11, 2017 בשעה 1:56 pm

  ישנה תקלה, כל האותיות התחברו יחד והקישור לא זמין.

 • עוזי קטן  ביום נובמבר 11, 2017 בשעה 4:02 pm

  חבל מאוד שנושא כאוב של הטרדה מינית הופך להיות גם עניין פוליטי או רק עניין פוליטי.
  ואם בזחאלקה עסקינן ובהעדפותיו את המזרחים על פני האשכנזים למרות ה"מוות לערבים" , מהסיבה הפשוטה שכולנו יודעים אןתה שאם זה היה תלוי אך ורק ביהדות המזרח, מדינת ישראל לא הייתה קמה עד עצם היום הזה.

  • Avi Eilam  ביום נובמבר 12, 2017 בשעה 7:41 pm

   ועכשיו שהיא קיימת, היא חייבת להיות גזענית? או שמא, מי שחווה גזענות והשפלה מרגיש צורך נפשי להיות גזען ומשפיל גם הוא, כי זה ״מפצה״ אותו על עוולות שעשו לו. אם קראו לך יהודון במזרח אירופה אז אני צריך להיות ״מזרחון״, פרענק, פרענק פארך? בגלל זה צריך לפנות אותי מביתי כעולה חדש כדי להכניס יהודים פולנים לביתי? בגלל זה שהקמת מדינה צריך למנוע ממני זכויות אנוש? למכור את ילדי ולקפח אותי במערכת החינוך ובכל מערכת שהיא? נכון שמדינת ישראל היתה הזדמנות פוליטית של יהודים בעיקר מרוסיה אבל בתחזוקה של ישראל ובמלחמותיה לא נפלו רק אלה שהקימו אותה. לך לבתי הקברות הצבאיים ותגלה את האמת.
   ישראל אליה אבותינו, יהודי המזרח ערגו והתפללו הפכה להיות מדינה גזענית שבצעדיה הראשונים פעלה בגזענות נגד אחים יהודים. אבל לא, אתה צודק…. איך אמר ההוא? אין לי אחות.

   • עוזי קטן  ביום נובמבר 12, 2017 בשעה 9:24 pm

    אני יודע בוודאות שכשעליתי עם הורי ארצה מעיראק ב- 1971, אחרי שהתעללו פיזית ונפשית ביהודים, ולמרות שהיהודים דווקא כן רצו להמשיך לחיות שם וזה היה פשוט בלתי אפשרי לחיות שם אך רק בגלל היותם יהודים. כל היהודים נטשו את כל רכושם בעיראק רק כדי למלט את עצמם מאסון קרב.
    טענותיי מופנות בעיקר למדינה שבה נולדתי, שפגעה קשה במשפחתי היקרה ובמורשת היפה של כל יהודי עיראק, ולא נותר לי מארץ הולדתי שום זכרון טוב, רק זכרון של אדמה חרוכה.
    מקום שכף רגלי לא תדרוך שם לעולם.

    מצטער, אך חוויותיך אינן חוויותיי, ורגשותיך אינם רגשותיי.

 • avieilam  ביום נובמבר 11, 2017 בשעה 7:50 pm

  תודה רבה לך הני היקר. הספר נקרא :Black skin white masks. אני נהנה לקרוא אותך תודה אבי

 • Georgvon1  ביום נובמבר 11, 2017 בשעה 7:58 pm

  אתה מרמז שכיום יש גזענות שלילית נגד לבנים?

  ואגב משמע ממך שספרדי הוא שחור, על מה אתה מתבסס?

  • עוזי קטן  ביום נובמבר 11, 2017 בשעה 9:00 pm

   הוא מתבסס על תמונת הילדות שלי כשעלינו מבגדאד ב 1971… להלן התמונה…
   הוספתי אותה מאז שהאני התחיל לכתוב מאמרים על הלבנים באופן כללי וגם באופן מאוד ספציפי….

  • עוזי קטן  ביום נובמבר 12, 2017 בשעה 8:50 pm

   שאלתך לגבי מהי הגדרת האדם הלבן, מתחדדת היום לאור הפגנות הימין בוורשה (60 אלף..) עם הסיסמה "אירופה לבנה ללא יהודים ומוסלמים", וזאת במהלך חגיגות העצמאות לפולין.

 • ethy ab  ביום נובמבר 12, 2017 בשעה 4:01 pm

  כולנו יצאנו לאויר העולם מאותו מקום למעט מעטים שיצאו בניתוח קיסרי.
  לכן כולנו צריכים להיות שווים מכל זוית שבוחנים.
  אני זוכרת ימים שנגיעה על הכתף או טפיחה על הטוסיק היו כמעט בשגרה מצד כל מי שבא לו.
  גם בתפקידים בכירים בהם עבדתי. ניסו, עצוב שכך.

  ב"חדרי חדרים " ולא משנה אם אשכנז או מזרח, גרוע יותר.
  התוצאות לא פעם הגיעו לחדש מיון, אבל השתיקה תמיד הייתה מפחד. מה יגידו "השכנים".
  והרשום הוא לגבי נשים וגברים כאחד. ומס ה"קורבנות" היה גדול.
  מטאטאים הכל מתחת לשטיח מרוב פחד.
  עצוב שגם במאה ה-22 , עדין אין זכויות, ובית המשפט לא פוסק עונשים כמו שצריך.
  זה לא פוסח על שכבות העוני או העשירים. זו מחלה.
  ובמחלות, צריך לטפל. הצרה היא שאין מי שיטפל ואין אכיפת חוק.
  זכויות האזרח מזמן נעלמו.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: