אכלולי שתולי גרסת הקיבוצים.

 

נכון. יכולתי לצאת כאן על איתן ברושי. הוא עילג, גזען, וגם לא הכי חד שיש. אבל הרי כולם מבינים שברושי הוא לא הבעיה, הוא רק הסימפטום. אז מה הבעיה עצמה? על זה אני רוצה לדבר…

מדהים אותי שבשנת 2017 צריך עוד להסביר את המובן מאליו: הקיבוצים (וגם קצת המושבים, אבל בעיקר הקיבוצים!) חיים על חשבון משלמי המיסים, אנחנו. הם מתעמרים בפריפריה, משתלטים בצורה נואלת על אדמות מדינה ולא משחררים – ובתוך כל הסבך הזה – הם גם מקיימים וועדות קבלה על מנת "לשמר את סגנון חייהם", מה שאומר בלי ערבים/מזרחים/חד-הורים ועוד. כן, אני יודע, תמיד יש את המזרחי שיקפוץ ויגיד אני גר בקיבוץ, אני ילד חוץ, אותי קיבלו להרחבה, זה כמו הסיפור הידוע של אישה אחת שעמדה בראשות הממשלה – האם זה אומר שזהו אין יותר דיכוי מגדרי? ובכן זו נקודה למחשבה…

אז מה הבעיה שלי? ובכן, אני כבר שנים מצביע על הפער האתני במדינת ישראל, היו שנים שזה היה טרנדי, והיו שנים שזה מוקצה – אותי זה לא מעניין, אני לא חי לפי טרנדים. אני רוצה צדק חלוקתי ולא מעניין אותי שכועסים עלי וטוענים טענות שקריות  על מה שאני עושה. הכלבים נובחים והשיירה עוברת.

אז בואו וקצת נעסוק בנתונים, 8% מתושבי ישראל, רובם במושבים, קיבוצים ויישובים קהילתיים, גרים במועצות אזוריות שחולשות על מרבית הקרקע במדינה. היתר, 92%, מתגוררים ברשויות שתופסות רק 14% מהשטח. ומי חוגג? הקיבוצים!

עיוות? גזילה של המשאב הציבורי החשוב ביותר!

ואם זה לא מספיק, אז הקיבוצים גם מספסרים בקרקעות – איך? ובכן, מרבית הקרקעות נתנו לקיבוצים לשימוש חקלאי! אז יש קרקע לשימוש חקלאי? בואו "נפשיר" אותה ונבנה אולם אירועים, צימר, קניון, בית קפה ועוד. מי ישלם? העניים. אנחנו נמשיך לעשות מה שבא לנו.

חקלאים? ובכן לא! מספסרים בקרקעות, זה המקצוע.

 

המדינה הבינה שיש כאן גזל של המשאב הציבורי החשוב ביותר בישראל וניסתה לשים לזה סוף. היה ניסיון להשתמש בבג"ץ הקרקעות של הקשת הדמוקרטית המזרחית ההיסטורי  שהתקבל בשנת 2002. אולם לחץ בלתי פוסק של הלובי הקיבוצי הביא לשינוי ובפסיקה פחדנית בג"ץ משנת 2011  – מדינת ישראל ומוסדותיה שוב מוכרים את הפריפריה לקיבוצים וחלקים למושבים – אולם בקיבוצים מאוכזבים…בעוד חברי מושבים וקיבוצים מקבלים זכאות על ביתם ועל הקרקע עקב החלטת פוליטרוקים ממנהל מקרקעי ישראל.

 

גם כשמקבלים את כבשת הרש לא מפסיקים את הבכי והנהי.

 

בשנת 2014 ועדת ליברמן, אלא מה? לאחר שנים של התכתשויות בין רשות מקרקעי ישראל לקיבוצים, מקרקעי ישראל, בראשות מנכ"ל משרד השיכון שלמה בן אליהו, מאשרת פה אחד את המלצת ועדת ליברמן להסדרת זכויות המגורים בקיבוצים. לפי המתווה שאושר, האגודות השיתופיות בקיבוצים יוכלו לרכוש מרשות מקרקעי ישראל את זכויות המגורים בקיבוץ תמורת תשלום של 33% מערך הקרקע. בתנועה הקיבוצית מעריכים שבעקבות ההסדר ייבנו בשנים הקרובות 65 אלף מגרשים מתוך 120 אלף מגרשים בקיבוצים ברחבי הארץ. למעשה, בהסדר הזה המדינה מכירה לראשונה בזכויות חברי הקיבוץ.

הסבר: הקיבוצים וחבריהם ישלמו 33% מעלות הקרקע, אבל איך תשאלו הרי לקיבוצניקים אין כסף – ובכן האגודות השיתופיות הם שישלמו והחברים יקבלו מתנה את הקרקע העיקר שיבנו שם בית. אחלה הסדר.

חשוב לציין, כי בינתיים הקיבוצניק מחולדה, רון חולדאי, ממשיך להשמיד בתים ומשפחות בתל אביב, הוא הורס את מתחם מח"ל משה דיין בכפר שלם, מוציא צווי פינוי לתושבי שכונות הארגזים ובהחלטה שערורייתית מוכר את הקרקע של גבעת עמל על תושביה לתשובה. קיבוצניקים עליכם תושבי הפריפריה.

ובכן, בשלב זה כשהמתח בשיאו, אתם בטח מתים לדעת מאיפה הכסף לשלם על כל האדמות ההלו שקיבלו הקיבוצים תמורת 33% מערך הקרקע, בייחוד כשהקיבוצים בחובות כבדים מה עושים? אויה, אויה, שוד ושבר…ובכן כמיטב המסורת יש מדינה והיא נכנסת לפעולה, בהסדר חסר תקדים מחליטה מדינת ישראל למחוק חוב של כ-22 מיליארדי שקלים! לקיבוצים.

כעת פשפשו פנימה וחישבו, כשמחקו לדנקנר חצי מיליארד שקלים איך קראתם לו? גנב בן גנב, הלא כך? לא התרעמתם? והוא עוד הבטיח להחזיר עד סוף ימיו חובות של כ-180 מיליון ₪ לבנקים. הנה ההסדר: נוחי דנקנר יחזיר בחמש השנים הקרובות 180 מיליון שקל לבנקים מתוך חוב אישי של כ־500 מיליון שקל. לאחר חמש השנים הללו יעביר דנקנר לבנקים 60% מכל הכנסה עתידית שלו, עד סוף ימי חייו או עד שישלים את החזר יתרת החובות, כ־320 מיליון שקל, לששת הבנקים הנושים.

ומה עם אליעזר פישמן? הוא כנראה חייב כשני מיליארד שקלים! מתוכם הוא מבטיח להחזיר כ-400 מיליוני ₪ והם מבקשים מחיקת חוב של כמיליארד וחצי שקלים. לאחר מכן התברר כי הם חייבים יותר כארבעה מיליארדי שקלים והנושא מתברר בבית המשפט. אבל פשפשו בלב פנימה וחשבו מה אמרתם על פישמן? גנב? גנב בן גנב? ומה רציתם לעשות לו? כולה 4 מיליארדי שקלים!

אז שימו לב  ע ש ר י ם    מ י ל י א ר ד י   ש ק ל י ם ! ! !

 

ע ש ר י ם  מ י ל י א ר ד י  ש ק ל י ם ! ! ! ה"תספורת" הכי גדולה אי פעם בתולדות מדינת ישראל! הכי!

 

שימו לב, אלו הם המספרים המלאים – הקיבוצים קיבלו "מתנה" מהפנסיות שלנו, מתקציב המדינה שלנו ונתנו כולה רבע ממניות תנובה וגם קרקע שהיא לא שלהם, תמורת כעשירית מסך כל החוב. מי שמתאים לו כזה הסדר שיגיד אני!

ככה עושים חאלאקה על חשבוננו ואחרי זה מנסים לפטר מי שמבקר את הגניבה הגדולה בתודלות המדינה.

כעת נשאלה השאלה הכי חזקה, למה אני מלין על מחיר כרטיסי הפסטיגל???

אז ככה, הקיבוצים קיבלו מחיר מיוחד 59 ₪ לכרטיס בעוד שמחיר רגיל הוא 179 ₪. התקשרה אלי אם חד הורית לארבעה ילדים ושאלה:
"למה? לי יש ארבעה ילדים = 4 כרטיסים = 716 ₪ בעוד בקיבוץ ישלמו 236 ₪ על 4 ילדים- למה?"

עניתי: "נו, בטוח יש מבצעים בכרטיסי אשראי או בסופר."

ענתה: "אין לי כרטיסי אשראי, לא קונה בסכומים שיש הנחות לשום דבר, בד"כ קונה ברשתות זולות – איפה אתה חי?!?!?! אתה יודע ומכיר את מצבי."

עניתי: "נכון. אז אני אמצע דרך לסייע לך ונשיג כרטיסים מוזלים."

ענתה: "תגיד אתה עושה צחוק? יש עוד 40 אימהות חד-הוריות רק ברשימה שלי, ומה יהיה איתם ועם הילדים שלהם? אתה לימדת אותנו והראית את הנתונים, לקיבוצים מחקו 20 מיליארדי שקלים על חשבוננו, כשעשו לדנקר ופישמן קראו להם גנבים הם לא הפכו ל"כוח רכישה". אני עובדת קשה מאוד וזה עדיין לא מספיק, כרטיסי אשראי אין לי, אני תמיד בחובות ואף אחד לא יעשה לי "תספורת" כמו שעשו לקיבוצים. אז למה הם כן ואני לא? זה צדק? אם לפישמן ולדנקנר קראו גנזים, אז הקיבוצים הם הגנבים הכי גדולים."

שתקתי. לא היתה לי תשובה.

אז בישראל 2017 עדיין מסתובבים בריונים, שחושבים שהם יכולים להפחיד אותי מלבקר את ההתנהלות הנלוזה והנואלת הזו. הם חושבים שאם יתקשרו ויבקשו את פיטורי, אבל יכתבו מכתב שלא מציין זאת, זה לא יצא החוצה והם יקבלו את מה שביקשו – אבל זה לא יקרה יותר. הם חושבים שאם הם ידברו על הרוגים, דם ועוד דברים ריקים מתוכן, יקשיבו להם. הם חושבים שאם הם יגידו משפטים סטייל כמה מחברי הטובים הם ערבים זה יעבור ולא יבינו שהם גזענים מהסוג הנחות ביותר…אבל לא עוד. חבר הכנסת ד"ר ג'מאל זחאלקה כבר דיבר על הגניבה הקרקעית של הקיבוצים – ואמר כי הוא מעדיף את המזרחים שצועקים מוות לערבים מאשר את הקיבוצניקים ששרים הבאנו שלום עליכם וגוזלים את אדמות הערבים.

 

 

אז הימים הללו עברו ואינם עוד, אני אמשיך לבקר כטוב על ליבי ללא התחשבות בנובחים – ואקווה שביום מן הימים, אנשים יקשיבו ויחליטו כי נמאס להם מאוליגרכיית הקרקעות הגזענית הזאת וכי הגיע הזמן לא לבקש צדק אלא לקחת אותו ולעשות אותו בפועל.

הני זובידה

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  • עוזי קטן  ביום דצמבר 8, 2017 בשעה 7:18 pm

    נכון ל 2016, אוכלוסיית הקיבוצים מונה כ- 170 אלף נפש וההכנסה השנתית של התנועה הקיבוצית כולל מפעלים אזוריים מונה כ- 44.4 מליארד ש"ח . כלומר הכנסה לנפש ב- 2016 עומדת על כ- 260000 ש"ח.
    זוהי התשובה המוחצת לכל הדמגוגים והמסיתים כדוגמת – "הקיבוצניקים המליונרים עם בריכות השחיה"….
    התנועה הקיבוצית כהצלחה כלכלית, עדיין חיה ונושמת ותורמת את תרומתה הגדולה למדינת ישראל.
    ולכל המלעיזים שילכו למראה וישאלו קודם את עצמם "מה אני עשיתי בשביל מדינה"?

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: