סתום ת'פה יא געזן ביריון! או איך נורמגומדוב עשה קליניקה למקגרגור….

יש דברים בספורט שהופכים לאייקונים – הקרב של מוחמד עלי, אז קסיוס קלי נגד סוני ליסטון היה אחד מהם, אמש, בספורט שאני לא בין אוהדיו המושבעים UFC – היה קרב בין אלוף העולם חביב נורמגומדוב לבין קונור מק'גרגור – הקרב הזה גם הפך לאייקון אוהבים את זה או לא.

ככה יעשה לאיש בשנות ה-60

מה היה לנו שם?
ובכן, היה לנו גבר לבן, נוצרי, אירי – עם פה גדול, גזען ודי טיפש – שקיבל מראשי האיגוד, הראשם דיינה וייט (עסקן סוג ז' שעשה כל טעות אפשרית), כרטיס פתוח לומר כל דבר שעלה על ראשו – אז הוא עשה זאת. החשיבה שלו הייתה שהוא עומד מול פלויד מייות'ר, אלוף העולם באגרוף והספורטאי המרוויח ביותר אי פעם נגדו הוא קיים קרב אגרוף ועשה עשרות מיליוני דולרים, הוא לא לקח בחשבון שהאדם שמולו הוא עומד שונה ובעל ערכים שונים!
מולו עמד חביב נורמגומדוב – מוסלמי אדוק שרואה בעצמו דוגמא לילדים ואף אמר זאת לא פעם. לפני הקרב הוא סבל מהצקות חוזרות ונשנות – קללות והשפלות על אביו, דתו, ארצו ועוד. הוא החזיק את עצמו שוב ושוב ושוב – לא הגרר לפרובוקציות וחזר ואמר "בזירה אני אשבור את האיש שלכם!"
מקגרגור הגיש לו ויסקי דרך דיינה במסיבת עיתונאים – ודיינה כלום! מקגרגור קיללת את אביו קרא לו בשמות מול דיינה – חביב שתק ודיינה כלום. אנשי מקגרגור שיכורים תקפו אוטובוס של האיגוד ופצעו אנשים – ודיינה כלום.
הנה תקציר של כל מה שעשו אנשי מקגרגור ודיינה וייט שותק:
ואז זה הגיע לזירה – נו שם זה היה קליני – כל מה שאמרו המומחים התפוץ להם בפנים. הם אמרו שמקגרגור חזק באגרופים ועמידה – טביב טחן אותו עם כמות חבטות מטורפת לראש בעמידה. הם אמרו שמקגרגור עבד על יכולת הקרקע שלו – זה נראה כאילו הוא טירון מהקליניקה שהוא קיבל על הקרקע מחביב. הם אמרו שהוא לעולם לא יכנע, שמעתי מישהו המ"חבורה" של קונור אומר "…הוא יעדיף למות ולא להיכנע (submission) לחביב…" יודעים איך נגמר הקרב? בכניעה!
בזירה חביב קיים את כל מה שאמר! וגם הוסיף קצת למען הסדר הטוב.
ואז כל השבועיים האחרונים התפרצו באיבחה – אחד מהצוות של קונור קרא לחביב לבוא אליו – והוא יצא. זה היה מעשה מטורף, מעשה שלא יעשה – היו שם צופים, סדרנים, נשים גברים שלא באו להילחם אלא "לבילוי" (שוב לא לטעמי אבל זה מה שיש) – היו מכות!
החגורה לא הוענקה לחביב מול הקהל שזכה לראות אלוף מדהים. משטרה התערבה. דיינה וייט האידיוט שהלך כל הדרך עם מקגרגור התנפל על אנשי חביב וחביב כאילו זו משימתו בחיים (טיפש הוא עלוף העולם של הארגון שלך – תעשה בדק בית איפה טעית).
ואחרי כל הבלגן האלוף הבלתי מנוצח ואיש הגדול מבין השניים יצא לתקשורת – חביב נורמגומדוב – ויודעים מה הוא עשה? הוא התנצל! הוא ביקש סליחה הוא אמר שזו אינה דרכו והוא מתנצל בפני כל מי שנפגע והוסיך ואמר שהוא יודע שהוא "יחטוף" מאביו על התנהגותו לכשיחזור הביתה (אביו לא קיבל אשרת כניסה לארה"ב).
הנה מסיבת העיתונאים של חביב לאחר הקרב:
יש כאן משהו אייקוני וחשוב בהתנשאות של מכונת הכסף והתקשורת המערבית והניסיון שלה לחשוב שהכול ניתן לתקן בכסף וכי "זו רק הצגה…" לא זה לא – יש חלק מאיתנו שעדיין חיים על ערכים ונפגעים שמטיחים בם, במשפחתם, בדתם ובארצם עלבונות.
היום לפנות בוקר חביב כרטיס אדום לביריונות המכוערות שאנחנו רואים בחיי היומיום שלנו ושותקים.
שבוע טוב
הני
פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: