אומרים לא לפינוי מאהלים!

ובכן לאחר מאבקים רבים, החליט בית המשפט של ישראל לחזור לסורו ושוב להוות עוד זרוע של המדינה וההון נגד אזרחי המדינה!

לפני בערך חודש שילמה עיריית תל אביב לדיירי מאהל התקווה מענקים (שוחד) על סך של 7-10 אלפי שקלים והחתימה אותם על חוזה לפיו לא יוכלו לחזור ולהקים מאהל מחאה לעולם. פקחים הגיעו בבוקר לוודא שכל מי שחתם אכן התפנה. בהמשך הגיע גם צו פינוי לדיירים שלא התפנו מרצון. מאהל התקווה, בעזרת עו"ד יפעת ביטון, עתר למניעת הפינוי. הפינוי נדחה. בדיון האחרון בבית המשפט, יום לפני הפסטיבל החגיגי במאהל, הציעה השופטת לעיריית תל אביב לתת למאהל ארכה של מספר חודשים, העירייה סירבה, השופטת סגרה את הדיון ללא הכרעה ואמרה שתנתן תשובתה בהמשך. אתמול נפגשנו דיירי ופעילי מאהל התקווה וכתבנו תוכנית שאפתנית ומרגשת להמשך הפעילות במאהל.

היום הודיע בית המשפט שיש למאהל התקווה שבוע להתפנות. איציק אמסלם, ממאהל התקווה ונציג של פורום פריפריה, התעמת ב-14:30 בערוץ הכנסת עם נציג משרד השיכון (שר השיכון עצמו לא הטריח את עצתמו לאולפן!).

המאהל בשכונת התקווה. צילום: בר און דניאל

דנה אמסלם: "קיבלנו את הבשורה המרה. יש לנו שבוע למצוא בית, שישה עשר אנשים, שמתוכם קשיש בן שבעים , ועוד כעשרה ילדים קטנים. בית המשפט, הבית של הצדק, גורם עוול שאין כדוגמתו. אנחנו 'אזרחי מדינת ישראל' ואין לנו נחלה בארץ שלנו, מה זה אומר??? זרקו אותנו מהרחוב לרחוב, אני קוראת לכל הפעילים החברתיים בארץ לזעוק יחד איתנו".

זוהי השעה בה כל הפעילים מכול הארץ ללא הבדלים כל שהם צריכים להגיע ולתמוך במאהל התקווה נגד הפינוי! זוהי השעה, בה מאהלי הפריפריה עומדים אל מול הנורא מכול איבוד קורת הגג היחידה שיש להן/ם בימי חורף קר זה, על כולנו להתאגד ולהשמיע קול זעקה רמה נגד הפינויים ומשטר הדיכוי האופף אותנו מכול הכיוונים!

על כן ביום שבת הקרוב ה-7 לינואר נערוך מפגן "לילה שחור" הבמאהל התקווה כולן/ם מוזמנות/ים

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • מרים מייק  ביום ינואר 1, 2012 בשעה 9:10 pm

  הני יקירי
  קראתי את מה שכתבת על יהורם גאון בהקשר לילד שזכה במקום ראשון בבי"ס למוסיקה……ובהקשר לשיר ששר (אינתי עומרי) (שלא שמעתי) באחת התכניות…..מדוע אתה משמיץ כל כך את יהורם גאון????? האם זה בגלל שהוא אמר שהזמרים המזרחיים הם בורים ועמי ארצות???? זה כניראה פגע בך מאד, אני למשל חושבת שכל מה שאמר עליהם הוא נכון ואלו היו מילים בסלע!!!!!!! המילים של השירים שלהם רדודות נבובות וחסרות משמעות……..אבל אתה עם כל התיסכולים שלך כניראה לא מסוגל להיות אובייקטיבי………מה בדיוק ניסית לומר לילד הזה ששר את השיר בערבית????? האם ניסית לומר לו שהוא שר יפה????? לא ולא…….אתה רק היית מבסוט שהוא שר בערבית וזה העיר אצלך זיכרונות של מוסיקה ששמעת בבית……..אז זה בדיוק מה שאמר לו בתכנית הסיום יהורם גאון………הוא אמר לו שימשיך בדרך של הפיוטים שלו כי זה מה שמחבר בין המוסיקה של בתי הכנסת והתפילות ןהמנגינות של המסורת היהודית לבין המוסיקה העברית שנוצרה פה בחמישים השנים האחרונות……….[
  דרך אגב אני בכלל חושבת שהילד הזה לא התאים בכלל לתכנית הזו היות והוא פייטן בחסד עליון אבל הוא לא זמר שמסוגל לשיר שירים אחרים מלבד פיוטים וחזנות……..
  לעניינו ,החלטתי לריב איתך ישירות במקום לקלקל את היחסים הטובים שלי עם אמא שלך………
  ראיתי אותך בטלויזיה ולדעתי אתה אומנם דון קישוט שמכווןן עצמו לכיוון הכנסת…….זו לא הדרך וזו לא השיטה……..אם תירצה שאמשיך להסביר את דעתי תיכתוב לי ואמשיך………

  • hani24  ביום ינואר 1, 2012 בשעה 9:46 pm

   הי מרים, מברוק על שינוי המקצוע ממורה להתעמלות כעת את מומחית לתרבות ואללה איזה יופי! מעניין כמו כן, אני שמח לשמוע על ההכשרה החדשה שלך בתחום החוכמה וההבנה הכללית בנושאי הזמרים בז׳אנר הים תיכוני! גדול גם מומחית לתרבות שירה וגם בבורות… נשמח לשמוע על כל התעודות שזכית בהם וכל המקומות שמשוועים לשמוע את דעתך המאוד מושכלת בעניין! כולנו לא רק אני בטוחני.
   כמו כן, שמעתי שיש לך קניה חדשה בבית, מין מד כזה שעימו את בודקת׳ כל מושא אמנות ותרבות ואת ורק את היחידה בעולם, סליחה מנחם בן ואת כנראה שרק אתם קניתם את המכשיר הזה, שכל מה שאתם שומעים או רואים או קוראים אתם מכיילים את המכשיר ויודעים בדיוק מה רדוד ונבוב.
   מעניין למה קפצת על נושא זה? מעניין מאיזה בית הגעת וכמה לך היה קשה עם שפת בית אמא או עם שירי הגבעתרון. האם זה תסכול על כך שהתרבות הפופולריות היום בישראל היא יותר ערבית ופחות שירי ״ארץ ישראל״ אעלק…..

   מה שאני עדיין אומר, ולא ניסיתי לומר, הוא שאם ילד היה עולה לבמה ושר וילנסקי אף אחד לא היה אומר לו אתה צריך לשיר אום כלתום על מנת להשלים את הרפרטואר שלך בהתנשאות וגזענות. וכמובן שלא הייתה קמה מורה להתעמלות, ולא מומחית בתרבות או בעלת שום הכשרה פורמלית ולהתנהג בהתנשאות ושפה מגעילה כזו כנגד ז׳אנר תרבותי שלם. אבל יש מצב שאת לא יכולה לטעות, מי יודע המכשיר בבית יכול להיות שהוא צודק כל הזמן….אבל עדיין מדהימים אותי שאת מדברת על משהו שלא ראיתי כאילו היית שם…אבל ניחא הבנו שאת חושבת שאת יודעת טוב יותר כנרה שזה נקרא entitelment (כמובן שאני יכול להסביר מה זה אם תרצי)

   את כמובן יכלה להגיב בבלוג, אך כפי שאת יודעת אני כבר עומד ברשות עצמי ולא עם אמא, אז קחי בחשבון שתקבלי מנה אחת אפיים על כל תגובה כאן ללא הנחות.
   ולאחר פינת הזכרונות מהעבר נמשיך בתגובתי. ראשית אני מציע לך: צאי ראי ולמדי לפני שאת ממשיכה לכתוב פשקווילים חסרי וסרי כל טעם, כי כאן לא עוזר למישהי אם היא רקדה ״ריקודי עם״ (של איזה עם?) או כל פעם שהיא שומעת את הגבעתרון (כמשל כמובן) מריחה את ארץ ישראל. עניין זה עבר מן העולם, ובקרוב לא יהיה כאן מקום יותר לטיעונים ריקים מתוכן אלו. תמו להם ימי מדורת השבט של קבוצה שחשה שהיא עליונה על אחרות בחברה הישראלית. כל מוסיקה וכל תרבות היא לגיטימית כולל אום כלתום וכל שיר מזרחי, לא רוצה אל תקשיבי אבל המשפטים שלך מעידים על בורות וחוסר יכולת לקבל את האחר ומעל לכל אתנוצנטריות הטמונה באלו שרואים עצמם ״מלח הארץ״. ובכן כפי שחבר שלי אמר הגיעו ימי פלפל הארץ וככל שתקדימי להבין זאת ייטב.
   לסיום, תוכניותי העתידיות הן לא מן העניין, אל תתיימרי לנבא את העתיד כי בתנך כבר נאמר למי ניתנה הנבואה. ואם אחליט שכן מי יודע אולי לא אחזר אחר הקולות של אנשים שחושבים כמוך….את יודעת אני אנסה לפנות יותר לאלו עם הראש הפתוח, כאלו שלא חושבים שיש תרבות שלמה וקבוצה שלמה של זמרים שהם עילגים, נבובים ורדודים….
   אם תרצי להמשיך ולכתוב השאירי את אימי מחוץ לזירה ואני כמובן אמשיך להגיב בכול העוז ללא קשר מי את זה אני מבטיח כמו גם הבטחתי לא לריב עם אימי בשל תגובותיך. אני חושב שיחסי עימה עומדים ללא קשר אליך…..בדיוק כמו יחסיך עימה.
   הני
   נ.ב. אותו ילד זכה בגדול בתוכנית, מסתבר שהמכשיר שלך מקולקל אולי כדאי לקחת קורס ברלטיביזם תרבותי ואז המכשיר יעבור כיוון מחדש אני מכיר כמה באוניברסיטת תל אביב שמעבירים קורסים מסוג זה ויכול להמליץ. זה יכול לסייע בעתיד כשתביני שאת חיה במדינת ישראל….

 • להב  ביום ינואר 1, 2012 בשעה 10:38 pm

  הני,
  בתחילת הפוסט כתבת ששוב ביה"מ מתנהג כזרוע של השלטון וההון. אני תוהה האם במצב שנוצר כעת אולי יש אפשרות, משפטית, לבקש/לדרוש/לתבוע מבית המשפט, מאותה שופטת, לבוא לשטח, למאהל ולפגוש את תושביו. לראות במו עיניה את מצבם, להכיר אותם, להבין על בשרה שפינוי, מהרחוב לרחוב, אינו אפשרי?

  • hani24  ביום ינואר 1, 2012 בשעה 10:46 pm

   להב חברי אתה כנראה לא מכיר מספיק טוב את מערכת המשפט הישראלית. אתה באמת חושב שירום הודה תבוא למאהל? אני לא מאמין אבל יחר אפשר להעלות את הנושא בפגישה.

 • נבות זיו-אב  ביום ינואר 1, 2012 בשעה 10:44 pm

  עיריית תל אביב משקיעה במדרכות ולא באנשים. ימי חולדאי חייבים לבוא לסיומם. אבסולטיסט לא נאור מדכא אדם, מפלג עם. מריץ תכניות בניה לעשירים על חוף הים. חייבים להיות במאהל ולתמוך . אדישות היא מוות.

 • itamars  ביום ינואר 10, 2012 בשעה 8:28 pm

  בית המשפט אכן זרוע של המדינה, של החוק ושל האזרחים. זהו שטח ציבורי השייך לכל האזרחים ולא לקבוצה קטנה שרוצה להשתלט עליו מבלי לשלם.
  לפעמים קורה שאתה נמצא במיעוט, וכדמוקרט עליך לקבל את שילטון החוק. אבל במקום זאת נראה שאתה מעדיף להטיף לאנרכיה ואי כיבוד החוק, בטענה המוכרת כי "אנחנו העם". (למרות שמבא קצת על הרכב הכנסת מראה שאתה מיעוט בעם)

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: