מכאן כבר אפשר לראות ים…

חבר, לא מזרחי, אמר לי איך אפשר לדעת אם מישהו גזען. אז הנה הסיפור ולמה יש לי כבר המלצה להצבעה….

ישבתי עם חבר לקפה ביום חמישי האחרון, מרצה בכיר לתקשורת, מבניה הבכירים של מדינת ישראל. משפחה ידועה מאוד בפוליטיקה הישראלית. אפשר לומר שהוא ממש נצר למשפחת מלוכה. אני אוהב אותו אהבת נפש והוא אותי (כך לפחות אני מקווה :-) ) ואנחנו מדברים פוליטיקה, אלא מה? ואני מלין על כך ואחרת והוא אומר לי כך: "אתה יודע מה אני עושה כדי להראות לאנשים שהם גזענים?" אני שואל: "מה?" "ובכן" הוא עונה, "הרי כששואלים אם יש מזרחים ברשימות הפוליטיות כולם אומרים די כבר מספיק עם הבכיינות, הטובים נבחרים, הלא כך?" אני עונה "ברור!" "אז אני שואל כמה שאלות לגבי המערכת – טריוויה". הוא ממשיך: "מאיזה מוצא אהוד ברק? ואף אחד לא יודע בדיוק. אומרים אשכנזי לא יודעים מניין בדיוק. ואז אני שואל: מופז? פרסי! כולם שואגים. נתניהו? אשכנזי, לא יודעים בדיוק מה. עמיר פרץ? מרוקאי! שאגה נוספת, שלי יחימוביץ, נו אשכנזיה, מה זה חשוב? יצחק מרדכי, כורדי!" ובמבט מריר הוא אומר: "אתה מבין, לאשכנזים זה לא חשוב מאיפה באו, אבל על המזרחים הם יודעים בדיוק מאיפה ולאן….אתה מבין גזענות, העיקר לא סופרים…."

אז אני כן רוצה לספור. במר"צ אין אף מזרחי – כן מוסי רז (מקום 8) טוען למזרחיות וכך גם אורי זכי (10) וכבר ראיינתי את זהבה גלאון, אותה אני מאוד מעריך, בנושא והתשובות היו מאוד בעיתיות – והיא הכירה בבעיה אך עדיין מר"צ לא רואה במזרחים "שווים ייצוג", לצערי הרב. ואז באו להם חברי הליכוד, ותגידו מה שאתם רוצים על הפריימריז שלהם והקומבינות (כאילו בעבודה לא היו קומבינות – לכל שיטה יש בעיות די כבר עם הטהרנות…), הם בחרו את הנציגים הבאים ברשימה הארצית: מקום שלישי בפריימריז סילבן שלום, מקום חמישי דני דנון, מקום 12 ציפי חוטבלי (כמה שאני יודע הגרוזינים הם לא בדיוק מהצד האירופאי) מקום 13 מירי רגב, גילה גמליאל 19 וכרמל שמאה-הכהן 20.  במחוזות המקומות הראליים (כבר בתוך הרשימה עם ישראל ביתנו לפי הנחה לשיבוץ) יצאו: דוד ביטן 33, אורי פרג' 34, קטי שטרית 36, שוקי אוחנה 39 ודוד אמסלם מקום 40! מתוך 40 מקומות ריאליים יש 11 מועמדים מזרחים שזה יותר מרבע! אתם מבינים את זה?

והנה היו להם הפריימריז בעבודה, והרשימה נראית כך: עמיר פרץ מקום 3, איתן כבל מקום 4 – פואד מקום 6, משה מזרחי מקום 16, בהנחה כי העבודה תקבל כ-19 מנדטים יש כ-4 חברי כנסת מזרחים בדרך, פחות מרבע – אולם שניים מהמייצגים של הנושא שהתמודדו נדחקו החוצה כפי הנראה — יוסי יונה ודניאל בן סימון מקומות 21 ו-22 בהתאמה. אבל אם אתם רוצים לדעת באמת מה חושבים עלינו, המזרחים זאת אומרת, במפלגת העבודה, תמיד יש לנו את הולוולה שלנו שייתן לנו ציטוט שווה: "את מקומם של חברי הקיבוצים, הם אומרים, יתפסו במפלגת העבודה חברי הקשת המזרחית וגורמים נוספים שאינם מחבבים, בלשון המעטה, את ההתיישבות העובדת." אתם מבינים הולווליאים, רחמנא ליצלן, מפחדים מאתנו הקשת הדמוקרטית המזרחית שנשתלט להם על המפלגה ונעשה לכם כואב….גזענים כבר אמרנו?

אז אני כן סופר, ואני בטוח שכולם יודעים מניין דני בן סימון הגיע או מהו המוצא של יוסי יונה ואפילו איתן כבל, וזה "לא מעניין אותם מניין הגיעה" שלי יחימוביץ. לפי חבר שלי זוהי גזענות! (ואני מסכים). אז קצת קשה לי עם כזה ייצוג בעבודה ובמר"צ. והליכוד, למרות ריבוי המזרחים יש לי בעיה קטנה עם הפוליטיקה שלהם. אז חשבתי על אמסלם. כן, הוא בא עם גישה חדשה, דיבר על ה"דיאלנה" (משלנו במרוקאית). מצא חן בעיני – אבל אז גם הוא חתך חזק ימינה. אז נכון, ציפי לבני עוד לא פרסמה רשימה (כן, גם אני מתקשה שלא להיקרע כשאני כותב את השורה הזאת) אבל לגדולות ונצורות אני לא מצפה ממנה – כמו גם מהרשימה של קדימה שנבנית בימים אלו בשיחות טראנס-אטלנטיות עם אהוד אולמרט.

אז מה נשאר לי? ובכן, לאחר חיפושים רבים יש לי המלצה תנו מבט על דעם – מפלגת פועלות/פועלים! אני עדיין רוצה לראות רשימה מלאה, ועדיין אין לנו את כל הרשימות ביד אבל כפי המסתמן כעת זה נראה כך: אסמא אגבאריה זחאלקה תעמוד בראש – אתם יכולים לקרוא עליה קצת בקישור מעלה ולהבין למה היא נראית לי בסדר. מקום שני, זה קצת לא פייר הוא איש מדהים וגם חבר אם יורשה לי ואני יודע שליבו במקום הנכון, ניר נאדר – אפשר קצת להתרשם ממנו בבלוג שלו ועוד מקריאה חופשית באינטרנט. מקום שלישי, מזרחי, כן אני סופר, דני בן שמחון – תקראו קצת, גם אני לא הכרתי אותו, הוא מדהים. מקום רביעי יש סיפור מצוין – שם עומדת לה וופא טיארה – אני יודע, השם לא אומר הרבה לרבות ורבים מאתנו – אולם וופא היא אותה אישה שהגיעה לנאום בעצרת במחאה ב-2-6-2012 אותה עצרת בה פעילות ופעילים כאלון לי גרין, סתיו שפיר ואחרים החליטו שאם היא לא תגיש את הנאום שלה "לבדיקה" היא לא תנאם! הנאום שלה נמצא בקישור אתן/ם מוזמנות/ים לקרוא ולהגיד לי מה דעתכם על בחירתה של שפיר לרשימת העבודה – ומי עדיפה?

בנוסף דעם מקיימים את השקת מערכת הבחירות שלהם היום, ראשון ה-2-12-2012 במקום מדהים ביפו – תבואו מי יודע אולי תצאו עם דעה שונה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יריב בן אליעזר  ביום דצמבר 2, 2012 בשעה 12:52 pm

  אני הוא החבר האנונימי של הני, שקבע כי אנחנו דואלים תמיד לארץ מוצאו של פוליטיקאי יוצא ערב, כי זה מעניין אותנו. לא כך הדבר לגבי יוצאי אשכנז. ההנחה בבסיס הסקרנות הזאת היא שנבחרים יוצאי אשכנז נתפסים כמובנים מאליהם, ובאשר ליוצאי ארצות ערב – יש תמיהה מהולה בחשדנות.

  • מאיר עמור  ביום דצמבר 2, 2012 בשעה 3:42 pm

   הני ויריב שלום.
   לדעתי מה שאתם מתארים (נכון) אינו רק גזענות אלא גם אלימות. אתם לא מדברים על אלמנט האלימות ולדעתי זהו פיספוס בניתוח. פיספוס נוסף הוא העובדה שהני אינך אומר מהי אשכנזיות ומזרחיות מבחינת התוכן הממשי שלהן. אפרט את שתי הנקודות הללו. בבקשה.

   האלימות הקיימת בהתנהלות הישראלית ושל הישראלים ביום יום, כלפי עצמם, כלפי הקרובים להם וכלפי הרחוקים מהם עולה לפני השטח. האלימות הזו גם מייצרת את ההתנגדות לה. ככל שחולף הזמן הסיכוי שהשינוי יגיע מתוך המערכת גדל. זו היא ההבנה שלי. זו גם התקווה שלי. אני מודה.

   ולגבי התוכן אומר דברים שכתבתי מזמן לחברה שתמהה על דברים שאמרתי בקשר לברית שבין בינימין נתניהו וליברמן או מפלגת "הבשר הלבן" שזהו פחות או יותר התוכן של האמירה של הני. אז הנה בבקשה דברים מלפני כחודשיים לידידה טובה שלי.

   כתבה לי חברה (על מאמר "מפלגת הבשר הלבן" על הברית בין נתניהו וליברמן):מאיר יקירי אני מצליחה להבין מה לא ולא מצליחה להבין מה כן?
   עניתי לה: שלום יונת, מה שלומך ואיך המשפחה? דש לגיורא. מה "לא" את מבינה ומה "כן" את לא רואה. אז אומר לך את "הכן". הכן הוא לבחור באג'נדה אזרחית. סדר יום המביא לידי ביטוי את מאוויהם, חוויתיהם ומיקומם של כל מי שלא מוצא עצמו במסגרות הפוליטיות הקיימות – מכל סיבה שהיא. אלה הם/הן "המוזנחים/ת" של החברה הישראלית. החברה הדוחקת לשוליים קבוצות רבות. נכון, על פי הניתוח שלי רוב המוזנחים/ת הם מזרחים/ת אבל לא רק. למי שקשה עם השפה הזו אפשר לעשות מה שאני ממליץ עליו כבר שנים רבות (בלי אף מילה על אשכנזים-מזרחים). רפורמה אגררית, רפורמה חינוכית, רפורמה בשכר, רפורמה של חוק וחוקה ורפרומה של גבול. בלי אף מילה על אשכנזים. סדר יום אזרחי על פי ההגיון שלי הוא סדר היום של הנביאים היהודים של צדק חברתי (ירמיהו, ישעיהו, עמוס). לו הם היו חיים היום, הפוליטיזציה של חיי היומיום לגביהם היתה מזרחית לחלוטין. קשה לך עם העיניין הזה. אני יודע. אבל להיות אזרחי בישראל היום הוא לדבר, לומר ולדרוש: אג'נדה הבנויה על התוכן של חייהם של מזרחים/ת בישראל. להיות מזרחי היום בישראל היא החזית הכי סוציאל דמוקרטית בישראל של היום. בלי זה אין סוציאל דמוקרטיה. זהו המצב. מרכיביו: רפורמה אגררית, חינוכית, רפורמה של חוק, רפורמה של גבול ורפורמה של שכר. ביחד, זהו מצע ישראלי מלא. זהו מצע לחברה סוציאל דמוקרטית המבקשת שלום של ישראלים על ידי ישראלים (גם יהודים).

   • שחר.ב  ביום דצמבר 2, 2012 בשעה 4:13 pm

    צר לי לראות פעם אחר פעם פעילים של קבוצות שנדחקו לשוליים בחברה הישראלית לא שוברים את תקרות הזכוכית כשיש הזדמנות. אני פרגמטי ומחפש את המפלגה שאני הכי הרבה מסכים איתה, ולא את המפלגה האידאלית המושלמת שלא תעבור את אחוז החסימה.
    אני מצביע מרצ כי אני רוצה חבר כנסת שהוא הומו מוצהר ומחוץ לארון וברשימה יש חצי נשים וערבי במקום ריאלי. אתה מחפש רשימה עם ייצוג מזרחי שיהיה קרוב לדעותיך כנראה שמפלגת העבודה שכן עוברת את אחוז החסימה טובה בשבילך לעומת דע"ם שלא תעבור את אחוז החסימה והקול יזרק לפח.
    יש לך סיכוי להכניס מזרחי עם אג'נדה שקרובה לשלך שהצליח לשמחתי לדחוק את עסקני הקיבוצים. יש לך רשימה שיש בה ערבי וערביה במקום ריאלי. רשימה שיש אחוז גבוה מאוד של מזרחים.
    לאנשים שבאים מהקבוצה ההגמונית אף פעם לא איכפת להכניס אנשים בנונים מהקבוצה ההגמונית, אבל אצל חלק מהקבוצות המודרות יש תופעה שדורשים שהנציג מהקבוצה המודרת יהיה מושלם.

 • נבות  ביום דצמבר 2, 2012 בשעה 4:19 pm

  חבל שהני זובידה לא בדעם שמעתי שהוא בסדר גמור

 • Oren Shani  ביום דצמבר 2, 2012 בשעה 6:00 pm

  אורן ( האדיוט ) אומר: פעם אחרונה שבדקתי גאורגיה הייתה באירופה. טענה חלופית: אם היית מניח שהעבודה תקבל 20 מנדטים ( והיא תקבל, ויותר), נינו הגאורגית ( וההרבה יותר סימפטית מחוטבלי) מאזנת את התמונה. כך או כך, גם בליכוד וגם בעבודה רק רבע הם מזרחיים. להזכירך, "אתם" כבר מזמן רוב באוכלוסיה ככה שגם 11 מתוך 40 זה לא מרשים במיוחד.

  ההבדל האמיתי בין העבודה לליכוד הוא שאולי לשתיהן בערך אותו אחוז של ח"כים מזרחיים אבל בליכוד יש הרבה יותר עסקנים ופעילים מזרחיים. זו הסיבה שהליכוד לא נתפס כאליטה אשכנזית כמו העבודה.

  • hani24  ביום דצמבר 2, 2012 בשעה 7:44 pm

   אורן (הבכלל לא אידיוט!!!), אני מסכים ולא מסכים – בוא נמתין עם הנבואות יש מצב שאתה צודק אני חושב בין 15 ל-17…לגבי נינו אין לי בעיה כל אחד יסווג איך שבא לו/לה.
   גם לגבי הפעילים אני מסכים – הבעיה היא שיש משהו סימבולי בקליטת המזרחים בליכוד – אולי זה הנאום של בגין אחרי אמירת הצחצחים לא יודע מה אבל יש משהו….

 • יונה נידז'ביצקי  ביום דצמבר 2, 2012 בשעה 7:57 pm

  האני, חיכיתי להמלצתך. באמת.
  אינני יודעת מה מוצאו של ניר נאדר אבל יש לי הרגשה שהמפלגה הזו לא היתה מקבלת אותי בגלל שמי. זה לא גזענות?
  כנראה שנגד אלימות מגיבים באלימות ונגררים לאלימות בת לפחות 65 שנים.
  הבט בסביבתינו.
  האופן שבו אתה מקבל אנשים בעלי דעה שונה משלך הוא גס וברוטלי. לכן הפסקתי להגיב כאן.
  אם חבריך גם הם דורסניים – לא אצביע להם.

  • יונה נידז'ביצקי  ביום דצמבר 2, 2012 בשעה 7:59 pm

   הספקתי לקרוא את התגובה שמחקת של מי שהצמדת לו שם גנאי.
   מה אתה מרוויח מהתבטאות כזו?

   • hani24  ביום דצמבר 2, 2012 בשעה 9:06 pm

    יונה אני מסכים עימך חוץ מתחושה טובה אף דבר…התגובה היא למי שכתב שם והיא לעיניו/עינייה בלבד ותימחק בקרוב

  • hani24  ביום דצמבר 2, 2012 בשעה 9:12 pm

   יונה אני לא מבקש ממך להצביע לאיש. די מזוכיסטי החזרה שלך לכאן על בסיס דבריך, ועוד יותר בעייתי הוא שאת לא קוראת דבר מהקישורים וסתם מגיבה, את חא מבינה שאת עושה זאת ממקום של פרסילגיטורית? זה לא ברור לך שזו התנשאות שבאה ממי את רואה בעצמך ואיך שאת חושבת שדברים צריכים להתנהל? והתגובה שלך היא מלאה באלימות מאוד לטנטית…מעניין תשאלי את הניה לגבי הפתגם עם הגמל הדבשת והצאוור השבור אולי תחכימי….
   לסיום, תצביעי למי שאת רוצה לא הכי מעניין אותי מה תעשי אני לא בדיוק מתמודד – רק ממליץ לא להכפיש סתם אלא לקרוא אולי תלמדי שהעולם מכיל קצת יוצר מיונה ודעותיה — יש קישורים בפוסט (שלא תטרחי).
   הני

 • יונה נידז'ביצקי  ביום דצמבר 2, 2012 בשעה 10:30 pm

  תתפלא. נכנסתי לקישורים לפני שעניתי. האם הקפיצה שלך למסקנות מהירות היא חלק מהתחושה הטובה שלך לתקוף את כל מי שלא מסכים איתך? חבל.
  בניגוד אליך (כנראה) אני קוראת (גם) דיעות של מי שחושב אחרת. אני התלמידה האולטימטיבית.

  • hani24  ביום דצמבר 2, 2012 בשעה 10:49 pm

   אז את לא מבינה טוב מה שאת קוראת לפחות במקרה של ניר נאדר, תקראי שוב אולי זה יעשה לך טוב…ולגבי מי שמחמיא לעצמו יש מלא פתגמים אבל באמת את כמו נחום תקום הבובה הזאת אמרתי משהו מזוכיסטי….

 • אסף  ביום דצמבר 3, 2012 בשעה 1:19 am

  אם תיכנס לפוליטיקה תצטרך לשנות את השם להני זובידה-הכהן כדי שלא יתבלבלו…

  בכל מקרה שכחת לציין שמפלגת העבודה נכנסו 2 ערבים ישראלים לטופ 20 שזה מרשים.
  נינו אבסדזה גם גאורגית כמו חוטובלי ודני עטר זה לא שם אשכנזי לדעתי.

 • אסתי סגל  ביום דצמבר 3, 2012 בשעה 10:12 pm

  תודה הני
  מזמן לא הסכמתי ככה עם כל מילה.

  • hani24  ביום דצמבר 3, 2012 בשעה 10:49 pm

   רגע אסתי אני מסיים להסמיק…:-)
   תודה לך.
   הני

   • ערן  ביום דצמבר 4, 2012 בשעה 10:31 am

    הני שלום, בדברים שכתבת אתה מנסה לצייר קו אובייקטיבי ואני מכבד זאת וכן אני מסכים לחלק מהדברים שכתבת. אני מאמין שהפערים בין האוכלוסייות הן תוצאה של המדיניות המפלה של הקמת המדינה, אלו יצרו נקודות פתיחה שונות לחלוטין בעבור השתיים מבחינה חינוכיץ והשכלתית. ניתן לראות לדוגמא שבמפלגת ש"ס ישנו רוב מוחץ של מזרחים והם שווים מספר דו ספרתי של מנדטים ואליהם אתה לא מתייחס וחבל .

 • hani24  ביום דצמבר 4, 2012 בשעה 2:24 pm

  ערן בתגובתך יש שתי טעויות:
  הראשונה שלי – שלא שמתי קישור לטור הקודם שלי שעסק בש"ס….הנה תיקון:
  https://hanizu.wordpress.com/2012/10/21/%D7%9C%D7%90-%D7%9C%D7%A9%D7%A1-%D7%9C%D7%90-%D7%9C%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%9C%D7%90-%D7%9C%D7%9E%D7%A8%D7%A6-%D7%95%D7%9C%D7%90-%D7%9C%D7%97%D7%93%D7%A9/

  השנייה שלך – אני אף פעם, אבל ממש אף פעם לא אפילו מתיימר להיות אובייקטיבי אני הכי סובייקטיבי שאפשר לדמיין!

  אחלה של יום

 • יוני רעם  ביום דצמבר 4, 2012 בשעה 3:39 pm

  יש טעות גדולה בידך לגבי רשימת העבודה- שכחת את איציק שמולי שהוא מזרחי לכל דבר והגיע למקום ה11(!). וגם סתיו שפיר עיראקית. כך שב22 המקומות הראשונים יש לנו 6 חבר'ה מזרחיים.

  דבר שני, אתה לא יכול מצד אחד לספור למפלגת הליכוד עד מקום 40 ולעבודה רק עד מקום 20. זה פשוט לא בדיקה שוויונית. אם מודדים רק עד מקום 22, אז גם לליכוד וגם לעבודה יש 6 מתמודדים מזרחיים. הרי הבדיקה שלך היא לא על כמה מתמודדים ייכנסו לכנסת (אם אני מבין נכון) אלא על כמה רוצים אותם בכנסת, ואם גם בעבודה וגם בליכוד ישנם 6 ייצוגים עד מקום 22, אז אין לך שום זכות להגיד שבליכוד יש יותר ייצוג למזרחיים, או יותר רצון שהם ייכנסו לכנסת- כמות הייצוגים שווה! סמוך עלי שאם נלך עד מקום 40 גם ברשימת העבודה, גם שם נמצא ייצוג מאוד נכבד(שלא לדבר על שני ייצוגים של המגזר הערבי שנמצאים במקומות ריאליים מאוד).

  אז נא לא לצאת בהכרזות כאלה ולעשות השוואות מעוותות שלא באמת משוות את אותם נתונים.

  • יוני רעם  ביום דצמבר 4, 2012 בשעה 3:43 pm

   תיקון קל: מספר המועמדים המזרחיים עד מקום 22 הם: 8 בעבודה ו-7 בליכוד.

 • hani24  ביום דצמבר 5, 2012 בשעה 12:25 am

  יוני מותק נראה לי אתה קצת משתולל לחינם – לי מותר להגיד מה שאני רוצה מכמה סיבות, אבל העיקרית שזהו הבלוג שלי! לא מתאים לך תעבור לבלוג אחר או שתפתח אחד משלך. שנית – כשאתה עונה יפה אתה מוזמן לכתוב מה שאתה רוצה גם אם אתה כותב שטויות….בדיוק כמוני. וניתן לקוראים להחליט מי צודק ומה אמר מי כמה ולמה.
  מה דעתך?
  הני

  • יוני  ביום דצמבר 5, 2012 בשעה 1:36 pm

   הני, לא זכור לא שכתבתי משהו "לא יפה", ודווקא אתה הוא זה שנכנס פה לעלבונות אישיים. אני חוזר שוב על מה שאמרתי קודם, והפעם ארצה שתתייחס למה שאומר ולא תתחמק: הנתונים האמיתים הם שיש אותו מספר של מייצגים מזרחיים בשתי המפלגות. מתוך כדי, לקבוע שמפלגת הליכוד יותר "מייצגת" או "פחות גזענית" זאת אמירה שלא מבוססת על דבר מלבד דיעה קדומה. לכן קביעתך לא מבוססת מציאות.

   אשמח לתגובתך

 • hani24  ביום דצמבר 5, 2012 בשעה 3:59 pm

  יוני זה מה שכתבת "אז נא לא לצאת בהכרזות כאלה ולעשות השוואות מעוותות שלא באמת משוות את אותם נתונים." וכל מה שאני אמרתי הוא שמותר לי לכתוב מה שאני רוצה ואם זה לא מתאים לך יש לך שתי אפשרויות….לא ראיתי עלבון אישי בכך.
  התשובה שלי היא שזו ההשוואה שלי מתאים תאכל לא מתאים לא תאכל!
  ואז תגיב מה דעתך ואני אחליט מה לעשות, והפעם החלטתי להגיד לך שזה טיפשי עד אווילי בעיני לבחור א/נשים במקומות לא ריאליים ולהגיד בחרנו! הדוגמא הקלסית היא מיקומו של דני בן סימון וגם מיקמו של יוסי יונה…..לא ריאלי!!! להכלילם ברישמה זו איוולת! בוחרים למקומות ריאלים ושם לליכוד יש יותר אנשים נכון לא בצמרת הגבוהה אבל יש להבין שייצוד סימבולי גם במקומות נמוכים נותן לאנשים תחושת שייכות וזה לא פחות חשוב.
  מקווה שהברהתי
  הני

 • li  ביום ינואר 5, 2013 בשעה 8:27 pm

  לא ידעתי שמופז כורדי ודווקא הצבעתי בפריימריז של העבודה ליוסי יונה ועד לרגע זה אין לי מושג מה המוצא שלו וטוב שכך. יחד עם זאת ידעתי על כך שעמיר פרץ ממוצא מרוקאי, הצבעתי לו בפריימריז לעבודה, ויצאתי טונה. אז אני מבינה שאני בכל זאת גזענית, לכן אני צריכה להתבייש בעצמי ולהצביע דעם. או שאולי אנשים כמוני לא צריכים להצביע בכלל.

  • hani24  ביום ינואר 6, 2013 בשעה 8:35 am

   כל מילה בסלע! והעיקר שאף אחד לא סופר כמה יש מכל מוצא כי זה לא רלוונטי כבר….

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: