חצי חצי בתחת שלי!

בימים האחרונים קמו כמה "עבדי בית" ונתנו סיבות מספקות לאדונים לחייך – האדונים שותקים, הטיפשים והבורים עושים עבורם את העבודה – נו עבדי בית! אז בואו ואנסה לשבור את המיתוס המטומטם ואסביר מדוע רבים מהדברים שנאמרו הם איוולת ועדיין ארוכה הדרך לשוויון אתני.

רבים מעוניינים לקבור את ה"שד העדתי",  גם אני בעד, מתאים לי מאוד. אז יאללה, בואו יחד נכנס את הגזענים – אלו שכתבו את ה"מאיין קאמפים" הפרטיים שלהם – נתבונן באליטה הישראלית, שהיא המקור לגזענות ולשד העדתי ונגרש אותה. כי מבחינתי להפנות את החרב כלפי אלו שנלחמים בעוולות זוהי איוולת ובעיקר רשעות.

אז ראשית אתחיל בנתונים, היות שכמה מהאווילים שדיברו הם אקדמאים – כאלו שמחקר חשוב להם (מחקר שתוצאותיו מתאימות להם כנראה) – אז אביא נתונים בעיקר של המדינה וממחקרים אקדמאים:

 1. בשנת 2010 נבדק שכרם של גברים עירוניים שכירים – ונמצא כי ישנו הבדל של כ-30% בין שכר של גברים אשכנזים לגברים מזרחים! בנוסף נמצא כי ערבים מרוויחים פחות מחצי משכרם של גברים אשכנזים. (נתונים מלאים תמצאו בדו"ח של מרכז אדווה)שכירים מזרחים מרויחים כ-30% פחות מתואמיהם האכנזים!
 2. בנוסף החליטו שני חוקרים לבדוק את מהות הפער – אלו, רחמנא ליצלן, אשכנזים בני אשכנזים, יונה רובינשטיין מאוניברסיטת LSE ודרור ברנר מאוניברסיטת בראון – והם, הפלא ופלא, מצאו שבישראל אנשים מופלים בשכר במקומות העבודה – ממש כפי שהעלה הממצא הבא! ואף פלא גדול עוד יותר – הם מצאו האפליה היא על בסיס שמות המשפחה שלהם! (קישור למאמר המלא!)

מסקנתם היא:

"אם קוראים לכם בוזגלו, ואתם גרים בישראל – כור ההיתוך והשיוויון – כדאי לכם לשנות את השם. אם בוזגלו יהפוך לברזל, המשכורת "תשתכנז" בהתאם."

 

 1. והכי טוב זה איך הגזענים עושים חיים במימון הציבורי של כולנו – כי באקדמיה שם אולי לא בודקים חצי-חצי אבל ישראל בלכמן מצא כי מבין כלל הסגל הבכיר באוניברסיטאות המחקר בישראל רק 8.2% הם מזרחים! רוב הסגל הוא גברים אשכנזים 73%, 17% נשים אשכנזיות ואילו ערבים וערביות מהווים פחות מ-1% מהסגל האקדמי! בואו וספרו לי על חצי חצי כעת…(קישור למאמר המלא!)

4. אז חלק אמרו בואו ונבדוק פערים בהשכלה – מגניב! הלכו שלשה: ינון כהן, יצחק הברפלד וטלי קריסטל ובדקו דרך המפקד – כן זה שהמדינה עשתה – מהם הפערים בהישגים הלימודיים בין מזרחים לאשכנזים – ומצאו כי בשנת 2012 לאחר יותר משישה עשורים בקצב סגירת הפערים הנוכחי – ייקח למזרחים 99 שנים להגיע לשוויון מלא בחינוך! (נתונים בחסות המדינה) איזה קטע, תראו מזה – יש פערים…(קישור למאמר המלא)

5. וגם סטודנטית שלי, גלית גולדמן, החליטה שבתואר השני היא צריכה לבדוק מהו ההרכב האתני של שופטי בית המשפט העליון לדורותיהם – בשנת 2012 הסתבר כי ם אתה אשכנזי- עדיף יקה, עם תואר במשפטים מהאוניברסיטה העברית – והכי טוב מישהו מהמשפחה מקורב – הסיכוי שלך להגיע הוא הרבה יותר טוב. (קישור למצגת — וגם קישור לעבודה)

6. וכמובן ישנו הפרויקט שעלה זה מכבר בווינט – "עוד ארוכה הדרך לאליטה" – אבל למה שנשים עובדות אם אפשר בעילגות לכתוב ולהקריא פוסט אווילי – של מישהו מחובר לאליטה???

7. ולבסוף כאן בקישור תמצאו מעל למאה! טורים בנושא גזענות ופערים בין מזרחים לאשכנזים – אז יש מצב שעם חלק לא תסכימו אבל הנתונים מדברים בשם עצמם!

בנוסף, קמה לה עוד עדה של עבדי בית (ראו סרטון של מלקולם אקס) וחברי אליטה – וממש כמו שעשו במקרה של תושבי השכונות, החליטו ללכת על הראש של אלו שמבקרים ומנסים לחשוף את הגזענות הממסדית-חברתית-תרבותית-כלכלית שמתחוללת ממש כאן בישראל – והחליטו אחרי קמפיין מכוער ונואל לכנות את תושבי השכונות במילה הגועלית – פולשים – לפנות לאינטלקטואלים ואנשי רוח שמציבים מראה בפני החברה הישראלית – בשם "עסקני קיפוח" או "עסקנים עדתיים".

 

במקרה דנן חשוב לציין כי האליטה והממסד האשכנזי הם הנהנים העיקריים מאותם אווילים כאותו נואם על החצי-חצי (תנחומי לסטודנטים בספיר) מדוע? ובכן שתי תשובות לעניין הראשונה, משום שהם מהווים את הדוק על פניה של המציאות – הם מעוותי המציאות וגורמים לכך שהפער יעמיק ויתמשך – הנה ראו:

 

מרוב הלחץ של עבדי הבית והאליטה והמשתפי"ם שלה הרבה אנשים לא רואים בנושא בעיה למרות כל העובדות לעיל!

השניה – אתם אווילים אם אתם חושבים שיש הון פוליטי מעשייה כזו. למען האמת, זה הטמטום הכי גדול! מדוע? כי כל מי שפותח את הפה עומד בפני סנקציות! ראשית אתם,  עבדי הבית, אלו המלחכים את הפנכות משולחנו של האדון וחושבים שהסתפקות בפירורים מסיר הבשר, זה מספיק טוב. שנית, המערכת עצמה נקמנית ודואגת לזרוק אותך ממנה על שללה כיבודיה. והרי כבר כתבתי על מייקל ג'ורדן שבעיני נחשב לגדול הלוזרים של זמננו – בעיקר משום שהוא לא ניצל את חשיבותו החברתית לגשר על הפער החברתי – לעומתו, מי שעושה את העבודה הוא לברון ג'יימס וכעת עוד אתלטים שהבינו כי "לשלם את המחיר" במכירות נעליים ומוצרים, אינו משתווה לירידה בהיסטוריה באפס חברתי – אדם ששתק מול הדיכוי!

יש ששותקים כי הם פחדנים ועבדי בית ויש שלא.

יש ששותקים כי הם פחדנים ועבדי בית ויש שלא.

ההיסטוריה מלאה בכאלו שלא שתקו – החל מאנשים פשוטים וכלה בפיגורות-על כמו מוחמד עלי, לברון ג'יימס ועוד. אינני רואה את עצמי כאחד מאנשים עצומים אלו, אולם גם אני שילמתי ומשלם מחיר עבור דברי ועל כך כתבתי "אם רק הייתי סותם את הפה!"

כמובן שאני ממליץ לאלו שלא עשו זאת לקרוא את הספר של טליה שגיב "חצי-חצי" אולי יעלו בכם תובנות על מצעד האיוולת שמתרחש כאן בימים האחרונים!

hetzi_400_B(2)

ולבסוף – בואו נדבר על החצי-חצי שלי – שהרי אני נשוי לאביבה שהיא ילידת קישינב – פמיניסטית ומזרחית מודעת – שעמה אני חולק את חיי – ולנו יש שני בנים – והגדול – שהוא חצי-חצי כבר אמר את דעתו בעניין, אז תפאדלו עבדי בית – מלחכי פינכה שכמותם – אני אשאיר להיסטוריה לשפוט את כולנו. אני יודע, כעת אתם נהנים ועל הסוס, אבל בלי עין הרע, טפו-טפו-טפו, הגלגל יסתובב ואז, נתראה…

ככה נראה חצי מודע ולא מלכך פינכה!

ככה נראה חצי מודע ולא מלחך פינכה!

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עפר  ביום יולי 15, 2016 בשעה 4:41 pm

  איפה אתה ואיפה האנשים האלה שאתה מתהדר בהם? מלקולם אקס קיבל צו גיוס למלחמת העולם השניה, התייצב בלשכת הגיוס ושאל איפה מתגייסים לצבא היפני. הוא הצהיר ללא מורא לאמריקנים- החלום שלכם הוא הסיוט שלי. עלי, עם מדליית זהב אולימפית ואלוף ארצות הברית, סירב להתגייס לוייטנאם והצהיר- אף ויינטאמי לא קרא לי ניגר. אין לי סכסוך איתם. הפנתרים השחורים שרפו דגלי ארצות הברית והניפו דגלים שחורים ואגרופים שחורים באולימפיאדה על דוכן המנצחים, מה שהביא לשלילת המדליות שלהם. ואתה? יושב בועדה של יום העצמאות ובוחר מדליקי משואות ועוד גאה בכך, שבחרת ערבי, שהדבר היחיד שהוא מקדם בישראל זה גיוס ערבים לצבא. על עבדי בית אתה מדבר? תתבייש לך. אלה שאתה מתהדר בשמם היו מקיאים אותך בשאט נפש. הפכת לעסקן, שהוא עבד בית לכל דבר, חבר בכיר בעדת הליצנים שעושים תעמולה למירי רגב, האופורטוניסטית העלובה. תמשיך עם ההצגות הציוניות שלך, מזרחי דמיקולו, צ׳ה מועלם דה לה שמעטה. תרקוד עם הדגל והחברה מירי כפיים, ותשמח, שמלקולם לא יכול לקום מהקבר ולשרוף לך ולמירי את הדגל.

  • עוזי קטן  ביום יולי 15, 2016 בשעה 7:30 pm

   בהפוך על הפוך, זובידה תומך במירי רגב שכינתה את הפליטים הסודנים "סרטן בגוף שלנו", ושכח שגם הוא הגיע מעיראק כפליט.

   • אריה  ביום יולי 16, 2016 בשעה 6:39 pm

    לא רק פליט, אלא פליט שעליו ועל שכמותו אמרו את אותם הדברים, שמירי רגב, יריב לוין, דני דנון ושאר חברי הכנופיה אומרים היום על הפליטים רק מהסיבה שהם שחורים ו״לא נחמדים״

    • עוזי קטן  ביום יולי 16, 2016 בשעה 8:01 pm

     למען הצדק ההיסטורי ומכיוון שאתה לא מכיר היטב את העלייה מעיראק של שנת 1971, אני חייב להאיר את עינך. כל יהודי עיראק שעלו באותה התקופה או שברחו משם כפליטים או שעלו בצורה ליגלית, קיבלו זכויות עולה, שוכנו בשיכונים שניבנו במעוד מועד לעולים חדשים, למדו עברית באולפן מספר חודשים, קיבלו השלמה מקצועית למקצועות שבאו איתם (ראיית חשבון, עריכת דין רפואה וכו') חלקם עסק באותו המקצוע שלהם בישראל ומי שלא, קיבל הסבה מקצועית על ידי המדינה ומצא לו עבודה אחרת ולרוב מכניסה. וכל מי שיאמר לך אחרת הוא שקרן. אפשר להעביר ביקורת על גולדה מאיר בעניין הפנתרים השחורים עם ה"לא נחמדים", אבל העליה בתקופה של זובידה קיבלה יחס אחר מהמדינה של "כן נחמדים" , ורובם הגיעו במהירה לעשירונים העליונים למרות! כל הגזענות שחוו בדרך על ידי הממסד האשכנזי בישראל, והגזענות הזו קיימת עד עצם היום הזה.
     ולכן, אין בכלל מה להשוות בין היחס שקיבלו הפליטים הסודנים מהמדינה לבין היחס שקיבלו זובידה ושכמותו כפליטים. על זובידה לא נאמר "סרטן בגוף שלנו" כפי שמורים רגב התבטאה.

  • מחמד השחור  ביום יולי 15, 2016 בשעה 11:02 pm

   גם הפנתרים השחורים בישראל שרפו את דגלי ישראל והניפו דגלים שחורים. אכן בושה שהני זובידה משייך את עצמו אליהם.

   • עוזי קטן  ביום יולי 16, 2016 בשעה 10:08 am

    אולי יעקוב אלבז שרף דגלי ישראל..

    • moni yakim antizionist  ביום יולי 16, 2016 בשעה 5:24 pm

     לא זכור לי שניתקבלה החלטה לשרוף דגלים למרות שבמציאות שנוצרה הסמרטוטים עם מגן דוד כחול לבן באמת ראויים לשריפה . ממתי אסור להניף דגלים שחורים והאם מותר רק להניף דגלים לבנים . לא לשכוח שדגל הוא סה"כ חתיכת בד סמרטוט לעומת דיכוי גזעני שהוא פגיעה בחיי אדם .

  • הלן טיגיסט זוסמן  ביום יולי 17, 2016 בשעה 11:45 pm

   לאקס נפל האסימון והוא סירב להיכנס למלחמה של לבנים בוויאנטם בזמן שבמדינתו רצחו שחורים. אני מקווה שלאתיופים גם תגיע ההתעוררות שכזו ובהם יסרבו להיות בשר תותחים לאלו שמתגזענים עליהם בדרך כלל נציגי מערכת אכיפת החוק, משרדי ממשלה שונים הרבנות ועוד – לא שווה לשמור על אף אחד מהם.

 • ארז  ביום יולי 15, 2016 בשעה 5:58 pm

  ואכן, ארוכה הדרך למיגור הגזענות של הציונות האשכנזית. לרוע המזל, העושים במלאכה מעדיפים ללקק לשררה ולגנוב דעת.

 • moni yakim antizionist  ביום יולי 15, 2016 בשעה 7:42 pm

  מצד אחד כתבה עיניינית מעולה של ד"ר זובידה ומצד שני ביקורת מאלפת של עפר . גם אני בתדהמה מהחבר החדש של ועדת יום העצמאות שהוא יום השיעבוד לערבים בני דת משה ומוחמד !

 • ethy ab  ביום יולי 15, 2016 בשעה 8:18 pm

  תענוג לקרוא.
  לא מפנימים שמשנאה צומחת רק שנאה.
  כל הולכי על שתיים יצאו סליחה מאותו מקום. מה שונה בין האחד לשני?
  שטיפות מוח בחסות……….
  הגיע זמן לקבל כל אדם ללא אפליה בין דת גזע או צבע או לאום.
  במלחמות ישנם רק מפסידים וה"גבירים" ממלאים את הכיסים.

 • מנשה הר נוי  ביום יולי 16, 2016 בשעה 8:32 pm

  כולם מדברים כל היום על גזענות, הסללה, קיפוח מזרחים , אליטה אשכנזית וכיוצא באילו. הגיע הזמן להגיד די! מספיק, חאלס.
  אני, בחור מזרחי למהדרין משכונה ד' בבאר שבע ואני אומר במלוא הרצינות שהכל הוא בולשיט אחד גדול.
  התחלתי באותה שכונה כמו כולם, מאותה נקודת התחלה עלובה אך ההבדל הוא כשכל החברים שלי הלכו לשחק כדוררגל, אני בחרתי להכין שיעורים. כשכולם ישבו על הברזלים אני קניתי ספר .כשכולם בחרו להיות טבחים או עובדי רס"ר בצהל, אני התנדבתי ליחידה קרבית. שכולם הלכו לעבוד בעבודת כפיים בשביל לקנות רכב חדש ומשקפי שמש של גוצ'י, בחרתי ללמוד הנדסת תוכנה וחיות מהיד לפה במשך ארבע שנים. היום הפלא ופלא אני דירקטור באחת החברות ההיטק הכי גדולות בארץ ומרוויח מלא כסף וגר בשכונה מכובדת בכפר סבא לצד הרבה אשכנזים מצליחים. לא בא חס וחלילה מהכיוון של להשוויץ, מה שאני בא לומר כאן לכולם זה שמי שלומד, משקיע, ודואג לחינוך שלו ושל ילדיו יצא ממעגל העוני הקיפוח והנחיתות. הכל שאלה של בחירה. שאף אחד לא יספר לי סיפורי אלף לילה ולילה שלא היתה לו האפשרות ללמוד בגלל ששמו מזרחי, בולשיט אחד גדול. יש עצלנים ויש שאפתנים, יש אנשים שמציבים יעדים ונלחמים להשיגם ויש שבוחרים בדרך הקלה ביותר. יש הורים שדוחפים ללמוד ולהצליח ויש כאילו שלא אכפת להם. זה מתחיל עוד מגיל הגן.
  תראו לדוגמא את יוצאי עירק, מזרחים אסלים והנה, חצי מהם רופאים ומנהלי בנק, מדוע ? כי ההורים דחפו , כי הלכו ללמוד בשונה מהרבה משפחות מרוקאים ששם הורים היו אפטים וקיבלו בהשלמה ילד נכשל. אין דבר כזה ילד נכשל, נכשלת תנסה חזק יותר, הילד לא הצליח תביא מורה פרטי, כשהילד רוצה שלוש יחידות אז כן לדחוף לחמש , אין הנחות. לדחוף , לדחוף ולדחוף.
  דוגמא נוספת היא העליה הרוסית ,שתוך דור אחד סגרה את הפער, רובם הגדול מהנדסים, רופאים ואחיות. הם לא בכו שמגיע להם, הם לא התלוננו על קיפוח, הם פשוט עבדו משמרות לילה ובניקיון ולמדו כמו חמורים. באו בלי כלום , עם סנדלים , גרביים ותיבת עץ נרקבת ותראו אותם היום. רבים וטובים מחברי בהייטק הישראלי יוצאי שכונות וממוצא מזרחי , ההבדל הוא שהם למדו ושקדו והיו רציניים ולא התעסקו באכלו לי ושתו לי.
  ישבתי השבוע עם חברה טובה, אם חד הורית מבאר שבע. אמרתי לה, מדוע בגיל 37 את מקפלת בגדים בקניון, למה את לא מנהלת מחלקה בסורוקה, למה את לא מהנדסת בפארק התעשיה, למה את לא מדענית בבן גוריון
  ולמה בגיל 20 לא הלכת לאוניברסיטה? למכללה? משהו ? הסתכלה אלי בעיני עגל ולא יכלה לענות. והאמת הכואבת היא שאף אחד לא מנע ממנה לעשות את זה, אף אחד לא עצר אותה מלהצליח.
  היא היא זו מנעה זאת מעצמה בסיוע הורים אפטים להצלחתם של ילדיהם.אין שום סיבה בגיל 37 לעבוד בשכר מינימום.
  אז מה המסקנה מכל הסיפור הזה שאני מספר לכם פה: ללמוד, ללמוד, ושוב ללמוד והכי הרבה וגבוהה שאפשר. לא תלמדו, תישארו לנצח בשכונה שלכם בעיירת הפיתוח, וכך גם ילדיכם ונכדיכם, דורות על גבי דורות של כישלון מורש. אם תלמדו לעומת זאת , הגבול הוא השמיים בלי קשר למזרחי, אשכנזי או נעלי דיאדורה.

 • עוזי קטן  ביום יולי 16, 2016 בשעה 9:16 pm

  אתה עוד אחד מאלו שהצליחו "למרות" ולא "בזכות" ואתה גם מאמין בדרך זו ולכן לא הבחנת בשום מכשול בדרך שקשור בגזענות כנגד מזרחים. ולכן אתה הוא היוצא מהכלל שלא מעיד על הכלל. הגזענות כנגד מזרחים קיימת בישראל והיא מאיימת לפרק את החברה בישראל.

 • moni yakim antizionist  ביום יולי 17, 2016 בשעה 11:01 am

  מוישלה המאושכנז שאינו מכיר סטטיסטיקה ופולט הר של שטויות במיץ עגבניות !

 • moni yakim antizionist  ביום יולי 17, 2016 בשעה 9:19 pm

  לפי עוזי קטן והשקרים שהוא מפיץ העיראקים לא היו במעברות ולא בשכונות עוני ולא סבלו מגזענות ממלכתית והעליה ש 71 שהיתה יחסית מיזערית קיבלה יחס מעולה אולי בזכות הפגנות הפנתרים השחורים ב 1970 שהצליחו לזעזע את המימסד הלבן . איך זה מתיישב עם ההודאה בקיומה של הגזענות ???

  • עוזי קטן  ביום יולי 18, 2016 בשעה 9:25 am

   לפי עוזי קטן זובידה הגיע עם משפחתו לישראל ולא חי במעברה אלא בשיכון לעולים ,משפחתו קיבלה זכויות עולה, למדה עברית באולפן ואיש לא כינה אותו או את משפחתו "סרטן בגוף שלנו" כפי שמירי רגב מכנה פליטים סודנים. זו עובדה וכל מי שיאמר אחרת הוא שקרן בן שקרן.הצביעות של זובידה זועקת לשמים בזמן שהוא מגונן על מירי רגב.

   זה לא סותר את העובדה שקיימת גזענות כלפי מזרחים בישראל. ומי שתפיסת עולמו אינה שחור ולבן אמור להבין את זה.

   • אילנה  ביום יולי 18, 2016 בשעה 10:17 am

    הערונת לעוזי. רגב, כמו אחרים, אומרים "סודנים" וגם "מוסלמים", כנראה כי זה יותר קצר ויותר דמוני מ" נוצרים אריתראים", שהם הרוב הגדול של הפליטים. בינינו, מה זה משנה? ממילא כולם ערבים.

    • עוזי קטן  ביום יולי 18, 2016 בשעה 9:18 pm

     זה מעניין מה שאת אומרת מכיוון שמירי רגב שפועלת להכניס תרבות ערבית לישראל, לדוגמה הקמת תזמורת אנדלוסית ישראלית, דווקא היא מפגינה שינאה יוקדת כלפי מוסלמים. וזובידה נותן לה בכפיים.אני לא מצליח לתת שם לתופעה הזו.

 • moni yakim antizionist  ביום יולי 17, 2016 בשעה 10:01 pm

  שיוויון אתני זה מיקסם שווא !

  • אילנה  ביום יולי 19, 2016 בשעה 10:22 am

   יש לתופעה הזו שם, שהני זובידה מזכיר אותו במשפט הראשון בפוסט. השם ניתן לה ע"י מלקולם אקס, נוצרי שחור שהתאסלם בעצמו והפך לאחד המנהיגים בארגון של מוסלמים שחורים. זובידה מתהדר פעם אחר פעם באקס ומטיח אותו משום מה בכל מני אנשים, שחולקים עליו ולא במי שמגלה יחס גזעני מחפיר כלפי אנשים רק משום שהם שחורים ולטעמה גם מוסלמים.

  • אילנה  ביום יולי 20, 2016 בשעה 1:56 pm

   מירי רגב לא פועלת להכניס תרבות ערבית לישראל, אלא פועלת כנגד מי שנדמה לה, שמנסה לעשות זאת, דוגמת מפקד גלי צה"ל, שמשלב את שירי דרוויש באוניברסיטה המשודרת. סיפורי הדמעות של מרים סיבוני על הבושה לדבר ערבית בבית הוריה הם סיפורי בדים.

   • עוזי קטן  ביום יולי 20, 2016 בשעה 3:04 pm

    סליחה אבל מירי רגב דיברה אינספור פעמים על ג'ו עמר ומוסיקה אנדלוסית.
    וגם על הקמת תזמורת אנדלוסית ישראלית מקבילה לתזמורת הפילהרמונית הישראלית.
    זו בהחלט כוונה להכניס תרבות ערבית לישראל.
    אם כך, לא ברור לי למה מירי רגב כל כך שונאת מוסלמים וערבים?? ורק אתמול היא העבירה בכנסת יחד חבריה חוק גזעני שמטרתו לפגוע בנבחרי ציבור ערבים.

    • אילנה  ביום יולי 20, 2016 בשעה 3:53 pm

     סלחתי. ההסבר פשוט מאד. רגב שונאת ערבים ומוסלמים כי היא משרתת נאמנה של הגזענות הציונית אשכנזית. רגב היא גם אופורטוניסטית, שלא מתכוונת לכלום חוץ מלתפוס טרמפ על העניין המזרחי. ג'ו עמר לא צריך טובות ממנה ותזמורת אנדלוסית לא צריך להקים כי יש כבר שתיים, זאת של אשדוד וזאת של ירושלים (לשעבר אשקלון).

     • אילנה  ביום יולי 20, 2016 בשעה 3:59 pm

      כמובן, עמר ז"ל לא היה צריך את הטובות שלה. הוא כבר לא איתנו.

     • עוזי קטן  ביום יולי 20, 2016 בשעה 4:53 pm

      ואיך זה מסתדר עם האג'נדה של זובידה? או שגם הוא פועל ממניעים נסתרים?

      • אילנה  ביום יולי 20, 2016 בשעה 5:14 pm

       אני לא יודעת, אבל זה אד הומינם. מה שחשוב זה להתייחס למירי רגב.

       • עוזי קטן  ביום יולי 20, 2016 בשעה 7:09 pm

        כשאדם טוען כנגד גזענות תומך באדם אחר גזען זה מטיל צל כבד על אמינותו. אוקיי אז שיהיה אד הומינם.

       • עוזי קטן  ביום יולי 30, 2016 בשעה 1:55 pm

        אם עסקינן במירי רגב הטיב להגדיר אותה זובין מהטה "הדבר הכי לא תרבותי שקרה כאן הוא שרת התרבות שלכם". זובין כשמו כן הוא (שם פרסי במקור שמשמעותו חנית), ולהבדיל אלף הבדלות מזובידה אינו זקוק בכלל לאישורים על הצלחותיו ועל תרומתו לאנושות, וגם לא דואג אם מישהו ילעג על שמו.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: