מגרשים את "השחורים" מדרום תל אביב! או מטורפים רדו מהגג!

בוקר טוב,
 
אני עצבני! מה זה עצבני רותח!
בימים האחרונים כמה וכמה אנשים כעסו עלי כי חתמתי על עצומה נגד גרוש מבקשי המקלט/פליטים. לא שאני עושה חשבון למי מהם/ן – החמוצים היו משני צידי המתרס.
מחד, היו כאלו שאמרו ש"אסור" לי לחתום על עצומה עם אנשי אקדמיה (מטומטמים אני איש אקדמיה בעצמי) כי זה "מוסד אשכנזי" (מטומטמים האקדמיה הראשונה הוקמה על ידי נשים יהודיות מרוקאיות!) וגם אם בהקשר הישראלי זהו מוסד "לבן" – עולה השאלה אז מה? האם נכנעים ומאפשרים שליטה?
מאידך, חלק שני עלה ואמר תגיד אתה נורמלי – מה אתה חותם על עצומה כזו שהרי זה מה ש"יציל את תושבי דרום תל אביב הותיקים מכלייה" – תשובתי היא באמא שלכם???? מה נגיד ומה נאמר – הרי ממשלות ישראל על שלל הגוונים עשו הכול כדי לתת לדרום תשתיות ראויות, חינוך וכמובן חיים נאותים! הצחקתם אותי!
 
אז הנה תשובה מפורטת:
1. אם הם לא פליטים ולא מבקשי מקלט מדוע לחפש מדינה שלישית שתקלוט אותם? מדוע לתת להם 3,500 דולר לאדם תמורת עזיבה? ולאן שולחים אותם? כל זה לא היה נעשה אם מישהו הוא לא מהגר לא חוקי – כי אז אין דילמות שלום ולא להתראות בחזרה למדינה שלך!
2. אז מה הקטע למה כעת המדינה בראשות בנימין נתניהו, אותו נתניהו שנתן למבקשי המקלט שוברים להגעה לדרום תל אביב – מתעקשים לגרש את מבקשי המקלט?
זהו עניין מסובך שקשור לשתי נקודות קריטיות ובשתיהן מעורב הון עתק!
941796-575

כך מדינת ישראל השאירה את דרום תל אביב שבעים שנים – לא לעוד הרבה זמן שיכנסו בני מעמד הביניים ויעשו גנטריפיקציה מוחלטת בשכונות! הגרוש האמיתי החל!

 
2.1 הראשונה: כוח אדם זול שהגיע לכאן ללא דמי תיווך – וחברות כח אדם תאבות בצע (שמישהו כבר יעשה תחקיר מי ירויח מאות מיליונים של דולרים מהמהלך הנואל זה! המקום הכי חם בגיהנום) שמעונינות להעיף מכאן את אותם אנשים מבלי לחשוב מה יהיה בגורלם כי בקצה ה"קשת ענן" ממתין להם כד מלא בזהב! וזה כבר בביצוע!
 
2.2 השניה: נדל"ן! ממש כמו בגבעת עמל שם נמכרה השכונה לתשובה עם האנשים עליה – כאשר עיריית תל אביב יפו עשתה מהלך נואל והשאירה בידיה 50% מהקרקע ונתנה לתושבה "לדאוג" להסדר מול התושבים – גם כאן המהלך הוא זהה!
 
""מכרנו את הקרקע עם הפולשים"
בעיה נוספת שעמה התמודדו הכונסים היתה בעיית הפולשים, שבמשך שנים מחזיקים דוכנים במתחם, שנהפכו דה־פקטו לשלהם במרוצת הזמן. בעלי הדוכנים התאגדו בכל פעם תחת עורך דין אחר ודרשו כספים שמגיעים להם לכאורה.
"היופי של העסקה שיצרנו הוא שמכרנו לרוכשות את הקרקע AS IS, עם הפולשים ועם הצורך להתמודד עם הפולשים", מסביר ברא"ז. "אם התנאי למימוש היה שאנחנו נמכור את הקרקע ריקה מפולשים, יכול להיות שהיינו יושבים כאן עוד עשר שנים. מצד שני, החשש היה שקרקע תפוסה תפגע בערך הקרקע במהלך המכירה. התחושה שלנו היא שהשגנו את התוצאה המירבית לערך הקרקע וקיבלנו עליה מחיר כאילו שהיא פנויה, אבל בעצם נתנו לרוכשים להתמודד עם העובדה שהיא תפוסה והשארנו את הפולשים לרוכשות"."
 
חברות וחברים מי שמאמין כי לאחר שיגרשו מהשכונה את מבקשי המקלט והפליטים מישהו יספור את התושבים כדאי שתתעוררו! אולי תשאלו את החבר'ה מהשכונות האחרות בהן "דאגו לזכויות התושבים" איחוד שכונות ארצי, גבעת עמל-נלחמים על הבית, יפו ד', ג'סי כהן, תל כביר ועוד שכונות רבות אחרות תבדקו עם הא.נשים המדהימים האלו מה קרה, קורה ויקרה להן/ם בעקבות התענינות של כרישי נדל"ן בקרקעות שלהן/ם.
 

48855370100099408269no

3. יש גם את אלו שעשו מזה דיון בין שמאל לימין והכניסו למשוואה את הדיון של ה"איום הדמוגרפי" והוהוהוה….😱😱😱😱 שהרי ברור שיש כאלו שעדיין לא יצאו מהמשוואה של #שמאלימין_זה_לאהבלים! והם עדיין מאמינים לאותם פוליטיקאים/בעלי אינטרס תאבי בצע שהם באמת רואים את האינטרס של השכונות – כן, מטומטמים שכמותכם! זה אותו נבל שרצה לגזור על ילדי השכונות והפריפריה חינוך מקצועי ולתקוע אותם כחוטבי עצים ושואבי מים לנצח! אז אל תספרו לי על האינטרס של השכונות!
 
4. ואולי הטיעון המגוחך מכול – בג"צ אישר את הגרוש. נו בחייכם – אני צריך להזכיר לכם מיהו ומהו בג"צ? מי ששם את יהבו בבית המשפט העליון הרי אוויל הוא – זהו אותו חלק ממערכת הדיכוי שיש במדינת ישראל שלא רואה אף אחד ממטר. זוהי אותה אליטה שבסופו של יום תיתן את פסק הדין כי את תושבי נווה שאנן יש לגרש מהשכונה כי אין להם זכויות על הקרקע וכי מי שרכש את הקרקע לו יש זכויות עליה – ראו סעיף 2.2 ואת הקישור הבא:
 
בקיצור ולעניין – בעוד אתם תמשיכו לתמוך בגזענים ולחפש צידוקים לטענות הנואלות שלהם – השכונות יגמרו מבפנים שלב אחרי שלב.
 
הפתרון – הקמת וועדות לקביעת מעמד פליט עם נציגי ציבור, אקדמיה, משפט ופוליטיקה – בחינה של כל המקרים העומדים לדיון – והחלטות מי שפליט יקבל זכויות ומי שאינו פליט שלום ולא להתראות בחזרו לארצו! בלי מתקן כליאה, בלי 3,500 דולרים ובלי מדינה שלישית!
כל פליט/ה יקבלו הכשרה מקצועית ישובצו במקומות עבודה בכול מדינת ישראל – ויגורו ליד מקום העבודה שלהן/ם.
פשוט, מוסרי, נכון ואמין. ואז נתפנה לעסוק בבעיית הפינוי הנואל משכונת נווה שאנן!
 
מזכיר לי כשהתחלתי את הקמפיין הפרטי שלי #שמאלימין_זה_לאהבלים וא.נשים יצאו עלי ואמרו לי לא, אתה שמאל אתה ימין ועוד שטויות למיניהן – עד שהיום לאט לאט, בלי לתת קרדיט, יותר ויותר א.נשים משתמשים בדרך שאני התחלתי לסלול – כך יהיה גם הפעם, אולם לצערי – הפעם זה יהיה עם אלפי משפחות שיזרקו מבתיהם – וכתם גדול מאוד על החברה השיראלית שלקחה חלק בגרוש של פליטים ומבקשי מקלט למותם!
 
שבת שקטה נקווה שלכולן/ם
הני
פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • meroy9  ביום ינואר 27, 2018 בשעה 2:10 pm

  חזק….ישר כח על הקול החשוב הזה

 • Yigal Gamlieli  ביום ינואר 27, 2018 בשעה 2:13 pm

  לא ציפיתי ממך לחשיבה שפויה , ציונית. שאינה צרה מעוותת ומוטה באופן מבחיל.
  לכן לא התבדיתי.
  תמשיך, דמוקראטיה..

  • hani24  ביום ינואר 27, 2018 בשעה 4:15 pm

   לא ציפיתי שתדע לכתוב בעברית עם סימני פיסוק. חשבתי שאתה עוד בעידן האבן. הפתעת.

 • ethy ab  ביום ינואר 27, 2018 בשעה 4:17 pm

  כמה שאתה צודק. במה הם חטאו? רצו לחיות? יושבי המשכן מזמן שכחו את עשרת הדברות.
  את יום השואה ועוד.

 • עוזי קטן  ביום ינואר 27, 2018 בשעה 6:03 pm

  בישראל חיים כ-35,300 מבקשי מקלט מאריתריאה וסודן שחצו את הגבול ממצריים ומשום כך מוגדרים על ידי משרד הפנים כ”מסתננים” וישראל היא המדינה המערבית בעלת אחוזי ההכרה הנמוכים ביותר בפליטים – פחות מאחוז. כלומר, במקרה הטוב, מדובר בכ- 350 מבקשי מקלט שישראל תכיר בהם (הוועדה…), וכל היתר יגורשו חזרה למדינותיהם.
  זוהי האמירה האלטרנטיבית המכובסת של האינטלגנטים כ"נגד" האמירה המקורית על הסודנים שהם כביכול ה"סרטן שלנו".

  אוי כל הצבועים שצועקים גזענות….

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: